Meloen Zoetzuur KAMPERMAN'S Be! dan op No. 42 Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Eenigste ge dip lom. Rijwielhersteller hier ter stede. Rijwielhandel TEL. 132 KAMP 4 \5\MPYR B. SCHOOLEMAN Hebt U een Taxi of Auto noodig? ALiENDA. voor onze huisvrouwen Ontvangen per flesch f 1.35. Bli^SiNiENLASNSP EEN FIRMACONTRACT OF ARBEIDSCONTRACT INGEZONDEN STUKKEN VAN PERSEIJNSTRAAT 19 TEL: 423. THEOSOFISCHE VEREENIGING. Bijeenkomst op den verjaardag van mevr. dr. Annie Besant. Ter gelegenheid van den verjaardag van mevr. dr. Annie Besant had de Amersfoort- sche Theosofische Logo gisteravond een bij eenkomst georganiseerd in het gebouw der Theosofische vereeniging aan de Regen- tcssclaan. Na de opening werd het eerst een toe spraak gehouden door den lieer J. H. Bol t. De spreker zegt, dat liet vaak moeilijk is een figuur goed te kennen en aan te dui den. Zeker is dit het geval met mevrouw Besant. Duizenden mcnschen zouden hier voor geraadpleegd moeten wordenr want haar arbeid is veelzijdig en niet alleen in de Theosofische vereeniging, doch ook daar buiten. Spreker gaat dan in korte trekken haar levensloop na en komt tót de con clusie, dat zij na lange jaren van moeiza- men strijd haar weg beeft weten te vinden. Tenslotte kwara zij tot het theosofische stelsel, waarvoor zij dan als geestelijk leid- stor optrad. Twee merkwaardige eigen schappen zijn van haar naar voren te bren gen: het fijne, intuïtief vrouwelijke gevoel en daarnaast haar sterke wilskracht als die van een man. Niet alleen in Europa, doch ook in Indie is mevrouw Besant ccn voor aanstaande persoonlijkheid in verband met de home-rule-a'ctie. Het is een vrouw, die voortdurend werkt en dit nog steeds doet. Zij heeft haar lichaam daarop getraind en vulde haar leven met zoo'n groote hoeveelheid werk, dat men daarvoor den diepsten eerbied moet hebben. Bovendien hebben tallooze lieden door haar tusschenkomst hun levens vervulling gevonden. In de kracht van haar welsprekendheid was zij een kunstenares. De heer Bolt haalt in dit verband een uitspraak van Sbaw aan. Doch niet alleen spreken, maar ook het schrijven beheerschte zij volkomen, wat in haar ontzaglijk aantal werken tot uiting komt. Het is een figuur van zoo buitengewone kracht op het gebied van heerschen. schrij ven, spreken, leiden, dat zij een voorbeeld geacht kan worden voor de geheele wereld. Zij is de hoeksteen van het grootsehc ge bouw, dat wereld-homogeniteit heet. Daarna kreeg de heer Th. J. J. Ram het woord, die mevrouw Besant als occultisto zou beschouwen. Men kan de menschen op verschillende wijzen beschouwen. Een occul tist iemand, die een apparte training heeft doorgemaakt om de geestelijke vermogens te onthullen. Men noemt hen wel „goudzoe kers", men zoekt naar het goud, naar het zonnelicht, dat verborgen is. De instinctieve eigenschappen werden vergeleken met de lagere metalen, die dan be- en verwerkt moesten worden om tenslotte goud tc krij gen. Steeds was men dus bezig met de ver edeling. Zoo geschiedde het in de middel eeuwen. Thans is dat niet meer zoo noodig, al heeft die groote vrijheid ook bloed ge kost. Wc hebben onze vastere geloofsover tuiging gekregen. Mevrouw