DE ONTWIKKELING DER LUCHTVAART HET HAVENVERKEER TE ROTTERDAM DE VERMISTE POSTZAK TERECHT DE ZOUTBORINGEN IN OVERIJSSEL GELUKKLE. WOLKENLOOZE JAREN VERGADERING VAN DE INT. VEREENIGING Humorhoekje Een gering percentage stukgoed in het eerste halfjaar van 1929 Geleidelijke toename Over Rotterdams havenverkeer geduren de liet eerste halfjaar van 1929 vermeldt de Tel. het volgende.: In weerwil van de strenge vorstperiode gedurende de maand Februari, waardoor do Rijnvaart verscheidene weken geheel gestremd was, blijft het totale kwantum der ter zee. lanzs rivieren, kanalen en spoorwegen aangebrachte of weggevoerde lading, t.w. 31.505.94S ton, slechts 754.265 ion bij liet eerste halfjaar van 1928 ten ach ter. Belangrijk groóter is het verschil ech ter vergeleken met de eerste zes maanden van 1927, toen in totaal 36.6S0.731 ton wer den verwerkt. Het ter zee aangebracht of weggevoerd kwantum stukgoederen bedraagt ditmaal 2.485.669 ton tegen 2362.149 ton in 1928 (1927: 2.216.50» ton). Hier valt dus een ge leidelijke. zij het dan ook in verhouding ge ringe toeneming te bespouren De hoeveel heid aangevoerde granen toont voortdurend achteruitgang. Werden gedurende het eer ste halfjaar van 1927 in totaal 2.243.671 ton aangevoerd, gedurende het overeenkomstig tijdvak in 192S daalde de aanvoer tot 1.954.096 ton, terwijl de statistiek voor de afgeloopcn ges maanden een verderen te ruggang tat 1.821 80S ton aanwijst. De aan voer van liet artikel grondnotcn vermeer derde van 159.170 ton in het eerste half jaar van 1928 tot 192.355 ton. ITet totaal tier aangevoerde ertsen, n.l. 4.169127 ton, toont wel is waar een stijging van ïond 400 000 ton in vergelijking met het eerste halfjaar van 1928, maar blijft 943.000 ton bij het overeenkomstig tijdvak in 1927 ten achter. Het totaal dor kolen-, cokes- en briket- 'tentransportcn volgt ook dit jaar een da lende lijn. Gedurende de eerste zes maan den van 1927 werden in totaal 7332.909 ton ■via Rotterdam uitgevoerd; voor 192S be droeg het totaal 6.163.521 ton, terwijl blij kens de statistiek het totaal voor de afge loopcn zes maanden 5 626.658 ton bedraagt. Hierbij dient er op gewezen, dat de uit voer van kolen etc. gedurende het eerste semester 1927 nog in het teeken der Engel- sche kolenstaking stond. Is dus 1927 als vergclijkingébasis minder betrouwbaar, de achteruitgang van ruim een half millioon ton vergeleken met het normale eerste halfjaar van 1928 is nochtans aanzienlijk Ook de uitvoer A an niet afzonderlijk ge noemde metalen blijft met een totaal van 598.203 ton ruim 70.000 ton bij het eerste halfjaar van 1928 ten achter. De overige sta- tistiekpostcn toonon over het geheel geen groote wijzigingen Slechts blijft dc aan voer van hout met een totaal van 384.915 ton rond 70 000 ton bij liet eerste halfjaar van 1928 ten achter,. Is het beeld, dat de goederenbeweging in de achterliggende zes maanden toont, de reeds gereleveerde tijdelijk gestremde Rijn vaart in aanmerking nmend. over het ge heel niet ongunstig, het geringe percentage stukgoed, t.w. 14.57% van den totalen aan- en uitvoer ter zee en 12.1 van het totaal der te water en per spoor aangebrachte en/of uitgevoerde goederen, blijft een zwak ke plaats in de wapenrusting van Rotter dams haven. Op de beteekenis van het slukgoedverkeer is reeds zoo vaak gewe zen. dat het signalceren van den onbevre- digden toestand te dezen aanzien voldoen de lijkt. Het is intusschen duidelijk, dat, waar de bedrijvigheid en welvaart in een haven niet allereerst en allermeest bepaald worden door liet totaal der goedcrcnhewregih'g. maar veeleer door den aarcl der behandelde la ding, een nauwkeurige analyse der statis tiek noodzakelijk is. ten einde onjuiste con clusies te vermijden BOND VAN PROCUREURS- EN DEURWAARDERSKLERXEN. y