D00DEMANS ROTS. Donderdag 29 Augustus 1929 ^M£tl^^^X^OSCHD$OPX..AP 28e Jaargang No. 52 TWEEDE BLAD. BINNENLAND DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM DE DROEVE RIJ Chauffeur ernstig gewond LIEFDESTRAGEDIE DE STAKING TE LEERDAM HET BIOSCOOP-CONFLICT FEUILLETON. De C.H.'fractie zegt haar steun aan B. en W. op Zal het geheele college ontslag nemen Namens de Christelijk Historische Raads fractie is Dinsdagmiddag een schrijven van den volgenden inhoud verzonden aan de Raadsfracties, die tot de samenstelling van dit College van B. en W. hebben medege werkt: „Namens de Christelijk Historische Raadsfractie heb ik de eer u als voorzitter van één der raadsfracties, welke tot de sa menstelling van het huidige college hebben medegewerkt, het volgende mede te deelen: De Christelijk Historische Raadsfractie stelt zich ten opzichte van het kardinale punt: „handhaving van cenc bij de begroo ting van 1929 toegezegde verlaging van een electriciteitstarief op 1 October 1929", waar voor de heer Ter Ilaar gemeend heeft zijn ontslag als wethouder te moeten nemen, geheel en al achter haar wethouder, en zal zij daarvan bij de aanstaande behandeling der begrooting 1930 doen blijken. Bovendien zal door het college van Bur gemeester en Wethouders niet langer op eene bijzondere tegemoetkoming van de zijde der Christelijk Historische Raads fractie moeten worden gerekend. Wij achten het een daad van loyaliteit om dit aan de bovengenoemde fracties mede te deelen en verzoeken u derhalve uwe fractie van deze. mededeeling in ken nis te stellen. Namens dc Christelijk Historische Raadsfractie (w g) C. FRIDA KATZ, Voorzitster. Bovenstaande mededeeling van de Chris- telijk-Historischo Raadsfractie zoo teekent het HblcL aan is voor de verdere omwikke ling van de wethouderscrisis van groote beteekenis. Het tegenwoordige college van B. en \Y. sedert September 192? steunende op 25 raadsleden, dat is de volstrekte meerderheid, kan thans nog slechts steu nen op 21 stemmen, d i. op eene minder heid. Aangenomen zells, wat mag worden be twijfeld, dat bij die 21 raadsleden vol doende homogeniteit bestaat, dan nog is het voor een dagelijksch gemeentebestuur van de hoofdstad niet wel doenlijk, te blij ven regeeren op zulk een zwakken onder grond. Zoodat thans het meest voor de hand ligt, een collectief ontslagnemen van de overige vijf wethouders onder het motief: dat het besluit der Christelijk-Historiscihe fractie een langer aanblijven van d i t col lege onmogelijk maakt. Zijn wij goed ingelicht dan zal spoedig het nemen van een zoodanig besluit ern stig worden overwogen. P. A. VAN WESTRHEENE. f Begrafenis te Roosendaal (G.) Gistermiddag heeft, op het kerkhof te Roo sendaal (G.) de teraardebestelling plaats ge had van het. stoffelijk overschot van den hekenden componist, musicus en criticus van do Nieuwe Arnheinsche Courant, .den heer P. A. van Westrhccne. Gistermorgen begon dc stadsbeiaardier Jac. Oremus zijn beiaardspel met Mendelssohn's treur- marsch, ter nagedachtenis van den man, die zooveel deed voor bet klokkenspel. De teraardebestelling had gistermiddag in allen eenvoud, doch onder zeer groote be langstelling plaats. Een schat van bloemen vertolkte de gevoelens, die de overledene bij velen heeft verwekt Onder dc vele aan wezigen merkten we op mr. de Monchy, burgemeester van Arnhem en den heer An- dré de la Porte Jr., resp. voorzitter en se cretaris der Arnhemsche Orkestvereeriiging, den componist Emile von Bruckem Fock, vertegenwoordigers van de Arnhemsche Vereeniging voor Kamermuziekuitvoeringen van het Tijdschrift Muziekcollege, van de Klokkenspelvereeniging, van de Kon. Man- nenzangvereeniging Aurora, van den Arn- hemschen Stadsschouwburg, kunstcritici en vertegenwoordigers van de Nieuwe Arn hemsche Courant, den heer Manks, onder directeur