"MASSA's G. i. van Harten STADSNIEUWS. Inmaakbrandewijn" Havik 41 Telefoon 292 Electro Technisch Bureau Licht- en Kracht- Installaties. EEN PAARD EN WAGEN AANGEREDEN HEEL BARiNEVELD VIERT FEEST Toespraak van den burgemeester VELDDAG LEGER DES HEILS Défilé te Soestdijk SPORT AGENDA; verkrijgbaar in de Slijterij in Gedistilleerd Lange Beekstr. 37-39 Tel. 317 Een goed en vertrouwd adres voor Uw Ome iarenlange ervaring staatU borg voor een soliede uitvoering m Een ernstig gewonde Barneveld. Terwijl de bejaarde oer- man Mulder, uit Garderen. Wtfensdag voor middag met zijn met een paard bespannen kar «len rijksstraatweg in de richting Voorthuizen bereed, werd hij door een in dezelfde richting zich voortbewegende!") rachtauto aangereden, niettegenstaande M. zoover mogelijk was uitgeweken, om den automobilist te laten passeeren. Door den krachtigen schok werd Mulder van zijn voertuig geslingerd en kwam juist voor den auto te liggen, die den man overreed. Zwaar gewond werd de ongelukkige, wiens rech terbeen o. hl. geheel versplinterd was, opge nomen en zoo spoedig mogelijk naar liet ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Xaar wij van burgemeester Westrik ver namen, die heel spoedig Ier plaatse was en do situatie nauwkeurig heeft opgenomen, ligt de schuld geheel bij den chauffeur, die in dienst is der firma „Apoldro" te Apel doorn, en wien pas onlangs een rijbewijs was uitgereikt. Tegen den chauffeur is proces-verbaal op gemaakt. ZICH ZELF GERAAKT. Bar n cv e 1 d. Terwijl de vleeschliou- wer J. v. d. Beek alhier gisteravond bezig was het vleesch uit te beenen. sneed-lni- zich zelf zoo ernstig in den pols. dal een drietal peezen en een slagader weiden ge coupeérd. Een geneesheer alhier vond het noodig den patiënt naai- het ziekenhuis tc Amersfoort te v-ivoeren. Geschenk der ingezetenen aan het gouden echtpaar van Nagelt. B a r n e v;e 1iL Wel heel duidelijk is lie den opnieuw gebleken welk. een .bijzondere plaats de heer en mevrouw van Nagell in de harten der ingezetenen innemen. Reeds om half negen dezen morgen blies het korps ilompetters der Rijdende Artillerie uit Arn hem voor het kasteel „I.)e Schaffelaar" do reveille, ten toeken, dat de dog, ter viering Mm het gouden huwelijksfeest van onzen oud-huïgemeester cn zijn echtgenoote, was aangebroken. Deze verrassing, die vooraf was stilgehouden, hadden de gouden biuid en bruidegom te danken aan de Compagnie Bameveld van den Builengewoncn Vrij wil ligen Landstorm. Ongetwijfeld zal doze re veille der Rijdende Artillerie den lieer van 'Nagell hebben doen terugdenken aan de dagen, reeds meer dan ecu halve eeuw ge leden, toen hij bij genoemd wapen den rang van le luitenant bekleedde. Tevens bood Commandant D. G. Sanders den lieer van Nagell, die eere-voorzitter der Compagnie Barneveld is, een gouden in signe met de letters B. V. L. aan. Alleraardigst klonken de liederen, die daarna door de schoolkinderen, ter eere van het gouden bruidspaar werden aangeheven, terwijl ook de hulde der zangvèrecnigingen den heer en mevrouw van Nagell gebracht, door het bruidspaar stellig op hóogen prij3 zal zijn gesteld. Vervolgens defileerde de Compagnie Bar neveld van den B. V. L. voor haar cere- voorzitter, welke kranige marsch blijkbaar door den oud-militair met groote voldoe ning werd aanschouwd. Thans was het oogenblik aangebroken, dat do (Ure-voorzitter van het feestcomité, burgemeester Westrik, het woord nam, om den heer en mevrouw van Nagell, namens de geheele gemeente, van harte geluk te vvcnscben met hun gouden huwelijksfeest, een des te grooter voorrecht, wijl bruid en bruidegom zich heiden nog in een vol maakte gezondheid