Besant heeft de genoemde training meegemaakt, waar door zij een innerlijke harmonie heeft we ten tc verkrijgen. De innerlijke ordening heeft haar het harde werken mogelijk ge maakt. hetgeen door haar zeiven is toege geven. Zij is een ware occultiste. Vele men schen, die begonnen zijn dezelfde training als mevrouw Besant door tc maken, zijn in deze poging geslaagd, doch daarnaast bleek noodig te zijn de innerlijke ordening. I-Iaar werken zijn vele en goede. Men diene echtei niet te vergeten, dat daar eerste waarne mingen in weergegeven worden, waarvan de juistheid thans nog niet altijd te bewijzen valt. Later zal dat niet zoo moeilijk meer zijn, doch thans doet men goed te lezen zonder nog verder te vertellen De geschie denis heeft geleerd, dat ook mevrouu Bcsanf nog wel verkeerde waarnemingen heeft gehad, waarbij spreker het voorbeeld aanhaald, dat mevrouw Besant verklaard had, dat de vrede, na den oorlog \nn 1914, in Berlijn gesloten zou worden. Dit is niet geschied, doch wel heeft zij sood waarge nomen, dat do geallieerde mogendheden den oorlog zouden winnen. Mevrouw Bolt draagt dan eenigc frag menten voor uit een verzameling van wei-, ken van mevrouw Annio Besant, getiteld: „Evolutie en 's Menschen Bestemming". De talrijke toehoorders, die zich lil de zaal verzameld hadden, volgden met ge spannen aandacht al datgene, wat gegeven werd tot schildering van de groote figuur van mevrouw dr. Annio Besant HET GROENE KRUIS Zuster van Wijngaarden heeft gisteren haar functie als wijkverpleegster der ver eeniging Het Groene Kruis neergelegd, in haar pluats is als zoodanig opgetreden Zuster Reeders. Op Woensdag 23 Oct. n.s. zal in den foyer van Amicitia een bijeenkomst worden gehouden, waarin het bestuur officieel af scheid zal nemen van Zuster van Wijn gaarden. Deze bijoenkomat zal voor belang stellenden toegankelijk zijn. GARNIZOEN Bij Kon. besluit van 25 September is met ingang van 1 October benoemd tot reser ve-majoor bij het 21, reg. infanterie de reserve-kapitein IJ. Baan. Bevorderingen. Bij beslissing van den Inspecteur der In fanterie zijn bevorderd; bij het 21e R. I. alhier tot Adjudant-onderofficicr-admin. de sergeanten-majoor A. Kiesewetter en C. van Rijn; bij het 16e R. I. alhier tot Adju- dant-onderofficicr-instructeur do sergeant- majoor P. Oudendijk, en bij het 5e R. I. al hier tot Adjudant-onderofficier-instructeur de sergeant-majoor W. F. Gotjé NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Herfstvergadering. Maandagavond werd in het Logegebouw der Theosofischo vereeniging do eerste herfstvergadering gehouden van de Na- In urhist. vereeniging. Dc avond stond ge heel in het teeken der Paddenstoelen, waarover de heer Joman een inleidond praatje hield, gevolgd door do vertooning van oen goede 70 lantaarnplaatjes, fraai gekleurde photo's van de voornaamste soorten Spreker begon met do opmerking, dat hij van de zwammen een populaire beschou wing zou geven, gedeeltelijk om bij hen, die nooit iets over paddenstoelen hoorden, eenigc kennis aan te brengen, bij anderen, dio kennis wat op te frisschon, opdat allen meer zouden kunnen profiteeren van een eventueel to ihouden paddenstoelenexcur 