Fa. li. R. N. Oosterveen STADSNIEUWS. Silver Shred LEIDSCHE RESTAURATIE INTERNATIONALE K. v. K. VIJFKAMP VOOR ONDER OFFICIEREN UIT DEN OMTREK. INGEZONDEN STUKKEN e Advies van de af deeling B der Rijkscommissie voor de monumentenzorg. Vóór behoud van den ouden gevel Gestold voor de vraag of het wcnschelijk is bij den herbouw het Leidsche Stadhuis, aldus het advies van de afdeeling B. dei- Bij kscommissie voor do Monumentenzorg aan B. en W. der gemeente Leiden, den grootendeels nog aanwezigen ouden voor gevel te behouden, heeft de afdeeling ge ineend, dat de beantwoording daarvan af hangt van twee omstandigheden: le. of van den gevel voldoende is overgebleven om het mogelijk te maken hem te herstellen op zoodanige wijze, dat niet een nagemaakte antiquiteit ontstaat, maar een in hoofdzaak oud werk bewaard blijft; 2e. of het mogelijk is, bij behoud van den gevel, daarachter een stadhuis te bouwen, dat aan de in den tegen- vvoordigen tijd daaraan te stellen 'eischen volkomen voldoet. Daar de onderbouw van den toren, die nog stond, toen zij met haar onderzoek be gon, sedert, op haar advies, grootendeels gesloopt is moeten worden, kan van „her stelling" van den toren geen sprake meer zijn en blijft alleen de vraag, of het wcn schelijk is hem in den ouden vorm te her bouwen. De afdeeling in haar geheel acht her bouw van den toren in do oude vormen on mogelijk en sprak met 1Ü tegen. 2 stemmen zich uit vóór het behoud cn de herstelling van den ouden gevel aan de Breestraat. Tegen waren de heeren Berlage en Pit. De voorstanders van deze restauratie wa rén echter verdeeld in hun oordeel hoe daarbij behoort te worden gehandeld met do toppen. Het is een feit, dat de toppen, zij het dan in scherven, zóó volledig zijn bewaard, dat het niet a priori onmogelijk genoemd kan worden ze in hoofdzaak na te volgen. Prof. Odé achtte het gevvonscht, dat nieu we toppen worden gemaakt naar de, hoe wel dan gebroken,toch nog zóó volledig aan wezige oorspronkelijke. Hij achtte dit mo gelijk op oen wijze, dat zij het vroegere ge heel, en dat ten volle, in de herinnering zouden terugroepen. Hij vondt het niet raadzaam, de toppen weg te laten en zeker niet geraden van den architectonisch-deco- ralieven, oorspronkelijken vorm af te wij ken door een nieuwe, vrije vormgeving. Met de opvatting van prof. Odé vereenig- den zich de heeren Van Beresteijn, Van Heeswijk> Martin, Sluyterman cn Van der Steur, met de andere mecning de heeren Hanralh, Kalf, Leeuw cn Vogelsang. Voor wat, zoo eindigt het advies, met hel interieur en den prachtigen ouden toren, verloren ging, kan de gemeente Leiden worden schadeloos gesteld door het nieuwe geliëel, dat, ook voor zoover het van groo- ten eerbied voor het verleden getuigt, uit drukking zal geven aan wat er leeft in on zen tijd, cn dat aan de historische herin nering-zelve grooter geestelijke beteekenis zul ontleenen dan een volkomen nieuw ge bouw bezitten kan. Scherpe critick op de tarievenpolitiek reactionaire protectionistische politiek, door vele staten gevoerd. De heer E. Heldring (Nederland) leverde scherpe critiek op do Amerikaausche tarie ven-politiek. Sir George Paisli (Engeland) hield een Sir George Paish (Engeland) hield een zeer toegejuichte