KAMPERMAN'S landarbeidersstaking duurt voort het bioscoopconflict "MASSA'S UIT MOOI AMERSFOORT „Aanpakken" NIEUW-BElJtRLAM) CONTRA ZIJN BURGEMEESTER Toenaderjng Nieuwe Uitgaven Inmaakbrandewijn' Havik 41 Telefoon 292 Eenigste gediplom. Rijwielhersteller hier ter stede. Rijwielhandel TEL. 132 KAMP 4 RADIOPROGRAMMA DIER OF PLANT? In een bakje van eon lucifersdoosje (het omhulsel had men er uit vrees voor be schadiging niet overgeschoven) kwam men mij deze week een zwavelgeel goedje bren gen, wceke, slappe substantie met de raag: .A5 eet u ook wat dat is? Men ziet het gele slijmachtige goedje op zijn wandelingen door onze bosschcn nogal eens liggen op dennènaaldéu, verdorde bla deren, heidestruikjes en dergelijke. D«2e gele substantie is weer een vertegen woordiger uit het groote rijk der schimmels of zwammen, net als broodschimmel en paddenstoelen, en tochheel anders. Luister: Als u dat gele goedje nog slap en weck ergens aantreft, dan moet gc het nu eens niet meenemen. Ge laat het stilletjes liggen, doch onthoudt goed de vindplaats. Steek cr desnoods een doode tak of een ander ken merk bij en ga cr den volgenden dag nog eens heen. Het hoopje geligheid is nu wel iets veranderd: 't is wat bleeker, vindt u, en bij nauwkeurig toezien bemerkt ge. dat het aderig vertakt lijkt. Ook is het niet week meer, maar droog en als ge het in de hand lieemt cn een kleine operatie verricht, dan ziet ge, dat het vanbinnen vol is met oen droog pocdei', donkerbruin van kleur, dat kan wegstuiven en u concludeert: sporen! De voortplantingsorganen van een zwam. Ja. daar is wel wat van waar. U hebt kennis gemaakt met een representant uit het groote rijk der Slijmzwammen of My.vo- myceten. Maar wat zou u ervan zeggen, als ik u op het oogenblik. dat u de sporen laat verstrooien, vertelde, dat het vqorwerp, dat gc daar in uw hand hebt, dichter bij de dieren staat dan bij de planten en dus eigenlijk zoowat op de grens tusschen plant en dier U zoudt mo ongeloovig aanzien, ver moed ik. En toch... maar daarover in een afzonderlijk praatje. Daar komt de bios coop bij te pas. Bemiddelingsvoorstel verworpen De Hbld. correspondent te Winschoten meldt: De stakende landarbeiders verwierpen t voorstel-Buiskool met 188G tegen 337 stem men. verdeeld als volgt: Beerta, Drieborg 361 tegen 163; Finster- wolde, Nieuvvolda. Midwolda 454 tegen 08; Woldcndorp, Ileveskes. Oterdum 380 tegen *8 en Bellingwolde, Blij'ham en Vriesche- lou met 6S8 tegen 18 stemmen. Geen verdere bemiddeling. Burgemeester Buiskool deelde mede. dat hij na de stemming \an hedenmiddag \an verdere bemiddelingspogingen afziet De staking duurt voort. Na afloop van de vier stakingsv ergade- ringen besloten de besturen van de in den strijd betrokken afdeelingen met de vier aanwezig hoofdbestuurders van den Ned. Landarbeidersbond en den voorzitter van het Ned. Vakverbond, de staking voort te zetten. Den heer Buiskool werd n telegram ge- stifurd van den volsrendcn inhoud: „Uw bemiddelingsvoorstel is met 335 tegen 1886 stemmen door de in het conflict betrokken arbeiders afgewezen. Ons hoofdbestuur blijft verder tot onderhandelingen bereid Te bevoegder plaatse verklaarde men ons, dat het verzet van de arbeiders voor een belangrijk deel ging tegen het feit. dat het voorstel-Buiskool voor dit jaar geen ver betering van de uurlooncn inhield, terwijl de verhooging der zichtloonen niet tot alle werkgevers was uitgebreid, en dus niet voor alle arbeiders zou gelden. EEN TRAGISCH GEVOLG VAN EEN KERMISDAG. Op de