6ie, te houden in October. Het droge weer heeft wel zeer de ont wikkeling van flora's herfstkinderen in den weg gestaan, doch als men de collectie zag, door don heer Joman bijeengebracht en op tafel geëtaleerd, dan mag men dc hoop koesteren, dat or na de laatste regens nog wel wat van belang in de bosschen zal verschijnen. Aan de hand van een gehectografecrd schetsje van de verdeeling der planten be gon spreker met de plaats der zwammen in het stelsel te bepalen? Daarna verdeel de hij zc in vlieszwammen en buikzwam- mon, van de laatsten noemende do schijn- truffels, stink-, nest- cn stuifzwammen. De vlieszwammen werden nog onderver deeld in plaatzwammcn, buis-, stekel-, korst-, koraal- en trilzwammen. Al deze zwammen bleken te zijn do vi'uchtlichamcn van een onderaardsch zeer fijn-dradig net, dat te vergelijken is met den slengel van de hoogere planten en mycelium wordt genoemd. Dit mycelium ontwikkelt zich het meest op doode orga nische stoffen, planten of dieren, en heet dan saprofitisoh. Een enkele maal echter blijkt de zwam parasitisch te leven, dus ten koste van andere levende wezens, hetzij dieren of planten. Spreker liet een paar praeparatcn zien op formaline van een knotszwam op een vlinderpop cn van een klein bolletje op een aardappelbovist en herinnerde nog aan do knottezwam op schijntruffels en do witte zwemmetjes op de zwarte russula. Nog werden besproken de eetbaarheid cn giftigheid van sommige soorten, waarbij de inleider do vraag: „waaraan kan men zien of een zwam ver giftigd is?" beantwoordde met de weder vraag: „Waaraan kan men zien of iemand een slecht mensch is?" Spr. werkte de ver gelijking tusschen mensch en zwam nu uit waardoor bleek, dat men zwammen eerst kan vertrouwen, evenals mcnschen, wan neer men ze good hooft leeren kennen, dus: de zwammen heeft bestudeerd. Maar even als goede cn slechte menschen soms bedrie- gelijk op elkaar kunnen lijken, zoo is het ook met zwammen: Er zijn zeer gevaarlijke soorten, welke zeer veel op eetbare lijken en daardoor veel onheil kunnen veroorza ken. Dc ecnige welke de heer J. gerust aan leeken durfde aanbevelen was de dooierzwam. hanekam of cantharel. Want hoewel verwarring met de valsche cantharel niet uitgesloten is, deze is onschadelijk, niet lekker evenwel, zooiets als „gras in de spinazie". Bij de vertooning der plaatjes vertelde de heer Joman nog allerlei bijzonderheden ook in verband met groeiplaatsen om Amersfoort, zoodat de avond geheel met paddcnstoelennieuws was gevuld cn ande re zaken van de agenda moesten wachten tot een volgende bijeenkomst. De voorzitter bedankte spreker en sloot ruim 10 uur de vergadering. POGING TOT INBRAAK. I Bij do Cacaofabriek Walden. Dader op liooterdcad betrapt. In den afgeloopen nacht hebben twee i Dagelks: Kunslzaa! „Sierkunst". Utrechlscheweg h. Cinema Royal. LangestraaL Amstordamsche inbrekers getracht hun slag Steven van der Hagcnlaan. VACCINATIE. In hot Militair Hospitaal. Tc beginnen op 5 October zal elke Zater dagmorgen van 9.3011.30 uur in het Mili tair Hospitaal te «lezer stede gelegenheid bestaan voor militairen en gezinsleden tot revaccinatie Voorts zal ook het burgerper soneel. in dienst van