mogen verheugen zon der een enkel gebrek van den ouden dag te gevoelen. Tevens verbond spreker Diieraan de beste vvcnschen voor de toekomst dei- zoo buitengewoon hooggeachte bewoners van het sclioone landgoed ..De Schaffelaar waarna hij het bruidspaar het geschenk der ingezetenen, zijnde ongeveer 2000 tn geld, overhandigde. Zeer onder den indruk van dit oogenblik, dankte de heer van Nagel!, mede namens zijn echtgenoote en kinderen, voor dit be wijs van liefde en hoogachting der inge zetenen. Onnoodig achtte spreker het te zeggen, dat deze som geheel beschikbaar zal worden gesteld voor een nog nader aan te wijzen liefdadig doel. (Langdurig ap plaus van het publiek). Hierna bracht het muziekgezelschap „Kunst Veredelt" den bewoners van het landgoed een aubade, welker tonen onder het dicht gebladerte van eeuwenoude beu ken zeldzaam goed tot liun recht kwamen. Als laatste nummer op het programma prijkte: de rondrit der familie van Nagell, voorafgegaan en gevolgd door muziekgezel schappen. door de prachtig versierde en druk bevlagde dorpsstraten. Deze rondrit was een zegetocht gelijk en zal stellig nim mer door het gouden bruidspaar worden vergeten. Op tal van plaatsen stonden al lerliefst in het wit gekleede meisjes, die mevrouw van Nagell bloemen aanboden, zoodat (het rijtuig al spoedig met Flora's kinderen vol geladen scheen le zijn. Geen vorst had men hartelijker ontvangst kun nen bereiden dan hier dit echtpaar ten deel viel. Hoewel in het bovenstaande een over zicht is gegeven van de groolsche wijze, waarop baron en barones Van Nagell, bij gelegenheid van hun gouden huwe lijksfeest schier van alle zijden zijn gehuldigd, gevoelen wij ons verplicht hier en daar nog een aanvulling tc geven van dezen voor het gouden echtpaar onvergetelijkcn feestdag, Onvergelijkelijk mooi toch was de charge, die de gele rij ders in hun door de zon beschenen kleu- rijke uniformen, na de reveille te hebben geblazen, deden. Met onweerstaanbaar ge weld kwamen de ruiters aangestormd, tot dat op een bevel van bun commandant, od slechts enkele meters afstand van de adel lijke familie, wie deze hulde gold. werd balt gehouden. Vervolgens moet nog aan de vergetelheid worden ontrukt de aanbieding van bloe men, namens den B.V.L., door vier in Hoog Veluwsche boerenkleeding gestoken knaap jes. welke jongens later ook in de zelfde pakjes, ter receptie verschenen tot groote voldoening der familie Van Nagell. Ook m^gen wij niet verzwijgen den naam wui den heer L. Pb. Michon. hoofd eenep bijzondere school je Hoevelaken, die niet alleen het door de schoolkinderen gezon gen feestlied beeft gemaakt, doch ook op muziek heeft gezet, waarin hij. ook vol gens het oordeel van het talrijk aanwezige publiek, bijzonder goed geslaagd U. Was de belangstelling voor het gouden echtpaar reeds in de morgenuren bijzonder groot, niet minder was dit het geval bij de receptie, die van SA tot KA uur in den na middag werd gehouden. Auto's uit Gelder land en omliggende provincies reden onop houdelijk af en aan, terwijl do gemeente- naren in stroomen optrokken om het be minde gouden bruidspaar op dezen dag de hand te drukken. Uit alle rangen en stan den, der .bevolking" zagen wij ze de kastce'-* deuren als 't ware belegeren. Zoowel nota belen als belioeftigen, en jongen als ouden hadden er vaak een groote wandeling voor over gehad om toch maar uiting te kun nen geven aan hetgeen er in hun harte leeft. En soms was de toeloop ter recepti® zoo overweldigend groot, dat er queu* moest worden gemaakt, en het langer dan een half uur duurde, eer men een afstand van luttele meters had afgelegd. Rede ran meer. Uiggins tc Baarn Baarn. Gisteren