Setras 1924 SI, Emilion f 1,40 f 50, TIJDELIJK ROOKVERBOD TREUB OVER DEN G.G. REGENVAL OVER HET EERSTE HALFJAAR Een tekort van 60 pCt. UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1870 - TELEFOON 145 DOODSLAG AAN DE GRENS De moordenaar te Middel burg opgesloten TmmniMïMira LUCHTVAART WEER EEN SPRONG OVER DEN OCEAAN De Until Bowler in actie NIEUWE UITGAVEN Boschbfandweren in Noord: Brabant. Rondschrijven aan de gemeenten De Commissaris der Koningin in do pro vincie Noord-Brabant heeft den volgenden brief gericht aan de gemeentebesturen: Met verwijzing naar de aanschrijving van Gedeputeerde Staten van 5 September 1928 heb ik de eer U het navolgende mec!e te deelen: De minister van binncnlondsclie zaken en landbouw bericht mij, dat gedurende het afgeloopen tijdperk van droogte in sommi ge gemeenten vergunning is gegeven tot het afbranden van perceelcn heide, welke gelegen waren te midden of in de nabij heid van bosschcn. Zoo zijn er, naar den minister tor oore ls gekomen, vergunningen verleend, die gedu rende de geheele maand Mei geldig waren, terwijl in verschillende gevallen liet afbran den van heide voor ontginning als ooi zaak van een plaats gehad hebbenden bosch- brand is gemeld, zij liet dan ook, dat niet steeds vergunning tot het afbranden was gevraagd en verleend. Voornoemde minister zou het zen op prijs stellen, indien bij het verletmoa van dergelijke vergunningen steeds de grootste voorzichtigheid in acht werd genomen en dat zij in bosehrijke streken niet werd ver leend in de maanden Maart tot en niet Juni Voorts vestigt de minister nogmaals de aandacht op het nut van boschbrandwercn en tijdelijke rookverboden. De vele groote bosch- en heidebranden die dit voorjaar hebben gewoed liggen overal nog versch in liet geheugen. Dit moge u aanleiding zijn om, zoo dit nog niet mocht zijn geschied, ten spoedigste er toe over te gaan, deze middelen in toe passing te brengen. Ten einde den minister volledig te kun nen inlichten, verzoek ik u, mij vóór 1 Aug. S.s. mede te deelen, of in uwe gemeente een tijdelijk rookverbod is uitgevaardigd en een boschbrandweer, al dan niet in samenwer king met andere gemeenten, is opgericht. blij waardeert de oprechtheid van de bedoelingen van den Landvoogd, maar is over de gevolgen daar: van niet zonder zorg. De openbare uitingeD van Jhr. de Graeff niet altijd even gelukkig Elders hebben wij uit Ti'eub s belangwek kende rede voor den Ondernemersraud iets overgenomen over Curasao. Hieronder laten wij eenige passages volgen met be- irekking tol de politiek en de persoon \an onzen Ned.-Indische Landvoogd. Er zijn teeltenen, aldus de heer Tieub, dat de Indische regeering de beteekenis der Westersche bedrijven voor den bloei en de ontwikkeling van het land tlians op haar waarde weet te schatten. Onder den invloed van die stemming komen hoogere en lagere autoriteiten aan den ecnen en onderne mersorganisaties aan den anderen kant meer naar elkander toe dan bij het optre den van den thans te Buitenzorg troonende landvoogd over het. algemeen werd ver wacht. De schuld van de aanvankelijke verwij dering ligt gelijk het in den regel gaat aan beide zijden. Zelfs de grootste be wonderaar vên de politiek van jhr. de Graeff zal niet ontkennen, dat deze be windsman in zijn openbare uitingen niet altijd even gelukkig was. Het wekt den schijn, dat Z.Cxc. bij het uitspreken van sommige zijner openbare redevoeringen zich niet voldoende lant leiden door zijn taalgevoel, met het gevolg, dat hij nu en dan op zijn hoorders een «anderen indruk maakt dan met zijne bedoelingen strookt. Daardoor overkomt het hem, non den eenen kant ongegronde of overdreven verwachtin gen op te wekken en aan den anderen kant een stemming van wrevel en onrust te doen ontstaan. Op de gevaren van het eerste heb ik hier niet in