laatste Kermisavond ie Oud Gastel op 14 Augustus kreeg de Üi-jarigc L. v. d. Eynde eenige slagen op 't hoofd. Door een broer werd hij des avonds naar bed ge bracht. Toen hij den anderen dag niet op stond en men ging kijken vond men hem bewusteloos, uit welke bewusteloosheid hij sinds dien niet meer is ontwaakt. Gisteravond is hij overleden. Het. parket uit Breda heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld, tevens is de sectie op het lijk ver richt. Door de marechaussee is gearresteerd A. Damen uit Gastel en I. de Leeuw uit Oudenbosch GIFT VAN EEN TON! In het juist verschenen nummer van het Weekblad der Ned. Ilerv. Kerk worden voor het fonds Aanpakken enkele mooie giften verantwoord; een gift van honderd duizend gulden van „een Nedei lander in het buiten land' en twee giften van duizend gulden. OOST NEDERLANDSCH TOONEEL. Begin der voorstellingen. De voorstellingen van het Oost Neder- landsch Tooneel zullen 12 September in den Stadsschouwburg te Arnhem aanvan gen Op dien datum zal de première ge geven worden van „De comedie van het cduk van Evrefnof. De regie is in han den van Albert van Dalsum. die tevens de décors heeft ontworpen. Langer kandhaicrt viel in het belang der gemeente Ougevraagd verlof met in houding van salaris Uit Oud-Beijerland wordt aan de Tel. ge meld: Donderdagmiddag hebben de beide wet houders der naburige gemeente Nieuvv- Beijerland, de heeren Herweijer en Van der Giessen, te 's-Gravenhage een onderhoud gehad met den commissaris der koningin in de provincie Noord-Holland. Dit onder houd had plaats op verzoek van don com missaris der koningin en wel in verband met de zeer ernstige grieven, welke in den laatsten tijd tegen den burgemeester dei- gemeente, de hper G. Ninaber, zijn gerezen. Deze leidden er reeds toe. dat den burge meester van 10 Augustus tot 1 Sept. a.8. on gevraagd verlof werd verleend met inhou ding van zijn salaris. Thans is het hoofd der gemeente opnieuw in ernstige opspraak. Hij wordt er n.l. van verdacht van een hoeveelheid benzine, wel ke de gemeente in voorraad heeft ten be hoeve van een motorbrandspuit. pl.m. 60 liter verduisterd of voor pigen gebruik aan gewend te hebben. In de pas gehouden vergadering van deD gemeenteraad maakte deze zaak een onder werp van zeer breedvoerige bespreking uit met als resultaat, dat op voorstel van hot. raadslid Maasdam werd besloten den mi nister van Justitie om een onderzoek in deze te verzoeken. Tevens werd de volgende motie door den Baad aangenomen: De gemeenteraad van Nieuw-Beijerland. constateerende, dat het niet in het belang der gemeente is, dat de heer G. Ninaber als burgemeester gehandhaafd blijft, daar ver dere samenwerking met hem onmogelijk is, cn overtuigd dat zijn positie tegenover de gemeentenaren onhoudbaar ls, besluit deze motie met het verhandelde in vorige ge meenteraadsvergaderingen over deze zaak, ter kennis te brengen van den commissaris der koningin en den minister van binnen- landsche zaken. Deze motie werd ingediend door wethou der Van der Giessen en met algemeene stemmen aangenomen. Een reeds eerder verzonden motie tegen het beleid van den burgemeester werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. HET WITTE MOBILXSATIEKRUIS. Ten vervolge op een onlangs gedane mededeeling wordt vanwege den Nationa- len Bond ..Het Mobilisatiekruis" nog ge meld. dat voor toekenning van het ..witte mobilisatiekruis' in aanmerking kunnen komen: a burgers, die zich in de jaren 1914— 1918 bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt jegens de geruobiliseerden; b zij, die. behoorende tot de gemobili seerde weermacht, zich buiten de dienst uren of tijdens langdurig verlof, ten be hoeve der gemobiliseerden bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt; alzoo onder omstandigheden, waardoor duidelijk blijkt, dat hetgeen door hen, ten behoeve van de gemobiliseerden, werd verricht, niet is te beschouwen als „dienst" of daarmede na verwant; c. vereenigingen, bes! uren, commissie e d., welke in liet belang der gemobiliseer den werkzaam waren. In gevallen, waar reeds een belooning in fcenigen vorm is toegekend, kan slechts bij uitzondering alsnog het „witte mobilisatie kruis" worden verleend. DRIE JONGENS VERMIST TE TEXEL. Sinds Zondag worden op Texel drie jon gens van ongev eer 17 a 18 jaar, vermist. Het vei moeden bestaat, dat het drietal s nachts of 'savonds laat. in een vletje oyer hel Marsdiep is gevaren en vandaar met den trein naar Amsterdam is vertrokken. De politie is cr, volgens de Tel.. nog niel in geslaagd de jongens op te sporen Begrij pelijkerwijze verkeeren de ouders jn groote ongerustheid. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Spanbroek nabij Hoorn) brandde gis teravond de kapitale boerderij van den heer A. B. af. De brand is ontstaan doordat de dienstbode, die alleen thuis was, een bran dende briket liet vallen. Men slaagde er in een gedeelte van den inboedel te redden. Verzekering dekt de schade. AANRIJDING OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. De boomen waren niet gesloten. De D-trein, die Donderdagmorgen le 7 uur 57 van Deventer vertrokken is, heeft op den bewaakten overweg te Duistervoorde een melkwagen aangereden De overwegwach ter had vergeten de boomen te sluiten. Te gen hem is dan ook proces-verbaal opge maakt. De melkwagen werd liebt bescha digd cn de trein kon na een geringe vertra ging zijn weg vervolgen. MEVR. ALB. STEENHOFF-SMULDERS. Men meldt uit Baarn aan de Msb.' Ter gelegenheid van haar zilveren huwe lijksfeest ontving mevrouw Alb. Steenhoff— Smulders te Baarn, wegens haar vele ver diensten voor de katholieke zaak als schrijfster, dichteres en pionierster in de katholieke v rouwenbeweging van Z. H. den Paus het gouden kruis Tro Ecclesia et Pon- tifice. Zondag a.s. komen het bestuur van den C.-K Vrouwenbond en de leden van de afd. Baarn de begiftigde aan de Pastor ie geluk- venschen pn zal pastoor van Oppenraay h^ai- hef epremetaal op de borst hechten Naar Het olk verneemt, hebben de be moeiingen van den burgemeester van Heer len er toe geleid, dat de volgende week een conferentie zal plaats vinden tusschen den Nederiandschcn Bioscoopbond en de Zuide lijke Vereeniging voor 1 ilmkeuring in ver band met het nog steeds hangende bio scoopconflict in het Zuiden des lands. GROOTE KERK TF, DORDRECHT. De belangrijke restauratiewerken van het westelijk deel der Groote Kerk te Dordrecht, het gedeelte besloten tusschen het dvvars- schip en den toren, welke herstelling go- schiedt volgens de plannen en onder leiding van de architecten B van Bilderbeek te Dordrecht en Jos. Th. Cuypers te Roer mond, zijn, na gehouden onderhandsche in schrijving, door de Commissie voor de Restauratie der O. L. Vr. of Groote Kerk op gedragen aan de firma A. en J. Paardekoo- per te Den Haag. Do .werkzaamheden zullen, volgens het Ilbld., spoedig een aanvang nemen. Begon nen wordt met het verplaatsen van het kerkmeubilair naar het dvvarsschip, alwaar, gedurende de drie a vier jaren welke de restauratie vordert, de kerkdiensten zullen worden gehouden. Het eeuwig vrouwelijke, door May Christie. Uitg. A. W. Bruna cn Zn.'s Uitg.