werd alhier don 2a!sten nationalen velddag van het Leger des Heils gehouden in hét Paardenboach. gelegen op bet landgoed van H.M. de Ko ningin-Moeder, onder leiding van generaal en mevrouw Higgins. Des morgens oin S uur arriveerden aan het station van de H.IJ.S.M. en het Centraal Station de feest treinen, die duizenden feestgangers aanvoerden. Vandaar trokken de aangekomencn met muziek naar het feestterrein, waar om 9 uur op het groot platform dooi' luitenant-kolonel Wester- gaard een zegebede werd uitgesproken. Met zeer veel plechtigheid werd daar de vlag geheschen, waarbij alle soldalen een ©ere saluut brachten. O na werd medegedeeld, dat luitenant-ko lonel Westergaard door generaal IJiggins bevorderd was tot kolonel. Op het feestterrein was een prachtige Philips-installatie opgesteld, die het door middel van loud-speakers mogelijk maakte, dat van de uitgesproken reden niets verlo ren ging. Om 10 uur arriveerde op het terrein ge neraal Hlggins met diens echtgenoote en commandant B. Vlas met zijn echtgenoote. Do aanwezigen zongen toen spontaan „Dat '«Heeren Zegen op U dale". De heiligings bijeenkomst nam daarop een aanvang; hier aan namen alle officieren en soldaten deel. Luitenant-kolonel Brouwer opende dezt» bijeenkomst met gebed en commandant Vlas heette allen welkom en wel in het bijzonder generaal Higgins met diens echt genoote. Het groote zangkoor, bestaande uit eeni ge honderden zangers, wisselde een en an der af, terwijl de verschillende muziekkorp sen van ofdeelingen uit alle oorden des lands muzikale medewerking «verleenden. Mevrouw lUggins sprak daaraf een re Je uil, waarbij 7(ij lot onderwerp koos „De vensteren naar den Hemel", in verband met Daniëls geschiedenis. Deze rede werd in het Hollandfich vertaald door adjudant Cohen. De generaal 6prak voornamelijk over „Het licht der Wereld". Na afloop daarvan ging kolonel Van Leusden uit Amerika voor ln gebed, ter wijl. allen, die zich daartoe geroepen ge- GEN ER AAL H'GGPNS, voelden, neerknielden op de Zondaarsbank. Des namiddags van 1 tot 2 uur hadden over het geheele terrein brigade-bijeenkom sten plaats, waaraan 20 brigades deelna men. Verder hadden nog plaats een vereenig- de jongelieden-demonstratie, welke geleid werd door brigadier Wijkhuizen, met me dewerking van de jongelieden muziek korpsen en een vereenigde heilsbijeen- bomat. Des morgens deed de Intendant van Hare Majesteit de Koningin-Moeder met echtgenoote van zijne belangstelling voor het Leger des Heils op het feestterreinen blijken. Daar waren o.m. ook aanwezig de burgemeester dezer gemeente, jhr. dr. G. C. J. van Reenen, mèt diens echtgenoote. Om 5 uur had voor het Paleis Soestdijk een défilé plaals. Reeds lang tevoren heerschte daar een levendige drukte. Dc Baarnsche politie, bijgestaan door militaire politie, had dan ook handen vol om het vorkeer ter plaatse in goede banen le hou den. Alle deelnemers defileerden onder de tonen van de diverse muziekkorpsen, voor bij het hordes van het Paleis, waar Konin gin Emma met gevolg had plaats genomen. Hare Majesteit groette allen zeer min zaam. In de stoet werden vaandels en ba nieren met opschriften medegevoerd. Eerst bij dit défilé kreeg men een indruk van de grootte van dezen velddag. Uit alle deelen van het land waren de korpsen komen op dagen. Ruim een uur duurde het alvorens alle deelnemers het hordes hadden gepas seerd. Des avonds voerden extra treinen allo feestgangers naar hun plaats van bestem ming. Op de stations heerschte een onge kende drukt». Het weer werkte dezen dag uitstekend mede. Athletiek. ':F ATHLETIEK WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Fraaie successen voor Excelsior, Op de j.l. Woensdag te Utrecht gehouden atletiekwedstrijden ter gelegenheid van de aldaar gehouden feesten behaalden de o.s. Excelsiorletlen de volgende prijzen 100 Moter hardloopen le prijs L de Jongh, 11.8 sec. Hoogspringen met aanloop Senioren 1e prijs F. Buhrman, 1.72 Meter. 