VOOR DE REIS! STADSNIEUWS. Voor de Reis. Groote sorteering blikjes Bisquits Fleschjes Zuurtjes. Doozen en Doosjes Bonbons. Fa, M.R.N. OOSTERVEEN SPORT v UIT DEN OMTREK. voor onze huisvrouwen INWISSELEN VAN OUDE ZILVERBONDS RESTANTEN BLAUWE COSTUMES HEEL VOORDEELIQ. DE ADELAAR Langestraat 40 - Tel. 224 urn. Wijl hierin. In de gegeven omstandig heden nog de eenige mogelijkheid wordt gezien voor de vorming van een Rechts parlementair kabinet, verklaart de Katho lieke Kamerclub zich bereid daarover in nader overleg te treden. tegen de door u voorgestelde eventueels publicatie van dit antwoord bestaat dezer zijds geen bezwaar, mits tegelijkertijd ge publiceerd worden uw brief van 22 Juli 1.1. en het daarbij gevoegde schrijven van de Christelijk-Historische Kamerfractie d.d. 19 Juli 1.1. Namens de Katholieke Kamorclub, w.g. DR. NOLENS, Voorzitter, w.g. AALBERSE, Secretaris. Deze brieven van de A.R. en R.K. fracties zijn door den formateur aan de Christelijk Historische fractie toegezonden, waarop het navolgende, antwoord der Chr. Historische tractie is Ingekomen. Katwijk 30 Juli 1939. 's-Gravenhage Aan zijne Excellentie Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck. 's-Gravenhage. Uwer Excellentie's schrijven van 27 Juli 1929 met bijlagen iavbesproken in onze frac tievergadering van heden. Voldoende aan uw verzoek spoedig to mogen vernemen, of kennisneming van de brieven van de Ant-i- revolutionnairc en Roomsch-Katholieke fracties, onze fractie aanleiding geeft tot nadere overweging van haar standpunt, omschreven in onzen bl ief van 19 Juli 1929. hebben wij de eer uwe Excellentie mede te deel.en, dat de Christelijk-Historische Twee de Kamerfractie ook bij nadere overweging, gemeend heeft het standpunt, ongewijzigd u moeten handhaven. DL zal uwe Excellentie niet verwonderen, wanneer zij bedenkt, dat noch de R.K. noch de A.R. fractie eene voldoende móii- veering geeft vari haar afwijzing van de door uwe Excellentie in de eerste plaats ge noemde oplossing; de oplossing die ook naar ons inzien tot een normaal, op de rechterzijde steunend, parlementair kabinet zou kunnen leiden. De R.K. fractie motiveert haar afwijzing in het geheel niet. De A.R. fractie merkt op, dat bij deze oplossing geen der drie iraoties tot eenigen anderen steun aan het kabinot gehouden zou zijn dan voortvloeit uit den gouvernéineiHeelen. zin - dec betrok- ken"partijen en"uit "dén al|émevnen"vAfnich om een parlementair kabinet, steunende op de Rechterzijde, te zien tot stand komen". Het zal ook uwe Excellentie treffen, dat in deze zinsnede volkomen voorbij gezien wordt datgene,'wat aan de fracties der rech terzijde gemeenschappenlijk eigonis en Wat dan ook in het verleden meermalen aan leiding heeft gege\en lot het optreden van een Rcchtsch Parlementair Kabinet zonder dó.t. vooraf .het Regeeringsprogram aan de goedkeuring der rechtsche kamerfracties werd onderworpen.Niet slechts \oornoem-. de „gouvernemcnteele zin en „algemecne wensch", maar ook en bovenal de staat kundige beginselen aan de groepen der rechterzijde gemeen, zouden den grondslag \ormen van den aan het kabinet te ver- lcenen steun. Dat deze voorname factor, de .grondslag van alle rechtsche samenwerking gedurende veertig jaren, in de meergemelde zinsnede wordt over het hoofd gezien, hoeft de C.H. fractie te meer