DE OORZAAK DER EERSTE MISLUKKING DE GRAF ZEPPELIN HUISWAARTS Het luchtschip op een mistbank gestooten DE ONTRUIMING HEEFT EEN KANS ENGELANDS VERDRAG MET EGYPTE SAMENWERKING IN DE LUCHT Volledig accoord bereikt DE BRIEFWISSELING PUBLIEK BINNENLAND Men neemt aan dat de Zuidkust van Engeland gepasseerd zal worden Lakehurst, 8 Aug. (V.D.) De Graf Zep pelin is om 0.40 A. T. (6 uur hedenochtend) opgestegen. Zeven minuten later vloog het luchtschip om het Vrijheidsbeeld, waarna het verdween. Bizonderheden over den start. Lakehurst, 8 Aug. (V.D.) De start van de Zeppelin had een volkomen vlot ver loop. Te 23.39 A. T., werden de achterste deuren van de hal te Lakehurst geopend. Te middernacht bestegen de 22 passagiers het luchtschip, dat een half uur later, onder het gejuich van de reusachtige me nigte, die zich ondanks het late uur en on danks het feit, dat het luchtschip nu toch reeds eenige malen en voor vrij langen tijd te bezichtigen was, toch weer nabij de luchthaven verzameld had, uit de hal naar buiten werd getrokken. Toen de landingsmanschappen. Ameri- kaansche marinetroepen, de laatste touwen loslieten, speelde de sladskapel van Yersey City het „Deutschland, Deutschland über alles". Eenige minuten later vloog het luchtschip boven Lakehurst en verdween toen in de richting van New York. Kort voordat de laatste maatregelen voor den start werden genomen, werd uit het lucht schip wederom een blinde passagier ge haald. Het was een jonge Duitscher. die verklaarde, dat hij naar Duitschland had gewild om zijn familie te bezoeken. Onder de passagiers, die met de Graf Zeppelin uit Lakehurst naar Europa zijn vertrokken, zijn ook de New-Yorksche ho telhouders William Weber en Nathan Wex- ler. De heeren hadden een partijtje golf ge speeld en de verliezer zou voor beiden een reis me^het luchtschip betalen. Weber won, Wexler betaalt. Enzij willen per vlieg tuig uit Europa terug naar de Ver. Staten, of anders maar door met de Zeppelin de wereld om. Aandere passagiers zijn oa. W. B. Leeds 'zoon van een tinmagnaat), de schrijver Joachim Richard, uit Madrid, en de foto graaf Otto Hillig, die eens gaat kijken in Duitschland, vanwaar hij 35 jaar geleden naar de Ver. Staten was geëmigreerd Ook Lady Drummond Hay had passage genomen voor de terugreis. In verband met de Graf Zeppelin wordt nog een eigenaardig record vermeld. Een der passagiers, die de uitreis meemaakten, de ingenieur R. J. Burke, behoort thuis te Los Angeles. Hij bevond zich te Londen en vloog de vorige week van daar naar Frie- drichshafen, waar hij precies op tijd kwam voor het vertrek met de Graf Zeppelin. Na aankomst te Lakehurst vertrok hij, van New York (stad), ditmaal weer per vliegtuig naar zijn woonplaats. De transcontinentale reis Xew-York—Los Angelos duurt tweemaal 24 uur. B e r 1 ij n, 8 Aug. (H. N.) Volgens berich ten uit New-York bevond de Graf Zeppelin zich orn 15 uur 36 M. E. T. ongeveer 1000 K.M. ten oosten van Lakehurst. De positie was toen 41 graad N.B. en 63 graad W.L. Het luchtschip kwam volgens de laatste be richten goed vooruit met een snelheid van ten minste 90 mijl. Een vroeger bericht sprak van een snelheid van 110 K.M. Van alle schepen, welke do Zeppelin passeerde, worden gunstige berichten ontvangen. Ook de verdere weersvoorspellingen luiden be vredigend. Nu het luchtschip een meer Zui delijken koers heeft ingeslagen, is het de vraag, of het Londen zal passeeren. Wè) neemt men voorloopig nog aan, dat een punt aaD de Zuidkust van Engeland zal worden gepasseerd. Het meteorologisch bureau te Hamburg meldt, dat in' den loop van den dag het laagdrukgebied, dat Don derdagmorgen zich nog in het gebied tus- scben de Belle Isle-straat en Zuidelijk Groenland bevond, verder naar het Oosten uitgebreid. Op de Zuidelijke zijde van dit gebied bewegen uitloopers zich in Ooste lijke richting, die vanmiddag tot 40 graad N.B. en 61 graad W. L. reikten. Op de hoogte van deze uitloopers heeft de Zeppe lin in Westelijken tot N. Westelijken wind, die een snelheid van tot 50 K.M. heeft Vermoedelijk zal hot luchtschip bij deze uitloopers herhaaldelijk regenbuien ont moeten. Na bet passeeren van deze uitloo pers draaien de winden naar het Z.