fêHERSFOöKTSCH DAffliAD Iedere Dame gebruikt nu 4711. f BINNENLAND. Gedurende de maand Augustus geopend van 8 V12 en vanl V7 uur D00DEMAN5 ROTS. Dinsdag 30 Juli 1929 .DE EEMLANDEft" 28e Jaargang No. 26 TWEEDE BLAD. DE KABINETSFORMATIE A. v. d. WEG. LANGESTR A AT 23 Ongeveer f 100.000 schade ÉN.V. COMPAGNIE LYONNIASE A FEUILLETON. Jhr, Ruys de Beercnbrouck zei zijn poging voort Kans op welslagen verminderd Het „Ned. Corr. Bureau voor Dagbladen" heeft Zaterdag gemeld, dat van ontheffing van jhr. Ruys de Beerenbrouck van de opdracht tot vorming van een kabinet „op dit oogenblik geen sprake" was. Blijkbaar bedoelde dit bericht een legen- spraak te zijn van de mededeeling, die de parlementaire medewerker van „De Stand aard" aan zijn blad had gezonden, dat n.l. de heer Ruys niet geslaagd was „in zijn pogen tot formatie van een parlementair kabinet, steunende op de partijen der rech terzijde". Wie beide berichten goed leest, ziet, zoo (schrijft het Hbld., dat het laatste door het ;eerste niet weersproken wordt. Dat jhr. Ruys nog niet aan de Koningin firn ontheffing heeft gevraagd, wist men. Dat zou natuurlijk terstond officieel zijn medegedeeld. Onze inlichtingen wijzen er boven dien op, dat het bericht van „De Standaard" principieel volstrekt juist is. Ondanks z,eer ruime concessies van de zijde der anti-revolutionaire Kamer fractie, is zelfs tusschen de roomsch- katholieken en de anti-revolutionairen op dit oogenblik overeenstemming over een gedetailleerd regeeringsprogram tusschen deze twee nog niet ten volle bereikt, tengevolge van het feit, dat de formateur meent den uitslag der ver kiezingen te moeten interpreteeren als een verschuiving naar den deraocrati- schen kant. Op zijn program komen punten voor, die. als wij juist zijn ingelicht, den lei der der anti-revolutionaire fractie re den sreven te meenen, dat ze tot nieuwe belastingverhooging zouden moeten lei den tenzij elders sterk kan worden be zuinigd. Bovendien zijn er dan de bedenkin gen van de christelijk-historische frac tie tegen een in details vastgesteld ac- coord. dat èn de heer Ruys en zijn vrienden èn de anti-revolutionairen na de ervaring van Nov. '25 onmisbaar achten. Nu schijnt de heer Ruys thans zicb te beraden over de vraag, wat hij bij een eventueel verzoek om ontheffing van de opdracht aan H. M. zou kunnen adivseeren op grond van de inlichtingen, die hij kreeg hij zijn pogingen. Zien wij goed, dan zou men thans met fweeërlei rekening moeten houden. Ten eer ste met eon mislukking der aan jhr. Ruys gegeven opdracht als zoodanig en in de tweede plaats met de mogelijkheid, dat of een parlemenlair minderheidskabinet on dier zijn leiding wordt geformeerd, óf een extraparlementair kabinet met rechtsche signatuur. I-Iet eerste^j-ou uiteraard voor zichtig moeten manoBvreeren met wisse lende meerderheden, maar heeft boven een extra-parlementair kabinet vóór. dat men weet, wat men er aan heeft.. Zijn program biodt houvast. Mocht dit schipbreuk lijden, dan zou men weer met een extra-parlementair kabinet moeten beginnen. De vrees daarvoor in breeden kring zou een dergelijk kabinet wellicht een langer leven geven, dan het uit eigen kracht zou mogen verwachten. Maar daarmede is tevens zijn zwakte aangeduid. Als het in verband met de financieels mogelijkheden op christe- lijk-historischen (en casu quo liberalen) steun te dikwijls een beroep zou doen, bestaat het gevaar, dat bij het eerste het beste verschil van opvatting tusschen de partijen, waarop dit kabinet zou steunen, eenerzijds, en de christelijk- historischen aan de andere zijde, zich de geschiedenis van November 1925 herhaalt. Zich tegen dat gevaar te vrijwaren ware mogelijk door het