Maison de Jager Zn. D00DEMANS ROTS. Vrijdag 30 Augustus 1929 tiiMEnsFoonorscH DAGBHAD .DE EEMLANDEft' 28e Jaargang No. 53 VÏERDE BLAD. ZWARE SLAGEN VOOR HET MiDDELB. ONDERWIJS :N. V. COMPAGNIE LYONNAISE, Nieuwe Najaarsjaponnen en -Hoeden. Voordeeiige restanten Zomerjaponnen en -Mantels. AUTO DOOR GESLOTEN OVERWEG GEREDEN EEN BRANDENDE GOEDERENTREIN Negen wagens totaal uitgebrand FELLE BRAND TE BORNE Orarsfebanket Koninginnebrood FEUILLETON. Ontevredenheid der leeraren over de regeerings commissie Vergadering te Middelburg Woensdag is te Middelburg de algemcene vergadering van de Vereeniging van Leera ren bij het M. O. geopend door den voor zitter, den heer L. C. B u u r v e 1 d, met een rede, waaraan het volgende is ontleend: Het laatste jaar zijn aan het M. O. bijzon der zware slagen toegebracht. Het eenparig voorstel der Centr. Commissie voor Gcorg. Overleg inzake salarisherziening is in het afgcloopen vereenigingsjaar verschenen en dit heeft voor de leeraren wel bijzonder groote teleurstellingen meegebracht. Niet alleen heeft deze Commissie het aange durfd, bij een herziening, voor de leeraren verslechteringen in te voeren, maar daar naast is zij voor den leeraar uitgegaan van een dertig-urige weektaak. Hiermee vor men wij thans wellicht een unicum in go- heel Europa. Terwijl aan de andore zijde de regeering het aantal leerlingen per klasse nog maar steeds tot dertig blijft opvoeren, is het voor den ingewijde duidelijk, dat de jonge leeraar, wiens weektaak op 30 of meer uren wordt gesteld, voor een bijna bo- venmcnschelijke taak wordt geplaatst. Spr. betreurt het, dat de regeering een commissie, die alle deskundigheid in dezen miste, over zuiver onderwijskundige vraag stukken heeft laten beslissen. Het wetsontwerp op het voorbereidend hooger en het middelbaar onderwijs is in de afgeloopon wetgevende periode niet meer in behandeling gekomen. Een wettelijke rege ling van het economisch onderwijs, alsmede voor het onderwijs aan de lycea en het M. O. voor meisjes is daarmee eveneens uitge bleven. Een materie, die zich daarnaast op dringt, is de regeling van het modern-hu manistisch onderwijs, waarin oen veelheid van opvattingen geopenbaard is en waar door de laatsto algem. vergadering der A. V. M. O. niet verder ging dan als haar oor deel uit te spreken, dat de wet de mogelijk heid moest scheppen, dat de wet de mogelijk andere afd. of scholen te vormen, eventueel te regelen bij algemeencn maatregel van bestuur. Het hoofdbestuur is voornemens een poging te doen om te trachten in deze materie meer eenheid van opvatting te brengen. In verband daarmee hoopt het binnenkort een commissie te benoemen, die het probleem van het modern humanistisch onderwijs in zijn geheelen omvang zal heb ben onder oogen te zien. In het afgeloopen vereenigingsjaar nam 'de Vereeniging het initiatief tot de instel ling van een commissie, die tot taak zou krijgen te onderzoeken op welke wijzo van overheidswege het beste geregeld zou kun nen worden do opleiding van den leeraar tot zijn ambtelijke taak. Ook op dit gebied werd samenwerking verkregen met do drie andere leerarenorganisaties. Voorts stelde de A. V. M. O. een commis sie in om een studie te maken van de finan- cieele verplichtingen van het Rijk ton op zichle van de verschillende soorten van scholen. Zoowel van de ccno als van de an dere commissie zat het rapport binnen kor ten tijd verschijnen. Een derde comissie, die gezamenlijk met het Genootschap werd ingesteld, cn die een meer permanent karakter draagt, is die voor den ruil van scholieren. Voor dit jaar bleek echter een uitwisseling niet meer mo gelijk. Wat den toestand der vereeniging ten slotte zelve betreft, valt ten aanzien van liet ledental een geringe vooruitgang te be speuren. Hierna heette de