rede tegen het keurslijf van tarieven, wparin vele landen zitten. Gevolg zal zijn dat zij nooit hun verplich tingen zullen kunnen nakomen Zaterda morgen zal een resolutie in plenaire zitting aan de orde worden gesteld. Nieuwe telefoonkabel Europa Amerika. De sectie voor transport en verkeer be handelde telefoon-, telegraaf en postzaken. Medegedeeld werd dat de grootu telefoon maatschappijen een nieuwen kabel gaan leggen tusschon Europa en Amerika, waar door dag en nacht zal kunnen worden ge telefoneerd. Voorts zullen in het interna tionale telefoonverkeer persoonlijke ge sprekken worden ingevoerd, op de wijze, zooals thans met Indië het geval is. Het officieele diner. On geveer 1C00 aanzittenden De commissie van ontvangst welke zich gevormd heeft ter gelegenheid van het congres van de I IC. IC. heeft aan de deel nemers van hot congres een feestmaaltijd aangeboden, welke gisteravond heeft plaats gehad in het R.A.I.-gebouw aan het eind dor Ferdinand Bolstraat. Ongeveer lb'00 personen zaten aan den maaltijd aan. Over de geheele lengte was één groote hoofd tafel aangericht, waaraan, ter linker- cn rechterzijde 4G zij tafels waren geplaatst. Alle tafels waren versierd met een keur van liollandsche bloemen. Er heersclite een zeer geanimeerde stemming. Onder de vele autoriteiten merkten wij op den vice-president der Raad van State Mr. van Lynden van Sandenburgh, de mi nisters Beelaerts van Blokland en Slotema- ker de Bruine, Mr. Loder, vice-president van het Permanente Hof \an Internationa le Justitie. Voorts leden van het corps di plomatique met hun deken, den heer Creutz, vele leden van het Corps consulair met hun deken, Mr. Broms, den burge meester van Amsterdam, den heer W. de Vlugt, de wethouders ter Haar, Boissevain en Rutgers. Ook waren aanwezig de gemeentesecre taris de heer Hoovers en de waarnemend commissaris der Koningin in Noord Hol land, de heer Meinesz. Achtereenvolgens werden vriendelijke woorden gesproken door den heer M. E. Heldring, president van het comité van ont vangst, die de tafel presideerde, den heer Alberto Pirelli, president van de I. K. K., Mr. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minis ter van Arbeid, den heer De Vlugt, burge meester van Amsterdam, den heer Th. W. Lamont, president van het Nationaal Co mité der Vereenigde Staten, den heer M. F. von Mendelssohn, president van 't Duitsch Nationale Comité, den heer Albert Thomas, president \an het Internationaal Arbeids secretariaat, Sir Arthus Balfor, president van het Britsche Comité cn den heer Etienne Clemente!, den stichter van den I. K. IC. Tot laat in den avond bleef het gezel schap feestelijk bijeen. le besturen, waarom hij zijn oudste zoontje met dit werk belastte. Toch achtte B. het, met het oog op den nog jeugdigen leeftijd van zijn zoontje, wcnschelijk, het voertuig per flets te begeleiden, ten einde den jeug digen voerman, ingeval van nood. behulp zaam te kunnen zijn. Aan den Watermo len alhier gekomen, zakte B echter van pijn in elkaar, doch na ten huizo van den tolgaarder G. Groenevelt wat lot rust te zijn gekomen, heeft hij zijn rijwiel weer bestegen, om, zoo mogelijk, zijn hofstede te bereiken. Aangezien 13., naar uiterlijk to oordeelcn. minstens