VAN DEN A.N.W.B. Verschenen/ Cissy vanMarxveldt EEN GROOTE ELECTRO- MAGNEET TIENDE KOLONIEHUIS EEN REDE VAN EDO BERGSMA het nieuwe boek van OifiJ.A'aikhcK ïCo-Anierstoorf KvïïJfffit •KiKfeïi'aiÉ'5"WiSKBI HET CREMATORIUM OP WESTER VELD Het wordt inwendig geheel verbouwd. Men schrijft ons uit IJmuidcn; Toen wij deze week een crematieplechtig heid moesten bijwonen, bemerkten wij. dat deze niet meer plaats had in het cremato rium, doch in de aula op de begraafplaats. De oorzaak daarvan is. dat het crematorium inwendig geheel wordt verbouwd. Deze verbouwing beslaat hierin, dat da hal en het podium worden bekleed met wit en zwai l marmer, het leggen van een ge- ruischloozc vloer en het maken van een trap met bijkomende werkzaamheden. De marmeren -bekleeding krijgt een hoogte van 6 50 M. Op het podium komt een heelc ver andering. De ramen aan den achterwand zijn verwijderd en de open ruimte is dicht gemetseld. Het dakvlak boven het podium wordt aan de Noordzijde gevormd door een legraam met matglas. Voorts wordt het po dium uitgebreid met een aangrenzende ka mer, zoodat b v. bij zeer groote plechtighe den de familieleden in deze zijruimte op het podium kunnen plaats nemen. I-Iet wordt \erder versierd met een aantal bloembak ken, zoowel aan weerszijden der trap als achter tegen de muur Ook de katafalk op hel podium wordt iri marmer uitgevoerd. De ruimte boven de marmeren beklee- ding wordt gesturadoord. terwijl de koepel I van de hal wordt geschilderd. Op de gaan derij. zal een nieuw, speciaal voor het cre matorium gebouwd orgel worden geplaatst Het werk wordt uitgevoerd volgens het ontwerp van den bekenden architect W. M Oudok te Hilversum, door de X V. Amster- damsche Steenhouwerij, directeur de heer W. F. Gnirrep'. De verbouwing zal vermoe óelijk half September gereed zijn Tijdens de verbouwing hebben de plech tigheden voor eene crematie plaats in de aula op de begraafplaats Westerveld, waar net orgel is geplaatst en de toespraken wor den gehouden Daarna vergezellen familie en vrienden het stoffelijk overschot tot aan •Ie achterdeur der ovenkamer van het cre matorium. Daar is een fraaie weg aange legd, l$\vijl boven de deur een baldakijn is gebouwd. Met opzet, heeft men hiervoor de zomermaanden gekozen. Wanneer de verbouwing gereed is, zal het crematorium een groote verandering hebben ondergaan en inwendig geheel ver fraaid heropend worden. Na Parijs de grootste Ier wereld. Een constante stroombron Men schrijft ons uit Leiden: De in 1017 op aanwijzingen en volgens de denkbeelden van wijlen prof dr. Kamer- lingh Onnes ontworpen verbouwing van het Natuurkundig Laboratorium ten behoe ve van de eleqlro-magnetische studiën heeft thans haar beslag gekregen Onder leiding van prof. dr W. J. de Haas. die na diens overlijden prof Knmerlingh Onnes opvolg de. zijn de plannen van prof. Onnes vol tooid en heeft de eroote electro-magneet. na Parijs de grootste ter wereld, thans haar plaats in het Natuurkundig Laborato rium gekregen. liet gebouwtje, dat voor deze electro- magneet is gesticht, grenst ©ogenblikkelijk aan het bestaande laboratorium en is op gericht op de plaats, waar lot voor eenige jaren de glasblazerij van het laboratorium zich bevond. De groote beteekenis van deze electro- magneet schuilt vooral hierin, dat men voor proeven in een magnetisch veld kan beschikken over een constante en onaf- keliike stroombron Voor dat doel is een speciale accumulator-batterij opgesteld, die een slroornsterkte kan leveren van 200 Ampere. Met een motor-generator kan de slroornsterkte lot 600 Ampere worden op gevoerd. hetgeen rlan een magnetisch veld kan geven van 00.000 Gans. De magneet kan door middel van een electrisch gedreven kraan naar iedere ge- wenschte plaats van het lokaal gebracht worden De omvang van den arm van de