WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Gewas 1924 St. Emilion f 1.40 f 56- UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 HIT WERKPROGRAM VAN WATERSTAAT ROTTERDAMS RAAD IN GEMOEDE BIJEEN Van Burink maakt zijn excuses BRAND IN EEN OLIE- FABRIEK Gelukkig tijdig ontdekt UITVOER VAN EIEREN NAAR ENGELAND BIJZONDER AANBEVOLEN per fissch per anker Verbetering van de Gouwe in Boskoop en Waddinxveen Herstellingswerken in de Urker haven Aan de Memorie van Toelichting van de VVaterstaatsbogrooting is door ons het na volgende ontleend: In de laatste jaren heeft zich geleidelijk de noodzakelijkheid vertoond van het ter hand nemen van onderscheidene groote water staatswerken, waarvan er thans eenige in volle uitvoering zijn (Julianakanaal, Maas kanalisatie, Waterweg van Dordrecht naar Zee, Noordzeekanaal, enz.), terwijl van an dere, welke reeds eenigen tijd in voorberei ding zijn, de uitvoering onlangs is of bin nenkort moet worden ter hand genomen (kanaal Bosscheveld, Maasverbetering voor groote afvoeren, Twenthe-kanalen, scheep* vaartweg Amsterdam—Boven Rijn. Bij vroegere jaren vergeleken, kan gezegd worden, dat onder den drang van groote economische opleving do behoefte gevoeld is om talrijke belangrijke werken, welke de algemeene welvaart moeten helpen bevor deren, binnen korte periode tot stand te brengen. Het toegeven aan dien drang heeft ten gevolge, dat thans gedurende enkele jaren voor den regelmatigen voortgang dier werken belangrijke bedragen noodig zullen zijn, welke niet allo uit inkomsten van den gewonen dienst kunnen worden gedekt. Aangezien 't hier betreft het doen van uit gaven voor het tot stand brengen van wer ken, waarvan ook in een verro toekomst de vruchten kunnen worden geplukt en die niet periodiek terugkoeren, is de Minister met zijn ambtgenoot van Financiën van oordeel, dat een deel dier uitgaven zonder bezwaar uit buitengowone middolen kan worden bekostigd. Normalisecring Nieuwe Mcrwede. Waarschijnlijk zal in de eerstvolgende jaren op de Nieuwe Menvcde veel concessie baggerwerk worden verricht. Kan de zand- opruiming samengaan met den aanleg van kribben, dan is in veel mindere mate aan- zanding te verwachten. Voor een goeden toestand op de rivier is het daarom ge- wenscht het tempo der uitvoering eenigs- zins te versnellen en het beschikbaar te stellen bedrag thans op 125.000 te bren gen. Waterweg Dordrecht—Zee. Van het uitgetrokken bedrag van 1.150.000 is gedacht 800.000 to besteden voor verdere uitdieping der vaargeul en het maken van zwaaikommen bij de Baren- drechtsche brug, terwijl 350.000 zal wor den aangewezen als eerste termijn voor het maken van een hefbrug in de overbrugging te Spijkenisse. Haven van Urk. De beschoeiingen en loopsteigers in de haven van Urk verkeeren in onvoldoenden staat cn eischen vernieuwing. Hiermede is een bedrag van 9G100 gemoeid, hetgeen over 5 jaren kan worden verdeeld. Voor 1930 wordt 17.000 uitgetrokken. De werken zijn zoodanig ontworpen, dat ie zijner tijd door uitbaggeren de diepte zoo veel kan worden vergroot, dat deze haven kom als werkhaven voor de Zuiderzeewer ken zou kunnen worden gebezigd, terwijl te vens rekening is gehouden met het peil van het toekomstige IJssclmeer. Verbetering haven Vlissingen. De werken tot verbetering van dc haven te Vlissingen zullen in 1930 geheel worden \oltooid, zoodat voor dat jaar te rekenen Is op hetgeen voor de verbetering nog noodig is, in hoofdzaak betrekking hebben op grond- en baggerwerk. Verbetering van de Gouwe in Boskoop on Waddinxveen. Zooals reeds vroeger word medegedeeld, is het de bedoeling van de provincie Zuid- Holland om verschillende belemmeringen in den vaarweg Amsterdam—Rotterdam weg te nemen cn om voor deze werken Rijkssubsidio te vragen Tot die werken be hoort het verruimen van de Gouwe in de gemeenten Boskoop cn Waddinxveen. De ri vier vertoont daar