-Mij., Utrecht, Evelyn \mes peemt tijdelijk de plaa.t6 in van den chauffeur, die lijdende is aan long ontsteking. Daar haar vader weigerde het salaris aan den zieke uit te betalen, doet zij het werk, opdat de arme kerel zijn salaris zal krijgen. Op een morgen moet ze een vrachtwagen naar het kamp te Stone- barrovv brengen, waar zc.cenigen tijd blijft, daar dc beste chauffeurs daar influenza hebben. In dit kamp is ook kapitein Wil fred Roscommon, dien zij reeds eerder ont moet had en die op Eva verliefd is. Ook zij mag hem graag, maar er gebeurt nog heel wat voor ze elkaar geheel toebehooren cn May Christie heeft al die gebeurtenissen op. zeer interessante wijze beschreven, zoodat men voortdurend geïnteresseerd den loop van het verhaal v olgt. Reizen, door Frans Coenen. Uitg. Em. Querido's Uitg.- MJj., Amsterdam Een reisbeschrijving, maar geen dorre óp- somming van merkwaardigheden gezien en beleefd op reis. Integendeel! Op pittige cn vaak geestige wijze vertelt de schrijver van een reis naar Duitschland, hoe hij het Duitschland van 'na den oorlog vond en hoe de sfeer daar veranderd is. De symbolen van het stramme Deutschtuni zijn verdwe nen, er is ontspanning gekomen. Het doet weldadig aan een zoo begaafd man daar over te hooren en vooral de beschrijving van Goethe's stad is in meer dan een op zicht kostelijk. De geluksvogel, door E. Phillips Oppenheim. Uitg. A. W. Bruna en Zn.'s Uitg.- Mij., Utrecht.- De handelsreiziger Martin Barnes staat in Ash Hill het kunstig snijwerk van een deur te bewonderen, als deze plotseling open gaat en Martin uitgenoodigd wordt binnen te treden. Vol verbazing komt hij in een kamer waar vier heeren zitten en één dezer, lord Ardrington, deelt hem mede, dat hij spoedig sterven zal en het betreurt dat zijn neef Gerald Garnham, die hem op alle mo gelijke manieren mishaagd cn getergd liceft, zijn erfgenaam zal zijn. Daarom wil hij over zekere gelden beschikken bij acte van schenking. Een sommetje van tachtig dui zend pond wil hij geven aan hem, wiens voetstappen hij het eerst zou hooren voor bijgaan. Die geluksvogel is Martin Barnes. \ls rijk man komi de reiziger aan de zaak terug en bedankt verder voor het ondank bare baantje. Hij geniet van het leven, schaft zich een auto aan en trekt er op uit. Door een toeval komt hij aan het buiten van lord Ardrington, die niet gestorven is, maar volkomen genezen het hospitaal heeft kunnen verlaten. De lord heeft vertrouwen in hem en deelt hem mede. dat hij vroeger in Zuid-Amerika een wel wat raar leven heeft geleid met twee groote boosdoeners. Hij is ze voor jaren ontvlucht met mede neming van vrouw cn dochter van een van hen. De vrouw is overleden, maar de pleegdochter is bij hem en hij is zeer aan 't meisje gehecht Nu zijn echter de vroe gere vrienden op komen dagen en hij vreest dat de vader de dochter zal opeischen. Daarom dringt hij bij Martin er op aan een schijnhuwelijk aan te gaan met het meisje. Deze doet dat en nu ontwikkelt zich een strijd om het bezit van Laurita. De vader en zijn vriend deinzen voor niets terug en Martin Barnes beleeft hachelijke avontu ren. Maar hij overwint ten slotte. Niet echter om zijn vrouw zijn eigendom te kun nen noemen, want hij houdt meer van lady Blanche, een nicht van zijn weldoener. Ook dit komt terecht. Gerald Garnham voelt zich bijzonder aangetrokken tot Laurita, zoodat de scheiding gemakkelijk gaaf. Een buiten gewoon spannend verhaal, dat zeer boeiend is geschrevpn en dan ook lot het einde toe interessant blijft De roep der Pool door H H. Houben. Uitg. Em. Queridos Uitg.