Marijke Groote Opruiming CONCENTRATIE IN DE VAKBEWEGING Nieuwe vakcentrale gesticht Verschenen/ Cissy vanMarxveldt OUD-ONDEROFFICIEREN NOODWEER BOVEN ZUID LIMBURG DE ADELAAR Langestraat 40 - Tel. 224 „MASSA's Inmaakbrandewjn Havik 41 Telefoon 292 BRAND TE HOOFDDORP COMENIUS' GEBEENTE GEVONDEN Langdurig onderzoek bekroond Bijeenkomst van A.N.V., Verbond van Vakorganisaties van hoofd arbeiders, en de. Centrale van A'cd. Overheids personeel het nieuwe boek van i èd Zaterdag j.l werd t.e 's Gravenhage een gecombineerde vergadering gehouden van de besturen van hel Algemeen Neder landsch Vakverbond, liet Verbond van Vak organisaties van Hoofdarbeiders en de Cen trale van Nederlandsch Overheidspersoneel teneinde te bespreken een uitgebracht rap port betreffende de wenschelijkheid van concentratie der drie hierboven genoemde -•roepen, behoorende tot de politiek-onaf- hankelijke vakbeweging in ons land. De heer Bakker, voorzitter \an de Com missie welke de reorganisatie had voorbe reid, opepde deze vergadering met een in leiding, waarin hij een overzicht gaf van de mooi l ij khedeu. waarvoor de Commissie zich geplaatst zag bij de uitvoering harer opdracht. De praktijk der laatste jaren heeft over tuigend doen blijken, dat de groepen hoofd en handarbeiders, alsmede liet Overheids personeel bij den strijd voor verbetering van dc maatschappelijke positie der ver schillende groepen werknemers in velerlei opzichten elkanders steun en medewerking behoeven, zoodat nauwere aanraking cn meerdere samenwerking een levensbelang is voor elk der groepen. Spreker wees op de speciale belangen van rik der groepen welke ook in de toekomst hunne behartiging zullen vinden in de vleugels Hoofdarbeiders-, Handarbeiders- en Overheidspersoneel, doch daarnaast op de groote maatschappelijke vraagstukken, waarbij allen betrokken zijn. waardoor een nauw cn krachtig verband tusschen de vleugels noodzakelijk is. Hen prachtig en breed arbeidsveld ligt open voor de nieuwe vakcentrale en voor elk deel, waaruit deze centrale is opgebouwd. Spreker vestigde er de aandacht op dat. mocht tot concentratie worden besloten, het \.N.V feitelijk wordt opgeheven, omdat de groep Handarbeiders, bij het A.N.V. aan gesloten, zich tot een zelfstandige vleugel der nieuwe vakcentrale zal moeten omvor men Hij wees op den trouw en de volharding van hen. die in de moeilijkste omstandig heden de beginselen van het A.N V. zijn blijven verdedigen Wordt nu hel A.N.V. opgeheven, dan geschiedt dit eervol zeker ten aanzien van hen, die persoonlijk belang hebben achtergesteld en persoonlijken smaad hebben verdragen om de door hen jarenlang gedragen beginselen tot het ein de hoog te houden. In behandeling werd voorts genomen de door de Commissie ontworpen Statuten voor de nieuwe Vakcentrale. Nadat daarin eeuige wijzigingen waren bepleit, meer in liet bijzonder betreffende de zelfstandigheid der vleugels eti aan de Commissie opdracht was verstrekt bij de definitieve samenstel ling met geuite wenschen rekening te hou den. werden de statuten met algemeene stemmen aanvaard De Voorzitter verklaarde daarop onder instemming der vergadering, dat thans de nieuwe vakcentrale was geslicht Tenslotte werd onderstaande resolutie met algemeene stemmen aangenomen. Resolutie. Pr Vergadering van den Bestuurs raad. resp do Algemeene Besturen van het Verbond van Vakorganisaties van Hoofdarbeiders, van de Centrale van Nederlandsch Overheidspersoneel en van het Algemeen Nederlandsch Vak verbond. gehouden op 20 Jtali 1929 to s Gravenhage neemt met voldoening kennis \an de welgeslaagde pogingen tot nauwere aaneensluiting \an de verschillende doelen der politiek onafhankelijke vak beweging in ons land; is van oordeel, dat de belangen van de groepen Hoofdarbeiders. Handarbel ders cn Ambtenaren