KLEURECHTE GORDIJNSTOFFEN. DE MOORDZAAK-LANS Het gewicht van de bloedvlekken Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH, West-Singel 12-13. Telefoon 238. ZES NIEUWE PATIËNTEN DROEVIG AUTO-ONGELUK TE ROTTERDAM NIEUW ZIEKENHUIS TE ARNHEM INBRAAK TE GOUDA Toch nog gevlogen l'an O physiek en psychisch in orde In de moordzaak-Lans komt, dank zij het hardnekkig gevoerde hernieuwde on derzoek waarmede men nog lang niet klaar is wel zeer blijkt hieruit, dat het uitgebreide eerste onderzoek voor de te rechtzitting op vele punten onvolledig is geweest toch ietwat meer licht, dan men aanvankelijk gedacht had. Zooals wij reeds meldden, heeft dr. Hes- seling op het pak en de schoenen van den procuratiehouder van O. positief bloed vlekken kunnen aantoonen. Dit pak had v. O gekregen als afdan kertje van een heer hier ter stede en nu zou deze heer af en toe lijdende zijn ge weest aan neusbloedingen, waar de bloed vlekken het gevolg van hadden kunnen zijn. Thans is echter met vrij gioote zekerheid uitgemaakt, dat het bloed dat door den deskundige is aangetoond, niet van neus bloedingen afkomstig kan zijn, daarvoor zijn de vlekken te groot en komen zij voor op te merkwaardige plaatsen Deze vlekken, welke men hoogstwaar schijnlijk heeft getracht uit te wasschen, vormen dus thans een zeer belang rijke aanwijzing tegen van O., die, zooals men zich herinnert, juist to«ii hij na den moord werd teruggeroepen naar Botterdam, een ander pak beeft aangetrok ken, zoodat de vlekken er niet op gekomen Kunnen zijn toen hij dien avond bii bet lijk van Lans is geweest. De bloedvlekken op de schoenen gevon den, zijn evenzeer positief. Het blijft nu weliswaar vrij onbegrijpelijk, dat de vorige deskundigen en met name Dr. Gerharrtt. dn nog een her-onderzoek instelde op las' van de rechtbank, dit bloed niet hebben kunnen ontdekken, doch deze deskundiger, hebben thans toegegeven, dat er bloed kan geweest zijn, zonder dat zij d»1 hebben gevonden. Dr. Hesseling heeft de bloedsporen ont dekt na langdurige beschijning door fel zonlicht en is zoo vriendelijk tegenover /.ijn collega's het daaraan toe te schrijven da' ze vroeger niet geconstateerd zijn. Voorts is het psychische en physieke on derzoek van Van O. ten einde; de doktoren hebben geen motieven gekregen om tot on toerekenbaarheid te besluiten en achten den verdachte ook physiek wel in staat tot een moord als deze; trouwens liet is bekend, dat zelfs een zeer zwak menscb in oogen- blikken v van groote opwinding, angst of kwaadaardigheid, bijzonder veel kracht kan ontwikkelen. In hoeverre de zaak tegen van O. dus thans inderdaad veel ongunstiger is ge worden, zal blijken ter terechtzitting, die naar verwacht wordt nog niet in Septem ber zal kunnen beginnen. Daarvoor is er thans nog te veel te doen èn in de instructie en voor den officier, die momenteel met vacant! e is. De moordzaak Lans is nog steeds belang wekkend, zij het dan ook, dat in alle op zichten deze daad en wat daardoor te voorschijn komt. een gevoel van afgrijzen doet opkomen. (Msb.) OVER BOORD GESLAGEN Een signalement De kapitein van het Duitscne stoomschip .Rapot" van den Norddeutschcn Lloyd heeft bij de Rotterclamsche rivierpolitie aangifte gedaan, dat tijdens de reis van Antwerpen naar Rotterdam, vermoedelijk ter hoogte van Vlissingcn, de scheepstimmerman G. M. Kehlenbeck uit Rekum over boord is gevallen. Het signalement van den vermiste luidt; Lengte 1.70 meter, krachtig postuur, blond haar en blauwe oogen. kleine knevel, blau we werkkiel, zonder jas. Men wordt ver zocht bij het vinden van het lijk kennis te geven aan de Rolterdamsche rivierpo litie. Donderdagavond is de 18-jarige schippers knecht W. van Dourvei» uit Best van de zandbak van tie Amstoruamsche Ballast Maatschappij ter hoogte van de Lloydkade over boord gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden KERKGEBOUW VOOR EEN VRIJZINNIGE GODSDIENSTOEFENING. De Lutlierschen in Don Haag hebben een breed gebaar. De Vereen, van Vrijzinnig Hervormden in 's Gravenhage, aan wie zoowel de Duin- oordkerk als een der Hervormde Kerkge bouwen werd goweigerd voor de bevestiging en intrede van haren voorganger ds. W. G. Redditigius te Dokkum, heeft nu toezegging ontvangen van de Evangelisch Luthersche Gemeente om over haar kerkgebouw te be schikken. Ds. Reddingius zal Zondag Sept. a.s zijn intrede doen, na vooraf te zijn bevestigd door ds. D. Boer, em. predi kant en voorzitter der afdeeling .van de Vereen, van Vrijz. Hervormden te r'9 Gra venhage KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD Een onjuist bericht De directie van de Norddeutsche Lloyd te Bremen heeft medegedeeld, dat er gee nerlei bijzondere onderhandelingen met d* Koninklijke Hollandsche Lloyd te Amster dam hebben plaats gehad Vier weken ge leden zijn er enkel besprekingen met d>» Nedórlandsche scheepvaartmaatschappij gevoerd aangaande de afvaarten van beide maatschappijen. Deze besprekingen vinden er echter regelmatig plaats en dragen geen bijzonder karakter. üe alastrim te Rotterdam De encepbalitis-patiënt overleden Vrijdag zijn z$s nieuwe patiënten, lijden de aan alastrim, in liet ziekenhuis aau den Coolsingel te Rotterdam opgenomen. De pa- tienten zijn allen afkomstig uit de 'binnen stad. Onder het verplegend personeel van 't ziekenhuis aan den Coolsingel hébben zich een nieuwe ziektegevallen voorgedaan. De aandrang van het publiek bij de inrichtin gen tot kostelooze koepokinenting blijft groot. Er worden thans 14.000 personen per dag ingeënt. Het aantal zou nog grooter zijn indien de gelegenheden tot inenting talrijker waren. Enten, enten en nog eens enten. Dr. L. B. Hanuerna, le geneesheer van hel ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam deelt in het Tijdschrift voor Geneeskunst ecnige nadere bijzonderheden mede over de Alastrimgevallen aldaar. In liet zieken huis is de groote besmettelijkheid gebleken doordat zooveel zusters ziek geworden zijn, die bijna alle gewerkt hebben op de afdee ling, waar het allereerste gestorven patiën tje gelegen heeft; in de stad is het verloop veel gunstiger. Opvallend is het bonte beeld der hu id verschijnselen; voorkeur voor een bepaald lichaamsdeel hebben deze niet. Merkwaardig is dat er gevallen zijn, waar men van recidievcn kan sproken; ecnigen tijd nadat men dit niet meer heeft zien ge beuren komen hier en daar weer uieuwe blaasjes gepaard met temperatuursverhoo- ging. Ook bij een paar zeer ernstige geval Ier bleven na genezing geen litteekens over. tenslotte de conclusie van dr. Hannema: „Dat wij bij deze epidemie niet van va i iola vera mogen spreken, kan aangenomen worden. Hebben wij hier een aandoening, die variolois genoemd moet worden? Er is tegen ons aangevoerd, dat deze epidemie al* zoodanig beschouwd moet worden, en dat het lichte beloop aan vroegere entingen van de patiënten toe te schrijven is. Ik voer hier o.a.tegen aan een geval van een kind, dat nooit geënt is, en dat als een onzer 'b-btste gevallen beschouwd mag worden. Ik geloof, dat wij op grond van het bo vemtaande vooralsnog geen reden hebben onze waavschijn'iikbeiclsdiagnose te wijzi gen. Wij komen to? dit besluit, niet, omdat, zooals naar wi> hoorden, verondersteld is. de handelsbelangen van onze stad invloed op ons zonden hebben, doch na bet dage- lijksch weer overwegen van wat wij aan het ziekbed zien Een krachtige steun heb ben tfij in dezen me. alleen van dr Huls- hoff Poll, den man, die in Indic een groote ervaring op hei gebied van pokken heeft verkregen en d" steed op zeer gewaar deerde wijze aar ons verzoek zijn meening 'c komen geven, gelionr gaf. doch ook aan ten jeugdigen collega (di Ziesel). die als quarantainearts in de Roode Zee veel erva ring