verschillende bochten .cn versmallingen, welke verbetering behoeven. Voorts wordt in beide gemeenten de ver binding tusschen de oevers gevormd door beweegbare brugen met te geringe coor- vaarthoogte, welke voor het drukke verkeer te land en te water een belangrijke belem mering beteekenen, aangezien zij voortdu rend moeten worden geopend cn weder ge sloten. De provincie heeft het voornemen deze bruggen te vervangen door hefbruggen met groote doorvaarthoogte. Omtrent de 1 lannen is nog geen overeenstemming ver kregen in verband met dc omstandigheid, dat wordt overwogen om over dc Nieuwe Meer bij Amsterdam een vaste spoorweg brug te bouwen, waarvan dc onderkant zal liggen op 6.50 M. N A.P. Geschiedt dit. dan rijst do vraag, of ook te Waddinxveen en Boskoop wellicht met veel minder kost bare vaste bruggen zal kunnen worden vol staan. Voor de uitvoering van de verbeterings- 'verken is een kostbare onteigening noodig. Worden de werken tot stand gebracht vol gens de plannen van het provinciaal be stuur, dan moeten de kosten worden ge raamd op 2.400.000. De Minister "acht de verbetering van dezen belangrijken vaarweg van voldoende beteekenis om de toekenning te beoordeclen van eene Rijksbijdrage van A der kosten. In verband met het nog niet geheel vaststaan van de plannen kan het maximum bedrag van het subsidie nog niet worden opgegeven. Aangezien de provincie echter zoo spoe dig mogelijk met déh aankoop van grond wenscht aan te vangen, meent de Minister goed te doen door voor 1930 een eerste ge deelte, groot 50.000, van het subsidie aan te vragen. Verbetering van de Hooge- veensche Vaart. De sluizen in het gedeelte van de Hooge- veensche Vaart tusschen Hoogeveen en Mep- pel, welke omstreeks het midden van dc vorige eeuw werden gebouwd, verkeeren in een ongunstigen toestand cn moeten der halve worden vernieuwd. Het >s zeer ge- wenscht deze gelegenheid aan te grijpen om tevens tot verruiming van de sluizen tot 40 M. lengte ,6 M. breedte en 2.30 M. diepte op de dorpels te geraken en de vaart zelve mede geschikt te maken voor het verkeer van grooterc schepen. Tot de uit te voeren werken zal ook behooren de verbetering van hot kanaalgedeelte in de gemeente Meppol, welk gedeelte bij die gemeente in beheer cn onderhoud is. De Minister meent, dat het algemeen be lang in voldoende mate bij het tot stand ko men van de beoogde verbetering is betrok ken om dc toekenning van eene Rijksbij drage te rechtvaardigen. Wil het werk tot stand komen, dan zal deze bijdrage moeten worden bepaald op 40 pet. van de op rond 800.000 geraamde kosten, tot een maxi mum-bedrag van 320.000. Een eerste ge deelte, groot 50.000 wordt voor 1930 uit getrokken. Verbindingsweg tusschen Oost en West-Zeeawsch Vlaanderen. De provincie Zeeland wenscht over te gaan tot den aanleg van een weg met kei bestrating van den provincialen weg van IJzcndijke naar dc Belgische grens bij Pon- tebrug in ongeveer Oostelijke richting langs Pyramide en ten oosten daarvan aanslui tende aan het westelijk eindpunt van den verbindingsweg tusschen Oost- en West* Zeeuwsch-V laan deren. Door don aanleg van dezen weg zal de ver binding tusschen do beide deelen van Zeeuwsch-Vlaandercn eerst geheel zijn tot stand gekomen, zoodat het werk moet wor den geacht in een groote behoefte van de streek te voorzien. De kosten van het werk worden geraamd op 355.000. Er bestaat voldoende aanleiding tot het verleencn van eene Rijksbijdrage, welke zou kunnen wor den bepaald op 25 pet. van de kosten tot een bedrag van ten hoogste 88750. Een eerste gedeelte, groot 25000, van dit subsidie wordt voor 1930 aangevraagd Dc raad besluit tot aankoop van grond, die alleen deugt voor zwembassin Zoo hevig bowogen als de gemoederen in den Rotterdamschen gemeenteraad tijdens de vorige zitting waren gewepst, zoo kalm en mild was de stemming in de zitting van gisteren. De heer van Burink begon