2e prijs G. Scheffer, 1.70 Meter. Verspringen met aanloop le prijs L. de Jongh. 6.0G Meter. Kogelstooten 1e prijs C. J. Tiemstra, 10.82 Meter. Tevens bezette de estafetteploeg van Excelsior in de 4 X 100 Meter estafette voor heeren de eerste plaats in den tijd van 47.2 sec. ORGELBESPELING. In do Sint Joriskerfe. Gisteravond gaf onze stadgenoot-organist, de heer Gèrrit van den Burg, in de Sint Joriskerk een orgelconcert, terwijl medewer king verleend werd door het Ned. Herv. Zangkoor onder leiding van den heer A. J. C. Mooy, alhier. I-Iet kerkgobouvv was voor een niet groot gedeelte gevuld met een aandachtig luisterend publiek, waar van het grootste contingent bestond uit mi litairen. De heer Van den Burg deed de aanwezi gen genieten van zijn bekend mooie en ge voelvolle spel, waardoor men immer weer getroffen wordt. Wij noemen in dit verband het Praeludium e Fuga in A moll van Joh. Seb. Bach, het Bes gr. terts concert van Handel en Max Reger's Toccata cn Fuga in D-dur. Het zangkoor van den heer Mooy, dat kwantitatief nog wel achter staat bij andere ons bekende zangkoren in deze stad, be hoeft daar kwalitatief niet voor onder te doen. De liederen, die door het koor ten gehoore werden gebracht,klonken zeer mooi. Het koor blijkt verschillende heel goede krachten te bezitten, hetgeen vooral tot uiting kwam in da Vittoria's „In Paras- ceve" in een bewerking voor solo, kwartet en twee koren. Ook de andere liederen wer den door de aanwezigen, evenals de orgel- soli. met stille aandacht beluisterd. Het was wederom een mooie avond in de Sint Joris kerk. We memoreeren nog, dat het batig saldo van dezen avond bestemd was voor het comité voor de geestelijke verzorging van militairen in dit garnizoen. DE OPVOLGER VAN DR. JORISSEN. Voor de afdeeling Diathermic in het ziekenhuis. Het College van Regenten van het St. Elizabeth's Gast- of Ziekenhuis deelt ons mede, dat als opvolger van wijlen Dr. J. W. Jorissen voor de afdeeling Diathermie in het Ziekenhuis is benoemd dr. J. J. A. Aghina, chirurg, alhier. ORGELBESPELING IN DE SINT JORIS* KERK. Gerrlt van den Burg—Zeger Koelemen. Op Dinsdag 20 Augustus, a.s. zal weder om in de Sint Joriskerk een orgelconcert gegeven worden door den heer Gerrit van den Burg, ditmaal met medewerking van den beer Zeger Ivoelewijn, bariton te Rot terdam. De opbrengst van dit concert is ten bate van de Kerkelijke Fondsen. DE GROOTE MANOEUVRES. De manoeuvres onder leiding ren den commandent van het veldleger. Do staven van het 5e cn 21e R. I. vertrek ken reeds op 19 Aug. a.s. van hier naar de legerplaats bij Harskamp; de bataljons de zer regimenten (in totaal 6), op 20 Aug. Het vervoer zal plaats hebben per trein tot Stroe. JUBILEUM. Vandaag herdacht dc heer C. Zwanen burg den dag, waarop hij dortig jaren ge leden in dienst trad bij de firma P. E. Rintel. aan de Yarkensmarkt- alhier. EXAMEN FRAN8CH L. O. Geëxamineerd 21 candidaten. Geslaagd de dames E. J. Eikendal, Zetten; A. W. van Ermel Scherer, den Haag; J. H. M. Geysen, Raamsdonksveer; F. M. J. Eykman, den Haag; M. G. de Groot, den Haag; II. P. Bron, Willemstad; T. M. Caldeberg, Geleen; G. M. F. Dankelman, den Bosch, en A. H. Fokkinger, Emmen, en de heeren F. Bur ger. Voorburg; II. der Duik, Scheveningcn: A. J. van Exel, den Haag: W. Glaubitz, Rot terdam: P. H. R. Cocnmans, Susteren; C. J. J. Dankers. Tilburg; W. H. van