VOOR DE REIS! STADSNIEUWS. "MASSA's Inmaakbrandewijn" Havik 41 Telefoon 292 DE ADELAAR Langestraat 40 - Tel. 242 UIT DEN OMTREK. BEGRAFENIS VAN J. W. JORISSEN verkrijgbaar in de Slijterij in Gedistilleerd RESTANTEN BLAUWE COSTUMES HEEL VOORDEELIG. den der Duitsche delegatie, onder wie Stre- seraann, werd bijgewoond. De zitting begon te kwart na twaalf en duurde tot half twee. Alle gedelegeerden namen er aan deel. Ken communiqué werd er niet uitgegeven, doch na afloop vertelde minister Hilferding, dat het een persoon lijke bespreking was geweest, waarin mis verstanden en scherpheden zeer verzacht waren. De beraadslagingen worden heden in de commissies voortgezet cn. naar hij op een vraag antwoordde: ,.De koffers be hoeven niet te worden gepakt." Van Duitsche zijde werd nog verzekerd, dat de misverstanden van persoonlijken aard waren opgehelderd. Do regeoringen en hot werk (Ier deskundigen. Omtrent de Zondagmorgen gehouden bij eenkomst van de zes uitnoodigende mo gendheden vernemen wij nog, dat de Bel gische delegatieleider. Minister Jasper, het voorzitterschap vervulde. De vergadering had ten doel de gezichts punten van de verschillende belanghebben de delegaties vast te stellen en voorts dien de zij, om te constateeren van welken aard de bemoeiing der regeeringen geweest was, ten opzichte van de door de deskundigen aan 'het Young-plan gehechte goedkeuring. Hierover hebben de heeren Pirelli en Francqui die beiden als deskundigen aan de Parijsche beraadslagingen hadden deelgenomen het woord gevoerd. Icn einde aan te looncn, dat het Britsche De partement van de schatkist, van alle han delingen der Engel6Che deskundigen te Pa rijs op de hoogte was gehouden. Macdonald steunt Snowden vol komen. De Engelsche minister-president Macdo- nald heeft aan Snowden het volgende tele gram gezonden: „De financieele commissie zal een zeer ernstige fout maken en de onmiddellijke vooruitzichten van een overeenkomst ver nietigen, tenzij zij begrijpt, dat het plan- Young wijziging behoeft, om aan de recht vaardige eischen van Engeland tegemoet te komen. Ongeacht partijen of groepen, steunt het geheele land uw optreden; alle partijen in het Lagerhuis staan aan uw zijde. Ik hoop zéér ernstig, dat uw collega's in de financieele commissie zullen inzien, dat zij tegenover een situatie staan, waarin de meest elementaire overwegingen van eerlijk spel tusschen land en land. een her overweging eischen van enkele der aanbe velingen uit het rapport. Dat de actie tot bevordering van de vreedzame verhoudingen in Europa tot nu toe op den grondslag van goeden wil door ons is gevoerd, is een bewijs, dat wij wen- schen, dat deze conferentie, zoowel uit po litiek als uit financieel.oogpunt, zal slagen, maar wij hebben de grenzen bereikt van het dragen van onbillijke lasten." Verdere leekenen van ontspan ning. Omtrent de conferentie wórdt nog verno men, dat de indiuk bestaat, dat eenige ont spanning is ingetreden, gezien het feit, dat de Engelschen niet op een onmiddellijke beslissing aandringen, maar accoord gaan met de voortzetting der discussies en dat Snowden zich aansloot bij het verzoek van Loucheur tot het houden van een rede op Woensdag. Snowden heeft voorts met 'Jaspar en met verschillende andere gede- dtgeerden gesprekken gevoerd. Als alge meens weergave der 6itualie wordt gezegd, dat zij veel minder ongunstig is. In dekrin gen der conferentie heeft het telegram van Macdonald veel minder opschudding ver wekt dan aanvankelijk gevreesd werd. Briand bij Stresemann. Briand heeft Maandagmorgen bij zijn ont moeting inet Stresemann in het Eerste Kamergebouw dezen gelukgewcnscht met den Grondwetsdag. De leveringen in natura. De vergadering van de financieele com missie der herstelconferentie van Maandag ochtend was geheel gewijd aan de voortzet ting van de beraadslaging over de kwestie der leveringen in natura. Redevoeringen werden gehouden