Jaarvergadering. De Bond van Procureurs- cn Dcunvaar- dersklerkcn in Nederland heeft Zaterdag j.l. te Breda, onder leiding van den voor zitter, Jac. van Garderen, zijn jaarïijkschc algemeene vergadering gehouden. Dc secretaris, dc heer A. C. Lcgcl, bracht verslag uit over den toestand van den Bond. Het ledental steeg in het afgeloopcn jaar van 288 tot 308. Het aantal afdeelin- gen bedraagt thans 12, terwijl het aantal ondersteunende leden (advocaten en deur waarders) 215 bedraagt. Dc heer K. Droog, redacteur van het ver- eenigingsorgaan „De Rechtsstrijd" met. bij blad „Dc Canclidaat-Deurwaarder", bracht verslag uit over dc redactie en administra tie van dat orgaan. Door den penningmees ter, dc heer J. H. Hamann, werd verslag gedaan van het door hem gedurende het afgeloopen vereenigingsjaar gevoerd finan cieel beheer. Da leiders van het Plaatsingsburcau. de heeren B. Douma, A. C. Legel cn P. van den Steenhovcn, brachten vervolgens ver slag uit over de werkzaamheden van het bureau. In verband met de statutenwijziging, waartoe het vorige jaar werd besloten cn waardoor het lidmaatschap van den Bond ook werd opengesteld voor personsen, die met goed gevolg hebben deelgenomen aan het Staatsexamen voor Gerechtsdeurwaar der. bedoeld in het reglement van Open baar Bestuur No. IV op de organisatie en »1en dienst der deurwaarders en verdere rechtsbedienden, werd aangenomen liet door het hoofdbestuur gedane voorstel lot verdere statu ten wijzigingen Voorts werd besloten om na. verkregen Koninklijke goedkeuring op die statuten wijzigingen, eenige daarmectö verband hou dende wijzigingen in het huishoudelijk regleraeni aan le brengen. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de hoeren TI. R. Houkcs. Den Haag, voorzitter; P. van der Steenhoven, Heemstede, ico-voorziiter; A. C. Legei, Rotterdam, lo secretaris; L. D. Bitter Jzn., Rotterdam, 2e secretaris; J. H. Hamann, Amsterdam, penningmeester: B. Douma, Amsterdam, commissaris; H. Tabbers, Til burg, commissaris. De benoeming van den heer K. Dioog, Rotterdam, als redacteur van het vereeni- gingsorgaan, werd wederom met een jaar verlengd. Als plaats voor de in 1930 te hou den algemeene vergadering werd Utrecht aangewezen. in New-York achtergebleven De vermiste postzak is terecht. Achteraf is vast komen ie staan, dat er feitelijk niet van vermissing gesproken mag worden, schrijft het Hbld. Kr is n.l. gebleken, dat de postzak niet met de „Olympic" te Cher bourg is aangekomen. Het bericht, det de zak reeds ti» Paris Nord vermist zou zijn, was dus juist. Het hoofdbestuur der P.T.T. hier te lande heeft Zaterdag echter bij Pa ris-Nord naai de juistheid daarvan geïn formeerd Waarschijnlijk als resultaat van dezo vraag ontving het hoofdbestuur gis termorgen uit New-York bericht, dat de postzak niet als vermist behoeft te wor den beschouwd, aangezien de zak te New- York is achtergebleven Er is dus van diefstal of verkeerde expe ditie naar een cn ander land. zooals wij Zaterdag veronderstelden, geen sprake. De postzak is nu Vrijdag j.l. met de ..Majetic" afgezonden en kan aan het ein de van deze weck hier te lande worden ver wacht. PORT SAID EN ALEXANDRIE BESMET VERKLAARD. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft naar aanleiding van ingeko men ambtsberichten de havens Port Said en Alexandria besmet verklaard wegens pest, ITALIANNSCHE ONDERSCHEIDING VOOR DR. A. E. PHILIPS. Het Grooiolficierskruis van de Kroonorde. Z. M. de koning van Italië heeft aan dr. A. \i Philips, directeur der Philipsfabrie- ken te Eindhoven diet Grootofficierskruis van dc Kroonorde van Italië verleend. DE MOORDZAAK TE ST. WILLEBRORD. Door dc rechtbank te Breda zijn v. d. Zanden en P. Braat, verdacht in de moord zaak van St. Willebrord, thans op vrije voeten gesteld. A