OP REIS Dagportier gevraagd STADSNIEUWS. Gloria Anthraciet Inboedel- Veiling HIIYGEN &WESSEL TUiNBOUWPRAATJE UIT DEN OMTREK. AGENDA; INGEZONDEN STUKKEN Advertentie» HUIB HOLSTEIJN Boschbessen Hedenavond J. MENKO, door voor spoedige indiensttreding. paan, wordt voor prof. SNAPSNEL moeilijk, .wegens zijn hoogen leeftijd. Dit jaar heeit professor er echter ook. niet de minste be hoefte aan. Reden?? zijn prachtige tuin, een waar lusthof, aangelegd en onderhouden door Plantenkweekerij „Iiorse Weide" Kruis- ikamp 10lü Amersfoort. beroep uitoefent van opperwachtmeester- instructeur bij het 5 R. V. A., één der oud ste deelnemers was en 38 jaren telt. De jongere generatie kan aan dezen winnaar een goed voorbeeld nemen. 16-7—'29. De zomersnoci van appel en pereleiboo* ïnen. Bij den wintersnoei worden als regel alle jtwijgen op een paar oogen teruggesnoeid. Het gevolg daarvan is, dat bij sterk groeien de boomen de bovenste oogen zich tot krachtige scheuten ontwikkelen. Daaron der, dus uit de laagst geplaatste oogen ont staan zwakkere scheutjes. De sterke groei jvan de eerstgenoemde acht men een nadeel ioindat deze als vruchthout moeten dienen en het vruchthout bij wuchtboomen niet .veel langer dan 15 c.M. mag worden. Men nijpt daarom in Juli al deze scheuten in op een blad of vijf. De verlengenissen van de jgesteltakken laat men echter ongemoeid. Na de innijping ontstaan vaak in de ok- fcels van de bovenste bladeren weer scheut jes, welke men moet terugnemen op een blad. Met deze behandeling bereikt men dat de 'onderoogen sterker worden en de bloem knoppen korter bij het gestclhout blijven. In 't algemeen is dit verwijderen \an bc- bladerde scheuten niet bevorderlijk voor de vruchtbaarheid van den boom. Vormboomen zijn dan ook wel aan te bo- velen voor -\ erfraaiing van den tuin of voor het bekleeden van muren, maar ze zullen in vruchtbaarheid altijd iets achter blijven bij vrijstaande boomen. NED, HERV. KERK. Door de Ned. Herv. Kerk te Eemnes- Buiten is een beroep uitgebracht op Ds. J. Kievits te Baarn. HET 900-JARIG BESTAAN VAN SOEST. Een eorc-comité gevormd. Soest. In het eere-comité voor de vie- ing van het 900-jarig bestaan van de ge meente Soest hebben zitting genomen: Mr. G. Deketh, burgemeester cn mevrouw; me vrouw Loten van Doelen Grothe, geb. jvr. Van Weede, weduwe van oud-burgemeester -otcn van Doelen Grothe; mr. dr. J. A. A. II. de Beaufort en mevrouw, wonende te Oud-Lcusden (De Treek); oud-burgemeester jhr. P. P. de Beaufort en mevrouw, thans burgemeester van Driebergen, oud-burge meester van Soest. De feesten zullen worden gehouden op 27, 2S, 29 cn 30 Aug. a.s. DE WINNAAR VAN DEN VIJFKAMP VERTELT. Tweemaal eerste. Hel feit dat onze stadgenoot, de heer IV M. van Achterberg, in de afgeloopcn week voor de tweede maal beslag wist te leggen op den eersten prijs van den Vijfkamp voor onderofficieren was voor ons aanleiding dezen all-round sportsman eens te gaan bezoeken met bet doel de ervaringen in zijn sporlloopbaan onzen lezers weer te geven. Zoo gingen wij Maandagavond naar de knusse woning van ons interview-slachtof fer, die gelegen is in het begin van den Verhoevenstraat bij den Kapel weg. Wij trof fen het uitstekend, dat wij den winnaar thuis