"MASSA'S De Adelaar. BINNENLAND ALASTRIM BEDREIGING MERKWAARDIG POLITIE BELEID HEVIGE ONI PLOFFING TE NIJMEGEN ERNSTIG ONGELUK OP DEN BUIKSLOTERWEG FOTOGRAFEEREN MET HINDERNISSEN VERPLEEGDE ONTSNAPT TE LEIDEN Inmaakbrandcwijn" Havik 41 Telefoon 292 De vacantie eindigt. Prima Manchester Jongenspakken ANGSTIGE UREN IN MIJNSCHACHT „Bange sein nutzt nicht" Waarmee wordt iogeeot Een medewerker van „Het Vaderland' deelt een cn ander mede omtrent de stof waarmede wordt ingeënt en de plaats waar deze wordt bereid Gelijk men zich herinnert werd vroeger van kind op kind geent; men heeft dit ver laten, omdat men meende, dat daardoor de mogelijkheid bestond, dal ziekten wer den overgebracht. Men is toen overgegaan tot de vaccinatie uit, kalfpokken. Oorspronkelijk gebeurde dit rechtstreeks, "d.w.z. men stond, om zoo te zeggen, naast het kalf, waaruit men geënt werd. Toen beeft men den weg gevonden om de entstof te conserveeren en te verzenden Jaar in jaar uit is dit goed gegaan totdat de uilslagen der enting minder goed wer den. Do pokken kwamen niet zoo goed meer op. en men vreesde, dat de slof niet virulent genoeg meer was om de immuni teit tegen de pokziekte te waarborgen. Teneinde de \irulentie te verhoogen heeft men toen aan het kalf nog een passage door het konijn toegevoegd. Toen werd de \irulentie weer grooter cn bezwaren deden zich niet voor totdat in 1903 zich een geval voordeed, dat door som migen wordt beschouwd als een encephali tis postvaccinalis, d.w.z hérseuonis. king door inenting. Sindsdien lieert men verschillende geval len dier ziekte waargenomen. Het is hier niet de plaats om de wetenschappelijke de tails van dit vraagstuk te bespreken. Vol doende zij het vast te stellen dat in de hoe danigheid \an de pokstof blijkbaar de oor zaak niet is gelegen. Men is bevreesd geweest, dat dit wel liet geval was en heeft toen gezocht naar an dere pokstof. Zoodoende is men terecht ge komen bij ecu stof. die in Spanje werd ge bruikt en afkomstig was van konijnen waarbij primair de hersenen-geënt worden. Men noemde deze stof neurovaccine; zij werd uitsluitend bereid in het Rijks-Serolo- gisch instituut tc Utrecht Deze stof was zeer virulent en gaf nogal heftige reacties Maar ook hierna bleef encephalitis niet uit Vandaar dat van October 1927 niet meer wordt geënt met de neurovaccine. Sedert wordt weer de gewone koepokstof afgeleverd. Als nu in dien tijd kinderen eens heftig gereageerd hebben op die neurovaccine, voor zoover ik weet is er niet één sterfge val door voorgekomen (uitgezonderd dan de encephnlitisgevallen). dan is dit niet het gevolg van .eigendunkelijke handelingen van een of ander bacteriologisch laborato rium. doch van een op wetenschappelijke basis cn overtuiging berustende proef. In Spanje wordt deze stof met succes ge bruikt Doch gelukkig cn terecht heeft men, toen de resultaten nog niet goed waren, deze be reiding direct stopgezet. En zeker treft hier niet één directeur van eenigen gemeentelijken geneeskundigen dienst schuld. Deze heeft niets te maken met de slof die gebruikt wordt, draagt daarvoor niet eenige verantwoordelijkheid cn kan daarop abso luut geen invloed uitoefenen. Ingevolge Wet cn Koninklijk Be-sluit zijn bepaalde plaatsen aangewezen, waar Koe- p.okinrichtingcn de stof bereiden. Van één ding kan men echter op aan, namelijk dat de stof die gebruikt wordt, nooit de oorzaak is van de encephalitis, die zoo sporadisch voorkomt. De wetenschap heeft echter nog niet kunnen vinden waar wel de oorzaak ligt. Tnlusschen rijst een vraag. liet schijnt w el vast te slaan dat Alastrim niet volkomen identiek is met onze pokken. Het feit echter, dat inenting een voorbe hoedmiddel is tegen alastrim bewijst wel, dat zij er dan toch wel oen broertje of zusje van is. Zou het nu