van variola vera en vooral van vario Ioi? heeft, en die bij een bezoek dat hij ons een dezer dager bracht, zich zeer beslist tegen (leze diagnoses uitsprak Dergelijke collega's hebben de ervaringen, die voor ons in deze dagen van zooveel beleekcnis is Hiermede is natuurlijk niets gezegd om trent de vraag, of en welke verwantschap er bestaat tusschcr de ziekte, di- thans in rnze stad heersclU cn pokken Evenmin omtrent de vraag, wat de toekomst zal bren- Men moet altijd de mogelijkheid onder de cogen blijven zien dat er nog eens re denen zullen komen, die collega Burger hout, alsmede de rijks en ste delijke ge.- zondheidsautoriteite.n er toe zullen brengen de genomen maatregelen te wijzigen. Bij voortgaan der epidemie kunnen zich ande re verschijnselen gaan vertoonen, doch de kans, dat dit zal gebeuren, is niet groot. Tenslotte nog eon raad aan de colhgas: CÏ1 ten, enten cn nog eens enj.cn' Het oordeel van dr. N. M. Jo~ sephus Jitta. In het „Nederl. Tijdschrift voor Genees kunde' wijdt dr N M. .ïosephus .Jitta, de voorzitter van den Gezondheidsraad, een artikel aan de alastrim. Zijn conclusies luiden als volgt: „Zeker is het, dat de personen, die in de nabijheid van een patiënt leven, of met, hem kort voor hel uitbreken der ziekte of J gedurende deze laatste in aanraking zijn gekomen, ingeënt moeten worden, als zij deze bewerking nog nooit ondergaan heb ben cn opnieuw ingeënt, wanneer men ver moeden kan. dat de eenmaal verkregen immuniteit niet meer bestaat. „Ware het niet, dat aangenomen moet worden, dat de vaccinatie zij bet ook in een uiterst gering "percentage gevaren kan opleveren, dan zou er zeker met klem op aangedrongen moeten worden om over te gaan tot wat men pleegt te noemen „mas sale vaccinatie", gelijk dit in Arasterdam zonder ernstig bezwaar in 1910 geschied is en in Maastricht aan het eind9 van 1920. Men bedenke hierbij, dat het toen meest al revaccinatie9 gold. welke voor zoover onze ervaring reikt, volstrekt geen gevaar opleveren. „Teneinde de uitbreiding en hel beloop der ziekte te kunnen nagaan, is het noo- dig. dat alle gevallen ter kennis «orden gebracht van de Inspectie en daarom is een Koninklijk Besluit voorgesteld, dat de ziekte, aangeduid al* „alastrim* tijdelijk opneemt onder de ziekten, waarvoor de aangifte verplicht is gesteld. „Aldus kan men den gang van zaken na gaan en waaneer dit onverhoopt aange wezen mocht zijn. de krachtigste maatre gelen treffen. ITet beloop der ziekte in het buitenland maakt het echter niet waar schijnlijk, dat dit laatste bij ons noodig zal zijn. De encephalitis-patiënt overleden. Gemiddeld pei dag met 6—7, soms S pa tiënten breidt de alastrim le Rotterdam zich uit. De totaalaantallen der inentingen blijven in verband daarmede dan ook stij gend. Ilct gerucht dat er op „Maasoord" alastrim is uitgebroken is. naar wij reeds meldden, tegengesproken. Vermoedelijk lieeft het zijn oorsprong gevonden in het feit, dat de geneesheer-directeur veiligheids halve het gewone bezoek heeft verboden. Het aantal gelegenheden tot kostelooze in enting is alweer met één uitgebreid; ook in de school aan de Vesiastraat kan men dit voortaan doen De 50-jarige patiënt, in hel ziekenhuis Coolsingel, bij wien encephalitis is gecon stateerd, is Zaterdag overleden. Zooals reeds gemeld is, houdt dit geval geen enkel vel band met vaccinatie. Het ziekenhuis Coolsingel zal geen nieu we patiënten meer opnemen: alle nieuwe gevallen wordon naar het hulpziekenhuis aan de Hillegardisstraat gebracht. Een auto met acht inzittenden te water Eén slachtoffer Gistermiddag om half vijf is een auto uit Haarlem even voorbij de tol van Overschie in de Rotteidamscbe Sehie gereden. Een »der inzittenden de 56-jarige bleekersknecht A. Zoet er mau is daarbij om liet leven ge komen. In de auto waren gezeten de 50- jarige machinist A J, Bos. uit de