vonden. En wie nu gedacht had den heer v. Achtcrbergh bezig le vinden met lichte athleliekoefeiiingca om in conditie te blijven heeft het mis geraden. Ileel ge voegelijk en ambitieus vonden we hem aan een huismeubel knutselen wat later bleek één zijner ontspanningen te zijn. Dadelijk vonden we den heer v. Achterbergh, nadat Mij het doel van onze komst hadden uit ééngezet. bereid één en ander le vertellen. Is dit de eerst maal, dat U cle beker won? Neen, in 1921, het eerste jaar van den Vijfkamp voor Onderofficieren won ik voor de eerste maal den eersten prijs, een groote zilveren beker op voetstuk. Aan dezen Vijf kamp namen pl.m. 40 onderofficieren deel. Het tweede jaar 1922 moest ik mij met de vierde plaats tevreden stellen, doch in 1923 behaalde ik evenveel punten als No. 1 Door een minder goede klasseering op een der onderdeelen werd mij. de tweede- prijs toegekend. Waarom hebt. U de volgende ijfkam pen niet mede gedaan? In de eerste plaats door familie-omstan- 'digheden en ten tweede ongeoefendheid Wel zou ik in 1928 hebben deelgenomen, doch door dat toen de moderne Vijfkamp werd verwerkt in verband met de Olym pische Spelen, heb ik hier vanaf gezien, Het resultaat van den laatstcn vijfkamp js U bekend. Bent u lang in training geweest voor dezen laatsten Vijfkamp? Ook op deze vraag ontvingen wij een ne galief antwoord. Eerst op aandringen van Adj. O. O. van Dijk heb ik mij den laatstcn dag van inschrijving nog opgegeven. U be grijpt dat de trainingstijd dus kort was. In welk onderdeel bent U het sterkste? Zwemmen, doch ook handgranaat-wer pen en schermen zijn takken van sport die ik graag mag beoefenen. Het schieten gaat mij somtijds minder goed af. Het zwaarste is \oor mij de veld loop, doch bij deze laatste wedstrijden wist ik den tweeden prijswinnaar VA K. M. in te halen en mij te verzekeren van de eer ste plaats. U zult zeker vroeger wel veel san sport hebben gedaan? Neen. toch niet. Wel mocht ik graag zwemmen en dat heeft mij later juist ei M itoe gedwongen om de andere sporten le igaan beoefenen om deel te kunnen nemen aan den Vijfkamp. Voetbalen mag ik even eens graag zien doen, doch mijn liefhebberij is. gelijk U zag, knutselen. O, ja ik ben nog lid an de schietvereeniging „Prins Hen drik" ook. Hebben Uw superieuren uwe overwin ning gewaardeerd?" De waarnemend Regiments-commandant Maj. Pels Rycken liet mij gisterenmiddag bij zich ontbieden om mij te complimcntee- ren, terwijl Zondagmiddag mijn onderschei ding bij dagorder voor het front van de troepen werd voorgelezen. Na ons de ver schillende tropheeén ie hebben laten zien namen wij afscheid van den heer van Ach terbergh die toonde dat hij na deze buiten gewone prestatie, volgens hem n'eis bijzon ders, dezelfde bescheiden mensch is geble ven als daarvoor. Voor ens heeft deze overwinning dubbele waarde als men weet, dat de heer v. Ach terbergh, die in het dagelijksch leven hel KENNISGEVING. De Burgemeester cn Wethouders van Amersfoort; doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergadering van 31 Mei 1929 is vastgesteld de volgende verordening tot vaststelling van rooilijnen; „De Raad der gemeente Amersfoort; „Gelezen een voorstel van Burgemeester „cn Wethouders d.d. 24 Mei 