niet mogelijk kunnen zijn, nu we hier zooveel ziektegevallen hebben, een specifiek alaslrim-vaccine te maken, waar aan het, al is 't nog zoo geringe cncephali- tisgevaar niet verbonden is? In Januari 1926 heeft hier een interna tionale conferentie plaats gegrepen over pokken, alastrim cn vaccinatie. Daar is toen ook indirect deze quaestie besproken, n.l. of de lymphe van de alastrim benut zou kunnen worden als voorbehoed middel tegen pokken Het lijkt mij thans eerder aangewezen om te onderzoeken, of de alastrim-lymphc te gebruiken is als voorbehoedmiddel tegen de alastrim zelve, en of daar dan geen ence phalitis bij voorkomt. Loopt dit onderzoek gunstig af, dan zou een onderzoek kunnen ingesteld worden ten opzichte der pokkon. Maar toch zou ik er tegen w illen waar schuwen, oris goed voorbehoedmiddel tegen pokken niet op zijde te schuiven voordat vast staat, dat we er iets beters voor terug gevonden hebben. De ervaring met de neurovaccine leert dat. Intusschen doen dergelijke teleurstellen de ervaringen, een persoonlijk leed dat een enkeling treft, niets af aan het feit, dat thans inenten een absoluut vereisclite is. Wie zich nu niet laat inenten handelt on verantwoordelijk tegenover zichzelve en de gemeenschap. DE ALASTRIM TE ROTitRDAM ERNSTIG Geenszins is de alastrjmepidemie te Rot terdam aan het minderen. Er komen de laatste dagen verscheidene gevallen bij, en lederen dag moeten or eenige patiënten in het ziekenhuis worden opgenomen. Daarbij moeten natuurlijk ernstige complicaties niet uitblijven Ecu oude vrouw die in het ziekenhuis aan cmii Bergweg werd ver pleegd is aan alastrim overleden. Hiermee is het totaal aantal dcoden dat door de epidemie is veroorzaakt gekomen tot op vijf. Het totaal aantal gevallen van alas trim dat de vorige week bekend was, was ongeveer 150. Het is van de week vermoe delijk wel gestegen tot 180 of 190. Het per centage d'ooden is dus vrij hoog. Aan de andere zijde heeft men te Rot terdam nu hel derde. althans voor zoo ver door de bevoegde autoriteiten wordt trkend, geval van encephalitis na in enting. In het ziekenhuis Coolsingel is de zer dagen een vijfjarig jongetje opgenomen dat de gevreesde encephalitis had gekre gen. Men kan evenwel aannemen dat op het oogcnblik, de halve bevolking van Rot terdam is ingeënt Hieruit blijkt duidelijk dat het alastrirn-gevaar veel en veel groo ter is dan dat van de encephalitis. En dat verklaart ook dat er van de zijde van de medische wereld zoo gehamerd wordt op inenten. In verschillende logementen te Rotter dam worden op hei oogcnblik de bewoners ingeënt Voorts hebben verscheidene mili tairen van de zeemacht uit Rotterdam, aanzegging gekregen, zich te laten inenten Wanneer zij daartegen eventueel gewetens bezwaren hebben worden zij bij huil op komst li dagen in quarantaine gehouden Niet in de cel maar ni er de grens Hoe eeo messensteker straf ontloopt Men schrijft aan hel Vaderland uit Hen gelo- Ken staaltje van merkwaardig politioneel beleid heeft bij de Hengeloschc bevolking ernstige verontwaardiging verwekt Het geval heeft zich aJ. vólgt toegedragen: In den nachl van 10 op 11 Augustus j.l wandelde in de Bankastraat te Hengelo de heer P. uit Goor met zijn verloofde toen een wielrijder die hen juist gepasseerd was. van zijn rijwiel viel en bleef liggen De heer P.. met het lof van den man begaan, snelde toe om hulp te verleencn, (Joch op dat oogcnblik sprong de gevallen wielrijder plotseling overeind en bracht den Jicer P. eenige messteken in het dijbeen loe. om daarna ijlings de vlucht te nemen. De getroffene werd bij bewoners van de Bankastraat binnengedragen, waar bleek, dat een slagader was doorgesneden Een onmiddellijk ontboden geneesheer meende, dat hulj) niet meer zou baten cn ook een chirurg zag den toestand