mag neet is tot een minimum beperkt, wat aan de makkelijke verplaatsbaarheid ten goede komt Dit is eori belangrijke verbetering, welke de Leidsche magneet op de Parij- sche en andere magneeten voor heeft. Prof. De ITaa.s heeft thans door de ge- rcedkoming van deze magneet een hoogst i-'langrijk succes bereikt, een succes, dat nopt zijn verdere electro-magnetisebe on derzoekingen ongetwijfeld van het groot ste belang zal zijn. omdat voor de weten- schop zeer gewichtige resultaten er mede zullen kunnen worden bereikt. Wij vernemen, dat de magneetzaal in September met eenige officieele plechtig heid in gebruik zal worden genomen CENTRAAL GENOOTSCHAP Het voormalige familiepension „De ]/eluwezoom" te Ellecom. Een rede van Dr. Schuckink Kool Vrijdagmiddag heeft de officieele opening plaats gehad van het tiende koloniehuis van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellings- en Vakantiekolonies. Het kolo niehuis staat te Ellecom aan den rijksweg en heet „Veluvvezoom liet Is een groote ruime villa, tot voor kort een der grootste pensions van het dorp. Door een doelmatige verbouwing is het een prachtig ingericht koloniehuis geworden. De voorzitter dr. A.kSchuckink Kool schet ste in zijn openingsrede de taak van het. Centraal Genootschap welke beperkt is tot de zorg voor het zwakke schoolkind van zes tot twaalf jaar. De vervulling van die taak leert bescheidenheid en standvastigheid. Er wordt niet getreden op het gebied van an dere vereenigingen die de verzorging van andere groepen kinderen op zich namen. Er wordt, gestreefd op te wekken hulpvaar digheid, reinheid, vriendelijkheid; gestreefd naar technisch en financieel inzicht, er wordt getracht belangstelling te wekken van overheid en publiek. Liefde voor het kind is de grondslag. Er wordt ook gedacht aan nieuwe eischen Goed geleide gymnastiek ldeek uit ervaring te XTinspeet uitstekend Het was de vraag of bij vijfweeksche verpleging ook nuttig ef fect van dit middel kon worden verkregen. De paedagogen en medici waren hel er aan vankelijk niet over eens. Ten slotte werd eenstemmigheid bereikt en besloten in het eerstvolgend huis. dat is dus dit kolonie huis. een proef te nemen met heilgymna stiek Op '21 Juni weiden de poorten van dit ko loniehuis ontsloten, ten tweede male ver oorzaakte het genootschap daardoor het gemeentebestuur last. Spr. bracht woorden van dank aan allen die aan de inrichting en verbouwing hun krachten gaven en hul digde de directrice mej. Cl. Kcntie cn mevr Spanjaard met bloemen. Door het in gebruik nemen van dit huis is de capaciteit van de tehuizen van het Centr. Genootschap gestegen tot 1000 bed den. Het hoofdbestuur hoopt dal hij de 65000 kinderen welke tot dusver werden ver plcegd nog velen zullen komen cn dat het aantal verpleegdagen dat in de 2? jaren van het bestaan van liet Genootschap 2.500.000 bedraagt nog aanzienlijk zal stijgen. Burgemeester Bloemers. die daarop het woord nam,, wees er np dat de voorzitter verontschuldigend sprak over last aan het gemeentebestuur van Rhedcn veroorzaakt Inderdaad wordt nu aan de gemeente het grootste familiepension afgenomen; maar, verklaarde de burgemeester, wanneer dit gevoeld wordt als een offer, dan kan ge zegd dat het voor geen enkele vereeniging met zooveel vreugde is gebracht als voor het Centr. Genootschap. De kinderen die hier toeven genieten van de zonrijke lucht en keeren met gebruinde wangen naar huis. Spr. hoopt dat het hoofdbestuur veel vol doening zal hebben \an zijn werk en dal het genootschap rijke zegen zal blijven ver spreiden. Namens den Amsterdamschen raad van Kinderuitzending sprak dr. Hamelberg woorden van gélukwensch. X'adat thee was rondgediend maakten de genoodigden een rondgang door het kolo niehuis. en (Hbld.) aardig behoort tot de taak van 't openbaar