Braat, die eerst was vrij gelaten cn later is gearresteerd, is in het buis van bewaring ingesloten gebleven. ONBEANTWOORDE LIEFDE. Met hagel gescheten. Men meldt ons uit Apeldoorn: Zondag omstreeks half twaalf werd Liet Tuindorp aan den W'ormenschcweg ge legen, in rep en roer gebracht, doordat plot seling een schot weerklonk. Het bleek, dat aan den Spreeuwenweg nr. 7 door de rui ten was geschoten met een met hagel ge laden jachtgeweer. Tijdens het lossen van het schot was in het .woonvertrek aanwe zig dc vrouw van K. en haar 25-jarige doch ter. Do politie word gewaarschuwd en was onmiddellijk ter plaatse. Het bleek, dat het schot was gelost in schuine richting, waar bij ongeveer 30 hagelkorrels in een kast waren gedrongen. Vrouw K. werd aan haar kin gewond, vermoedelijk door een versprei de of teruggeslagen hagelkorrel. Als ver moedelijke dader is uit zijn woning gehaald en in arrest gesteld de 27-jarige H G„ in die omgeving wonende. Hij had al menig maal de dochter van K., met wie hij vroeger verkeering had gehad, gedreigd haar te zul len doodschieten, indien /.ij zijne liefde niet wilde beentv. oorden. STEIGER INGESTORT TE GRONINGEN. Gistermiddag is bij de Gereformeerde kerk te Oldehovc de steiger van een hoog te van 6 M. naar beneden gestort Drie ar beiders bevonden zich hierop. Een voeger en een sjouwerman stortten naar beneden. Een andere voeger bleef aan een plank hangen, met veel moeite wist men hem uit zijn benarde positie le bevrijden. De naar beneden gestorte voeger ert sjouwerman werden onder planken en puin bedolven. De sjouwerman L. ten Have werd ernstig gewond opgenomen en naar het Academisch ziekenhuis le Groningen over gebracht. DE KONINGIN-MOEDER IN KOBLENZ AANGEKOMEN. Zondagmorgen arriveerde Koningin Emma met haar motorjacht Feja aan de Moezelwerf te Koblenz en gebruikte met haar gevolg den maaltijd op het terras van hotel „Riesenfurstenhof DE OVERVAL AAN DE BLOEMGRACHT TE AMSTERDAM. Tot klaarheid gebracht. Der speciale brigades van de centrale recherche is het na langdurig onderzoek gelukt klaarheid te brengen in den overval cp een kantoor aan de Bloemgracht eeni gen tijd geleden gepleegd Een 21 jarige stratenmaker, een 19 jarige fabrieksarbeider en een 32 jarige slager c'ie van andere misdrijven echter slot en grendel zitten kunnen als de daders wor den beschouwd, terwijl ihans aan het hoofdbureau van politie zich bevindt, een 27 jarige smid die dezer dagen werd aan gehouden cn verdacht wordt van mede plichtigheid aan dit misdrijf, vooral door hef verstrekken van inlichlnigen. Dc bij den overval gebruikte maskers en i \ohers zijn dooi hen in hel water ge worpen, terwijl het geld onderling is ver deeld. - Een interessante wedstrijd Tweede boring met succes bekroond Het Vad. verneemt, dat de Koninklijke Nedcrlandsche Zoutindustrie te Boekelo. die zooals bekend is, in de buurtschap Tweckclo, tusschen Hengelo en Enschedé, onlangs zoutlagen heeft aangeboord en thans onder Oele, in de nabijheid van Hen gelo, een tweede boring verricht, ook met deze boring succes heeft gehad. Het zout werd hierbij aangetroffen op een diepte van ruim 430 meter. Wij herinneren er aan, dat korten tijd, nadat de Kon. Ned. Zoutindustrie met bo ren in Tvvcckelo begon, bekend werd dat ook de Maatschappij tot het verrichten van Mijnbouvvkundige werken op circa 4 K.M. afstand onder Oele een boi'ing ging 'doen. In dc bladen werd toen gesproken van een wedstrijd om het eerst de verwachte zout lagen te bereiken. Mijnbouvvkundige Wer ken begon met het vervoeren van mate rialen voor haar boring in Oele op 1 Juni. Rccd3 enkele weken geleden echter, 15 Juli, boorde de K.N.Z. in Tvvcckelo het zout aan op 295 M. diepte. Deze boring werd be ëindigd op 27 Juni, waarna begonnen v,onl met afbreken, verhuizing en