te gaan. liet laatste geeft verwijde ring, die maar al te licht nog wordt ver groot door minder heusche commentaren van de zijde dergeuen, die reden tot ont stemming meenen te hebben en die iu hun boosheid niet steeds de eerlijkheid der be doelingen van den bewindsman, tegen wiens politiek zij bezwaren hebben weten to onderscheiden van de minder gelukkige bewoordingen, waarin zij werd verkondigd. Over de audiëntie, die spreker door den landvoogd werd verleend en bij liet begin waarvan spr. zich haasUe om Z.B:-:e. de verzekering te geven, dat hij niet gekomen was om politieke debatten mot hem te hou den. zeide spreker het volgende: Waarschijnlijk heeft die beperking van het terrein, waarop ik met den gouverneur- generaal van gedachten wisselde, lot de on gedwongenheid van de gesprekken, die ik roet jhr. de Graeff mocht voeren, bijgedra gen. Natuurlijk kon niet geheel uitblijven, dat ons verschil van inzicht, omtrent de al gemeens lijnen der ie volgen landspóhtiek nu en dan om den hoek kwam kijken, maar men kan gelukkig heel goed en zelfs ver trouwelijk met elkander praton, ook al weet men over en weer, dat men op een verschillend standpunt staat. Juist omdat wij elkander verschil van in zicht kenden en het wederzijds stilzwijgend eerbiedigden, konden wij elkander op eco nomisch gebied des te gemakkelijker, be grijpen. De heer De Graeff heeft niet de minste poging gedaan om mij tot een aan hanger van zijn politiek te bekeeren en ook uit eigen beweging heeft mijn korte bezoek aan ïnsulindéVhiy niet in die richting ge stuurd. Dit belet mij iutusschen niet de oprecht heid van de bedoelingen van den landvoogd te waardeeren, ook waar ik voor de gevol gen daarvan niet zonder zorg ben. Door dit openlijk te constateeren loop ik niet het minste gevaar, den heer De Graeff te ont stemmen of de ontspanning, welke ik meen door mijn bezoek te hebben bereikt, in do waagschaal te stellen. Deze bewindsman slaat als mensch to hoog, dan dat meif bevreesd zou behoeven te zijn hem door zulk een getuigenis te grieven. Had ik geen aanleiding gehad om hiervan reeds lo voren overtuigd te zijn, clan zou ik mij waarschijnlijk de moeite van de reis hebben bespaard. Door een ongedwongen bespreking van een aantal gewichtige onderworpen zijn verschillende misverstanden, naar ik mij Wei, uit den weg geruimd en heeft mijn reis als ik mij niet geheel vergis, goede vruchten afgeworpen, niet alleen voor uw verceniging, maar ook op breeder terrein. Met groot genoegen heb ik kunnen consta teeren, dat Z.Exc. de beteekenis eener ge zonde organisatie der Indische ondernemers erkent en oorzoover dit mogelijk is zonder aan zijn plicht om zich boven groepsbe langen te plaatsen en te houden, bereid is die te bévorderen. DE MOORD OP DEN HEER LANS. De gevonden vijl was eigen dom der lirma. BIJ het nader onderzoek, door de recht bank gelast, is, zooals wij meldden, in een kast in het portaal van de fabriek aan den Oóstzeedijk to Rotterdam onder andere voorwerpen, een vijl gevonden, waarop bloedvlekken zijn ontdekt. Deze bloedvlek ken zijn door deskundigen onderzocht, die geconstateerd hebben, dut het gftvonden bloed behoort tot do groep, waartoe het bloed van Lans behoorde. Naar de meening van den verdediger, mr. Van der Niter, is hier een nieuw veld voor allerlei onder stellingen geopend. Dat het gevonden blood behoorde tot de groep van Lans. z^gt im mers niet veel, daar tot deze bloedgroep het bloed van 2 a 3 mill ine n Nederlander- behoort. Naar we vorder vernemen is nog een nieuw deskundige benoemd in de kwestie of van de Admiraliteitskade af de agent Brons heeft kunnen waarnemen, dat zich iemand op het kantor bewoog. Als zooda nig is dr De Haas aangewezen. Thans is. naar de Maasbode mededeelt, gebleken, dat de gevonden vijl van onge veer 40 c.M. lengte, door een