AM ÊRSFOOPQFSCH DAGBLAD Gedurende de maand Augustus geopend van 8 VI2 envanl V7uur D00DEMANS ROTS. Dinsdag 13 Augustus 1929 ..DE EEMLANDER' 28e Jaargang No. 38 TWEEJE BLAD. BINNENLAND HET DRAMA TE WADDINXVEEN De dader bekent N.V. COMPAGNIE LYONNAISE MOEDIG REDDER VERDRONKEN Het v. 't Sant-fonds HET ONGELUK TE BREDA Drie arbeiders als door een wonder gespaard BIJ VECHTPARTIJ DOODGESLAGEN De vermoedelijke daders in arrest GESLAAGDE VACANTIE- CURSUS FEUILLETON. De aanleiding: een ruzie over een heg Wij lézen in hel N. v. d. D. over de aan leiding tot liet drama en over de wijze, waarop de moord is gepleegd De aanleiding tot drama is de veroordee ling van den moordenaar A. Koster, kortge leden wegens een ruzie over een tusschen de woningen van dader en verslagene, loo- pende heg geweest. Koster kreeg een von nis van 10 boete en dit heeft veel kwaad bloed gezet. De vrouw van den moordenaar is een twistziek mensch en deze heeft zich toen tegen Schotman, die steeds het lijdend voorwerp bij alle ruzies en plagerijen was, gekeerd en hem om alles wat mooi en lee- l'ik was uitgemaakt. Koster heeft het. zoo als begrijpelijk, voor zijn vrouw opgeno men en het vuur werd nog wat aangevvak kèrd door de aanklacht, die Schotman we gens beleediging bij de politie indiende, s Middags nog was de rijksveldwachter H. Harm bij Koster geweest en had bij hem met klem op minnelijke schikking van de ruzie aangedrongen onder verzekering, dat de aanklacht dan door den loco-burgemees ter. den heer J G. Herfst, zou worden inge trokken. Want de tijdelijke burgervader is beu van alle ruzies, die in Waddinxveen aan de orde van den dag zijn. Voor alles en nog wat loopt men naar de politie. Koster had met zijn vrouw en schoon zuster op Schotman staan wachten en aan de echtgenoote van den verslagene ge vraagd of haar man thuis was. Op haar ontkennend antwoord had het drietal zich teruggetrokken. Schotman was n.l. met zijn •Va-jarig jongetje een karweitje gaan doen. Kr scheen echter al wat te broeden, want de schoonzuster van den dader had zich ongeveer als olgt uitgelaten: „Dat loopt verkeerd af vandaag, hij moet er aan." La ter had Koster alleen weer aan het 7-jarig meisje van zijn slachtoffer gevraagd of haar vader al thuis was. De moeder was toen naar buiten komen loopen en op do vraag van Koster of de aanklacht zou kun rien worden ingetrokken, antwoordde zij, dat zij daarvoor haar man eerst moet spre ken. Zij heeft toen haar dochtertje wegge stuurd om Scholman te gaan halen, wei nig vermoedende, dat zij haar eigen man in de val lokte. Kind getuige van den moord. Eenige oogenlilikkcn later kwam Schot man thuis. Zijn dochtertje liep vooruit het huis in, maar het jongetje bleef bij hem Zoodoende werd het arme kind getuige van di vrecselijke afslachting van zijn vader Koster wachtte hem op Achter liet raam van Schotman's woning wenkte zijn vrouw hem om toch vooral op zijn hoede te zijn. Slechts enkele woorden werden gewisseld, en toen trok onverhoeds Koster zijn vlijmscherp scheermes en gaf met groote kracht aan den linkerkant van Schotman's hals twee diepe sneden. De moordenaar werd met het bloed van zijn slachtoffer bevlekt. Onmiddellijk naliet volbrengen van zijn misdaad, vluchtte de dader zijn woning binnen, waar zijn vrouw hem, zooals later is gebleken, afwasohte. Terstond werden de politie en een me dicus gewaarschuwd, die snel ter plaatse verschenen. Arrestatie van den dader. Het zag intusschen op den weg van het Noordeinde al zwart van de menschen, die op het vernemen van de droeve mare zich uitputten in bedreigingen jegens den moor denaar en reeds plannen beraamden om hem te lynchen. Zoover is het niet geko men, want niet zoodra was in de woning van