.F.H.L0MANS, KINDERCRIMINALITEIT IETS GESTEGEN Ducretet is één der oudste maar ook één der beste Radiotoestellen. Vertegenwoordiger; DE STRIJD DUURT VOORT BEL 483 F. H. LOMANS Mr. B. C. J. LODER 80 JAAR 18 NIEUWE GEVALLEN RADIOPROGRAMMA Statistiek over de toepassing der kinderwetten Bevolking der tucht- scho en grooter Volgens de zoo juist verschenen Statistiek van de Toepassing der Kinderwetten over 1927, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek en uitgegeven door de Al- geraeene Landsdrukkerij, is het totaal aan tal wegens rechtbankzaken schuldig ver klaarde jeugaigo personen in 1927 verge leken met het* jaar 1926 met 74 gestegen, n.l. van 1757 in 1926 tot 1831 (1633 jongens en 198 meisjes) in 1927. Naar groepen van misdrijven onderschei den, blijken do jeugdige personen zich ver reweg het meest aan economische delicten schuldig te maken; van het totaal aantal schuldig verklaarden pleegden er in 1927 57 percent eenvoudigën diefstal en 14.2 per cent gequalicieerden diefstal. Wat de leef tijd betreft, was de gerechtelijk geconsta teerde criminaliteit het hoogst bij do jon gens van 17 jaar on bij de meisjes van 16 jaar. Per 100 schuldig-verklaarden hadden er 47.5 een beroep; de meeste delinquenten met een beroep vielen wederom in de cate gorie „handel, nijverheid en verkeer". Het aantal niet-vervolgden wegens recht bankzaken geeft in 1927 een kleine daling te zien; het kwam van 1393 in 1926 op 1355 in 1927. Strafrechtelijke ondertoezichtstelling werd in de jaren 1924 tot en met 1927 t. a. v strafrechtelijk minderjarigen resp. 183, 287, 226 en 224 maal uitgesproken. Het aantal civielrechtelijk onder toezicht gestelde kin deren is blijkens het 2e gedeelte van do sta tistiek „ouderlijke macht en voogdijin de jaren 1923 tot en met 1927 voortdurend toegenomen, n.l. van 522 tot 932, Vooral de kinderrechters in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag hebben deze maatregel toe gepast. Het aantal toegewezen verzoeken tot ont zetting uit de ouderlijke macht (162) is ver geleken bij 1927 met 20 verminderd Het aantal toewijzingen betreffende ontzetting uit ouder-voogdij en derde voogdij bedroeg te zamen 160 (1926 196). Het aantal toege wezen ontheffingen gingen omhoog van 269 in 1926 tot 291 in 1927. Het derde gedeelte van de statistiek is gewijd aan het Rijks- tucht- en opvoedings wezen. De totale bevolking in den loop van 1927 in de tuchtscholen aanwezig geweest bedroeg 530 tegen 511 in 1926 De gemiddel de bevolking per dag bleef voor alle tucht scholen beneden do capaciteit. De totale be volking in de Rijksopvoedingsgestichten aanwezig geweest, was in 1927 grooter dan in het vorige jaar (1926 874; 1927 976). De gemiddelde bevolking per dag was ondanks de stijging van de totale bevolking voor de jongens kleiner dan in het vorige jaar, doordat het aantal verblijfdagen ge ringer was (gem. bev. per dag 1926 515; 1927 496). In de laatste afdecling zijn enkele gege vens opgenomen betreffende de verpleegden in particuliere zorg. Door 314 door het Rijk gesubsidieerde instellingen werden 10506 voogdijkinderen verzorgd en door 32 instellingen 724 Regeeringskindoren. In totaal werd een bedrag van resp. 2.280.304 on 171.404 aan Rijkssubsidie aan deze in stellingen uitgekeerd. Bovendien werd nog 499.535 in totaal als „algemeene" subsidie aan 87 instellingen betaald. Het Zuanschc houtcon/Iicl Voorstellen van werkgevers afgewezen Gistermiddag hebben te Zaandam