BINNENLAND STADSNIEUWS WEDEROM EEN SCHEEPS RAMP EEN HAVENSTREEK AAN DE NOORDZEE POLITIEKE EN SOCIALE ORGANEN AGENDA. Nootlottige aanvaring op de Schelde Het lot der opvarenden nog onbekend Hedennacht omstreeks 1 uur is op de Schel de nabij Walsvorden het uitgaande Belgi sche stoomschip „Estella" aangevaren. Vol gens een eerste bericht schenen tien perso nen hierbij te zijn omgekomen. Nader vernemen wij: Het Belgische uitgaande stoomschip s.s. „Estella" is omstreeks 1 uur in den nacht aangevaren door een binnenkomend ver moedelijk Duitsch stoomschip, dat naar Antwerpen is doorgevaren. De bemanning van de „Estella" welk schip 758 bruto re gisterton meet en behoort aan de Société Beige d'armément maritime te Antwerpen, zou uit ongeveer 20 koppen hebben bestaan. Het schip werd in 1919 gebouwd te Rotter dam op de scheepswerf van P. Smit. Van de bemanning zijn 2 opvarenden in ieder ge val gered. Deze bevinden zich op een der sleepbootcn Noordzee of Goliath, die zich op de plek der aanvaring bevinden. Van de andere vermoedelijk 18 opvarenden is nog niets bekend doch het is niet uitgeslo ten, dat zij door eon aanvarend stoomschip of ander schip zijn opgepikt. Hieromtrent zijn nog geen berichten ont vangen. Behalve de genoemde sleepbooten bevonden zich hedenmorgen nog verschei dene andere schepen op de plaats van het ongeval. Bij hoog water, is van het schip niets te zien; misschien dat dit bij laag water wel; het geval is. Wenscheu van de llotteidamsche Kamer van Koophandel De belangen der Maasstad Op verzoek van de Commissie inzake de Havenbelangcn van Rotterdam en omge ving heeft de Kamer van Koophandel al daar een uiteenzetting gegeven van de be zwaren, welke naar haar meening de be staande toestand in het beneden-Maasge bied oplevert. De Kamer onderscheidt in dit stuk drie punten: I. de technische uitrusting, omvattende de toegangswegen uit zee, de benutting der oeverterreinen, de verschillende bekkens, kademuren, loodsen, werktuigen, machi nes, plaatselijke middelen van vervoer, enz.; II. de uitrusting van het havengebied in gcografisch-regionalen zin, dus zijn voor ziening met de noodigc verbindingen van en naar het achterland; III. de staatkundige uitrusting, waaron der hier verstaan wordt de aanpassing van het tegenwoordige havenbestuur en haven-I beheer aan de feitelijke verhoudingen, welke zich in Rotterdam en omgeving hebf ben ontwikkeld of bezig zijn zich te ont wikkelen. In deze uiteenzetting wordt vooral arin de staatkundige uitrusting door de vcr- ming van een havenschap (het gelief ie denkbeeld van de Kamer) uitvoerig aan dacht besteed. Het denkbeeld ccner „havcnstreck" kopt internationaal meer en meer op. Kan Nederland dus eenerzijds leering trekken uit de richting, waarin de bulten- landsche havens zich ontwikkelen, ander zijds zal ons land moeten voorgaan. Dit be hoeft in het geheel niet te verwonderen, omdat onze haven ook een eenige, zeer bij zondere positie inneemt. Het zeegocdercn- verkcer van de gezamenlijke Noordzeeha vens, van Duinkerken tot Hamburg, be draagt thans jaarlijks ruim 100.000.000 ton. Alleen Rotterdam trekt ongeveer één derde van dit vervoer, maar alle krachten zullen moeten worden ingespannen, om niet ter rein aan de concurrentie to verliezen. De voortgaande toeneming van do bevolking en van de industrialisatie, zoowel in ons eigen land als in Centraal Europa, zullen naar onze meening de behoefte aan meer havengebied aan de Noordzee doen ont staan en onze haven moet zorgen voor haar deel aan die meerdere behoefte te kunnen voldoen. Indien Nederland zijn grootste zeehaven thans niet op ruimere schaal organiseert, zal de noodzaak daartoe wellicht verdwij