bestaan van het kabinet van waarde te maken voor de democratische elementen aan niet- rechtschen kant. Maar dat zou dan moeten geschieden door voorstellen, die de anti-revolutionairen voor den financieelen toestand een gevaar ach ten. Onder deze omstandigheden wordt al blijft zoolang jhr. Ruys de opdracht niot weer in handen van H. M. heeft gesteld en Woensdag een nieuwe poging doet de „rechtsche" fracties tot overeenstemming te brengen de kans op welslagen, hoe zwak dan ook, nog steeds bestaan een niet- parlementair kabinet met uitgesproken rechtsch karakter, in den geest zooals mr. Aalberse in het „Centrum" had aangeduid, weer waarschijnlijker. En men noemt in parlementairen kring in dat verband weer mr. Kooien als vermoedelijk kabinetsfor mateur. TEL 217. FELLE BRAND TE HILLEGOM Een bijna voltooid zijnde bloem- bollenschuur afgebrand Men meldt ons uit Leiden: Gistermorgen te half vier is te llille- gom een felle brand uitgebroken in een bijna voltooid zijnde nieuwe bloembollen- schuur van de N.V. Hulsebosch aan de Leidsche vaart. Reeds dadelijk bleek, dat aan blusselien niet viel te denken. De geheele schuur, waarin zich een grooto partij dure bloembollen bevonden, is afge brand. De brandweer, die spoedig ter- plaatse was, bepaalde er zich toe de belen dende perceelen nat te houden en wist zoo doende te voorkomen, dat deze mede een prooi der vlammc-n werden. Aangezien de centrale verwarming nog niet gereed was, werden in de schuur, voor het drooghou- den der bollen eenige kachels gestookt en hieraan schijnt de brand te moeten wor den toegeschreven. De schade, die onge veer 100.000 bedraagt, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. FIETSERS SLECHT TE PAS GEKOMEN Door een auto aangereden. Zondagavond is te Susteren in Limburg een auto met als inzittenden een dokter uit Amsterdam cn één uit Heerlen, in bot sing gekomen met vijf fietsers. Twee der fietsers, Jansen en Filippe uit Roosteren, zijn naar het Fransche Klooster te Sittard overgebracht. Hun toestand is levensge vaarlijk. UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT UIT DE STAATSCOURANT. Op verzoek eervol ontslagen met ingang van 1 November 1929 de adjunct-referenda ris der P. T T. S. G. Eemans, directeur \an het post- cn telegraafkantoor te Bel- lingswoude; Opnieuw benoemd met ingang van 1 Aug. tot burgemeester van Juinden C. .de Jonge. Benoemd gerekend van 1 November 1928 bij den Pensioenraad tot adjunct-commies M. A. Elstrodt en mej. J. M. Gans, mej. A. J. Terhorst cn J. J. Koster, K. J. Voortman, W. R. G. Terwee en H. M. van der Velde, allen thans te werk bij dat college. toegekend de bronzen eere-medaille der Oranje Nassau-orde aan P. C. Röntgen, let terzetter bij de firma Pieter de Zwart en Zoon te 's-Gravenhage en aan J. M. Musch, bediende bij de firma J. Stijer en Zoon te Amsterdam. DE THUISREIS VAN DE KORTENAER. In Nieuwodlep terug. Blijkens een bij het Departement van Defensie ontvangen' bericht is Hr. Ms. torpedojager Kortenaer onder bevel van luit. ter zee le klasse Lanzaav, gisteroch tend 7 uur uit Curacao te Nieuw^diep te ruggekeerd. E. TH. WITTE. De heer E. Th. Witte, mede-redacteur \an het Weekblad der Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft aati het hoofdbestuur den wensch te kennen gege ven tegen 1 Jan. als zoodanig af te treden. DRIE WONINGEN AFGEBRAND. Zondagmorgen omstreeks half tien, juist toen de kerk aanging, heeft te Hedel een felle brand gewoed. Vermoedelijk door het omvallen van een brandend petroleumtoe- stel brak brand uit in de woning van den arbeider G. van 't Zandt, gelegen in de ar beiderswijk de Stook. 