Toelaten of niet toelaten? TROTSKYPUZZLE NEDERLANDSCH BEZOEK IN HET ROERGEBIED Bezichtiging van bedrijven Ik niet! ËgAsÈftc DE VIERING VAN LEIDEN'S ONTZET Invloed van den regen ttffif kochten onze haard bij P. JV/EROP 1 ^feeo kolendamp Duister Nederlandsch van het Departement Zou Trotzky eventueel in Nederland wor den toegelaten? Het Kamerlid Albarda stelde de vraag aan de regeering en de ministers v*n jus titie en buitenlandsche zaken hebben hem thans hun antwoord laten woten. In een model van zinsbouw is dit al» volgt geformuleerd: De regeering was van oordeel, dat de omstandigheden van het geval niet van dien aard waren, dat voldoonde termen konden bestaan om de bezwaren te aanvaarden, die aan een verblijf van den betrokkene hier te lande zouden kunnen blijken verbonden te zijn. De Maasbode schrijft nu: Wij hebben uit dit duister Nederlandsch gelezen, dat derhalve van een eventueele toelating in Nederland van den voorraall- gen Russischen volkscommissaris niets komt. En wij gelooven alsnog den zin vol gens zijn bedoeling te hebben geduid. Maar in het „Alg. Handelsblad'' vinden wij de regeeringsuitspraak juist andersom geïnterpreteerd en wij moeten ten slotte erkennen, dat ook een andere lezing moge lijk is, waartoe te eerder concludeeren kan wie een antwoord in liberalen geest ver hoopt. Immers de term „bezwaren aanvaarden" is dubbelzinnig. Hij kan beteekencn „over bezwaren heonstappen" of wel „bezwaren doen gelden", wat aan de orakeltaal der regeering een tweeledigen zin geeft. Het zou geen overdaad zijn, wanneer de regeering de haar gestelde vraag meer ca tegorisch wilde beantwoorden. En in het Handelsblad van gisteravond lezen wij het volgende: De Nederlandsche regeering heeft ant woord gegeven op de vraag van den heer Albarda naar de beslissing die zij zou ne men wanneer haar gevraagd werd Trotzky in Nederland toe te laten. En sedertdion is Nederland in twee kampen verdeeld: wordt Trotzky toegelaten of niet? Er wordt over getwist, gestreden, bijna gevochten: in trams en bussen en in forensentreinen Leidende persoonlijkheden op verschillend gebied Amsterdam, 3 Oct. (V. D.) Naar ons wordt bericht heeft thans het tegenbezoek plaats van de Nederlandsche autoriteiten en leidende persoonlijkheden op verschil lende gebieden van het openbare en econo mische leven in Nederland aan den „Regie- rungs-Prasident" te Dusseldorf en de onder hem res9orteerende overheden in het „Re- gierungsbozirk Düsseldorf". Den eersten dag werd het omstreeks 40 personen tellende hooge gezelschap, waar onder Graf von Zech Burkersroda, de Duit* sche gezant te 's-Gravenhagc en Z.Exc. mr. U. P. Graaf van Limburg Stirum, H. M. Ge zant te Berlijn, vertegenwoordigers van ver schillende mlnisteriên. de burgemeesters .van Rotterdam, Den Haag en verschillende andere Nederlandsche steden, afgevaardig den van verschillende Kamers van Koop handel en verschillende organisaties, offi cieel ontvangen in het Regeeringsgebouw. Na een lunch, aangeboden door den „Re- gierungs-Prasident" van Düsseldorf, heeft het gezelschap het „Reichswirtschaftsmu- seum" bezichtigd en daarna het zeer goed ingerichte planetarium bezocht. Vervolgens had een receptie plaats ten huize van den consul der Nederlanden den heer Schrik ken Aan de receptie was veel zorg besteed en de samenkomst liet zich door ongedwon genheid en eenc hoogst aangename stem ming kenmerken. Van het consulaat der Nederlanden begaf