Barentse- straat te Haarlem, diens vrouw en vier kinderen. Zoeterman die bij hen in huis woont en de 18-jarigp chauffeur B. F. C. uit de Haarlemmermeer. Hot. gezelschap was op weg naar Bolnes waar Zoeterman een paar broers, die hij tn tien jaar niet had gezien zou gaan opzoeken Dit tochtje was hem aangeboden door Bos. die Zaterdag een meevallertje had gehad en met vrouw en kinderen een gözellië-'cn dag wilde heb ben. Men was gekomen tot even voorbij de tol. toen de chauffeur bemerkte, dat de wa gen niet meer naar hel stuur luisterde en naar links schoot. Remmen hielp mot meer on met een vaart van 30 tot 40 K.M. per irur schoot de auto van den berm af en kwam in het water van de Sehie terecht. De auto kantelde naar links, doordat het water direct door de openstaande portier raampje naar binnen spoelde Bos. die een goed zwemmer is wist het eerste builen den wagen te komen. Onmiddellijk daarna kwam de chauffeur uit den wagen, waar op het tweetal alle pogingen in het w?rU stelde om de andere inzittenden te reddan. Bovendien schoten ecnige voorbijgangers toe. waaronder een paar agenten van po litie Van de andere zijde van de Sehie kwam men met een motorboot om de red ders de behulpzame hand te bieden. Het gelukte toen vrij spoedig de vrouw on de vier kinderen heelhuids op "den wal :e brengen, doch toen bleek, dat Zoeterman mankeerde. Hij werd even daarna uit den auto gebaald Dadelijk is op den reads be vvusteloozcn man kunstmatige ademhaling toegepast, doch toen men hem per jfuio van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan de Coolsingel bad georacht, kon men daar slechts den dood constatee- ren. De auto is in beslag genomen im een onderzoek in te stellen naar de stuur inrichting. De inzittenden zijn in een po litiepost van droge kleeren voorzien; ze hadden geen letsel gekregen. Zooals te be- grijpon is heeft dit. tragisch ongeluk Zon dagmiddag groote belangstellng in Rotter dam gewekt. DOOR EEN AUTO GEDOOD. Het verblindend licht. Donderdagavond reed de fruitkoopman Altena uit De Steeg met zijn handwagen in de Middachter Allee. Blijkbaar is bij dooi' het licht van een hem tegemoet komenden auto verblind ten gevolge waarvan hij is overreden. Hij was op slag dood. 1-Iet lijk is naar het ziekenhuis te De Steeg ver voerd.. BRUG OVER HET EINDHOVENSCHE KANAAL VERNIELD. Passage onmogelijk. Vrijdag is de Keersluis, de brug wel ke over het Eindhovenscb kanaal ligt dooi een schip aangevaren en. vernield. Passage is totaal onmogelijk geworden Om in As ten te komen moeten autorijders tientallen kilometers omrijden Persoonlijke ongeval len hadden bij de aanvaring niet plaats. Het schip bekwam ecnige schade BOSCH EN HEIDEBRAND Op de Oii'schotsche heide nabij Wintèlre zijn ongeveer 50 H.A. bosch en heide afge brand. Een werk van bijna 2millioen Plaats voor 250 bedden Omtrent de plannen voor den bouw van een nieuw gemeente ziekenhuis te Arnhem, zal naar hot Volk meedeelt, op 9 Septem ber de aanbesteding plaats hebben. Het plan van dr. Wortman en ir. Huls- lioff is, nadat «Ie raad er zijn goedkeuring aan hechtte, nog ccnigszins gewijzigd, waar door de kosten eonigszins hooger zullen worden: ongeveer 30.000. De raming was ongeveer een millioen gulden. Het ziekenhuis zal worden gebouwd aan den buitenkant der stad op het terrein van Alteveer bij het park Sonsbeelc. Tien Hek laren grond zijn beschikbaar; een groot deel daarvan zal als wandelpark worden aangelegd, waarvan de onderhoudskosten niet op de ziekenhuisoxploitatic zal druk ken De inrichting. Hot hoofdgebouw zal een gerekten vorm krijgen, niet minder dan 135 Meter lengte hebben, terwijl drie vleugcis aan den Noord- en drie vleugels aan den Zuidkant worden gebouwd De verpleegruimten lig gen alle op liet Zuiden, terwijl de ekono- ijiie- en administraticafdeelingcn, de poli kliniek cn de operatieafdeeling aau den