gezag, ja dit feil moge allen, die den indi recte of directe invloed ten goede ondervin den van den ruste.loozen arbeid van onzen A.N.W.B. thans doen inzien, overheid en burgerij beide dat het u i t moet zijn met al maar te vragen en te nemen van den Bond en dat die Bond wat meer geschraagd en in zijn streven, daadwerkelijk gesteund moet worden. Ik zeide zoo straks dat er oogcnblikken geweest zijn, dat de moed begon te slinken. Gelukkig die zijn er geweest en liggen ach ter ons. Naast het vele, dat ons moed doet putten uit het verleden, is ook in het heden veel wat lust cn kracht tot nieuwen arbeid geeft. Wat het verleden betreft: laat ons bedenken hoeveel bereikt is; bereikt niet door ons alleen maar omdat wij initiatief hebben gehad, omdat wij „Verzamelen" ge blazen hebben, omdat wij (te geesten ont vankelijk maakten en de gemoederen warm; omdat wij dan eens de noodklok hebben geluid, dan weer den weg hebben gewezen, die betere toestanden bereikbaar konden maken. Reusachtig is de evolutie die wij mee maakten, gedeeltelijk teweegbrachten ook! Wij streven naar een vlot cn veilig, een ongestoord verkeer. Welnu is het dan niet om onze rnoed te doen rijzen, onze arbeids- lust te sterken, wanneer v\ ij bedenken hoe Kort het nog maar geleden is, amper 3 jaar, 'dat wij over onze wegen alarm hebben ge blazen gewezen hebben op de vervreemding van de twee deelen van Nederland ten weerszijden van de groote rivieren, op de onveiligheid voor wielrijders, meebrengend de onveiligheid voor de auto, gewezen heb ben ook op de slechte regeling van het snel verkeer. Hoe kort is het, dat dit alarm signaal door ons gegeven werd en zij „verzamelen" hebben geblazen, opdat allen zouden mee werken tot erbetering en thans Regeering en Volksvertegenwoordiging'zijn er warm voor, het. voleis er warm voor, een uiterst bekwaam corps ingenieurs is met een ijver, die niet genoeg geloofd kan worden, vooral Vaar het over zoo hitter ge ringe hulp beschikt, doende ons land een DE INVOER VAN VEE IN ITALIË. Op aanvrage voor vergun ningen zal waarschijnlijk gunstig worden beschikt. In een bericht, ontleend aan het orgaan „de Vee- en Vleeschhandel" wordt gezegd, dat de invoer van vee in Italië weder is toegestaan op de oude voorwaarden. Het bericht besloot met de opmerking, dat te bevoegder plaatse te 'sGravenhage van dien herstelden invoer in Italic nog niets bekend was. Ten aanzien van die laatste opmerking wordt echter van bevoegde zijde medege deeld, dat. dr. van Rijn, de vertegenwoor diger van Nederland in het Internationaal Landbouw Instituut, te Rome, reeds sedert geruimen tijd l« dezer zake stappen heeft gedaan bij het ftaliaansche Ministerie van Landbouw en dat hij ongeveer twee weken geleden aan de directie van den Landbouw te 's-Gravenhage bericht heeft gezonden, dat waarschijnlijk op aanvragen tot het be komen van vergunningen tot invoer van vee in Italië gunstig worden beschikt. Wel Is waar kon zulks niet gepubliceerd worden, maar deze raededeeling van dr. van Rijn is aan belanghebbenden, o.a. aan de Vereeniging van vee-exporteurs wel me degedeeld geworden. EEN SCHOT OP HET POLITIEBUREAU. Donderdagavond even voor tien uiï? werd, naar de „Limb. Koerier" meldt, het politiebureau te Venlo opgeschrikt door een schot, dat een der ruiten van de wacht, waarin eenige agenten zaten, verbrijzelde. De kogel scheerde even over de tafel, waar aan de agenten zaten en deed glasscherven in het lokaal rinkelen. Gelukkig zaten al len aan de andere zijde van de tafel, zoo dat niemand getroffen werd. Direct werd een onderzoek naar den da der ingesteld. Alle tuinen in de richting, waarvan het schot kon gelost zijn. werden aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen. maar de dader was nergens te vinden. Men neemt aan. dat hier baldadigheid