Paling in gelei. Leerling MONTEUR JENEVER UIT OEN @KT« |kachels| Dr. a. C. Nicolaï A. J. FORTGENS. Fa, M. R. N. OOSTERVEEN nart» 4 J.i a L. STOLBERG Dienstbode, BOEKHOUDEN. DE CHINEESCHE STAD De optocht door de stad BAARN'S BLOEI De plannen voor 1930 m VOOR ONZE ft HUISVROUWEN Ontvangen de eerste nieuwe zending AGENDA; AdvertentiSn HAARDEN Paling in gelei, F. H. LOIVIAN3 DE MOOR 3.25 Firma J. W, WENTZEL Opname zoowel bij dag als avond. D. DE GROOT INBOEDEL W. VAN OER MAAT NED. ISRAEL GEMEENTE. Benoeming lid van het Kerk- stuur. Tot lid van het Kerkbestuur der Ned.- Israel, gemeente, alhier (vacature-S. B. Boas) is benoemd de heer W. de Vries. De nieuwe functionaris heeft deze benoeming tijdelijk aanvaard. SCHEEPSBOUW. Van de scheepswerf der N.V. Scheeps bouw- en Reparatiewerf De Hoop, voorheen Gebrs. Boot te Leiden had de aflevering plaats van het stalen motorvrachtschip Verandering, gebouwd voor rekening van schipper J. Meinen, te Amersfoort. Het schip heeft een afmeting van 34x6x2 M., een laadvermogen van 234 ton en is voorzien van een origineelen 2-cylinder 70 P.K. Brons ruwoliemotor voor de voortbe weging en van een moderne grintlosin- richting. NACHTRIT VAN DE K.N.A.C. Door de Kon Nederlandsehe Autoclub werd in den nacht van Zaterdag op Zondag een nachtelijke betrouwbaarheidsrit geor ganiseerd. waaraan 49 automobilisten deel namen. Deze rit, die 's avonds om 9 uur in den Haag begon en waarvan de route van te voren geheim zou zijn, zou 12 uren duren met een kort oponthoud aan de be kende contróles, waar de volgende af te leggen route bekend werd gemaakt. Om ongeveer 1 uur Zaterdagnacht kwamen de eerste deelnemers bij hotel Monopole, al hier, waar de hoofdcontróle intrek had ge nomen, aan. Vanaf den Haag was langs tal van zijwegen over Utrecht naar Amers foort gereden en in de richting Oud-Leus den had later de voortzetting plaats, om dan weer via Barneveld naar Arnhem te gaan. Tot 's nachts 3 uur kwamen er auto mobilisten binnen. Aan de zijwegen ston den overal geheime contróleposten opge steld. Wij kunnen tenslotte nog mededeelen, dat alle deelnemers des ochtend om 9 uur weer in den Haag terugwaren en dat de ge- heele opzet een vlot verloop heeft gehad. Het bestuur van de K.N.A.C. kan dan ook met voldoening op deze eerste nachtelijke betrouwbaarheidsrit terugzien. SPEELTUINVEREENIGING SOESTERKWARTIER". .HET Op 4 Januari 1930 hoopt bovengenoemde vereeniging liet 5-jarig bestaan te herden ken. Uit de leden heeft zich een commissie ge vormd met het doel dit feit niet onopge merkt voorbij te laten gaan. Pogingen zullen worden aangewend het daarheen te leiden dat met een en ander geen kosten gepaard zal gaan teil laste van het Speeltuinwerk. Mochten er stadgenooten zijn die de com missie, in het bijzonder wat de financiën betreft, behulpzaam zijn, dan zende men zijn gave aan de penningmeesteresse Mw. Otte. Anjerstraat 30. HANDEL EN INDUSTRIE. Vijfjarig bestaan van het Electrisch Melkbedrijf „de Zuidsingel". Morgen zal het juist vijf jaar geleden zijn, dat het Electrisch Melkbedrijf ,.de Zuidsin gel" (eigenaar Jac. Spelt) geopend werd. Ter gelegenheid van dit lustrum namen wij eens een kijkje in dit bloeiende bedrijf, dat zich in de enkele jaren een grootc be kendheid wist te verwerven. Alle arbeid geschiedt machinaal; we maakten er ken nis met gortkookapparaten, karnmachines, een pasteuriseerbak en een ijsmachine. Alle flesschen worden automatisch gevuld door een tap-apparaat. Alleen het schoonmaken der flesschen geschiedt