met zijn excuses te maken voor de wijze, waarop hij dc vorige maal was opgetreden men zal zich herinneren, dat hij wethouder Nivart een glas water in het gezicht had geworpen welke excuses door den burgemeester gracielijk werden aanvaard, en daarmee was de stemming zoo hartelijk geworden, dat de burgemeester op vragen van den heer van Burink, waarom de gemeenteraad nog niet was ingelicht over het conflict bij de werkverschaffing, antwoorden kon met de meest stellige belofte van spoedige informa tie. Er is toen nog even gesprokon over de tweede school voor de zwakzinnigen als noodvoorziening, waarbij ook door wethou der de Groot beloften van spoedige afdoe ningen werden gedaaft, en mevr. Suze Groeneweg haar nood klaagde over het feit, dat hier weer met een noodvoorziening moist worden gewerkt. Een poging van dr. Reeser (V. Dom het Nieuw Nederlandst.h Tooncel, dat na -e sluiting van don termijn gevraagd had om 1000 subsidie voor „de geteindo feeks", alsnog aan deze subsidie Ie helpen, werd gesmoord in verzet van vele zijden. Orde cn regel waren de hinderpalen, die aan deze poging in den weg stonden. Daarna heeft de Raad nog besloten om een groot gedeelte van den Zcstienhoven- schen polder te koopen voor 8000 de H.A hetgeen ongeveer twee-derde van de prijs was, die oorspronkelijk was gevraagd. De' heer Verheul heeft daarbij een hard vonnis geveld over dezen grond, die noch deugt voor huizenbouw, noch voor boschaanleg en hoogstens voor zwembassin. Tenslotte heeft de Raad even gesproken over het adres van de bewoners van de Hil- degardisstraat, die zich ernstig bedreigd ge voelden door de aanwezigheid van het hulpziekenhuis voor alastrim-patiënten in die straat. De burgemeester heeft meege deeld, dat hem ook vragen van mevr. Groe neweg over d.it onderwerp hadden bereikt cn toegezegd, dat he% prae-advies op het adres en de beantwoording van de vragen zoo spoedig gereed gemaakt zullen worden, dat zij nog in de volgende raadszitting zul len kunnen worden behandeld. Daarmede w as de agenda afgehandeld. In een complex gebouwen aan de Spaarndammerstraat te Amsterdam Een brievenbesteller ontdekte gistermor gen omstreeks half vijf dat er brand was in het complex gebouwen, gelegen op den hoek van de Spaandammerstraat en West- zaanslraat te Amsterdam, waar gevestigd zijn Alberdingk's Oliefabrieken. Aan dezen man is het waarschijnlijk te danken dat dit geheele complex van gebouwen niet in vlammen is opgegaan. De brandweer was er vlug bij en greep dadelijk stork in. Aan den kant der Westzaanstraat branddo het fel. Daar staan een vijftal gebouwtjes die ieder een kookloestel hebben en daarboven een olietank. In een van deze gebouwtjes, die door steencn muren van elkander ge scheiden zijn. sloegen de vlammen door het dak In dat gedeelte was de tank leeg, maar in de korsten die zich in de tanks bevon den, vond het vuur toch zijn voedsel. De oliedampen die daar ontstonden trokken door een groote buis naar de andere zijde der fabriek en vonden daar een uitweg in een schoorsteen. Deze buis die roodgloeiend stond leverde gevaar op voor de omgeving. Dopr het dichtmaken van een schuif kon men den trek in de buis doen ophouden. Intusschen pad do brandweer 9 stralen uit gelegd. Door deze groote massa water die op het vuur geworpen werd kon do brand betrokkelijk spoedig worden bedwongen. Om half 6 sloeg plotseling een geweldige vlam uit do hooge schoorsteen. Het waren de oliedampen die zich in de schoorsteen hadden verzameld cn exploideerdcn. Gedu rende eenige minuten was de geheele om trek fantastisch verlicht. Veel olie heeft niet gebrand Het zijn voornamelijk een 3-tal gebouwtjes waarin zooals wc reeds zeiden de olie wordt ge kookt, die door het vuur te lijden hadden cn voor een groot deel zijn uitgebrand. Hoe de brand ontstaan is weet men niet. In de fabriek wordt 's nachts niet gewerkt. Tegen half 7 kon een