Schotman, waarin het lijk was gedra gen, de dood officieel vastgesteld, of loco burgemeester Herfst ging met de veldwach ters H. Harm en J. Snoek het huis van den moordenaar binnen. Men trof hem, on- don invloed van sterkedrank verkeerend, op een stoel zittend aan. De politie werd onvriendelijk ontvangen* de moordenaar verzette zich en tastte reeds met onbekende, maar wel te raden bedoelingen in zijn zak, maar de veldwachters, met het gebeurde in Grootegast voor oogen, grepen resoluut in en arresteerden den dader, waarna zij hem onmiddellijk zwaar boeiden. Reeds dadelijk legde Koster een bekentenis af, waarna hij per auto naar de cel bij het gemeentehuis op de Zuidkade overgebracht en daar op gesloten werd. Het overschot van het slachtoffer werd in beslag genomen en naar het haarbuisje op het kerkhof overgebracht. Loco-burgemeester Herfst liet dadelijk de confrontatie plaats hebben, waarvoor de verdachte naar het kerkhof, \Vaarvoor zich een dichte menschenmenigte had verzameld overgebracht werd. Incidenten deden zich niet voor. Toen den moordenaar Schotman's lijk werd getoond, bleef hij volmaakt onver- schil lig. Hij boog zich geheel over zijn slachtoffer heen en zeide ijskoud: „Zoo, heb ik hem nog zoo goed geraakt!" Uit zijn loon viel eerder voldoening dan spijt o\er zijn daad op te maken. Later toonde hij zioh eenigszins bedroefd, toen de heer Herfst hein verontwaardigd op het beestachtige van zijn daad wees. Na de confrontatie werd Koster naar de plaats van de misdaad gebracht. Hier legde hij opnieuw een bekentenis af en gaf aan hoe het drama zich had voltrokken. Op nieuw verklaarde liij zich in opgewonden driftstemming te hebben vergeten en woe dend op zijn buurman te hebben losgesto- ken, hoewel hij niet de bedoeling had de zen van het leven te berooven. UIT DE STAATSCOURANT. Toegekend de zilveren eere-medaille der Oranje Nassau Orde aan A. Verpoorte, fa- briekschef bij de Leidsche Zoutkeet te Lei den. benoemd tot referendaris 2de klasse der P. T. T. te rekenen van 1 Juni 1929 af. H van Spankeren, J. P. A. de Wilde, A. P. van Leeuwen en met ingang van 16 Aug. 1929 G. J. van Burken, B. Tiemens, J. de Waard, J. Maars, O. M. Grevelink, H. J. Engekus, A. J. van de Velde, E. Benis, allen thans adjunct-commies der P. T. T. EEN 66-JARIGE GEDOOD. Op een onbewaakten overweg bij Hoerde. Nabij lieerde is een droevig ongeluk ge beurd. Toen de 66-jarige meubelmaker G. Bolleman, komende uit de richting Wapen veld, per rijwiel den onbewaakten spoor wegovergang op den Zwolscheweg wilde passeeren, werd hij door den van Zwolle komenden stoomtrein gegrepen en eenige meiers meegesleurd. De ongelukkige was onmiddellijk dood. UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT Een poliiie=agent verdrinkt bij het redden van een baadster in Kijkduin Op aangrijpende wijze is Zondagmiddag een Haagsche agent van politie in zee bij Kijkduin verongelukt, nadat hij de uiterste pogingen had aangewend om een ander het leven te redden. Het was ongeveer twee uur, toen men onder de badenden in het gedeelte ten Zui den van het Zeebad Kijkduin, dus buiten de contróle van dat zeebad, opmerkte dat een dame was afgedreven. Onmiddellijk werden maatregelen-genomen om deze in levensgevaar verkeerende dame, mevr. Sch uit Rotterdam te bereiken. De surveilleeren de agent van politie K. Uittien begaf zich in uniform aan een reddingslijn in zee. terwijl de heer Sch., de echtgenoot van de baadster, het andere einde van de lijn vast hield en ook daarmee zeewaarts ging. Mevr Sch. bevond zich toen ongeveer in het ver lengde van een der golfbrekers. Aan de an dere zijde van dezen golfbreker trachtten intusschen eenige groepen baders mevrouw Sch. eveneens te