BHD Berg-Hotel Theetuin Amersfiortsche Berg KAMPERMAN'S Marijke DANKBETUIGING INTERNATIONAAL HANDELSCONGRES „MASSA'S „L' Hirondelle' Langesiraat 16jl8 EEN TOCHT NAAR ROTTERDAM EEN SCHANDELIJK OVERVAL Jeugdig misdadiger Vakkundige behandeling van uw RIJWIEL Rijwielhandel Humorhoekje Verschenen/ Cissy vanMameldt Inmaakbrandewijn" Havik 41 Telefoon 292 RADIOPROGRAMMA COSTUUMS MUTSEN MANTELS SCHOENTJES MATTEN LAKENS HANDSCHOENEN Gaarne betuig ik mijn hartelijken dank aan allen, die gedurende vele jaren wijlen mijn man en mij gesteund hebben in de uitvoering van ons bedrijf. In het bijzonder dank ik Burgemeester en Wethouders, Openbare Werken en V.V.V., die ons steeds met raad en daad terzijde stonden Amersfoort, 13 Juli 1929 Mevr. Buczaczer-De Weerdt Ontvangst der deelnemers in het Kon. Paleis. Cercle ia de burgerzaal Donderdag hebben de deelnemers aan het Congres der Internationale Kamer van Koophandel den geheelen dag besteed aan het maken van een uitstapje naar Rotter dam en omstreken. Te 8 uur 57 vertrok gistermorgen een ex tra-trein van het Weesperpoortstation die een deel der congressisten naar Vlaardingen bracht. De overigen waren reeds gisternacht met de „Slamat" van de Rotterdamsche Lloyd naar Rotterdam vertrokken. In de morgenuren hebben de congressis ten per boot een tocht gemaakt door de haven van Rotterdam, waarna in twee groe pen den lunch werd gebruikt op de mail schepen „Statendam" der IIclland-Ameri- kaliju en op dc reeds genoemde „Slamat". Op het eerste schip namen acht honderd en op het tweede tweehonderd personen aan den lunch deel. Mede zaten aan de minis ters Slotemaker de Biume, Koningsberger en Jhr. Beelaerts van Blokland, alsmede jhr. van Karnebeck. Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland. Des middags werd het voorname gezel schap op het stadhuis ontvangen cn toe gesproken door burgemeester Droogleever Fortuin. Voor de congressisten werd het woord ge voerd door den Engelschman Sanderan Al len en door den Franschman Clemente), stichter der I.K.K. Te 4 uur bracht een extra-trein de con gressisten weer naar Amsterdam. Men meldt ons uit Amsterdatn De Koninklijke Familie had gisteravond de deelnemers aan het Congres van de In ternationale Kamer van Koophandel tot een soiree ten ITove uitgenoodigd. Vandaar dat den geheelen avond op den N.Z. Voorburgwal, waar vele Amsterdam mers belangstellend eerst het aanrijden van de gasten en daarna het vertrek gade sloegen, zoowel als in het Koninklijk Paleis groote drukte heerschte In de groote Burgerzaal, door de patent olielampen verlicht, heeft Z.K.H. de Prins der Nederlanden als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, de gasten ontvangen. Behalve de congresleden waren ook vele autoriteiten aanwezig, o.w. de vice-presi dent van den Raad van State, Graaf van Lynden van Sandenburgh, de minister van Buitenlandsche zaken, Jhr. Beelaerts van Blokland en de minister van Arbeid. Hnn del en Nijveiheid, dr. Slotemaker de Bruine de oud-ministers Treub en Colijti, allen in ambtsgewaad, de w.n. commissaris van de Koningin in Noord-Holland, de heer Ilen- drix, de burgemeester van. Amsterdam, de heer W. de Vlugt, alsmede wethouder Kete laar. Verder waren aanwezig de heer mr. B J Lo:ler van het Parmanente Hof van In ternationale Justitie, cn tal van leden van het consulaire cercle. Eerst werd aan Z.K.H. voorgesteld het Uitvoerend C« mité van den Centralen Raad der Int Kamer van Koophandel, terwijl ver volgens de vooizitters van de onderschei dene nationale delegaties hunne opwachting bij den Prins maakten. De heer Pirelli, voorzitter van de I.K.K en