in vele opzichten volkomen evenwijdig loopen, doch dat de verschillende wijzen, waarop deze belangen kunnen worden behartigd, de noodzakelijkheid motiveeren, aan elk dier groepen zelfstandigheid te laten met betrekking tot eigen aangelegen heden, zonder nochtans de eenheid in optreden van het geheel ten aanzien van algemeene vraagstukken te scha den; is voorts van oordeel, dat de geko zen vorm van arbeidsgemeenschap en arbeidsverdeeling ook waardeering zal vinden bij verschillende groepen, wel ke thans nog niet tot eenig centraal verband zijn toegetreden; verzoekt de Besturen van hei Ver bond van Vakorganisaties van Hoofd arbeiders. van de Centrale van Neder landsch Overheidspersoneel en van het Algemeen Nederlandsch Vakver bond, laatstgenoemd Verbond ten aan zien van de groep Handarbeiders, op den grondslag van de vastgestelde be ginselen. alle maatregelen te treffen, welke noodig zijn tot het vormen van een Bestuur der nieuwe Vakcentrale en dit Bestuur op te dragen met alle kracht de toetreding van verwante groepen te bevorderen en bovendien voorbereidingen te treffen tot het hou den van een congres in het najaar van 1929.. waarin de beslissing tot duurza me samenwerking zal worden bekrach tigd. In irderen Bockhandel t Gebonden f 2 90 micf. Valkhof! t Co -Amersfoort Dc Koninklijke Bond te Den Bosch bijeen Gift van R. J. graaf Scbimraelpenniock Zaterdag werd te s Hertogenbosch de 41e Igcmecne vergadering van bovengenoem- den bond gehouden, nadat reeds 's avonds tevoren een gezellige bijeenkomst van hoofdbestuur cn afgevaardigden had plaats gehad Om 11 uur Zaterdagmorgen had een of ciecle ontvangst ten stadhuize plaats. In zijn toespraak stelde burgemeester mr. K J van Lanschot in het licht, dat de onder officieren de kern zijn van het leger. Zij moeten leiding geven en hot vertrouwen winnen dei minderen. Geschiedt dit niei, dan zou het met het gezag gedaan zijn Spreker prees het mooie doel van den bond voor welken hij de beste wenschen uitte. In zijn antwoord verklaarde de honds voorzitter, de heer M. Gerdes, dal het ge zag ten allen tijde op den steun cn de trouw uer oud-onderofficieren zal kunnen reke nen. Namens de Belgische afgevaardigden voerde de lieer L. Wardenier het woord, daarbij verzekerende dat Belgié zich in vaderlandsliefde met Nederland één \oclt. Nadat het stadhuis was bezichtigd be vaf men zich met de patronaatdharmonie van St. Cathrien voorop naar Casino, waar de vergadering werd gehouden. De voor zitter dankte de Bossche afdeeling voor de ontvangst, en de goede voorbereiding en \erwelkomde in het bizonder de Belgische afgevaardigden. Spreker deelde mede. dat dc* cere voorzit ter van den bond. R. J. graaf Schimmel- penninck, luitenant-generaal b. d. te Zeist, een vorstelijke gift had geschonken voor het weduwen- cn weezenfonds. Hem werd een telegram gezonden van dank en met de beste wenschen voor zijn herstel De heer L. Wardenlcr sprak namens de Belgische kameraden. Telegrammen werden gezonden aan II .V!de Koningin en aan Z. K. II. prins Hen clrik, beschermheer van den Bond De vergadering «Voeg verder een huis houdelijk karakter Het Kon. Muziekkorps van Goulrnv cn Baar gaf 's middags een concert in den Casino-tuin. terwijl er des avonds een soirée werd gegeven. Zondag bezichtigden de deelnemers «la bezienswaardigheden van den Bosch en het Kasteel van Ileewijk, terwijl in den Raads kelder een Brabaülsche koffiemaaltijd plaats had. (Msb) Omtcdcr en hevige slagregens Een persoon door den bliksem getroffen Men meldt uit Heerlen aan de Maas bode: Zondagmiddag heeft boven Zuid-Lim burg een onweer van ongekende hevigheid gewoed. Tegelijkertijd viel het water in ongekende massa's naar beneden en ver oorzaakte op tal van plaatsen schade. Er ontstond kortsluiting in een kabel van