opstelling van den boortoren in Oele, op korten afstand van den boortoren van Mijnbouvvkundige Werken. Op 9 Juni werd door de K.N.Z. met deze nieuwe boring begonnen en reeds thans heeft zij een diepte van 430 M. de zoutlagen weten te bereiken. Intusschen zijn bij Mijnbouvvkundige Werken de werk zaamheden nog niet zoover gevorderd. In dien dus werkelijk van een wedstrijd kan worden gesproken, waarbij het beide par tijen er om te doen was als eerste het zout aan t« toonen, kan worden vastgesteld, dat de K.N.Z. dezen wedstrijd glansrijk heeft gewonnen, niettegenstaande Mijnbouwkun- digo Werken wat betreft de boring te Oele op de K.N.Z een voorsprong had van een maand. Dit resultaat is te merkwaardiger, omdat Mijnbouvvkundige Werken van het maken van dergelijke boringen haar be roep maakt, terwijl de K.N.Z. deze boring alleen voor eigen gebruik maakt en geheel met eigen personeel en materieel Dc Amerikaanschc gezant neemt ajscheid Hartelijke verstandhouding De afgetreden Amerikaansche gezant te s-Gravenhage, de heer Richard M. Tobin, heeft gistermiddag 4 uui, vertegenwoor digers van de Nederlandsche pers, te zij nen huize ontvangen, ten einde hen in de gelegenheid te stellen, afscheid van hem te nemen. De heer Tobin verklaarde, dat zijn verblijf in Nederland, waar hij 6T4 ge lukkige, wolkenlooze jaren heeft doorge bracht bij hem steeds in de aangenaamste herinnering zal blijven Hij hoopte het zij ne le hebben bijgedragen tot het behoud cn de versterking van de hartelijke betrek kingen, die sinds den aanvang van de on afhankelijkheid van de Verecnigde Staten van Amerika, tusschen zijn land en hel onze hebben bestaan. In dit verband herinnerde hij er aan dat de eerste afgezant van de Vereenogde Sta len in Nederland John Adams is geweest, die later de tweede president van Amerika is geworden. I-lij kwam hier met een dub bele taak, de erkenning van een nieuwe republiek te verkrijgen cn leeningen te plaatsen. In beide opzichten is hij volko men geslaagd Hij plaatste zijn leeningen te Amsterdam, onder zeer billijke voor waarden en hij wist Amsterdam, dat des tijds een zeer /plfstanclige plaats innam in dc republiek der Vereenigde Nederla'nden er toe te bewegen, om bet eerste verdrag van vriendschap en handel met Amerika te teekenen Geen wonder, dat Adams met geestdrift over Holland sprak, waar hij met verscheidene belangrijke persoonlijk heden, vriendschap had gesloten. Onder deze bevond zich Baron van cle Capellen van de Poll, die een zeer edel karakter toonde te bezitten en die John Adams, bij al zijn werk voor Amerika hielp. O.a. gaf hij den wensch te kennen al zijn geld te beleggen in de leeningen die Adams plaats le. Het waren ei1 twee, waarvan de ééne gegarandeerd was door Frankrijk. Baron van de Capellen wenschte echter zijn geld te plaatsen in de andere niet gegarandeer de leening, omdat hij vertrouwen had in de toekomst van het Amerikaansche volk Zoo heeft Nederland, Amerika van den be ginne af, op hartelijke wijze gesteund. Het verheugde den heer Tobin, ook iets te heb ben kunnen bijdragen, tot de goede ver standhouding tusschen beide landen. Toen John Adams heenging zeide hij „ik zal niet ophouden te bidden, voor het geluk en de welvaart van Holland". Deze voorden wilde de lieer Tobin tot de zijne maken. Nadat Mr. Belinfante, namens de aanwe zigen, den gezant voor diens woorden had dank gezegd en hem nog vele gelukkige jaren had toegewenscht, bleef de gezant zich nog eenigen tijd met het gezelschap onderhouden. De heer Tobin zal a s. Donderdag, Den Haag verlaten, om zich eerst naar Parijs te begeven. Een rede van Minister Revmer. Het 10-jarig bestaan Bij de opening van de XXIIe zitting van de Internationale Vcrceniging voor Lucht verkeer heeft dc Minister van Waterstaat, dc heer Reymer, de