zich het gezelschap naar de Stedelijke Opera, waar het gemeentebe stuur van Düsseldorf een feestopvoering gaf van de opera Iphigenie in Aulis, onder 'de bekwame lejding van den „General Mu- sikdirector" Weissbach; daarbij aansluitend werd op uitnoodiging van de stad Düssel dorf een souper gebruikt, waarbij „Ministe rial Direktor", dr Brand, in naam van den Pruisischen minister van binnenlandsche zaken een heildronk op H. M de Koningin der Nederlanden instelde. In antwoord hier op nam Z.Exc. graaf van Limburg Stirum het woord en schilderde de punten van overeenkomst, die hem tusschen het Neder- rijnsche gebied en Nederland, zoowel ten aanzien van het landschap als ten opzichte van zeden en gewoonten waren opgevallen. De volgende dagen worden besteed aan bezoeken van de voornaamste industrieele heerscht dc grootste oneenigheid tusschen anders gezellig samen reizende burgers over do bedoeling van het regeerings-antwoord. Heeft de regeering, moedoende aan de tegenwoordig heerschonde puzzlc-manie, ons een raadsel willen opgeven? Heeft zij opzettelijk zich zoo onduidelijk uitgedrukt, opdat ieder er in zal kunnen lezen wat hij wil? Of heeft zij zoo gewurmd om een ant woord te vinden, is er zoo lang overlegd tusschen hen die mede beslissen moesten, dat als compromis dit misbaksel uit de be sprekingen to voorschijn i9 gekomen? Hier hebben wij wel inderdaad het woord, dat dient „om de gedachten te verbergen. Het resultaat is, zoo. dal w a a r s c h ij n- 1 ij k correspondenten van buitenlandsche bladen in Nederland de beslissing averechts hebben getelegrafeerd aan hun redacties, en hun telegram weldra zullen moeten her roepen, omdat de Nederlandsche regeering haar antwoord zoo onduidelijk heeft inge kleed, dat niemand er recht wijs uit kan worden Nadat wij het bovenstaande hadden ge schreven hebben wij, door in Den Haag in lichtingen in te winnen, zekerheid gekregen omtrent de bedoeling der regeering: Trotzkv wordt niet toegelaten Dat had dadelijk gezegd kunnen worden! De regeering meent dus Trotzky niet te kunnen toelaten; zij vreest dat er zich be zwaren kunnen voordoen die zij niet wensclit te ontmoeten. Dat is een standpunt. Men weet wij hobbon hot vroeger gezegd dat hot het onze niet is. Wij hadden liever gezien dat. de regeering de hou ding, die om zoo te zeggen altijd door Ne derlandsche regeeringen is aangenomen, dat menschen die wegens hun overtuigingen, religieuse of politieke, uit hun land moesten vluchten of verbannen werden, hier oen toevlucht kondon vindon, ook nu had aan gedurfd. Niet uit sympathie voor Trotzky, maar om een mooie Nederlandsche traditie te handhaven. Intusschen moet de regee ring ten slotte weten, of zij de bezwaren, die zich zeker kunnen voordoen, het hoofd durft te bieden. Blijkbaar vreest do regee ring, dat zij Trotzky ter wille van zijn eigen veiligheid zeer goed zou moeten laten be waken; ook zou zij moeten verhinderen, dat zijn verblijf in ons land aanleiding zou wor den voor ongewenschte propaganda. En misschien wil deze regeering ook niet ris- kecren «lat Trotzky toch een te ongewensch te gast zal blijken en vreest zij hem don niet goedschiks te zullen kwijtraken. Het is alles te begrijpen, al zouden wij ter wille der traditie dat alles liever hebben afgewacht. bedrijven, gemeentelijke inrichtingen en an dere instellingen der betrokken „Land- kreise" en steden, zooals Solingen. Rem- scheidt, Leverkusscn, Barmen-Elberfeld, Wclbort, Hildcn, Essen. Duisburg, Oberhau- sen, Neusz, München-Gladbach. Rheydt, Krcfeld en Kleef. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot Ridder in dc Orde un den Ncderl. Leeuw mr. I. W. E. van Harencar- spcl, officier van justitie bij de Rechtbank te Zutfcn; op verzoek eervol ontslagen met 1 Nov 1929 onder dankbetuiging voor de vele in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten mr. J. W. E. van Haroncarspel, officier van Justitie te Zulfen. Bevorderd tot districts-bouwkundige bij den Rijksgebouwendienst A. Wijngaard te Veenhuizon, thans bouwkundig ambtenaar le klasse. Benoemd tot bouwkundig ambtenaar 2e klasse bij dien dienst A. G. de Bode Sr. te 's Gravenhage, thans hulp-opzichter. Benoemd tot directeur van het post- en telegraaf-kantoor te Hoek van Holland; en tot beheerder van de bij-post- en tele graafkantoren te Loosduinen en Voorburg respect, de commies bij den post- en tele graafdienst F. C. Haanebos te Rotterdam (telegraafkantoor) J. Anceanx te 's Graven hage (postkantoor) en S. Ochtman te 's Gra venhage (postkantoor). DE ONBEWAAKTE OVERWEG BIJ RILLAND BATH. Rilland Bath, 3 Oct. Vandaag wordt het eerste gedeelte van den nieuwen rijks weg door Zuid-Beveland, t.w. het gedeelte aan de zijde van Noord-Brabant, voor het verkeer met auto's en andere voertuigen opengesteld. Men laat dan het dorp Ril land links of rechts liggen en behoeft dus den beruchten onbewaakfen overweg niet meer te passeeren. Het is een breede geasfalteerde weg met aan beide zijden een flink rijwielpad. DE RADIORAAD. Dr. De Visser treedt niet at. De heer A. v. d Deure, voorzitter van de Ned. Chr. Radiovereeniging, heeft gisteren voor de microfoon meegedeeld, dat het ge rucht loopt, dat dr. De Visser er aan denkt, ontslag als voorzitter van den Radioraad te nemen, omdat het zich zou laten aanzien, dat dc pogingen lot stichting van een na- tionalen omroep niet uitvoerbaar bleken. Gemeld wordt, dat dit gerucht allen grond mist en als uit de lucht gegrepen moet worden beschouwd. Ir. H. M. W. WERKER f Veel belangstelling bij de begrafenis 'sGravenhage, 3 Oct. Velen hebben heden op de Algemeene Begraafplaats ge tuigenis afgelegd van hun belangstelling m den persoon van ir. H. M. W. Werker, in leven oud-ingenieur der Zuiderzeewerken, eerder ingenieur bij de Hollandsche Spoor wegmaatschappij en aan de Ned.-Indische Spoorwegen, en wiens stoffelijk overschot thans aan den schoot der aarde werd toe vertrouwd. Onder hen merkten wij op de heeren Ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, directeur- generaal en ir. dr. Wortman, oud-directeur- generaal van der Zuiderzeewerken, dr. J. Lelv, directeur van Gemeentewerken, ir. v. d. Wall, eerst-aanwezend ingenieur der Zuiderzeewerken, ir. Bijl. ingenieur van den Haarlemmermeerpolder, ir. J. A. Royer van den Provincialen Waterstaat, ir. J. Mijnlieff, dr. H. E. van Gelder, directeur van den Gcm. Dienst voor Kunsten en We tenschappen, L C. Westhoff, ingenieur Ned. Ind. Spoorwegen, kapitein luit. ter zee Warnsinck, de oud-ingenieurs Tirion en Marti* der Ned.