-Mij., Amsterdam. De raadselen van de Pool hebben reeds eeuwen en eeuwen stoutmoedige en onder- inemende mannen aangetrokken, die om (verschillende beweegredenen den Pooltocht Ondernamen en dan heel dikwijls na eerr leis \an de grootste ontberingen of d<m Voort in het eeuwige ijs of zonder cenig praktisch resultaat moesten terugkeeren Mannen van weienschap hebben zich cr aan gewaagd, louter en alleen om de weten schap ie dienen. Hun streven kan slechts bewondering wekken. Maar ook avonturiers en reclame-makers zijn niet teruggedeinsd voor de yelë gevaren en de vaak matclooze ellende. Hun geschiedenis spreekt van wer kelijk grootsche daden, van ongekenden moed en buitengewoon uithoudingsvermo gen, maar ook van ziekte, ellende en uit putting. terwijl dan nog telkens weefde vraag rijst: Waarom en waarvoor.' Behou dens enkele succesvolle tochten is er nog niet veel bereikt, de raadselen van de Pool zijn nog niet opgelost. In dit boek wordt ons van al die tochten verteld, van af de eerste onderneming tot Nobile's avontuur met de Italia. Met zorg heeft de schrijver zijn materiaal verwerkt 2n het is hem gelukt er een belangwekkend geheel van te maken. De beroemdste toch ten bespreekt hij uitvoerig en wel zoo, dat wc diep ontzag voelen voor dc enorme piv.osiaties der mcnschelijke energie. De werkelijke Poolonderzoeker krijgt de waar deering, welke zij verdient, dc dilettant wordt de critiek niet gespaard. Jankef's jongste, door Sam Goudsmit. Uitg. Km. Queridos Litg.- Mij.. Amsterdam. Het gezin van den uitdrager Jankef Leef- mans heeft het niet gemakkelijk in den strijd om het bestaan. Niet altijd is het eten cr volop en de kinderen moeten dan ook al jong meehelpen in den handel om de zorgen wat lichter te maken. Veel dat poëzie aan het kinderleven brengt moeten zij missen, zoodat zij niet in dc gelukkigste omstandigheden opgroeien. De jongste van het gezin, Eli, is een knaap, die diep voelt de ellende van dit bestaan en toch ook zich deel weet van het gezin en de vreugden en ontberingen meemaakt als onverbrekelijk tot het geheel behoorende. Zijn vroolijke, levenslustige vader heeft grooten invloed op zijn vorming, veel meer dan de ziekelijke moeder, die steeds weer jammert, dat de kinderen te veel in vrijheid worden opge voed en alle tekortkomingen aan die op voeding wijt. De innerlijke verstandhouding tol den vader is onverwoestbaar, zelfs als hij na een gev-elige a'straffing ooi de pof- fert een wrok hi zich blijft voelen, blijft de eenheid en saatahoorigheid in hem, tot een breuk kan het niet komen. En als de andere kinderen het huis verlaten en hij nog maar met een zusje achterblijft, is het dat diepe gevoel, dat hem er toe brengt zijn vader te weerhouden het koper van Jan Mot te koo- pen, waardoor hij zeker met' dc politic in aanraking zou zijn gekomen. Vooral de eerste jeugd is prachtig be schreven en de gezins-schildering van die ploeteraars is vol liefde cn teerheid. De warmte, welke het geheel omhangt, doet weldadig en doordringt ons van het geloof cn vertrouwen dat Jankef's jongste be- hecrscht. Later als dc streken der ouderen ruw naar voren treden en het innerlijk schokken van den teerhartigen knaap, mist de weergave dat diepe gevoel. Maar als ge heel een belangwekkend boek. De vrouw, die men begeert, door Max Brod. Uiig. Andries