-W. tot het Zuiden en hebben zij een snelheid van 30 tot 60 K.M. Daarbij is bet in de Z.-W. stroomingen op verschillende plaatsen slechts vliegweer. Uit de laagliggende wol ken valt regen en op sommige plaatsen heerscht mist. Ten Zuiden van de 45ste breedtegraad is het weer daarentegen on der den invloed van het hoogdrukgebied der Azoren beter, doch de kracht van den \*nd is hier geringer. Voor de Westkust v*,.> Europa waait over net algemeen een \Y—stclijUe wind met veranderlijke bewol king. N e w-Y ork, 8 Au g. Volgens de laatste hier ontvangen berichten had do Zeppelin om 11.30 Amerikaansche tijd de 60ste leng tegraad bereikt. Het luchtschip heeft bijna een rechte lijn naar het Westen gevolgd Het had af en toe wel tegen eenige wind vlagen op te tornen, doch zette de reis met bijna onverminderde snelheid voort. Volgens de hier gemaakte berekeningen heeft het luchtschip gedurende de 12 eerste uren een gemiddelde snelheid van onge veer 102 K.M. per uur bereikt. Op een mistbank geslooten. New-York, 8 Aug. (H. N.) Om 418 Amerikaansche tijd werd een radiobericht van de Zeppelin ontvangen, waarin gemeld wordt, dat het luchtschip op een dikke mistbank is gestooten en de snelheid on geveer 59 zeemijlen per uur bedraagt. De positie was 54 gr. 1 min. 6 sec. W.L. en 39 fr. 4 min. N. B. Waar begint de reis om de wereld? B e r 1 ij n,8 8 Aug. (V. D.) Er schijnt ver schil van meening te bestaan over de vraag of de thans te Lakehurst aangevangen tocht van de „Graf Zeppelin" al of niet het begin is van de z.g. „vlucht om de wereld Gedeeltelijk kan deze vraag bevestigend be antwoorden. Voor de Amerikaansche deel nemers namelijk, die niet alleen den tocht meemaken tot Friedrichshafen, doch d* reis met het luchtschip via Japan en Los Angeles voortzetten tot het luchtschip we derom te Lakehurst arriveert is de huidige vlucht het begin an den tocht om de we reld. Voor do andere passagiers, die van Friedrichshafen vertrekken om daar weer met het luchtschip aan te komen, begint de tocht om de wereld van zelfsprekend pas te Friedrichshafen. Op 3 September a.s. te La kehurst terug verwacht. New York, 8 Aug. (V. D.) Vóór het vejtrck van de Graf Zeppelin had de poli tie te Lakehurst de strengste maatregelen voor de afzetting van de vlieghaven geno men. Slechts 5000 personen werden tot het terrein zelf toegelaten. Do waarde van de lading, die de Graf Zeppelin aan boord heeft, de post, die 1000 K.G. weegt inbegre pen, bedraagt 210.000 mark. Daarbij bevin den zich o.a. belangrijke documenten van de luchtvaartonderhandelingen tusschen den Engelschen en Franschen minister voor de luchtvaart. Do weerberichten luiden gunstig op de route, die dr. Eckener wil volgen, n.l. in do richting van de Engelsche kust. Op 3 September a.s. wordt de Graf Zeppelin van zijn tocht om de wereld te Lakehurst terug verwacht. CHINA EN RUSLAND BREKEN DE ONDERHANDELINGEN AF De Cbineesche gedelegeerden zijn naar Nanking teruggekeerd Londen, 8 Aug. (N.H.) Te Tokio is te legrafisch beri.cht uit Mandsjoerije ontvan gen, volgens hetwelk de Russisch-Chinee- solie onderhandelingen afgebroken zijn en de Chineesche gedelegeerden morgen naar Nanking terugkeeren. In een rede o\er het Engelsch-Egyptisch*» verdrag heeft oud-minister Austen Cham berlain te Belfast gezegd, dat hij vrijwel de zelfde voorstellen indertijd met Said pasja besproken had, maar dat ze wegens de vij andige houding van de Wafd-partiJ toen niet zijn aanvaard. Wanneer de regeerino de oplossing van de Engelsch-Egyptische betrekkingen zonder partijschap wil oplos sen cn evenmin in een geest van eigendunk en eigenliefde, dan zullen