AMEPSFOOKTSÖH DAODIAD BINNENLAND Prima Medicinale Levertraan HET ONBEREIKBARE Zaterdag 5 October 1929 nF FFMIANDER' 28e Jaargang No. 83 DERDE BLAD. DE ZEEVERBINDING VAN ANTWERPEN POSTZEGEL-HANDELAREN A. v. d. WEG, Langestraat 23 - Tel. 271 NIET EEN PERSOON ALS KOP VAN JUT MOORDAANSLAG OP ZIJN BROER ACTIE TEGEN DE A.T.O. EEN VISCHAREND GESCHOTEN Alweer een! FEUILLETON. De Indcpcndance Beige keurt het plan van generaal Scllicr af „Nederland heeft in het Westen flink geraanouvreerd" De studie van generaal Sellier de Mo- ranville over do quaestie hoe op Belgisch grondgebied Antwerpen met de zee kan worden verbonden, met zooveel ophef door „Libre Belgique" en dc „Soir" aangekon digd, wordt volgens het Handelsblad met groote bitterheid door de „Ind. Beige" af gekeurd. Het blad noemt het voorstel-Sellier do Moranville onbedacht en ongelegen en be treurt dat door hem uit onwetendheid Ne derland argumenten aan de hand worden gedaan, waardoor de oplossing van het tus- schen België en Nederland gerezen geschil op de lange baan kan worden geschoven. Het komt do „Ind." inderdaad voor, dat tegenstanders van de overeenkomst met België het gedane voorstel tot het aanleg gen van een Schelde-Zeebrugge-kanaal zul len gebruiken om België elke voldoening te weigeren. Stukken van de studie, die thans in de „Revue Beige" is verschenen, zijn volgens de „Ind." ergerlijk defaitistisch. Sellier gaat zoo ver te twijfelen aan de mogelijk heid, dat België voldoening zou krijgen van de eischen, die hij zelf gewettigd acht, cn zelfs beweert hij, dat Nederland tot vijan delijke daden tegen België in staat is en dat Nederland de meeste troeven in han den heeft. Hij vreest, dat Frankrijk cn En geland België niet zullen steunen, omdat Nederland dan steun zou kunnen zoeken bij Duitschland. Hij meent, dat elke verbinte nis, ook met Nederland, zou vervallen in geval van oorlog. Op al die punten heeft de oud-chef van den Generalen Staf onge lijk en zijn voorstel betoekenl, dat de Bel gische regee^ig het gevechtsterrein zou verlaten, vóór de beslissing is gevallen, ter wijl de overwinning in zicht is. Naar het oordeel van de ..Ind." heeft Sel lier de Moranville hier met merkwaardige virtuositeit „Pavó de lours" gebruikt en zal de Belgische regeering allesbehalve te vreden zijn met zijn steun. Zeker zal Jas per thans zuchten: „O Heere, verlos mij van mijn vrienden; wat mijn vijanden be treft, daar zorg ik zelf voor." In de „Stand." wijst ir. Van Caencghem erop, dat zoowel de Neder.landschc als de Belgische pers geleidelijk een beteren kijk krijgen op het belang en den werkelijken toestand, die na den aanleg van het Bel gisch ringkanaal rond Maastricht ten na- deele van die stad zou geschapen zijn, in dien Nederland en België niet tot overeen stemming zouden geraken wat de algemee- ne scheepvaart-quaestios betreft, die tus- scben beide hangende zijn. Van Caeneghem bepleit verder de opvat ting, dat volgens art. .16 van de Conventie van Maastricht aftappingen van Maaswa ter niet toegelaten zijn, daar waar de stroom de grensscheiding vormt, doch wel toege laten zijn. waar de stroom niet gemeen schappelijk is. Zoo werd althans bedoeld artikel, zoo niet in theorie, dan toch on der den sterkeren invloed van de praktijk, tot nu toe begrepen. In verband met de groeiende economische omstandigheden en de scbeepvaartbelangen doodde telkens de geest de letter van de traclaten van 18-43, van 1863 cn 1S73, cn die geest was, volgens Van Caenenghcm de volgende: Aftappin- gen, kunstwerken, vergunningen of nieu wigheden hoegenaamd zijn slechts toegela ten, wanneer zij geen schadelijke gevolgen hebben, noch voor de scheepvaart, noch voor het algemeen regime van dc rivier en van haar dalweg. Wat nu b.v. het Juliana- kanaal betreft, zal een drukke stroomaf- waartscho scheepvaart op dien waterweg bij lang en droog zomerseizoen niet alleen de spijziging van de zijkanalcn van de Maas in gevaar brengen, maar tevens het regiem der gemeenschappelijke Maas beïnvloeden, ten schade van de scheepvaart niet alleen, doch ook van de hygiene cn den landbouw. Zoo was dan tot nu toe de geest, doch se dert heeft, onder den invloed van economi sche belangen na den oorlog de letter den geest gedood. De