nen door den wedijver van Groot-Ham burg, waarvoor de overeenkomst met Prui sen den grondslag heeft gelegd, cn van Antwerpen, sterk door den onverdeelden steun van geheel België. Wij behoeven nu hieraan wel nauwelijks toe te voegen, dat wij voor het havenge bied aan de Beneden-Maas niet vragen om kunstmatige opkweeking, zoo^ls in zoo menig opzicht in het naburige buitenland is te constatceren, doch slechts aandrin gen op volledige benutting van alle moge lijkheden, welke de natuurlijke verhoudin gen in deze streek bieden. Er bestaat zoo eindigt het stuk een uitstekende, vrije verbinding met Midden- Europa; er bestaat een uitstekende, vrije verbinding met de zee. Er is geen behoefte aan groote technische werken, om kansen voor een gunstigo ontwikkeling van dit havengebied te scheppen. Het is slechts de organisatie, het zijn slechts hulpmiddelen, die voor de ontwikkeling noodig zijn. Een onderdeel van het verkeer, waar voor de Kamer aandacht vraagt, is de regeling van het spoorwegwezen in Rotter dam. De behandeling van het personenverkeer is te Rotterdam zoo gebrekkig, dat daar aan niet veel woorden behoeven te wordon besteed, maar het lijkt ons voor het be lang van Rotterdam als havenstad wel van zeer veel botcekenis, dat men zich niet langer bepaalt tot de onderlinge er kenning van deze gebrekkigheid, maar dat men daarin snel een behoorlijke ver betering brengt. Vooral geldt deze opmerking natuurlijk de Rotterdamsche stations. Er is bijna geen onderdeel te noemen, waarin deze niet alles te wonschen laten. Dit betreft niet alleen den dienst der spoorwegen. Ook de toegangswegen naar de stad zijn gebrekkig. De ligging van do douaneloods bij het station D.P. levert voor do reizigers gevaar cn groot ongemak op. Wat het gooderenverkoer betreft, onder vinden wij verschillende klachten, dat do aflevering on aanneming van goederen op de spoorwegen, ondanks de medewerking van het spoorwegpersoneel, stagnatio on dervindt tengevolge van onvoldoendo ge schiktheid van do spoorwegterreinen. Wat Rotterdam op den duur noodig zal hebben, zijn spoorwegverbindingen voor het goederenvervoer in de richting Utrecht, naar de Betuwe en over de Moer- dijkbrug, die van het steeds drukker wor dende personenverkeer zoo weinig moge lijk last ondervinden. Wij wijzen or in dit verband op, dat op korten afstand van Rotterdam een ernstige verkeershindernis is gelegen aan het Hollandsch Diep, waar de tegenwoordige spoorwegbiug bij den Moerdijk slechts van enkel spoor is voor zien, terwijl toch hot verkeer tueschen Rot terdam en het Zuiden zeer belangrijk is. Algemcene vergadering van Patrimonium K. A. Grondijs herdacht Het Nederl. Werkliedenverbond Patrimo nium houdt te Groningen zijn jaarlijksche algemcene vergadering. In deze dagen wordt tevens het 50-jarig bestaan van dc afd. Groningen van het ver bond herdacht. De voorzitter van het verbond, do heer C. Smecnk, lid der Tweedo Kamer, hoeft do algemcene vergadering gister middag geopend met een uitvoerige rede over „politieke" en sociale" organen. Na oen hartelijk velkom herdacht -pr. hel overlijden van den heer K A. Grondijs door wiens verscheiden het vur- C. SMEENK. hond een zwaar ver lies heeft geleden. Spr. trachtte o.a. in het licht te stollen, dat de individualistische politiek, die on der het liberalisme nog tot ver in de 19de eeuw den toon aangaf, thans overwon nen is. Wij leven, zeide spr., niet meer in wat men de „liberale" maatschappij zou kun nen noemen. Rondom ons zijn allerlei in wezen anti-liberale instellingen gegroeid. Syndicaten, kartels, ondernemersbondon, organisaties van werkgevers, boeren, mid denstanders en arbeiders. Het individualis me heeft