vier druk bezochte vergaderingen van de werk nemers-organisaties plaats gehad ter be spreking van het resultaat van de confe rentie, welke de vorige week met de pa troons gehouden werd. Met overgroote meerderheid werd beslo ten de door de werkgevers gedane voorstel len n i e t te aanvaarden. De strijd duurt dus voort. GASVERGIFTIGING. Gistermorgen is te Winkel gasvergiftiging geconstaeerd bij de alleen wonende mej. M. C. Lange. Toen de deur gesloten bleef, heeft men een broer gewaarschuwd, die zich toe gang tot de woning verschafte. Direct stroomde de gaslucht hem tegemoet. Het bleek dat mej. Lange een kleedingstuk over een gasarmpje had gehangen, waardoor vermoedelijk het kraantje is opengegaan. Mej. L. bleek reeds te zijn overleden; de pogingen van den dokter om met een zuur stof-apparaat de levensgeesten weer op te wekken mochten niet baten. GECOMPLICEERDE AANRIJDING De eigenaar van 'n zweefmolen W. F. G. keerde Maandag met den molen in een tweetal verhuisauto's van Rotterdam naar zijn woonplaats Dicmen terug. G. bestuurde den eersten auto, zijn vrouw had boven op den auto aan de achterzijde plaats genomen, terwijl twee knechts op het dak van don tweeden auto lagen. Daar het gezelschap tot 's nachts één uur gewerkt had, waren de menston, naar ver moed wordt, zeer slaperig. Waarschijnlijk was het hieraan te wijten, dat de tweede auto op den straatweg onder Oegstgeest in botsing kwam met een met paard be spannen wagen, die uit tegenovergestelde UTRECHTSCHE STRAAT 15 richting kwam. Deze wagen werd z /aar beschadigd, terwijl een wiel van den auto afgeknapt werd. Toch liep de auto op drie wielen nog over een afstand van tien meter door, waar hij tegen een boom botste. Door den schok viel een der knechts, die sliep, van den vier meter hoogen verhuisauto op den weg. Ilij verloor het bewustzijn en kreeg een ernstige hersenschudding. Na door dr. S. Thomas voorloopig te zijn verbonden, is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den overgebracht De vrouw van G„ die van haar zitplaats het ongeval had gezien, raakte door den schrik het bewustzijn kwijt Drie doctoren zijn meer dan twee uur bezig geweest om haar weer bij te brengen. EEN WIELRIJDER GEüOOD Tegen een Iram gevallen Gisteravond is de 29-jarigo assuradeur J. de W. uit de Boompjes te Rotterdam op de Willemsbrug aldaar gevallen, doordat hij met zijn fiets in botsing kwam mot een on bekend geble\en wielrijder. Do man kwam terecht tegen een voorbij rijdenden tramwa gen en sloeg tegen den grond. Hij werd met een ernstige schedelbreuk opgenomen en naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. Bij aankomst bleek hij overleden te zijn. PROF. J. A. VAN HAMEL. Prof. J. A. van Hamel, gewezen Hooge Commissaris van den Volkenbond te Dan zig, is thans met zijn familie hier te lande teruggekeerd on heeft intrek genomen in het Parkhotel te 's-Gravcnhagc. ZELDZAME DIEREN VOOR DEN HAAGSCHEN DIERENTUIN. Een zeeschildpad van 190 Kg. Het bestuur van den ITaagschcn Dieren tuin ontving Zaterdag met de „Sibnjak" verschillende dieren uit Indie ten geschen ke. In de eerste plaats kan hiervan genoemd worden een reuzen zeeschildpad ter grootte van ongev ^r een Meter diameter en een ge wicht van ongeveer 100 Kg. Voorts tweo landschildpadden van bizon- derc grootte, een collectie tropische vogels, een collectie zeldzame tropische visschen, benevens een spitssnuit krokodil, ccn groo- te Lapondcr-aap en een collectie