met de hand, daar dit langs riiachinalcn weg onvoldoende ge daan zou worden Tenslotte zij nog vermeld, dat dit bedrijf aangesloten is bij het Amersfoortsche Melk- contróle-station. BEZOEK VAN EEN HOOGGEPLAATST ATJEHER. Een onzer stadgenooten ontving dezer da gen bezoek van een hooggeplaatst Atjeher, de Toeangkoe Mahmoed, een vooraanstaand lid van het voormalige Atjehsche Sultans- geslachte De Toeangkoe, die een bestuurs- opleiding genoot en reeds als bestuursamb tenaar in functie is, tegenwoordig als amb tenaar ter beschikking van den Gouverneur van Atjeh. maakt een studiereis naar Eu ropa, evonals het vorige jaar in ons land vertoevende Atjehsche Hoofd Toekoe Oe- mar, die ook onze stad bezocht. Het was een voorvader van den Toeang koe Mahmoed. die in den tijd van Prins Maurits drie Hoofden als gezanten naar ons land zond. In dien langen tusschentijd bezocht geen Atjeher ons land. Het feit, dat thans weer voorname Atjehers het verlangen hebben ons land te bezoeken, bewijst wel hoe sedert het begin dezer eeuw de betrekkingen tus- schen Atjeh cn het moederland nauwer ge worden zijn. UITSTAPJE PERSONEEL Fa. H. GERRITSEN. In verband met het jubileum van den heer v. d. Blank, waarop wij in ons blad an morgen uitvoerig hopen terug tc ti men, biedt de firma II. Gerritsen, alhi< r. haar personeel morgen een reis naar Ai i- sterdam aan. 's Ochtends zal oen boottocht door e havens worden gemaakt, terwijl des mid dags Artis zal worden bezocht. Daarna zal men zich aan een diner in hotel Krasna- polsky vereenigen. EXPOSITIE In de kunstvilrine boek handel J. H. Ittmann. In de kunstvitrine van bcfekhandei J. H. Ittmann zijn momenteel een tweetal schil derstukken geexposeerd van onzen stadge noot J. de Goederen. Het eenc werk stelt voor een boschge zicht bij Arnhem, het andere een boerderij in de Birkt. THEOSOFISCHE VEREENIGING. XVerjaardag van movr, Pr. Annle Besant. Morgenavond (1 October) om 8 uur za! !n het gebouw Regentesselaan 21 een bijeen komst gehouden worden ter gelegenheid van den verjaardag van mevrouw. Dr. Annie Besant. Als onderwerp zal behandeld worden; Het Leven en Werjcen van Dr. A. Besant, Voor nadere bijzonderheden verwijzen >vij naar de advertentie in dit nummer, POLITIENIEUWS. Korta berichten. Zaterdagmiddag had op den hoek Snou- ckaertlaan-Stationstraat een aanrijding plaats tus8chen een auto en een motor. Als oorzaak kan worden opgegeven, dat geen voorrang verleend werd. Er deden zich ge lukkig geen persoonlijke ongelukken voor, Op den Soesterweg reed Zaterdagmiddag een motor tegen een kind op, dat plotseling don weg overstak. Dr. Batenburg nam de kleine mede naar zijn woning voor genees kundige behandeling. De motorrijder treft geen schuld. Zondagmiddag raakte een wielrijder op den Heiligenbergerweg zijn stuur kwijt. Hij kwam te vallen en bleef bewusteloos liggen Dr. Aghina liet het slachtoffer per brancard naar het ziekenhuis vervoeren. Er hebben zich Zondag eenige mishande lingen van minder ernstigen aard voorge daan. GARNIZOEN De terugkeer naar zijn korps te dezer stede van kap. C. Hoogers, van het 21e reg. inf. en gedetacheerd bij het landstormver- band Alkmaar te den Helder aanvanke lijk bepaald op 1 October is tot nader order uitgesteld. ALASTRIM. Voorzorgsmaatregelen het garnizoen. bij Met het oog op de in verschillende plaat sen van ons land voorkomende alastrim- gevallen, zullen bij de aanstaande opkomst van de nieuwe recruten de volgende voor zieningen worden getroffen: le. de dienstplichtigen, die komen uit