in het spel is. DOODELIJK ONGEVAL. Donderdagmiddag waren de 52-jarige P. K en de 40-jarige J. M„ beiden wonende te Dubbeldam aan den Rijksstraatweg, bezig met het spannen van oen geleiddraad van de electrische straatverlichting. Deze draad werd van paal tot paal gespannen, waarbij pik der werklieden op een ladder stond, die tegen een paal was geplaatst. Bovendien droeg ieder een veiligheidsgordel, die aan iie paal was bevestigd. Doordat de paal, waarop B. stond onder aan was verleerd, brak deze bij den grond af, waarbij B. kwam te vallen en zijn rech- lerdijbeen brak. Op advies van den directeur van den uem. geneesk. dienst overgebracht naar het R.K Ziekenhuis, is de man daar gisteren middag aan de bekomen verwondingen overleden. BRAND TE ENSCHEDE. Vannacht is de groote villa van de fami lie Udink ter Cate te Enschedé grooten- deels uitgebrand. De groote uitslaande brand lokte ondanks het nachtelijk uur drommen belangstellenden. De bewoners waren afwezig. Alles is verzekerd. De oor zaak is onbekend. STAKING. Vrijdagmiddag is een staking uitgebroken op de Waalsteenfabriek van Gebrs. Hoeker te Herwijnen. De georganiseerde arbeiders zijn in staking gegaan, terwijl de niet-ge- organiseerde begon te werken. De oorzaak van de staking is, dat iemand van het ge organiseerd personeel werd ontslagen. De anderen verklaarden zich solidair en eisch- ten de handteekening onder hun contract door den werkgever. DE KONINKLIJKE FAMILIE. De Koningin en Prinses Juliana zijn Za terdagochtend omstreeks 9 uur per Stfiats- spoortrein naar het Loo vertrokken. MINISTER KAN NAAR ZWITSERLAND. De Minister van Binnenlandsche Zaken cn Landbouw, Mr. J. B. Kan zou lieden voor korten tijd naar Zwitserland vertrekken. FILMS IN VASTENTIJD. Bioscoop voor een maand gesloten. De kantonrechter te Venlo veroordeelde gisteren een bioscoop-directeur wegens het vertoonen van films en variété-nummers oi* zes Zondagen in den Vastentijd (10 Febi\ ingaande) in het Grand Theater te Venlo, zonder daartoe van B. en W. vergunning to hebben ontvangen, tot dertig gulden boete en één maand sluiting van de bioscoop wegens overtreding van de Zondagswet. Geëischt was zes X 25 gulden boete en zes maanden sluiting. De burgemeester, toen als getuige ge hoord, wenschte op de vraag van den advo caat van verdachte niet mede te deelen waarom aan het Grand Theatre geen en aan de vier andere bioscopen wel geduren de die Zondagen vergunning was verleend. UIT DE STEENINDUSTRIE. De stakingen to Gorinchem on Vuren geëindigd. Ojk het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft een vergadering plaats gehad onder leiding van den Rijksbemid- delaar H. A. v. IJsselsteijn met de directies en de vertegenwoordigers der arbeiders, betrokken bij de stakingen aan de kalk zandsteenfabrieken „De Merwede" te Go rinchem en „Loevestein" te Vuren. De Rijksbemiddelaar heeft een voorstel geformuleerd, dat door beide partijen aan vaard is, zoodat de stakingen, die sedert Mei uitgebroken waren, thans geëindigd zijn. FABELACHTIGE AARDBEIEN PRIJZEN. Veiling te Beverwijk. Hoewel de algemeene verwachting be sfond, dat de aardbeien dit jaar hooge prij zen zouden opbrengen, daar de oogst als gevolg van de vorst cn de langdurige droogte niet best is, had toch niemand kun nen vermoeden, dat zij zóó enorm zouden zijn. Elke veiling gaan zij omhoog, doch wat Donderdagavond is besteed, grenst, al dus „Het Volk", aan het fabelachtige. De markt begon met ƒ86 per 100 K.G., $och het duurde maar heel kort, of het werd f 90. om even later nog verder te stijeen tot f 93.50 per 100 K.G. En zoo is het gebleven. zoodat Donderdagavond een doorsneeprijs is bereikt van f 92 de 100 KG. Ook in de oorlogsjaren, vooral in 1917, waren de prijzen hoog, doch meer dan f 68 per 100 K.G. is nimmer betaald De