zeldzame cactecen. ZIJN SCHOONMOEDER GEDOOD. Een messenstokerij aan den overkant van het Y. De vacantickamer der rechtbank te Am sterdam deed uitspraak in de zaak van den 28-jarigen ketelmaker, die op den len Mei j.l. in de Resedastraat zijn vrouw en zijn schoonmoeder eenige messteken toe bracht, tengevolge waarvan de schoonmoe der overleed, en veroordeelde hem tot tweo jaar gevangenisstraf. In het vonnis worden twee feiten ten laste gelegd, nl. zware mis handeling den dood tengevolge hebbende en poging tot zware mishandeling; mede worden vele verzachtende omstandigheden in aanmerking genomen. De eisch was acht jaar. DR. H. R. WOLTJER. Begin December naar Indië. Dr. H. R. Woltjcr, lector in de natuur kunde aan de Leidsche Universiteit en con servator aan het natuurkundig laborato rium te Leiden, vertrekt begin December naai* Nederlandsch-Indie, waar hij ter be schikking van den gouverneur-generaal ge steld wordt, teneinde te worden benoemd tot hoogleeraar in dc natuurkunde aan de Hoogeschool te Bandoeng. Herman Robert Woltjer is geboren te Am sterdam den 16on Februari 1887. Hij bezocht aldaar het Gereformeerd Gymnasium en promoveerde bij prof. Zeeman tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift: „Magnetische splitsing en temperatuur" in de maand Juni 1914". Na een half jaar werk zaam te zijn geweest bij prof. Bragg te Leeds, werd hij in 1915 benoemd tot assis tent bij prof. Kamerling Onnes, met wien hij samen heeft gewerkt in hoofdzaak op het gebied van het magnetisme bij lage tempe raturen. Later werd bij benoemd tot con servator aan het Natuurkundig Laborato rium te Leiden, cn in 1928 volgde zijne be noeming tot lector aan de Leidsche Univer siteit. In den cursus 1927—1928 heeft hij het pro fessoraat van prof. Clay te Bandoeng tij delijk waargenomen en in een voorafgega- nen cursus te Leiden heeft hij colleges ge geven ingevolge een hem verstrekte op dracht. Van zijn hand verschenen tal van publi caties o.a. in de z.g. Leidsche Communica tions. TWEEDE KAMER. De Kamerzetel vau Minister Deckers. De voorzitter van het Centraal Slem bureau heeft in de plaats van den heer J. C. van Beek te Dcurne, die zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer niet heeft aan genomen, benoemd verklaard tot lid dier Kamer den deer Th. F. M. Schaepman, te 's-Gravenhagc. Zooals men weet, zou dc heer Van Reek. die benoemd was in de vacature-Dcckers. voor dezo benoeming bedanken op grond van de overeenkomst inzake kwaliteits zetels der R.K. Staatspartij, Weigert uw electrisch licht DIE DOET ZIJM PLICHT UTrtECHTSCHES T"r> AAT 15 Betaling in overleg met kooper Zijn werk voor de interna tionale gemeenschap 13 September zal mr. B. C. J. Loder. de eerste president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, die nog steeds op zoo waardige wijze Nederland in de rechtorschare vertegenwoordigt, zijn tach- ligsten geboortedag herdenken, zoo meldt het Vaderland. In 1873 gepromoveerd te Leiden, oefende hij tot 1908 de rechtspraktijk uit to Rotter dam en was er jaren achtereen deken van de Orde van Advocaten. In 1909 werd hij raadsheer in den Hoogen Raad. Reeds tevo ren, in 1897, bewoog hij zich met Asser. Beernaert, Franck e. a. op internationaal gebied door .de oprichting van het Inter nationaal Maritiem Comité. De Regeering benoemde hem tot haar vertegenwoordiger op de diplomatieke conferenties, op het in ternationaal maritiem-recht. Zoowel In de International Law