het eleclrisch net te Heerlen, tenge volge waarvan het licht in café „Limbur- gia", het Hollandia-theater en tal van groote gebouwen en woningen niet wilde branden. Ook heeft het water op verschil lende plaatsen schade veroorzaakt aan we gen en plantsoenen.Stukken wegdek en plantsoengedeelten werden zonder meer door de watermassa's meegenomen. Ook werd veel schade door het water veroor zaakt in verschillende kelders. Verschil lende gedeelten in de omgeving van Heer len stonden blank. Varkens en kippen kwamen in het water om. In den verbin dingsweg bij Spekholzerheide heeft het water een gat. geslagen van 1 M. diepte en 4 M. lengte. Het noodweer schijnt het zwaarst gewoed te hebben te Vaals. De toestand werd precair, toen de riolen den enormen waterval op het tentoonstellings gebouw niet konden verzwelgen en in de laagst gelegen zaal cle vloer met enkele centimeters water overdekt werd. Het ten toonstellingscomité slaagde erin onder de duizenden bezoekers een paniekstemming te voorkomen Toch had een droevig on geval plaats. In een houten gebouwtje be vonden zich twee kassiers, toen de blik sem insloeg Een van beiden kon. na van den schrik bekomen te zijn, weer opstaan. De ander Jos Simons, oud 30 jaar en va der van twee kinderen, was er zeer ernstig aan toe Hij werd per auto naar zijn wo ning overgebracht, waar Dr Ploem een uur lang getracht heeft de levensgeesten weer op le wekken Deze pogingen bleven echter helaas zonder resultaat. Ook op andere punten te Vaals werden personen door den bliksem getroffen. Zoo werd een Wagenführer van de Achener Kleinbahn tegen den grond geslagen. Er bleek later dat hem. niets mankeerde Nog werd een der manschappen van de militaire politie-troepen getroffen Hij kreeg een verwonding aan één zijner voe ten. Ook uit andere plaatsen in Zuid-Lim burg komen berichten over het noodweer. Persoonlijke ongelukken worden niet ge meld. Het onweer zette'in om" 4 uur en duurde met tusschenpoozen tot 5 uur en kwam weer in hevige mate opzetten om 7 uur en droeg tusschen 7 en 8 uur een angstwekkend karakter. DE STAKINGSSTREEK VAN OOSTELIJK GRONINGEN. De bewaking der graanvelden. De heer Braat had den Minister van Jus- litie de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat door een spreker in een vergadering in de stakings- 9treek oostelijk Groningen is meegedeeld, hoe men in Indié graanvelden in brand steekt door ratten uit te rusten met bran dende voorwerpen en zoo de velden in de jagen? Is de Minister bereid tijdig maatregelen te treffen om de hooi- cn graanvelden in die stakingsstreken goed te kunnen bewa ken, ten einde dergelijke branden te voor komen"' De minister heeft hierop het volgende ge antwoord. Ad vraag 1. Dat de in deze vraag bedoel de mededeeling is gedaan, was den onder- geteekende niet bekend. Bij onderzoek is ge bleken, dat een der revolutionnaire sta kingsleiders in Oostelijk Groningen zich in derdaad in den aangegeven zin moet heb ben uitgelaten. Ad vraag 2. Uiteraard zal, voor zoover practisch doenlijk, door de politie de noo- dige aandacht aan deze zaak worden ge wijd. Intusschen moge de ondergeteekende zich veroorloven op le merken, dat hoe minder in het openbaar over dergelijke uitlatingen wordt gezegd, hoe beier zulks is. Het ge ven van meerdere ruchtbaarheid aan me- dedeelingen als de onderhavige, welke ver moedelijk door den geachten steller der vra gen niet zonder grond, als verkapte op ruiing La beschouwd, is aan hen, die van een dergelijk vernietigingsmiddel gewagen, zeker niet onwelkom. En het bevorderen van maatregelen, als in de vraag bedoeld, kan toch zeer gereedelijk langs anderen weg bereikt worden. Koopjes in alle afdeelingen. verkrijgbaar in de Slijterij in Gedistilleerd Een 19 jarig dienst meisje omgekomen VOOR DE ZUIDERZEE ARBEIDERS