-Ind. Spoorwegen, ir. Bak ker van B. O. W., J. Th. Boerrigter, oud inspecteur van het Boschwezen in Indië, den heer A. K. J. Koch, secretaris der Com missie van Beroep P. cn T., rar. W. C. Mees uit Rotterdam en nog vele anderen uit den particulieren vriendenkring van den over ledene. Nadat het stoffelijk- overschot in de groe ve was nedergedaald, trad eerst ir. de Blocq van Kuffeler naar voren, die de voortreffelijkheid van den ingenieur en den persoon van ir. Werker schetste. Na mens de velen, met wie de overledene heeft samengewerkt, wenschte Spr. hier dank te brengen on den geëerden doode een vre dig rusten toe te wenschen. Vervolgens was het ir. Plate van Rotter dam, die als vriend en uit naam van vele vrienden van ir. Werker kortelijks aangaf, wat zij allen in hem, wiens leven, aldu9 Spr., een leven was in grooten stijl, ver liezen, waarna een broer. mr. W. H. M. Werker, uiting gaf aan de hartelijke ge voelens, welke de overledene steeds zijn broers, zusters en aangehuwde familie heeft toegedragen en woorden sprak van troost tot het achterblijvende gezin. Nadat nog een vriend uit den Indischen lijd van den overledene, ir. Teilegen. eenige dankbare woorden van herinnering had gesproken, dankte de zoon voor de vele be wijzen van deelneming, welke ook sprak uit. den grooten schat van bloemen. WERELDTENTOONSTELLING ANTWERPEN. In het Ned. paviljoen is alle rnlmte ingenomen. Naar de Haagsche correspondent van het Hbld. verneemt is alle beschikbare ruimte in het Nederlandsche paviljoen op de We reldtentoonstelling te Antwerpen ingeno men. Van de ruimte op de tentoonstelling te Luik is reeds 80 bezet. EERSTE KAMERLEDEN NAAR LIMBURG. Bezoeken aan Jnllanakanaal en Maaskanalisatie. Onder leiding van oud-minister König, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat te Maastricht, heeft Woensdag een gezelschap leden van de Eerste Kamer van Maastricht uit een excursie ondernomen naar do werken voor den aanleg van het Julianakanaal en de Maaskanalisatie. Van Maastricht werd per boot gevaren naar den S. Pietersplas en de stuw te Borgharen. Hierna werd de tocht per auto voortgezet. Het gezelschap ging naar de plaats, waar in het Bosscherveld de ver binding zal komen tusschen de Maas en de Zuid-Willemsvaart, waarna de schut sluis, te Roosteren gebouwd voor het Julia nakanaal. in oogenschouw werd genomen. Van hier werd naar Maasbracht gereden, waar oen kolentip in werking bezichtigd werd. Voorts werd hier de groote stuw in de Maas, behoorende tot de Maaskanalisa- tiowerken, bezocht. Van Maasbracht leidde de tocht naar Grave ter bezichtiging van do stuw cn de brug aldaar, die dezer da gen door minister Reymer officieel wordt geopend. De tocht eindigde te Nijmegen, waar het gezelschap zich aan een diner vereenigde. MR. W. M. H. WOLTERS. t Doken van de Orde van Ad vocaten in Limbnrg. V e n I o, 2 Oct Alhier is hedenmiddag plotseling in den ouderdom van 51 jaar, aan hartverlamming overleden mr. W. M. H. Wolters, advocaat en procureur. De over ledene was deken van de Orde van Advo- kalen in Limburg en plaatsvervangend rechter bij de rechtbank te Roermond en was algemeen geacht D. VAN DEN HURK. Een oervolle loop bi) de be lastingen. Amsterdam, 3 Oct Bij Kon. besluit is, naar wij meldde, aan den heer D. van den Hurk, ingaande 1 October j 1., met dank eervol ontslag verleend als directeur der registratie en domeinen alhier. De heer Dirk van den Hurk werd 13 Juni 18G5 te Geertruidenberg (N.Br.) geboren, bezocht de H.B.S. te Middelburg, werd in 1886 candidaat-notaris, twee jaar later sur numerair van de registratie cn domeinen en was achtereenvolgens van 1893—1904 ontvanger te Hoogeveen. van 19011909 in specteur te Zwolle en van 19091921 in die zelfde functie te Utrecht. Tot 1923 was