al meer plaats gemaakt voor so ciale gebondenheid. En die ontwikkeling heeft nog bij lange niet haar eindpunt be reikt. In modernen vorm zien wij thans ook weer voor ons staan het oude probleem, waarvoor reeds do middeleeuwsche staat zich geplaatst zag: hoe moet de iuiste ver- houding zijn tueschcn politieke en sociale organen, breeder tusschen den „staat" en de georganiseerde „Maatschappij". Zeer waarschijnlijk achtte spr. het, dat de organisatorische ontwikkeling zal leiden tot nieuwe organen ook in het staatkun dige leven. Ook acht hij het waarschijnlijk, dat de geheel individualistische kiesrecht- egeling op den duur niet ongewijzigd zal blijven. Maar bij het goed en gewettigde po gen. om tot een betere vertegenwoordiging, ook van den Arbeid, te komen, moet ern stig gewaakt worden tegen het gevaar, dat de deelen het geheel, de leden het lichaam schade toebrengen. Meer dan ooit is er, zoo vervolgde spr., in dezen tijd van overgang, van het zoeken naar nieuwe vormen, behoefte aan een christelijk-socialc organisatie, die meer speciaal haar taak vindt in de bestudeerd en propagandeering van de christelijke be ginselen voor bet maatschappelijk leven. Patrimonium wil in Gods kracht die taak vervullen Spr. eindigde met uiting te geven aan den wcnsch. dat op de Troonrede een her ziening van de Invaliditeitswet niet zal ontbreken. Maar ook verwacht hij, dat in de komende periode in de richting van be drijfsorganisatie stappen zullen worden ge daan. Met dc bede, dat Gods zegen op den ar beid der vergadering moge rusten, ver klaarde hij de vergadering voor c^end. DE ODERZAAK Uitspraak van het Int. Hof Het Permanonte Hof van Internationale Justitie heeft gisteren arrest gewezen in dc kwestie betreffende do territoriale gren zen van de bevoegdheid der Internationale Odor-Commissie. Het Hof komt tot de conclusie dat do bevoegdheid der Oderconimissie zich uit sirekt tot gedeelten van de zijrivieren van do Oder, wolke in Poolsch grondgebied zijn gelegen. Wat dc grens stroomopwaarts van do bevoegdheden dor commissie betreft, ver wijst het Hof naar do beginselen van art 331 Verdrag van Versailles, dat daarvoor het criterium van do bevaarbaarheid aan nam. Dit arrest werd gewezen met 9—3 stem men. UIT DE STAATSCOURANT. Voornaamste Kon. besluiten enz. uit de Staatscourant van hedenavond. Op verzoek eervol ontslagen met dank Mr. Dr. L. N. Dektors, minister van defen sie als lid van do Centrale commissio voor do Statistiek. Op verzoek eervol ontslag verleend aan mr. J. Terpstra te 's-Gravenhago als een lid der Staatscommissie voor de herziening van de lageronderwijs uit 1920, on als zoo danig benoemd mr. T. A. van Dijken refe rendaris bij den Raad van State; wederom tijdelijk benoemd aan Rijks-Il. B. S. te Amersfoort tot leerares mej. W. A. Langenhorst, tot leeraren W. J. van Lee cn J. M. Baarslag; toegekend de bronzen eeremedaillc der Oranje Nassauorde aan mej. K. E. Alfcn, dienstbode bij de familie Hasselacr te 's-Gr&vcnh&ge. OM EEN GLAASJE BIER. Acrobatische toeren in den nacht. Tweo Zweedscho zoeliodon logeerden In den nacht van Zondag op Maandag in eon hotel op Katendrecht. In het holst van den nacht kregen boiden een geweldigen dorsi welke slechts door een glas bier to lcsschcn zou zijn. Do logementshoudster weigerde ovenwol hun op dat uur te tappen on toon de logé's het haar wat al te lastig gingen maken, sloot zij hen kordaat in hun gemeen schappelijke kamer op. Maar de mannen lieten zich niet weerhouden. Zij moesten en zouden bier hebben. Daartoe knoopten zij hun beddelakcns aan elkaar en bonden deze aan hun bed vast. Zoo liet een van dc twoe zich uit de tweede verdieping zakken. Toen hij