enkele ribben had gebroken, werd hem algemeen geadviseerd aanstonds ge neeskundige hulp in te roepen. De land bouwer achtte dit echter totaal onnoodig. „want dot zou uut z'n eigen wel beter wor- ren". De uitslag vau Let schermen Diner met zestieu honderd dischsenooten De CIiinc8sclic kwestie. Woensdag had te Amsterdam een ple naire zitting plaats \an het Congres der Internationale Kamer van Koophandel, waar ouder leiding van den heer Pirelli de Lhineesche kwestie werd behandeld, waar op een interessante discussie volgde. Hier aan werd ook door de leden der belangrijke Chinèesche delegatie deelgenomen. Het Congres sprak tenslotte bij algemeenc reso lutie uit. dat het de belangrijke rol, die de Chineesche zakenwereld bij de verdere eco nomische ontwikkeling van China on hij de internationale samenwerking kan spelen, ten zeerste op prijs stelt. Bezoek aan hot Comcnius-mo- nuincnt ta Naardcn. De Tsjechische congres-gedelegeerden hebben 's middags een bezoek gebracht aan liet Conienius-monumont te Naarden. De burgemeester hield een welkomstredé, waarna twee toespraken van Tsjechische afgevaardigden volgden. Bij het Comeniusmonument werd een krans neergelegd door dr. Schuster, oud- minister en senator Stodola, waarna het Comenius-museum werd bezichtigd. Legioen van Eer. Den heer Rud. du Mosch, voorzitter van het Congres, werd tijdens een maaltijd, welke de heer Etienne Clcmentel, presi dent van de Fransche afdeeling, aan ver schillende vooraanstaanden van het con gres heeft aangeboden, het officierskruis van het Legioen van Eer uitgereikt. Secties. In de sectie voor industrie en handel on der leiding van Etienne Clementel bestreed de "apporteur Gerard (België) met klem de GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. In de gistermiddag gehouden gemeente raadszitting van Utrecht is na eenige be spreking z. h. s. goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot overneming door de ge- meento van de woningen der R. K. Midden- standswoningbouwvereeniging Dr. Schaep- rnan", waartoe de raad reeds de vorige maal in beginsel had besloten. Bij deze overneming komt ten laste van de gemeente een verlies, groot 43,000, het welk zal moeten worden geput uit de reser ve van den bouw- en woningdienst. Bij de gemeentelijke exploitatie zal de huurprijs van sommige woningen worden verlaagd ter voorkoming van huurverlies. De heer F rij da alleen verklaarde zich er tegen. De door B. en VV. aan den raad overge legde gemeenterekening over 1927 werd goedgekeurd. Tot directeur der gerneento-slaahtplaats werd benoemd de lieer J. P. van der Sloo- ten, directeur van het gemeentelijk slacht huis te Arnhem no. 1 van de aanbeveling van B. en W. —met 2S van de 33 uitgebrach te stemmen. De heer C. T. A. Kerstens, di recteur van het. openbaar slachthuis te Roermond no. 2 van de aanbeveling van B. en W. en de heer A. T. M. Rutgers, plaatsvervangend directeur der gemeente lijke slachtplaats alhier kregen ieder 3 stemmen. Het, voorstel van den heer Van Dijk be treffende de verbetering van arrestanten lokalen in het hoofdbureau van politie werd verworpen. B. en W. hadden verklaard dat nu er spoedig een nieuw* hoofdbureau van politic komt, en intusschcn zoo noodig