oogst is over het geheele verre van middelmatig, doch met deze prijzen en niemand gelooft, dat zij lager zullen wor den. daar de jamfabrieken verlegen zitten komt er nog veel terecht KIND ONDER EEN MOTORFIETS. In de Vinkensteynslraat te den ITaag is Vrijdagochtend de 234-jarige C. E. B., wo nende in die straat door liet plotseling over steken van den rijweg aangereden door een motorrijder. De kleine werd zeer ernstig ge wond en is door den Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid wal overge bracht, alwaar zij enkele uren later overle- oen is. Den motorrijder treft geen schuld aan het droevig ongeval. „Er is reden tot dunk, waavdeeving en hoop". Hel program van actie In de groote zaal vaü het Jaarbeurs- restaurant te Utrecht is Zaterdagmiddag gehouden de jaarlijksche vergadering van den X.N.W.B. onder voorzitterschap van den heer Edo Bergs ma. burgm. van Enschede. Deze opende het congres met een kort woord van welkom tot de talrijke aan wezigen, waarna de secretaris-penning meester, mr. A. Meijjes, hel jaarverslag uit bracht. lAan hel slot van de vergadering sprak de voorzitter de leden als volgt toe: Voorwaarts. Vooruit Met die woor den besloot ik dikwijls mijn toespraak aan het slot der Algemeene Vergadering. In che woorden waren de gedachten be sloten, die överheerschtcn in mijn rede. Wanneer ik soms de vraag stelde: wij willen vooruit, maar, zullen wij hei kun. nen ook? dan klonk toch in het zelf gege ven antwoord vertrouwen in de toekomst, vertrouwen in des Bonds inwendige kracht, vertrouwen in den steun van Begeering en Volk voor ons mooie werk. dat in zoo me nig opzicht is: werk van algemeen nut. Dames en heefen, er zijn in de maanden, die verliepen sedert wij te Alkmaar samen kwamen, oogcnblikken geweest dat de moed begon te zakken, onrust zïch van ons meester maakte cn de toestand ons wel donker scheen Groote, meest moreel-onvermijdelijke ka- pitaalsuitgaven, gepaard aan plotselinge daling van sommige inkomsten, dreigden de geldelijke kracht onzer vereeniging te ontwrichten steun van overheidswege voor uitgaven ten algemecncn bate, zede lijke cn stoffelijke steun beide, werden in geringer mate verstrekt dan waarop wij re. kenen mochten cn de eischen, die het pu bliek ons stelt, verwend als het door ons werd, namen toe. De groei van ledental en van Bondsbe- moeiingen deed ons een oogenblik de vraag stellen, of onze organisatie zóó groote taak zou kunnen afwerken en zoo groote last zou kunnen blijven dragen. Het is niet noodig, noch zelfs ook ge- wcnscht om te verbloemen, dat stormen het Bondsgehouw rammeiden en moeilijke oogenblikken gekomen waren. Niet noodig is het dit te verbloemen, omdat wel dade lijk bleek, dat het Bondsgebouw krachtig van stuc tuur, stevig van opbouw is en dat er mannen 't bewind voeren, die hun hoofd koel houden en wier hart warm blijft voor het werk van den Bond.. Niet gewenscht is het de moeilijkheden te verbloemen, omdat thans zoovele warme vrienden kwamen p.andiagen om steun te geven, om te helpencn de grondvesten te stevigen en de draagkracht te vergroo- ten. Niet gewenscht was de verdoezeling van dreigend gevaar, óók, omdat het nu wel duidelijk is, dat de meening, al te zeer ver spreid. onjuist is. dat die rijke en krachtige A.N.W.B. alles kan en niemands hulp be hoeft en dat men van de weldaden, die hij kwistig rondstrooit, rustig genieten mag, zonder zelfs iets te doen, hem draagkracht to geven cn sterk te houden. Het feit. dat de Bondsbegrootin'g met moeite sluitend te maken was en dat 1925 sloot met een zeer groot tekort, moge allen die van het Bondsinitiatief, van den Bonds arbeid on van de Bondsweldaden profile?