bevreemd, daar zij meendo dat ook de A.R. fractie aan dezen factor groote beteekenis toekende. Zij wil er op wijzen, dat in wat hier voorbij werd gezien, feitelijk ook de basis ligt voor de huidige opdracht tot vorming van een ka binot, ..steunende op de rechterzijde", en dat ditzelfde element aan onze fractie voor oogen stond, toen zij in haar brief van 19 Juli. schreef: „De Wetsontwerpen en andere maatregelen, welke van dat program een uitvloeisel zullen zijn, zullen hun kracht moeten vinden niet in een vooraf gemaakte afspraak met de partijen waarop het kabi net steunt, maar, vcor zoover niet In een heid van beginselen tu.sschcn het kabinet van die partijen, in de goode argumenten die daarvoor in het openbaar kunnen wor den aangevoerd." Het zal Uwe Excellentie duidelijk zijn, dat dp C.-IT. fractie aan een afwijzing, gemoti veerd als boven aangeduid, niet void >cnde cewicht kan toekennen om tot herziening van een op goede gronden steunend stand punt to komen. Zij spreekt de hoop uit, dat de A.-R. frac tie. de lacune in haar motiveering erken nend. alsnog op hare conclusie zal willen terugkomen en dat ook de R.-K. fractie, al zijp hare motieven onbekend, zich nader zal v illen beraden*en tot steuhverleening aan rt'ii Kabinet, door Uwe Excellentie op deri ^oi-enbedöeklen voet gevormd, zal Willen besluiten. Tegen openbaarmaking van dit schrijven, gelijktijdig met onzen eersten brief van 19 Juli, bestaat bij onze fractie geen bezwaar. Namens de Chr. Hist. Tweede Kamerfractie (w.g.) J. SCHOK KING. Voorzitter. (w.g.) H. W. TILANUS, Secretaris. Vervolgens is den 31sten Juli. op uitnoo- diging en onder voorzitterschap van Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, een bijeenkomst gehouden der Voorzitters van de meerge noemde fracties, ieder vergezeld door een lid hunner fractie Nadat de bijeenkomst tot 2 Augustus daaraanvolgende was verdaagd, is de na volgende brief der Christelijk Historische fract'e door den formateur ontvangen Katwijk, 's-Gravenhage, 2 Augustus 1929. Aan Zijne Excollentie Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren brouck, 's Gravenhage. Bij schrijven \an Uwe Excellentie d.d. 15 Juli 1929 werd aan onze fractie een Regee ringsprograrn toegezonden, met de vraag, of dat program onze instemming had en of op hetzelve van onze zijde steun aan een door Uwe Excellentie te vormen Kabinet kon verleend worden. Onze fractie heeft in haar schrijven van 19 Juli bezwaar gemaakt om, door het be tuigen van instemming of het toezeggen van steun op de basis van het program, zich op eenige wijze te binden ten èanzien van hare in het parlement te volgen ge dragslijn. In haar schrijven van 30 Juli heeft zij dit standpunt gehandhaafd. Ook thans kan zij daarvan niet afwijken Bindende afspraken tot het verleenen van steun aan wetsontwerpen, waarvan de juiste tekst nog niet bekend is en die nog niet in liet openbaar zijn toegelicht en den toets der critiek doorstaan hebben, acht zij met de roeping- van Kamerleden in strijd. Zij acht zich te meer tot waakzaamheid ten dezen verplicht, daar de ervaring leert, dat daarover vaak anders gedacht wordt en sommigen het zelfs kenmorkend voor een parlementair Kabinet achtten, dat zulke af spraken wèl worden gemaakt. Toen b.v. na een votum der Tweede Kamer in October 1923 de vraag rees, in