bereiken. Plotseling sloeg een krachtige vloedgolf den beer Sch. omver, waardoor hem belaas de reddingslijn uit de hand schoot, zoodat de agent met die lijn aan zichzelf was over gelaten. De groepen redders aan de andere zijde van den golfbreker slaagden er in middels in. mevr. Sch. te bereiken en in veiligheid te brengen. De heer Sch. was dadelijk strandwaarts gegaan en deed daar inededeeiing van de ontstellende tijding, dat hem de lijn uit de hand was geslagen. Een groot aantal baders is daarop hand aan hand de zee ingegaan om den politie man te trachten hulp tc bieden. Af en toe zag men het hoofd van den agent boven de trolven itkomen cn na zeer veel moeite wist men hem eindelijk te bereiken. De man, hoewel zeer uitgeput, gaf naar liet scheen, nog teekenen van leven. Men bracht hem naar het strand, waar dadelijk alle middelen, als kunstmatige ademhaling, werden toegepast om tc probeeren, de le vensgeesten op te wekken. Een medicus leidde met personeel van den G. G. D. de zen arbeid en nam daaraan actief deel. He laas ec-hter mocht, ondanks langdurige kunstmatige ademhaling, deze hulp niet meer balen: de man was den heldendood gestorven. Het slachtoffer was 31 jaar oud en woon de Ribesstraat 132; de man laat vrouw en kind achter. De burgemeester en dc hoofdcommissa ris van politie, de heer V. van 't Sant, welke laatste een gedeelte van het. drama had bijgewoond, brachten in den namiddag een bezoek aan de jonge vrouw, om haar van het droevig gebeuren op de hoogte te bren gen. Hierbij moge in herinnering worden ge bracht, dat op 12 December j.l. de hoofd commissaris de medaille en het diploma voor menschlievend hulpbetoon aan den thans ontslapen agent had uitgereikt we gens het in levensgevaar verkeeren bij het redden van een vrouw uit de zee, eveneens bij Kijkduin op 4 Juli tevoren. Voor het eerst zal ditmaal werken het destijds naar aanleiding van den aanslag op den politie-inspecteur Paul gestichte 1' van 't Sant-fonds, welks doel is, de weduwe van een politie-ambtenaar, die in of door hun beroep op gewelddadige e. d. wijze hel leven heeft verloren, zoodanig te steunen dat zij eventueel met haar gezin zonder zorg kan voortleven. Dank zij dit sympathieke fonds wordt dus voorkomen, dat de jonge weduwe van den thans ontslapen agent, met haar kind door ontoereikend weduwenpensioen in kommer volle omstandigheden zou komen. Wij wijzen in dit verband erop, dat liet fonds wordt beheerd door de bankiers Hel dring en Picrson, te "s-Gravenhage. PATER DR. J. KRAMER S. J. t Autoriteit iözake oïcctro- techniek en accoustiek Zondag is te Nijmegen overleden de be kende pater dr. J. Kramer S. J., sedert 1902 leeraar aan het Canisius-college te Nljme gen. IIij was een bekende wis- on natuur kundige en doctoreerde in 1897 onder prof. Lorentz te Leiden. Pater Kramer was een autoriteit op liet gebied der eiectro-tech- niek en hij was adviseur van groote indus Irieën in Nederland. Ook op het gebied der accoustiek was hij een bizonder geleerde, die alleen in Nederland en het buitenland meer dan 80 kerken van klankborden voor zag. tiet geweld, waarmede het apparaat uit elkaar sprong, was verschrikkelijk Omtrent het droevig ongeval, dat zich bij de Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda heeft afgespeeld, en waarbij, gelijk gemeld, twee menschenlevens zijn te be treuren, had liet N. v.d. D. een onderhoud met den onderdirecteur van de fabriek, dr. Hermans, die het volgende mededeelde: Eenige werklieden waren bezig geweest met het herstellen van een pomp op de che mische afdeeling, waarbij een zuurstof-ap paraat werd gebruikt. Toen dit was ver richt, sprong op een gegeven moment het apparaat met een knal, die tot ver in den omtrek kon