alle partijen gaarne aan de totstandkoming van een bin dend verdrag'meewerken. Persoonlijk had de minister groot bezwaar tegen volledige terugneming van F.ngelscbe troepen uit de buurt van Alexandria, omdat daar dikwijls ongeregeldheden voorkwamen. Lord Brintford (Joynson Hioks), de gewe zen conservatieve minister van binnen- lnndsche zaken, heeft scherpe kritiek ge- oofend op het voorgestelde Engelsth-Egyp tische verdrag. Deze voorstellen zeide hij welke de socialistische regeering in het juiste licht stellen, vormen een gevaar voor het Britsche rijk cn zullen geen steun vin den b'ij de meerderheid van het volk. Do benoeming van een hoo- gen commissaris. De koning van Engeland heeft de benoe ming van sir Percy Loraine, gezant te Athe- tot hoogen commissaris van Egypte en Soedan bekrachtigd. Geen vermindering der Britsche strijdkrachten? Londen, 8 Aug. (V. D.) Omtrent hot ontwerp-verdrag met Egypte weet de diplo matieke medewerker van de Daily Tele graph nader te berichten, dat de Britsche troepen en luchtstrijdkrachten zullen wor den teruggetrokken, doch dat de in Egypte gedetacheerde vaste Britsche troepen niet zullen worden verminderd. Van de zijde der dominions is tot nog toe slechts bezwaar gemaakt door de Australische regeering, waar de nieuwe overeenkomst in haar ge heel weinig waardeering vindt. De oppo sitie blijft echter zwak, omdat ook volgens de nieuwe overeenkomst het Suez-kanaal op voldoende wijze beschermd blijft. Daar om zijn ook van Indische zijde slechts zwakke protesten te verwachten. De politieke commissie bijeen Briand en Stresemann aan het woord Het officieele communiqué over de zitting der politieke commissie van gisternamiddag luidt als volgt: De politieke commissie is te 4 uur bijeen gekomen onder voorzitterschap \an den heer Henderson. Zij is samengesteld als volgt: Duitschland: Stresemann 'cn Wirth; Bel- gi: Hymans en van Langenhove; Frankrijk: Briand en Berthelot; Engeland: Sir Eric Phipps en Noel Baker; Italic: Dino Grandi en de markies Durazzo; Japan: Adatci en Hirota. De heer Henderson heeft de zitting ge opend, eraan herinnerende, dat de commis sie haar werkzaamheden moet baseeren op de resolutie van Genève van 16 September 1918. Hij heeft den wensch uitgesproken, dat de arbeid der commissie snel zal vor deren en den nadruk gelegd op het bij zondere belang, die de resultaten voor de toekomst zullen hebben. De heer Briand cn Stresemann hebben om beurten hun zienswijze inzake het al- gemeene vraagstuk der ontruiming van het Rijnland uiteengezet, en op den band tus schen den arbeid der politieke en die der financieele commissie gewezen; overigens, de een zoowel als de andere, getuigend* van hun wil om practische besluiten te ne men en zich zoo noodig up de hulp der ex perts te beroepen. De commissie zal morgen U i uur weer bijeen komen. Er werd besloten, voor u? technische vra gen betreffende de ontruiming van het Rijnland een sub-commissie in te stellen, welke zoo spoedig mogelijk aan den arbeid zal gaan en welke zich uitsluitend zal bezig houden met vragen als het transport der troepen, de overgave van gebouwen e. cl Hoe deze commissie zal zijn samengesteld is nog niet bekend, doch zij -.al waarschijn lijk wel beperkt blijven tot de vier betrok ken mogendheden: Frankrijk, Belgie, Enge land en Duitschland. Uit het feit. dat deze sub-commissie 'u ingesteld en zoo spoedig mogelijk aan het werk zal gaan, mag geconcludeerd worden, dat de conferentie de ontruiming van het Rijnland niet slecht gezind is HET LOONCONFLICT IN DE KATOENINDUSTRIE. Londen. 