gebruik kan worden gemaakt van het po litiebureau aan de Tolsteegbrug, zij deze voorziening niet nooclig achten. Tot tijdelijke wethouders werden be noemd de heeren Nahuizen, Sertoli en Van Sasse van ÏJsselk De raad heeft na eenige bespreking zijn oedkeuring gehecht aan de door B. en W. voorgestelde herziening van de jaarwedden van het vakpersoneel bij het openbaar lager onderwijs cn van het personeel der open bare school voor buitengewoon lager onder wijs. Barneveld. Dinsdagmorgen zou de landbouwer B., wonende op de hofstede „Gooswilligen", een door hem verkocht vet kalf hier ter plaatse afleveren. Doordat echter een der voor den wagen gespannen paarden wat dartel was, geraakte B. on der het voertuig, tengevolge waarvan hij zich inwendig nog al bezeerde. Dicntenee- volge gevoelde de landbouwer zich niet verder in staat, de nog al vurige paarden KENNIS GE VINC. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis: dat op de Leusdcnsche heide een schiet oefening met scherpe munitie en met mi trailleurs zal worden gehouden op Dinsdag 16 Juli e.k. van 21.00 lot 23.00 uur. Het onveilige terrein zal door vlaggen worden aangegeven op dezelfde punten als zulks reeds plaats heelt bij schietoefeningen over dag, doch bovendien zullen op die vlaggen cn op de twee vuurballen rood licht gevende lantaarns worden geplaatst. Het plaatsen der lantaarns zal zoo tijdig geschieden, dat iedereen de gelegenheid heeft het onveilige terrein nog bij daglicht te verlaten. Amersfoort, 9 Juli 1929. De Burgemeester voornoemd, THIEN, L.B. AKERSFOORTSCH MELK-CONTROLE STATION. Een vergadering van aangeslo tenen. In de achterzaal van lunchroom ..Ams- vorde" in de Langestraat had gisteravond onder presidium van den heer Ant Hof kamp een bijeenkomst plaats van aange slotenen bij het Amersfoortsche Melkcon- tröle-Station. De voorzitter, de heer Ant. Hofka m p opende de vergadering en sprak er zijn spijt over uit, dat zoo weinige aangesloten leden aanwezig waren. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken is aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden uit en door de aangesloten melkhandelaren en slijters. Als zoodanig worden gekozen de heeren: A. van Zijl, T. Sieperda en H. van Zanten. De voorzitter vestigt er vervolgens nogmaals den aandacht op, dat het Amers foortsche Melkcontrole-Station niet -Staat onder het station te Utrecht, maar een ge heel zelfstandige en onafhankelijke organi satie is. Pogingen zullen aangewend wor den om een eenvoudig bureau te huren, waar laboratorium cn administratie kun nen worden gevestigd. Vervolgens wordt op voorstel van den heer Sieperda definitief tot voorzitter bij acclamatie gekozen de heer Ant Hofkamp. Besloten wordt vervolgens tot uitgifte van rcntelooze aandeelcn ton bedrage van vijf gulden. Jaarlijks zullen een of meer aandeelcn worden uitgeloot. Na enkele besprekingen werd deze bijeen komst die wel matig bezocht was, maar toch geleid heeft tot de definitieve oprich ting van het Amersfoortsch Melkconrole- Station, door den voorzitter gesloten. RQTTERDAMSCHE KINDERKOREN. Een bezoek aan onze woon plaats. Op 15, 16, 17 en 18 Juli a.s. zal het Rotter- daniïrche Politie-Kinderzangkoor „Canta bile" cn de RotterdamscKe