voorzitter welkom de af gevaardigden van het Genootschap van Ico- raren aan Nedcrlandscho gymnasia, van de Vereeniging van leeraren hij het Christe lijk M. O. en van de leeraren bij het M. O. in Indië. Spr. doet mededeeling van berichten van verhindering, o.a. van den minister, die zich zal laten vertegenwoordigen door den heer Coops, inspecteur van het M O, cn van den onder-voorzitter,' dr. H. Hildcbrand, die ongesteld is cn wicn een telegram met de beste wenschcn voor herstel werd toege zonden. Dc heer Oberman uit Rotterdam, wees op de minder goede toestanden, cn stelde een motie voor, waarmede de vergadering zich unaniem voreenigde, waarin zij haar diepe teleurstelling uitsprak over het feit, dat de Regeering tot nog toe verzuimd heeft, de voor het M. O. zoo noodlottige maatregelen der laatsto jaren weder onge daan te maken, cn dat zij zelfs in het jong ste Bezoldigingsbesluit de looncn zoo niet formeel dan toch materieel heeft achterge steld bij groepen van hoogere ambtenaren waarmede de loonen tot nog toe gelijk stonden. Het verslag van den secretaris, den heer M. van Veen werd goedgekeurd, evenals dat van den penningmeester, den heer dr. A. Houdijk, en enkele andere subcommissies. Besloten werd inzake de kieskringen on het aantal vertegenwoordigers volgens ark 27 van het Huish. regl., den bestaanden toe stand te handhaven. De bcgrooting werd goedgekeurd, dc contributie voor de gewone loden werd \oor 1930—31 gehandhaafd als nu bestond, voor buitengewone leden bleef het 7.50, voor hen, die dit wenschcn na pensionneering. 5. VOOR HET LEVEN EN HET GEZIN. Tweede Internat, conferentie In aansluiting op het R.-K. landelijk con gres tegen het Nco-Malthusianisme is in I de „Vereeniging" te Nijmegen begonnen de tweede internationale conferentie voor het j leven en het gezin. De conferentie is ge opend met een rede van den heer August Isaac, president van het internationaal co mité voor het leven cn het gezin. De heer dr. M. Jos. de Boer bracht rapport uit over dc actie van den „Ned. R.-K. hond voor groote gezinnen". De heer dr. Holliday Sutherland, algemeen secretaris van de League of National Life in Engeland bracht vervolgens rapport uit over de actie in En geland. Over do toestanden en de actie in Duitschland heeft dr. Engelschman uit Kiel gerapporteerd. UTF5ECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT Voorts zijn er nog rapporten uitgebracht omtrent den toestand in Frankrijk, do Ver Staten, Spanje en België. In do conferentie is besloten op te richten een internationaal comité dat bij dc regccringcn, den Volken bond en het Internationaal arbeidsbureau zal aandringen op t nemen van maatrego len tegen dc steeds meer veld winnende openbare onzedelijkheid zoowel in films, pornografje als in theaters en tegelijk om maatregelen te nemen tot steun van de go zinnen cn tot oplossing van het woning vraagstuk. Een commissio is benoemd om een ontwerp-program van actie samen te stellen In deze commissie zijn benoemd de heeren dr. de Boer, uit Don Haag cn do hcor Lefèvro Dibon. Gisteravond vcreenigden de congressisten zich aan een maaltijd in hotel „Boggia", welke werd aangeboden door den R.K. Bond voor Groote Gezinnen Gisteren maakten do congressisten een excursie tn de omstreken van Nijmegen. HET VERTREK VAN SIR RICHARD TOBIN Vele autoriteiten aanwezig De afgetreden gezant van Amerika bij het NedcrlandschoHof. de heer Richard M. Tobin, heeft gisteren ons land verlaten; hij is met den i'ullmantrein van 1 u 15 uit Den Haag naar Parijs vertrokken. Op het perron waren vele autoriteiten en vrienden van tien heer Tobin aanwezig. NViJ merkten o.n. op don minister van huitcn- landsche zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland; den secretaris-generaal van diens departement, jhr. mr