de hoer Van den Hurk hoofd-inspecteur, chef afd. personeel, aan het dep. van financiën, waarna hij 23 Febr. 1923 directeur werd van de registratie en domeinen te Amsterdam. De thans scheldende hoofdambtenaar was jarenlang lid van de Kamer van toezicht op notarissen, voorzitter der Reorganisatie- commissie der Registratie en Domeinon cn is lid der Zuidcrzoecommissie. Hij is officier in de orde van Oranje Nas sau cn ridder in do orde van den Nederl. (.eeuw. De heer Van den Hurk was behalve een zeer toegewijd ambtenaar een voortreffelijk paedagoog. Jarenlang heeft, hij jongelui op geleid tot candidaat-notaris of surnumerair bij do registratie on velen, dio tegenwoordig notaris of ontvanger zijn, denken mot vreugde terug aan de gezellige en toch te gelijk zoo ernstige lessen van den heer Van der Hurk. Hij was ook veertien jaren voorzitter van de examen-commissie voor adjunct-commies der registratie cn domeinen. (Hbld.) Tal van feestelijkheden, met een grooten optocht als hoofdnummer Leiden. 3 October. De 355ste jaardag van Leidens Ontzet is heden met groote op gewektheid gevierd. Reeds vroeg brachten de treinen, trams, autobussen cn andere vehikels drommen mcnschcn uit verschil lende plaatsen te Leiden aan De geheele stad is in vlaggentooi en op den openbaren weg doen „musici" met hisrumenten van den meest uitecnlnopenden aard hun best, de feestelijke stemming te verhoogen. I-Iard- loopers, degenslikkers, acrobaten, vuurvre ters enz. ontbraken heden evenmin en wis ten met hun openbare voorstellingen heel wat menschen tot zich te trekken. Hot. rogenweder oefende merkbare in vloed uit op de drukte, althans in de stad was het bij lange na niet zoo druk als an dere jaren. Voor de restaurants ziet men overal met groote letters aangeprezen dc traditioneelc hutspot met klapstuk, dat trouwens op een dag als deze haast op geen enkelen disch te Leiden ontbreekt Groepjes jongelieden hossen, al zingend, gearmd door de straten. Het hossen is trou wens iets speciaal Leidsch. vooral des avonds, op het Schuttersveld, waar dit hos sen geschiedt op een breeden houten vlon der rondom een muziektent, waar het ste delijk muziekcorps door het ten gehoore brengen van populaire muziek do maal er weet in te houden. De officieele feestelijkheden zijn heden morgen begonnen met een reveille door het Leidsch Politie Muziekgezelschap. Om ze ven uur reeds werden de bewoners van de Breestraat, voor zoover zij nog in slaap wa ren. door deze reveille gewekt, welke, tiu het stadhuis door den brand van 12 Fe bruari hiervoor geen dienst meer kon doen, op het balkon van de stadsgehoorzaal wërd gehouden. Kort na afloop van deze reveille werd in het Van der Wcrffpark de gebrui kelijke koranlmuziek uitgevoerd, waaraan door eenige honderden zangers en zangeres sen onder leiding van, den heer Leo Mens en onder begeleiding van hét Stedelijke Muziekcorps een aantal liederen ten ge hoore brachten. Aan het standbeeld van Van der Werf werd tevens een krans ge hecht. Terzelfder tijd. dat in het Van der Werff- park de zangers zich deden hooren, had in het Waaggebouw de traditioneelc uitdee- ling plaats van haring en wittebrood aan 2272 gezinnen. Dc firma Van Nellc had voor ieder als extra feestgave daarbij een pakje koffie of tabak gevoegd. De uitdeeling werd opgeluisterd door een muziekcorps, dat op het Waaghoofd had plaats genomen Het gemis van het stadscarillon, dat door den stadhuisbrand