worden gehoord, uit elkaar. Oogenblikkelijk snelden verschillende ar beiders uit aangrenzende afdeelingen te hulp, maar spoedig bleek dat hier geen hulp meer kon baten. De arbeider De Jong gehuwd en wonende te Breda,, was letter lijk uit elkaar geslagen: armen cn beencn lagen verspreid door do fabriek. Hij is op slag gedood. De bankwerker Bruininge, gehuwd en wonende te Breda, heeft nog eneige oogenblikken geleefd, doch voordat dr. Karthaus, onmiddellijk gewaarschuwd, ter plaatse was, is ook hij gestorven. De overige drie arbeiders zijn als door een won der gespaard gebleven en hebben slechts lichte kwetsuren opgeloopcn. Zij waren echter van den doorgestane schrik zoo ont daan. dat zij eerst gisteren gehoord kon den worden. Zij worden thuis verpleegd en hun toestand is thans redelijk goed. Het ge weld. waarmede het apparaat uit elkaar is gesprongen, was verschrikkelijk Stalen pou- lies waren verwrongen als sardineblikjes, terwijl een betonnen steunpilaar geheel stuk was geslagen. De deelneming met de slacht offers algemeen. Tot zoover dr. Hermans. In den nacht van Zondag op Maandag is te St. Willcbrord (gem. Etten) de 34-jarige J. Roks, fabrieksarbeider te Etten, het slachtoffer geworden van een vechtpartij met doodelijken afloop. Genoemde Roks werd hedennacht op het erf achter zijn wo ning doodgevonden met ernstige verwon dingen in den hals en aan het achterhoofd, door een mes toegebracht. De vermoedelijke daders C. van der S. en vader en zoon B allen uit Hoeven, zijn gearresteerd. Oor zaak van de twist is misbruik van sterken drank. Het instructicvaariuig „Prins Hem drik" terug van de reis Commissie voor leermiddelen Zaterdagavond is het instructie vaartuig „Prins Hendrik" van het onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam terug gekeerd van de reis met de directeuren en leeraren der Binnenscheepvaart-scholen. Naar men ons mededeelt is deze vacantie- cursus uitstekend geslaagd. Van de aan boord gehouden lezingen zal een 3-tal in druk worden uitgegeven als leidraad voor het werk van de vak-lecraren in de Binnenvaartscbolen. Verder werd besloten tot instellen van een commissie voor leermiddelen, welke commissie do noodige leermiddelen voor de vakscholen zal ontwerpen cn verzorgen. Voor het verlaten van het instructievaar tuig heeft de inspecteur van het nijver heidsonderwijs, de heer M. J. van Alphen verklaard zeer tevreden te zijn over het verloop en het resultaat van deze vncan- tie cursus. De rijks gedelegeerde voor de examens do heer C. D. Julius uit Rotterdam, die eveneens den cursus bijwoonde, verklaarde ervan overtuigd te zijn dat deze cacantie- cursus van groot nut is voor de ontwikke ling van het vakonderwijs voor de schip pers. Hedenochtend is het instructievaartuig ,iPrins Hendrik weer uit Amsterdam ver trokken voor de gewone tochten met de eigen leerlingen aan boord. PRINS HENDRIK 22 Augustus weer op het Loo. Z. K. II. Prins Hendrik wordt 22 Augustus van zijn buitenland^clie reis weder op het Loo verwacht. EEN AUTOBAND GESPRONGEN Inzittenden gewond. Op den straatweg ApeldoornDeventer is Maandag nabij Tcuge een auto bij het nemen, van een bocht vermoedelijk door het springen van een band tegen een boom gebotst. De inzittenden de heer en Mevrouw Bij voet uit Amsterdam werden ernstig gewond en in bowusteloozen toestand naar bet zie kenhuis pte Twello vervoerd. BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN MELKKAR. Motorrijdor gedood. Op den Bosohdijk nabij het Rijkskrank zinnigengesticht te Eindhoven reed Zater dagavond omstreeks 10 uur de ongehuwde electricien A. Waals uit St. Oedenrode per motorrijwiel met L. van Wanrooy koopman eveneens uit St. Oedenrode op de duo-zit ting, in de richting