1-Iet vuur greep zeer snel om zich heen en voordat de brand spuit terplaatse was stonden ook de wonin gen van T. Plugers en J. de Bie in brand. Uit de huizen kon niets worden gered. De brandweer moest zich beperken tot het nat houden van de omliggende huizen om deze voor vernieling te behoeden. De drie huizen brandden geheel af. Verzekering dekt ge deeltelijk de schade. Er hadden geen per soonlijke ongelukken bij plaats. EERSTE KAMER. Alle leden benoemd verkiaarcL In de gisteren gehouden zitting van het Centraal Stembureau zijn tot leden van do Eerste Kamer benoemd verklaard de geko zenen, zooals deze reeds vermeld zijn. TWEEDE KAMER. Wat doet de hoor Colijn? Tot dusver hebben 95 der benoemde Tweede Kamerleden hun benoeming aan genomen. Het Centraal Stembureau heeft nog geen bericht ontvangen van de heeren Colijn. Drop, Van der Heide en Schouten en van mej. Westerman. DR. W. SNETHLAGE. t In d -n ouderdom van bijna 76 jaar is te Aalsmeer overleden, dr. W. Snethlage, die gedurende meer dan 50 jaren arts te Aalsmeer was en een in breeden kring ge ziene persoonlijkheid was. WOONHUIS TE GRONINGEN AFGEBRAND. Gistermiddag omstreeks -i uur brak brand uit in het woonhuis van de brand- stoffenhandelaren Gebr. van Steenwijk aan don Rijksstraatweg te Haren nabij Gro ningen. De brandweer uit Haren was spoe dig ter plaatse doch kon niet verhinderen dat het geheele perceel nagenoeg geheel uitbrandde. Van den inboedel kon weinig worden gered, terwijl een hoeveelheid hooi een prooi der vlammen werd. Verzekering degt de schade. De oorzaak van den brand is kortsluiting. DE LAND ARBEIDERSSTAKING IN OOSTELIJK GRONINGEN. I)o landarbeiders to Noordbroek hebben besloten tot deelneming aan de staking in Oostelijk Groningen gisterochtend heb ben zij den arbeid neergelegd. HET BELGISCHE KROONPRINSELIJK PAAR OP BEZOEK BIJ DE KONINGIN. Aan het noenmaal ten Paleize Het Loo Zaterdag j.l. ter eere van H.II.K.K.H.H. den Hertog en de Hertogin van Brabant waron uitgenoodigd do gezant van België en me vrouw Maskens. Nog kan gemeld worden, dat de Koningin en Prinses Juliana Zaterdagmiddag met den hertog en de hertogin van Brabant een uitgestrekten rijtoer met een vierspan door de bosschen van de Veluwe gemaakt heb ben. De hertog van Brabant heeft Zondagmor gen 7 uur de vroegmis in de Mariakerk aan de Hoofdstraat te Apeldoorn* bijgewoond. De hertog en de hertogin van Brabant zijn Zondagmorgen precies 9 uur weer van Het Lqo naar Brussel vertrokken. De Ko ningin en Prinses Juliana deden hen uitge leide tot hun auto, waar zeer hartelijk af scheid werd genomen, nadat Prinses Ju liana eerst nog een kiekje van de vertrek- kenden had gemaakt. De hertog \an Bra bant bestuurde zelf den auto, welke over de Paleislaan in de richting Arnhem reed. EEN OUDE VEETE. Een steek tusschen de ribben. Gisternacht om één uur kwam een ze kere G. B. met een vriend, die te Blauw- verlaat woont, van een volksfeest te Rot- tevalle. In Surhuizum ontmoette zij den 23-jarlgen J. N., die naar zijn werk ging op de Zuivelfabriek te Augustinusga. Tus schen B. en N. bestond nog een veete in zake deu moord op Hendrik A., die het vorig jaar werd vermoord. Thans ontstond tusschen de beide personen een .woorden wisseling, welke zoo hoog liep, dat B. N. een steek met een mes tusschen de ribben gaf. Dr. Brunt van Buitenpost werd ge haald en verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per auto naar het zieken huis te Leeuwarden werd vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. 