der A.O.V., verschillende koordiri genten, zangleeraren, organisten, beiaard- bespelers enz. Aan het graf werd niet gesproken. Door liet Arnhemsche Kleinkoor en Orkest werd gezongen „Gute Nacht" van Schumann. Diep onder den indruk verlieten de aanwe zigen daarna de begraafplaats. (Tel.) Een autobus door een trein gegrepen Op den onbewaakten overweg bij Scbarno- goutum i9 gistermorgen tegen zeven uur dc autobus, bestuurd door K. Miedema uit Bolsward, door den uit Leeuwarden komen den trein gegrepen. Dc autobus werd eenige honderden meters moegesleur en totaal ver nield. De bestuurder liep eenige zware hoofdwonden op en werd met den zelfden trein, die ongeveer een kwartier vertraging had, naar Sneek vervoerd, waai' hij in het St. Anthoniusziekenhuis werd opgenomen. Hij is ernstig doch gelukkig niet levensge vaarlijk gewond. De man moet den trein niet hebben opgemerkt, want bij den onbe waakten overweg waar het ongeval plaats vond, is het uitzicht goed. De machinist kon den trein niet meer tijdig tot stilstand brengen. Gelukkig had Miedema met de autobus juist een gezelschap naar Sneek gebracht en roeds hij met den leegen wagen terug. MOTORRIJDER BOTST OP FIETSER. Drie gewonden. Dinsdagavond beeft op den straatweg nabij Éarlingen een ernstig ongeval plaats ge had. De 40-jarige kistenfabrikant A. Hoek uit IJarlingen reed per rijwiel naar Harlin- gen en had zijn zesjarig zoontje achterop. Van den anderen kant kwam de motorrij der de Jong uit Sixbierum. Juist bij het passeeren sprong een band van het motor rijwiel. De heer de Jong verloor zijn stuur en reed over den heer Iloek cn zijn zoontje heen. Beiden werden ernstig gpwond. De heer dc Jong brak een been, zijn zoontje beide becnen. Zij zijn naar het Algemeen Ziekenhuis te Harlingen vervoerd. Ook de motorrijder de Jong, die niet ernstig gewond werd, is in het ziekenhuis opgenomen. Rijks-Asyl voor Psychopaten. Een proces met gezinsver pleging. De geneesheer-directeur van het Rijks Asyl voor Psychopaten te Leiden heeft in de plaatselijke bladen aldaar ccn adverten tie geplaatst, waarin gezinnen worden ge vraagd, die genegen zijn een ter beschik king der regeering gestelde verpleegde uit het Rijkeasyl tegen vergoeding in hun gezin op te nemen Twee jaar en zes maanden gevange; nisstraf geëischt wegens poging tot dood slag Een Nijmeegscbe „Carmen" Men meldt ons uit Amsterdam. Een acht tienjarig fabrieksmeisje, voor wie do fa briek een noodzakelijk kwaad en het ver maak alles was, maakte ruim een half jaar geleden in een danslokaal te Nijmegen, waar zij hij haar houders woonde, kennis met een 23-jarigen letterzetter, die sinds eenigen tijd bij Terpsichore het geluk trachtte te vinden, dat hem thuis niet deel achtig scheen te worden. Hoewel de jon geman echtgenoot en vader was, aarzelde hij niet om met het danslustige fabrieksmeisje vriendschappelijke betrekkingen aan te knoopen. De verhouding was reeds eenige maanden oud eer zich de eerste moeilijk heden voordeden. Bij hun terugkeer uit Arnhem, in de laatste week van Mei, naar welke stad zij een uitstapje hadden ge maakt, viel het paartje op 't station als 't ware in do armen van de bedrogen echtge- noote, die baar mededingster de stuipen op het lijf joeg door de mededeeling „dat er thuis wat voor haar zou opzitten!" Het meisje, dat. reeds meermalen ervaren had dat haar papa aan een lichamelijke tuchti ging opvoedkundige waaide toekende, be sloot do kans van een nieuwe kastijding niet af te wachten, maar do wijk te nemen naar Amsterdam. De letterzetter deed toen een zeer domme daad. Inplaats van gehoor te geven aan de roepstem van zijn gezin, liet hij de balans zijner liefde naar den verkeerden kant doorslaan. Hij volgde zijn vriendin naar de hoofdstad, waar beiden werk trachtten te vinden. Alleen het meisje slaagde daarin cn