is verloren gegaan, werd eenigszins vergoed door het springen van de fontein op de Vischmarkt, welke onafge broken gedurende de morgenuren haar zil verwitte waterstralen omhoog spoot. Voor de jeugd was ditmaal voor een extra nummer gezorgd, namelijk een autoped wedstrijd op de Jan Van Houtkade. waar voor tal van prijzen waren beschikbaar ge steld. Honderden trokken in den voormiddag naar het Schuttersveld, waar het den ge- heelen dag volop kermis was Tegen 1 uur in den namiddag, het tijd stip waarop de optocht zou beginnen, had de lucht niet alleen een dreigend aanzien, maar regende het zelfs. Hierom werd be sloten het tijdstip waarop do optocht zou aanvangen, eenigszins later te stellen, in de hoop dat het weder intusschen zou op klaren. Toen dit om half drie niet het ge val bleek, besloot men den optocht te laten doorgaan echtei werd de route aanmer kelijk verkort. Deze optocht, welke nog steeds het hoofdnummer vormt van de 3-Octoberviering, stelde ditmaal voor „De Rijn", wiens geschiedenis en sagen hier bij werd uitgebeeld. Ongeveer 400 per sonen, 160 paarden, 7 groote praalwa gens, garosscn. staatssierijtuigen met vier en zeespannen, en 6 muziekcorpsen, waar van 2 te paard namen aan den optocht, die ontworpen en uitgewerkt is door Jan de Quack, deel. Het geheel maakte een voor namen indruk en viel zeer in den smaak. Na afloop van den optocht begaven de meeste Leidenaars zich naar huis om zich aan de hutspot met klapstuk te goëd te doen. De avondfeesten zullen geheel gelijk zijn aan vorige jaren Tot besluit is er een groot vuurwerk. A. HILLEN'S SIGAREN- EN TABAKS FABRIEK. Ecq nieuwe vergadering op 14 dezer. Te Delft werd gisteren ten kantore van de N.V. A. Hillen's Sigaren- en Tabaks fabriek een ulgcmeene vergadering van obligatichouders gehouden, onder voorzit terschap van mr. J. J. Krantz, lid van het Administratie- on Trustkantoor te Rotter dam. Tegenwoordig waren 21 obligatichou ders, uitbrengende 494 stemmen. De voorzitter doolde mede, dat het vcr- eischtc aantal obligaties niet aanwezig was, om in deze vergadering een beslissing to nemen. Er waren sinds dc vergadering in Juni zooveel wijzigingen in het voorstel gekomen, dat een nieuwo vergadering noo- dlg was. Dr. J. G. Bessolaar is van mecning, dat niemand uit de meerderheid van obligatie houders hem kan verplichten, do obliga ties voor een vijfde in anndeelcn der N.V. A. Hillen's Sigaren- cn Tabaksfabriek om te zetten. Ook ontkent spr. dit ten opzichte van de rentevermindering. In dc voorgaan de vergaderingen is van verschillende zij don en ook door hem naar voren gebracht, dat het hypothecair onderpand ten ifiinste een opbrengst van 5 pet over het volle be drag der obligaties zal waarborgen. De ma chines, voorraden, opstallen in de winkels onz. vormen reeds een bedrag van 80 pet. cn spr. prefereert ccn dergelijk bedrag boven ccn obligatie van dit bedrag der firma Mi Hen. Nopens het te fonnccren kapitaal van 225,000 merkt spr. op, dat dit ongeveer het bedrag vertegenwoordigt, waarmodc het obligatickapitaol verminderd wordt. Spr. betwijfelt, of dit kapitaal wel vol doende zal zijn. Hij mist de bepaling, dat de obligatie met 1000 wordt afgelost, het geen in ieder geval do beurswaarde der obligaties een grooten steun zou geven; oen groot gedoelto der obligatiehouders heeft deze toch tot het volle bedrag gekocht. De heer Bronkhorst hooft mede ernstige bezwaren tegen do voorgestelde