4 INBRAAK. In eenige perceelen aan de Haarlemmer- Houttuinen en eenige perceelen aan den Haarlemmerdijk te Amsterdam, is ingebro ken. Uit eerstgenoemde perceelen, waarin is gevestigd een meubelfabriek, worden vermist pl. m. 160 zilveren en nikkelen heeren en dameshorloges ter waarde van ƒ600 en een bedrag aan geld groot ƒ160. Uit laatstgenoemde perceelen, waarin is gevestigd een kleedmgmagazijn, worden vermist een aantal heerencostuums. TREINROOF. Iemand heeft aangifte gedaan, dat op het Centraal Station te Amsterdam uiteen coupé van een trein, richting Haarlem, zijn tasch, inhoudende pl. m. 225 is ont vreemd. DE RAMP TE VEENDAM. Dg begrafenis van vijf slacht offers. Maandag heeft te Meedon en Veendam in drie afdeelingcn de begrafenis plaats gehad van vijf slachtoffers van de ramp in Veendam. Te twaalf uur werd te Meedon het lijk van II. Krusinga ter aarde besteld. Om twee uur had te Veendam de begr&f- fenis plaats van F. Molog. Bij beide begra fenissen waren de burgemeester en wet houders van Veendam cn andere autoritei ton, benevens de directie van de fabriek Wilkens en een ploeg van de stroocarton fabriek „De Vrijheid" tegenwoordig. Om 'llrio uur had de begrafenis plaats van do drie leden van de familie Miedema. De ter aardebestelling had plaats van uit de Chris telijke Gymnastlekschool, aan do Nieuwe laan. Dezelfde personen waren hierbij aan wezlg. Veel kransen en bloemen waren den slachtoffers meegegeven. Er was groote belangstelling. Bij alle begrafenissen werd door verschillende sprekers het woord ge voerd Zondag kwamen uit alle deelen van het land bezoekers naar Veendam om de plaats van de ramp in oogenschouw te ne men. Vijf dames hadden zich beschikbaar gesteld om te collecteercn voor het Comité ter leningen van den nood der slachtoffers en hunner betrekkingen. Een zeer groot bedrag is ingezameld. DE AFSLUITDIJK OM DE WIERINGER- MEER GEREED. 19.000 H.A. voor droogleg ging gereed. Gistermiddag te 12 u. 50 in de „Keileem- kern" van den Wieringermeerdijk van Me- demblik naar Wioringen voltooid, waar door de afsluiting van de Wieringermeer thans is tot stand gekomen. De Wieringer- meer is 19.000 H.A. groot en zal wanneer de polder is drooggelegd 9 van de geheele oppervlakte der drooggelegde Zuiderzee uitmaken. Met deze afsluiting is men on geveer 2 maanden vroeger gereed gekomen dan volgens het werkplan verwacht werd. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Ongeval te Enschedo. Gistermiddag moest de 23-jarige Wester- vold in een kelder van een cafc in de Wal straat te Enschede eenige vaten bier bren gen. Toen hij het eleclrischc licht wilde aansteken kwam hij in aanraking met de fittings van een defecte lamp cn Urcc/g. doordat hij op een vochtige vloer stond, den electrischen stroom door het lichaam. Hij was onmiddellijk dood. PHILIPS ONTSLAAT EEN GROOT AANTAL COMMUNISTEN. Vrees voor aanslagen tc Eindhoven. Men meldt aan de Maasbode: In verband met te vreezen communisti sche aanslagen i6 Zondagavond in Eindho ven een versterking van de marechaussee van 50 personen aangekomen. Zondagavond heeft een drietal auto's, met in elk vier marecliaussee's, door de stad gepatrouilleerd. De Philips-fabrieken en naar verluidt ook de gasfabriek staan onder politioneele bewaking. Bij verschillende höofdemployé'ts der fa. Philips is politie in huis golegerd. in verband met dreigementen, dat op hoofdemployé's aanslagen gepleegd zouden worden. Wij kunnen hierbij melden, dat vorige week bij de N.V. Philips een groot gelal communisten ontslagen is. Ook in liet Phi- lipsdorp was hedenmorgen een groote poli ticmacht op de heen. De dankbaarheid is wel een plicht, welke men moet betrachten, maar niet een recht dat men eischen kan. Naar het Engelscb van A. T. QUILLER-COUCH. Die opmerking is zeer gegrond. Ik ben een eenzaam man, die steeds over het ver leden zit te peinzen; ik wil dus niet ont kennen dat ik dat verleden misschien in wat te levendige