Snouck Hurgronjc, cn den administrateur Van Kleffcns; den hof maarschalk van do Koningin, baron Do Smeth; den pauselijken internuntius, mgr. Schioppa; verscheidene leden van het corps diplomatique, o.w. de gezanten van Enge land cn Frankrijk; Max Iïuber, oud presi-1 dent van het Permanente Hof van Intern. Justitie, cn Crommelin, secretarisgeneraal van het Hof van Arbitrage; Staatsraad mr. J. Limburg; mr. J C A. Everwijn, waarn. voorzitter, mr. Von Baumhaucr, bestuurs lid, cn jhr. mr. P. J. Six, secretaris van de Ned-Amerikaansche Kamer van Koophan del; generaal Wiltert; dr. Hofstede de Groot; den Ncderl gezant te Washington, mr. Van Royen; den consul-generaal van Amerika, den heer Hoover; den heer R. H. Norweb, le secretaris van do Amerikaan sche legatie; den heer Johnston, den nieu wen A'merikaanschen zaakgelastigde, en de aan de Amerikaansche legatie verbonden attache's. Mevföüw Clark, geb. Tabin, zuster van den afgetreden gezant, vergezelde haar broer op de reis; zij krebg" bloemen. Geen persoonlijke ongelukken Door trein gegrepen Woensdagavond omstreeks half 12 is een auto, bestuurd door den chauffeur A. J. II. te Haarlem, met een snelle vaart door een gesloten overweg bij do Kleverlaan te Haar lem gereden Dp auto bleef op het eerste spoor staan De chauffeur trachtte den auto uit dc rails te krijgen, ma^r zijn po ging had geen resultaat. Zoowel uit Ilaar- llem als uit Bloemenail naderde een trein. Een baanwachter greep een roode lantaarn en liep daarmee den stoomtrein uit dc richting Bloemcndaal tegemoet. De machi nist bemerkte het cn wist den trein juist voor den auto tot stilstand te brengen. De baanwachter ging tien ook den electri- schen trein uit Haarlem met Ihet roode licht tegemoet, doch het was te laat; dc trein reed op den auto in en sleurde dezen •10 A 50 meter mee. Do auto werd aan do voorzijde vernield. De botsing was zóó he vig, dat de motorwagen ernstig beschadigd was cn de trein niet verder kon IIij is, ge trokken door een locomotief, naar llaarlera teruggebracht en de passagiers zijn met een andeion trein naar IJmuidcn vertrek ken. De chauffeur had geen letsel, doch ver keerde in overspannen toestand. Per zie kenauto is hij naar zijn woning gebracht. Do politie te Bloemendaal heeft proces verbaal opgemaakt. HINDER VAN DE ENKA VOOR OMWONENDEN. Dr. D. P. A. Vorrijp, te Arnhem, heeft een adres gericht aan den voorzitter van den raad van ministers te 's Gravenhage, waarin hij zijn bezwaren uit over den stank, dien de kunstzijdefabriek te Arnhem in do omgeving verspreidt en verzoekt daarin onverwijld maatrcgolcn te willen treffen. DE STAKING IN HET ZAANSCHE HOUTBEDRIJF. Do conferentie wordt heden voortgezet. Gistermiddag had in de Industricele Club weder een bijeenkomst plaats tusschen de partijen, betrokken bij de staking in het houtbedrijf te Zaandam. Zooals men zich herinneren zal kwamen deze partijen voor het eerst bijeen op Woensdag 11 Augustus om aan de staking, die bijna vijf maanden duurt, een einde to maken. Deze conferentie werd toon geschorst lot op den Vrijdag daaraanvolgende. De par tijen kwamen toen niet tot een bevredi gend resultaat. Sindsdien hebben do ver schillende arbeidersorganisaties opnieuw vergaderd cn daarna aan do werkgevers verzocht nogmaals eon onderhoud to heb ben. Dit onderhoud begon gistermiddag te half drie. Na ongeveer een uur geconfe reerd te hebben hielden do werknemers afgevaardigden een afzonderlijke bijeen komst. Nadien hebben beido partijen nogmaals vergaderd. Om vijf uur werd de conferentie opgeheven om hedenmiddag te half drie te worden voortgezet. In dien tusschentljd zullen de partijen ieder afzonderlijk overleggen over de op de conferentie van gistermiddag in het mid den gebrachte voorstellen. Van een goederentrein, komende uit de