groot gedeelte van het brandweer materiaal inrukken, waar onder ook de Jan van der Heydcn, die geen dienst had behoeven te doen. ALASTRIM. Wettelijke maatregelen in voorberoiding. In Den Haag heeft dc Delftschc Ct. tc bevoegder plaatse geïnformeerd naar de mogelijkheid van een krachtiger ingrijpen door de overheid tegen alastrim. Men deelde mede, dat de nieuwe wet op de be smettelijke ziekten pas haar volle uitwer king zal krijgen, wanneer de algemeene maatregelen van bestuur kunnen worden afgekondigd. Deze zijn op het oogenblik om advies bij den Raad van State, maar kun nen elk oogenblik weer ten departemonte worden terugverwacht. Als deze algemeene maatregelen van bestuur zijn afgekondigd, zullen krachtiger maatregelen voor de af zondering van zieken mogelijk zijn. Sedert dc vorige opgave hebben zich tc Rotterdam vijf nieuwe gevallen van alastrim voorgedaan. Voorloopig wordt geen ziekenbezoek toe gestaan in het ziekenhuis van het Groene Kruis te Delft. Het consultatiebureau voor t.b.c.-lijders is voor onbcpaaldcn tijd ge sloten. De leerlingen der lc en 2e klassen van de school der Delftsche Schoolvereenlging hebben vooreerst vacantie. Bij den heer Freeling, dokter te Herveld is Alastrim geconstateerd. Tevoren heeft hij eenige patiënten behandeld. EEN DROEFEINDEND FEEST. Auto-ongeluk te Noordwijkerhout. Te Noorwekerhout heeft gisternacht op den Heerenduinweg een ernstig auto-onge luk plaats gehad. De heer L. V. uit Hille- gom bracht na afloop van de Oranjefeesten aldaar zijn verloofde, mej. v. d. K., die te Rijnsburg woont, in een vrachtauto naar huis. Ter hoogte van het café Paridon raakte hij het stuur kwijt, waardoor de auto in het ijzeren draadwerk terecht kwam, dut dient tot afsluiting van het bui tengoed Boekhorst. De auto sloeg over den kop en de beide jongelui werden door do voorruit geslingerd. Ernstig aan het hoofd verwond zijn zij, nadat hen geneeskundige hulp was verleend, naar het. Academisch ziekenhuis rè Leiden overgebracht. EEN SCHEIDENDE WETHOUDER De heer Ter Haar, wethouder voor de gemeentebedrijven en de handelsinrichtin- gen te Amsterdam, had gistermoren de ambtenaren in de gelegenheid gesteld af scheid van hem te nemen. Een groot aantal ambtenaren van onderscheidene rang maakte hiervan gebruik. HET VOORZITTERSCHAP DER TWEEDE KAMER. De aanbieding der voordracht aan H. M. de Koningin. Gisterochtend te 10.15 heeft II. M. de Koningin ten Paleize Huis ten Bosch dc door den fijdelijk- voorzitter der Twee de Kamer gisteren benoemde commissie uit die Kamer ont vangen, welke aan de Koningin do voordracht aanbood ter benoeming van een voorzitter der Tweede Kamer voor het nieuw geopende zittingjaar. De commissie, die in vier auto's, bege- Mr. J. R. H. v. Schaick.jgjd fl00p boden van de Tweede Kamor naar Huis ten Bosch was goreden, bestond uit de leden Bon- gaerts, Ridder van Rappard, Van Dijk, mevr. Bakker—Nort, Rutgers van Rozenburg, mej. Meyer, Lingboek en prof. Van der Bilt De hcoren Bongaerts en Van Dijk droegen als oud-ministers het ambtscostuum met den witten pantalon, de heeren Van Rap pard cn Rutgers van Rozenburg waren in ambtstenue van Kamerlid, prof. Van der Bilt in dc officieele tenue van gemeente raadslid en ds. Lingbeek was in rok- costuum. Da bonooming Van Schalck. Bij K. B. is benoemd tot voorzitter van do Tweede Kamer voor het tijdvak der tegen woordige zitting mi'. J. R. H. van Schaick, 'id dier Kamer. UIT DE STAATSCOURANT. Te rekenen van 1 Juli 1929 op verzoek eervol ontslacren met dank, mevrouw R. Servatius aeboren Corver als lid van den voogdijraad te Assen. Op verzoek eervol ontslagen uit den mi litairen dienst de reserve eerste luitenants A. E. Koewes en J. J. M. A. Kleljberg, on derscheidenlijk van het 20e cn 17e regiment infanterie; met ingang van 1 October 1929 de reserve eerste luitenant H. Boet van hot 7e regiment infanterie; met ingang van 16 December 