OP WIERINGEN. Een recreatie-gebouw. Gesteund door het Comité van de Gere formeerde Kerken in Nederland is voor dc Zuiderzeearbeiders te Den Oever op Wie- ringen een recreatiegebouw opgericht In dit gebouw kunnen ook kerkdiensten wor den gehoudn. Bij de opening van dit gebouw werd een rede gehouden door den heer mr Van Beeck Calkoen te Den Haag en door Ds. Hazelaar van Rotterdam. Verder werd nog het woord gevoerd door ds. II .1 de Winter te Wieringen, welke tevens belast is niet het evangelisatiewerk. Ten slotte werd nog gesproken door den heer Van Kalsbeek en door den burgemees ter van Wieringen, den heer Kolff ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERVORMDE KERK. IV De behandeling \an de aangelegenheden der generale kas wordt ten einde gebracht. Wat de fondsen van verschillenden aard betreft, hiervan kan worden vermeld, dat weder een uitkeering is gedaan voor do Hervormde gemeente le Assweiler cn voor de Waldenzische kerken. In 1928 werd geen toelage gezonden aan de kerken in Ll- tliaucn maar in 1929 is 000 uitgekeerd aan de Reformierte Kirche met zetei te Birsay Voor de kas tci behartiging van Her vormde Nederlanders in het buitenland werd f3039.81 ontvangen, tegenover f2119.71 in het voorafgaande jaar Daarna rapporteert cle quaestor-generaal over de kleine toelagen aan personen cn gemeenten uit het fonds noodlijdende ker ken en personen. Het totaal dier toelagen bedraagt f 10,430. Een besluit wordt genomen ten opzichte van ccnige personen en gemeenten, welke op een later tijdstip dan het reglementair voorgesckrevene aanvragen om steun heb ben ingediend. De president dankt aan het einde van de beraadslagingen over financieele aangele genheden den quaestor-generaal voor zijn tegenwoordigheid cn voor zijn adviezen STRAATMAKERSCONFLHT TE ROTTERDAM. Sedert geruimen tijd is er tusschen de Rotterdamsche straatmakers cn een aan nemer een conflict dat tot een staking heefi geleid. Er zijn daarna verschillende onder handelingen gevoerd tusschen de partijen en het gemeentebestuur, die niet tot een resultaat hebben geleid. Thans hebben de straatmakers hun bond opgedragen op nieuw in verbinding te treden met den aannemer om nieuwe onderhandelingen aa te knoopen. Zondagavond teo ngeveer 11 uur os, ver moedelijk tengevolge van kortsluiting, plot seling brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer S. Verdegaal aan den IJweg te Vijfhuizen. Het vuur greep bui tengewoon snel om zich heen en toen landbouwer, die met zijn vrouw in een aparte kamer slaapt, wakker werd, stond een groot gedeelte van de boerderijreeds in brand. In nachtgewaad snelde de man naar het gedeelte van liet huis, waar zijn zeven kleine kinderen sliepen. Met zeer groote moeite en door het inslaan der rui ten slaagde de man er in. zijn kinderen te redden Hij had daarbij zelf het ongeluk zijn polsslagader door te snijden Spoedig was de boerderij tot den grond toe afge brand en eerst toen kwam men tot de ont zettende ontdekking, dat het dienstmeisje, de 19-jarige Clazina Lefeber, dié in een af zonderlijk kamertje sliep vermist werd en waarschijnlijk in de vlammen was omge komen Tegen den morgen werd tusschen de puinhoopen het vreeselijke verminkte en geheel verkoolde lijk van het ongelukkige meisje gevonden. De materieele schade wordt door verze kering gedekt. Een kleine hoeveelheid geld. die de landbouwer in huis had, is verbrand. De oogst was nog niet binnen gehaald, zoodat deze niet verloren is gegaan VLAAMSCH-NATIONALE HULDE. Aan generaal Chassé. Na afloop van een conferentie van Vlaam sche nationalisten op 21 Juli. wanneer in Belgié de herdenking van den opstand tegen Nederland wordt gevierd, werd te Breda een oranje-gele bloementuil met strik in de Vlaamsche kleuren neergelegd op de graf tombe van generaal