door Curtius (Duitschland) en Pirelli (Italië), die beiden tegenover de rede van den heer Gra- ham (Engeland) de instandhouding van de regeling omstrent de leveringen in natura .volgens het Young-plan verdedigden. Daarop was het woord aan den heer Lou- eheur (Frankrijk), die echter, aangezien het bij 12 uur was cn liij in détails op de rede van Graham wilde antwoorden, hetgeen zeer lang zou duren, hel beter achtte, in dien hij zijn rede thans niet aanving om haar af te breken, maar, indien hij de ge heele rede in eens volgens de overeenkomst hield. President Snowden vereenigde zich hiermede. Op zijn voorstel werd besloten, dat deze volgende bijeenkomst zou gehou den worden Woensdagochtend te 10 uur. De ontruiming van het Rijnland Londen. 12 Aug. (V. D.j. Tn de Daily [Telegraph schrijft cle diplomatieke mede werker van dit blad, dat Duitschland de ontruiming van het Rijnland niet voor den tienden Januari 1930 verwacht. Hij voegt daar de verzekering aan toe, dat op dit tijd stip alle Britsche bezettingstroepen terug getrokken zullen zijn, afgezien van wat men thans in den Haag zal besluiten. De schrij ver acht het hoogst onwaarschijnlijk, dai na het terugtrekken der Britsche troepen de andere geallieerde troepen nog verder in het Rijnland zullen blijven. Indien deze- medodeeling juist is, beteekent dit een in grijpende verandering van de houding der Britsche regeering. Tijdens het conserva tieve bewind heeft men van officieele En gelsche zijde de Duitsche regeering herhaal delijk verzekerd, dat het ontruimen van het Rijnland alleen door de Engelsche troepen onmogelijk in Tiet belang van Duitschland zou kunnen zijn. Dr, Benesj naar den Haag, Naar de Prager Presse verneemt, zal dr. Benesj, minister-president van Tsjecho- Slowakije, in het b'igin van deze week uit Praag vertrekken om in den Haag aan de conferentie deel te nemen. Duitsche ministers In Den Haog. Naar wij vernemen vertoeven op het oogenblik te 's-Gravenhage de Duitsche mi nister van arbeid. Wissell, en de Duitsche minister van binnenlandsche zaken, Seve ring, teneinde met hun vier collega's, die deel uitmaken van de Duitsche delegatie ter Haagsche conferentie, overleg te ple gen betreffende liet probleem van de werk loosheidsverzekering; het is in.l. niet uitge sloten, dat hierover een kabinetscrisis zal ontstaan. Do Tiering vau den Grondwets dag in den Haog, Zondag heeft in het Duitsche gezant schap des avonds de plechtige viering van den Grondwetsdag —ter herdenking van het 10-jarigbestaan van de grondwet an Weimar plaats gehad. Minister Streseman heeft bij die gelegen heid het woord gevoerd en in zijn rede, die in hoofdzaak over aangelegenheden van binnenlandsche aard liep, o.m. de hoop uitgesproken, dt nog in dit jar de laatste vreemde bezettingstroepen uit Duitschland zouden verdwijnen. Zondag woonde de geheele Duitsche de legatie, o.m. de heer Stresemann. de gods dienstoefening in de Duitsche kerk bij. Pastor Bell uit Osnabruck leidde den dienst. De predikant sprk naar aanleiding van: Lucas 13: vers 6 en 7 Uitstapje van buitenlaudscho journalisten naar do hoofdstad De uitgestelde excursie van buitenland- sche journalisten aan Amsterdam is thans bepaald op a.s. Donderdag. Het programma is hetzelfde gebleven. Het gezelschap zal des middags ongeveer 1 uur vertrekken. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Zaterdag is de 43-jarige glazenwasscher T. v. D., terwijl hij gedeeltelijk op zijn lad der, gedeeltelijk op de vensterbank eener eerste verdieping in de Schagchelstraat te Haarlem stond, naar beneden gevallen. Vermoedelijk is het ongeluk daaraan te wij ten, dat hij uitgleed toen hij iets tegen de bewoonster van deze verdieping wilde zeg gen. In bewusteloozen toestand werd hij naar het St. Elizabethsgasthuis gebracht, waar men een hersenschudding en een paar gebroken ribben constateerde. PIET LELS. f Bekend figuur in het zee