volgende redo in «le 1 ransche taal gehouden; Mijne lleeren! Namens Hr. Ms. Regeering heb ik de eer U hartelijk welkom te heeten cn uiting te geven aan haar groote voldoening dat Gij wel de Residentie-stad Den Haag hebt wil len kiezen als plaats voor deze bijeen komst. Wanneer ilc U aldus welkom heet, ben ik overtuigd de tolk te zijn van de gevoe lens van het Nederlandsche volk, dat met veel aandacht de ontwikkeling van dc Luchtvaart volgt. Men heeft dan ook het recht te zeggen dat de vreemdelingen, die ons land bezoeken, om aan het congres deel tc nemen, in zekeren zin de gasten van het Nederlandsche volk zijn. De Regcoring stelt Uw besluit op hoo- gen prijs, temeer daar het een herinnerings dag betreft, dien Gij dezer dagen herdenkt: het oogenblik waarop Gij in dezo stad voor de eerste maal zijf bijeengekomen, tien jaar geleden. Toen in 1919 Hr. Ms. Regeering gastvrij heid bood aan de vertegenwoordigers van een half dozijn directies van luchtvaart maatschappijen tot het houden van een con ferentie, kon zij niet vermoeden, dat uit deze bijeenkomst een verecniging zou ge boren worden, die binnen korten tijd zich zou ontwikkelen tot een zoo groote en zoo belangrijke organisatie, welke bijna alle luchtvaarlvereenigingen van Europa om vat. Dit doet alle eor aan diegenen, die reeds in dien tijd, toen de wereld in het al gemeen nog zeer sceptisch stond tegenover het slagen van de burgerlijke luchtvaart, de buitengewone beteekenis van het lucht verkeer inziende, het initiatief genomen hebben voor de instelling van de Interna tional Air Traffic Association. Het is dan ook wel verklaarbaar, dat wij in ons midden Sir Sefton Brancker zien, den directeur van de burgerlijke luchtvaart aan het Ministerie van Luchtvaart te Lon den, die in 1919 deze eerste bijeenkomst heeft gepresideerd. Terwijl ik U, Sir Sefton, zeer in het hijzonder welkom heet, bied ik U tezelfder tijd mijn oprechte gelukwen- schen aan met het groote succes van dat eerste voorzitterschap en met het initiatief van uw landgenoot den heer Holt Thomas. De aanwezigheid van den vertegenwoordi- jr<>r van den Volkenbond, van de Secreta- ns»J2P-cleneraal van de Internationale Com missie vfor Luchtvaart, van het Internatio naal Technisch Comité van Juridische ex perts op het luchtvaartgebied, van de ver tegenwoordigers van het Internationaal Juridisch Luchtvaart Comité en van de In ternationale Kamer van Koophandel, welke ik gaarne zeer in hot bijzonder welkom heet, verzekert ons, dat de Vereeniging op den goeden weg is, dat zij er naar streeft de behoeften der maatschappijen te regelen in nauwe samenwerking en ii. opbouwen- den geest met de Internationale Regcerings- organisaties voor de Luchtvaart cn met andere organisaties en dat aan den anderen kant de organisaties die belangstellen in den arbeid van de I. A. T, A. en dat zij bereid zijn Uw streven te bevorderen en met Uw wenschen op zoodanige wijze re kening te houden, dat de Internationale regeling de ontwikkeling \an het luchtver keer niet zal belemmeren. Het luchtverkeer zal ongetwijfeld een groote toekomst hebben en oen stijgende be teekenis voor het wereldverkeer, niet al leen uit economisch oogpunt, maar ook voor de toenadering der volken cn der ras sen. Voor zijn ontwikkeling cn zijn succes riu heeft het internationale samenwer king cn ook een groote vrijheid van beweging noodig. Deze doeleinden, wel ke gij nastreeft, zijn ook voor ons van dfe grootste beteekenis. Ons land, met zijn nationale maatschappij, de K. L. M., van den aanvang af lid van uwe vereeni ging en de nog jeugdige maatschappij in Ncderlandsch-Indië, de K.N.L.M., heeft reeds ernstige pogingen gedaan om bij tc dragen tot de ontwikkeling van het luchtverkeer met en bereid zich voor en ik meen te kunnen zeggen met eenig