zoo ernstig in dat de getroffene nog een afscheidsbriefje aan zij.n moeder schreef, die, na voor eenige jaren haren anderen zoon door een motor ongeluk op een onbewaakte» overweg te hebben verloren, nu opnieuw zoo zwaar ge troffen werd. Gelukkig echter bleek bij opname in het ziekenhuis, dat de heer P. in het leven zou kunnen worden behouden, al deden zich dan later complicaties voor. welke ook op dit oogenblik nog een uiterst zorgvuldige verpleging in het ziekenhuis noodzakelijk maken. De dader van dezen laffen moordaanslag, een Duitscher, maakte den volgenden mor gen met een landgenoot een wandeling naar Delden, waarbij bleek, dat hij het mes, waarn\ee do aanslag was gepleegd, in de mouw van zijn jas verborgen hield. Hij ver telde zijn kameraad, dat hij den vorigen avond een onbekende eenige messteken had toegebracht en dat hij nu opnieuw den lust in zich voelde opkomen iemand met het mes te lijf te gaan. De vriend had hem daarvan echter weten af te houden en in den nacht van Zondag op Maandag werd de man in zijn kosthuis te Borne van zijn bed gelicht cn naar het bureau van politie te Hengelo overgebracht. Hier legde hij een volledige bekentenis af. Als verzachtende omstandigheden voerde hij aan. dat zijn lust tot moorden een ge volg was van den oorlog en dat hij. wan neer hij te veel gedronken had, steeds een onbedwingbare neiging in zich voelde op komen om iemand met een mes te lijf te gaan. Na den Maandag in een cel van het poli tiebureau te hebben doorgebracht werd nu dit voor de maatschappij zoo gevaarlijke heerschap reeds den volgenden ochtend aan den grenscommissaris te Enschedé overge geven om over de grens te worden geleid, aan welke opdracht nog denzelfden dag is voldaan! Hier heeft zich dus het merkwaardige ge val voorgedaan, dat de dader van een moordaanslag en nog wel een buitenlander, op vrije voelen wordt gesteld en bovendien gelegenheid wordt gegeven zich aan zijn straf te onttrekken. ïn het ergste geval wordt nu deze man bij verstek veroordeeld, hetgeen wil zeggen, dat hij, wanneer hij de grens mocht overschrijden, de gevangenis straf zal moeten ondergaan, welke hem door de rechtbank zal worden opgelegd. De man zal echter wel zoo verstandig zijn in Duitschland te blijven, dat voor dergelijke strafzaken niet uitlevert, om dan wellicht, wanneer zijn straf verjaard is. nog eens in ons land terug te komen, waar de politie zich jegens dergelijke misdadigers zoo uiterst humaan betoont. Bij informatie bij den commissaris van politie le Hengelo iju;u de reuen \att deze gedragslijn, deelde deze ons mede, dat de uitzetting is geschied op last van den offi cier van justitie. Van bevoegde zijde ver nemen wij echter, dat deze daartoe zeker geen opdracht zou hebben gegeven, wanneer door de plaatselijke politie niet irt dién zin was geadviseerd cn hem op liet ernstige karakter van dezen moordaanslag was ge wezen. Het meest gedupeerd door deze handel wijze is zeker wel het slachtoffer en diens familie, vvien nu tevens de gelegenheid is ontnomen om zich civiele partij te stellen. Wij vernemen dan ook dat dezen zich in middels met een request om in deze wel zeer merkwaardige quaestie tot den minis ter van Juslilie tóbben gewend, opheldering te verkrijgen. Gvooie schade in de Splendor fabrieken 6 ernstig gewonden Maandagmorgen omstreeks half S, heeft een ernstige ontploffing plaats gehad in de machinekamer van de ..Splendor' fabrie ken te Nijmegen Een zuurstofapparaat is uit elkaar gesprongen. In de fabriek is groo te schade aangericht. Er zijn 5 of C gewon den van wie een paar ernstig De meeste gewonden werden naar hel ziekenhuis vervoerd. Onmiddellijk is men met het opruimingsvverk aangevangen. Uit Nijmegen wordt ons nader gemeld De ontploffing in de fabrieksgebouwen aan de