8 Aug. (V. D.) De Algemeen» Raad van het congres der vakorganisaties heeft zich. nadat alle bemiddelingsvoorstel len vruchteloos gebleven waren, thans ook met het loonconflict in de katoenindustrie beziggehouden en tracht de beide vakver- eenigingen der wevers en spinners tot een gelijkluidend standpunt te bewegen. Terwijl nu de arbeiders der spinnerijen zich wel bereid toonden over een zekere loonsverlaging te onderhandelen, hebben de wevers elke bespreking hieromtrent van de hand gewezen. Chamberlain acht de volledige terugtrekking der Britsche troepen gevaarlijk Joynson Hicks ver van tevreden DE POOLSCHE ANTWOORD-NOTA AAN UTAUEN. Warschau, 8 Aug. (V. D.) Het offi- cieele Poolsche Telegraafagentschap publi ceert den tekst van de op 2 Augustus j.l. aan het secretariaat-generaal van den Vol kenbond overhandigde nota als antwoord op de protest-nota, die de Volkenbond op 11 Juni van de Litausche regeering ont- ing. De Poolsche nota is in scherpe be woordingen gesteld en verwijt de Litausche regeering onverdraagzaamheid en chica nes. De FransdvEngelsche conferentie leidde tot gunstige uitkomsten De gisteren te Londen gehouden bespre kingen tusschen lord Thomson, don Engel schen en Laurent Eynac, den Franschen mi nister voor de luchtvaart, over een defini tieve regeling tusschen do twee landen in zake het verkeer in de lucht in Afrika, het Verre Oosten en Zuid-Amerika, heeft een bevredigenden loop gehad. Naar verluidt, zijn ook planen overwogen om den Brit- schcn luchtdienst naar Britsch-lndiè uil te breiden tot Fransch Indo-China. Gistermiddag zijn Eynac cn Thomson in een Fransch vliegtuig naar Parijs gevlogen. In een officieel communiqué van giste ravond wordt gezegd, dat de besprekingen tot volledicre overeenstemming hebben ge leid. niet alleen in beginsel, maar ook in de practijk, zoodat de Fransche en Engelsche comercieele luchtdiensten nu voortaan in Afrika, het Midden- (Syrië) en het Verre Oosten samen zullen werken om de beste en vlugste verbindingen te stichten of te on derhouden. Vooraf bindende afspraken worden door de C.H. fractie ven worpen De „gouvernementeele zin'- Zooals bereids in de bladen is medege deeld is tusschen den kabinetsformateur en de Anti-Revolutionnaire, Christelijke Historische en Roomsch Katholieke kamer fracties een briefwisseling gevoerd naar aanleiding der den I2cn Juli j.l. aan Jhr Mr. Ruys de Beerenbrouck verleende op dracht tot vorming van een kabinet, steu nende op de rechterzijde. 15 Juli heeft de formateur zich tot di«» fracties gewend met verzoek te mogen vernemen of het door hem aan de frac ties toegezonden Regeeringsprogram hun ne instemming had en of op dat program van de zijde der fracties steun aan een door hem te vormen kabinet kon verleend worden. Daarop heeft Jhr. Mr. Ruys de Beeren brouck van de Anti-Revolutionnaire cd Roomsch-Katholieke fracties een bevesti gend antwoord op zijn vraag ontvangen Van de Christelijk Historische fractie kwam bij hem de volgende brief in- Katwijk, 19 Juli 1929 ALASTRIM. In de gemeente Rotterdam zijn tot en met 3 Augustus 49 gevallen van alastrimwaar genomen, waarvan 2 jonge ongevaccineerd* kinderen overleden. Voorts werden nog vermeld 1 geval te Valkenburg (Limburg- en 1 geval te Hillegersberg, welke gevallen in onmiddellijk verband stonden met die te Rotterdam, terwijl 1 geval te Leiden bij een persoon, afkomstig uit het Westland met de gevallen te Rotterdam kan samen hangen. Totaal 51 gevallen met 2 sterfge vallen. 's Gravenhage, Aan Zijne Excellentie Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Bee renbrouck, 's Gravenhage. Van de mededeeling. vervat in Uwe missive d.d. 15 Juli 1929, dat II. M. de Koningin aan Uwe Excellentie de op dracht heeft gegeven tot de samenstelling van een kabinet, steunende op de rechter zijde, heeft de Christelijk-Historische ka merfractie met belangstelling en waar deering kennis genomen. Zij spreekt de hoop uit, dat de samen stelling van het regeeringsprogram en meer nog de uitvoering daaraan gegeven, en het ook buiten dat program gevoerde beleid, het haar steeds moeilijk zullen maken, den in de opdracht bedoelden steun harer zijds onbekrompen te verlecnen. Verder meent zij intusschen niet te moe ten gaan. Met name moet zij er