daar baar vriend niet over contanten beschikte, stond zij hem meermalen een deel van haar zuurverdien de penningen af. De verhouding tusschen het tweetal was echter noch ideaal, noch idyllisch: het meisje ging zoo'n beetje haai' eigen weg, waarop meer dan een ontmoe ting met tot avondtuurtjes bereide verte genwoordigers van het hoofdstedelijke ster ke geslacht voorkwam. Duidelijke dreige menten vaon den kant des letterzetters had den geen uitwerking. Op den laten avond van 10 Juli 1.1.. toen beiden in niet bepaald vriendschappelijk kout gewikkeld langs den stillen Brouwersgracht liepen, kwam hei moment, dat op zeer ruwe wijze aan de ver houding een eind maakte. Toen de jonge man haar zekere voorstellen deed, wei gerde het meisje dit kurt maar krachtig. „Pas op, of ik bega een ongeluk moei dc afgewezene ongeveer gedreigd hebben. „Dat doe je toch niet!" luidde het onvoor zichtige antwoord. Nauwelijks had zij deze woorden gespro ken of dc minnaar deed met een geopend knipmes, dat hij reeds eenigen tijd in dc hand had. een paar stekende bewegingen in de richting van het meisje, dat, in borst en buik getroffen, bloedend neerviel. De dader nam de vlucht, zwierf uren lang rond, ver liet de .stad cn meldde zich den volgenden dag bij de politie te Leiden aan. van waar hij spoedig naar hot Anistordamsche Iluis van Bewaring verhuisde. Het meisje kwam in het Binnengasthuis terecht, waar geconstateerd werd dat haai* wonden niet van ernstigen aard waren, zoo dat zij de inrichting reeds den volgenden dag kon verlaten. AN een berouwvolle zon dares keerde zij naar Nijmegen terug. Dinsdag stond de letterzetter terecht voor de Vacantiekamer der Rechtbank alhier. Hem was poging tot doodslag subs, poging tot zware mishandeling en meer subsidair mishandeling ton laste gelegd. „Ik weet dat ik ccn geopend mes in nVn handen heb gehad, maar verder weet ik niets...." aldus verd. „Ik was van plan mijzelf tc doodon liet O.M.. mr. Overbosch, achtte van de tenlastelegging de poging tot zware mis handeling bewezen. Het feit in aanmerking nemend, dat misdrijven, tegen het leven ge richt, met den dag toenemen, eischte de offi cier twee jaren en zes maanden gevangenis straf. H. COLIJN. Bedankt als lid der Eerste Kamer. De heer H. Colijn, bij de laatste verkie zingen als lid van de Tweede Kamer ge kozen, heeft thans bedankt als lid van do Eerste Kamer. In een bijeenkomst van bet Centraal Stembureau, a.s. Vrijdagmiddag to ,s-Gra- venhage te houden zal in deze vacature worden voorzien. Jongensachtige opzet Ongemotiveerde heethoofdige actie Naar aanleiding van de bij de glasfabriek „Leerdam" te Leerdam uitgebroken sta king, verzoekt de directie dezer fabriek ons, bet volgendo te willen mededeelen: Dinsdagmiddag hebben een aantal jon gens aan een der afdealingen van de glas fabriek „Leerdam" het werk neergelegd, zonder dat daar eonig overleg aan is voor afgegaan. Het betreft hier een z.g. wilde Ïongensstaking, welke ook geheel tegen de wènschcn van do verschillende vakorgani saties ingaat. ITct werk van de jongens wordt dan ook zoo mogelijk door de oude ren verricht. Dc jongensachtige opzet van deze ongemotiveerde, heethoofdige actie aldus de directie doet een spoedig einde verwachten, terwijl enkele jongens reeds weder het. werk hebben hervat PRINSES JULIANA. H. K. H. Prinses Juliana heeft met haar vriendinnen Dinsdagavond de kampeertijd bij het Aardhuis beëindigd. Om vijf uur reed H. M. de Koningin met tweespan van het paleis naar het Aardhuis om afscheid te nemen van dc jonge dames. II. M. de Koningin-Moeder wordt Vrijdag middag per auto van Socstdijk op Het Loo verwacht ter viering van den verjaardag van H. M. de Korrmgiftr ALASTRIMBESTRIJDING BIJ P.T.T. Vanwege den P.T.T.