kleuren heb geschetst. Het zou haast een wonder zijn als ik dit niet deed. Jk wil dus gaarne bekennen dat licht en schaduw op dit beeld van het leven wat verkeerd zijn aangebracht, maar ik beweer alleen dat ik getrouw heb weergegeven wat iU mij herinner. Ik sla dus veertien jaar over en zet het verhaal weer voort op een plaats ver van Lantrig verwijderd. Maar vooruit wil ik u in het kort mededeelen wat mij in die jaren is overkomen. Mijn vader en moeder werden begraven in het zelfde graf op het kerkhof te Pol* krimbra. Ik herinner mij nu dat een zeer groot aantal visschers langs den weg ston den, die naar het kerkhof leidde. Maar al het. andere is slechts een zeer vage herin nering. Colliver werd nimmer gevonden. Kapi tein Merrydcw deed overal nasporingen maar Georgio Rhodojani, de zeeman werd nooit weergezien van het oogenblik af dat zijn boosaardig gezicht zich vertoonde voor het venster van Lantrig. Een belooning werd uitgeloofd en meer dan eens werd in Pol- kimbra het gerucht verspreid dat hij gevat was, maar hst was alles een loos gerucht. Oom Loveday was zoo verstandig tc zwij gen over mijns vaders dagboek en o\er het geheim van den Grooieu Robijn. Toch had hij niet. stil gezeten Na lang beraad met tante Elisabeth liet hij te Plymouth een on derzoek instellen naar Lucy Railton en haar dochter, maar zonder succes. Het logement „Welkom thuis" was er nog maar er waren nieuwe bewoners gekomen cn ook zij kon den niets anders van de Railtons vertellen dan dat zij omstreeks twee maanden te vo ren vertrokken waren. (Juist de datum van het vergaan van de „Belie Fortune"), na dat zij tot het einde van het kwartaal de huur betaald hadden. De waard wist geen verklaring te geven van hun overhaast ver trek; hij wist alleen, dat haai- man terug gekomen was en hen had meegenomen. Oom Loveday wist wel beter, maar daai- over zweeg hij. Het eenige resultaat van zijn onderzoek was, dat de Railtons ver dwenen waren. En nu werd Lantrig, waar mijn vader zoo op gesteld was, aan een vreemdeling 'ver kocht en ik kwam aan huis bij oom en tan te Loveday te Lizard. De opbrengst van de verkooping was zeer gering, maar werd door oom Loveday zorgvuldig opgelegd, totdat ik de wereld zou ingaan om fortuin te zoeken. Twaalf jaren lang (er gebeurde in dicri tijd heel weinig bijzonders) werd ik door tante verzorgd en door oom onderwezen en oom was lang niet onwetend, hij was heel goed op de hoogte, vooral van het Latijn IIii gaf zich clan ook cle grootste moeite om mij die taal te leéren. Thomas Loveday was mijn eenige kameraad en werd spoedig mijn dierbare vriend. Arme Tom! ik zie zijn knap gezicht nog voor mij nu ik zit te schrij ven, zooals hij er toen uitzag zijn droo- inerigc oogen, het glimlachje eenigszins spottend, het krulhaar, waar de wind steeds m scheen te zitten, de vooruitgestoken lip pen, cl ie de gewoonte hadden zulke ver wonderlijke dingen te zeggen. In mijn droo- men die zelden gelukkig zijn zijn wij altijd nog jongens, wij klimmen samen over de heuvels om eieren te zoeken of wij wa gen ons leven in oom Loveday's bootje altijd samen. Arme Tom! Arme Tom! Zoo ging de tijd voort, totdat er eindelijk een merkwaardige dag in Iuli aanbrak, waarbij ik even moet stilstaan. Het was avond. Ik keerde inet Tom naar huis terug van de Doodemans Rots, waar wij den ge- heelen warmen namiddag hadden liggen braden. Tom had zitten lezen en ik zat naar de lucht te kijken en ik \roeg mij af wanneer cle tijd zou komen, dat ik vrij zou wezen om bet geheim op te lossen van die onzalige plek. Eindelijk, nadat wij lang ge noeg aan onze luiheid hadden toegegeven, gingen wij een bad nemen, toen de zon on derging. En ik herinner mij, dat