Association als in het Institut do Droit International speelde hij een belangrijke rol. Hij maakte reeds toen deel uit van de Staatscommissie voor het internationaal privaatrecht en nam in As sers plaats een belangrijk aandeel in de voorbereiding van do totstandkoming van de Academie voor Internationaal Recht. Geen wonder, aldus Do Volkenbond, dat het bestuur van den Ned. Anti-Oorlog Raad toen dit een studiecommissie in het leven riep ten einde vraagstukken, verband hou dende met zijn Minimum-Programma, te onderzoeken, ook op Loder een dringend be roep deed. Dit beroep werd verhoord en na voorbereiding in een nationale Studiecom missie, verscheen van Loder's hand het be kende rapport over instelling der rechter lijke beslissing en ter verzoening van inter nationale geschillen, bestemd voor de Cen trale Organisatio voor een duurzamen vre de. Dat hij niet onbemerkt dezen weg be trad, bewezen al spoedig do feiten. De Re- geering benoemde hem tot een harer gedele geerden, voor de besproking, welke de Com missie uit de Vredesconferentie te Parijs ten aanzien van den Volkenbond hield met de in den oorlog onzijdig gebleven Staten en deed een beroep op zijn medewerking, toen in 1920 vertegenwoordigers van Zweden, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland cn Nederland in het Vredespaleis samenkwa men om een ontwerp op te stellen voor het as. Hof van den Volkenbond; het ontwerp, w elks motiveering op zoo markante wijze 't verschil tusschen arbitrage en rechtspraak in het internationale leven heeft duidelijk gemaakt. Lodor, die voorzitter was van deze conferentie, werd door den Raad van den Volkenbond aangewezen tot lid der Com missie, die het officieel ontwerp voor dit Hof van den Volkenbond zou hebben aan te bieden. Als Nedeiiandsch gedelegeerde ter eerste Assemblée in 1920 verdedigde hij de in dit ontwerp opgenomen verplichte clau sule, die evenwel niet is aanvaard. Hij be hoorde tot degenen, die onmiddellijk ter Assemblée van 1921 èn door de vergade ring èn door den Raad tot rechter in het Hof werden gekozen. Zijn collega s deden hem en ons land de eer hem tot eersten pre sident te benoemen, en zoo heeft Loder 15 Februari 1922 in een gedenkwaardige rede de werkzaamheden van het Hof ingeleid Loder viel do eer te beurt, dat men hem benoemde tot lid dor Commissie voor de co dificatie van het volkenrecht, door het Zweedsch voorstel van 1924 in het leven ge roepen, en ook als zoodanig heeft hij be langrijken arbeid gepresteerd. Loder's loopbaan vertoont dit merkwaar dig verschijnsel, dat hij op bijkans 70-jari- gen leeftijd één veld van werkzaamheid be trad, dat voor hem en voor allen, dio dit betraden, nieuw was ten gevolge van de om standigheden. Thans bij het. bereiken van den 80-jarigen leeftijd, kan de wensch wor den uitgesproken, dat het hem gegeven zal zijn ten bate van zijn land, maar bovenal, ten bate van de internationale gemeen schap, die hem zoozeer ter harte gaat, nog vele belangrijke diensten te bewijzen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL OP HET ROBIN. Man onder een auto. Een 53-jarige man wilde gistermiddag te ruim vijf uur op het Rokin te Amsterdam, ter hoogte van het Leesmuseum, van het trottoir naar den zich enkele meters verder bevindenden vluchtheuvel oversteken. Toen hij zich op den rijweg bevond, naderde een loerauto van het Internationaal Verkeers bureau op het Damrak. Door de weifelende houding van den voetganger, die