Blitz, Amster dam. Erwin Mav reder, een oud Oostenrijksch officier, heeft de liefde in verschillenden vorm gekend. Eerst dc genotliefde met Doroth.v. toen de peinzend smartelijke met Agnes en ten slotte de ware liefde met Stascha. Voor hem is de liefde, in welken vorm ook het voornaamste in het leven. Hef komt er niet op aan iets tijd vernieuw ends te hebben beleefd, maar wel in alle intimi teit eVm dag van volkomer geluk. De hoofd zaken blijven altijd dezelfden, en blijven zoo gecompliceerd en fijnbesnaard, dat men er nooit over heen geraakt: het hart en de liefde en de vrouw waar men naar ver langt. Liefde is volgens hern een ontzettend natuurverschijnsel, oneindig zoet maar ook oneindig vernielzuchtig. Waarom verlangen wij. dit wetende, meer dan een vluchtig ge luk. Dit alles past bij ons organisme, bij den heelcn opbouw van ons lichaam en van onzen geest! Wij echter willen meer en daarom verteert ons het vuur. Wij houden het niet vol waarlijk te beminnen. Daarvoor zijn wij niet sterk genoeg. Slechts tegen een zwakke liefde zijn we opgewassen. Deze levensopvattingen zijn wat sterk per soonlijk en zullen mogelijk weinig instem ming vinden. Maar dal neemt niet weg. dat de schrijver ze in een vorm heeft gegoten, welke in hooge mate aantrekkelijk te, zoo* dat men het verhaal met de grootste inte resse volgt Onder de klamboe, door Pamela Wynne. Uitg. v. Hólkema en Waren- dorf s Uitg.-Mij., Amsterdam. Evenals in haar vorige boeken verhaalt de schrijfster ook hierin van een onbevan gen, in vele opzichten naïef, jong meisje, dat de geneugten en moeilijkheden der liefde ondervindt. Dandelion Davison is de oudste dochter van een gelukkig gezin, dat echter van een klein bedrag per jaar moet leven. Vooral de toekomst der jongens baart voel zorg. De komst van een oud vriend uit Indié, Sir Frere Manwaring, schenkt eenige hoop. Ms hij eens op Dandelion verliefd werd! Dan was alle leed geleden. Manwa ring ondervindt aanstonds de bekoring welke van het jonge meisje uitgaat en vraagt haar, maar Dandelion weigert. De groote teleurstelling bij de ouders doet haar echter op dit besluit terugkomen en zij wordt lady Manvvaririg. Langzamerhand overwint dc taktvolle Frere haar schroom en als een gelukkig echtpaar komen zij in Bombay. Door zijn vele werkzaamheden moet Frere zijn jonge vrouwtje veel alleen laten en leent zij het oor aan het liefdes- gefluister van majoor lancaster, een En- gelsch officier met een slechte reputatie bij de vrouwen. Gelukkig gebeuren er geen ern stige dingen. Maar Manwaring 13 geheel verkoeld. Dandelion voelt echter iuist nu hoeveel zij v'an hem houdt en doet alle moeite hem weer te winnen. Hetgeen ook gelukt. Dandelion is wat heel erg naïef en het is moeilijk aai. te nemen dat cn zoo onschul- verkrijgbaar in de Slijterij in Gedistilleerd dig wezentje, aangenomen dat er zoo écn bestaat, de vrouw van een ernstig en be jaard zakenman wordt. Daar zit iets on wezenlijks in, waardoor het eerste gedeelte maar matig kan bekoren. Het leven in Indië met dè intrigues der Inlandsche bedienden en de bekoringen van het Oostersche leven pakt veel meer, zoodat wc ten slotte nog een bevredigend gevoel hebben, vooral dank zij de levendige schilderingou van het Britsch-Indischelev en. Licht. Uitg. W de Haan, Utrecht Inhoud van afl no. 44: De Neder landse^ zwerfsteenen door P. v. d. Lijn; Uitvindingen en romantiek; Het levensge heim van de aal door Anton Fr. Brunn; Dsjengis Khan door A. Hallema; Het pessi misme; Amerika en do