onder aan zijn laken kwam blefck hij nog 5 meter boven den boganen grond te hangen. Hij Hot zich vallen en brak den linkerpols. Een geneesheer heeft hem be handeld. (N.R.Ct.) H. W. KOEKKOEK, f Maandag overleed te Amsterdam de schilder H. W. Koekkoek od don leeftijd van twee en zpstlg jaar. In 1807 geboren uit oon familie die hem zoowel militair als artistiek bloed in de ade ren gaf, wijdde Koekkoek zich vooral aan militaire onderwerpen. In 1888 kocht Ko ning Willem III zijn „Fransche artillerie in den slag van St. Quentin 1870", in 1897 II. M. de Koningin het dook „Tamboer". Kookkock werd met dit genre ook in het buitonland bekond en vertoefde zoowel in Engeland als in Frankrijk, Duitschland en Oostenrijk-Hongarijo. Met den Boerenoorlog en den Boxersop stand wijdde hij zich vooral aan illustra tief werk op militair gebied en sinds 1902 werkte hij als zoodanig o.a. mede aan de Illustrated London News", tot 1921. Een Londensche tentoonstelling in 1925 doet dan zien, dat Koekkoek vooral na den oorlog het militair penscel verwisselde voor dat van den landschapsschilder (Telegraaf.) PERSONALIA. Bij Koninklijk Besluit zijn wederom tij delijk benoemd aan do Rijks Hoogere Bur gerschool alhier tot leorares mej. W. A. Langenhorst en tot leeraren de heeren W J. van Lee cn J M. Baarslag. H. C. VAN DAM f Op 73-Jarigen leeftijd ovor- leden. Op 73-jarigen leeftijd is in het St. Elisa- bothsgasthuis overleden de heer II. C. van Dam. De overledene heeft zich in tal van func ties nuttig gemaakt in het opbare leven. Bescheiden van natuur drong hij zich nim mer op den voorgrond, maar in do colleges en besturen waarin hij, krachtens zijn ver dienste, zitting had, leerde men hem spoe dig kennen als een man van groote werk kracht, wiens advier^n immer helder en duidelijk waren en die daardoor de zaak welke hij voorstond, in hooge mate diende. Iangon tijd heeft hij deel uitgemaakt van de vroegere Kamer van Koophandel. Verder was hij o.a. voorzitter van de Anna I'aulownabewaarschool, bestuurslid van de Nutsspaarbank, regent van het St. Pioters- en Bloklandsgasthuis. Zij heengaan zal ongetwijfeld in wijden kring ten zeerste betreurd worden. Met groote liefde gaf hij zich aan de instellin gen, in welker bestuur hij zitting had en nimmer was hem iets te veel al 't in het belang der zaak gevraagd wordt. GARNIZOEN. Mutatie. Bij Kon. besluit is do twoede-luitonont van het dienstvak der militaire administra tie B. van den Bosch, van don Staf van het le Regiment Huzaren benoemd tot eerste- luitenant. Op Donderdag 12 September keert het le Regiment Huzaren weder van de manoeu vres in de omgeving van Apeldoorn in dit Garnizoen terug. Majoor F. B. Monsing, van hot 3o regi- ment-infanteric te Bergen op Zoom, wordt 1 November overgeplaatst als hoofdinstruc teur bij een der infanterie-regimentcn to dezer stede De school voor reserve-officieren der on bereden artillerie uit Utrecht, die van 10 t. m. 17 dozer eon oefoningsmarsch maakt, zal 14 dezor op do Leusdonsche heido bi- vakkeeren en vóór dion datum resp. tc Doorn, Eist, Edo en Barnevold inkwartie ring houden NED. HERV. GESTICHT VOOR ZENUWLIJDERS. De bouw opgedragen. De bouw hiervan aan don Utrcchtschen- weg nabij Kampoord onder de architocten G. van Hoogevest alhier on J. C. on P. K. Monsink to Apeldoorn, word 28 Aug. aan- bestoed. Do bouw is thans opgedragen aan gebr. van Rijswijk to Heemstede, laagsto inschrij vers mot 440.000. GEREFORM. KERK. Tweetal. Op het twcetul voor de Gereformeerde kerk tc Eindhoven komt voor Ds. F. A. den Booft alhier. MAZDAZNAN. Mr. II. Th. Gerlings schrijft ons: Dc Mazdaznan-beweging, dio in Amerika, Engeland, T jchiand, en andere landen, reeds