hoeverre sommige leden der toenmalige meerderheid het recht hadden gehad, tegen een bepaald wetsont werp te stemmen, schreef een leidend dag blad der Rechterzijde „Daar in ons staat kundig leven, parlementaire Kabinetten alleen mogelijk zijn als kracht van een politiek verbond, steunende op gemaakte afspraken, komt de verdediging van het gebeurde neer op een ondergraving van den eenigen grondslag waarop ten onzent een parlementair Kabinet steunen kèn," Dezen, „eenigen grondslag" van een Parle mentair kabinet erkent onze fractie niet. Als een parlementair kabinet beschouwt zij een kabinet, dat blijkens zijn samenstelling en zijn program wil steunen op een vaste meerderheid van de Tweede Kamer. Zijn parlementair karakter verkrijgt het niet door een goedkeuring van zijn program door de Kamermeerderheid, maar be halve door zijn samenstelling door den inhoud van het Regeeringsprogram. waarin inet de beginselen en de programs van de meerderheid, waarop tiet steunen wil, is rekening gehouden. Vooraf bindende afspraken worden der halve door onze fractie verworpen. Intusschen is op .een. conferentie, door twee leden onzer fractie op 31 Juli met Uwe Excellentie eu twee leden van elk der andere Rechtsche fracties gehouden, twijfel gerezen, of de beteekenis der in Uwe Excellentie's schrijven van 15 Juli ge stelde vraag, wel op de juiste wijze is er- staan. De indruk is gewekt, dat met die vraag niet bedoeld was. dat; onze fractie zich in haar antwoord op eenige wijze ■zoif "bi'rttten. - - In verband hiermede en. uitgaande alzoo van de opvatting, dat het niet de bedoe ling van Uwer Excellenties schrijvon van 15 Juli was, gebondenheid te scheppen ten aanzien van dc in hét parlement te volgen gedragslijn, maar slechts een oordeel te mogen kennen over het Regeeringsprogram. 'hebben wij uiteraard geen bezwaar, alsnog aan het aldus verstaan verzoek van uw schrijven vaii 15 Juli te voldoen. Namens de Chr. Hist. Tweede Kamerfractie w.g. J. SCHÖKK1NG. Voorzitter, w.g. H. \Y. TILANUS, Secretaris. In de don 2cn Augustus des avond ge houden vergadering is gebleken, dat over eenstemming niet bereikt .kon worden, daar de verschillende standpunten niet met elkander te vereenigen bleken. RAADHUIS TE BLOEMENDAAL. Raadsbesluit tot den bouw van een nienw Raadhuis door de Kroon goedgekeurd. De raad der gemeente Bloemend a-al heeft indertijd besloten tot aankoop van grond aan den Zeeweg voor de stichting van een raadhuis aldaar. Enkele raadsleden gingen daarvan in beroep, waarop Ged. Staten het besluit vernietigden. Deze vernietiging was gegrond op de overweging, dat reeds vroe ger aan den Bloemendaalscheweg grond was aangekocht, waarop een servituut rust te, dat daar niets anders dan een raadhuis gebouwd mocht worden. Dit servituut is echter door don eigenaar opgeheven en daarna nam de Raad een besluit, bij de Kroon in beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten. Ook deze laatst-en hebben toen eenmaal hun overweging, waarop hun be sluit rustte, vervallen was, aan de Kroon vernietiging van hun" eigen besluit ge vraagd. Thans is bij het gemeentebestuur van Bloemendaal bericht ontvangen, dat de Kroon het besluit van Ged. Staten vernie tigd en bet raadsbesluit van Bloemendaal goedgekeurd heeft. De Kroon heeft bij haar besluit overwo gen, dat blijkens do overgelegde