-dienst is in eenige daarvoor in aanmerking komende plaat sen aan het personeel de gelegenheid gege ven tot kostelooze inenting tegen alastrim door den controleerend geneesheer. Tc Rotterdam en te Arasterdam is hier van reeds een zeer ruim gebruik gemaakt. ZOUTBORINGEN ONDER OELE. Ook dc boringen der Kon. Ned. Zout- industrie onder Oelo hebben thans succes opgeleverd. Men zal zich herinneren, dat de boringen te dezer plaatse zijn verricht om na de gevonden zoutlaag onder Twekkelo, de uitgestrektheid van het aangeboorde ge bied te kunnen vaststellen. Tc Oei© is het zout govonden op een diepte van 430 M„ hetgeen dus een belangrijk verschil mei Twekkelo is, waar op 290 M. diepte zout werd gevonden. Naar de directie der Zout- industrie mededeelde, zullen vermoedelijk geen nieuwe boringen meer worden ver richt. daar dc omvang van het exploratie- gebied thans voldoende vaststaat. Het wach ten is nu nog slechts op het antwoord van Geel. Staten, bij wie onlangs de concessie aanvraag is ingediend. Een conferentie tusscben de partijen Op bet. raadhuis te Eindhoven werd gis termiddag een conferentie gethouden tus schen de besturen van de Vereeniging van Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring en den Nederlandscken Bioscoopbond, welke door de bemoeiing van den burgemeester van Heerlen was tot stand gekomen. Van bet bestuur der Zuidelijke keurings- vereeniging waren aanwezig de heeren mr Van Oppen, Verdijk. Habets, Berger en Kuiper, resp. burgemeesters van Maas tricht, Eindhoven, Kerkrade, Venlo cn Val- kenswaard, alsmede do secr. der vereeni ging, de hoer Van Elck. Het hoofdbestuur van den Nederlandsclien Bioscoopbond was vertegenwoordigd door de heeren Hamburger, voorzitter; Van Bienc, vico- voorzitter: Zondervan. secr. en Peters, hoofdbestuurslid, alsmede den administra teur, den heer De Hoop. Op verzoek van den burgemeester van Heerlen, den heer Van Grusvcn, die ook ter conferentie aanwezig was, cn met toe slemming van de beide partijen heeft de heer D. van Staveren, voorzitter van de centrale commissie voor filmkeuring te 's-Gravenhage, de confercntio gepresideerd. In de conferentie werden van weerskan ten voorstellen gedaan om tot oplossing van het bioscoopconflict in het Zuiden te komen. Do voorstellen zullen door de be sturen der beide vereenigingen nader wor den overwogen. ITet resultaat dezer over wegingen zal den heer Van Staveren ten spoedigste worden medegedeeld. KINGSFORD-SMITH TE EINDHOVEN. Bezoek aan de Philipsfabrieken. De beroemde Australische vlieger cap tain Kingsmord-Smith, bekend door zijn uitgestrekte en stoutmoedige vluchten in gezelschap van luitenant Ulm o.a. over den Stillen Oceaan en van Australië naar Lon den met het Fokkervlicgtuig „The Southern Cross", heeft gisteren een bezoek aan de Philipsfabrieken te Eindhoven gebracht. Dit bezoek hield verband met de toepas sing van speciale lampen, die Philips ten dienste van de luchtvaart maakte, zoowel op de „Southern Cross" als op de voor dc Australische luchtlijnen bestemde Engcl- sche Fokkermachines. Bij het bezichtigen van het laboratorium vaan de proeffabriek toonde Ivingsford- Smith tevens groote belangstelling voor de fabricage der radio-zend- cn radio-ontvang- lampen DE KLOMPENBEURS TE EPE. Vele inzendingen en flinke handel. De 12e Nationale klompcnbeurs werd Dins dag te Epc geopend door den burgemeester Er was groote belangstelling. Onder do aan wezigen was o.a. de heer A. H. Grevors, di recteur van 's Rijks Nijverheidslaboratorium te Delft. Er waren vele inzendingen en flinke han del. De klompenindustrie begint tc herleven cn de toekomst in dit vak schijnt gunstig NIEUW KAMERLID. In de vacature Dr. L. N. Deckers. Bij schrijven van 23 Augustus had de lieer dr. L. N. Deckers, bericht gezonden dat hij zijn benoeming tot lid van dc nieuw ge kozen Tweede Kamer niet aanvaardt, üe voorzitter van liet. Centraal Stembureau heeft nu in zijn plaats benoemd verklaard den heer J. c. van Beek tc Deurnc. Zooals men zich zal herinneren, zal dc lieer Van Beek voor deze benoeming bedanken om voor den qualitcRszetel plaats te maken voor den heer Schaepman. Wie dagelijks een half uur voor anderen heeft gezaaid, wandelt in den ouderdom door een korenbed van liefde. Naar bet Engelscb van A. T. OUILLER—COUCH. 