een vrij groote mate van bekendheid heeft gekregen, begint ook in ons laM meer van zich to doon spreken, on het lijkt mij wol good, de aandacht to vestigon, op do openbaro bijeenkomst, die Vrijdag a.s. in het gobouw der Theosofischo vorcenlging, Rogentossolann alhier, gehouden zal wordon. Wat zal die bl'r^'mmst ons brengen? Mr. Sypkes zal spreken over do botecke- nis, van Mnzdaznan in hot nlcemoon. Mnz- daznan is geen vereeniging of socte, maar niets dan een leorsystcom, dat geen volge lingen zc maar leerlingen, die de We tenschap des Levens bestudeeren. Lidmaat schap bestaat dus niet. Op lozingen on cur sussen wordt dit leersystoom behandeld. Zoo zal hel belang ecner goedo ademhaling worden besproken, speciaal voor hon dio in hun dagelljkschc bezigheden hinder onder vinden v i een te groote spnnnlr.e. dio lichaam en geest bohocr6cht on afmat. Aan het ♦vognemen van dio spanïdnsr.. zal eon deel van den avond worden gowijd. Mevrouw Sypkos zal vertollen, over voo- ding, hoe mon goedkoop, smakelijk en ge zond voedsel kan bereiden, en verschillen de schotels zullen worden gedemonstreerd. Ook ligt hot In do bedooling ontspannings oefeningen te laten zien, wanneer tenminste niet, zooals in Utrecht, do opkomst zoo bui ten verwachting groot is, dat er goon ruim te blijft om bowegingen to makon. Voor hen dio met do Mazdaznan beweging eons willon kennis makon, bestaat daartoe nu gelegenheid on wie komt, zal zich m.i. niet hebben te beklagen. KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL. Concert op het terras van Amicltia. Zooals wij reeds oenigen tijd geleden modedeelden verblijft de Koninklijke Mili- tairo Kapel van het regiment Grenadiers uit den Haag eenlgen tijd in onze gemeente. Dit bokondc muziekcorps onder leiding van den 1ste luitenant de Boer zal op Donder dag 12 September a.s. con concert geven op het terras van Araicitia welk concert de burgerij is aangeboden door den Comman dant van het Regiment Grenadiers. Wij twijfelen niet of er zal voor dit concert dat te 8 uur aanvangt grooto belangstelling blij ken te bestaan. Wanneer het weer mede werkt zal men in het Plantsoon en in het Laantje aan de overzijde ruimschoots kun nen genieten van de muziek, die door dit wijd cn zijd bekende muziekcorps ten ge hoord zal worden gebracht. Na afloop van het concert is er in Amici- tia voor de leden der sociteit gelegenheid tot dansen. CONCERT „H. J. HEGERAATH" Hedenavond in het Plantsoen. Men verzoekt ons te willen melden, dat het concert van de muziekvereeniging „H. J. Hegeraath" niet zal plaats hebben op morgen (Donderdagavond), doch reeds he denavond in de muziektent Plantsoen. SOLI DEO GLORIA. Zanguitvoering. Donderdag 12 Sept. a.s. des avonds van 8 tot 10 uur zal de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" in samenwerking met de Zang ver. „de Lijster" uit Woudenberg een zang uitvoering geven in de Muziektent (Plant soon Zuid, Hendrik v. Viandenstraat). BEENDERENBEWAARPLAATSEN. Onlangs is in werking getreden een door den Gem. Raad vastgestelde verordening krachtens de Hinderwet, waarin is bepaald dat voor 't hebben van beenderenbewaar- plaatsen wordt aangewezen het terrein, waarop is gevestigd de gemeentelijke Reini gingsdienst. Het is thans verboden elders dan op dit terrein een bcenderenbewaarplaats te heb ben, waarop wij belanghebbenden hierbij nog even attent mak^n, daar de politie de zer dagen de naleving van deze bepaling begint te contrdleeron. DANSSCHOOL KLAASSEN. Nieuwe cursus. Bolanghebbcndon verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomendo advertontie van de dansschool Klaasscn, waarin mecle- deolingen voorkomen betroffendo do in schrijving