Noordkant zijn gebracht Afzonderlijke ha- rakken zijn ontworpen voor besmettelijke ziekten; ook een barak voor zenuwpatiën ten zal afzonderlijk van het hoofdgebouw staan. Door concentratie werd getracht den bouw zoo ekonomisch mogelijk te doen zijn, zonder dat daarbij tekort wordt gedaan aan de eischen, waaraan een modern zie kenhuis moet beantwoorden. Het ziekenhuis is berekend op 250 bedden. Als dagverblij ven worden groote serres aan den Zuid kant bestemd, die zoo noodig ook als ver- piegingsruimte kunnen worden benut Men kan zoo, zonder kosten het ziekenhuis met iO bedden uitbreiden Door hoogbouw kan het ziekenhuis worden uitgebreid tot het dubbele aantal bedden, waarvoor het nu wordt gebouwd; de kosten van zulk een uitbreiding zullen per bed belangrijk lager zijn dan bij den opbouw; het geval is n.l. f 3000. terwijl bij de stichting ongeveer l' 5500 wordt geraamd. De apotheek wordt vlak bii den ingang gebouwd, teneinde storende invloeden in het ziekenhuis te vermijden. De tweede ver dieping is voor het verblijf der pleegzusters bestemd; daar komen S0 slaapkamers. De geweldig groote zolders dienen als berg ruimte. In de kelderverdieping komt n.l. een slagorij, omdat het vleosch in het zie kenhuis zelf wordt uitgesneden. Op de vleeschvoorziening het eekent dat een bespa ring van 20 pet. De kéukeninrichting zal niet zoo reusach tig groot zijn als gewoonlijk in ziekenhui zen het geval is. Als voorbeeld zijn geno men keukens van restaurants cn van sche pen, ten einde een wel ruime, maar vooral praktische inrichting te verkrijgen. Er zal ook een Israëlitische keuken komen voor ritueels spijsbereiding: de meerdere kosten daarvan draagt de Joodsche gemeente te Arnhem. De hal van het gebouw zal eenigszins kostbaar worden aangekleed, teneinde de keteekenis van dit door de gemeente te stichten grootsche gebouw te doen uitko men. ERNSTIGE MISHANDELING. Zaterdagmiddag was in het gehucht Lcn- nisheuvcl, onder Boxtel, een landbouwer met zijn 57-jarjgc knecht, v. d. B„ op het land bezig met haver maaien. Onder het werk kregen beiden ruzie, waarbij de knecht zich zoo opwond, dat hij zijn baas met de sikkel te lijf ging en hem een diepe wonde over het lichaam toebracht. In ernstige toestand werd S. naar het gasthuis overgebracht, waar hem de laatste H.H. Sacramenten zijn toegediend. De dader is in hechtenis gesteld. Het slachtoffer staat bekend als een zeer lastig mcnsclv JONGEN DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Toestand ernstig. Op den weg naar Vries bij Zuidlaren heeft een noodlottige aanrijding plaats ge vonden. Eenige jongens van de fabriek van Van Wijk en Boerma. die huiswaarts keer den, gingen met een autobus in de richting Vries. Op korten afstand van de bus reed de 16-jarige Huisman dwars over den weg. ITij geraakte onder den auto en is in zorg- wekkenden toestand naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd DE OMMENSCHE BOSSCHEN EEN OOGENBLIK IN GEVAAR. Een schuur en hooiberg afgebrand. Vrijdagmiddag brak te Ommen brand uit in een hooiberg en schuur, welke brand zich en oogenblik zoo ernstig liet aanzien, dat raer ten zeerste vreeede voor overslaan op de bosscben Men vroeg dan ook assis tentie aan van de brandweer in Zwolle, die onmiddellijk uitrukte Toen Ommen echter bereikt was, was het gevaar reeds geweken, zoodat geen assis tentie .behoefde te worden 'verleend. De schuur en de hooiberg zijn afgebrand. De dieven op heeterdaad betrapt Zaterdagnacht, tijdens een hevig onweer* is een brutale inbraak gepleegd bij de N.V, Gebrs. de Vrengt's Kaasexporthandel te Stolwijkersluis vlak bij Gouda. De dieven zijn de gebouwen binnengekomen aan da achterzijde door een raam, waarvan zij eerst de ijzeren binten hadden doorgezaagd- Zij hebben toen in het kantoor de brand kast geforceerd en reeds hadden zij hierin een groot gat geboord, toen zij