sleepbedrijf. Te Alblasserdam is op 63-jarigen leeftijd overleden de heer Piet Leis, directeur van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleep dienst te Rotterdam. De heer Leis heeft een groot aandeel ge had in den goeden naam die onze zeesleep- dienst in het buitenland geniet. De overle- done is 42 jaar in den sleepdienst werk zaam geweest en hij was 36 jaar directeur van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleep dienst en den bloei dezer onderneming is niet liet minst te danken geweest aan de eerlijke, joviale rondborstigheid van den heer Leis en zijn groote bekwaamheid. De overledene was commissaris van Hol- landia, Iïollandsche fabriek van melkpro ducten en voedingsmiddelen te Vlaardin- gen president-commissaris van de N.V. F. Kloos en Zonen's Werkplaatsen te Kinder dijk en de laatste jaren commissaris van W. A. van der Tak s Bergingsbedrijf te Rot terdam Voorts was hij lid van den gemeenteraad van Alblasserdam, waarin hij de liberale beginselen vertegenwoordige. Hij was officier in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis is Donderdag te Alblasser dam. De stoet vertrekt te half 2 \an het sterfhuis. Baarii. Voor het examen Duitsch L. O. slaagde cle heer W. R. Rijsdorp, al hier. EEN ALASTRIMGEVAL. Naar wij vernemen, is er in deze ge meente een geval voorgekomen van alas- trim. Bij het afzenden van dit bericht ont breken nog nadere bijzonderheden, doch wel staat vast, dat bedoeld geval zich niet voordoet onder het garnizoen. Een zeer groote belangstelling Hedenochtend heeft onder groote belang stelling op do R. K. Begraafplaats aan den Utrechtschen weg de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. W. Jorisscn, in leven Dlrec teur-geneesheer van het St. Elizabeth's Zie kenhuis, oud-raadslid en oud-wethouder van Amersfoort. Nadat de droeve stoet op den dooddenak ker was aangekomen cn de baar, die door een schat van bloemen gedekt was, graf waarts was gedragen, werden aan de groe ve de ceremoniën verricht door de Weleer waarde heer A. V. M. de Wit uit Arnhem, een zwager van den overledene, geassisteerd door Dr. Pastoor Brouwer uit Loenersloot cn Dr. J. de Jong uit Rijsenburg. Onder de vele belangstellenden, die zich rondom de groeve geschaard hadden, merk ten wij op: den Wethouder N. Vel* - 'Join als locoburgemeester, de Wethouders C. Rintenberg, J. Theen, verder verschillend», raadsleden, de heeren Groenveld, van het bureau Bevolking, Mr. v. d. Bytel en den heer Over van algemeene zaken, den heer Beenhakker, directeur van de gemeente- reinig den heer Van Weyland van de arbei 1 :-urs, de heeren W. H. van Haselen, directe \an den- keuringsdienst, W. van Hase' t» commandant van de brandweei, van Zwieten, concierge van het stadhuis, de heeren Majoor Verberne, van Beurden, Ha mers en Tc Leuken namens het bestuur van het ziekenhuis, den lieer W. Soorhuis, commissaris van politie, den heer M. A. E. Seeuwen, hoofdinspecteur van politie, de heeren dr. Sehreuder, van'Ernst en Morren namens de handelsvereniging, de heeren dr. Visser on Aghina namens het Rood« Kruis, dr. Prins namens de plaatselijke af- decling der Nederjandsche Ver. tot Bevor dering van de Geneeskunde, den heer W A van der Bovenkamp, voorzitter van het nieuwe ziekenfonds en tevens namens da apothekenvereeniging, verder verschillende parochie- en andere geestelijken uit Amers foort en omstreken. Na de beaarding en verdere ceremoniën trad als spreker naar voren de wethouder Fels-Hein, die sprak namens den burge meester, dio wegens verblijf in het bui tenland dezo plechtigheid bij te wonen. Met een diepe droefheid, aldus spreker, berichte ons liet bericht van het overlijden van onzen geliefden dr. Jorisscn. Het be licht kwam niet plotseling; men kon liet verwachtten, maar toch is de vraag wer kelijkheid geworden hetgeen men reeds zoo lang gevreesd had. Spreker heeft den overledene gekend van het