eigenbelangen nemen de overhand en op grond van dezen wordt do rechtspositie aan Maas en Schelde begre pen en uitgelegd. Het komt daarom den heer Van Caeneghem voor, dat „Nederland zich veilig en onaantastbaar wanend, dank zij zijn hydrologische rechtspositie, laat staan machtspositie aan de Scheldemon- ding en door zijn hydrographischc en oor- logsche machtspositie aan den gemeen- schappelijken Maasstroom rnet zijn geogra fisch abnormalen inham Maastricht ster ker stond met de letter dan met den geest der bestaande tractaten." Tot nog toe heeft het dan ook, zoo be sluit Van Caeneghem, aan het Westelijk front flink gemanoeuvreerd. Aan het. Oos telijk front daarentegen heeft het zich z.i. vergrepen, omdat het een voor zichzelf zeer spijtig precedent heeft gesteld. Algemeene vergadering Den Haag, 4 Oct. In do Vrijdag te Den Haag gehouden algemeene ledenvergadering werd het bestuur als volgt samengesteld: S Keiser, voorzitter, M. J. H. Toorens en J. K Rietdijk werden met olgemeene stemmen herkozen als secretaris en penningmeester De aftredende voorzitter, de heer G. Kei ser, welke dezer dagen de leeftijd van 7f> jaar had bereikt, werd gehuldigd en op voorstel van de leden benoemd tot ecre- voorzittcr der vereeniging. Aan het uitvoerige jaarverslag van don secretaris ontleenen wij, dat de vereeniging bijna alle in Nederland gevestigde handela ren tot lid telt. terwijl ook naar buiten d» vereeniging meerdere bekendheid verwierf Algemeen was men van oordcel, dat de aan dacht van het verzamelend publiek meer moest worden gevestigd op de oude zegels, gezien het feit dat groote bedragen tegen woordig worden besteed aan de z.gn. „nieuwtjes". Van het verzamelen van betere oudere ze gels zal het publiek steeds meer genoegen beleven, dan van het aankoopon van z.g.n „nominaalzegels'Overgegaan zal worden tot een meer intensive propaganda ook on der de jeugd. De druk bezochte vergadering nam ten slotte meerdere belangrijke beslui ten, teneinde de positie van den postzegel- handelaar op do juiste wijze te doen hand haven. ALASTRIM. 3 nieuwe gevallen te Rotterdam. Rotterdam, 4 Oct. Gisteren hebben zich te Rotterdam 3 nieuwe gevallen van alastrim voorgedaan. Dc inenting op straat, lie in zes auto's geschiedde, is niet zoo groot geweest als dc vorige maal, het slech te weer heeft ook niet meegewerkt. Er wer den bijna 2300 menschen ingeënt. Bij een vierjarig kind te Weesp, dat dertien dagen geleden ingeënt is, heeft zich encephalitis voorgedaan. Het kind is ter verpleging opgenomen in het Burgerzicken- huis te Amsterdam. per vierkante flacon 60 cents. Oordeel uit politiekringen over G i essen Nieu u-kerk Critiek op de Justitie De Christ. Politieambtenaar, het orgaan van den Bond van Christ. Politieambtenaren in Nederland, zegt o.a.: Wij zijn geneigd om naast de ergerlijke wijze, waarop De Jong zijn gegevens verzamelde cn rappor ten samenstelde, een groot deel van de schuldvraag af te wentelen op de justitie- autoriteiten te Dordrecht cn wellicht el ders. Waar het hier betrof een zoo zwaar misdrijf en de verschillendo daarin betrok ken burgers waren van een allooi, waar mede men uiterst voorzichtig moet zijn in zake het doen of laten doen van verzwa rende verklaringen, had men op zijn minst mogen verwachten, dat het door De Jong aangebrachte materiaal was nageplozen en zoo noodig gesorteerd. Uit alles blijkt echter, dat deze rijke- rechercheeur, dio blijkbaar als „speurder" hoog over het paard is getild of mogelijk ook gesprongen, bij het belangrijke onder zoek de eerste viool heeft gespeeld en bet daaraan aansluitende directe justitiewerk verre van serieus is opgevat. De rijksrecherche omvat een groep van enkele over het geheele land verspreide re chercheurs, dio geen andere „directcn chef" hebben dan den procureur-generaal in zijn kwaliteit als fungeerend directeur van po litie. Een rijksrechercheur, die veelal geheime opdrachten heeft en menigmaal er op uit wordt gestuurd om op spiedende wijze in door andere politiemannen half- of heel af gewikkelde zaakjes opnieuw en nieuw licht to verschaffen, heeft dus alle gele genheid om zich te „voelen". Wie onzer zal niet. toegeeven, dat in die positie noo dig is allereerst een man van een hoog staand