Chassé door den Vlaam- schen leider DT. Aug. Bonus, aan het hoofd staande van een Vlaamsche delegalie ZWEMBAD-ONGELUK. Past op met duikent Dezer dagen heeft een lS-jarige jongen, G. Voorbach. uit Schiedam, bij het duiken in het zwembad de Kous le Rotterdam zijn hoofd gestootcn op den bodern De jongen werd oogenschijnlijk niet ernsti -■ gewond, en klaagde alleen over wat pijn in den hals, maar is Zaterdag in zijn woning aan de gevolgen overleden EX-KROONPRINS TE ZANDVOORT. Om een paar dagen van zee en duinen te genieten. Aan de Ct. wordt uil Haarlem gemeld, dat de ex-kroonprins van Duitschland thans te Zandvoort logeert, waar hij Zaterdagmiddag per auto is aangekomen Prins Wilhelm logeert in „Muluru". Wie in Zandvoort bekend is, weel dat dit het nieuwe gebouw is, dat zich, recht tegenovei de Bodega van Mutserd, aan den hoofdin gang van het strand verheft. „Muluru" heeft in zijn benedenverdieping een café. In de bovenvertrekken echter, die een uitzicht bieden over de zee. woont de eigenaar, de bankier baron Von der Haid. welke het café, bij wijze van liefhebberij, laat exploi- teeren. Nu is het een publiek geheim, dat hier dikwijls hooggeplaatste Duitschers uit de vroegere Potsdammer hofhouding te gast komen, ja dat zelfs de „heer van Doorn" er menigmaal verblijft. Momenteel was het de kroonprins en als zichtbaar teeken voor dezen hoogen gast wapperde de standaard der Hohenzollerns van het gebouw. Tegen negen uur Zondagochtend ver scheen Wilhelm op het balcon van „Mu luru", blijkbaar orn het weer eens te ver kennen. Het scheen niet mee te vallen, want het duurde tot elf uur eer hij moed vatte om in het water te gaan, vergezeld van baron Von der Hairl en enkele kennissen. Ongestoord wandelden zij door de drukke menigte, welke Zondagsmorgens om dezen tijd op het strand aanwezig is. Niemand herkende hem en dus nam niemand notitie van hem. Aan den verslaggever der Ct., die hem ontdekte, vertelde de ex-kroonprins dat hij slechts een paar dagen zou blijven en dat het eenige doel van zijn komst was, van de zee en de duinen te genieten. Een bezoek op Wieringen Men seint ons heden uit Wieringen De cx-kroonprins \an Duitschland bracht heden per auto een bezoek aan het eiland Vele oude kennissen drukte hij de hand en geruirnen tijd vertoefde hij bij den hoefsmid den heer Luyt cn mevrouw de Wed. L. C. Kolff, echtgcnoote van den vorige burger- vaer. De aanwezigheid van den ex-kroon prins trok veel nieuwsgierigheid bij de Wieringers. In het wachtlokaal van ie Weeshuiskazerne te Naarden Do lanfcaurigc pogingen van de Tsjechc- Slowaaksche regeering, door verschillende vooraanstaande personen op wetenschappe lijk gebied gesteund, zijn gisteren eindelijk bekroond. Men heeft thans in het wacht lokaal van de Weeshuis-kazerne te Naar den een skelet blootgelegd, dat bijna zeker het overschot van den grooten Tsjcchischcn wijsgeer is. Reeds verschillende malen had men ter plaatse gegraven, nadat vast was komen te staan, dat het graf van Comenius gelegen moest zijn in de voormalige Waalsche kerk, thans in gebruik als wachtlokaal, ar restantenlokaal en kleermakerswerkplaats van de Weeshuis-kazerne te Naarden, en gelegen onmiddellijk links van het hek, dat toegang tot deze kazerne geeft. Waar gis termiddag de werkzaamheden voltooid zouden zijn, waren behalve de personen, die het eigenlijke werk leiden, de profes soren Matiegka eq v. d. Broek, hoogleera ren in de anthropologic resp. aan de uni versiteit te Praag en aan de universiteit te Utrecht, en prof. Klei wag de Zwaan van het Koloniaal Instituut te Amsterdam, ook nog aanwezig de gezant van Tsjecho-Slo- wakije te Den Haag, de heer Plesinger Bo- sinow en echtgenoote. dr. Spisek, Ministe rialist van het ministerie van onderwijs te Praag, Ir. Sochor, landsconservator uit