Politie-Kinder Mandolineciub in Amersfoort vertoeven. De kinderen die op die dagen zullen ge nieten van Amersfoot'ls mooie bosschen, willen echter ook het Amersfoortsche pu bliek nog iets bieden. Op Dinsdag 16 Juli s namiddags te 7.30 zal door-bovengeoem- de koren een concert gegeven worden in de zaal van den heer van Schalk aan den Leusdenveg. Hieraan zullen tevens een tweetal humoristen medewerking verlce- nen. RIJWIELBELASTING. Niouwe rijwielmcrken. In herinnering wordt gebracht, dat met ingang van 1G Juli a s. de nieuwe rijwiel- merken voor het dienstjaar 1 Augustus 1929/31 Juli 1930 aan de postkantoren, hulp postkantoren en poststations verkrijgbaar zijn. Ter vermijding van onnoodige drukte aan de loketten verdiént het aanbeveling do aanschaffing van rijwielmcrken niet tot liet laatst uit te stellen. NEDERLAND5CHE SPOORWEGEN. Goodkoope trein. Op Zondag 21 Juli a.s. zal, blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie een goodkoope trein loopen naar Apeldoorn, Zutfen, Lochem, Vorden on Ruurlo. Deze trein vertrekt van hier om S.17 terwijl de terugtrein weer aan is om 21.14. Voor nade re bijzonderheden verwijzen wij naar de aan het station verkrijgbare strooibiljetten. GEMEENTELIJKE HANDELS AVONDSCHOOL. Eindexamens. Geslaagd: P. Bekkenist, J. W. Duiverman, T. A. van Ee, P. Geijtenbeek, N. II. Héilij- gers, C. van dor Hoogen, Frederika J. Lajn- brechts, G. P. J. Landman, G. J. J. Nieuborg, W. C. Ruitenberg, G. Schut, C. J. Staats, W. A. Veldhuizen. Afgewezen: Acht. De vijfkamp voor onderofficieren is Woensdag en Donderdag voortgezet met schermen. Do 38 deelnemers werkten in vier groepen onder Leiding van den len luitenant Hagens, terwijl nis houfdsecon- dantcn fungeerden de heeren Van Mierlo, Ivaterberg, Van Hulzen cn Scholte. Do uit slag van het schermen was als volgt: 1 S. van Dijk (35 govv. part. van de 37); 2. VV. F. A. IvoJe (30 gcw. part.), 3 S. Bruin- sma (28 gevv. part.), 4 IT. A. J. Sneyers, 5 R. M. van Achterbergh. 6 T. Pasma, 7 C. Nieuwenhuyzen, 8 M. Besselink, 9 H. K Ekelenburg, 10 L. van baaien, 11 F. VV. L. Suk, 12 D. J. de Groot. 13 H. J. Jobse, li A. B. de Vos. 15 VV. J. Mathijsen. 16 Th Wesselingh, 17 K. van der Cingel, 18 H Nak, 19 B. Roskam. 20 C. ITuiszoon, 21 LI J Bergsteyn, 22 A. P. Zwarteveen, 23 W L. Th. Rosier, 24 J. G. Quik, 25 P. Petei's, 26 G. F. Vunderink, 27 E. J. de Looff, 28 J. Duif. 20 VV. Engel. 30 J. den Ouden. 31 A. Duin, 32 H. van Coevordcn, 33 C. Kra mer. 34 A Timmcrs, 35 J Meuldijk. 3G C. Sinke, 37 K. C. van den Hoff. 38 P. J. Laghuwitz. VOOR ONZE HUISVROUWEN KoUletafel: Uitgesneden zaïlnüjokking. Mlddagtatel: Gebakken bot met sla. Wentelteefjes met ananas. A. HERSCHEL Ezn. t Op 85-Jarigcn Iccltijd overlcdon, In den ouderdom van 85 jaren is alhier c verleden de heer A. Herschel Bzn. De overledene was te dezer stede en ook in breeden kring daarbuiten een zeer geziene persoonLikheid cn genoot een algemeene bekendheid, in het bizonder in Israëlietische kringen. Op godsdienstig ge Lied bekleedde de heer Herschel velerlei functies. Zoo was hij gedurende 28 jaren lid van do Centrale Commissie tot de alge- meene zaken voor het Israëlictisch Kerk genootschap. terwijl hij een 30-tal jaren lid was van den kerkeraad der Ned.