het Departement van Defensie, cn werkzaam bij de alhier in gar nizoen zijnde korpsen, op die dagen in dc gelegenheid worden gesteld zich gratis te laten inenten Dit personeel zal echter clechts geholpen worden, indien zij voor zien zijn van een bewijs, dat zij inderdaad in dienst zijn bij voornoemd departement. tc slaan in de Cacaofabriek ..Walden' aan den Arnhemscheweg. Dank zij het actief optreden van onze politie is het mogen ge lukken de inbraak te voorkomen en zijn de daders aan het hoofdbureau van politie in arrest gesteld. Omstreeks kwart voor tweeën vertrok van het politiebureau een rijwielpatrouille van twee agenten voor hun ronde, richting Hertcnkop. Ter hoogte van de Cacaofabriek hoorden zij plotseling een motor aanslaan. Bij hun nadering verdween de motorrijder met groote snelheid, om in de richting van den Doodonweg ie verdwijnen. Inmiddels was het politiebureau door den bedrijfsleider der Cacaofabriek telefonisch gewaarschuwd, dat hij vermoedde, dat er ingebroken werd, daar hij glasscherven had hooren vallen. Aanstonds begaf zich een tweede rijwiel patrouille naar de fabriek. Vereenigd met hun collega's gingen de vier agenten met de revolver in de hand. het fabrieksgebouw binnen. Toen zij de kantoordeur openden, troffen zij voor de brandkast een inbreker aan, die aanstonds zijn gehandschoende handen omhoog stak en zich overgaf. Het bleek, dat hij de roset van het 'slot der brandkast, had verbrokon on er reeda twee gaten geboord waren. De man werd gear- resteord cn naar het politiebureau overge bracht. Onmiddellijk werden maatregelen getrof fen om zijn kameraad te pakken. Daartoe werden Rotterdam en Amsterdam telefo nisch gewaarschuwd om den man bij even- tuecle binnenkomst in de stad aan te hou den. Het verloop werd echter anders. Tegen zes uur werd motorgeronk uit de richting Woudenberg vernomen on werko- lijk verscheen de man bij de Cacaofabriek waar hij werd aangehouden. Hij was erg verrast zoodat hij zonder ecnige moeite naar het politiebureau overgebracht kon worden. Bij onderzoek bleken de mannen Amster dammers te zijn, n.l. v. d. L. on E. De cacaofabriek Walden" schijnt nogal aantrekkingskracht voor de „tóffe jongens" te bezitten, herhaaldelijk werden in den loop der jaren pogingen tot inbraak ge pleegd. Dit lijkt eenigszins onbegrijpelijk, te meer, als men weet, dat ware de inbraak ook nu weer gelukt, do buit uitsluitend be staan zou hebben uit kantoorboeken. Voor onze politie is deze aanhouding een mooi succes. Tn ruim1 een maand tijd, ge schieddcn cle volgende arrestaties: De inklimmingbij de familie E. op de B. W.-laan op 19 Augustus j.l. Beide inklim- meivs zijn inmiddels gearresteerd. Op 28 Augustus volgde de inbraak in de Israëlitische Kerk, waar de collectebusson het moesten ontgelden. De inbreker werd aangehouden en is reeds veroordeeld. Tenslotte werd een Rus in arrest gesteld, die één der daders is, van den inbraak bij de familie K. aan den Ulrechtschen weg, welke in den nacht van 6 op 7 September j.l. plaats vond. NUTSSPAARBANK. Overzicht 1 Jen.