eerst voor uit liep en onmiddellijk daarna weer op zijn schreden terugkeerde, kon de chauffeur van de auto een aanrijding niet verhinde ren. De man werd door het voorspatscherm geraakt en kwam te vallen, waarbij hij een vrij ernstige hoofdwonde opliep. Per auto van den G. G. en G. D. is het slachtoffer, dat onder den invloed van sterken drank verkeerde, naar het Binnengasthuis ver voerd Den chauffeur treft volgens verkla ringen van ooggetuigen geen schuld. Dc alastrim tc Rotterdam Veel encephalitis- patiënten? De Geneeskundige Dienst van Rotterdam heeft een nieuw communiqué uitgegeven betreffende den toestand van de Aiastrim. In het tijdvak van 27 Aug. tot 2 Septem ber werden 18 nieuwe gevallen in de stad vastgesteld, togen 20 in de daaraan voor- afgegano week. Hiervan waren er twee in reeds te voren besmette gezinnen, terwijl er 16 in 14 te voren niet-besmetto gezin nen voorkwamen. In het ziekenhuis Cool singel hebben een lid van het personeel en twee patiónten Alastrim gekregen, ter wijl in het ziekenhuis Bergweg 7 nieuwe gevallen onder het personeel voorkwamen. Er is een kind aan Alastrim overleden, zoodat het aantal sterfgevallen, volgens dit communiqué, thans vijf zou bedragen. Volgens de Staatscourant waren het er verleden week al vijf. Het meerendeel der gevallen deed zich voor buiten Spangen Van officieuze zijde vernemen wij. dat er verscheidene encephnlitis-gevallen in Rotterdam voorkomen. Hieraan zouden 2 personen zijn overleden. Nieuwe gevallen van alastrim deden zich gisteren niet voor. Vandaag is opnieuw een kind met alastrim opgenomen. Voorts moet een 60- iarig patiënt aan alastrim zijn overleden. Dit zou het totaal aantal sterfgevallen dus op zes (7?) brengen. VECHTERSBAAS DOOR DE POLITIE BESCHOTEN. Zijn toestand ernstig. Te Werkendam is Maandagavond een ern stige vechtpartij ontstaan, tusschen eenige dronken schippers, waarbij oen der vech tersbazen door de politie in zijn buik werd geschoton. Hij is de 24-jarlge schippers knecht A. A., afkomstig uit St. Philipsland, die met den to Werkendam zeer beruchten R. en nog een tiental anderen uit was ge weest. Na sluitingstijd maakten ze een zoo danig lawaai, dat do beido veldwachters in grijpen noodzakelijk achtten. Bij de Haven Kekomen, bleek, dat de schippers zich had den verborgen, blijkbaar met de bedoeling do politiemannon in een val te lokken. Toen de schippers zich dan ontdekt zagen, na men zij een aanvallende houding aan en wilden de beide politiemannen, die zich te gen een muur hadden opgesteld, met stok ken en messen te lijf. Met in de eene hand eon zaklantaarn en in de andere hand een revolver trachtten de beide veldwachters de schippers van zich te houden, maar de aanvallers kwamen steeds dichter bij en de toestand van de veldwachters werd steeds hachelijker. Toen enkele personen verdachte bewegingen maakten, heeft een der veldwachters gescholen, waarop A. A. getroffen neerviel. Hij is naar het zieken huis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. EEN NOODLOTTIG GEVOLG VAN TREITEREN. Een jonge boercn-knecht van circa 16 jaar uit Hoeven, werkzaam te Sprundel moest wanneer hij zijn ouders te Moeven ging opzoeken steeds voorbij het huis van zekeren Van Zundert komen, die de jon gen steeds treiterde en bedreigde. Zondagmorgen bij het ter kerko gaan, toen Van Zundert hem weer bedreigde, heeft de jongen, waarschijnlijk uit angst zijn zakmes getrokken en Van Zundert daarmee een steek in de borst toegebracht Deze steek kwam zoo ongelukkig aan, dat de getroffene naar het ziekenhuis te Breda moest worden overgebracht. De jongen is aangehouden. AANKOOP VAN DE MILITAIRE WERKEN DOOR BUSSUM. De gemeenteraad van Bussum heeft met algemeene stemmen besloten tot aankoop van al de batterijen van de vesting Naar- den, die op Bussum's grondgebied zijn ge legen. Do oppervlakte van de aangekochte terrein bedraagt plus minus 145.000 vierk. M., de koopsom 75.000. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN. Na liet eten van mokkataartjes. Na het eten van mokkataartjes hebben zich bij een bewoonster der Albert Cuyp- stiaat te Amsterdam en haar verpleegster vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. Do patiënten maken het redelijk wel. Nog ten huize van de patiënten aanwezige taartjes, het braaksel en taartjes bij den leverancier zijn in beslag genomen voor onderzoek. BIJ DE OEFENINGEN GEWOND. Men meldt ons uit Bussum: Gistermor gen te omstreeks half twaalf hielden een veertigtal mariniers uit Amsterdam onder leiding van een sergeant-majoor tirailleurs oefeningen op de heide bij het kindersana torium, in de nabijheid van de zandafgra- vingen. Bij een „aanval" met do bajonet op word door een ongeluk de milicien Vos uit Amsterdam zeer ernstig in de buik ge wond. Daar bij de oefening geen hospitaal soldaat aanwezig was, werd assistentie in geroepen van den dokter van het sanato rium. Deze verleende de eerste hulp en ge lastte onmiddellijke opname in do Majella- stichling te Bussum, waarheen de gewonde per brancard werd vervoerd. SLECHT NIEUWS VOOR INBREKERS Een nieuwe kluis. Het bankierskantoor van de firma Fren- kei is verplaatst naar don Zuidblaak to Rotterdam en hierbij heeft men van de gcleg-nheid gebruik gemaakt, om een ge heel nieuwo kluis te doen bouwen. Dezo kluis is van een geheel nieuw type, dat nog niet in Europa bekend was. De kluis deur bevindt zich in een ruimte, welke ge heel lichtdicht kan worden afgesloten. In den wand tegenover deze deur bevinden zich seleencellen, welke gevoelig zijn voor licht. Het geringste licht, dat in do ruimte voor dezen wand zou vallen van een zak lantaarn, een steekvlam, een lucifer, of wat ook, is voldoende om een uitgebreide sig naalinrichting in werking tc brengen. De firma Martens uit Doctinchem heeft deze installatie in samenwerking met Philips uit Eindhoven gebouwd. PROF. DR. N. PH. TENDELOO. Men meldt ons uit Leiden: Zaterdag 14 December zal het 25 jaar ge leden zijn dat prof. dr. N. Ph. Tendeloo aan de Leidsche Universiteit het ambt van boogleeraar in do ziektekundige ontleed kunde, do algemeene ziektekunde en de ge rechtelijke geneeskunde aanvaardde. Dondordag 5 September. Hilversum geeft om 8.01 een concert door hot Omroeporkest en om 9.00 Kamer muziek door het Hollandschn strijkkwartet. Huizen om 8.00 een uitzendavond. D a v e n t r y (Experim) om 8.20 Vaude ville programma. Daventry (Londen) om 8.20 Prome- nado concert. Langenberg om 8.50 Het Werag- orkest Ze es en om 9.50 Toonceluitzending van „Vom anderen Ufer." Vrijdag 6 September. Hilversum. Geeft om 8.15 Kurhaus- concert. Uitvoering van do 0de symphonle van Boothoven met solostemmen en ge mengd koor. Huizen. Om 8.15 Concertavond. Daventry (Experim). Om 8.20 Prome nade concert. 10.45 Dansmuziok. Daventry (Londen). Om 8.50 Vaudevillo programma. 