N V. Splendorgloeilampenfahrieken heeft hedenmorgen le ruim kwart over plaatsgehad De ontploffing is niet veroorzaakt door een zuurstofapparaat in de machinekamer doch heeft plaatsgehad in een gang naast de machinekamer. Hierdoor loopt een gasleiding en hot schijnt dat deze niet geheel in orde was. Vermoedelijk door het bonken van de mag neet is het gas tot ontploffing gebracht. Dr. ontploffing was geweldig en een hevige slug werd gehoord. Bijna onmiddellijk daar op sloeg een der zijmuren in die gang die door het geheele fabrieksgebouw heen loopt, om. Deze muur die de afscheiding vormde tusschcn de gang van de machinekamer en de expeditie en het magazijn sloeg in beide laatstgenoemde afdeelingcn van de fabriek. Hier bevonden zich een aantal arbeidcrs.cn voorzoover tot nu toe kon worden vastge steld is een 6-tal arbeiders, vv.o. eenige vrouwelijke min of meer ernstig gewond. Zij zijn naai eenige ziekenhuizen overge bracht. Ook in de machinekamer werd ernstige schade aangericht Hier hadden evenwel voorzoover wij tot nu toe vernamen geen ongelukken plaats. Op do plaats van de ontploffing ontstond brand, doch deze kon voordat de brandweer ter plaatse was met eigen middelen wor den gebluscht. 1-Iet bedrijf zal naar de Directie van de X. V Splendor gloeilampenfabrieken ons mededeelde, over 3 ft i dagen weer op gang kunnen worden gebracht. Het ligt thans stil voornamelijk doordat, de machineka mer ontwricht is. De schade is daar even wel niet zóó groot, volgens de Directie, dat liet bedrijf geruime» tijd zal behoeven stil tc zijn. Spoedig na de ontploffing waren de poli tieautoriteiten cn de Arbeidsinspectie iet- plaatse HET ONGELUK TE GENèVE. Eon herdenkingsplechtigheid. Op hot terras van de kerk te Trelex bij Xyon, dat uitziet op 'het meer van Gcnève, heeft een aangrijpende plechtigheid Ier herdenking van de nagedachtenis van <le in de afgeloopcn week in het meer omgeko men jongelieden Chapuisat uit Genève en jhr. J. D. K. Six uit Den Haag, plaats ge had. Ecnigo honderdtallen belangstellen den, familieleden, vrienden cn kennissen, waren hierbij tegenwoordig De Nederland- sche gezant te Bern was vertegenwoordigd door zijn echtgcnoote. mevr. Doude van Troostwijk en door den consul te Gcnève, den heer J. C. van Notten. JOUGO-SLAVISCHE MINISTERS TE AMSTERDAM. Men meldt ons uit Amsterdam: Zondag hebben de Jougo-Slavieche mi nister van buitenlandsche zaken, de heer Marinkovilsch, de minister van financiën Scrljuga, de gezant in Londen Djouritch en hun gevolg, allen met hunne dames, van Den Haag uit, waar zij in verband met de herstelconferentie momenteel vertoeven, een bezoek gebracht aan Amsterdam. Er werd een boottocht door de havens gemaakt, waarbij het gezelschap begeleid eu voorge licht werd door den onderhavenmeester, den heer De Vries. Voorts wérd een bezoek gebracht aan den Hortus, waar de hortu- lanus, de heer Van Laren, de buitenland sche autoriteiten rondleidde. Ilierna werd het aquarium van Artis be keken. Ook werd nog de collectie-Six be wonderd. waarna hoogst voldaan de bui tenlandsche gasten weder naar Dén Haag vertrokken. Poeliersknecht tusschen vrachtauto en boom bekneld. Bestuurder te snel door de bocht? Op den Buiksloterwcg te Amsterdam heelt Zaterdagavond een auto-ongeval plaa!.