1929 de reserve eerste luitenant voor speciale diensten H. van Zanten van de vrijwillige landstorm korps luchtwacht dienst; idem de reserve luitenant-kolonel .T. C. A Dannink van het 14e regiraont in fanterie ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. Twaal! gewonden. Wocnsdagav. is te Westenholte een ernstig autobusongeluk gebeurd. Een fanfarecorps uit Wilsum keerde in twee autobussen van een wedstrijd te Stcenwijk terug. De be stuurder van de achterste bus geraakte den weg kwijt, reed eenige meters over den berm en vervolgens in volle vaart tegen een boom. De bus werd zwaar beschadigd. Twaalf inzittenden werden gewond. Zij zijn in het ziekenhuis te Kampon verbonden. Vier gewonden verblijven in bet ziekenhuis. De chauffeur uit Oldebroek werd ernstig gewond; een zijner becnen is verbrijzeld. DIRECTEUR VAN DE BINNENVAART- SCHOOL. Naar wij vernemen is tot Directeur van de Binnenvaartschooi van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart te Amsterdam, benoemd de heer A. Bartning, te Amster dam, leeraar aan genoemde school. De Binnenvaartscholen te Amsterdam, Rotterdam en Groningen zullen op 30 Sept weer worden geopend. DE RAMP DER „ESTELLA". Een der j.I. Maandag te Hansweert aan- gebrachto lijken is herkend als dat van den Belgischen scheepsjongen Withoek van de ..Estella". Beide lijken zijn gisteravond te Ivruiningen begraven. Te Walsoorden is gisterennamiddag weer een in verren staat van ontbinding verkee- rerul lijk aangebracht, vermoedelijk ook van een der opvarenden van het gezonken schip. DE MOORD AAN HET BEZUIDENHOUT. De verdachte blijft in arrest. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de gevangenhouding van W. Kr. v. d. M., den verdachte van den moord op mevrouw O. aan het Bezuidcnhout, met een termijn van 30 dagen verlengd. DOKTER MET BROODMES AANGEVALLEN. Door een overspannen patiënt. In het zittingslokaal van den Geneeskun digen Dienst in de Orionstrant in het tuin dorp Oost zaan te Amsterdam is Woensdag morgen eenig tumelt geweest, dat veroor zaakt werd door een overspannen patiën. De personen, die in de wachtkamer zaten, hoorden plotseling een hevig gestommel en lawaai, het bleek, dat een overspannen man via den uitgang de consultatie-kamer van den medicus, dr. Bijlsma was binnenge drongen en hevig schreeuwende met een broodmes dreigde. Dc dokter slaagde cr in hem dat mes afhandig te maken. De man werd later per auto van den G G.D. naar het Wilhclminagasthuis overgebracht. Hij was reeds eerder bij den dokter op het spreekuur geweest. Een uur geleden had hij verzocht opgenomen te mogen wor den. doch de dokter had gezegd, dat hij nog eenigen tijd zou moeten wachten. De stumper heeft dus toch zijn zin ge kregen. (Tel.). Vragen van den heer Korlenhorst be antwoord Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Kortenhorst in verband met den uitvoer van Nederlandsche eieren naar En geland, heeft de minister van Binncnl. Za ken en Landbouw geantwoord, dat het moeilijk valt te zeggen, of niet de hoeda nigheden van het in Engeland ingevoerde Nederlandsche ei wat te pessimistisch worden geschilderd, In aanmerking geno men hetgeen door andere landen pleegt te geschieden. Nochtans ongetwijfeld valt hier en daar knoeierij te constateeren, al Is generalisee ren gevaarlijk. Als obrzaken, In Nederland zelf aanwezig, moeten worden aangemerkt die, in het rapport van den Rijkslandbouw- consulont te Londen aangegeven, waarbij als diepste bron van het euvel nog kan worden genoemd een neiging tot uitslui tend handelen naar hetgeen dadelijk per soonlijk voordeel schijnt op te leveren, te zamen met een gemis van juist inzicht in hetgeen voor den nationalen eierenexport, «Is geheel en mot een zeker tijdsperspectief bezien, van algemeen belang zou zijn. Inderdaad komt het noodzakelijk voor, naast de op den in- cn doorvoer betrek king hebbende middelen, die