bezwaar tegen maken om, door vooraf instemming te betuigen met een Regeeringsprogram of op de basis van zulk oen program steun too te zeggen, zich op eenige wijze te binden ten aanzien van hare in het par lement te volgen gedragslijn. Haar pro gram en beginselen zijn niet onbekend. Zij begrijpt, dat een kabinet, dat beoogt te steunen op de rechterzijde, liet op prijs zal stellen ook met hare politieke beginselen en wenschen rekenina: te houden. Maar de wijze waarop en de mate waarin het dit zal doen, ook in verband met de niet altijd evenwijdig loopende wenschen van anderen, meent zij in dit stadium aan het kabinet zelf te moeten overlaten. Een over leg. hieromtrent geopend, zou trouwens het overgelegde program bevestigt dit naar het inzien der fractie weder een zeer groote kans hebben, ten aanzien van meer dere punten te leiden tot mislukikng of tot beginselverzaking. De volle verant woordelijkheid voor het regeeringsprogram zal, naar het oordeel der ChristelijkHis torische fractie, het te vormen kabinet zelf moeten dragen. De wetsontwerpen en an dere maatregelen, welke van dat program een uitvloeisel zullen zijn, zullen hun kraebt moeten vinden, niet in een vooraf gemaakte afspraak rnet de partijen waar op het kabinet steunt, maar, vooj zoover niet in eenheid van beginselen tusschen het kabinet en die partijen, in de goede argu menten die daarvoor in het openbaar kun nen worden aangevoerd. Heeft derhalve de Christelijk Historische Tweede Kamerfractie bezwaar tegen een Regeeringsprogram. waaraan zij vooraf haar goedkeuring heeft verleend, zoowel haar gouvernementeele zin als de waardee ring, waarmede zij een parlementair mi nisterie, dat op de rechterzijde bedoelt te steunen ziet optreden, vormen waarborg, dat aan leden het kabinet steeds bij voor keur zullen steunen en dat bestrijding slechts zal geschieden indien overtuiging hiertoe noopt. Namens de Christelijk-Historische Tweede Kamerfractie, (get.) J. SCHOKKING, Voorzitter, (get.) H. W. Tilanus, Secretaris." Daarop heeft jhr. mr. Ruys de Beeren brouck zich gewend tot de Anti-Revolution naire er Roomsch-Fitholieke Krmerfrac- ties met onderstaanclen brief; 's Gravenhage, 22 Juli 1929. Aan de Anti-Revolutionnaire en Roomsch-Katholiek^e Tweede Kamerfracties. Voorzitters dr. E. J. Beumer (tweede voorzit ter), dr. W. H. Nolens. „Daartoe namens het bestuur der Chris telijk-Historische Tweede Kamerfractie op mijn verzoek gemachtigd, heb ik de eer uwe fracties te doen toekomen, ter kennis name uitsluitend van de leden uwer frac ties afdruk van een schrijven van den I9en dezer door de Christelijk-Historische Ka merfractie tot mij gericht. Ik moge naar aanleiding daarvan tot uwe fractie drie vragen stellen: 1. Zijn uwe fracties bereid aan een door m(j te vormen kabinet steun te verlecnen op gelijke wijze als de Christelijk-Histori sche Kamerfractie blijkens haar schrijven verklaart te zullen doen, zoodat zulk kabi net kan steunen op de rechterzijde? Indien deze vraag ontkennend wordt be* antwoord: 2. Zijn uwe fracties bereid op den grond slag van een door mij vast te stellen regee ringsprogram aanpassende aan het ont werp, dat ik uwe fracties bij schrijven van 15 Juli deed toekomen en waarover ik van uwe fracties mededeelingen ontving een door mij te vormen kabinet te steunen, ter wijl de steun door de Christelijk-Histori sche Kamerfractie wordt verleend overeen komstig haar schrijven van 19 Juli 1929, zoodat ook zulk kabinet kan steunen op do rechterzijde? Indien ook deze vraag ontkennend wordt beantwoord: 3. Zijn uwe fracties bereid op den grond slag van een door mij vast te stollen regee ringsprogram aanpassende aan het ont werp. dat ik uwe fracties bij schrijven van 15 Juli deed toekomen en waarover ik van uwe fracties mededeelingen ontving een door mij te vormen parlementair-minder heids-kabinet der rechterzijde te steunen? Ik zoude het op prijs stellen