1929, Afd. I No. ,2075; Besluit: ,vast te stellen de rooilijnen van een ter- ,rein aan de Kruiskamp, zooals deze in „blauwe lijnen zijn aangegeven op de bij ,dit besluit behoorende teekening. „Aldus vastgesteld door den Raad der Ge- „meente Amersfoort iu zijne openbare \cr- „gadering van den 31 Mei 1929. GARNIZOEN. Beëodiging nieuw-benoemde Officieren. De beëediging van de bij de alhier in gar nizoen zijnde Regimenten Infanterie der 8e Brigade nieuw-benoemde officieren zal voor de drie regimenten op Zaterdag 20 Juli a.s. te 11.30 uur voorin, plaats hebben, onder leiding van den Brigade-Commandant, Ko lonel J. P. J. Verberne. De regimenten staan op dat uur opgesteld op het grasveld voor de Willemskazerne aan den Leusderweg; de Vaandels ingetreden cn de Stafmuziek van het. 5e R.I. op den rechtervleugel van dat regiment. Elk regiment formeert twee com pagnieën en een specialistencorapagnie. Eervol ontslag. Aan den sergeant-majoor-instrucleur J. Boon. van het 21e Regiment Infanterie, is met ingang van 18 September a.s., eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. i SPOORWEGONTHOUDERS. VEREENIGING. -y--rp- Een ian(jdag in^TNrkhovên". Op Zaterdag 27 Juli a.s. heeft er alhier vanwege de Spoorwegonthoudersverecniging (S.O.V.) een landdag plaats in het open luchttheater van „Birkhoven," mede in sa menwerking van de Utrechlsche Propa- gandacommissie (U.P.C.). Aan dezen landdag nemen deel de afdee- ling Amersfoort, Utrecht cn Zeist. Als spre kers zullen optreden de heeren G. L. de Haas, secretaris van het. Hoofdbestuur dei S.O.V. uit Utrecht cn J. Kuitert uit Zeist. 's Middags verzamelen de deelnemers zich aan het station alhier en gaat het in op tocht, voorafgegaan door de mondorgelclub „Excelsior" naar het openluchttheater, al waar o.a. ook verschillende kinderspelen zullen plaats hebben. Op 12 Augustus a.s. organiseert dezelfde organisatie een boottocht langs de Vocht. „De Secretaris, De Voorzitter. AMERSFOORTSCHE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL. Uitreiking diploma's. Het diploma als huishoudkundige werd uitgereikt aan: C. Alta, Amersfoort; F. .1. Altena, Hengelo (O.); A. H. van den Berg, Nieuw-Amsterdanv; M. P. du Chattel Airtersfoort: M. Rrankenliuis. Amersfoort; S. C. Groenendijk, Sominelsdijk: A. II. J Hoek, Rotterdam; A. M. Ilugenholtz. Apel doorn; A. P. van de Kamp, Amersfoort; J D. Kleinhout, Baarn; A. Kosters, Baarn; J J. F. ter Kuile, Enschtdé; C. J. B. A. van Leeuwenstein Hoogland; II. J. Modderman (get.) K. Kaan Jzn. (get.) v. RANDWIJCK." i Zoist; G. J. Mijnlieff, Zeist; P. J. A. J. va I Nieuwenhuijzcn, Halsteren; F. C. Oostergo, Zijnde deze verandering door de Gcdo-Amersfoort; M. van Oosterhout, Amers- puteorde Staten van Utrecht bij besluit van! foort; C. C. du Pui, Bilthoven; W. Scholten, 1 Juli 1929, lc Afd. No. 2173/1284 goedge- Amersfoort; II. A. van der Spelt, Sleenber- keurd. En is hiervan afkondiging geschied waai het behoort, den 13 Juli 1929. De Secretaris, K. KAAN Jzn. De Burgemeester, v. RANDWIJCK. TOELATINGSEXAMEN R. H. B. S. Voor het toelatingsexamen tot de 1ste KI. der R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te dezer stede zijn 85 candidates gecxamineerd, waarvan toegelaten werden: D. van Amstel; II. S. van Beek, Soest; H. A. van Beuningen, Maarsbergen; II. F. Bier man; A. J. Blussó v. Oud Alblas; W. J. de Bode; J. W. Boelen; J. Braaksma, Putten; J. Breedcnoord, Barneveld; Pa. Ga. Brou wer; L. van Denderen; J. van der Drift; D. J. W. van Dijk; G. M. van Dijk; A. K. Drij ver, Soestdijk; P. C. J. Duyker; Ja. E. Es- kes; W. Gorter; J. II. Groen; J. Hamburger; Ma. Hammelburg; W. van IIaselen; A. den Hever; P. Ilinse: H. A. Iloevens, Scherpen- zeel; Pa. Ga. Hoffman; W. J. Honders, Wou denberg; Pa. van den Ilooff; Ga. Houtman; R. Kempeneers; IT. J. Kloppenburg; G. J. Koopman, Voorthuizen; A. Koopmans, Soest; I. van Krieken, Soest; E. W. Kruid hof, Maarsbergen: G. Kuiper; D. Langereis, Den Haag; I. Leopold, A a. Wa. Lusink. Ma. La. Mooij; J. L. Muys, Hoogland; L. C. H. Mutsaers; J. W. G. Nieuwveld: J. II. Ocke- loen; J. P. le Poole; G. F. Potgieser: M. E. van Rij: A. F. Ritsma; Th. A. Roosendaal; J. P. Rooze; K. Roozendaal; J. A. G. F. Ruys; W. G. H. Schliehting; G. II. J. Schit- ger; A. Schouten. Barneveld; S. van Schup- pen, Barneveld; Ha. Seine; C. Sisselaar; H. van Uclielen; O. van Uchelen; Ea Ma Ja La La van der Velden; II. Verwey; C. G. Vink; Ja. van de Vlasakker; S. Vlastuin, Scher- penzeel; C. W. de Vries; A. J. Weber; I". Wijngaard, Soest; II. Wolf; W. Zwart; .1. L. van Rooy; F. de Boer; Chr. In 't Veld, Soest; Aa. Aan Woudenberg, Soest. Voor de 3e klasse geëxamineerd 2 candi daten, toegelaten geen. Voor de 4e klasse geëxamineerd 1 cand toegelaten J. Hartwigsen. Voor de 5e klasse geëxamineerd 1 cand toegelaten geen. DE ASPHALTEERING OPGEBROKEN. In de Arnhomsche straat. Het zal den bewoners en bezoekers der Amhemschestraat gisterenmorgen wel ver wonderd hebben de straatklinkers, die sinds een paar jaren onder een stevigen asplialtlaag verborgen lagen, wederom te mogen aanschouwen. Of liever: te moeten aanschouwen, want al was de asphaltbedek- king ook stevig te noemen, de deugdelijk heid liet toch nog wel wat te wenschen over. hetgeen het. duidelijkst bleek in den afgeloopen strengen winter, tijdens welke de hevige vorst leelijke scheuren in het gladde wegdek teweegbracht. Dit o.a. wees er op, dat het asphalt niet geheel uit de ge- wenschte samenstelling bestond, hetgeen oorspronkelijk ook in de Langestraat het geval was. gen; M. E. 1'. van der Sleur. Nijkerk; J. P Schuilenburg, Soest; H. W. Schutter Amersfoort; P. J. P. Stuv. Baarn; J. A. van de Velde, Zeist; M. van de Waal, Rhoncn. 11et getuigschrift hulp in de huishouding werd uitgereikt aan: C. M. Verkerk. Utrecht. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. Aalfs, L. Ahn, M. C. Alma, L. Boding; W. II. Boeve, A. M. Duijfjes, A. R. J. E. Es- kes, J. Fikkert, H. E. C. Gralama, C. M. de Grooth, II. A. Kets, A. A. Kleber, J. E. van Kolfschoten, C. A. II. Kotting, J. Kuipers, .T. II. Langelaar, J. M. C. W. Mijnlieff, G. R van Ouvverkerk, P. Quant, A. J. Rademaker, A. J. M. Romeny, H. Ruitenberg, B. O Schimmel, J. A. M. P. Schuts, A. W. Smith, S. C. Verschoor, M. C. II. van Waycnburg. M. M. Wesseling, W. Zegers de Beijl. Niet bevorderd 4. Ilct diploma als costuumnaaister werd uitgereikt aan: E. Alders, G. H. van Doorn. A. van der Hart, Amersfoort; J. Rijswijk, Baarn. liet