Dommelen, Berlicum en A. D. P. van den Ende, Honte- nisse. R. K. KERK. Parochie St Hcnricus. De pastoor dézer parochie, de Zeoreerw. .heer II. J. B. Engbers is door den Aartsbis schop benoemd tot pastoor te Sensmeer in Friesland. Z. Eerw. wordt opgevolgd door pastoor J. IT Hooyman, thans kapelaan te Zwolle. Vrijdag 23 Augustus komt Z.Eervv. in ge noemde parochie. WEDSTRIJDEN DER HOEVELAKENSCHE BURGERWACHT. Verschillende stadgenootea win nen een prijs. Bij de van 1 tot 19 Augustus j.l. gehou den jubileum wedstrijd van de Hoevelaken- sche Burgerwacht wisten verschillende sladgenóoten zich een prijs te verwerven. Aan de volledige uitslagen der diverse wedstrijden ontleenen uij het volgende Wedstrijden voer buks. Kotpswedstrijd voor 2e vijftallen: le prijs: Zilveren beker, Burgerwacht Amersfoort. 207 punten. Hoogste korpschulter H v. d. Vlugt 44 (1U-9-9-8-8). Personeels wedstrijd. 3e prijs: R. H. Schukking, 47 punten 42. 9e prijs. II. Vial, 45 punten 47 (v.l.s. 8). 17c prijs: G. v. d Made, 45 punten 39 (l s. 7). Vrije Baau. 2e prijs: J. W. van Kist, 90 punten 7 x 30. löe prijs: G. v. d. Made, 89 punten 1 x 29. 11e prijs: H. v. d. Vlucht, 89 punten. lOe prijs: J. Schwitzner, 87 punten 30-29- 28 1 x 28. 22c prijs: R. H. Schukking, 86 punten 1 x 28. •:0e prijs: J. H. Wagenveld, 84 punten 29- 28-27 1 x 26. Vasta Baan. 11e prijs: J. w. van Eist 13S punten 47- 47-44. Vrija Baan. 11e prijs: J. A. Udding, 86 punten 29-29-28 Dagprijzen baks. S Augustus J. W. van Eist. SPORT EN BEELD. De atbletlckwedstrijdeB van Zondag j.l In het nummer van Sport en Beeld van deze week komen o.a. eenige foto's voor van de atletiekwedstrijden, die de Utrechtsche Provinciale Athletiek Bond j.l. Zondag or ganiseerde op „Birkhoven." We zien vooreerst do athleten tijdens de race over 10,000 M. Jan Zegers gaat voor op. Dan Gèrbrattds, die den wedstrijd won en verder nog vele andere goede bekenden, die men Zondag op Birkhoven in actie heeft kunnen zien. Voorts treffen we in hetzelfde nummer een „in memoriam" aan I.. A een goede foto van onzen, dezer dagen ontslapen oud-stad genoot Joop van Vloten AMEFSFOORTS MANNENKOOR. Concert voor Militairen. Amersfoort's Mannenkoor zal a.s. Vrijdag avond een concert geven in de schermzaal der infanterie kazerne voor de wegens her halingsoefeningen onder de wapenen zijnde militairen. \ls solist zal optreden de heer L. A. Galis, lid van het koor. KANTONGERECHT. De vorkeerslijnOB op hot Stationsplein. Vóór den kantonrechter stond gisteren terecht een wielrijder, die zich op bet Sta tionsplein niet gehouden had aan de daar op den grond aangebrachte verkeerslljnen. Hij had, zoo luidde het proces-verbaal, op het Stationsplein onnoodig links aangehou den. Verdachte erkende dat volmondig. Hij was inderdaad in overtreding geweest. Doch wat was het geval. Verdachte kwam de Re- gentesselaan afgereden en wilde de Barch- man Wuytierslaan opgaan, richting de Vlasakkers. Aan het einde van de Regen- tesselaan echter was de Berkenweg opge broken in verband met de riolee.ringswerk- zaamlieden. Er stonden eenige schragen en die schragen waren het, die verdachte in de war hadden gebracht. Hij was de lin kerzijde van die schragen gepasseerd en kwam daardoor juist op den linkerkant van het Stationsplein. Hij was als het ware go- leid door die schragen. Toen hij zelf be merkte dat hij verkeerd gereden had, was het te laat en had hij reeds een bekeuring. Verdachte deelt mede, dat hij even goed rechts van de schragen had kunnen passee ren, doch de plaatsing daarvan was zoo, dat men als van zelf naar de verkeerde richting geleid werd. De ambtenaar van het openbaar minis terie, mr. Van