misdaad. Inhoud van afl. ho. 45: Tsjecho-Slo- vakije door prof. dr. A. Kraus; De invloed van het weer op ons zieleleven door P. Balinsen; Het wonderlijke radium door S. A. Lund; Raphael en zijn beteekenis voor de schilderkunst II. Inhoud van afl. no. 46: De Japansche weefkunst; Onze vroegere koopvaarders en de. zeeroovers; Zuid-Amerika zooals het werkelijk is; Vader Cats; Christiaan Huy- gens; Een historisch overzicht omtrent het melken door H. Terpstra. Zondag, 25 Augustus. Hilversum A. V. R. O. 9.00 Voor Post- duivenliefhebbers 9.02 Gramofoonplatcri 9.10 Esparanto 9'25 Concert V. P. R. O. 10.3U Kerkdienst in Bellevue Ds. J. van Dorp. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein 12.00—12.30 Lezing. 12.30—2.00 Lunclimuziek. 2.002.30 Tooneel - halfuurtje. 2.30—3.00 Piano sonaten. 3.00— 3.30 Gramofoonmuziek. 3.30—5.00 Concert 5.00 Kleuteruurtjes. 5.40 Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman. 6.00 Concert. A V.R.O. 7.30—8.00 Gramofoonmuziek 8.00 Tijdsein. 8.15 Kurhaus Daarna Gramofoon muziek. 12.00 Sluiting. Huizen. N. C R V. 8.25—9.20 Morgen wijding. K. R. O. 10.00—11.00 Hoogmis. 12,30 —1.30 Lunchmuziek. 1.30—2.00 Spreker 2.00—2.30 Literair halfuurtje. 2.30—3.30 Ver korte opera „Traubadour 3.30—4.15 Spre ken. 4.15—5.00 Voor zieken. N.C.R.V. 6.00 Kerkdienst. Na 6.00 Avonduitzending. Maandag 26 Augustus. 'Hilversum A.V.R.O. 10.00 Tijdsein 10.01—10.15 Morgenwijding. 12.15—2.00 Lunchmuziek 2.00—2.30 Gramofoonmuziek 2.301.30 Rembrand t Theater 5.006.00 Kinderuurtje 600 Tijdsein 6.00—7.15 Diner- muziek 7.15—7.45 Lezing. 7.45 Politiebe richten. 8.00 Tijdsein. 8.01—9.00 Vereeni gingsuurtje 9.0011.00 Concert. 10.00 Reis berichten. Daarna Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen. N.C.R.V. 11.00 Tijdsein. 11.00 —11.30. Ziekendienst. 12.30 Tijdsein. 12.30— I.45. Orgelconcert. 4.00 Tijdsein. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. 5 00 Tijdsein. 5.00—6.30 Gra mofoonmuziek. Na 6.30 Avonduitzending Dlusdag, 27 Augustus. Hilversum A.V.R.O. 10.00 Tijdsein. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.30 Herden kingsbijeenkomst ter gelegenheid van het 900 jarig bestaan van Soest. 12.00 Politie berichten. 12.152.00 Lunchmuziek. 2.00— 2.45 Kookkunst. 2.454.00 Gramofoonmu ziek. 1.30—5.30 Microfoondebutanten. 5.30— 7.00. Dmermuziek 7.00—7.45. Lezing 7.45 Politieberichten. 8.00 Tijdsein. 8.01—8.3') Boeken halfuurtje. S.30—11.00 Concert. 10.00 Persberichten. Daarna Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting Muizen K. R. O. 11.30—12.00 Godsdien stig halfuurtje. 12.00 Tijdsein. 12.15—1.15 Lunchmuziek. 1.152.00 Gramofoonplatcn. 2.002.20 Knipcursus. 5.2(^—3.20 Vrouwen- uurtje. 5.006.20 Dinermuziek. Na 6.00 Avonduitzending Woensdag 28 Augustus. IT i 1 v e s u m A.V.R.O 10.00 Tijdsein 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.00 Politiebe richten. 1215—2.00 Lunch muziek. 2.00— 2.30 Gramofoonmuziek. 2.30—3.00 Kurhaus 3.30—5.00 Populaire muziek. 5.30—7.15 Con cert. 6.00 Tijdsein. 7.15—7.45 Lezing. 7.45 Po litieberichten. S.00 Tijdsein. 8.01—8.15 Gra- 'Wufoonmuziek. Na afloop Persberichten én Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting Muizen N.C.R.V. 11.00 Tijdsein. 11.00- II.30. Ziekendienst 12 30. Tijdsein lf.SO— 2.00 Concert 3.00 Tijdsein. 2.Ö0—2.30 Gra mofoonmuziek 3.39—1.30 Concert. 4.30—5.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Tijdsein. 5.006.00 Kinderiiurtje Na 6.00 Avonduitzending

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6