succes voor liet totstandbrengen van een onderneming, die voor Nederland van het allergrootste belang is, de verbinding door de lucht van de twee belangrijkste gedeelten van ons grondgebied, n.l. van het moederland in Europa en Nederland§ch-Indië. Dezo lucht vaarten van ongeveer 15000 K.M. moet over verscheidene landen loopen. Om te slagen 'is een volmaakte internationale samenwer king vereischt en een groote vrijheid van beweging. Weest dus verzekerd, dat de Nederland sche regeering uw streven toejuicht. Staat mij toe, mijne heeren, u mijn ge- lukwenschen aan te bieden met het 10-jarig bestaan van uwe vereeniging. Blijkens het programma voor deze zitting, waarvan ik met veel belangstelling heb kennis geno men, zijt gij bijeengekomen om samen tc werken aan de oplossing van verschillende problemen, welke van groot nut zal zijn voor de luchtvaart der geheele wereld. Ik hoop, dat al deze problemen, welke gij hebt te behandelen, in uwe beraadslagingen bevredigende oplossingen zullen vinden. ONGEVALLEN IN DE ROTTERDAM- SCHE HAVEN. Zondag is de 27-jarige Duitscho matroos K. W. Rahder van het Duitsche ss. Orest, dat in de Maas te Rotterdam op stroom ligt (®r hoogte van de Holland-Amerika** lijn, terwijl hij mei zijn schip naar den wal ging om eenige leden van de beman ning af te halen, overvaren door de motor boot Rapidc, bestuurd door den schipper J. C. O. uit Oudelcerk aan den IJssel. De roeiboot is gekapsijsd en de matroos is verdronken. Zijn lijk was gistermiddag nog niet opgehaald. Voorts is de kapitein van de boot „Hol land" van cle reederij van der Schuyt op de rivier de Maas dooi* het slingeren van het schip getroffen door een vallende laad boom. Hij kreeg ten ernstige hoofdwonde waarmee hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel is opgenomen. En tenslotte is de schipper L. D K. op liet rijnschip Titian te Rotterdam bij hef \ustleggen van een balk in een vier meter diep ruim gevallen. Hij is met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen in het ziekenhuis Coolsingel. BEGRAFENIS J. J. VAN DER LEEUW. Zaterdagmiddag is op Nieuw Eik cn Dui nen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. J. van der Leeuw, die vele jaren oudste firmant in geweest van dc fir ma De Erven de wed. J van Nellen tc Rot terdam. Er was veel belangstelling. Behalve de firmanten en directeuren van de firma Van Nellc deden nagenoeg het geheele, zoo wel hooger- als lager kantoorpersoneel en vele leden van het fnbriekspersoneel van hun belangstelling blijken. Voorts waren er tal van vrienden van den overledene, zoowel uit de Residentie als uit Rotterdam, bene vens verschillende vertegenwoordigers uit de Rotterüamsche zakenwereld. In de rouwkamer heeft de heer Zonneveld, procuratiehouder der firma Van Nelle na mens het geheele personeel een laatst vaar wel tot den ontslapene gericht. Hierna werd de baar, die door verschil lende bloemstukken bedekt was grafwaarts gedragen In den stoot reed nog een wagen iriet kransen cn bloemstukken mede AUTO VAN DSN DIJK GEVALLEN. Een reiziger der GrunÖ,; tabaks fabrieken tc Groningen is bij Gouda met zijn auto van den Haastrcchtschen Dijk getuimeld, door dut de wagen op een bij liet herstel van den dijk ontstane zachte plek in den berm weg zakte. De auto sloeg over»den kop en kwam ondersteboven onderaan den dijk neer. De bestuurder maakte dc tuimeling mede, ma ra bekwam, behalve een onbeduidende verwonding boven het oog, geen letsel. Dé auto is met een kraanwagen weer op den weg gebracht. Vrouw: - O Fnot Ik ben roo blij dat Je er bent. Ik gal ttn dien landlooper een stuk van mUn cigengebaiitor -ate en ci' is daar tn slaap gevallen. Man; O eh zeg. weet je zeker, dat ny alleen in 1 aap laf (Eumorist),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7