der Dussen, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend be wezen. wilde in verband met de plaatselijke omstandigheden een kleine boete vragen en requireerde ƒ2 of 1 dag. De kantonrechter, mr. Van Son, wees terstond vonnis cn veroordeelde verdachte tot een geldboote \an f 1, subs. I dag hech tenis Te hard gereden met aan auto. Een fouragehandelaar uit Heemstede had te Soest mot een auto gereden met een snelheid, die verre de vastgestelde maxi mum snelheid overtrof. Verdachte gaf toe, dat hij te hard gereden had, maar de weg was breed cn er bevond zich bijna niemand op straat. Het verkeer was volgens ver dachte niet in gevaar gebracht, omdat or geen verkeer was. Dé ambtenaar van het openbaar ministe rie vroeg ƒ20 subs. 10 dagen. De kanton rechter veroordeelde tot een geldboete van 13 sub3. 5 dagen hechtenis. Een dubbele overtreding. Een jongeman had zich te Soest, al fiet sende, aan een auto vast gehouden om zich zoo ie laten meetrekken. Tevens had hij bij dit gevaarlijke werkje den linkerkant van den weg bereden. Verdachte bewaarde op de gebruikelijko \raag van den kanton rechter, of hij nog iets te zeggen had, een angstvallig stilzwijgen. De. uitspraak luid de, conform het requisitoir van het open baar ministerie, voor het vasthouden van de auto een geldboete van ƒ5 of 2 dagen hechtenis en voor het links houden f 3 boe te of 1 dag hechtenis. En met de behandeling van deze drié za ken was de kanlongerechtszitting van gis teren alweer geëindigd. Dagelijks: -Jf-UWI Cinema Royal. Langeslraat. Theetuin „Amersfoortscbe Berg". Middag concert en dancing van 8.39— 11 uur. Kunstzaal „Sierkunst". UtrechUcbeweg h. Steven van der Hagonlaan. Museum Flehlte, Westsingel. Leeszaal Handelsregister. Arnh. weg 28. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Tbeoa.- Ver. Rogentesselaan (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal on Bibliotheek), Muurbuizen 9. R.—K. Leeszaal, Nleuwe3traat 24. Vredesblbliotbeok, Arnh. weg 50. Princess-room Zondag, middag- en avond concert. Hotel Monopole,.Zondagmiddag- en avond- concert. Danszaal Klaasscn Zondags Dancing. 7 SO—31 Aug. Monopole Algem. verg. Leer aren Gymnasia. 31 Aug. Koninginnefeesten Oranje Ver- ecniging. 6 Sept. Amicitia. Merjjntje Gijzen's Jeugd. 7, 8. 9, 10 cn 11 Sopt. Amicitia. Bioscoop 21, 22 en 23 Sept. Amicitia-Bioscoop. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Dirk z. v. Dirk van Kletersteeg en Elisabeth Snijders. Gerrit z. v. Gerrit Hagcnbeuk en Pietertje van de Vecnbrink. Jeannetta Wilhelmina, d. v. Jo hannes Hakelkamp cn Maria Johanna Grootjen, Henri Jacob z. v. Ileijman Meijer Simons en Jenne Gans, FRUIT. GROENTEN VEILING. Prij6noteering Veiling 14 Aug. '29. Druiven 63—64 ct., roode bessen 1830 ct., morellen 2230 ct., tomaten 8l i ct., prui men 1015 ct., kruisbessen 14—16 ct., allés per pond; snijboonen 1525 ct., spercieboo- nen 15—25 ct., tuinboonen 12—14 ct., dop pers 1823 ct., capucijners 15—26 ct., peulen 10—22 ct., augurken 30—60 ct., postelein 5 11 ct., appels 2032 ct., peren 12—23 ct., alles per K.G.: meloenen 4075 ct.. bloem kool 1524 ct., spitkool 4S ct.. groene köol 4—7 ct., roode kool 5—11 ct., komkommers 613 ct., perziken 1218 ct.. alles per stuk*, kropsla 12—20 ct., andijvie 1322 ct.. beide per 10 stuks; wortelen 711 ct., rabarber 24 ct., beide per bos. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. Not. 14 Aug. 15 Aug. 12 uur Louden 12.10</, 12.11'' Bcrhjo 59.45 59.47 Parijs 9.77 9.76'/, 34.721/. Zvitscfli&d <3.02 48.02 Vwnto 35 17 35-17 66.44 66 47 66.47 Stockholm 66 85 66.86 NewAork 2.49.66 2.49.70

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3