de heer E. Heldring, voorzitter van het Comité van Ontvangst stelden om beurten de verschillende congressisten aan den Ko ninklijken gastheer voor. Ook tal van da mes, in keurige toiletten, waarmede vooral die der Britsch-Indische cn Chineesche da- rnes opvielen, lieten zich voorstellen aan den Prins, die zich den geheelen avond al iercharmanst met de gasten onderhield. In de Troonzaal bracht het strijkorkest van de Kon. Marinekapel uit Den Helder opgewekte muziek ten gehoore. Verder was in de Mozeszaal, die electrisch verlicht is. hetgeen sterk afwijkt van de fantastische olie- en kaarsverlichting in de andere za ten, een buffet ingericht. Daar en ook in de nevenvertrekken, waar buffetten de gasten tot een dronk of een versnapering noodden, bleef gedurende de geheele soiree, widke van negen tot circa elf uur duurde, een gezellige stemming hecrschen. De Fransche gezant en mevrouw Kam- rnerer hebben gistermiddag kwart voor vijf in de salons van het legatiegebouw aan het Korte Voorhout te 's-Gravenhage aan de deelnemers aan het 5e congres van de In* ternationale Kamer van Koophandel en een aantal andere genoodigden een thé aangeboden, die door zeer veel congressis ten uit verschillende landen cn anderen be. zocht werd. DE INBRAAK AAN DE LANGE BEESTENMARKT. De daders aangehouden. Men meldt ons uit Den Haag: Woensdagmiddag omstreeks 0 uur werd in de Scheveningsche Boschjes een man door een agent van politie op heeterdaad be trapt op het plegen van openbare schennis der eerbaarheid (art. 239 W v. S.). De man vluchtte echter en een achtervolging volg de, welke niet minder dan drie kwartier duurde. Ondertusschcn had de man reeds verschillende zilveren voorwerpen wegge worpen. Nadat de agent tenslotte drie re volverschoten in de lucht had gelost, is de man aangehouden en overgebracht naar het hoofdbureau van politie Bij fouilleo- ring bleek hij toen in het bezit te zijn van een port.emonnaie, welke ontvreemd bleek fe zijn bij de inbraak, in het begin dezer maand gepleegd, in een logement aan de Lange Beestenmarkt. Bij het verhoor, dat den man, den 26-jari- gen L. J. F. K., zonder vaste woonplaats, werd afgenomen, legde hij een volledige bekentenis af. In een nacht in het begin dezer maand heeft hij met zijn broer inge broken in bedoeld logement. Zij verschaf ten zich toegang door overklimming van een muur en openschuiving van een raam. Er werd toen voor ongeveer 500 aan sie raden buit gemaakt, welke voor een groot gedeelte zijn beleend. Men zal zich herin neren, dat ook een aantal sieraden met be hulp van een politiehond weer zijn terug gevonden. In den nacht van 5 op 6 Juli is opnieuw ingebroken in het logement; do buit bestond toen echter slechts uit* een portemonnaie met eenig geld. De aange houdene werd bij deze tweede inbraak door den logemenlhouder betrapt, doch wist ech ter na een worsteling met dezen te ont vluchten. Gisteravond laaf heeft de politie ook den broer, den 28-jarigen G. B. K... eveneens zonder vaste woonplaats, aangehouden. Deze heeft echter nog geen bekentenis af gelegd. DE MOORDAANSLAG OP OUD- ROZENBURG. De zaak In hooger beroep. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft arrest gewezen in de gisteren in hooger beroep behandelde zaak tegen den 29-jari- gen gewezen huisknecht van het gesticht Oud-Rozenburg te Loosduinen, J. Chr. van. O., thans gedetineerd, die in eerste instan tie door de ITaapsche rechtbank, ter zake van poging tot doodslag, gepleegd op een zuster hoofd der huishouding van ge noemd gesticht, is veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf met ter beschikking stel ling van de regeering. Op formeele gronden werd het vonnis a quo vernietigd; opnieuw recht doende, ver oordeelde het Hof den verdachte tot een zelfde straf. SCHILDER VERONGELUKT. De 31-jarige scheepsschilder J. L. Tuele, wonende in de Hudsonstraat te Rotterdam, was gistermiddag om 1 uur bezig met het schilderen van een 10 M. hooge kraan bij de scheepsbouw-maatschappij „Nieuwe Waterweg". Hij werd door een duizeling be vangen, stortte naar beneden en bekwam een schedelfractuur, tengevolge wararvan hij onmiddellijk overleed. EEN ISRAëLIETISCH KERK GENOOTSCHAP IN NED-INDIÖ. Een rapport toegezegd. De Permanente cononissie van het Ned. Israël. Kerkgenootschap heeft een stap ge daan naar de organisatie van een Israëlie- tisch kerkgenootschap in Nederlandsch-In- dië. Zij deelt in haar jaarverslag mede, een samenspreking te hebben gehad met den heer F. Duveen van Batavia, waarin deze de moeilijkheden, aan de totstandkoming ervan verbonden, in het licht heeft gesteld. De heer Duveen heeft de P. C. toegezegd na zijn terugkomst in Indié een gedétailleerd rapport te zullen inzenden. HET SUIKERWETJE. Blijft het tot het najaar liggen? De kans is groot, dat het Suikerwetje, dat thans na het wetsontwerp betreffende de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, op de agenda der Eerste Kamer voorkomt, van de agenda zal worden afge voerd. Het laat zich n.l. aanzien, dat er deze week niet. voldoende tijd zal overblijven voor de behandeling van de Suikerwet, in welk geval de Kamer voornemens schijnt dit wetsontwerp tot het najaar te laten lig gen. OPVIJZELING VAN DE SPOORBRUG OVER DE MAAS TE VENLO Eerstdaags zal de spoorbrug over de Maas te Venlo worden opgevijzeld en 85 c.M. hooger gebracht worden. De voetbrug er naast, is twee jaar geleden reeds ver hoogd. De opvijzeling zal plaats hebben in drie gedeelten, door raiddel van waterdruk. RADIOTELEFOONVERKEER MET INDIë. Het aantal gesprekken in het radiotele- foonverkeer met Indié beliep in de maand Juni 228, waarvan 67 of 29 in Nederland en 161 of 71 in Indië werden aange vraagd. De gemiddelde duur dezer gesprekken werd berekend op 4 minuten; het nuttig ef fect van de verbinding loopt door allerlei omstandigheden nogal uiteen. liet Nederlandsche aandeel in de op brengst bedroeg 4S00. EEN STANDBEELD VOOR Dr. ARIëNS Te Enschedé. Het bestuur van het R.K. Werkliedenver bond heeft besloten, gelden in te zamelen voor het oprichten van een standbeeld ter eere van dr. Ariëns, dat te Enschedé zal worden geplaatst. PADVINDSTERS. De a.s. conferentie in den Haag. Bij gelegenheid van dc conferentie over de rneisjespadvinderij in De I-laag door het Wereldcomité te houden, zullen de afdee- üngen Amersfoort. Utrecht. Zeist en Bilt- hoven, op Zaterdag 20 Juli een koffiemaal tijd, aanbieden in het Clubhuis te Amers foort, dat op weg naar het Kamp te Om men zal worden aangedaan. De bedoeling heeft daarbij voorgezeten, dat de vier stichtsters van 't Xederlandsch Meisjes Gilde, de dames: M. CijferVan Wijngaarden, G. HammesVan Sleenis, M. v. d. Bergh—von Teyn en O. Bingham— Leis, gelegenheid zullen hebben aldaar de vrouwen, in wier handen op het oogenblik de internationale organisatie rust, te ont moeten. Blijkens het gewijzigde programma voor do bijeenkomst van het wereld-comité, zal de ontvangst op Zaterdag 20 dezer, 's mid dags 4 uur. door de Koningin ten Paleize liet Loo alleen doorgaan, wanneer II. M. dan niet door staatszaken te 's Gravenhagp wordt opgehouden. ZWEMTOCHT HOEK VAN HOLLAND— SCHEVENINGEN. Tusschen twaalf en een uur hoopt Martha Snel Zondag bij do Pier te Scheveningen aan te komen. Verleden