oogenblik af, dat hij zich in Amersfoort vestigde. Velen in deze gemeente zullen met hem dankbaar zijn voor alles wat de heer Jorissen ge weest is voor allen, die met hem in aan raking kwamen Spr. memoreert de moei lijke tijden van de mobilisatie, waarbij door dr Jorissen veel arbeid is verricht in het Roode Kruis om de kr rende mensch- heid te helpen en te steunen. Veel hebt gij gedaan, zoo vervolgt spreker, voor uwe kerk, waarvoor gij steeds op de bres stond en wier beginselen gij steeds hebt uitge dragen, waarvoor gij de tooge onderschei ding ontving in de orde van den heilige Gregorius. Geen wonder, dat U een plaats werd aan geboden in den raad, welke plaats gij meer dan 25 jaren als raadslid, waarvan er ei* als wethouder, hebt vervuld. Steeds hebt gij gewerkt met temperament, m?t vuur cn met kracht, een kracht, die voortkwam uit de innige overtuiging van Uw beginsel, dat gij tc allen tijde hebt gediend. Namens het Gemeentebestuur en ook namens alle ambtenaren van het stadhuis uit spreker woorden van dank voor allen wie de heer •Jorisscn geweest is voor de gemeente Amersfoort en voor de geheele samenle ving. De gemeente, zoo besluit spreker, verliest ontzaggelijk veel aan U, doch dc herinnering aan U zal nimmer verloren gaan. Nadat spr. zich nog tot de familie ge richt heeft met een persoonlijk woord van deelneming, dankte de lieer de Wit, na mens de familie den heer Fels-Hein voor de woorden, namens het gemeentebestuur gesproken en alle aanwezigen voor de be langstelling en de laatste eer, bewezen aan den overleden zwager. De droeve plechtigheid wasJiiermede ge ëindigd. GARNIZOEN. Het 5de en 16de R. 1. naar de Harskamp. De veldprediker prof. dr. C. G. Wagenaar, thans in garnizoen alhier, blijft gedurende de oefeningen in de Harskamp bij de troe pen ingedeeld. Het 5de en het 21e R. I. vertrekken op 20 Augustus a.s. naar de legerplaats Hars kamp, ter deelneming aan de groote ma noeuvres onder leiding van den comman dant van het veldleger, luitenant-generaai E. F. Insinger. Elk regiment legert in een tentenkamp: de manschappen, deels in ba- raktenten, deels in zesfienmans-tentcnde onderofficieren in zesliciimans-tenten. De officieren legeren, voor zoover er plaats ruimte is, in de officierbarakken; overigens in zestienmanstenten. De kwartiermakers van het 5e en het 21e R. I. vertrekken op 16 Augustus naar dc Harskamp per trein van 11.20 uur v.ra. ORGELBESPELING. In de Sint Joriskerk. Op Woensdag 14 dezer zal door den heet Gerrit van den Burg een orgelconcert wor den gegeven in de Sint Joriskerk met mede werking van het Ned. Hervorm. Zangkoor onder leiding van den heer A. J. C. Mooy Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. - EXAMEN FRANSCH L. O. 12 Augustus. Geëxamineerd 24 candi dalen. Geslaagd de dames P. Hartman, den Haag; A. van Heus den, Leiden; A. van Slingelandt, Rotterdam; A. L. Sollewijn Gelpkc, den Haag; J. M. A. Iioevenaars, Griendteveen; C. J. D. Verhagen, Princcnha- ge; A. J. de Vries Britsum; cn de heeren C Baars, Tichel werk; A. J. van der Weel, Baarn: J. Willemsen, Amsterdam; G. W. Wolters, Wilp; J. F. J. Perry, Helmond; L H. J. Plïiiippëns, Helmond; If. Wijnstra, Wolvega cn F. C. E. Zegers, Helmond. HANDEL EN INDUSTRIE Eet pand Varkonsmarkt 5 aan gekocht door do firma Joh. de Eeor te Rotterdam. Naar wij vernemen is het perceel no. aan de Varkonsmarkt waarin de firma H Nefkens haar afdeeling rijwielen, schrijf- cn naaimachines gevestigd heeft, aange kocht door de bekende piano en orgolhan- cl el der firma Joh, de Heer te Rotterdam, die in dit pand een piano- en orgel handel zal openen. Do rijvvielafdeeling der firma Nefkens zal in verband hiermede verplaatst worden naar de Utrechlscheweg 34, waarin thans de radioafdeeling dezer firma geves tigd is (N S.F), terwijl «Jeze radioafdeeling op haar beurt weer gaat verhuizen naar hel naastliggende perceel no. 36 aan de