voor do niouwo cursuson on les sen AANBESTEDING. Nedezlandsche Spoorwegen. Door de Noderlandscho Spoorwegen is aanbesteed het verlcggon vun den los- cn laadwcg op het station Mnarsbergcn. met bijkomende werkon. Ingoschreven was o.a. door P. C. Stuy Utrecht cn C. P. Stuy te Baam met 1G98G; A. van der Lour te Baarn met f 18450; Aannemersbedrijf v.h. T. van Hoogevest, alhier met f 19425; E. de Bruin te IIo land mot 15460; C. D Klos to Baarn mot 21205; E. A. Kuypers to Scherponzeel mot 17222; P. ''e Jong to Scherponzeol mot 16688; II. Blanken to Scherpenzeel met 16773. De raming be droeg 30.000. Hoogsto inschrijver was Vcrschuurs Aan nemersbedrijf te Zeist met 28750, laacsfe was C. Schnufolo te Apeldoorn met 14352. Er w&ron 41 biljetten ingekomen. AMERSFOORT8CHE ZWEMINRICHTING Het diploma voor geoefend zwemmer werd uitgereikt aan Mevr G. Kolo, Mevr. E. Jonker, Mevr. A. E. Kotelaar, Gcortruida C. Korkkn-njp, Maria Nieuwonhuizen, den Ilocr C. J. Bottomanne, Mevr. C. Boode, Jcanotte Bosselaar, Cornells Sisselaar. Bram van Epen. Het N.OC. Diploma verwierven do Heer C. Sisselaar en de Heer H. C. Kloppenburg. Do temperatuur van het water bedroog 64 graden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth Phllomlna Gezi- na, d. v. Johan Fredrich Chaufeli en Ma ria Elisabeth Lemmens. Johannes Hermanus, z. v. Nicolaas Srhoonrlerbeck en Engelina Johanna Elisa beth van Dieön. Overleden: Diikjo do Bruin, oud 65 jaar, weduwe van GIJsbertus van Isselt. Maria Machilson, oud 68 jaar, woduwo van Johannes Steonbeek. D a g o 11] k s: Cinema Royal Langeslrant. Theetuin „Amersfonrtsche Uerg" Middag concert on dancing van 8 30— 11 uur Kunaiznn! „Sierkunst I'lrechlscheweg h Steven vnn der llfigcnlann Museum Flehlte. Wostslngel I.eesznal Handelsregister, Arnh weg 23. Theosofische nibllniheek Gebouw Theos.- Ver Regontenselnan (Zaterdags van 1.30— 2 30 uur). Openbare f.eeszanl (met Jeugdleeszaal Bibliotheek). Mtiurhuizen 0 R. K. Leeszaal, Nleuwatraat 24. Vredesblbllolheek, Arnb iveg 50. Princess-room Zondag, middag- en avond concert Hniel Monnpole, Zondagmiddag en avond concert. Danszaal Klaasson Zondags Dancing. 11 Sopt Amlcitla. Bioscoop. 12 Sept. Amlcitla Torras-Concert Kon. Mil. Kapel. 8 uur. Na afloop dansen voor ledon. 13 Sept. St. Joriskork. Orgelbespeling. 13 Sept. Geb Theos. Ver., Regentesselaan. Openb. Mazdnzman bijeenkomst 8 uur. 20 Sept Amicitla (foyer). Vereeniging van H utsvrouwen 21, 22 cn 23 Sept Do Valk. Variété Hir- ston. 21. 22 en 23 Sept Amlcitla Bioscoop. 25, 20 cn 27 Sopt Amicltia. Demonstratie Olie fabr Calvé, Delft 2 Oct. Kamer van Koophandel. Districts congres te Nljkerk. 2 Oct Amlcitla 1ste Abonnemontstooneel- voorstelling (Hofstadlooneel). 5, 0 en 7 Oct Amicitia Dloscoop. 15 Oct Toonoclvoorstelling Ver. Schouw spelers (niet in abonnement). 16 en 17 Oct. Amicitia MIJ tot Nut van 't Algemeen. 19, 20 en 21 Oct. Amicltia Bioscoop. 11 Nnv. Amicltia 2do Abnnnemcnlstoo- neelvoorstelling. (Hoycrmans ensemble). 13 en 14 Nov. Amlcitla Mij tot Nut van 't Algcmeon. 15, 16 en 17 Nov. Eierhal. Pluimvee-ten toonstelling 20 cn 21 Nov Amicitia Bazar. 11 Dec Amicitia 3de Abonnemontstooneel- voorstelling. (Nieuw Nederl. Toonoel). Utrecht Stadsschouwburg. 11 Sept. N.V. Nieuw Nederl. Tooneel .Jongen of meisje". 8 uur. 12 Sept N.V. Vereenlgd Tooneel „Een ideaal echtgonoot". 8 uur. OMREKENINGSKOERSEN. OR. No- NietOL.Not 10 Sept 11 Sept 12 uur Londen12.09s/, 12.19s/„ Ferlijn --9.41 59.40*. Parijs 9.76% '.76% Brusse 34.68 4.6S Zwitserland48.06 48.08 Weenen5.15 35 17% Kopenhaeen€6.41 66.40 Oslo 66.44 66.42 Stockholm 66.85 66.83 .New-Yerk ?d».57% 749.55

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7