werden ont dekt door een lid der firma, een 75-jarig man, die de deur open bad gevonden, wat de inbrekers, die met zijn drieën waren, als voorzorgsmaatregel bij een evcntueele ont dekking hadden gedaan. De oude heer schrok geweldig, toen hij het licht op het kantoor aandraaide en het trio bij de brandkast zag zitten Hij ging direct hulpj halen, maar in den tusschentijd waren de daders op fietsen gevlucht. Een volledig stel inbrekerswerktuigen hebben zij ach tergelaten. Per auto is men de inbrekers na een kwartier achterna gegaan, maar men heeft hen niet gevonden. MOORDAANSLAG TE EYGELSHOVEN. Vrijdagmiddag heeft de 27-jarige mijn werker P. K. te Eygelshoven een aanslag gepleegd op v rouw S. aldaar Hij heeft een geladen revolver op haar gericht, maar deze weigerde door een onbekende oorzaak. De man werd onmiddellijk gearresteerd. F.cn liefdesaffaire schijnt hier in het spel te zijn. CONGRES ALGEMEENE NEDER- LANDSCHE MIJNWERKERSBOND. Geestdriftige stemming. Op Donderdag 15 en Vrijdag 16 Augustus vond een zeer druk bezocht congres plaats van den Algemeenen Nederlandsclien Mijn- werkersbond in de kwisting met bloemen en planten versierde zaal van „Ons Huis"' te Heerlen Onder anderen werd liet congres begroet door don penningmeester van het N.V.V. de la Delia, don heer Drop voor de S. D. Ka merfractie. den heer Lindeijer voor de S. D. A. P. cn den heer Suijvoet voor de Bel gische zusterorganisatie. De jaarverslagen werd onder applaus goedgekeurd en hulde gebracht aan de sa menstellers. Verschillende wijzigingen iu de reglemen ten werden goedgekeurd. De bondsbestuur- der Rappange hield aan de hand van een uitgebracht rapport een inleiding over een regeling voor steenboeten en een premie regeling voor overvol geladen wagens. Vervolgens hield de bondsvoorzitter van de Bilt eon meermalen door applaus onder broken redevoering over de toekomst der moderne vakbeweging in Limburg. Onder het zingen van het Mijnwerkers bondslid ging het geestdriftig gestemde con gres uiteen, nadat de voorzitter had gecon stateerd. dat de discussies op hoog pei! hadden gestaan en een kameraadschappe lijke»! geest ademden. NIEUWE COMMANDANT VAN DE HAAGSCHE BRANDWEER. Een marine-officier volgt hoofd inspecteur de Jager op. Naar wij vernemen is met ingang van 1 November benoemd tot hoofdinspecteur van politie, chef van de afdeeling brandweer te Den Haag de gepensionneerde kapitein luitenant ter zee O. D. T, de Ridder. De heer de Ridder zal tot 1 Mei 1930 roef hoofdinspecteur de Jager blijven samen werken. DOODELIKJE MIJNONGELUKKEN. Vrijdagmiddag viel de Poolsche gehuwde mijnwerker Maizarack in de mijn Willem Sophia le Kerkrade in een tusschen- schachtje van 10 M. diep. Hij was onmid dellijk dood. Dienzelfden middag verongelukte in de Domaniale Mijn de 20-jarige mijnwerker v. d. M. uit Kerkrade. Hij viel in een tus- schenschncht van ongeveer 90 M. diep. HET PANTSERSCHIP „HERTOG HENDRIK." Na het houden van schietoefe ningen te Willemstad terug gekeerd. Na het houden van schietoefeningen in den omtrek van Arubas is Hr. Ms. Hertog Hendrik thans weder te Willemstad terug gekeerd. DE LEGERMANOEUVRES IN GELDERLAND. Minister Deckers voornemotM de manoeuvres bij te wonen. Men seint ons uit Den .Taag: Naar wij vernemen is de minister van Defensie Dr. Deckers voornemens Woens dag 21 en Donderdag 22 dezer de leger ma noeuvres in Gelderland bij te wonen. AUTO TEGEN EEN HUIS GEBOTST. Men meldt uit Maassluis: 1 Zaterdagmiddag reed een vrachtauto uit Delft tegen een Wedde op, om boven of»; den dijk te komen. Plotseling brak de as van den wagen, waardoor de bestuurder nie* meer kon remmen. De wagen liep achte"uiï van de hoogte en botste tegen de woning van den heer Sar op, waardoor de gevel op verschillende plaatsen seheui*- de. De schade fe aanafenUjE

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7