Utrecht» scheweg. De verbouwing van het pand aan de Varkcnsmarkt voor de firma Joh. de Heer is opgedragen aan den aannemer Joh. Blom, alhier AMERSFOORTSCHC CHRISTELIJKE GYMNASTIEK VER. „JA2N". Feesten op Koninginnedag. Wij vernemen dat op 31 Aug. door de Oranjevereeniging de medewerking is inge roepen van do Chr. Gyninastiekvereeniging ...John De middagfeesten 'zullen door „Jahnopgeluisterd worden door het ge ven van massale vrije- en ordeoefening, ter wijl op verzoek gedemonstreerd zal worden het nummer waarmede de yereeniging op haar 1.1. gehouden uitvoering in „Amicitia' zooveel succes heeft gehad, n 1. Tiroolsche Volksreien uitgevoerd in nationaal cos- tuum." Dit nummer wordt dc avonds her haald, doch dan met kleurer.belicnting van schijn werpers. Voor de avondfeesten heeft „John' tevens da medewerking toegezegd van eenige bizonderc nummers, die naar wij weten niet eerder in Amersfoort door een gymnastiekvereniging werden ver toond. Voor bizonderhëdon hiervan verwij zen wij echter naar de officieele feestgids die binnenkort verschijnt. MUSEUM FLEEITE. Rondgangen onder deskun dige leiding. Men schrijft ons: 't Ligt in de bedoeling van het Bestuur van i lehite in de maand Augustus een drietal rondgangen in het museum te houden voor belangstellenden onder leiding van be stuursleden. Deze zullen plaats hebben op drie achter eenvolgende Donderdagen 's middags om 3 uur. De le op Donderdag 15 Augustus dooi den heer van Beurden. De 2e door Jhr. A. W. den Beer Portugal op Donderdag 22 Augustus terwijl de laat ste zal gehouden worden op Donderdag 29 Augustus door den heer Huygën. DE MUZIKALE V/AGEN. Heden werd onze stad bezocht. Aan doortrekkende muziekgezelschappen ontbreekt het den ïaatsten tijd niet in onze stad. En zooals wij gisteren ook reeds in ons verslag van het Muziekconcours van „Excelsior'' schreven, er bestaat steeds van de zijde van het publiek een groote belang stelling voor dergelijke concerten, die in „trekkenden vorm" ten uitvoer gebracht worden. Heden werd onze stad bezocht door een gezelschap van eenige jongelieden, die met oen vrachtauto op rondreis waren. Dit was natuurlijk een attractie op zich zelf cn cle schare luisterend publiek was dan ook op de meeste „halte plaatsen" bijzonder groot. Wat de vacantie al niet brengen kan, kwam hier goed lot uiting. POLITIENIEUWS. Een tweetal aanrijdingen. Gisteren had in de Langestraat een aan rijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, waarbij laatstgenoemde kwam te vallen. Er deden zich geen persoonlijke onge- lukken voor. Op de Barchman Wuytierslaan kwamen een autobus en een wielrijder in botsing, doordat eerstgenoemde den wielrijder geen voorrang verleende. Het rijwiel werd totaal vernield, terwijl de berijder eenige schaafwonden opliep. VREEMDELINGENVERKEER. Het plan de campagne V.V.V. gefundeerd. In het laatste nummer van van Haselen's Woninggids, het officieele orgaan van V. V.V. schrijft het secretariaat het volgende. Het Bestuur kan mededeelen, dat het contributiebedrag over 1929 thans de 1501) nadert. Vermoedelijk zal dus het volle sub sidiebedrag kunnen ontvangen worden. Waar de Gemeente van 1928 op 1929 een subsidie-sprong maakte van 1200 op 1500, sprak het vanzelf, dat het aantal leden zoodanig moest opgevoerd worden, dat ook zij 1500 ol' meer in de kas brach ten. Dit is thans bijna gelukt. Het werd ook tijd, want men weet, dat zij, die na 1 Sep tember lid worden, geen contributie meer over het loopende jaar betalen. Er ontbreekt echter nog één rijksdaalder uftowrl één lid. Hel behoeft geen betoog, dat het Bestuur over hetgeen dit jaar bereikt werd. tevre den is. Toch mag de ledennanwas n iet stil staan. Stilstand is achteruitgang. En als we een vergelijking maken met andere V. v. V.'s kunnen er nog heel wat leden bij. Wij hebben nu het volgende „plan de campagne": 1930 moet 1600 aan contributie opleve ren; 1931 1700. Voor 1932 