een gezin, waarin zich een geval van alastrim voordoet of iheeft voorgedaan, worden on middellijk bij opkomst onder de wapenen in quarantaino opgenomen in hot Militair Hospitaal; 2e. de dienstplichtigen, die komen uit ecu gemeente, waar alastrim is geconstateerd, worden afzonderlijk gelegerd gedurende 14 dagen, vanaf den dag van opkomst onder de wapenen. Zij worden bij de oefeningen en, voor zoover mogelijk, in omgang ge scheiden gehouden van de overige militai ren. Voor de hierbcdoclde dienstplichtigen hebben alle diensten overigens op normale wijze plaats; 3e. in de onder 2c. bedoelde isolatie zijn niet begrepen die dienstplichtigen, die voor hun korpscommandant aannemelijk kun nen maken, dat zij binnen de laatste vcr- loopen 365 dagen tegen pokken zijn inge ënt; 4e. de onder 2e. bedoelde dienstplichti gen zullen dagelijks worden onderzocht door een officier van gezondheid. Door al deze maatregelen hoopt men de evcntueele besmettingsgevaren der alas trim zooveel mogelijk te beperken. A. P. V. DE LUCHTPOST" Uitslag bekervlucht gehou den over de stations: Lier, Velvoorde, Soigniès, Mons. Hoogst aantal punten met eerste duif van iedere vlucht: 1. J. Noorman, 99 punten. 2. H. van Eedcn, 98 punten 3. J. Lablans, 97 punten. 4. H. J. Hol, 92 punaen. 5. W. v. d. Linden Jr., 91 punten. Kampioen duif navlucht: 1. H. J. IIol x 3.27 b. 9357, 129 punten. 2. H. van Eedcn met X 3.27 c. 22108, 127 punten. 3. W. v. d. Linden Jr. met X 3.27 c. 9365, 114 punten. 4. M. J. de Koning met X 3.27 b. 9351, 91 punten. 5. B. v. Plateringen met X 3.27 b. 9516, 78 punten. Medaille Kast. Extra Eereprijs. Hoogst aantal punten met eerste duif over het geheele seizoen. 1. H. J. IIol, 269 punten. 2. J. Lablaus, 233 punten. 3. J. Noorman, 212 punten. 4. W. v. d. Linden Jr. 196 punten. 5. W. v. d. Riet, 171 punten Generaal Kampioen. (Hoost aantal punten met twee eerste duiven over het geheele seizoen.) 1. II. J. Hol, 772 punten 2. J. Lablaus, 612 punten. 3. J. Noorman, 504 punten. 4. W. v. d. Linden Jr., 405 punten 5. W. v. d. Riet, 396 punten. Gecombineerde wedvlucht „Snelpost"„Luchtpost" Uitslag wedvlucht Quienaui. afstand 225 K.M. gehouden met oude en jonge duiven cp Zondag 29 Sopt. 1929. In concours 63 duiven. Weder gunstig. Duiven los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: M. J. de Koning 1—3. B. v. Plateringen 2. H. v. Eeden 4. W. v. d. Linden Jr. 5—6 N. H. F.gink 7—8—13. H. J. Hol 31012. v. d. Geest 11. Aangewezen duif 10 A. W. v. d. Linden Jr. met nr. 6. Aangewezen duif 25 H. van Eeden met nr. 4. Aankomst eerste duif 10 u. 44 min. 45 sec Aankomst laatste duif 11 u. 24 min. 5 sco 'Geopend onder groote publieke belangstelling De opening van „de Chmeosche Stad", waarvan wij in ons blad van Zaterdag j.l. reeds melding maakten, had gistermiddag om half vier in het gebouw Sint Aechten aan het Zand plaats. Hieraan vooraf ging echter een optocht door de stad op Zaterdagmiddag, welke stoet gevormd werd door vele dochters en zonen van het Hemelsche Rijk. Aan het hoofd liep de R.K. Muziekvereeniging „Wilskracht," die met vroolijke en pittige muziek het marschtempo voor de deelne mers verzorgde. De Oosterschc kleeding gaf een zeer bijzonder cachet aan den stoet Het was iets, dat niet alle dagen in Amers foort te bekijken valt en daarom was het ook niet te verwonderen, dat een grooto menschenmcnigto togen den tijd der op- stolling zich aan het zand had verzameld. Doch niet alleen daar, maar ook in de bin nenstad stonden rijen belangstellenden to