= gehad, waaraan snel rijden wel niet vreemd zal zijn geweest en waarbij zekere II. Bierdrager ernstig werd gewond. Een vrachtauto, bestuurd door den poelier T. de G., te Öostzaa», reed met een snelheid van naar schatting 60 a 90 kilometer door een bocht. De wagen kwam met hot voorwiel in eon grindpad langs den weg, waardoor de poelier zijn stuur niet geheel meer meester bleef. Bierdrager, een knecht van den poelier, die naast zijn baas gezeten was, wilde, toen hij zag dat de auto rare capriolen ging maken, uit den wagen springen, hetgeen zijn ongeluk is geworden. De man raakte bekneld tusschen het por tier van den vrachtauto en een boom, met het gevolg, dat hij zeer ernstig werd ge wond; zijn beide beenen werden vrijwel verbrijzeld. De auto botste legèn een vol genden boom en werd beschadigd De be- stuurder kreeg geen letsel. De zwaar ge kwetste Bierdrager werd per aulo van den G. G D. naar het Binnengasthuis gebracht; zijn toestand was gisteravond zeer ernstig. Tegen den poelier is proces-verbaal op gemaakt. Dc vrachtauto is door het bureau Volcwijkspark in beslag genomen. (Cour. liet X v. d. D Plat ingestort en een familie omlaag gevallen Wonderlijk goed afgeloopen Zondagavond te 6 uur is te Gouda een zich achter de bovenétage van liet door den schilder .1. Lugtharfc bewoonde perceel Klei wegstraat 33 bevindend plat plotseling inge zakt en met limi personen naar beneden ge stort Op liet plat, dal een oppervlakte heeft van ongeveer 60 M2„ bevond zich de familie Lugihart, die zich in een hoek had verec- uigd om een foto tc laten nemen in verband met het feit, dat dc heer Lugthart Maandag 85 jaar wordt. Vermoedelijk door den zwaren last is het reeds oude plat, dat uit een houten plan kier met zink overdekt, bestaat, toen over do geheele breedte en over gebóte lengte losgescheurd en ingezakt De opstaanders stortten vijf meter om- Jaag en kwamen over en op elkaar terecht in den hoek van de ondergelegen reparatie- inrichting voor rijwielen. De hevig geschrokken familie werkte zich zoo goed cn zoo kwaad als het ging los Twee personen bleken gewond te zijn. een had eenige lichte kwetsuren opgeloopcn. en de ander, een verpleegster tc Arnhem, bleek haar arm gebroken te hebben. Zij is pet auto naar de Wijkverpleging vervoerd. Alle andere personen zijn zonder leisel vrij gekomen, zoodat dit ongeluk wonder boven wonder nog goed is afgeloopcn. In dc rijwiclinrichting werden verschil lende fietsen bedolven en gedeeltelijk ver nicld. Dc politie stelt naar het gebeurde een on derzoek in. (Mm.) Na hevige worsteling overmand Zondagavond tusschen 8 en 9 uur heeft de 19-jarige mannelijke verpleegde M. II. L kans gezien uit hel Psychopaten Asyl in liet voormalig Pesthuis aan de Gevangen- lftan te Leiden to ontsnappen Hij rende ue zich in de buurt bevindende spoorbaan op, waar hij in een seinpaal klom. Op het bor des gekomen smeet hij de groote olielan taarn naar de hem belegerende verplegers en inmiddels toegesnelde agenten, die met andere voorwerpen door den man werden bedreigd. Daar men geen kans zag den ongelukkige meester te worden, werd ten einde raad de brandweer opgebeld. Eer deze evenwel ter plaatse was, scheen de man in te zien dat zijn vesting onhoudbaar was, waarom hij op een gegeven moment naar beneden sprong om den strijd op den beganen grond voort te zetten. Na een hevige worsteling slaagde men er toen in, hem te overmees teren, waarna hij naar het Asyl werd terug gebracht. Door deze ongewone gebeurtenis ondervond de trein uit Utrecht eenige ver traging. (Courant het N v. d. D.). HOOGTE-BEBOUWING IN AMSTERDAM. Door Ged. Staten goedgekeurd. Naar de Tel. verneemt hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Holland thans goedkeuring verleend aan het eenige maan den geleden door den Amsterdamschen Raad genomen besluit tot wijziging van de Bouwverordening met betrekking tot de hoogte-bebouwing, waartegen door den in specteur van de volksgezondheid bedenkin gen waren geopperd. verkrijgbaar in de Slijterij in Gedistilleerd in diverse kleuren, heel voordeelig. Langestraat 40. Tel. 224 -Vo de instorting te Brunssiim Met den Joego-Slavischen bouwer Ko- lens. een der beide mijnwerkers, die door de Instorting in Staatsmijn Hendrik te Bruns- sum gcruimen tijd ingesloten hebben geze