—1 Oct. Ingelegd in 104.180 posten 4.204.091.98. Terugbetaald in 38.567 posten 3.804.446.27. Meer ingelegd dan terugbetaald 299.645.71. Nieuwe boekjes uitgegeven 1.636. Afbetaal de boekjes 708 Gespaard in busjes 16..216.43. AANBESTEDINGSNIEUWS. Geniewerk. Ten Geniebureele werd Dinsdag aanbe steed bestek 147: Het verbreeden van de brug over dc Grebbesluis. Raming 8.550. A. van Dijk, Utrecht 9916; E. dc Bruin, Hoogland 9870; de Herder Geertsema Zwolle 9028; Jac. van Gent 8980; P. de q Jong Scherpenzccl 8900; Aann. bedrijf van Hoogevest 8.900: W. van Gent 8.863; G. dc Jong Woudenberg 8.780: H. Blanken, Scherponzeel, 8 773; Verschuur's Aann. bedrijf Zeist 8.500 Dc anderen alhier. Museum Flehite, YVostsingel. Leeszaal Mandelsrègister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos.- Ver. Regcntesselaan (Zaterdags van 1.30 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal od Bibliotheek), Muurbuizen 0. R. K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnh. weg 50. Princess-room Zoodag, middag* cn avond concert Hotel Monopolo, Zondagmiddag- en avond concert Danszaal Klaasson Zondags Dancing. 4 Oct. Amicitia. Don Kozakken Koor ..PlatoffHalf 3 5, 6 en 7 Oct Amicitia. Bioscoop. 15 Oct Toonoelvoorstelling Ver. Schouw spelers (niot in abonnement, „Patsy is een mallo"). 16 on 17 Oct Amicitia. MIJ tot Nut van 't Algemeen. Voordrachten Kommer Klijn. 18 Oct. Amicitia (foyer), Ver. v. Huis- v rouwen. 10, 20 en 21 Oct. Amlcitia-Bloscoop. 22 Oct Amicitia. Verg. Oranje Kruis. 24 Oct Amicitia. Van Riemsdijk-avond. 25 Oct Rem. Kerk N P. B Ds. W Mackenzie. 26 en '27 Oct. Amicitia. Kunst na Arbeid 29 Oct. Amicitia (foyer). Ver. v. Huls vrouwen. 30 Oct. Amicitia Volksuniversiteit. Mün- chener Künstler Theater. 31 Oct Amicitia Tooneelavond 2 Nov. Do Valk Soc Ecnsgozindhoid. Tooneelclub cn Bal 2, 3 on 4 Nov Amicltia-Bioscoop. 2. 4, 5 en 6 Nov. Eierhal. Winkelbeurs 6 Nov. Amicitia. Ver. v. Huisvrouwen 8 uur. 9 Nov. De Valk. Friescho Club. 11 Nov. Amicitia. 2do Abonnementstoo- neelvoorstelling. (Ilcycrmans-ensemble). 13 cn 14 Nov. Amicitia. MIJ tot Nut van 't Algemeen. Voordracht Dr L. H. Grondijs. 15, 16 cn 17 Nov. Kicrhal. Pluimvee-ten toonstelling. 16 Nov. Amicitia. Ver. v. Huisvrouwen. 16, 17 en IS Nov. Amicitia. Bioscoop. 16 Nov. De Valk. P.T.T.-tooncolavond, 20 cn 21 Nov. Amicitia. Bazar. 21 Nov Rem. Kerk, N P. B. Ds A Kla ver. 23 Nov. De Valk. Ned. Roisvereoniglng. 25 tot 29 Nov. Amicitia. Bazar Kerkorgel Soesterkwartier. 30 Nov., 1 en 2 Dec. Amicitia. Bioscoop. 11 Dec. Amicitia. 3de Abonnementstoonoel- voorstelling (Nieuw Nederl. Tooneol). 14, 15 en 16 Dec. Amicitia. Bioscoop. IS Dec. Amicitia. Kunstkring-concert. Rosó-Kwarlet 21, 22, 23, 24, 25 en 26 Dcc. Amicitia Bioscoop 27 Dec. Amicitia. Nuls-kindermiddag. 4, 5 en 6 Jan. Amicitia. Bioscoop. 4 Jan. Do Valk. Soc. Eensgezindheid. Tooneel on bal. 9 Jan Rem Kerk. N. P. B.. do heer en mevr. Flothuis van Dommelen. 9 en 11 Jan. Amicitia. Opcra-Vereoniging „De Klokken van Corneville". 10 Jan. Arnlpitla. Kunstkring-concert. Lot te Leonard. 11 Jan. De Valk. Friescho Club. 18, 19 en 20 Jan. Amicitia. Bioscoop 22 Jan. Amicitia. Nutsavond. 22 Jan. Amicitia. Mij tot Nut van 't Alge meen. Lezing Prof Dr. J. W. Hudig. 24 Jan. Amicitia. Uitvoering T.B.C.-Ver. 1, 2 en 3 Febr. Amicitia. Bioscoop. 