-Israëliti sche gemeente te dezer stede, waarvan 29 jaren als voorzitter cn eveneens gedurende dien tijd voorzitter van het kerkbestuur Verder was de ontslapene meer dan 30 ja ren president-regent van de Jacob van Gelderstichting, voorzitter van het voor malige Synagogaal ressort Amersfoort, welke functie hij nog steeds bekleed de. Dan was de heer Herschel nog voorzitter van de afdeeling Amersfoort van de Alliance Universelle Israelite, van wel ke vereeniging hij gedurende zeer langen tijd ook lid van het hoofdbestuur was; voorzitter van de Amersfoortsche afdeeling van de Maatschappij tot Nut van Israëlie ten in Nederland en gedurende dezen tijd ook lid van het hoofdbestuur dier vereeni ging; voorzitter van de Israëlietische school commissie en van tal van liefdadigheids instellingen. Ook op maatschappelijk gebied was de heer Herschel een bekende figuur. Zoo was hij gedurende 30 jaren secretaris van de Sociëteit Amicitia, lid van het college van zetters der directe belastingen, lid van de commissie van aanslag, lid van de schat- lingscommissie, lid van den raad van be roep en lid van het scheidsgerecht in zaken tusschen werkgevers en werknemers, be stuurslid van de Vrijmetselaarsloge „Jacob van Campen', bestuurslid van Volkshuis vesting en president-commissaris van de vroegere Amersfoortsche tram. Tenslotte was de overledene nog regent van het Centraal Israëlletisch Wecshtfis en rid der in de civiele orde van Jezus Christus an Portugal. Deze onderscheiding was den heer Herschel te beurt gevallen voor zijne verdiensten inzake het tabaksregime. In de oorlogsjaren was hij bovendien lid van de Rijksdistributiecommissie voor tabak. GARNIZOEN. Mutaties. De Eerstc-Luitcnant VV. B. de Jong, van het 16e R 1. alhier, wordt op 15 Juli a.s. ge detacheerd bij de Landstormgrocp te Zwolle. De Kapitein A. J. R. de Vos is met iugang van 6 Augustus a.*. benoemd tot Kapitein- Adjudant bij den Staf der infanterie. BURGERLIJKEN STAND. Gebo r e n: Franciscüs Johannes, z. v. Jan van Pluuren en Wilhèlmina Johanna Tui (hof. Ojndertrouwd Wouter Wismeijer cn Fenna Lucretia Geijs. Jacob Draaijcr en Maria Berendse. Hendrikus van den Berg en Cornelia van Putten. Getrouwd: Adolf Kiene en Heintje Jansen. Cornelis Adriann Jan Johannes van der Linden cn Johanna Adriana Zandee. Jan Stecnsiua. en Ytje Schiphof. Hubert Jans en Ilcndrika Catrina Lover. Overleden: Johannes Antonius ter Beek, oud 81 jaar. echtgenoot \an Johan na Josephina Alberlina Vastert. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Aanvragen van werkgevers Boxen de IS jaar. 6 Dagmeisjes, i Dienstboden. 2 Huishoud eters. 1 Kellner. 1 2e meisje. 1 Kok. 1 Machi- riale-houtbewerkcr (aank.). 2 Metselaars. 6 Huisschilders. 1 Bouwkundig teekenaar. 2 Timmerlieden. 1 WeversleerJing. Beneden de 18 jaar. 1 Leerl. glas- in loodzetter. 2 Aank. tim merlieden. 1 Leerl. kistenmaker. 3 Aank. meubelmakers. 1 Magazijnjongen. 1 Venter. 3 Loopjongens. 3 jongste kantoorbedienden. 7 Fabriekarbeiders. 4 Dagmeisjes. 1 Inpak ster. 1 2de meisje. 2 Plakstcrs. LANGESTaAAT 42 TEL. 77 (CITROEN MARMELADE) 70 cent per flacon. Aanbiedingon van werk zoekenden. Boven de 18 jaar. 3 Banket en broodbakkers, 1 Banketbak ker, 2 Bankwerkers, 1 Betonwerker, 1 Boek drukker, 1 Boekhoudster, 1 Broodbakker, 2 Cchauffeurs. 