reorgani satie. Ilij vraagt of de preferento aandce- len stemrecht hebben, hoeveel verliesge vende filialen der firma Ilillen reeds wer den gesloten en vorder of de houding van de trust actief of passief is geweest. De heer Nauta '/.egt, dat er indien men de zaak voort wil zetten, geholpen moet worden De onroerende gocdoren hebben geen 100 pet waarde. De commissie uit de obligatiehouders heeft een cn ander onder zocht en hertaxeerd cn is tot de conclusie gekomen, dat 100 pet. niet uit de onroe rende goederen is to halen, wel 80 pet. De heer F. W. C. Noorduyn Jr. heeft den indruk, dat Hillen op den duur terecht komt. De verkoopwaarde van obligaties it 5 pet. is 800. Indien men die aanneemt op 85 pet., ontstaat eon beurswaarde van 680. Voortaan krijgen de obligatiehou ders de Juni-coupons met 20 betaald, verder dc loopende rente, die wij aannemen op 10. Dan blijft over de preferente aan deden. Indien wij die aannemen op 40 pet., dan wordt verkregen een totaal opbrengst van 790, welk bedrag ongeveer overeen komt met hetgeen ongeveer bij faillisse ment uit dc zaak zal komen. De heer F. J. Bernhard meent, dat het belang der obligatiehouders meebrengt, dat zij hun stukken vasthouden en geeft dit in ernstige overweging. Tenslotte vroeg dc heer Messels, of het de directie niet mogelijk is een korte ba lans over te leggen, teneinde den toestand beter te kunnen beoordeelen dan nu het geval is. De voorzitter sloot hierop de vergade ring. Een nieuwe vergadering wordt gehou den op 14 dezer. J. BOERHOUT 25 jaar redacteur van de „Banketbakkerij". Amsterdam, 2 Oct. I-Iót was vandaag ^en dag van vreugde in het wereldje der Nederlandsche Banketbakkers, een vreugd dc welke voortsproot uit het feit dat de heer J Boerhout, redacteur van het officiool or gaan der Nederlandsche Banketbakkers Vcrecniging „De Banketbakkerij" gehceten deze functie vijfentwintig jaar bekleed heeft Feitelijk waren er vandaag twee jubilea, want het orgaan zelf werd een k\Vart eeuw geleden opgericht, terwijl de uitvoering er van gedurende al dien tijd verzorgd is door de bekende firma C. A. Spin en Zn. De leden der afdeelingen, welke van do Nederlandsche Bariketbakkersvereeniging deel uit maken, zijn vanmiddag in de ge legenheid geweest den heer Boerhout met zijn jubileum te complimenteercn en velen hebben daarvan gebruik gemaakt. Tijdens deze receptie, welke plaats vond in een der zalen van „Kras", heeft de jubilaris, over laden als hij werd met speeches en ge schenken, kunnen ervaren, hoezeer zijn ar beid ten dienste van het orgaan in de kringen van belanghebbenden wordt ge waardeerd, een arbeid waarvan men nog long hoopt te profiteeren. Dc lieer Boerhout is, ter gelegenheid van zijn jubileum, op 31 Augustus benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. DON KOZAKKENKOOR „PLATOFF", Baarn Het programma voor de uitvoe ring van het Don Kozakkenkoor „lPatoff", die morgenavond om 8 uur in de Aula van het Lyceum zal plaats hebben luidt: „Wij marcheercn tegen de Vijanden"; Strijdmarsch „Kozakkenlied van den Ata man Platoff"; „Heer, beziel mijn gebed"; ..de Zee"; „Sluimer mijn meisje",'; Russische romance ,De zwarte Huzaren"; lied van de Officieren; „Ej. Uchnem" (Wolgabootlied); Rusland in den sneeuwstorm"; „Avond klokken', populair Russisch lied; „Lied van de CavallerieBovendien zal de kozakken dans „Cosatchok" worden uitgevoerd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7