8 Febr. Amicitia. Soirée Gymnasiasten. 8 Febr. Do Valk. Ntd. Reisver. Balraas- KOFFIETAFEL Haringsla. MIDDAGTAFEL. Kalfsgehakt. Gestoofde peren. Caramel-pudding. LANQESTRAAT 42 - TEL. 77 Principieele rechtskwestie SPORT IN BEELD. Het actuoele weekblad Sport in Beeld herdenkt ritmeester Colenbrander met een portret cn plaatst eenige foto's van de be grafenis. Een foto over een geheele pagina brengt de Olympische triumfator, Lt. Pè- hud dc Mortanges, in beeld. RECTIFICATIE. In ons blad van gisteren vermeldden wij bet gouden jubileum van den heer J. van der Plank en noemden als firmanten na het overlijden van den heer D. Gerritsen, dc heeren II. en M. D. J. Gerritsen, tot on zen spijt verzuimden wij te vermelden, dat ook wijlen do heer C. V. Gerritsen deel van de firma uitmaakte. BURGERLIJKE STAND. 13 Febr. Rem. Kerk. N P B Tony do Ridder 14 Febr. Amicitia. MIJ. tot Nut van 't Al- gomecn. Lezing A. Brijs. 15, 16 en 17 Febr Amicitia. Bioscoop 15 Febr. De Valk. Soc Eensgezindheid. Bal-masquó 18 Febr. Amicitia. Kunstkring-Concert Emil Telmanyi. 22 cn 23 Febr. Amicitia. Kunst na Arbeid. 12 Maart. Amicitia. Mij. tot Nut van 't Al- gemeon. Lezing Prof. Dr. A. H do Hartog. 14 Maart Rem. Kerk N P B Ds. Ban ning 15 Maart De Valk Fricsche Club. 22 Maart. Amicitia. Soiree Handelsschool. UTRECHT. Stadsschouwburg: 2 Oct. N.V. Rotterd. Hofstad-Tooneel. De Man in de Monnikspij 7uur. ZEIST 5 Oct Concertzaal Figi, Friederike, (Fritz Hirsch). Geboren: Christina, d. v. Leonardus Josephus van Liempt en Gijsbertlia Cor- Ocli, sla ons, geachte Redactie, nelia van der Goor; Gerrit, z. v. Jacobus \ja 't vriendlijko vers van Groegroe, Klomp en Frederika Gerritjc Veenhof. Jo-|Ecn heerlijken steun in onze actie, banna Gerarda, d. v. Cornelis van Vugt Een woinigje plaatsruimte toe. cn Adrians Gijsberdina van den Eeden. Getrouwd: Evert Jan van de Haar cn Rikje Hooijer. 451STE STAATSLOTERIJ Vijfde Klasse. Derde week. In Amersfoort willen we slijten Graag honderden loten, maar hoe 't Bestuur zat vol zorg over d'uitslag Maar niet zoo dc dichter Groegroe. Hij wees in „Het liecljo van heden" De lezers flink op ons malheur, 't Succes steeg \er boven verwachting. We vonden geen „doovemansdeur". Veel dank voor de kostlijko bijstand. Trekking van 1 Oct. 1929. 975 loten. Ton kantore van den Collecteur A. C. R. V Loinwcber te Amersfoort, Breestraat 26, Aan 't lid dor Redactie Groegroe! zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van 70.— 6711 cn 6718. Te zamen 2 prijzen. Zonder prijs zijn uit getrokken: 6696, 10151, 14004 en 11043. Amsterdam, 1 Oct. Voor de Zesde Kamer der rechtbank alhier heeft heden middag in hooger beroep een broodbakkers patroon terecht, gestaan. Hem was ten lasto gelegd dat hij op 20 Februari 1.1., te 1 uur 45, in de door hem als hoofd of bestuurder der ondernoming gehouden broodbakkerij aan de Sumatrastraat door zijn gebrek aan zorg in dit opzicht in en voor zijn onder noming arbeid is verricht, bestaande uit het leggen van doog in broodpannen, zonder dat in do broodbakherij voor den arbeider dio dat werkje deed, ccn Tfrbeidslijst was opgohangen. De kantonrechter had verdachte één gul don bocto opgelegd, van