Best en kwam in volle vaart onder de boeren hoogkar van deri melkrijder Gevers uit Acht terecht, welke in dezelfde richting reed. Van den bestuurder van het motorrijwiel den heer Waals werd de borstkas inge drukt, zoodat deze kort daarna is over leden. De toestand van den duo-rijder van Wan rooy liet zich aanvankelijk ook ernstig aanzien, docb later bleek, dat deze slechts een onbeteekunende verwonding aan bet hoofd had bekomen. De oorzaak van het ongeluk is vermoe delijk te wijten aan onvoorzichtigheid. Den melkrijder treft geen schuld. Overweeg met voorzichtigheid, maar handel met beslistheid: geef toe met ge zelligheid of verzet U met kracht. Colton. Naar het Engelsch van A. T. (JUILLER—COUCH. 48 HOOFDSTUK V. Hoe het scherm opging voor „F r a n c e s c a", een treurspel. Weder moet^ ik mijn verhaal eenigszins bekorten, want het zou iemand die niet verliefd is, vervelen alles te hoon u ver tellen wat ik in die heerlijke weken be leefde en de meeste menschen die wel ver liefd zijn, vinden in die liefde genoeg om stfl van te geni«-*en. Dus ik -/al u met mtjn gevoelens niet lastig vallen. Tom was zeer bezet door de repetities in het Coliseum '•n ik zat dus veel alleen en had niet veei lust om in boeken over geneeskunde te «ludeeren. Tk zag Claire alleen op Zondag; dit had mevrouw Luttrell zoo bepaald en Claire zelf ook. Zij beweerde dat zij bet in de wnek veel te druk had met haar werk Ik vC'Or mij begreep wel dat er van mijn hu welijk geen sprake kon wezen voordat ik mijn diploma's verworven had. zoodat hoe meer ik werkte, hoe beter. Met resultaat hiervan was: heel veel goede besluiten en plannen en \oomemens werden gezaaid maar heel weinig, kwamen er ran op en de oogst was gering, 's Avonds zaten Tom cn ik rustig bij elkaar hij onvermoeid in het nazien en verbeteren van zijn tra gedie. en ik zat meestal te rooken en raad te geven aan den schrijver, een raad, die meestal verworpen werd. Tom was den laatsten tijd stil en knor rig geworden, een verandering waarvoor ik geen oorzaak kon vinden. Hij gaf nauwe lijks antwoord op mijn ragen, zat tijden lang met aandacht naar het plafond te staren en gedroeg zich bepaald heel vreemd; ik kon er geen verklaring voor vinden. Het stuk was zoo bijzonder vlug geschre ven, maar de correcties duurden bijzonder lang. De schrijver had ook de gewoonte aangenomen zijn maaltijden stilzwijgend te gebruiken cn als bij klaar was sloeg hij de oogen op mij en keek mij aan alsof hij heelemaal niet geweten had dat ik tn de kamer was. Dit alles verbaasde mij zeer, maar ik 'dacht hoe ik mij zelf den laat sten tijd soms gedragen had, dus ik zweeg maar. De verklaring kwam van zelf. Op een avond zaten wij samen, hij bezig met z!Jn voortdurende correcties en ik verdiept, in een studieboek over kruidenleer, toen Tom opkeek en zei: „Jasper, ik wou je opinie graag weten over een zekere passage. Luister eens". Mijn kruidenstudie verveelde mij vree- selijk, dus ik luisterde met groote aan dacht, terwijl hij een gedeelte van zijn ge dicht voorlas. „Houd op", viel ik hem in de rede, toen Tom een hoogdravende beschrijving had voorgelezen van Franceses, de heldin van zijn gedicht. Hij noemde haar den hemel, zonder haar zou de hemel geen hemel meer zijn en de aarde zou in duisternis zijn ge huld totdat haar oogen „Houd op, als ik mij niet vergis zijn haar oogen aan het Zevengesternte gelijk, een vergelijking waartegen ik mij meer dan sens verzet heb." „Als je maar wou luisteren, zou je zien dat ik er die regels uitgenomen heb", zei Tom gemelijk. „In dat geval vnaag ik je wel excuus, maar toch als je je zulk een voorstelling maakt \an Francesco, dan schijnt ze mij wel wat ja hoe zal ik het "eggen wat zwaar". „Jou