STADSNIEUWS. SPANNING IN HET VERRE OOSTEN CHINA'S CONFLICT MET RUSLAND Tusschenkomst van den Volkenbond? UIT DEN OMTREK. Ook optimistische tonen klinken op Volgens een bericht uit Sjanghai neemt men daar algemeen aan, dat China en Rus land zullen probeeren het geschil in Noord China vriendschappelijk te regelen, hoewel hel waarschijnlijk is, dat de overheid van Mandsjoerije, die geprikkeld is door de communistische propaganda, al het moge lijke zai doen om een einde to maken aan !den sovjelinvloed in Mandsjocrije. De re geering van Nanking is blijkbaar meer ver langend de Chineescli-Russische diploma tieke betrekkingen weer aan te knoopen 'dan de wrijving, door Moekdcn veroorzaakt nog te verscherpen. Blijkens berichten uit Tokio schijnen de militaire autoriteiten er op te bouwen, dat het uitbreken van vijandelijkheden tusschen Rusland en China onwaarschijnlijk is. Zij achten het ultimatum van Rusland ecu po ging om China lot onderhandelen te krij gen. In het Lagerhuis zei Henderson gisteren, 'dat hij nog geen bevestiging had ontvangen van de overhandiging van een Russisch ul timatum aan China, maar als cle kranten berichten juist waren, zou hij ongetwijfeld zijn best willen doen het geschil voor den .Volkenbond te brengen. Wanneer loopt het Russischo ultimatum al? Moskou, IC Juli (V. D.) Het Russische ultimatuto aan China, dat op 13 dezer ge dateerd is, werd Zondagmorgen vroeg aan de Chineesche legatie overhandigd. Het zou Woensdag op denzelfden tijd afloopen, doch naar uit betrouwbare bron vernomen wordt, betoogt de legatie, dat de termijn moet wor dep geacht te loopen van het moment waar op cle nota in Moekdcn en Nanking ontvan gen werd, weshalve de eindtermijn geens zins vast kan heetcn. Russisch onderhandelaar een visum geweigerd. Kof no, 16 Juli (V.D.) Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft de Chineesche zaak gelastigde te Moskou Maandag de regee ring van de sovjet-unie medegedeeld, dat hij overeenkomstig de instructies uit Nan king gedwongen is den sovjetingenieur Se- rebriakovv, die met de regeering te Moek dcn wilde onderhandelen, een visum naar China te weigeren. Serebriakow heeft in 1934 in opdracht van de sovjetregeering verschillende politieke onderhandelingen mot China gevoerd. Serebriakow behoort tot de groep-Stalin en heeft nog andere po litieke opdrachten voor de sovjetregeering in het buitenland ten uitvoer gebracht. Daar de Chineesche regeering een visum weigert, heeft de Russische regeering be sloten af, te zien van de reis van Serebria kow naar China. Japan*che troepen naar Moekden. Tokio, 16 Juli (V.D.) Het Japansche ministerie van oorlog heeft bevolen, dat een Japansch regiment onmiddellijk van Daircn naar Moekden rnoet vertrekken ter bescherming van het Japansche spoorweg net in liet Noordelijk gedeelte van Mand- sjoerije. In opdracht van het Japansche ministe rie van oorlog heeft generaal Takanagi zich naar Charbin begeven om de politieke toe standen in Noord Mandsjoerije te bestudee- ren. De vertaling van het Russische ultimatum. Blijkens een door het Russische commis sariaat voor buitenlandsche zaken gepubli ceerd communiqué, heeft gisteren de Chi neesche zaakgelastigde te Moskou, Sia Wei Soeng. een nota overhandigd aan volks commissaris Karachan, waarin wordt me degedeeld, dat de vertaling der sovjet-nota in het Chineesch pas in den nacht van 14 'Juli voltooid kan zijn en het telegram pas Maandagmiddag om half twee kan worden opgegeven. Aangezien hij zonder instructies is van het ministerie van