expeditie- knecht R.. die in den tijd dat hel drama geschiedde in dienst der firma was, posi- t:ef als het eigendom van de zaak is her kond. Deze getuige verklaarde, de vijl vroeger mecrrnnlon te hebben gebruikt bij zijn werk. Na don moord heeft hij hot ding niet gemist, omdat hij hot niet meer noodig had. Tot op zekere hoogte krijgt deze verkla ring over de vondst eenigszins meer waar de. HULDE VAN DEENSCHE OFFICIEREN. Een krans op het graf van admiraal Wasseneer van Obdam. Gisternamiddag half drie word in de Giooto Kerk te s-Gravenhage door Deen- sche Genieofficiorcn een krans gelogd op de tombe van den Admiraal Jacob baron van Wasscnaer. Heer van Obdarn. Op de linten van de krans staat ..in dankbare herinnering aan November 1058". Genoemde Admiraal kreeg in 1G58 tij dens den oorlog tusschcn Denemarken en Zweden opdracht om. met een vloot van 35 schepen, 3S companieën krijgsvolk naar Denemarken te brengen. In de Sont ontmoette Obdam een vijan delijk eskader, dat hij tot. terugtrekken noonte. Onder de gesneuvelden behoorde de admiraal de With. Obdam overwinterde in de Decnscha wateren en keerde in Novem» ber 1659 naar Nederland terug. De namen der Deonsche genie-officieren, die den krans legden, zijn: luitenant-kolo nel M. T. J. llelsted, kapitein M. V. Bcnni- ke. beide leeraren aan de Militaire Acade mie te Kopenhagen, en de eerste luitenants baron Ehrenskjold, J. Martens, P. O. TL lossen en C (1. G Schollen. Bij de plechtigheid waren tegenwoordig de schout-bij-nacht mr. J. C. .Tagei', chef van den Marinestaf; kaptlein-luitonant tor we J. T. F. J. Bruinsma, sous chef van don Marinestaf; de secretaris der Deensche le gatie, de heer Hugo Hergel, en de kapitein der genie J. F. Dlschoff, die aan de Deen sche officieren tijdens hun verblijf hier te lande is toegevoegd. Namens de regeering beeft de schout-bij nacht mr. J. C. Jager cle deputatie bedankt voor do hulde aan de nagedachtenis van den admiraal Obdam gebracht. DE TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Correcties. De dooi Je on de böófd slem bureaux van de 18 kiesdistricten verzameldp stemmen komen vrijwel overeen met onze voorloo- pig gegeven cijfers. Slechts blijkt dat de R.-K. Staatspartij in den kieskring Maas tricht ïioc 1841 stemmen meer heeft vei kregen, zoodal hnar totaal aantal stemmen de millioen heeft overschreden en thans bedraagt 1.001.574. De Vrijheidsbond heeft in den kieskring Nijmegen 4990 stemmen minder verkregen dan bij de voorloopige telling was komen vast te staan. Het totaal dezer partij bedraagt nu 249.103. Op de verdeelihg en toewijzing van de zetels (op de basis der officieel© cijfers zal de kièsdeéler 33.794 zijn) hébben deze ver schillen echter geen jnvloecL In 'I eerste kwartaal geringe neerslag als gevolg van abnormale droogte der hoogere luchtlagen De weerkundige medewerker van het Vaderland schiijft: Gedurende het eerste halfjaar is de regenval geringer geweest dan normaal, terwijl ook liet uantal regendagen kleiner geweest is dan gewoonlijk, zooals uit het volgende staatje blijkt: Totale neer- Aantal slag in in.M. regendagen waargen» norm waargen. norm. Januari 24 -4S 13 14 Februari 5' 46 G 13 Maart 15 10 9 14 April 33 47 17 12 Mei 91 57 7 12 Juni 41 08 15 10 EIJZQNDER AANBEVOLEN per flesch per anker 12 300 De ïegeiival vertoont dus sedert liet be gin van dit jaar een belangrijk to kort en wet van bijna 60 pet. van de normale hoe veelheid. Geen enkele maand leverde de normale hoeveelheid op. Het aantal regen dagen bedroeg slechts 90 pet. van het nor male aantal en was alleen in de maanden April en Juni groolêr dan gewoonlijk. Wat de drie eerste maanden van het jaar betreft kan de geringe regenval worden toegeschreven aan abnormale droogte van de hoogere luchtlagen. Niet alleen, dut tot op groote hoogte cle betrekkelijke