Brnö. prof. K. H. Bouman van de Amster- damsche Universiteit, de heer van Wettum. burgemeester van Naarden. en de heer Deenik, stadsarchitect Al deze aanwezi gen volgden met spanning het graafwerk bij den Zuid-Westelijken muur van het lo kaaltje. waarvan de vloer bij de diverse onderzoekingen langzamerhand bij gedeel ten is weggegraven. Als het graafwerk zoover gevorderd is, dat het skelet bloot komt en de werklie den met hun schoppen en spaden geen dienst meer kunnen doen, dalen prof. Ma tiegka en prof v d. Broek in de ruim twee meter diepen kuil af om het vrij maken \an het skelet, dat thans meer voorzichtig heid eischt, te voltooien. Voor de deur van het gebouwtje verdringen zich nieuwsgie rige miliciens en sergeants, die steeds weer door den sergeant van de wacht wor den weggejaagd, doch steeds weer op nieuw trachten iets van het gebeuren bin nen waar te nemen. De aanwezigen zijn merkbaar onder den indruk als tegen vier uur het geraamte bijna in zijn geheel zicht baar is geworden en een der beide hoog- leeraren uit den kuil den schedel van den grooten Tsjech aanreikt aan prof. Kleiweg de Zwaan, die op den rand van don kuil gehurkt zit. Omtrent de waarde van de vondst en de authenticiteit ervan, wordt ons door de aanwezige professoren het volgende mede gedeeld: Volgens het kerkregister is het graf. waarin Comenius ligt. genummerd Nr. 8. Het lag in het koor naast den muur. 'l'usschen dit graf en den muur lag nog het graf van een kind van drie jaar, ter wijl bovendien Nr. 8 het eenige graf was. waarin drie mannen rustten. Dit was een scherpe aanwijzing voor het graf van Co menius. In overeenstemming hiermede is inderdaad op de tweede rij van graven een graf gevonden, waarin drie skeletten ge vonden zijn, waardoor het zeer waarschijn lijk is. dat hier inderdaad het graf van Co menius gevonden is. Het skelet van het 3-jarig kind werd niet gevonden. Waar schijnlijk is dit. evenals op andere plaatsen in de kerk, bij latere werkzaamheden ver dwenen. Van de drie boven elkaar gelegen skeletten was het bovenste dat van een jongen man van 18 a 20 jaar, het tweede dal van een man van middelbaren leeftijd, liet derde moest dat van Comenius zijn. De schedel, brachycephaal, vertoonde nog de meeste schedelnaden, met name ook de fronlaalnaad. Tiet gebit was nog goed. Hoe wel de toestand der naden niet onmiddel lijk pleit voor een schedel van een man van 78 jaar, zoo is dit niettemin mogelijk, in de komende dagen zullen de onderzoe kingen van de overige skeletstukken wor den voortgezet door prof. Matiegka. prof. van den Broek en prof. Kleiweg de Zwaan. Naar ons werd medegedeeld zou de Tsjecho-Slowaaksche regeering voorloopig geen ander plan hebben dan nauwkeurig te doen vaststellen, of men hier inderdaad het stoffelijk overschot van Comenius gevon den heeft. Van pogingen, om dit naar Tsjecho-Slowakije te doen overbrengen, zou voorloopig nog geen sprake zijn EERSTE KAMER. De heer Asselbergs tot lid benoemd. In de heden gehouden zitting van het Centraal Stembureau is in de vacature ontstaan door het bedanken voor zijn be noeming van den heer Meyring tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard de heer J. E. Asselbergs te Bergen op Zoom. LEIDEKKER VERONGELUKT. Slachtoffor van de warmte. Men meldt ons uit Maeseyck Zaterdagmiddag heeft een ernstig onge luk plaats gehad. De 67-jarige leiendekker J. Telens. huisvader van 9 kinderen, was bezig het dag te herstellen \an het gebouw van dde eerwaarde zuster Ursulincn alhier waarschijnlijk door de hitte getroffen, viel hij en kwam hij op een hoop steenen te recht. De dood trad onmiddellijk in. PERSONALIA. Tot leeraar in het ITebreeuwsch aan het Rotterdamsch Lyceum is benoemd ds. J. W. Tonsbeek te Schiedam.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6