buitenlandsche zaken te Nanking en zonder rechtstreek- echo verbinding met de regeering te Moek den, verzoekt Sia Wei Soeng het volks commissariaat de sovjetnota telegrafisch naai* Moekden door te zenden. Een af schrift van den Russischen tekst heeft Sia Wei Soeng per rost naar Nanking verzon den. Auti-Chineesche betoogingen to Moskou. uok gisteren hadden in verschillende be drijven te Moskou protestbetoogingen plaats in verband met het conflict over den Oosterspoorweg. Groote stoeten betoogers marcheerden langs het door een sterke mi- 'litaire bewaking beschermde Chineesche gezantschap. De betoogingen, waaraan ook Chineezen deelnamen, duurden tot laat in den avond voort. Tot ongeregeldheden is het nergens gekomen. In China ziet men den toestand met vertrouwen tegemoet. Londen. 16 Juli. (V.D.) Te Peking zijn berichten ontvangen, volgens welke Russi sche vredesonderhandelaars per vliegtuig uit Moskou te Irkoetsk in Siberië zijn aan gekomen. Verzekerd wordt, dal zij zich ge reed houden voor het voeren van onder handelingen rnet vertegenwoordigers van de Chineesche regeering. wanneer deze zulks wenscht om de in het Russische ul timatum aangekondigde ernstige gevolgen te voorkomen. Zoowel te Nanking als in Mandsjoerije ziet men den toestand met vertrouwen in Maarschalk Tsjang Hsoe Liang bevindt zich met verlof aan de kust cn het schijnt, dat hij zijn vacantie niet zal onderbreken. President Tsjang Kai Tsjek, die in Sjan- toeng vertoeft, verklaarde, dat de Chinee sche politiek tegenover Rusland in beginsel vastgesteld is en dat de verdere verant woordelijkheid voor het antwoord op het Russische ultimatum rust op den minister van buitenlandsche zaken, dr. Wang, die in allerijl van Peking naar Nanking ver trokken is. Totdat de nota beantwoord zal zijn, het geen Woensdag moet zijn geschied, nemen de Chineesche autoriteiten alle maatrege len ora den Oost-Chineeschen spoorweg ge heel in beheer te krijgen door de verwijde ring der Russen zoo volledig mogelijk te doen zijn. Intusschen zijn bijna alle Rus sische onderdanen bij den spoorweg ontsla gen. Is het Rusland ernst met het dreigement? Over de volgende Russische stappen na hel afloopen van het ultimatum bestaat voorloopig onzekerheid. In Peking houdt men in sommige kringen rekening met de mogelijkheid, dat het roodo leger Hailar zal bezetten als eerste stap om te laten zien, dat liet de Russische regeering ernst Is haar wil ook op andere wijze dan door on derhandelen door te zetten. Ten Zuiden van Tsjita valt een sterke militaire activiteit op te merken. De regee ring te Nanking schijnt te geloovcn, dat het ultimatum van sovjet-Rusland slechts dient om de Chineesche regeering tot on derhandelingen te dwingen. De positie van de sovjetregeering wordt niet voldoende ge acht om haar in slaat to stellen de oor logsbedreiging tegenover China in daden om te zetten. Desondanks zijn tamelijk om vangrijke tegenmaatregelen in Mand sjoerije genomen. Zes pantserlreincn be vinden zich op den Oostelijken Chineesclien spoorweg tusschen Charbin en Mandsjoe rije. De houding van Engeland in het conflict is lot nu toe volkomen afwachtend. Een oorlog zou evenwel ook van invloed zijn op de onderhandelingen, die binnenkort tusschen Engeland en Rusland zullen aan vangen over het herstel der diplomatieke betrekkingen. De Times wijst er heden reeds op, dat een oorlog tusschen China en Rusland onvermijdelijk een vertraging in het herstel der betrekkingen tusschen En geland en sovjet-Rusland tot gevolg zou hebben. Een dergelijke