ik onder water dook om te zien, of daar op den bo dem der zee misschien nog een overblijfsel van de „Belle Fortune" zou liggen, iets, dat eenig licht zou kunnen geven. Dat had ik al zoo menigmaal gedaan, maar ik had nooit iets gevonden en ook nu zag ik niet3 dan het zand blinkend onder den blauwen sluier van liet zeewater, ofschoon ik zeker dacht, dat daar dc beenderen van John Railton moesten liggen. Maar ik moest mij haasten. Wij liepen over de duinen naar huis, toen ik plotseling een kleine gedaante naar ons toe zag komen, die waanzinnige gebaren maakte. „Ik zou zeggen dat het Joe Roscaria moet wezen", zei ik. En ja, het was Joe Roscaria. alleen geens zins de Jog Roscaria van gewoonlijk, maar een opgewonden en gesticuleerende Joe, ter wijl de Joe, dien wij kenden iets slaperigs cn looms had, ook in zijn manier van spre ken. En toch, hij was het en toen hij na der kwam, bleef hij vragend staan cn sta melde het woord „Juffrouw!" gevolgd door een hevige hoestbui. „Wel, wat is er?" vroeg Tom. „Een aanval gehad en de baas is heele- maal verbijsterd", hakkelde Joe cn hij viel hijgend cn hoestend op den grond. „Wat, een aanval? oen beroerte bedoel je?" vroeg ik, terwijl Tom doodsbleek werd. „Ja, een toeval, en ik had geen tijd om langer te blijven. Maar je moet hard loo- pen als je haar nog levend wilt zien". Wij liepen zoo hard mogelijk weg, zonder verder te vragen. Joe bleef eerst even naast ons, maar moest weldra achter blijven, zoo dat wij hem niet meer zagen. Toen wij de deur in kwamen, trad oom Loveday ons te gemoet en ik zag dadelijk aan zijn gezicht dat tante Elisabeth dood was. Zij was in de keuken bezig ons avond pten klaar te maken, toen zij plotseling neerviel en binnen enkele minuten stierf. Zij had een hartziekte; in onze streek zijn er maar drie kwalen waaraan de menschen sterven: een beroerte, een ontsieking of ver val van krachten. Het verschil tusschen deze drie is slechts een kwestie van tijd, zoodat Joe Roscaria, die hoorde hoe plot seling de dood was ingetreden, begreep dat het een beroerte geweest was. Mijn arme tante was clood; en tot nu toe hadden wij niet geweien hoeveel wij van haar hielden. Zooals zoo velen van de fa: milie Trenoweth leek zij hard en terugge trokken voor hen, die haar niet goed ken den, maar wij. die met haar samen ge woond hadden. hadden haar goedhartigheid ieeren kennen en de oprechtheid van haar godsdienstig gemoed, liet verdriet van haar man was haar schoonste grafschrift. Die arme man was zoo ontroostbaar. Nu hij zijn vrouw niet meer had was het of hem een van zijn ledematen was afgezet en hij voelde zich hulpeloos alsof het leven nu geen doel meer voor hem had. Hij was ge woon in al zijn doen en laten door haar geregeerd te worden en nu miste hij haar bij r.lles. I-Iij zonk dan ook spoedig inpon en zonder over iets de klagen kwijnde hij weg en het duurde geen half jaar of hij werd naast haar neergelegd in het graf. Op zijn sterfbed maakte mijn oom zich zeer bezorgd over onze toekomst. Tom moest dokter worden. Mijn toekomstig lot stond nog niet vast, maar in mijn hart had ik al besloten geen onbeduidend leven te willen leiden in de stad Lizard. Ik zou het liefst met Tom meegaan; in Londen hoopte ik mijn levensdoel te kunnen bereiken. Maair het was de vraag- Hoe kon ik aan het geld komen? Want ik wist dat de som, die Lantrig had opgebracht, onvoldoen de was. Zoo zat ik met de handen in den schoot mijn bestemming af te wachten en ik kwam pas tot het besef van mijn droevi- gen toestand in de kamer waar oom Love day stervende was. „Tom", zei mijn pom, „Tom, k'om eens hier". Toni boog zich over het bed. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5