vochtig heid geringer was dan normaal, maar ook de temperatuur was lager dan normaal, zoodat het absolute walerdarnpgehalto van de atmosfeer veel geringer was dan ge woon lij k. Vooral was dit het geval in Februari. In het algemeen vermindert natuurlijk do regenkans, wanneer de betrekkelijke \och- ligheid der hoogere luchtlagen - in het bijzonder in de niveaux der regengevendo wolken gering is en zal hel aantal regendagen kleiner dan normaal zijn in don tijd. dat cle hoogere luchtlagen relatief droog zijn. zooals in het bijzonder in de maanden Februari en Mei het geval wns. Wanneer daarbij, zooals vooral in de maan den Februari en Maart het geval was. de temperatuur lager was dan normaal, dan is het absolute waterdampgehalte veel ge ringer dan normaal en de kans op regen (in hoeveelheid) veel kleiner clan gewoon lijk. Dr regen, die dan valt is zeer weinig. In April daarentegen was de betrekke lijke vochtigheid eer grooter clan normaal, maar de temperatuur in de hoogere lucht lagen was lager dan normaal, het absolute waterdampgehnlle derhalve kleiner dan ge woonlijk, zoodat cle. helft der regendagen ieder een zeer kleine hoeveelheid regen gaven. In Mei was de temperatuur der hoo gere luchtlagen hooger dan normaal, de relatieve vochtigheid geringer dan normaal en de regenkans daardoor gering, hetgeen lol uiting kwam zoowel in de regenhoe- veelheid als in het aantal regendagen, die beide een groot tekort vertoonen. In liet droge jftar 1917 viel gedurende de eerste zes maanden op G3 regendagen een hoeveelheid van 139 iruM. en in liet droge jaar 1921 op GO regendagen ecu hoe veelheid van 173 m.M. Zondert men hier van den huitengewonen regenval op i Juni 1921 (GO m.M. in een onweersbui) uil. dan overtreft cle droogte van 1921 die van het loopendc jaar nog een weinig LEERPLICHT VOOR 3LINDEN Jaarvergadering van den Chr. Blinc'enbond De Ned. Chr. Blinclenbond heeft gisteren te 'sGravenhage in „Overbosch zijn bonds- dag gehouden onder voorzitterschap van den heer Th. Arls, die de bijeenkomst opende met een woord van welkom tot den lieer lBruning, directeur van cle werkin richting in Den Haag. De voorzitter herin nerde aan liet 5-jarig bestaan van den Bond, dat heden gevierd wordt. IIij hoop te, dat deze bijeenkomst in Den Haag zou leiden tot oprichting eener afdeeling al daar. liet wordt steeds meer gevoeld, dal onder de Christelijke hlinclen een hand moet komen, die hecht en sterk is. Mede gedeeld werd, dat lx»t huishoudelijk regle ment is getirailleerd. De secretaresse las het jaarverslag vooi dat onder applaus vvercl goedgekeurd. Het maakt dankbaar melding van de verschij ning van het orgaan „De blindengids". Ge hoopt wordt, dat het zal blijken levensvat baarheid te bezitten. Op liet oogenblik lelt do Bond 110 leden, hetgeen een kleine vooruitgang beteekent, GepöogÖ is finan ciële hulp te krijgen van verschillende kerkeraden. De resultaten waren, dot 1 een antwoord gaven, terwijl 3000 kerken werden aangeschreven. De pogingen zullen herhaald worclen. Ouder applaus vvercl besloten een tele gram van hulde te zenden aan II M. de Koningin. Tol penningmeesleresse werd geknzen mej. Pol. uit Amsterdam, in plaats van niej. Schoonhoven, die wegens hoogeu leef tijd bedankt had. Het bestuur bracht dank uan het aftredende bestuurslid voor tie vele zorgen, die zij aari den Bond besteed heeft. lil de micldagbijeenkomsl van clen Chr Blinclenbond werden de aftredende be stuursleden herkozen en heeft do heer P. Goedendorp, hoofd der Fabiusschool (Mulo) te Rotterdam, gesproken over het onder werp: „Leerplicht voor blinden? Spr. zette uiteen de verschillende levens kringen van het leven, van welke het ge zin er één en no. één is. In alle levenskrin gen heeft door de zonde een zekere ver wording plaats. De Staat kan daarin rege lend optreden