oorlog zou de slecht ste propaganda der Russische regeering zijn voor het herstel der betrekkingen met Groot-Britannië. HET AUTO-ONGELUK IN HONDURAS. Geen hoop voor de zwaar gewonden. Londen, 16 Juli. (H. N.) Omtrent hét auto-ongeluk bij Tehucapalpa in Honduras waarbij 11 schoolmeisjes gedood en 22 ge wond werden, wordt nog gemeld, dat de auto in een 300 M. diepe afgrond is geval len. De hoop de zwaargewonde meisjes in het leven te behouden, is opgegeven. Bij het reddingswerk viel de minister van open bare werken, die dit leidde, eveneens in den afgrond en werd ook ernstig gewond. De regeering heeft gelast dat alle theaters cn amusementslocalen gesloten moeten blijven terwijl de dag van de begrafenis een rouw dag voor liet geheele land zal zijn. EEN VROUW VERMOORD. Met negen krachtige stokslagen. Schedel gedeeltelijk verbrij zeld. Stettin, 16 Juli. (H. N.) In een bosch achter de Glambecksee werd vanmorgen vroeg het lijk van een vrouw gevonden. Bij de lijkschouwing bleek, dat een moord is gepleegd. Hot lijk vertoonde négen wonden aan het hoofd, die door krachtige stoksla gen veroorzaakt schijnen te zijn. De sche del was gedeeltelijk verbrijzeld. De ver moorde is de 49-jarige vrouw van den ma chinewerker Bittrich, die Maandagmiddag haar man middageten had gebracht en se dert wordt vermist. Van den dader is nog geen spoor gevonden. RIJKSKANSELIER MULLER LEGT EEN VERKLARING AF. Geen concessies, dio verder gaan dan het verdrag van Versailles. Berlijn, 16 Juli. (H. N.) Rijkskanse lier Muller, die op het oogenblik te Bad Mergentheim vertoeft, heeft een verklaring, met betrekking tot een instelling van een permanente contróle in het gedemilitari seerde Rijnland, laten publiceeren naar aanleiding van cle beschouwingen, die in den laatsten tijd in verschillende Fransche bladen zijn verschenen. De Fransche bla den beroepen zich daarbij op de onderhan delingen, die verleden jaar te Genève zijn gevoerd, toen rijkskanselier Muller de lei der der Duitsche delegatie was. Muller zegt, dat hij slechts de verklaring kan herhalen, die herhaaldelijk van Duitsche zijde zijn gegeven en in het bizonder instemt met de verklaring, welke dr. Stresemann dezer da gen tegenover een vertegenwoordiger van de pers heeft afgelegd. De rijkskanselier verklaart, dat hij er nooit twijfel aan heeft laten bestaan, dat voor Duitschland geen sprake kan zijn van een commissie, welke haar werkzaamheden tot na 1935 zou uit strekken. Nooit zal een Duitsche regeering concessies doen, die verder gaan dan in het verdrag van Versailles is bepaald. DE AFKONDIGING VAN KELLOG'S PACT. i Een plechtigheid op 24 Juli. Washington, 16 Juli. (II.N.) President Hoover beeft de afkondiging van het Kellog- pact tot uitbanning van den oorlog thans op 24 Juli vastgesteld. Dit zal in een plech tige bijeenkomst op het Witte Huis ge schieden. Baarn. Voor het op hem uitgebrachte beroep bij de Ned. Herv. Kerk te Rotterdam (13e pred. pi.) heeft Ds. A. Adriana te Baarn bedankt. WEGENVERBETERING TE SOEST. Soest. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is de begrooting voor den dienst 1929 goedgekeurd. En daarméde ook de belangrijke post voor verbetering van wegen Het zal ieder die Soest kent verheugen, dat Ged. Staten vooral dezen post hebben goedgekeurd. De wegen zijn hier over het geheel genomen bepaald slecht en dringend is het noodig, dat zij zoo spoedig mogelijk worden ver beterd. Het plan door den directeur van gemeentewerken daarvoor vervaardigd, kon de goedkeuring van den Raad ten zeerste wegdragen. Zal wel een 3 a 4-tal jaren duren voor alles in 't reine is, maar wanneer nu de belangrijkste wegen worden aangevat, ^al, er dit jaar toch nog veel go- daan kunnen worden. De Koninginnelaan of Veenhuizerstraat is de eerste, die onder handen zal worden genomen. OPENLUCHTSPELEN TE ZEIST. Onder auspiciën van do V. V. V. zul len te Zeist dit jaar openluchtspelen gege ven worden en wel op 25 cn 30 Juli voor stellingen van „Een romantisch huwelijk" van Edraond Rostand door de Zomerspelers onder artistieke leiding van Jan van Es en op 8 en 15 Augustus van Lnnccloet cn de San- dorijn, gevolgd door de Klucht van de Koe, door een gezelschap onder'lording van Jules Verstraete. Aan de voorstellingen zoowol als aan de plaats waar die gegeven zullen worden, stelt men zich naar gemeld wordt, voor, bijzonde re zorg te besteden. Er wordt een tribune ge bouwd, plaats biedend a;tn 700 personen Onder deze tribuno zullen de buffetten een plaats vinden, terwijl er ruim gedegenheid zal zijn voor het parkeeren van automobie len, fietsen e.d. De voorstellingen zullen des avonds te kwart over 8 een aanvang nemen, terwijl bij het invallen van de duisternis voor een voortreffelijke verlichting zal worden zorg gedragen De plaats waar de openluchtspelen gege ven zullen worden, ligt achter het slot", on geveer 2 minuten van den hoofdverkeers weg, dus zeer gemakkelijk met tram en au tobussen te bereiken. UITVOERING DOOR KINDEREN VAN HEr ROTTERuAMSCHE POLITIEPERSONEEL Gisteravond in café „de Oranje boom" aan de Leusderweg Zooals wij reeds eerder in ons blad ver meld hebben, logeeren sinds Maandag j.l. de kinderen van de leden der afdeeling Rotterdam van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland bij de fami lies der Amersfoortsche collega's, om ge durende enkele dagen te kunnen genieten van de fraaie omstreken onzer stad en der- zelve bezienswaardigheden. Gisteravond werd door deze Rotterdam- sche gasten, ongeveer zestig in getal, een zang- en mandoline-uitvoering gegeven voor hun pleegouders in de groote zaal van café „de Oranjeboom" aan den Leusderweg. De waarnemend voorzitter der afdeeling Amersfoort van den Alg. Bond van Politie personeel in Nederland, de heer J. D ij k- horst, opende de feestelijke bijeenkomst rnet een woord van welkom tot de aanwe zigen, in het bijzonder tot de Rotterdamsche kinderen, die gaarne en zelfs spontaan ont vangen zijn bij de Amersfoortsche leden. Door het organiseeren van dezen avond, aldus de spreker, worden de kinderen in de gelegenheid gesteld hun dankbaarheid te uiten voor datgene, wat de Amersfoort sche families hen tijdens de vacantie-dagen bieden. Het stemt aangenaam daaraan te kunnen toevoegen, dat thans reeds de Rot terdamsche collega's verklaard hebben hun woningen gaarne open te stellen voor de kinderen van het politiepersoneel uit onze stad, waarvoor oprechte dankbaarheid door den wnd. voorzitter betuigd wordt. Het programma werd daarna aangevan gen met het spelen van het Bondslied van het politiepersoneel door de mandolineclub „Knergico", onder begeleiding van den di recteur. den heer W. J. C. de Ruiter Jr. Dit nummer werd gevolgd door eenige an dore liederen, die allen door het gezelschap, dat uit ongeveer 30 kinderen bestond, op keurige en zuiver wijze werden uitgevoerd cn een warm applaus als belooning oogst- t11 Daarna was de beurt aan het kinderzang koor, dat uit ongeveer 60 jongens en meisjes bestond. Dit koor, „Cantabilé" geheeten, zong onder leiding van hun dirigent, den heer B. J. Santwijk, eenige