karakter, die niet. werkt alleen ter wille van den chef of zijn eigen eer zoekt, maar voor dc zaak allereerst! De behandeling voor het hof laat geen twijfel over, dat de justitie to Dordrecht bijna uitsluitend liecft gebouwd op gege vens. afkomstig van een man, aan wiens objectiviteit een eerste eisch voor oen rechercheur bedenkelijk schuine zijden zitten. Het is volkomen onbegrijpelijk, dat in ons land hekend om zijn „zware" en voor zichtige rechtspraak, geheime rapporten, waarvan de inhoud grootendeels oncontro leerbaar is en afkomstig van een alleen werkenden rechercheur, een dergelijkcn in vloed kunnen uitoefenen op rechterlijke ambtenaren. Meer willen we voorloopig daarvan niet zeggen. De Jong dus hoogst schuldig; zijn optre den zeer laakbaar; de familie Kroon, of schoon in het nauw gedreven tot het doen van onware verklaringen en geprest, verre van onschuldig, terwijl ook de gewezen agent Meintjes onbetrouwbaar bleek; maar niet minder valt scherpe critiek uit te oefe nen op de wijze, waarop de Dordtsche jus titie-ambtenaren deze veroordeeling hebben aangedurfd Eén persoon hier als kop van jut dienst te laten doen, mag in den smaak van Jan Publiek vallen, juist is het niet. Hier ia „something rotten", wat niet alleen, zelfs niet allereerst, De Jong mag worden ver weten. MUTATIES BIJ DE LANDMACHT. 's-Gra venhagc, 4 Oct. Do luitcnant- kolonel-intendant W. Jansen, intendant bij de lie divisie, wordt binnenkort overge plaatst naar 's-Gravcnhage en toegevoegd aan den hoofdintendant- Do majoor-intendant A. Jansen, thans toegevoegd aan den hoofdintendant, (vordt binnenkort overgeplaatst naar Arnhem met bestemming voor do functie van intendant bij dc II© divisie. De majoor R. Lagaay van het 13e regi ment infanterie wordt op zijn vorzoek over geplaatst bij het 12do regiment infantorio te Groningen. De cerstc-luitcnant G. Dijkstra van het 12o regiment infanterio is overgeplaatst bij do school voor reserve-officieren der infan terie to Kampen. De tweede luitenant II. Bouman van het le regiment infanterie, is met ingang van 1 October 1929 overgeplaatst bij het 12e ro- giment infantorio te Groningen. LIJK GEVONDEN. L e x m o n d, 1 Oct Hedenmiddag werd een lijk drijvende gevonden in een zljsloot van het Zcderikkanaal onder de gemeente Lexmond. Het, bleek te zijn dc 60-jarige zwerver J. C. Boon, die Woensdagmiddag nog in gezelschap van andere zwervers was gezien. Bel gevolg van ruzie om een kleinigheid De dader meldt zich aan Rotterdam, 5 Oct Gisteravond om streeks 8 uur heeft in de woning van de familie Verharen aan do Zesticnhoven- i>chokade een moordaanslag plaats gehad op den 26-jarigen zoon J. A. Verharen, ge pleegd door diens 18-jarigcn broer H. V. Tusschen do twee zoons is ruzio ontstaan om een kleinigheid. Woensdag had H. ont slag genomen bij de firma Stokvis te Rot terdam, waar beide zoons werkten. Hij zei- de gisteravond i:i zijn familiekring, dat hij van plan was Zaterdag zelf zijn geld en goed te gaan halen, hetgeen hem door zijn broer werd ontraden. Deze bood aan, om onaangenaamheden te voorkomen, het voor hom mee te brengen. Over deze kwestie ont stond ruzie, die ten slotte zoo hoog opliep, dat H. de kamer uitging en in een schuur tje achter do woning een kris haalde, die daar lag opgeborgen. Vóórdat de familie tusschen beide kon komen, heeft hij daar mee in do kamer aan zijn broer een 12 tot 15 c.M. diepe steek in den linkerschouder toegebracht. De dader heeft do kris wegge worpen cn is naar het dorp Overschie ge vlucht, waar hij zich bij de politie heeft aangemeld. Door burgemeester Baumann en de hoofdagent Groen werd een onder zoek in de woning ingesteld, waar men de doktoren Ivarreman cn Donkersloot aantrof, die reeds een voorloopig' verband hadden aangelegd. Het slachtoffer bleek zwaar ge wond te zijn. Het gevaarlijke wapen had de linkerlong geheel doorboord Hij is per auto van den G. G. D. naar het St. Franciscuszie- kenhuis overgebracht, waar hij in zorgwek- kenden toestand is opgenomen. Do dader is opgesloten. De kris is teruggevonden on in beslag genomen. Hoewel het gezin V. niet ongunstig be kend staat, was het toch wel bekend, da! er herhaaldelijk twisten voorkwamen. Financieele steun toegezegd j Amsterdam, S Oct Hedenmiddag werd de vervolgvergadoring gehouden van hot opgerichto Anti A.T.O.