en inzonderheid daar, waar de verschillende kringen iu elkaar grijpen, want 'daar kan liet wringen. Zoo kan de Staat hier ook inzake leerplicht regelen. Want het kind behoort tot, het gezin en is een toekomstig staatsburger. Bij ontaar ding van het gezin is het nu mogelijk, dat het kind aan zijn lot wordt overgelaten. Staatsingrijpen dan niet altijd te veroor- deelen. De tegenwoordige leerplicht grijpt echter ook de goeden aan. Van Christelijke zijde dient liet protest, daartegen onver zwakt te blijven. Bij cle blinden staat de zaak echter geheel anders. Dun levens kring is veel ineer beperkt en voor hen moet dan ook veel meer moeite gedaan worden om hen voor hun levenstaak te be kwamen. De school heeft ook medo te bren gen de opvoeding lot slaat.sburgeiWan neer cle ouders niet voldoonde voor hun blinde kincl zorgen on van ontaarding ge sproken kan worden, dan, maar dan ook alléén dient slatilsingrijpcn mogelijk te zijn. Tor deze verwaarloosde blinden wenschte spr. de leerplicht te beperken.- Het gaat. bij spr. niet om beknotting van clo vrijheid, maar om ontaarding door de zonde, welke door de werkers gekeerd moet worden. Na deze voordracht was nog eenige ge- daohtenwisseling, waarna de middag ver der met muziek en zang werd doorge bracht Te Koewacht, in Oost-Vl.ianderen, op een paar honderd melt i van de Nedèr- landsche grens, kwam het, zoo lezen \v:j in de X. R. Cttot een gevecht tussclien twee jonge mannen, een Nederlander en Belg. Deze laatste, zekere H. PJaquet, werd door een messteek in den buik getroffen en stierf tijdens zijne overbrenging naar liet ziekenhuis te Sint-Nicolans De moor denaar, De N. geheeten, luchtte over de grens, maar wcrcl gearresteerd en in liet huis van bewaring te Middelburg opge sloten. EEN BORSTBEELD VAN PROF. HUGO DE VRIES. Wel in Moskou; Amsterdam. niet in Prof. ITugo de Vric-s kreeg onlangs eeno uilnoodiging van prof. Kohts, directeur van het museum Darwinianum te Moskou, zich goed te laten pliolograi'eeicn cn de photo's op l.e zenden, dan zou prof. Kohts trachten daarnaar een buste lo laten ma ken. Aldus geschiedde. De buste is thans gereed en staat in ge noemd muséum te Moskou. Kon afbeelding vin/t men hierbij. //2&BSfë§85 rv- iloe eervol de mltppdiging oi de plaat sing van de jgiiste in het Russische .Museum voor prof. De Vries en voor ons land ook zijn, de heele zaak geeft ons tóch een eenigszins onaangenaam' gevoel: dit. dat daarmede aan prof. Hugo de Vues een hulde gebracht is, on blijvend wordl. die ons land, die Amsterdam hem tol nu ;oe heeft onthouden. In den Hortus Botabiclis te Amsterdam, waar ITugo de Vries zijn groolsehe proeven deed, staat geen borstbeeld vati den geleer de! Wanneer daarin niet op andere wijze kan worden voorzien, zou clan welllehl een XedeiTandseh Maecenas pen duplicaat van het in Rusland vervaardigde beeld als dat tenminste goed is kunnen bestéllen en dat aan onzen Hortus ten geschenke geven? Maai', zooals gezegd, alléén wanneer de Hortus niet op andere wij/e ili het bezit kan komen van een borstbeeld van den gé- leerde, een beeld door een Nederhindsch kunstenaar vervaardigd, ls er geen kans dat een otlzei' beeldhouwers dezen markan ten kop in brons te beelden krijgt, dan zou een afgietsel van het Russische beeld den bestuurder van onzen Hortus zeker ook welkom zijn, zoo schrijft het 14 biel. GIFT VAN DUIZEND GULDEN. Tiet Ned. I-Ien Diu lonessenhuis iv Arn hem heeft n douairière J. K. W. s. te A. een gift van duizend gulden voor hét Bouwfonds Nieuwe ITuis ontvangen DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gistermiddag is in de legerplaats te 01- denbroek de bliksem ingeslagen tijdens al daar gehouden schietoefeningen Sergeant J. Rijpkema, liggende in hel garnizoen te Xaarden en afkomstig uit Weinbritsera- deel, werd zeer ernstig