week reeds zou Martha Snel den irainingstocht van den Hoek van Holland naar Scheveningen maken, maar het weer was haar niet gunstig. De tocht is toen uit gesteld. Nu het weer er aanlokkelijk uitziet is het plan Zondag a.s. den tocht to maken In verband met den stand \an het water moet er al om 6 uur in den Hoek van Hol land worden gestart. De moedige zwemster hoopt dan tusschen twaalf en één uur bij de Pier te Scheveningen aan te komen. Een 78-jarige vrouw in huis overvallen en beroojd Men meldt ons uit Amsterdam Een verschrikkelijk misdrijf noemde de president van de Vacantiekamer der recht bank het delict, waarvoor een 18-jarige loopjongen zich te verantwoorden had. De jongen was door zijn baas, een siga renhandelaar. uitgestuurd, om eenige kwi tanties te innen. Intusschen waren de si garenhandelaar en zijn vrouw uitgegaan en was de 78-jarige schoonmoeder in de wo ning op de tweede verdieping van een per ceel op de Mauritskade alleen achtergeble ven. De knecht van den sigarenhandelaar wist dit en drong, het gelaat met een doek be dekt houdende, de woning van de oude vrouw binnen. Hij bond haar de doek om het hoofd en greep haar bij de keel, om haar ten slotte, nadat de vrouw gepoogd had zich te verweren en zelfs nog om hulp had geschreeuwd, in een alcoof half bewus teloos neer te smijten. De doek propte hij haar in den mond, om het schreeuwen te beletten. De jongen nam uit de kast een geldtrom- meltje, waaruit hij een bedrag van 104. haalde, dat hij thuis op den zolder ver borg. Het kostte de politie weinig moeite den dader van dezen schandelijken overval op te sporen. Als verdachte terecht staande bekende hij trouwens, wat hem ten laste was gelegd, nl. diefstal met geweldpleging Alleen liet hij uitkomen, dat hij weliswaar naar de woning van de oude vrouw is gegaan om te stelen, maar niet om gewelddadig tegen haar op te treden. Toen hij op weg naar de woning de doek vond, kwam bij hem eerst de gedachte op, om daarmede het gelaat te verbergen, opdat bij zijn binnen komst de vrouw zóó zou schrikken, dat ze onmiddellijk bewusteloos zou worden. De 78-jarige vrouw, als getuige gehoord, verklaarde o.m., dat de jongen geprobeerd heeft haar de keel dicht te knijpen. Ze had gedurende 14 dagen een blauw gezicht. Bo vendien was zij bij den overval onderaan de lip verwond. En wat erger is, zij is door het gebeurde volslagen doof geworden. Het O. M. vorderde hierop, mede op grond van de ingekomen deskundige rapporten, een onderzoek naar de geestvermogens. Uitspraak op 16 Juli a.s. DE MOORDZAAK GIESSEN-NIEUWKERK. 12 September a.s. voor liet Amsterdamscho Hof. Naar het „Volk" verneemt, zal de moord zaak van Giessen-Nieuwkerk op 12 Septem ber a.s. dienen voor het gerechtshof tc Am sterdam. De beide verdachten Teunissen en Klunder zullen terecht slaan wegens dief stal in vereeniging met geweldpleging. Tot de? 61 getuigen, die door den procu reur-generaal, mr. Bauduin, zijn gedagvaard hehooren o.m. de rechter-commissaris uit de eerste behandeling der zaak voor de rechtbank tc Dordrecht, mr. Bentford van Valkenburg, de substituut-officier van jus titie te Dordrecht, mr. Kronenberg, en de tegenwoordige rechter-cómmissaris aldaar, mr. Van Aken. Voorts de rijksrechercheur De Jong uit Utrecht, de heer Bus uit Ede, de echtelieden Kroon, de heer Stuij uit Baarn cn de journalist Geudeker. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het garantiofonds voor 30 gebruikt. Het Nederlandsch Olympisch Comité (co mité 1928) deelt ons mede, dat de eind reke ning van de te Amsterdam gehouden Olym pische Spelen thans gereed is gekomen, door het Accountantskantoor. Het Amster damsch Trustee's Kantoor N.V. werd na ge zien en accoord bevonden en door de Ver eeniging „Finantieele Commissie Olympi sche Spelen 1928 werd goedgekeurd en als gevolg daarvan aan het Comité nlgeheele décharge werd verleend. Het resultaat van een en ander is, dat aan garantiehouders in totaal 70 van de door hen gegarandeerde cn gestorte bedra gen kan worden gerestitueerd, TEL. 132 TEL. 132 Heldaar ik zit in net drytzana Wejoeoankt vooi de waarscnuwing. We zullen een anderen kam uitgaan. (London Opinion) het nieuwe hoek van In ieieren Bockhandel f Gebonden f. 2.90 TP.ttf. Valkhoff tCo-Amersloorf verkrijgbaar in de Slijterij in Gedistilleerd Zondag 15 Juli. Hilversum. V.A.R.A. 9.00 Voor Post- dui venliefhebbers. 9.02 Gramofoonplaten.- Esperanto. 0.25 Concert. V.P.R.O. 10.00 Kerk- uitzending. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.00— 12.30 Lezing 12.302.00 Lunchmuziek. 2.00 —2.30 Tooneelhalfuurtje. 2.30—3.00 piano sonaten. 300—5.00 Concert. V.A.R.A. 5.00— 5.40 Kleuteruurtje. 5.10—G.00 WekeÜjksch nieuws. 0.00—7 30 Concert. A.V.RO. 7.30— S.00 Gramofoonplaten. S.00 Tijdsein. 8.15 Kurhaus Daarna gramofoonplaten. 12.00 Sluiting. Huizen. N.C.R.V. 8.25—9.20 Morgenwij ding. K.R.O. 10 00—13.00 Hoogmis. 12.30— I.30 Lunchmuziek. 1.30—2.00 Lezing. 2.00 2.30 Literair-hnlfuurtje. 2.301.30 Concert. 4.305.00 Ziekcnhalfuurtje. 5.20 Kerkdienst. Na 5.20 Avonduitzending. Maandag 15 Juli. II i 1 v e r s u m. A.V.R.O. 10 00 Tijdsein. 10.01—10.15 Morgenwijding. 12.00 Politiebe richten. 12.15—2.00 Lunchmuziek. 2.00—2.30 Graraofoon muziek 2.30—430. Aansluiting P.embrandt Theater. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.09 Tijdsein. 601—7.15 Dinermuziek. 7.15— 7.45 Lezing. 7.15 Politieberichten. 8 00 Tijd sein. 8.019.00 Vereenigingsuurtje. 9.00— II.00 Concert. 10.05 Persberichten. 11.00 Gra mofoonplaten. 12.00 Sluiting. Hilversum vóór 6 00 298 M. Na 6 00 1071 M. N.C.R.V. 11.00 Tijdsein. 11.00-11.30 Ziekcndienst. 12 30 Tijdsein. 12.30—1 45 Or gelconcert. 4.00 Tijdsein. 4.00—5 00 Zieken- uurtje. 5.90 Tijdsein. 5 006.30 Gramofoon platen. Na 6.30 Avonduitzending. Dinsdag 16 Juli. Hilversum. A.V.R.O. 10 00 Tijdsein. 10.0110.15 Morgenwijding. 12.00 Politiebe richten. 12.15—200 Lunchmuziek. 2.00—2.45 Kookkunst. 2.15—3.00 Gramofoonmuziek. 3.001.00 Maak-het-Zelf. 4.30-5.30 Micro foon-debutanten. 5.30—7 00 Dinermuziek. 7.00—7.45 Lezing. 800 Tijdsein. 801—8.30 Boekenhalfuurtjc. 3.30—9.15 Concert. 9.15— 10.00 Solistonconcerf. 10.00 Persberichten. 10.10 Concert. 11.00 Kapel Gynla I-Iorvath. 12.00 Sluiting. II ilyersii m vóór G.00 298 M. Na 6.00 1071 M. K.R.O. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein. 12.15—1.15 Lunrh- muziek. 1.15—2.00 Gramofoonplaten. 2.00— 2.20 Knipcursus. 2.003.20 Vröuwenuurtje. 5.00—7.01 Gramofoonplaten. Na 700 Avond uitzending. Woensdag 17 Juli. Hilversum. A.V.R.O. 10.00 Tijdsein. 10.01—10.15 Morgenwijding. 12 00 Politiebe richten. 12.15200 Lunchmuziek. 2.002.30 Gramofoonplaten. 2.30—330 Kurhaus. 3.30— 4.30 A.V.R.O. kwintet. 5.00—5.45 Concert. 5.45—6.15 Lezing, 6.15 Voortz. concert. 7.15 7.45 Boekenhalfuurtje. 7.45 Politieberichten. S.00 Tijdsein. S.01—S.15 Gramofoonplaten. 8.15 Kurhaus. Daarna Persberichten en Gramafoonmuziek. 12.00 Sluiting. Hilversum vóór 6.00 298 M. Na 6.00 1071 M. N.C.R.V. 11.00 Tijdsein. 11.00-1130 Ziekendienst. 12.30 Tijdsein. 12.30—200 Con cert. 2.00—2.30 Gramofoonplaten. 2.30 Tijd sein. 2.30—4.30 Concert 4.30—5.00 Gramo foonplaten. 500 Tijdsein. 5.00—6,00 Kinder uurtje. Na 6.00 Avonduitzending.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6