liederen, die bij zonder in den smaak van het talrijke pu bliek vielen, dat zijn waardeering in ap- plaudisseeren uitdrukte. De kinderen wer den hierbij op de piano begeleid door mej. A. Ie Largo uit Rotterdam. Het duo van der Vlis uit de Maasstad bracht eenige afwisseling door enkele voor drachten, zoowel soli als duetten, die even zeer een warm onthaal hadden. Tijdens de pauze werden alle aanwezige kinderen, zoowel, de Rotterdammertjes als de stadgenootjes, op versnaperingen getrac- leerd, hetgeen natuurlijk, speciaal met het oog op de heerschende warmte, erg in den smaak viel bij de kinderen. Na de pauze was het een herhaling van ervoor. Weer werd er gezongen, weer man- dolinspel ten gehoore gebracht en weer ook voordrachten gehouden door hot genoem de duo. En alles op even goed verzorgde wijze als in den aanvang van den avond. De gasten hebben op ongetwijfeld succes volle wijze hun dankbaarheid tegenover de pleegouders gedemonstreerd, die zelf we- derkoerig groote waardeering hadden voor het genotene. Dit laatste werd den kinderen nog offi cieel medegedeeld in het slotwoord van den wnd. voorzitter, die den gasten hartelijk dank bracht voor het genotvolle samenzijn en hen ,t,ot weerziens" toeriep. Het was een avond, waarop èn de Rotter damsche kinderen 6n de afdeeling Amers foort met genoegen kunnen terugzien. Tenslotte willen wij nog even het doel van dergelijke bezoeken uiteen zetten. Er wordt daarmede beoogt het contact tusschen de kinderen en dientengevolge tusschen hun respectievelijke ouders, wat weer mede brengt: tusschen de afdeelingen van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Neder land, nauwer te doen worden, waardoor zeer zeker ook het saamhorigheidsgevoel aangekweekt wordt. Dat dit echter reeds op behoorlijk hoog peil staat, is wel gebleken uit de woorden van den heer Dijkhorst, die hij gesproken heeft in den aanvang van den avond, welke een groot succes is geweest. Heden cn morgen worden nu nog ver schillende uitstapjes in do omstreken ge maakt onder leiding van enkele verzorgers, waarna de jongens en meisjes morgenavond de thuisreis weer zullen aanvaarden; naar wij hopen met een gunstigen indruk van onze stad en haar bewoners. GARNIZOEN. Leveringen aan hot Garnizoen. Aanvangende op-17 Juli is do levering van aardappelen voor het Garnizoen, het Militair Hospitaal en het Rijks-Opvóe- dingsgeslicht alhier opgedragen aan den heer R. ten Hoeve alhier, tegen don prijs Van 4 07 per 100 K.G. kleiaardappelcn, nieuw gewas. Mutatie's. (Bevordering tot Vaandrig). De sergeanten B. A. van Lent, W. Meul- dijk. en R. de Poel, van het 5e R. I. alhier, w erden met ingang van 1 Augustus a.s. be vorderd tot vaandrig, onderscheidenlijk bij het 5e R.I. Ie Leiden, het 13e R.I. te Maas tricht, en het 22e R.I (e Ede. NED. ISRAËLITISCHE GEMEENTE Benoeming van oen Korke- raadslid. De heer Ph. Rintel Mzn. is benoemd tot kerkeraadslid der Ned. Israëlitische Go- meento te dezer stede. OUDERAVOND SCHOLEN 2 EN VII. In do school aan den Ouden Soesterweg. Gisteravond had er in de school no. 7 aan den Ouden Soesterweg een gecombineerde ouderavond plaats van de scholen I en VII. resp. Waalstraat en Ouden Soesterweg. Het kiJider zangkoor van de Volkszangklasse onder leiding van den heer Van Ruijven bracht daar eenige liederen ten gehoore. Namens deze zangklasse werd aan den heer Van Ruijven een prachtige palm aan geboden. Daarna werd het woord gevoerd door den heer D. Mulder, voorzitter van de Oudercommissie van school VII. Spr. had n.l. geruchten