gewond. New-York, 3 Juli. (V.D.) ITet t.wee- molorige vliegtuig Uiuin Bowler is heden- morgen •ongeveer 9 uur (Am. Lijd) in Chi cago opgestegen. Het voornemen van do drie piloten is bij Great. Whale aan d© Iludson- baai een landing Ie verrichten. Van daaruit zal de tocht vijf dagen duren en wordt hij door-de Chicago Tribune gefinancierd. Uil Milwaukee word: under gemeld, dat het vliegtuig óm 8.37 zijn eerste tusschen- landing heeft gedaan Hei werd door ver tegen woordigers van de overheden en een talrijke menigte begroet. In voortzetting van de vlucht Chicago Berlijn is liet. vliegtuig, z.ooals voorzien, om benzine in te nemen, op de rivier Salt Ste Mary gedaald. De inneming van cle 500 gallons benzine zal ongeveer een uur in beslag nemen. Chicago, 5 Juli (V.D.) N,i een verblijf van twee uren tc Snull St. Marie is het vliegtuig Unlin Bowler, nadat liet zich aan de douaneformaliteiten luid onderworpen en de benzinevoorraad was aangevuld, te 5.11 uur Amerika arisch en tijd gestart naar Rupert House. De volgende etappe gaat naar Kaap Chidïey óp Labrador, met een lusschénlatiding aan cle Great Whale .River. Berlijn. 4 Juli (U.N Volgens een be richt aan de bladen heeft het Amerikaan- sché vliegtuig, dat gisteren van Chicago naar Berlijn is vertrokken, na zijn tus- schenlanding te Milwaukee nog op twee andere siulioiis, zooals in het reisplan lag, een tusschenlanding gedaan. To Milwaukee overhandigde d.e gouverneur vuil den staat Wisconsin den vliegers een boodschap vooi* president voii IlJndertÜurg. Deze boodschap herinnert eerst nun dé Duiléclie afstam ming van talrijke bewoners in don 6taat Wisconsin en voorts aan de gemeenschap pelijke belangen van do Vcrèenigde Staten en Duitschland. Verder wordl de hoop uit gesproken. dat deze vlucht, hel begin zal zijn van een geregelde luclitverbinding tus schcn Duitschland cn de Verecnigde Staten. N e w-Y o r k, 4 J u 1 i. (V. D.) Het vlieg tuig „Untin Bowler" i.s in. Upeythouse. iCanaclni Vlot ge-la ml. Kei rjredte avontuur, door Flo- ris wui clen Aemslel. Uitg. Ncd, Ui tg. Maatschap, Amsterdam. De jeugd van Joossie Stomp was niet erg belangwekkend, zoodat we weinig of niets zouden gemist hebben als liet verhaal maar dadelijk bij het begin van ,,liet groote avontuur' was begonriéri. Joossie was. toen 23 jaar nu verdómde GO gulden per maand. ITij wilde een foto lntcn maken, keek bij den fotograaf een album door en ontdekte daarin het-portret eener jonge vrouw, lot wie hij zich dadelijk onweerstaanbaar voel de nangeticl.ken. Hij op zoek cn in een steegje onideku' lui haar. Een droombeeld scheen liet, zoo onzegbaar schoon. Maar Joossie was oen onhandig vrijer en vóór hij wist wie ze was-, w;e. ze al weer verdwenen. Nu komt er een buitenkans;^ voor Joö£ je- Ken noef in Amerika lant hem maar even lien mil line h ITollandsclie guldens na, ter- wljl er nog een kleinigheid van driehorH clerdü'uizend gulden bij de bank is gedepo* noord, terwijl de notaris nog achtenzestig- duizend gulden beschikbaar heeft. Joossis volt bij het. vernemen dezer tijding behoor lijk flauw, maar komt spoedig bij en loont dnn een helder inzicht in zijn nieuwen toe stand. Hij is diivci er zoo in, dat hij achte loos zegt En dat losse geld. die acht en zestig (iiiizancl zei u geloof Ik, geef u mij dio maar hier. Dun zal ik die zoolang wel meenemen Jóossiö is root-kapitalist cn kan doen wat hij wil. Voortzetting van het avontuur met hei fótonicisje natuurlijk. Alles Komt in orde, de liefde had al ge* sproken enz. enz. En dan is men al lezende erg blij. warit men voelt werkelijk meer malen lust hel boek uit de handen te leg gen en liet kost eenigé moeite het ton eindo te lezen. Kort vrij banale geschiedenis, waar van cle schrijver ook niets blzoncleiB iieoIS weten to maken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6