stukken inmiddels zekerheid is verkregen, dat de ge- meente op weinig bezwarende voorwaarden opheffing van het servituut op het terrein aan den Bloemendaalsche weg kan -.verkrij gen, zoodat deze grond, ook indien het nieu we raadhuis elders verrijst, zeer wel ook door bebouwing productief kan worden ge- ATHLETIEK. NATIONALE ATHLETIEK WEDSTRIJDEN P. A. B. Enkele nnmmers sterk bezet. Van bevoegde zijde deelt men .ons mede, dat voor dc atletiekwedstrijden op a.s. Zondag, die gehouden werden op het Sport terrein Birkhoven, o.m. hebben ingeschre ven voor het nummer 1500 M. hardloopcn met voorgift J. Zeegers, W. Bolten en Oos- termeijer. Het record van dien afstand staat op naam van eerstgenoemde "met 4 m. 10.0 sec. Ook zal Jan Zeegers uitkomen met den bekenden Marathonlooper P. Leenen uit Rotterdam, Hoogeveen e.a. in het nummer 10.000 M. hardloopen. Het record staat hier op naam van don Haarlemmer A. Klaasse, tijd 34 M; 25.6 sec. Zoo men ziet enkele loopers die reeds op nationale en internationale banen onze kleuren meermalen hebben verdedigd. VOETBAL. The Rods spelen 25 Augus tus eon oefcu-wedstrtjd. Qub': schijnt de zaken voor het komende seizo 1 krachtig te w illen aanpakken om r.oo >6cdig' mogelijk de 4e klasse te kunrc i verlaten. Voor Zondag 25 Augustus hee/i ljj op haar terrein een oefen-wedstrijd vast wéten te leggen tegen U. V. V. I uit Utrecht, terwijl dep volgenden Zondag, 1 Septemper," de ret'iirn-wedstrijd zal plaats vinden in Utrecht. In ieder geval toont Quick om door het organiseeren van oefen wedstrijden met een gehainde ploeg, waar in o.m. zal uitkomen don ex-H.V.C. speler Vos, de competitie te beginnen. ZWEMMEN. ZWEMWEDSTRIJDEN NEPTUNUS. GistorenavoDd onder groote belangstelling in de Barnc- veldsche beek gehouden. Om het zwemmen in onze gemeente te bevorderen had-tiet bestuur van de zwem- club „Xeptunus" gisteravond in de Bar- neveldséhe beek wedstrijden georganiseerd voor Heeren. Dames, die geen lid van een zwomvereeniging zijn en voor militairen in het garnizoen Amersfoort. Een groot aan tal inschrijvingen waren binnen gekomen, doch van de militairen niet. Van den secre taris van Neptunüs vernamen wij, dat zij van de militaire autoriteiten weinig mede werking kregen en de inschrijving eerst één dag voor den wedstrijd ontvingen. Enkele militairen gaven zich hierna persoonlijk op. De wedstrijden zijn intudschen voor Neptu- nus oen succes geworden, hoewel tegen het aanvangsuur deze dreigde spaak te loopen daar een onweerbui zich boven 'onze' stad ontlastte, zoodat do wedstrijden een half waren.de deelnemers in.dé verschillende af deel ingen te water gewéést. Fel is er om de prijzen gekarppt; vooral in dc afdeeling Heeren Nopfün'us leden waar de strijd hoofdzakelijk ging tusschen G. v. Duinen en A. Smeitink. Tot op een tien meter van de finish af lag laatstgenoemde nog in de tweede positie, doch kwam toen onweer staanbaar opzetten om met minimum ver schil als eerste aan te tikken. Een emotie volle race aandachtig gevolgd door het aan wezige publiek. Voor de overige resultaten verwijzen wij naar da Uitslagen die wij hier onder laten volgen. Tot slot gaven de leden van de Utrecht.