0.5 Hij bad geen haast, maar zat mij maar onafgebroken aan te kijken met zijn onuit staanbare, gemeene oogen. I-Iij zat heel non chalant met zijn linkerhand in zijn zak en toen hij achterover leunde en naar mij keek, speelde hij met den gesp die op de kist lag. Toen ik pijnlijk mijn hoofd wat omdraaide kwam er een droppel bloed in mijn oogen door een snee in mijn voor hoofd; toch zag ik dat er een grendel op de deur zat. In een hoek lag een leege flesch en een hord met wat eten. Een ake lige petroleumlucht vervulde de benauwde kamer, ik kon haast geen ademhalen; maar het eenige geluid in de doodelijke stilte was het eentonig tikken van mijn horloge dat daar op de kist lag. Hoe lang ik daar gelegen had kon ik niet gissen, maar ik merkte op dat de vloer veel minder helde dan toen ik op 't dek klauterde, dus dat het water aanmerkelijk gewassen was. Toen ik al die dingen over dacht had. wijdde ik mijn aandacht weer aan Colliver en vroef mij af hoe hij mij dood zou maken en hoe lang hij daar nog mee zou wachten. Zijn gemeene oogen waren nog steeds op mij gevestigd en een paar minuten keken üBrtS elkander stilzwijgend aan. Toen, zonder den blik van mij af te wenden, schoof hij zijn stoel vooruit haalde langzaam een kort, zwaar mes uit zijn gordelriem, haalde het uit de scheede nog altijd zonder de lin ker hand uit zijn zak te halen legde bet op tafel en leunde toen weer in zijn stoel. Eindelijk zei hij op zeer vastberaden toon, alsof bij de woorden goed overwoog: „je begrijpt wel, denk ik, dat als je tracht te schreeuwen of om hulp te roepen je er oogenblikkelijk geweest ben"'. „Goed, goed,'' ging hij voort, nadat bij een oogenblik op mijn antwoord gewacht had, „zoo lang je dat goed begrijpt, dan doet het er niet toe. Ik erken, dat ik veel liever met je gepraat had cn niet alleen tegen je. Maar voordat ik je dood maak je begrijpt zeker wel, dat ik dat doen zal zoodra ik met je klaar ben wou ik wel eens een woordje met de praten, mijnheer Jasper Trenoweth." Uit den toon, waarop hij deze woorden zei, had men kunnen opmaken, dat hij mij met een aardig buitenkansje feliciteerde. Hij zweeg een oogenblik om het gewicht van hetgeen hij zei goed te laten doordrin gen in mijn boofd en nam toen den gouden gesp in zijn hand. Met den voorvinger en duim van zijn rechterband hield hij de twee stukken aan elkaar en hield ze toen vlak voor mijn oogen. „Zie je dat? Kan je dat lezen?" Toen ik nog steeds zweeg liep hij terug naar de kist en legde den gesp neer. „Ahazei hij met een kort afschuwelijk lachje, „je wilt niet spreken. Maar er is een tijd geweest mijnheer Jasper Trenoweth' dat je je ziel wel had willen verkoopen om dit ding van goud in je handen te hebben en te kunnen lezen wat er op geschreven staat. Het Is jammer, dat je handen ge bonden sljn, bitter jammer. Maar Ik wil niet hard voor je zijn en het kan mij dus niet schelen om te lezen wat er op ge schreven staat. Het geheim zal veilig bij je zijn, nietwaar? Volkomen veilig bij je." Hij sprak die laatste woorden een voor een uit. alsof het een genot voor hem was, cn de spot die in de gemeene oogen te le zen stond, deed mij veel meer pijn dan mijn banden. Nadat hij even gewacht had om de uitwerking van zijn plagerij na te gaan ging hij weer zitten, haalde den gesp naar zich toe en zeide „Men zal het misschien onvoorzichtig van mij vinden dat ik je deze dingen durf toe vertrouwen. Maar ik wil wel bekennen dat