wachten op de dingen, die stonden te ge beuren. De bekende parasols cn de draag stoelen waren niet vergeten; zij droegen \eel tot het geslaagde geheel bij. En toch was ook Holland niet vergeten, want in do echte Hollandsche „Jan Pleizieys' hadden tal van Chineesche schoonen een plaatsje gevonden, Kortom: de optocht van Zat er dagmiddag met zijn vroolijke, vriendelijke aanblik vormde een goeden inzet van de Opening der chineesche stad op den volgenden middag. Een grootsche gebeurtenis, die bedoeld is tot steun van het Jeugdwerk in de Elleboog parochie. Wat daar te zien was (cn ook nog tot en met Woensdagavond tc bezichtigen is) kan moeilijk weergegeven worden. Men moet dat zelf gaan zien om een juist denkbeeld te kunnen verkrijgen. Vroolijkheid viert er hoogtij; attracties zijn er zoowel voor jong als voor oud te vinden in overvloed. In het theater Royal worden cloorloopcn de tooneel en cabaretvoorstellingen ge houden met bekoorlijke danseressen, caba retiers, enz. Een amusante wielerbaan geeft den be zoekers gelegenheid zich de beenspieren nog eens terdege in beweging te brengen, Mocht het laatste wat vermoeiend zijn, dan wordt men gaarne in de Chineesche wafel kraam, Champagne-bar of in „Rozenhof" verwacht, waar naast het krachtsherstel de noodige ververschingen geboden worden. De beroemde Chineesche waarzegger Hadji Fesja biedt, een blik op de toekomst, wat na een bezoek aan dc. Chineesche gru welkamer (zou deze niet „draai-draai" kun nen heeten?) wel mcnschclijk geacht kan worden. De grootste bandiet van China, Wai-Wa-i heeft nog drie dagen te leven cn men dient werkelijk de gelegenheid aan te grijpen om nog snel eens kennis met hem te gaan maken. De gezusters Fushi exposeeren tal van Chineesche kostbaarheden, te veel om af zonderlijk op te sommen. Naast deze bijzondere gelegenheden treft men natuurlijk ook de meer gebruikelijke aan; wa noemen hiervan slechts het rad van avontuur, de werptem (waarnaar men ons mededeelde, beslist alles kort en klein ge gooid moet worden!) en nog tal van andere vermakelijkheden. Temidden van deze ware feestvreugde troont de Mandarijn, een hooge Chineesche priester, op zijn kostbaren zetel. Den man darijn werd des middags een feestelijke ontvangst bereid. Met muziek cn alle moge lijke eerbetoon werd de priester binnen geleid. Het was een inderdaad grootsche ontvangst. En als men in de genoemde zaal van St. Aechten rustig rondwandelt, dan ziet men tal van lieflijke verkoopstertjes van feest artikelen, in diverse maten, kleuren en nuanceeringen. Zij hebben slechts oog voor hun zaak alleen, zij bieden alles tegen spotprijs met een vrienclelijken, gullen glim lach aan. die onmogelijk weerstand ge boden kan worden. Verschillende muziek gezelschappen dragen na elkander (en ook wel tegelijkertijd) zorg. dat de goede stem ming geen enkel oogenblik verloren gaat in deze Oostersche omge\ing. Bekende cn onbekende melodién worden op keurige wbze ten gehoore gebracht in do Chinee sche stad; doch ook zonder de muziek zou de stemming bij voortduring ongetwijfeld uitmuntend blijven, daarvoor is het geheel te gezellig. En wij twijfelen dan ook niet of vele ja zeer vele stadgenooten zullen niet één doch meerdere avonden gaan ge nieten van het schoone en vermakelijke, dat men U daar weet te bieden. Gisteravond had een keurig geslaagd bloemencorso plaats, met een defile voor den troon van den Mandarijn; hedenavond is het een kermis avond met wielerwed strijden op langen en korten baan; morgen avond gecostumeerd Chineesch festival onder leiding van den oppermandarijn „Wissie Wassie" met een Chineesche brui loftstoet, terwijl Woensdagavond een grootsch slotfeest plaats zal hebben met Geisha's, Augusten, Clowns, enz. En dit alles kunt U medemaken, als men ..de poort der vreugde" doorschreden heeft Zij, die het doen zullen geen spijt hebben. 