diploma voor hulp in het gezin werd uitgereikt aan: J. M. van Maanen, W .Rooke, W. Spie renburg, A. Tinge, J. van Veenschoten, C Voogd, II. van Werkhoven, S. Korens, Het getuigschrift voor hulp in het gezi weid uitgereikt aan: R. van Beek, R. Beumer, J. Berculo. A Donselaar, G. Ederveen, JI. Elzenaar, A. Gre- gorius, G. Ipenburg, D. Kamphorst, M. Kip, G. Meijer, B. Troost, C. van der Veen, Vernhout, R. Verstraeten. Aan drie leerlingen kon het getuigschrift niet worden uitgereikt. „AMICITIA". Abonnementsvoorstellingon voor het komende seizoen. Naar wij vernemen heeft het bestuur van „Amicitia" besloten, om, evenals vorige ja ren, wederom een serie abonnementsvoor stellingen in het komende seizoen te orga- niseeren. Verschillende vooraanstaande tooneelge zelschappen zullen hun medewerking daar aan verleenen, terwijl ook de bekende bioscoopcoupons weder zullen worden uit gegeven. TWEEDE AFSCHEID VAN DEN HEER F. WESSELING VAN HET ONDERWIJS, Wij lezen onder bovenstaand opschrift in het „Weekblad voor Gymnasiaal en Middel baar Onderwijs' het volgend afscheid: Aan het einde van de laatste leeraarsver gadering nam de voorzitter, Dr. Peyrot, het woord om den van 't gymnasium scheiden den collega hartelijk vaarwel te zeggen. Spr. herinnerde aan het éérste afscheid van hel onderwijs van collega Wesseling in 1921, toen hij het onderdirecteurschap der R. H. B. S. alhier neerlegde, bij welke gelegen heid kon getuigd worden, dat hij, de zeven tigjarige, toen reeds zijn rust na vijftig jaren trouwen dienst dubbel en dwars ver diend had. De heer Wesseling zelf dacht er anders over: „mocht het gymnasium ige met jeugdig élan, als gold het nog het cheppen van zijn carrière, met onver minderde kracht voor zijn werk opkwam, met bewonderenswaardige volharding en toewijding het hem nog steeds zoo na aan het hart liggende vak geografie aan de jon gere klassen doceerde, een lichtend voor beeld voor allen, zijn jongere collega's. Spr. enschte den heer Wesseling het beste in de komende jaren, overtuigd, dat van rust bij dezen cnergieken. oei krachtigen, gees telijk nog in geen enkel opzicht ouden man, immer bij zijn leven sprake zal zijn. Collega Wesseling beantwoordde deze woorden van waardeering niet minder har telijk. Toen hij van de 1I.B.S. afscheid nam was het zijn vrouw, en thans zijn het zijn kinderen, die hem dringen tot het eindelijk wat beperken van zijn bezigheden. Spr. neemt, zeer noode afscheid van het gymna sium. Wat hem in die twee jaren heeft ge troffen is de geest van huiselijkheid die hier heerscht, ook op de leeraarsvergaderin gen en hij wenscht allen toe, dat dit zoo moge blijven cn de school blijven gedijen! Op hartelijke wijze nam de heer Wesseling van alle collega's persoonlijk afscheid. 