reeds zijn in gevoerd, de totstandkoming van de in het vooruitzicht gestelde voorzieningen betref fende den uitvoer te bevorderen, echter niet zonder de geleidelijkheid, welke daar bij geboden is. En de „Einfuhrschein"-regellng op den export van Nederlandsche eieren is than*-- in dit stadium, dat een uit initiatief van direct belanghebbenden voorgekomen con- tróle, voor zooveel versche eieren betreft, naar kan worden verwacht, zeer binnen kort in werking zal kunnen treden. Bij deze vooralsnog particuliere en vrijwillige con- tróle, berust onder meer de belangrijke taak, om het begrip uitvoercontróle in den eierhandel meer vertrouwd te maken. Do Regeeringsbemoeiing met deze con tróle is voorloopig niet rechtstreeks, docli bepaalt zich voor het oogenblik tot het zooveel mogelijk bevorderen van het werk van het particulier initiatief, in den geest van de Landbouwuitvoerwet 1929. Aan een geleidelijke ontwikkeling van dat initiatief moest, als waarborg voor een hechten grondslag, de grootste beteekenis worden toegekend. Vordert eenerzijds de prudentie bij het voorbereiden van ingrijpende maat regelen als een uitvoercontróle, op geheel nieuw terrein, uiteraard eenigen tijd, an derzijds mag die ontwikkeling weer niet te langen tijd in beslag nemen. Mocht het blijken, dat dit laatste het ge val is, dat dorhalve tot schade van het be lang van-onzen uitvoer de betrokkenen niet in staat zouden zijn om. onder mede werking van overheidswege op den voet van de Landbouwuitvoerwet 1929, binnen afzienbaren tijd tot een het geheel behoor lijk omsluitende regeling te' geraken, dan zullen maatregelen, om van Rijkswege de noodige voorziening te geven, niet uitblij ven, ook al bestaan tegen zoodanig dwin gend ingrijpen van overheidswege op dit gebied de bezwaren, welke wel mogen wor den ondersteld bekend te zijn. NOODLOTTIGE AANRIJDING., Twee ernstig gewonden. Toen de motorrijder P. uit Hilversum Woensdagav. op den Franschen Kampweg te Bussum reed, word hij door autolichten vorhlink, waardoor hij de 26-jorige mejuf frouw H. uit Bussum die met haar ver loofde wandelde, aanreed. Mej. H. kreeg een schedelfractuur, de heer P. een her senschudding. Zij zijn opgenomen in de Majellastlchting. Mejuffrouw H. was van morgen nog niet tot bewustzijn gekomen. Beider toestand is ernstig. NED. STUCADOORS-PATROQNSBOND. Te Den Haag bijeen. De Nederlandsche Stucadoors-Patroons- bond kwam Wocnsd. onder voorzitterschap van den heer J. A. dc Moet te 's-Gravenhagc in 27ste algemeene jaarvergadering bijeen. *De voorzitter oponde de drukbezochte vergadering met woorden van welkom. Spr. schetste den toestand in het stucadoors bedrijf als ongunstig en weet dit voorna melijk aan do ongebreidelde concurrentie. Do heer Meyer (vice-voorzitter) bracht in herrinncring, dat de hondsvoorzitter, de heer De Moet, thans voor de tiende maal de jaarvergadering presideert. Namens den Bond bood spreker den heer De Moet een aandenken aan ols blijk van waardeering cn dank voor de uitmuntende wijze, waarop deze voorzitter gedurende tien jaren den bond heeft geleid. Besloten werd de 28ste jaarlijkscho alge meene vergadering te 's-Hertogcnbosch te houden. Tot nieuwe afdeelingen werden toegela ten dc patroonsvereenigingen te Dordrecht en to Baarn. In de plaats van het bestuurslid den heef V Otten te Nijmegen, die zich niet herkw** baar had gesteld, is gekozen de heer F. A. Ililgen te Zwolle, Aan den heer heer Otten werd, na aanbieding van een geschenk, dank gebracht voor zijn werkzaamheden gedurende negen jaren als hoofdbestuurs lid. Een voorstel van de afdceling Arasterdam tot wijziging en aanvulling van het contract van den C. V. B. werd verworpen met 1G7 tegen 75 stemmen. ALASTRIM. Ook gister is weer een verdacht geval van alastrim in de hoofdstad geconstateerd; de patient is in observatie opgenomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7