11.20 Piccadilly Grill Orkest. Langenberg. Om 8.20 n.m. Concert. Z e e s c n. Om 8.35 n.m. Symphonie con- cort Zaterdag 7 September. Hilversum geelt om 6 uur een Voor avond concert en om 8.00 een Zomeravond concert Huizen. Om 8 uur een concert avond. Daventry (Experim). Om 9.40 Concert uitvoering. 10.50 Dansmuziek. Da v c n t r y (Londen). Om 820 Prome- nado concert 10.35 Vaudeville programma. Langenberg. Om 8.20 Een vroolijke avond. Z e e s e n. 8.50 Orkest concert (N1 c I - O I i c I e e 1). ,51e STAATSIOTERIJ. Trekking van Woensdag 4 September 1929. 4o Klasse 3o f list. ttoogo Pfllzoo: 2933 23.000. 3532 6099 1600 4856 8143 400.—, 6578 200 969 15327 20484 1 100.—, Prllren vao 168 102 105 212 213 281 343 350 366 375 385 411 466 471 483 498 59S 621 650 7S6 790 823 878 1095 1128 1150 1179 1213 1296 1327 1582 1634 1715 1774 1799 I8'6 1831, 1866 1900 1948 1991 1596 200? 2015 2063 2096 2171 2260 2301 2304 23M *320 2415 2451 2551 2557 2602 2730 2760 2.96 2816 2872 2893 2906 2936 2962 2966 2976 2987 3199 3216 3255 3259 3263 3270 3300 3316 3356 3374 3411 3428 3464 3465 3484 3525 3608 3646 3828 3837 3952 3985 3990 4008 4058 4173 4182 4218 4228 4344 4373 4377 4464 4493 4496 4527 4611 462.- 467.5 4691 4705 4788 4798 4865 4894 4S99 493? 5128 5214 5270 5279 5351 5359 5386 5416 5436 5444 .5518 5545 5660 5695 5758 5792 5817 5821 5S44 5975 5993 6025 6122 613.1 6177 6179 6215 6284 6320 6463 6527 6533 6584 6592 6596 6716 6737 6772 6831 6856 6860 7131 7242 7398 7399 7421 7480 7497 7531 7533 7536 7552 7566 7617 7684 7696 7709 7715 7718 7828 7841 7960 8039 8058 8171 8210 8224 8234 8327 8370 8380 8387 8445 8456 8513 8515 8569 8615 8626 8725 8787 8844 8854 8899 8938 8948 8973 8988 8997 9005 9008 9050 9068 9076 9129 9185 9187 9236 9322 9409 9427 9477 9553 9597 9620 9708 9732 9877 9884 9893 5915 99C1 9967 10006 10062 10069 I 009O 10109 10148 10171 10244 10277 10282 10285 10307 10321 1C341 10427 10490 10596 10608 10609 10635 10719 1P743 10756 10820 16825 10826 10836 10859 10880 I093S 10969 11026 11054 11063 1I0S5 11099 11104 11205 11211 11244 11249 11334 11411 11443 11462 11482 11560 11609 11624 11628 11756 11772 117S2 11820 11859 11908 11941 11944 12014 12093 12133 12136 1219e 12209 12242 12257 12346 12354 12356 1244S 12486 12500 12506 12508 12576 12604 12657 127C7 12782 12791 12825 12835 12839 12970 12977 12995 13010 13023 13068 13117 13161 1316S 13187 1316, 13238 13268 13358 13389 13434 13457 13619 13641 13652 13655 13663 13670 13706 13710 13737 13738 13770 13841 13878 13935 13999 14033 14070 14111 14199 14228 14268 14369 14383 14427 14446 14582 14596 14659 14735 14796 14518 14986 15026 15054 15055 '5124 15221 15222 15268 15277 15279 15414 15429 15457 15492 15576 1.5583 15658 15701 15715 15716 15777 15786 15787 15888 15852 15892 16003 I6C77 16078 16097 16167 16206 16218 16246 16267 16312 16420 16500 16587 16662 16766 16786 16794 16831 16929 16967 17C02 17094 17115 17190 17230 17253 17260 17335 17415 17418 17444 17523 '7526 17574 17575 17611 17633 17639 1?645 17646 17674 17714 17733 17756 17760 17828 17838 17887 17918 17962 18028 18102 18275 18280 18399 18415 18416 18570 18571 18591 18599 19618 18656 16759 15767 18839 18844 18902 18960 18999 19106 19118 19156 19169 19204 19231 19293 19331 19340 193-13 19399 19106 19460 19539 19602 19605 19771 19825 19865 19929 20106 20113 20119 20172 20181 20281 20449 20473 20490 20543 20643 20716 20726 20754 20768 20770 20829 20871 20877 20921 Verbetering. 4c KI. 2e llistc 5856 m.i. 4855,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7