1 Electriciens, 3 Fabrieksarbei ders. 18 Grondwerkers, 1 Huishoudster. 2 Huisknechts. 1 Hulp i. d. huishouding, 7 Kantoorbedienden (raann.), 1 id. (vrouw/ 4 Kantoorwerksters, 1 Corveeër, 1 Straat m handl., 1 Electr. lasscher, 1 Radio-monteur, 1 Zandblazer. 1 Papiersnijder, 1 VVafelbak- kor, 1 Venter. 1 Kleermaker. 1 Kruideniers bedienden, 1 Letterzetters. 1 Loodgieter, Loopknechts, G3 Losse arbeiders, 1 Magazijn- knecht, 1 Metselaar (halfwas), 1 Meubel- bei tsers. 2 Meubelmakers. 1 Naaister, 11 Op perlieden, 3 Reizigers, G huisschilders, 1 Pakhuisknecht, 2 Expeditieknechts, 1 Koet sier, 1 Motorschipper. 1 Aank. bouwk. teeke naar, 2 Schilsters, 1 Steno-typiste, 5 Schoen makers, 1 Smeden, 2 Slagers, 3 Stokers, 1 Straatmakers. 1 Strijksters, G Stukadoors, 1 Suikerwerker, 2 Tabaksbewerkers. 8 Tim merlieden, 3 Tuinlieden, 1 Veklarbeidcr, 5 Werkvrouwen, 1 Winkelbedienden, 1 Zadel maker. Beneden 18 jaar: 1 Timmerman, J Leerl. auto-monteur, l id. smid, 1 id. kok, 1 jongste kantoorbedien de (M)., 1 id. (Vr.), 1 Kindermeisje, 1 Losse arbeider. AMERSFOORTSCHE ZWEMINRICHTING. De temperatuur van het water bedroeg hedenochtend 67 graden. Het diploma voor geoefend zwemmen werd uitgereikt aan Margaretha Joha. Antha. van Beek, Joha. Hcndrn. Cenhorst, Piet Kiesewelter, Frans Kiesexvetter, Dirk Hoogvorst (Roodwit), Beb Arendscn, Jannv Bakker, Piet Beule, Piet Vogel en Lecndert Adrianus Lrkelens. Achtergelaten: Een kinderjas, een paar dassen, een collier en een portemonnaie, inh. een collier cn eenig geld. (Bu»ten verantwoordelijkheid der Rcdnctie.) NAASTENLIEFDE EN DE HEER MELCHIOR. Met deelname aan den autotocht voor Ouden van dagen heeft de heer Melchior een goede dag gehad. Lofwaardige uiting, voor den heer Melchior eene herinnering aan een liefdegebod van Haarlem's Bis schop. Hoe droevig, thans den heer Melchior met dit liefdegebod in de handen te zien tui melen in den kuil, door hem zelf gegraven voor een zijner medemenschcn. Zeker, voor de oudjes van het R. K. St. Josephgesticht was hot besluit van Pastoor Hartman onprettig; niemand ontkenne het en zal het ontkennen cn wie zou niet in vrijheid van denken een redelijk motief wil len vinden? Niet de heer Melchior. Niet an ders kan het motief voor dezen naasten- liefhebber zijn dan kleinzielig Sectarisme van de meest benepen soort. Kan het benepencr, hoe onintellectueel en waarom het, hier gaat, hoe liefdeloos, hoe ver in strijd niet liet liefdegebod van Haar lem's Bisschop. Rij niet weten der motieven onthoudt een beschaafd mcnsch zich van liefde looze insinuatie, reeds de gewoon burgelijkc begrippen van fatsoen schrijven dit voor. Hoe dan de schrijverij van den heer Melchior te verklaren. Ja, hoe? Een kuil voqr een ander graven, zelf er in vallen. Stakkerd. De heer Melchior heeft slechte dagen. J. H. VAN NOORT. OMREKENINGSKOERSEN Off. Not. Niet Off. Not. 11 Juli 1 Juli 12 uur Londen12.08^ 12.077* Berlijn59.32 593 Vz Parijs9.75 975 Brussel34 .CO*/* 34-61 Zwitserland47.90 47.90 Wesnen35.03 5-03 Kopenhagen66.31 66.33 Oslo66.34 6635 ctockholm66.75 66-5 New-York 2.49/5 2.49.05

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3