- sche Vrijw. Brigade onder leiding van den instructeur A. v. d. Tweel verschillende red dingsdemonstraties te zien. Op het land werden eerst de verschillende grepen op duidelijke wijze gedemonstreerd, waarna in het water deze grepen in praktijk werden gebracht. Al deze oefeningen werden nauw keurig gadegeslagen en met een luid ap plaus na afloop beloond. De uitslagen zijn: 500 Melor voor beoren Ingezetenen van Amersfoort. 1. C. van Maurik 9 rpin. 21,3 sec. 2. A. clen Baüs 10 min. 6.2 sec. 3. P. Èrkelens 10 min. li sec.. 500 Metor voor Dames ingezetenen van Amersfoort. 1. L. de Heusde v. d. Sluyse 10 min. 25.3 sec. 2. J. Ovenvijk 10. rnin. 56.3 sec. 3. M. Hendrikson 1| min. 5.1 sec. 500 Moter voor Damesleden Neptunus. 1. Mej. A. Hienekamp 10 .min. OS sec. 2. J. M. Siobers 10 min.' 26 sec. 3. Mevr. G. II. Houtman-Grau 11 min. 28.3 sec. 4. Mej. W. Buhrmunn 5. Mej. L. Kisner. 6. Mej. Boumeestei. 7. Mevr. Zoethout. 8. Mevr. Onvlee. 500 Meter voor ledon (Veteranen) Nep- tunis. 1. C. Dekkers 9 min. 55.3 sec. 2. II. Zoethout 10 min. 16 sec. 3. N. G. Uding 10 min. 20.2 sec. 500 Meter voor leden van Neptnnis. 1. A. Smeitink S min. 30.2 sec. 2. G. v. Duinen 8 min. 30.4 sec. 3. J. v. Bekkum 8 min. 44.1 sèc I. J. Hcndriksen 9 min. 15.1 sec. 5. P. v. Nes 9 min. 19.1 sec. 6. O. J. v. d. Linden 9 min. 29 sec. T. v. d. Linden 10 min. 7.4 sec. 8. D. ten Hoedt 10 min. 22 sec. 9. H. ten Hoedt 15 min. 4.3 sec. 500 Meter voor Militairen in garnizoen te Amersfoort. 1. K. Koel 8 mim-51 sec. 2. TL de Groot 9 min. 6.1 sec. 3. Dusseldorp 9 min. 15.1 sec Hedenavond vinden in de zweminrich ting de verschillende korte baanwedstrij- den voor ingezetenen van Amersfoort plaats. Het programma luidt: 100 Meter voor Heeren, 50 Meter voor Dames, 50 Me ter ringslag voor Heeren, 50 Meter vrije deelname Heeren, 25 Meter blinddoek zwemmen en een 4x50 Meter Estafette voor sportverenigingen. Tevens wordt er een demonstratie popduiken gegeven terwijl deze wedstrijden besloten u orden met een polo-wedstrijd. NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN A. Z. C. „NEPTUNÜS" $5 Morgen da 1 KJL wedstrijd de Barueveldseha beek •j U&Sf 5 en verschillende korte heen wedstrijden to do Zwomvor- •ealglug. In de Barneveldeche Beek wordt morgen middag de traditioneele 1 K.M. wedstrijd gehouden voor Heeren, Heeren-Veteranen, Dames, Dames-Veteranon en de aportver- eoniging „Rood-Wit". Evenals andere ja ren komen niet alleen oen groot aantal zwemmers en zwemsters uit de provincie naar hier doch ook zijn de inschrijvingen binnengekomen van A.D.Z., A.Z., H.P.Z., Inter Nos, Dolfijn (allen Amsterdam), H.Z. en P.C. (den Haag), R.Z.C. (Rotterdam), De Waterratten (Haarlem) en De Alkm. Wa terratten (Alkmaar). Op deze wedstrijden worden de nog loopende vvisselprijzen ver- zwommen, terwijl nieuwe bekers beschik baar zijn gesteld voor de le aankomende Dame of Héér in den nationalen wedstrijd. Ëij de heeren zal cle bekende 'U.Z.C.or, Th. J. de Man, die ook op de Olympiade uit kwam zijn beker komen verdedigen. Voor de 1 K.M. wedstrijden hebben een 50 zwem mers en zwemsters ingeschreven. Na den 1 K.M. wedstrijden worden in de zwemin richting de andere nummers verwerkt be staande 100 Meter snelzwemmcn voor Hee ren en Dames, estafette voor Hecrenploo- gen en voor gemengde ploegen en schoon- springen voor Heeren en Dames, in totaal 18 nummers. De leiding berust in handen van de heeren C. Minnes, voorz.. J. W. van Doorn, starter, G. Blitz, ttjdopn.; II. Minnes, id.; S. v. Haselen, id.; on