richting Groningen, is op ongeveer 1 K.M. afstand van het station Vries-Zuidlaren da tiende wagon door onbekende oorzaak in brand geraakt. Binnen eenige oogenblikken nadat de trein op het slation Vries—Zuidlaren tot stilstand was gebracht, laaiden de vlammen reeds hoog op uit 9 wagons. De brand werd door I den Westenwind aangewakkerd. Daar de brandende wagons gevaar opleverden voor de stationsgebouwen, liet de stationschef don brandenden trein op een zijlijn ran geeren. De brandspuit uit Vries was aanwezig, doch kon niets uitrichten wegens gebrek aan water. Van do 9 wagons waren 4 gela den met stroo en vlas. óén met splnazle- zaad; de overigen waren ledig. Alle 9 wa gons zijn totaal uitgebrand. ■Een hole! en fabriek geheel uitgebrand Gistermorgen, to ongeveer half twaalf is oen felle brand uitgebroken in de boven verdieping van hotel „Brok", in huur bij den heer Simonetti aan do Al molos oh e- straat in het centrum van Borne, aldus de Tel. Het vuur breidde zich bijna onmiddel lijk uit tot het naastgelegen winkelperceel, waarin vroeger een carlonnagefnbriok uas gevestigd. Thans wordt het bewoond door de familie Mertens. Hier lagen nog groote hoeveelheden karton opgostapelj, waarin het vuur gretig voedsel vond. Ook dit pand stond spoedig in lich terlaaie, zoodat aan blusschon niet meer te denken viel. De Bornsche brandweer, geas sisteerd floor de fabrioksbrandweer der firma Spanjaard, stond machteloos. Bin nen een uur tijds waren beide gebouwen een groote puinhoop. Hoewel de vlammen aanvankelijk oversloegen naar een winkel en eenige woonhuizen aan de overzijde der straat, kon hier begin van brand nog tij dig worden gebluscht. Wel bekwamen deze perceclcn, zoowel als een aangrenzende ga rage van den heer Brok, waaruit men auto's en autobussen nog tijdig In veilig heid bracht, ernstige waterschade. Van den inboedel van het afgebrande hotel en win kelpand kon niets worden gered. KONINKLIJKE MILITAIRE ACADEMIE. Toelating als cadet. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat ten gevolge van den uitslag van het in Nederland en van het in Ned.- ïndlö gehouden rangschikkingsonderzoek voor toelating als cadet tot de Koninklijke Militaire Academie te Breda voor een plaatsing in dit jaar bij die inrichting in aanmerking komen: voor Genie in Nederland: II. Cool, A. No- teboom, J. Kroes, W. van Dijk. II J. van der Hage, J. II. Hogendoorn, P. C. Vroom en J. II. Ackerstaff; voor Artillerie in Nederland F. E. La gerwerf! en H. L. Th. Ubbink; voor Infanterie in Nederland: P. J. Cor- nelissen en K. Ch. J. M. van de Laarschot; voor militaire administratie in Neder land: H. B. IJdo; voor genie in Ned.-Indië: J. L. van der Vliet, A. van Houwelingen, W. F. J. van Dun, R. W. J. van der Linden; voor artillerie in Ned.-Indië: P. A. van Rossum, H. A. Maurenbrecher. B. Andrin- ga; voor cavalerie in Ned.-Indië: M. W. van der Poel, M. Bassa voor infanterie in Ned.-Indic: J. A. Freu- denherg, J. Ch. L. Stoll, R. M. E. F. Seven- stern, G. van Asperen Vervenne, D. H. Stephan, F. M. F. Claasen, J. Postma, F. J. A. Was, J. L. J. M. Geelen. K. B. A. Blom, W. Spiering. A. Bos. R. v. d. Leest. A. A. M. van Rest. L. E. Hinrichs, J. W. Zijlstra, F. H. Sangster, P. de Bruin, D. J. A. Wes terhuis, M. P. A. den Ouden, H. J. Schra- dcr, II. W. Gerth van Wijk, J. II. Cox, C. W. Winter, D. Ph. de Vos tot Nederveen Cappel, S. Da Costa, Y. Meeter, II. Sippel, J. Sluker, F. G. P. Stuker, J. L. W. Rhaesa, P. A. Coors. D. H. Couwenberg, H. van Vleuten, E. R. d'Engelbronner. E. A. Fey- tes, E. V. F. Toets Bijns. Voor militaire administratie in Nederl.