staat dan evenals vo*r 1029 -- het op ruime schaal rondzenden van circulaires op ons program, teneinde dan ineens een sprong van 1700 op 2000 te maken. V.v.V. is thans „gefundeerd". De exploi tatiekosten blijven nu ieder jaar vrijwel gelijk, zoodat er èn door ledenaanwas èn door stijgend Gemeente-subsidie meer geld beschikbaar komt voor de eigenlijke recla me. En daarvan moeten we het juist hebben. Voor 1930 zal dus in afwijking van de laatste jaren slechts 100 meer subsi die worden gevraagd dan in 1929 i9 ver leend. Het aantal inlichtingen, dat sedert 1 Janu ari door vreemdelingen werd gevraagd, ie wederom belangrijk grooter dan dat over hetzelfde tijdvak in 1928. Bedriegen de voobteekencn niet, dan Is in volgende jaren nog een belangrijke stij ging te verwachten. Naast de actie zijn er enkele factoren welke hiertoe zeer mede werken: de toegangswegen tot onze Ge meente, die steeds verbeterd worden en de maatregelen der hoteliers en restaurateurs, die hoe langer hoe meer man inzien dat ze gerust kunnen uitbreiden, moderniseren on verfraaien, en het toch den vreemdeling steeds beter geven. Juist op deze wijze zal hun zaak bloeien Geen beter reclame-matoriaal dan een te vreden-vertrekkend bezoeker. AGENDA. D a g e 1 ij k s Cinema Roval Langestraat Theetuin „Araersfoortsche Berg'. Middag concert en dancing van 8.3011 uur. Kunstzaal „Sierkunst". Utrechlscheweg h. Steven \au der Hagcnlaan Museum Fiehile. Westsingel. [.ceszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos.- Ver. Regcntesselaan (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur) Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek). Muurhuizen 9. R.—K. Leeszaal. Nieuwestraat 24. Vredesbibliolheek, Arnh. weg 50. Princess-room Zondag, middag- en avond concert. Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avond concert. Danszaal Klaassen Zondags Dancing. 30—31 Aug. Monopole Algem. verg. Leer aren Gymnasia. 31 Aug. Koninginnefeesten Oranje Ver- eeniging. 6 Sept. Amicitia. Merijntje Gijzen's Jeugd. 7, 8. 9, 10 cn 11 Sept. Amicitia. Bioscoop. 21, 22 cn 23 Sept. Amicitia-Bioscoop. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacques Bertus. z. v. Pieter Marinus Bijleveld en Jacoba Bakker. Mar- garetha Johanna Christina, d. v. Maurits Carel Smit en Johanna Margaretha Mole naar. Willem Laurentius z. v. Willem Kas pers en Johanna Maria Houtveen. Antonia Klazina, d. v. Anthonia van Holl en Jacoba Maria Voorderhaak. Hendrikus, z. v. Hen- drikus Epskamp en Magrietha Snijders. Overleden: Michiel Gijsbertus Broek- huisen, oud 67 jaar, weduwnaar van Mar- grieta van Nijkerk. Johannes Groenestein, oud 4 Maanden. Jacobus Walterus Jorissen, oud 58 jaar, echtgenoot van Johanna Ge- rardina Josephina Maria de Wit. Gijsje van der Horst, oud 1 jaar. KAASMARKT GEMEENTE AMERSFOORT. 12 Aug. 1929. Aangevoerd 78 wagens, be vattende 20300 Kg. Prijs f 38—50 per 50 Kg. Handel vlug. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Prijsnotcering velling 12 Ang. 1WS. Druiven 51—03 ct.. frambozen 35—54 ct., kruisbessen 13—16 ct, pruimen 13—19 ct„ tomaten 8—13 ct.. zwarte bessen 8—11 ct., Olies per pond: augurken 20—60 ct., appels 20—35, peren 13—20, postelein 5—10, snijboo- nen 20—35, spercieboonen 15—25, doppers 20—23, tuinboonen 1113 ct., alles per Kg. Perziken 1523, komkommers 812, bloem kool 15—22, groene kool 47, spitskool 3— 6, roode kool 7—11, meloenen 3045 ct., al les per stuk; kropsla 15—25 ct. per 10 stuks; andijvie 15—25 ct. per 10 stuks; wortels 6— 10 ct. per bos. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 65 graden. Het diploma voor geoefendheid in het zwemmen is uitgereikt aan Corrie van der Boom. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not Niet Off. Not. 12 Aug. 13 Aug. 12 uur lT.llf' 59.45 V, 9.76U 54.71 48.03 35.18 66.44 66.46 66.85 Mew-York 2.49.78 2.49.48

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3