L. de Voogd, Secr.. Vermelden wij nog dat de deelnemers om 3 uur Vanaf het Station, voorafgegaan door muziek, naar de Barneveldsche Beek marcheercn. Voetbal. MUTATIES VAN SPELERS In de officieele mededeelingen van den N.V.B. lezen we dat A. S. Houtkamp (Zand- voort) en C. v.. Wilpen (Baarn) overschrij ving hebben aangevraagd om voor H.V.C. te mogen spelen. EEN MOOI GESCHENK Barncveld. Naar wij vernomen, heeft mevrouw baronesse van Nagel-van ZuiJ- len van Nievelt van de Schaffelaar, echt- genoote van den oud-burgemeester, den heer W. baren van Nagell, het bekende wan delpark „Het Watermolcnsche Bosch", der uur .te aanvingen.' H,erna liep.jil». ««chenk. aMg.bodw vlot va'ti stapel en lfi uur tijd? n5t aJÏWod van dit móoITKF? mag als voor deze gemeente een groote aanwinst worden beschouwd. EEN MOTORRIJDER BREEKT ZIJN ARM. De schuld treft den wielrijder. Barne veld. Donderdagavond tegen zeven uur reden op den Renswoudscben straatweg een met een paard bespannen melkwagen en een wielrijder, die zich aan den linkerkant van den weg op het fiets pad bevond. Toen de wielrijder, de arbeider W. Schut, van bier. tegenover den melk wagen was gekomen, hoorde hij vlak achter zich een motorrijder naderen, en om dezen te laten passeeren, verliet S., in zijn on wetendheid, het rijwielpad. Op het zelfde moment werd hij echter door den motor rijder. die den voor hem ultrijdenden melk wagen natuurlijk links wilde passeeren. ge grepen. Zoowel de motorrijder als de wiel rijder werden met kracht tegen den grond geslingerd, en al spoedig bleek eerstge noemde zijn rechterarm te hebben gebro ken. terwijl bij. eveneens verwondingen aan zijn hoofd had bekomen. Ook de wiel rijder had zich bezeerd, en klaagde over inwendige pijnon. Aanstonds wefd voor den motorrijder, die verklaarde do appelkoop- man Verlangen, uit Hilversum, te zijn. de hulp ingeroepen van een geneesheer alhier, die den verwonde ten huize van den land bouwer Pator verbond, waarna V. per auto naar Hilversum is overgebracht. De schuld van bet ongeluk i3 dus te wij. ten aan den wielrijder, dio, wegens onbe kendheid met do regels van den weg, bet fietspad verliet -waardoor de aanrijding niet kon uitblijven. DE LAGE WATERSTAND IN DE EEM. Een mislukte boottocht. Dc afdeeling Amersfoort van Patrimonium bood haar leden oen boottocht aan naar Marken. Door den lagen waterstand in de Eom was dc boot, waarmoe hot gezelschap zou vertrekken, veel te laat te Amersfoort, en dus werd het vertrekuur ook veel later dan oorspronkelijk hot plan was. Al spoedig bleek de F.em voor een pleziertocht met ruim 300 passagiers geheel ongeschikt. Te Baarn aldus de N.R.Ct. stapten de mannen uit een gingen trekken, tot den Eemmond. Op zee kwam er gang in. Met eenige vreeze begon des avonds de terugtocht. Met veel moeite kwam men tot den Baarnschen dijk; daar slapte het gezelschap van de boot, wandelde naar het station Baarn en kwam met den laatstcn trein thuis. POLITIENIEUWS. Bekeurd. Door de politic is tegen twee personen proces-verbaal opgemaakt terzake land- looperij. KOFFIETAFEL. Garnalen in schelpen. MIDDAGTAFEL. Waterbaars, gebakken- aardappelen, kropsla met eieren, pannekoekjes. LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 Wat met de beschadigde exemplaren te doen? Gelegenheid opnieuw opengesteld? Het