welk vonnis hij in hooger beroep was gegaan. Als getuige werd gehoord de inspecteur van den Arbeid, die ter zake proces-verbaal had opgemaakt. Verdachte had er zich toen op beroepen, dat er tusschen hem en den persoon, voor wien geen arbeidslijst was opgehangen, oen firmacontracf bestond. Get had dit in twijfel getrokken, cn, ten einde een uitspraak van hooger instantie te vorkrijgen, hot contract opgestuurd naar den hoofdinspecteur van den arbeid. Ook laatstgenoemdo bleek toen do mcening te zijn toegedaan, dat het bewusto contract oen arbeidscontract on geen pacht of firma- contract. was. Voorts bleek dat de persoon, die in verd. zaak was gekomen, geschreven had op een door verdachto geplaatste advertentie, waarin een bedrijfsleider werd gevraagd. Do verhouding tusschen beiden werd ten slotte zoo geregeld, dat genoemde persoon 35 salaris per week ontving, alsmede 15 pet. van de winst, terwijl voorts was be paald, dat hij de beschikking zou hebben over een vrije woning, vrij brood, vrij melk en vrij electriciteit. Do bedrijfsleider leidde de zaak, doch verdachto kocht in. Het O. M., mr. van Arkel, wees er op dat volgens het. oordcel van den kanton rechter het contract slechts in schijn een firma-contract, maar in werkelijkheid een arbeidscontract is, zoodat verd. dus wel de gelijk als hoofd of bestuurder der onder neming moet worden beschouwd. Ook de of ficier was het er mee eens, dat het con tract was opgemaakt om aan de bepalingen van de Arbeidswet te ontkomen, weshalve hij bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter vorderde. De verdediger, mr. C. van Rij, betoogde dat in liet bewuste contract eiken vorm van ondergeschiktheid ontbreekt. Van eenige knechtschap der andere partij tegenover den patroon is daarin geen sprake; zelfs is bepaald, dat bij verschil van meening e<-u arbiter beslissen zal als in een geschil tus schen twee gelijkgerechtigde partijen. Het is hier zóó, dat de een zijn zaak cn de onder zijn nijverheid in bracht. Ongeacht de eventueele strafbaarheid van verdachte hoopt pleiter dat de rechtbank in elk geval omtrent de quaestie: firmacontract of ar beidscontract een beslissing zal nemen, aan gezien dit van principieel belang is. Pl.'s eindoordeel is, dat men hier wel degelijk met een firmacontract te doen heeft. Uitspraak 15 Oct. a s DR. C. GROENEWEGEN. Een van de bekendste Rotterdamsche me dici, dr. C. Groencwcgen, heeft gisteren zijn 40-jarig jubileum als arts gevierd. Ten zij nen huize is hij gecomplimenteerd door een aantal afgevaardigden van een huldi gingscomité, dat zich uit de burgerij had gevormd. Onder leiding van Bern. Diamant is bij die huldiging eerst een' lied gezongen, daarna is de jubilaris toegesproken door den heer C. W. van Hasselt, die hem na een Van duitslag een schitterend slagen, 'treffende toespraak een schilderij van Wit- Komt de oer voor een groot deel hem toe. sen aanbood. Bij dit geschenk behoorde een album Dr Groonewegon heeft met een Voor de \creeniging korte toespraak bedankt. Er waren een van Slechthoorenden, schat van bloemen, vele telegrammen en B. j schriftelijke gelukwenschen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3