- Indic: H. G. J. de Leeuw, II. Ch. C. H. ICuipéri. G. Ferguson, C. L. Steenbergen, J. van Zuylen. Bij beschikking van den minister van Staat, minister van Binnenl. Zaken &n Landbouw is wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop A. Frank aldaar. Langestraat 56 Telet 115. Dit is eenmaal de heerlijke orde der dingen, dat het zaad verscheurd moet wor den, als de plant zal gaan groeien. JOS. VAN VEEN. Naar het Engelsch van A. T. OUILLER-COUCH. 63 Wat kon die man toch bedoelen Wat was die draad dien ik nooit gevonden had? „En al dien tijd was het geschreven op dezen sleutel hier, en niet alleen dit, maar er is geen enkele verontschuldiging voor u te vindon, Amos Trenoweth heeft het u letterlijk verteld, dat het hierop geschreven stond." „Wat bedoel je toch kon ik niet na laten eindelijk te zeggen. „Zie, dus nu heb je eindelijk je stem te rug. hè Wat :k bedoel Meen je dat je dat --iet evengoed begreep ais ik Op mijn woord, ik ben immers vrij om zulk een uils kuiken uit den weg te ruimen." Hij keek mij een oogenblik met verachtelijk mede lijden aan, strekte toen zijn hand uit naar mijn grootvader's sleutel. „Ik lees hier," zei hij. „en het staat heel duidelijk cn klaar geschreven, eenige wei nige woorden. Ge moet die woorden wel gelezen hebben, maar ik wil ze voor je her halen om je geheugen op te frisschen „Je huis is op een zandgrond gebouwd, En je hoop op een dooden man." „Welnu vroeg ik „hoe dwaas ik dan ook was ook nu begrijp ik het nog niet.' „Mijnheer Jasper Trenoweth, hebt u ooit gehoord van een plaats genaamd Doode- mans Rots De waarheid, de geheele verschrikkelijke zekerheid trof mij plotseling als een groote golf en stroomde over mijn gebogen hoofd heen, bruisend en loeiend als het geluid van vele wateren. „Doodemans Rots!" Het zong mij in mijn ooren en overstroomde mij een oogenblik en het was of ik neder- zonk en worstelde tegen de golven van wanhoop en ellende. En toen alsof ik wer kelijk verdronk kwam mijn geheele leven met al zijn dwaasheden, fouten, \erijdeldc droomen en verwachtingen achtereenvol gens met groote snelheid voor mijn oogen voorbij. Weder zag ik mijn moeder's gedul- digen, verlangenden glimlach, mijn vader's lijk uit de zee opgehaald, het'gezicht met 't zeewater droppelend uit zijn blonde haar den strijd op de rots, het gerechtelijk on derzoek, het vreeselijke gezicht voor het venster, de doode lichamen van mijn ouders naast elkander op het bed, het tooneel in het speelhol met al die bleeke. wanhopige gezichten, Claire, mijn verloren geliefde, de rivier, de schouwburg, Tom's dood, en dat laatste vreeselijke tooneel. Francescn en het donkere bloed druipende op haar wit gelaat en neerdruppelend op den grond Ik trachtte mijn honden voor mijn gezicht te slaan, maar de touwen hielden mij vast cn sneden mij in de armen als brandend staal Daarna was het of ik plotseling de straat opstormde en de gele vrouw danste voor mij uit, haar diamanten flikkerden in het gaslicht, haar koude zwarte oogen be spotten mij of het dansende moeraslichtjes waren. Toen hoorde ik vele bellen in mijn ooren klinken, vermengd met een helder- kl in ken den lach, alsof de booze geesten jubelden. Langzamerhand verdween dat alles voor mijn oogen, maar het lachen hoorde ik voortdurend. Ik keek op, het was Colliver die zat te lachen met zijn duivelsch gezicht. „liet doet mij goed je te zien." verklaar de hij, „o ja, het is een weldaad voor mijn ziel. Dwaas! duizendmaal dwaas ben je! ik had nooit gedacht dat ik dat nog bcievcn zou! (lat ik Iriomfeeren zou over jou cn je vervloekte familie!' En nu werd zijn stem weer snerpend cn schel en zijn oogen schoten vuur; weder kalmeerde hij en werd aan zichzelf gelijk. „Je zult het tot het einde toe aanhooren," zei hij. „Kijk eens hier," en hij haalde een vet, vuil boek uit zijn zak. „Hier heb je een zee- «almanak. Welke datum is het van daag? 23 December, de dag voor Kerst mis. Op den avond van 24 December is het volle maan