Agentschap te Amsterdam van het Ministerie van Financiën te Amsterdam ver zoekt ons op het volgende do aandacht te willon vosiigcn: Sedert eenigen tijd zijn de bankbiljetten, met uitzondering van het laatst uitgego Von model, uitsluitend betaalbaar aan het hoofdkantoor van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Het komt evenwel dagelijks voor, dat deze bankbiljetten worden opgezonden naai* den Agent van het Ministerie van Financiën, waardoor uit den aard der zaak een voor belanghebbenden minder aangename ver traging ontstaat. Het Agentschap wijst liet pubielk er nog eens nadrukkelijk op, dat thans alleen ge- gelegenheid bestaat tot inwisseling van be schadigde exemplaren van zilverbons die niet meor gangbaar zijn. Deze moeten wor den gezonden aan den Agent van het Mi nisterie van Financiën, terwijl bankbiljet tfi» naar. de Nederlandscho Bank moeten gezonden worden. De gelegenheid om zilverbons van hot oude model in te leveren, is gesloten 81 December 1928, zoodat oud-model zilverbons voorloopig moeten worden bewaard tot ver moedelijk binnen afzienbaren tijd de gele genheid tot inwisseling nog eens opnieuw zal worden opengesteld. ORANJE-VEREENIGING. Hat ft ast van 31 Aagu*tQ& Belangstellenden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de Oranje-vereeniging, waarin een op roep wordt gedaan voor deelname aan de verschillende feestelijkheden op 31 Augus tus a.s. Zoo men weet zal er op dien dag een bloemencorso worden georganiseerd be nevens een kinderoptocht, terwijl tevens wederom wedstrijden in het ringrijden wor den gehouden. Wij herinneren verder nog aan de koraalzang, waarover eveneens in genoemde advertentie nadere bijzonderhe den voorkomen DEMONSTRATIE A.G.V. „WILHELMINA". Uitgesteld tot heli September. Doordat de Eierhal door verschillende omstandigheden niet voor September e.k. geopend wordt, kan de demonstratie met rondwandeling van de Amersfoortsche Gymnastiek Verecniging „Wilhelmina" niet eerder plaats hebben dan half September. Tevens deelcn wij nog mede, dat door de groote bereidwilligheid van de heeren Beltman en Pothoven in de tennisbaan in de Eierhal de noodige grondplaten werden aangebracht voor het opstellen van een rek. zoodat de Amersfoorteche Gymnastiek Vereenigingcn in de toekomst ook in de Eierhal zonder bezwaren hunne uilvoerin gen zullen kunnen geven. VEREENIGINO VAN ONDEROFFICIEREN „ONS BELANG" De uitspraak in da proce dure Blokker eentra da Brandwaarborg Mij. van O.B. Onlangs \ermeldden wij reeds dat de kan tonrechter te dezer stede vonnis heeft gewe zen ih de procedure Blokker contra de Brandwaarborg Maatschappij „Ons Belang" cn de eisch aan den heer Blokker toewees. De overwegingen van den kantonrechter tot deze uitspraak, zoo lezen we thans in hot Alg. Mil. Weekblad, waren aldus: „De Kantonrechter, hoewel van oordeel, dat er wel „gewichtige redenen" waren om de arbeidsovereenkomst met Blokker door den Kantonrechter te doen ontbinden, was verder van oordeel dat deze redenen geen door de Vennootschap -verleend „dadelijk in gaand ontslag" wettigden en wees a»n Blokker de vordering (een bedrag gelijk aan bet salaris tot 1 Juli 1930) toe." Het Bestuur der Brandwaarborg-Maat schappij is tegen dit vonnis in beroep ge gaan bij de Rechtbank te Utrecht,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3