vernomen, dat de heer Van Ruijven plannen had om als leider van deze volkszangklasse af te treden. De heer Mulder hoopte, dat deze geruchten echter op onjuiste gronden zouden berusten, om dat het heengaan van den heer Van Ruij ven een gevoelig verlies beteekent voor deze kinderzang. Ook de heer Leopold, be stuurslid van Toonkunst, waarvan deze volkszangklasse een onderdeel is, be treurde het eveneens wanneer de heer Van Ruijven uitvoering zou geven aan zijn voor nemen om als leider af te treden en wees op de groote verdienste van dezen leider van de volkszangklasse De heer Van Ruijven deelde mede, dat hij inderdaad plannen heeft om als leider te bedanken, waartoe hem de noodige tijd ont brak. Hoowel het zijn plan was om reeds met de a.s. vacantie heen te gaan. zoo is hij bereid om na de vacantie toch weer met een nieuwe cursus te beginnen en eerst dan heen te gaan, wanneer er een geschikte op volger voor hem gevonden zal zijn. Deze mededeeling werd met instemming ontvan gen. HULDIGINGS-COMITé PESIE. Gisterenavond hield het Huldigingscomi té Pesie zijn eindvergadering in de Zwaan. Nadat de voorzitter, de heer S. van Ha- selen, met een kort welkomstwoord de vergadering had geopend, deed de penning meester, de heer J. van Doorn, rekening cn verantwoording. De inkomsten bedroegen ƒ510.75 en de uitgaven 160.75. Behalve de schemerlamp, benevens de kistdam, die reeds in het af voerkanaal van de zweminrichting is aan gebracht, kon dus aan den heer Pesie een bedrag van ƒ350 worden aangeboden voor verbetering der zweminrichting. De verschillende bescheiden werden na gezien door de heeren Krol en van Om meren Jr. en volkomen in orde bevonden, waarna de penningmeester onder dankbe tuiging werd gedéchargeerd. Verder bracht de voorzitter dank aan al len. die hebben meegewerkt tot het welsla gen der huldiging. Verschillende firma's hebben met de grootste welwillendheid medewerking ver leend, zooals de drukkerij Eijmann, do firma Van Achterbergh, de firma Kortbeek, de heer T. W. de Wilde, de firma P. van Veen, de firma Van Ruijven en de Phoenix Brouwerij. Aan allen bracht de voorzitter hulde en dank voor de belanglooze mede werking. Verder werd dank gebracht aan de Amersfoortsche Muziekvereeniging, aan de Zwemclubs A.Z. en P.C., Neptunus en U.Z.C. Aan de Amersfoortsche IJsvereeniging en aan den heer Schwemmer, die de zaal van hotel de Zwaan belangloos ter beschikking stelde voor de comité-vergaderingen. De heer Krol bracht namens de verga dering dank aan den voorzitter, voor het vele dat hij voor de huldiging heeft gedaan. VEREENrGING „HET VOLKSGEBOUW. Een gebouw aangekocht ten l behoeve van de moderno arbeidersbeweging. Heden werd door het bestuur van de vereeniging „Het Volksgebouw" aange kocht een perceel aan de Snoucaertlaan, waarin is gevestigd „De Meubelcentrale", liet gebouw, waaraan zich een tuin be vindt die een uitgang heeft aan do Van Persijnstraat, zal worden ingericht als Volksgebouw ten dienste van de moderno arbeidersbeweging en de S.D.A.P. „OUDE KUNST". Het vroegere maandblad zal wederom verschijnen. Naar wij vernemen zal het in dc na-oor logsjaren opgeheven maandblad „Oudo Kunst" vanaf September a.s. wederom ver schijnen onder redactie van dr. N. G. van Iluffel te Utrecht uitgave S. W. Melcbior, alhier. A.P.V. „DE LUCHTPOST'. Uitslag wedvlucht Roosendaal, gehouden niet jonge duiven op Zondag 14 Juli 1929, Afstand 92 K.M. In concours 72 duiven. Duiven in vrijheid 9 uur met Oostenwind. Weder gunstig. Do prijzen werden behaald als volgt: W. W. Riet 113—17, Ah. Noorenkamp 2-5—7, II. J. Hol 346—15, W. Priem 818, F. van Winterswijk 911, Joh. La blans 10—12. St. Hartoclisveld li—19, H. Gouw 16. Aangewezen duif 10 ct. H. J. Hol met 23, idem 25 ct- H. J. Hol met 23. Aankomst eerste duif 10 uur 43 min. 53 sec. Aankomst laatste duif 11 uur 34 min. 58 sec. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING Plannen voor 1929 30. Op de jaarvergadering van dc Kunstkring werd het. concept van do nieuwe statuten cn huishoudelijk reglement goedgekourd. Ter sprake kwamen do plannen voor het volgende seizoen, in voorbereiding zijn ten toonstellingen van werk van Vincent van Gogh, Isaac Israels en Suze Robertson, een voordrachtavond van Charlotte Kohier, een dansavond van den grooten Spaonschen danser Escudero met zijn gezelschap cn een tooneelavond door een nader vast te stellen gezelschap. Voor een aparte serie, van drie concerten zijn onderhandelingen gaande met het Rose Kwartet, Lotte Leo nard en Emil Telmanyi. De aftredende bestuursleden, de heeren Just Havelaar cn Joh. Valkhoff, werden herkozen. EIERHAL TE HARDERWIJK. De bouw van de eierhal in de gemeente Harderwijk is opgedragen aan de laagste inschrijvers, de firma P. Brandsen J. Ouwerkerk, alhier, voor de som van 21950.—. C.Eembode") SPORT IN BEELD. Bevat de Vijfkamp te dezor stede. Het nummer van deze week bevat weder om tal van goed geslaagde foto's van de voornaamste sportgebeurtenissen in de af- geloopen week in de diverse takken van sport. Speciale melding willen wij echter maken van de schitterende foto van den Vijfkamp voor Onderofficieren, die vorige week te dezer 6tede gehouden werd en waaruit onze stadgenoot-opperwachtmeester Achter berg als overwinnaar naar voren kwam. EEN MOEILIJKE ARRESTATIE. Hedennacht in de Kromme* straat. Hedennacht omstreeks 12 uur liep een man te schreeuwen in de Krommestraat. Hij werd door twee agenten van politi® aangemaand om stil te houden en zag zich geverbaliseerd ter zake burengerucht. Daar men evenwel aan den goeden naam twijfelde, is hij meegenomen naar het bu reau van politie. Onderweg heeft hij echter getracht te vluchten, doch toen hij weder om gegrepen was, gaf hij epn der agenten eon dusdanigen klap in het aangezicht, dat deze bloedend verwond werd. De aangehoudene is toen onder verzet overgebracht naar het bureau van politie en ter beschikking gesteld van den com missaris van politie als hulpofficier van Justitie te dezer stede. Bedoelde persoon zal zich te zijner tijd ter zake de door hem gepleegde strafbare feiten te verantwoorden hebben. POLITIEBERICHTEN. Verschillende personen werden bekeurd ter zake overtreding der motor- en rijwiel- wet. Er werd proces verhaal opgemaakt tegen een man en vrouw ter zake openbare dron kenschap. Zij werden beiden in arrest ge steld, terwijl de vrouw zich nogmaals ge verbaliseerd zag wegens de opgave van een valschen naam. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 70 graden. Het N.O.C.-diploma werd uitgereikt aan den opperwachtmeester-pikeur S. van Dijk, terwijl door N. Hagenaar (Sportver. Rood- Wit) het diploma voor geoefendheid in het zwemmen werd behaald. In de zwemschool werden achtergelaten: 1 padvindersrnes, 1 dameshoed, 1 broche (zilv. medaille). 2 broches met steen, 2 hals" kettingen, 6 kammen, 9 abonnementen cn 1 regenjas. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Carola Marie Alexandra, d v. Jhr. Daniël de Blocq van Sclieltinga en Elisabeth Doro thea gravin von der Goltz,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3