7 GARAGE MOLENAAR. De Citroen-Karavaan demon- stxeert. In de garage Molenaar aan het Stations plein was dezer dagen de Citroen-karavaan geëxposeerd. Wij merkten o.a. op cle ver schillende C. 4 cn C. 0 types, n.l. de C. 6 Grand Luxe 45 pers.; de C. -4 Cabriolet Faux 24 pers.; C. 4 Berline 4 pers.; een C. 4 Touring Car voor 11 personen; do •4 Familiale Séparée G—7 pers.; een Be stelwagen Livraison 500 K.G. type C. 4 en een Chassis 1200 K.G. evcens type C. 4. Bij zonder trok do aandacht het Sahara-type, met rups lager, dat eenigszins gelijk een tank zich beweegt cn bestemd is om zware lasten door moeilijk terrein te trekken. Gisteren demonstreerde de Karavaan in zijn geheel door cle stad, waarbij dc ver schillende uitcenloopcnde types, aller aan dacht trokken. EEN BRANDJE. "T is Aan dc Stationsstraat. Gistermiddag omstreeks één uur ontstond brand in perseel Stationsstraat 27. Met? behulp van politie cn Verschillende burgers was het onbeduidende brandje ech ter spoedig gebluscht. Bij onderzoek bleek, dat een zesjarige jon gen dit brandje gesticht had door een kist, gevuld met stroo en papier, met een lucifer aan te steken RECTIFICATIE. Sluiting schoenwinkols. Dc sluiting der schoenzaken wegens va- cantie zal niet zijn van 14 tot 22 Au gustus, zooals abusievelijk in ons blad van Zaterdag-j.l. vernield word, doch van 19 tot 22 Augustus a.s. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Ida-Sophia, d. v. Johan Strik cn Maria Helena Posthumus; Hendrik Jacob, z. v. Gerrit Roozendaal en Clasina Johanna cle Vries; Hendrik Johannes, z. v. Johan Snijders en Sara Mertz. Overleden: Hendrik Berkloo, oud 29 jaar, ongehuwd. KAASMARKT GEM. AMERSFOORT. 15 Juli 1929. Aangevoerd S3 wagens bevattende 21500 Kilo. Prijs 37 tot 47.50 per 50 Kilo. Handel vlug. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in cle zweminrichting bedroeg hedenmorgen 70 graden. Het diploma voor geoefendheid in het zwemmen werd uitgereikt aan Tini Fran ken, Ernst Beurschgeus cn den heer M. J. Moret. FRUIT- EN GROENTEN VEI LING £J „AMERSFOORT EN OMSTREKEN". f[l r, Prijsnoteariug V-lling 15 Juli *20. Aardbeien 10—00 ct., kruisbessen (rtjp) 1* —12 ct., frambozen 37io ct., tomaten 17—. 18 ct., roode bessen 1425 ct., zwarte bos sen 13—14 ct., kruisbessen groen 6—S ct., krui ven 6768 ct. per pond; Peulen 1722 ct., doppers 1621 ct., tuinbooncn 810 ct., enijboonen 41—62 ct., Sp. booncn 41—37 ct., cnpucijnei spinazie I 8—11 ct., spitskool 8—9 ct., groene kool 5—6 ct., bloemkool 1722 ct., perziken 1418 ct., meloenen 100—102 ct. per stuk; Rabarber 35 ct., wortels 69 ct. per bos; Andijvie 22—30 ct„ Kropsla 1530 ct. per 10 stuks; bieten 20—31 ct., sjalotten 15—20 cl. per 10 bos. ,j c 2230 ct., postelein I 8—11 ct* —10 ct., per K.G.; komkommer» SS Z\~ Dagelijks* 1 1 Cinema Royal. Langestraat Theetuin „Amersfoortsche Berg". Mid-» dagconcert en dancing van 8.30—11 uur. Kunstzaal „Sierkunst", Utrechtschcwcg hoek Steven van der Hagcnlaan. Museum Flehite, Westsingel. Leeszaal Handelsregister, ArnK. weg 23. 1 Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos.« Ver. Regentesselaan (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal ca Bibliotheek), Muurhuizen O. )\r R.-K. Leeszaal. Nieuwstraot 24. 'j .Vredesbibliolheek, Arnk. weg 50. Prlncess-room Zondag, middag- en avonï concert Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avondconcert. Danszaal Kinassen Zondags Dancing. 17 Juli. De Valk. Uitvoering muziekschool Mooy. 23 Juli. Amlcitia (terras) Concert Amersf. Muziek vereeniging. 27 Juli. Spoorwegonthouders vereeniging, (Birkhoven). 30-31 Juli, 1 Aug. Amicilia N.B.A.S.-con* gres. 30-31 Aug. Monopolie Algera. Verg. Leer* aren Gymnasia. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Benzine en koekjes hebben de oudjes noo- dig en gaarne help ik mee aan het demon- teeren van het zwaar geschut, vorige week van twee kanten op het forum der publieke opinie rondom der oudjes za.ak opgesteld* Haarlem's Bisschop blijve in eigen resi dentie cn geloove liet de heer Melehior Monseigneur doet hel gaarne. Weg alle on aangename en dikke woorden van stakker, kuilen, Sectarismen cn de zaak der oudjes zij een zaak der burgers. Daarom dezerzijds ad fincm: „Hoed af en hulde den lieer Melehior cn aan allen, Da-, mes en Heeren, die een prachtigen dag schonken aan de oudjes van de stad". Met dank aan de Redactie. VAN NOORT. Discussie gesloten. Bed. A. D. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. Not. 15 Juli 16 Juli 12 uur Londen 12.C7;» 12.08 Berlijn 59.33 59.3-1'/2 Parijs 9.75 9,75 ft 34 61 •47.91 :5.07}£ Kopenhagen 66.25 66.35 Oslo 6G.40 66.40 66.77 Vt 2.49.t7'/2 Jhr. cn Mevrouw DE BLOCQ VAN SCHCLTINGA gcb. Gra vin VO\ DER GOLTZ geven hiermede met blijdschap ken nis van de geboorte van EEN DOCHTER. Amersfoort. Emmalaan 10. De gemeente Amersfoort, die nog garantie i eens om hulp verlegen zijn, dan ben ik ten had van den leverancier, heeft de N.V. Bi tumen Maatschappij uit Utrecht hierover aangesproken, welke thans een nieuw aspaltdek van een eenigszins gewijzigde sa- menstelling, en wel zooals thans in de Lan- allen tijde bereidEn zie: tweemaal moest hulp gevraagd worden, de eerste keer voor enkele weken, de tweede maal voor twee* cursussen. De heer Wesseling was bereid. £n hoe heeft hij zich weer van zijn taak gestraat en Kampstraat bestaat, \oor haar gekweten! De voorzitter onderstreepte nog rekening zal aanbrengen. I eens extra, dat de thans achtenzeventigja Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank to Utrecht d.d. 10 Juli 19-29 is J. VONHOF Sr., zonder beroep, wonende te AMERSFOORT verklaard in staat van faillissement met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. E. VAN DER MEULEN, lid der gemelde Rechtbank, tot Rechter-Commissaris en van ondergctcekende tot Cu rator. Mr. L. STADIG. Amersfoort. Juli 1929. Arnhemsoheweg 17. exposeert doorloopend =i= 20 verschillende Germaan- en Fongers Rijwielen. dat is de kwaliteit die U zoekt. NIEUWSTRAAT 19. Tel. 618. Voor Jam en Sap Speciaal aanbevolen door H.H. doktoren Door rechtstreeksche aanvoer van de Veluwe zijn wij na eenige zon nige dagen in staat tegen lage prijzen te leveren. L. STOLBERG ARNH.STRAAT 1 hoek Varkenemarkt Tel. 941 tot 9 uur en morgen Woens dag \anaf 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. bezichtiging belang rijke „Makelaarshuis", Nieuwstraat 11. Orde der verkoop: Des morgens half 10 vanaf no. 1 t/m. no. 268; precies half 2 van no. 269 t/m. no. 700. Het góud en zilver wordt precies half 3 geveild. Beëdigd. Makelaar. Nijverheidsstraat, Schriftelijke sollicitaties. Mevrouw PRINS, Pédicure komt op afspraak bij patiën ten aan huis voor voetver zorging en orthep. behande ling. Ziekenfondsleden en min vermogenden verminderden, prijs. Aanvragen Arnh.weg 130 of Tel. 927. CedrlJIscontroIe belasting- advies Tel. 47® Rcjentfóse- laaa 17

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3