1 Baarn. Evenals vorige jaren werden wij cok nu weer in staat gesteld kennis te ne men van de begrooting van Baarns Bloei. De begrooting voor 1930 sluit in ontvangst cn uitgaaf met een bodrag van 9800.—, waaronder een bedrag van 3700.— voor reclames, welke post volgens het Bestuur de voornaamste is van de heele begrooting. Het plaatsen van advertenties in meerdere bladen gedurende dezen zomer had dan ook ten gevolge, dat tot 1 Augustus j.l. 323 aan vragen binnen kwamen om inlichtingen aangaande pensions cn 34 betreffende in lichtingen over blijvende vestiging. Voor het Verkeershuis is 2100.uitge trokken, dus 100.— moer dan in 1929. Dit houdt verband met het besluit van het Be stuur om 't salaris der administratrice met ingang van 1 Januari 1929 te brengen op 1100.en met 1 Januari 1930 op 1200.— per jaar, zulks in verband met de steeds toenemende werkzaamheden aan het Ver keershuis. Hiervan getuigt, dat het aantal uitgaande schriftelijke stukken op 1 Juli j.l reeds het totaal aantal van 1928 overtrof. Dit jaar werd voor het Verkeershuis een cyclostyle aangeschaft, waardoor een groote besparing verkregen is op den post voor drukwerk. Do bureaukosten van den penningmees ter zijn geraamd op 100.—, waarin begre pen is de provisie die uitgekeerd wordt aan den bode der Vereeniging voor het aan brengen van nieuwe leden. Voor concerten is 800.uitgetrokken, liet is gebleken, dat voor de concerten en zanguitvoeringen op den Brink van do zijde van liet publiek een verminderde belang stelling bestaat, wat voor een deel wellicht Baarnsche publiek in den zomer met con certen wordt overladen. Het Bestuur stelt zich dan ook voor in den komenden zomer minder concerten te doen geven en uit sluitend gezelschappen van goeden naam daartoe uit te noodigen. Vcror het plaats vinden van congressen is 10Ö0.geraamd. Zooals bekend, zal het congres der A.N.V.V. in 1930 te Baarn wor den gehouden. De ervaring heeft geleerd, dat dit congres voor de plaats, waar het ge houden wordt, dan buitengewone propa gandistische waarde is. Behalve dit congres zullen waarschijnlijk andere congressen worden gehouden, waarvoor 300.is uit getrokken, hoofdzakelijk bestemd voor den aankoop van prijzen. Evenals vorige jaren zal ook in 1930 we derom een Hotel- en Pcnsiongids worden uitgegeven. Dat deze giüs in een behoefte voorziet, blijkt wel daaruit, dat in 1929 een oplaag van 3500 exemplaren in Nederland cn Ned. Indiü werd verspreid. Het Bestuur besloot dan ook dezen gids in een nog groo- ter aantal exemplaren te laten drukken. Mede met het oog op de alhier te houden congressen is het Bestuur voornemens het volgende jaar een keurig uitgevoerden gids van Baarn te laten drukken met mooie kie ken der gemeenteen daarin tevens op te ne men welke wandelingen, fietstochten en ritten te paard in Baarn cn omgeving ge maakt kunnen worden. In samenwerking met de V.V.V. besturen van omliggende ge meenten bestaat hot plan in het komende seizoen wandelingen en rondritten per fiets door Gooi- en Eemland te organiseeren, waartoe de medewerking gevraagd zal wor den van de Rijwielpaden vereeniging Gooi- Kr KOFFIETAFEL, fl™" "Uitgesneden gehakt, prr- middagtafel. .5 