gemachtigd te worden aan uw antwoord üesnoodig openbaarheid te geven. Wilt de verzekering aanvaarden mijner gevoelens van hoogachting, w.g.) RUYS DE BEERENBROUCK. Op dien brief zijn onderstaande antwoor den ingekomen: 's Gravenhage, 2-4 Juli 1929. Aan Zijne Excellentie Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren brouck. Minister van Staai, 's Gravenhage. Excellentie! Alvorens een antwoord te geven op do drie vragen, ons voorgelegd in uw schrij ven van 22 Juli j.l., meenen wij goed te doen, eerst aan te geven, hoe wij don in houd dier vragen, uitvloeisel van het stand punt, door de C.-H. Kamerfractie in haren brief van 19 Juli j.l. ingenomen, hebben op geval. In de eerste vraag doelt u op een kabi net, saamgesteld uit geestverwanten der 3 rechtsche fracties, dat, zonder overleg over zijn werkprogram, zijne taak aanvaardt, vertrouwende, dat zijn beleid voldoende instemming zal vinden. In de tweede vraag hebt u het oog op een kabinet, eveneens saamgesteld uit geestverwanten der 3 rechtsche fracties, dat over zijn werkprogram overleg zou plegen met de R.K. en A.R. groepen, doch de C. H. fractie in dit overleg niet zou betrekken, in de veronderstelling, dat die groep bereid zoude zijn het kabinet regel matig steun te verlecnen. In de derde plaats hebt u blijkbaar het oog op een kabinet, waarin alleen R.K. en A.R. Ministers zitting zouden hebben. Met deze beide fracties zou dan overeenstem ming verkregen moeten worden over het werkprogramma van het kabinet. Van de bovenstaande opvatting uitgaande meent do fractie het volgende te moeten opmerken. Bij do oplossing, in de eerste vraag be doeld, is geen der 3 fracties tot ecnigen anderen steun aan het kabinet gehouden dan voortvloeit uit den gouvernemonteelen zin der betrokken partijen cn uit den a 1- gemeenen wensch om een parlementair kabinet, steunende op de rechterzijde, te zien tot Htand komen. In dit geval kan, o.i. echter bezwaarlijk worden gesproken van een kabinet, op do rechterzijde steunende, vermits iedero frac tie steun behoort te vorleenen aan elk ka binet. ongeacht zijne samenstelling e:i slechts tot bestrijding moet overgaan, in dien overtuiging daartoe noopt. Bij de oplossing, welke u in de tweede vraag op het oog heb\, zouden wei do R.K. cn A. R. fracties zich tot steun aan een be paald program verplichten, maar zou de C.H. fractie tegeno\er zulk een program geheel vrij staan. De moeilijkheden zouden in dit geval zeker niet geringer ziju dan bij de oplossing, in Uwe eerste vraag bedoeld. Ook in dit geval zou, o.i. niet gezegd kunnen worden, dat het Kabinet geacht kan worden in bijzouderen zin te steunen op de rechterzijde. De A.R. fractie is dan ook niet bereid tot eene dezer beide oplossingen mede te wer ken. Ook met de in de derde plaats bedoelde oplossing kan zij niet instemmen. Een ininiderheidskobinet, dat slechts aanspraak maken kan op den steun van twee fracties, saam 42 leden tellend, acht zij, bij onze po litieke verhoudingen, eene te gewaagde on derneming. Het antwoord der A.R. fractie op de drie door U gestelde vragen luidt derhalve ont kennend. Tegen publicatie van dit, ant woord bestaat onzerzijds geen bezwaar, in de veronderstelling dat ook Uw schrijven van 22 Juli j.l. en dat van de C.H. Kamer fractie van 19 Juli j.l. worden openbaar gemaakt. Uwe Excellentie aanvaardde do \erzeke- ring onzer bijzondere hoogachting, Namens de A.R.-fractie der Tweede Kamer de onder-voorzitter w.g. BEUMER. s-Gravenhage 27 Juli '29. Katholieke Kamerclub Secretariaat Aan Zijne Excellentie Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beeren brouck Minister van Staat, 's-Gravenhage. Excellentie Namens de Katholieke Kamerclub heb ben wij de eer U op de drie in uw schrij ven d.d. 22 Juli 1.1. gestelde vragen te ant woorden ad 1 urn en 2 um. De Katholieke Kamerfractie is daartoe niet bereid. Ad 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2