Claire is zeker heel klein." „Mijn Claire", antwoordde ik met waar digheid, „is niet klein cn niet kolossaal". „Dus precies goed van grootte?" ...Ja juist de goede grootte". Tom lette niet op die woorden, maar ging voort met hetzelfde vuur. tot ik einde lijk uitriep: „Beste Tom. wou je die allemaal tegelijk hebben?" „Bah! jij bent zoo ingenomen met je eigen keus, dat je moet schimpen op ieder die een anderen srnaak heeft. Ik zeg je een vrouw moet iets vorstelijks hebben, iets majestu eus: ze moet een gang hebben als een ko ningin en spreken als een godin. Je schimpt op mij omdat je nooit zoo ;ets fiers gezien hebt; je sluit je oogen en zegt: Er bestaat zulk een vrouw niet. Maar Jasper, als je maar eens zien kon Nu zweeg Tom plotseling en bloosde als een kind. „Ga voort wie moet ik zien?" Tom's blos was schoon om te aanschou wen. „Lambert, bijvoorbeeld, ik bedoelde „Wie is dat Lambert" „Wou je zeggen dat je nooit van Clarissa Lambert hebt gehoord, de schitterendste ac trice van geheel Londen". „Neen nooit. Is zij aan het Coliseum ver bonden?" „Ja, natuurlijk. Zij neemt de vol van Fran cesca. O, Jasper, je moest haar eens zien! het is iets goddelijks". Nu bloosde hij weder. „Zoo, zoo", zei ik na een kleine pauze, je „je bent dus verliefd op Clarissa Lambert?" Tom keek vreeselijk bedeesd. „Wordt je liefde beantwoord?" „Jasper, praat toch zoo niet en wees niet zoo dwaas. Ik heb natuurlijk nooit een woord tot haar gesproken. Zij kent mij haas; niet, ze heeft maar een paar heel onbedui dende dingen tegen mij gezegd. Hoe zou ik, een ellendige schrijver zonder eenigen naam, tot haar durven spreken? Jasper, bevalt die naam Clarissa je? Vind je hem mooi?' „Niét half zoo mooi als Clara". „Nonsens! Clara is een heel aardige naam, maar niet te vergelijken met Clarissa. Luis ter maar hoe het eind van den naam er iets bevalligs, iets vreemds aan geeft; hij klinkt als een naam uit de 18e eeuw! Het is een prachtige naam zoo lief en toch zoo deftig". „En kan Francesco, zoo goed vervangen, 't Is dezelfde maat." Tom's gezicht bewees dat dit ook in hem was opgekomen. „Je moest haar eens zien, Jasper haar oogen- Hoe is de kleur van de oogen van Claire?" „Donkergrijs". „Die van Clarissa zijn bruin: ik houd meer van bruine oogen; ik heb altijd ge dacht dat een vrouw bruine oogen móest hebben; over de lengte zullen wij niet kib belen, maar je zult het met mij eens zijn ten opzichte van oogen, niet waar?" „Neen, zeker niet". „Het is bepaald wonderlijk", zei Tom, „het feit alleen dat een man verliefd is, schijnt zijn smaak te bederven. En in de stem ik durf wedden dat jouw Claire een zachte, lieve stem heeft". „Als een Aeolische harp", zei ik en ik sprak de waarheid. „Natuurlijk; onverstoorde teederheid en geen enkele te hooge noot. Maar je ipoest Clarissa hooren; ik vraag je alleen maar haar tenminste eens te gaan hooren, laat die schitterende klank tenminste één oogenblik je stomp hart ontroeren. O, Jas per, Jasper, het gaat je door alles heen!" Tom was zeker in een zeer geavanceerde periode van zijn ziekte; ik kon het niet over mijn hart verkrijgen om hem te bespotten, zooals hij mij een maand te voren had ge daan, ik zei dus „Heel goed, Tom, ik zal je afgod in No vember eens gaan zien. Ik beloof je niet dat zij den indruk op mij zal maken dien Je verwacht, maar ik ben blij dat je een goede vertolkster hebt gevonden voor je. Fran cesca; en ik ben blij Tom, dat je verliefd bent; ik denk dat dit je veel goed zal doen". „Het is een hopelooze liefde, volkomen hopeloos; zij is koud als ijs". „Wat zeg je! met die stem en die oogen! Nonsens man!" „Zij is koud als ijs", kermde Tom. „Dat zegt iedereen." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5