- ren, die gebruik maken van hetgeen hij doet en deed, dikwijls doende wat eigen wegennet te geven, dat iedere vergelijking met het buitenland kan doorstaan. Rijwielpaden van flinke breedte en uit nemende hoedanigheid zullen worden ge- iegd; het wegdek der verkeerswegen, het dwars- en het lengte-profiel komt aan hooge eischen te beantwoorden, de groote rivie ren zullen worden overbrugd en dit zal geschieden in weinige jaren; de afschaffing der tollen is geen vraag meer doch slechts een kwestie van tijd; de regeling van het verkeer, de samenwerking tot betere bevei liging neemt toe, het polilie-toezicht wordt verbeterd. Inderdaad al blijft er veel te wenschen cn al is voortdurende arbeid onzerzijds noo dig, toch is er reden lot veel dank, tot groo te waardeering en o hoop. Zoo kan ik dan ook deze rede besluiten met een opgewekt woord en wanneer gij allen bondsvrienden en nieuwe krachten ook, hun schouders zetten onder den ar beid. de tanden op elkaar, dan zal de A.N.W.B. reeds 't volgend jaar zijn volle kracht weder kunnen ontplooien, de blij ken geven van zijn heerlijk vermogen tot zelfvernieuwing, dat hem altijd jong, frisch. krachtig en dus machtig doet blij ven krachtig en machtig „tot heil van het toerisme in al zijn vormen, cn, meer dan dat, tot heil des volks!" Na afloop der jaarvergadering van den jubileerenden A. N. W. B. in het Jaar beursgebouw begaven de congressisten zich naar de St. Michielskapel, waar ons gemeentebestuur^ de leiding en leden van den A. N. W. B. officieel ontving De belangstellingwas zoo groot, dat de leden in twee groepen werden gesplitst. De burgemeester sprak de congressisten toe in een rede met historische herinnerin gen aan de oprichting van den hond. De rede werd met applaus begroet. Hierna trad de beer Edo Bergsma, voorzitter van den jubileerenden A. N. W. B. en burgemeester van Enschedé, naar voren om te antwoorden. Na de officieele ontvangst in de Michaels- kapel vereenigden de leden zich aan een eerneenschappelijken maaltijd in het Jaar beurs-restaurant, Op den maaltijd volgde een kersenavond in de Kloostergang en een orgelconcert in de Domkerk. Ongeveer tien uur, toen men genoeg ker sen gegeten had, ging men de Domkerk binnen, waar de organist dier kerk, de heer IT. F. Bos, een orgelconcert geven zou. Toen het gezelschap het hooge gebouw betrad, galmden reeds de forsche klanken van het machtige instrument door de indrukwek kende kathedraal. De heer Bos speelde achtereenvolgens een toccata van Dubois, enkele gedeelten uit een orgelsonate van Felix Mendelsohn- Bartholdy, een preludium en fuga van Joh. Seb. Bach en het bekende koraal „Nun danket allen Gott', terwijl besloten werd met twee coupletten van het Wilhelmus. Mendelsohn's orgelsonate, met het sterk** sprekend contrast tusschen de machtige inzet, het zachte, leedere middengedeelte en weer het forsche slot van het eerste gedeel te; het tweede gedeelte met zijn zwevende, lichte accoorden, werd voortreffelijk ge registreerd. De sterke fantasie op „Nun dan ket allen Gott' met na enkele variaties de kunstige teruggang tot het hoofdthema, het liet niet na indruk op de toeristen te dia»: kekn. C. R. T. Baron Krayenhoff, bestuurslid van den A.N.W.B, dankte na afloop den heer Bos voor zijn spel. Daarna ging men in optocht naar het Vredenburg, waar de verkeersfilm werd vertoond. Het programma voor den tweeden dag (Zondag) bevatte uit-sterst lichte kost. Aller eerst een bezoek aan de verkeertenloon-. stelling, waarna men zich vereenigde aan een gezellig noenmaal in het Jaarbeurs restaurant. Daarna werd met tourings-cars een tochS door de provincie gemaakt. De file van auto's richtte zich eerst naar de Bilt, vem volgens over den Soestdijkschen straatweg naar Baarn. dan Amersfoort, en over de Leusderheide naar Doorn, Driebergen, Zeist, de Stichtsche Lustwaranda. In Zeist werd thee gedronken, bij Figi.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7