ten, had een medewerker van de. Tel. gis teravond een kort onderhoud Jankowsci, dat is mijn „kompel", en ik waren Zaterdagmorgen, toen het ongc- \al plaats had, zoo begon hij, werkzaam can de schacht, die nog niet geheel gereed is. Wij hoorden op een gegeven oogenblik een geluid alsof de lier werkte Dc motor stond echter stil en daarom begrepen wij, dar er iets niet in orde was Wij hoorden toen het geluid van vallende stecnen, dat steeds sterker werd cn ongeveer twintig seconden aanhield. Opeens weerklonk een hevige slag, veroorzaakt door de naar bo ven slaande lucht Wij sprongen op zij en eers\ toen de schrik voorbij was, gingen h«' Kijken. Langs dc ladders zijn wij daar op afgedaald lot wij niet verder konden. Dat was op ongéVecr 28 meter afslands van boven. De schacht was in totaal 51 meter diep. Onder ons zagen wij vernielde Ind ucts en verder naar beneden steenen- «mi hout De sleeper onder aan de schacht, die een zoon is van Jankowsci, riep ons door dc luchtbuis toe, dat de opzichter naar de bovongrondsche. werken telefoneerde. Wij zaten inmiddels gevangen en gingen maar wei t naar boven. Eén lamp lieten wij branden, de beide andere moesten uit, die konden wij later noodig hebben. UóC liadt u liet inmiddels boven. Was u niet ongerust? Bange sein nuuizt nicht, antwoordde Kolen-, kalm nadenken en de handen uit de mouwen steken is' het beste. Wij bete kenden hoc lang de gevangenschap zou duren d a u" de hoeveelheid steenen tc schat- t« Toen ginnen wij aan het werk, ten citric .c voorkomen, dat wij, wanneer we konden afdalen, steenen op het hoofd zou den krijgen. Toen zij beneden 10 wagens steenen geruimd hadden, daalden wij af tol de gobrok*n bidders Twee ervan bonden w ij run een ketting, de derde konden wij gewoon afdalen, nadat wij wat hout en stio11 hodden opgeruimd Eindelijk om halfvijf had men de transportgalerij vrij gekregen en konden wij met eenige moeite den weg naar beneden via die afdeeling vol tooiey I'.n toen u beneden was .7 Werd hoera geroepen, zeide Kolen- glimlachend. Zij hadden allemaal spnsz. dat we eniii watcn De groote ketel koffie stond op ons te wachten. Wij kregen boter hammen van den opzichter en toen haast ten wij ons om droge kleercn aan ie trek ken, want wij waren lekker nat geworden. UIT DE STAATSCOURANT. Voornaamste Koninklijke be sluiten uit de Staatscourant van hedenavond. Bevorderd zijn tot v ice-admi; aal Jhr. G. L. Schoren, chef van de afdeeling materieel van het departement van defensie, I-I. ter Broekc Hoekstra, commandant van de zee macht in Jndië cn Mr. T. C. Jager, chef van den marinestaf, allen thans schout-bij nacht. Bevorderd tot kapitein-luitenants ter zee de luitenants ter zee lc klasse J A. Kruijs, J E Meijer Ranneft; tot luitenant ter zee le klasse die der ?o klasse E. l Borgesius, 11. T Hoffmann, I-I. D. Lindner, 1 C. d'En- gelbronner, J. II van Renkhuijzen en J. J. A. Schragen van Leemden; verleend dc titulaire rang van kapitein- luitenant ter zee bij de Kon. Marinereservc aan den luitenant ter zee le klasse dier reserve II. Regoort; bevorderd tot luitenant ter zee le klasse bij dc Kon. Marinereserve de luitenants ter zee 2e klasse dier reserve J J. Vuyk. P Reurslag, C. H. Vellenga en D de Boer; benoemd tot ridder in de Oranje Nassau- orde zuster Justina (tnej H. C. de Rooy) hoofd van het liefdegesticht te Deurne; toegekend de bronzen cerè-medaille der Oranje Nassauorde aan D. J. I-Iazelzet, let terzetter bij de N.V. Drukkerij M. Wijt en Zonen te Rotterdam. WETHOUDER J TER HAAR. B. en W. van Amsterdam hebben het voornemen op Woensdag 4 en Donderdag 5 September den gemeenteraad bijeen tc roe pen, o. m. tei behandeling van de ontslag neming ais wethouder van den heer J. ter Haar.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6