Koud varkensvleesdh'. Spercioboonen. Gestoofde peren. LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 cn Eemland en do Hotelhouders alhier. Wat de inkomsten aangaat, aan contri buties cn donaties is geraamd respectieve lijk 2150.cn 150.De laatste worden verleend door de P.U.E.M., de Utrechtsche Waterleiding Maatschappij, de Kamer van Koophandel voor Gooiland, do Levensverze keringsmaatschappij „Conservatrix" cn de Bouw- en Handelsmaatschappij Groot Vrie- senburg III. Het totaal der inkoipstcn, waarover het Bestuur de beschikking hoeft, bedraagt 2800.in verband waarmede aan den Ge meenteraad een subsidie van 7000.— wordt gevraagd. Oct. Kamer van Koophandel. Districts congres te Nijkerk. 2 Oct. Amicitia. 1ste Abonnemcntstooneel- voorstelling. (Hofsladtooneol, „Geld in den grond"). 4 Oct. Amicitia. Don Kozakken Koor „Platoff". Half 3. 5, 6 cn 7 Oct. Amicitia. Bioscoop. UTRECHT. Stadsschouwburg; 1. Oct. Operette Fritz Hirsch. Sangspiel „Friederike". Half 8. 2 Oct. N.V. Rotterd. Hofstad-Tooneel. De Man in de Monnikspij 7% uur. 5 Oct. IlirsGh). ZEIST Concertzaal Figi, Friederike, (Fritz OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. Not- 28 Sept. 30 Sept. 12 uur Londen 12.09 12.09V. Berlijn 59.37% 59.39 Parijs 9.76% 9.76% Brussel 34.671/, 34.69 Zwitserland 48.07 48.07 Weenen 35.06 35.07% Kopenhagen 66.4iy, 66.45 .Oslo 66.44/o 66.82% Stockholm .- 66.82% 66.45 New-York 2.49.12% 2.49.17% EES Kennisgeving. Hiermede geven wij, voor zoover nog noodig, kennis Aan het overlij den van den Heer AREND, JOHANNES BOODE, in den ouderdom van 56 jaar. Het ontslapen v an onzen geachten, cn be minden patroon is ook \oor ons een zwaar ver lies. HET PERSONEEL. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Rijmert, z. v. Rijmert Rijn- ders en Catrina Clasina Rosier. Hendrik Anthonie, z. v. Sjouke Rijper cn Anne Mar- garetha Catharina Ros. Dirk, z. v. Iddo Stap cn Willemina Jantina Blank. Overleden: Arend Johannes Boode, oud 56 jaar. echtgenoot van Woutera van Surksum. Bij plotseling inval lende koude groote drukte in ons bedrijf. BVDI I kunt U rusti9 keuze maken uit onze uitgebroide collectie HAARDEN en KACHELS en wordt U onmiddellijk bediend. rjtNGBXfJB. QOjn£L.28V merk het Scheepje van Schetselaar Gorichem. y2 pot 0.90, 1 1 pot I 1.70. Arnh str. 1 hoek Varkens- markt Telefoon 941 GEVRAAGD ELECTR, TECHN. BUR. UTRECHTSCHESTR. 15 HERVAT Dinsdag, 1 October, weer de praktijk. per Liter 1881 Langestraat 8 - Tel. 123 Mevr. Iv.YRSKBNS, K. Berg straat 13, vraagt togen 15 No vember een flinke zelfstandig kunnen koken ert werken, v. g. g. v. ERFHUIS. Hoffotograaf, LANGESTRAAT 106a TEL. 104 Opgericht 1S78 DEURWAARDER te Amersfoort zal op DONDERDAG den 3 OC TOBER 1929 des middags ten 2 uur precies in IiET V'ER KOOPLOK,VAL M u u rh u i zen 47 T u s- schen de R. K. Zustér* scholen) wegens vertrek om contant geld verkco- pen een completen waaronder vele maho niehouten meubelen als KAPITALE LINNEN KAST, penantkast, wasch tafels, bedkastjes, ANTIEKE STAART KLOK MET SPEEL WERK, fauteuils, stoe len, spiegels, schilde rijen. prima ENGEL- SCHE BRANDKAST (Milner), kasten, buffet, schemerlamp, ledikanten met toebèhöoren, PIA NINO, klceden, parket ten chiffonnière, koper-, glas- en aardewerk en al hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. 's Morgens voor den verkoop tc zien van 9 12 uur. verschil- Opleiding voor lende examens. Prlv. doe. handelsweten- - schappen. P. Fiinerstraat <7. 7

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3