en laag water te Falmouth om 11.30. Het noodlot (gelooft ge aan het Nood lot, mijnheer Trenoweth?) kon beter oogen blik hebben uitgekozen. Dus over iets min der dan twintig uur zal een van ons bei den den schat in handen hebben. Wie zou het zijn?" Ik wist maar al te goed wie het wezen zou cn die wetenschap was bitter als gal. „Gelukkige Kerstmis, mijnheer Jasper Trenoweth' Vrede op aarde cn welbehagen in mcnschen. Je mag geen kwaad denken op zulk een dag Dus vroolijke Kerstmis en een mooi Kerstgeschenk. En wel gefelici teerd en een gelukkig Nieuwjaar! Waar is u van plan de Kerstdagen door te brengen U hebt misschien ook wel lust, maar mis schien liever in de zee. De Theems stroomt snel voort als hij een lijk mee te voeren heeft. Oho!" De Zeemeermin drinkt van zijn roode lippen Den kus die zijn liefje ontviel; vrienden Zing hoera! de klok luidt voor zijn ziel." „Ik ben bang, dat er geen klok voor u zal geluid worden, mijnheer Thenoweth, ten minste nog niet. Niet voordat je liefje het wachten moe wordt „De duivel nam wat zijn deel hij vond Zing hoera; hij wacht nu op u!" „Ze wachten allebei op u, mijnheer Tre noweth, je liefje cn de duivel wie van de twee zal je krijgen? „Do dames eerst" zal u zeggon. Daar hen ik nog zoo zeker niet van. Zeg mag ik eens raden hoe je liefje heet? Begint haar naam misschien met een C.? Is het soms een beroemde actrice? Heet ze soms Claire? Aha! Claires mooie oogen zullen rood worden van het wach ten voordat zij ze weer op je kan vestigen. Foei, hoe leelijk van je een meisje zoo lang te laten wachten! En waar zal u rJ dien tijd blijven, mijnheer Jasper Trenoweth?" Eindelijk hield hij stil, overmand door zijn eigen wreedheid, hij hijgde van uitput ting. Maar bij het hooren van Claire's naam was ik krankzinnig geworden cn ik viel woedend uit: „Hond en duivel die je bent! Ik zal bij al de andere slachtoffers liggen van je ver vloekt leven, dood evenals mijn vader, dien jo laaghartig vermoord hebt vlak bij zijn huis. dood evenals al die andere slachtof fers die je op de „Belle Fortune" hebt dood gemaakt; dood evenals mijn moeder die haar verstand verloor bij het zien van jo helsch gelaat, die stierf toen ze je slacht offer zag binnendragen; dood evenals John Railton, dien je doorstak op „Stil, mijnheer Trenoweth, houd op met dat geraaskal, of eigenlijk ik luister er met genoegen naar, maar we hebben geen tijd meer. U moet zoo hard maar niet praten, begrijpt u." en hij speelde eventjes met zijn mes, „en denk er aan, ik moet bij de Doo demans Rots zijn vanavond om halftwaalf." „Duivel!" ging ik voort, „je kunt mij doo den als je wilt, maar ik zal je misdaden op tellen tot mijn laatsten ademtocht. Neem mijn leven, zooals je dat van mijn vriend Tom Loveday hebt genomen Toen je dien hebt doodgestoken in donker, toen je hem voor mij aanzag. Neem het zooals Je dat aan Claire ook ontnomen hebt „Claire is Claire dood?" Hij waggeld0 achteruit en bijna op hetzelfde oogenblik meende ik een geluid te hooren aan den anderen kant van do hut, achter mij. Ik luisterde een oogenblik, maar denkende dat ik mij vergist had, ging ik voort: „Ja, dood zij heeft zichzelve gedood vanavond op het tooneel zij heeft zich zelf doodgestoken o God! Denk je, dat ik bang ben voor je mes? Ach! ik was op het punt mijzelf het leven te benemen, mij te verdrinken, juist op het oogenblik dat ik je stem hoorde cn ik kwam aan boord. Ik kwam aan boord om je te dooden Ga nu je gang, toon geen genado voor mij. want ik zou je ook geen gennde bewpzen hebben!" Wat was dat voor een geluid, nu voor don tweeden keer achter mij? Wat het ook wezen mocht. Colliver had het niet gehoord, want hij zat somber te peinzen en keek mij onafgebroken aan. /Wordt vervolgd.^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 11