ik je eenige satisfactie verschuldigd ben ik moet wat goed maken van vroeger. En daar ik liever niet heb dat je sterft met een vervloeking van mij op je lippen, zal ik edelmoedig zijn. Luister dan." Hij legde den gesp plat op tafel en las het volgende opschrift: 'ertrek met volle Punt 27 voet w van Ring Voet 6 Inch Van Samenkomst Lang maan Einde Zuid N.N.W. 22 Voet Noord zijde 4 diep bij Punt water Uur." Hij las het beel langzaam tweemaal over en keek mij telkens aan om te zien hoe ik het opnam. „Er schijnt geen touw aan vast te maken, niet waar?" vroeg hij. „Maar wacht even en laat mij er zinnen van maken. Ik wou niet graag dat ja da bataakenia ontging. Luister nog eens* Nu las hij het volgende „Vertrek met volle maan. „Aan het eind Zuid Punt 27 voet ten N.N.W. „22 voet Westelijk van Ring, Noordzijde. „4 voet 6 inches diep bij het punt van sa menkomst. „Laag water VA uur." „Je schijnt het nog niet goed te begrij pen, mijnheer Trenoweth. Heel goed, ik zal het je verder verklaren. De persoon, die dit op dezen gesp graveerde, bedoelde te ver tellen dat er iets laat ons zeggen eerr schat gevonden kon worden door iemand die twee lijnen trok vanaf een onbekende plaats: de eene op 27 voet lengte in de rich ting N.N.W. vanaf de Zuidpunt van die plaats: de andere op 22 voet ten Westen van een zekeren Ring aan de noordelijke zijde van diezelfde plaats. Zoo heb ik u meen ik verklaard wat ik er van denk. Wat wij overeengekomen zijn een schat te noe men ligt begraven in een diepte van 4 voet 6 inches op de plek waar deze twee lijnen samenkomen. Maar de persoon (u of ik zal ik maar zeggen) moet met volle maan vertrekken. Waarom Natuurlijk omdat de springvloed samenvalt met volle maan, dus lage ebstand. Wij moeten dus verwachten, dat onze schat begraven ligt op een plek die alleen droog ligt bij heel laag water, doode getij. Tot deze gevolgtrekking ben ik gekomen door de laatste woorden: „Laag water halftwee." Het moet dus op zulk een plek zijn, mijnheer Trenoweth, dat wij naar onzen schat moeten zoeken. De vraag is nu maar: Waar is die plaats Dat had ik verwacht en het was een groote vreugde voor mij. dat hij het raad sel ook niet had opgelost. De gesp ver klaarde niets, de sleutel vertelde ook niets. Het gebflxn was dus nog jeilig, Hij moet mijn gedachten geraden hebben, want hij keek mij aan met zijn donkere oogen en zei toen heel langzaam en gede cideerd „Mijnheer Trenoweth. het spijt mij dat ik u moet bespotten in uw ongelukkigen toe stand; maar kan het u schelen als ik ver tel dat u een dwaas is Ik keek hem alleen maar aan tot ant woord. „Uw vader was een dwaas een dwaas om medelijden mee te hebben, en u is een dwaas. En dat zou mij doen denken als ik het niet beter wist, dat uw grootvader Amos Trenoweth ook een dwaas was. Maar ik zou hem onrecht aandoen als ik dat zei. Hij was een deugniet, een gemeene, moord dadige, koelbloedige, vervloekte deugniet; maar hij is maar éénmaal in zijn leven een dwaas geweest en dat was toen hij ver trouwde op het gezond verstand van zijn nakomelingen." Toen hij van mijn grootvader sprak, werd zijn stem plotseling schel en valscb, ter wijl zijn oogen van woede en haat schit terden. Maar heel spoedig kalmeerde hij weder en ging even rustig voort als te voren „Het verbaast u misschien, dat ik u een dwaas noem. Dat komt omdat u veertien jaar lang geleefd hebt mot uw hand als 't ware op rijkdommen die een koning ja- loersch zouden maken en er nooit over gedacht hebt ze te grijpen, omdat u uw oogen gesloten hebt toen u hadt kunnen zien is u een arme drommel geweest, ter- v ijl u als een koning had kunnen rondrij den Op mijn woord, mijnheer Trenoweth. als ik aan uw dwaasheid denk dan zou ik zelf haast medelijden met u krijgen." ÏWorït serolgtLJ J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5