-actie-comité, in hotol Krasnapolsky. Do vergadering was be zocht door een 60-tal expediteurs en ver schillende afgevaardigden van vercenigin- gen op het gebied van vervoer te land cn te water uit alle deelen des lands. Als voor zitter fungeerdo de beer A. Glazer to Am sterdam; dezo doelde mede, dat in overleg met vele vooraanstaande menschen in deze beweging besloton was den naam van het comité te wijzigen in studie-comité ter ver zameling van diverse klachten. Een defini- tiof comité zou worden gevormd, waarvan het echter niet noodzakelijk is, dat de ge kozenen voor het voetlicht treden. Hoofd zaak is, dat do beide uitvoerders van het comité op do noodige steun van diverse personen cn bondon kunnen rekenen. Ook meende de voorzitter de vergadering nog te moeten mededeelen, dat de heer II. Smcen- ge, lid der Eerste Kamer, zijn volledigen steun en medewerking heeft toegezegd. Alsnu steldo de voorzitter voor do alge meene vergadering te sluiten en direct in huishoudolijko vergadering over te gaan. Spreker verzocht lien, die niet met het doel sympathiseerden, do vergadering to verla ten. Hieraan werd door den vertegenwoor diger van een der expeditiefirma's, die uit den aard der zaak niet met het doel instemt, voldaan. Op deze vergadering werd vastge steld op welke wijzo hot comité zal wer ken. Door verschillendo personen werd het woord gevoerd, waarna met algemeene stemmen het plan de campagne werd goed gekeurd. De beide comitéleden Glazer en Kraak Steeman werden verzocht als onaf hankelijke personen in het comité zitting te blijven nemen als voorzitter en secretaris. Financieele steun tot het voeren van de actio werd ruimschoots toegezegd. VAN EEN HOLLEND PAARD GEVALLEN. Aan de verwondingen ovorledon. Groningen, 4 Oct. De heer F. de Vries, wonende in Leeuwerikstraat alhier, is hedenmiddag in do Nieuwe Ebbingestraat van een hollend paard geworpen en op straat gesmakt In ernstigen toestand is hij naar het academisch ziekenhuis overge bracht, alwaar hij hedenavond aan de be komen verwondingen is overleden. De man laat een vrouw met twaalf kinderen achter. De heer W. Tolsma schrijft aan het Va derland: Al weer een! Dezen keer is het de jachtopziener Du- bach geweest, die onder Valkenswaard een vischarend neerlegde. Maar de eigenlijko schuldige is de Over heid, die niets doet om dergelijke wetsover tredingen tegen te gaan, hoewel de bedrij vers van deze heldendaden herhaaldelijk met naam en woonplaats in de pers ge noemd worden. Aldus blijft do meening be staan. dat de eerste de beste geweerdrager in het veld gerochtigd is tot het plegen van zulke roekelooze moorden op zeldzame dieren, waardoor het Nederlandsche land schap bloot staat aan steeds verdere ver arming Misschien dat het op den duur zal helpen zulke wandaden to signaleeren. Als het dan echter maar niet te laat is. In de galerij des levens hebben de onbe- duidenste schilderijen meestal de prach tigste lijsten. (BEYOND) door JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 17 Te Torquay was de lucht helder en met sterren bezaaid; de wind wuifde vleugen zeelucht aan in hun rijtuig; er pinkten lich ten ver weg op het voorgebergte en in het haventje, dat nu blauwachtig donker was, dreven vele scheepjes als tamme vogels. Hij bad zijn arm om haar he«n geslagen^ en zij kon zijn hand op liaor hart voelen rus- fen. Zij was dankbaar dat hij zich zoo stil hield. Toen het huurrijtuig stilhield en zij de hal van liet hotel binnengingen, fluister de zij: „Laten ze 't niet zien!" Er volgden gelukkig nog meer onbedui dende dingen. Het keuren der drie ver trekken, het verdoelen der bagage tusscher de kleedkamer cn de slaapkamer, het uit pakken, bedenken welk toilet zij voor hel diner zou aantrekken, het telkens eens stil blijven staan om uit te zien over do don kere rotsen en dc zee, waarboven dc maan opkwam, het zich afvragen of zij de deur zou durven op slot draaien terwijl zij zich aan 't kleeden was, het uitmaken dat dit dwaas zou zijn. Zij kleedde zich zeer snel, en werd zenuwachtig toen zij hem daar plotseling achter zich vond staan cn voelde hoe hij haar haakjes begon dicht te maken. Die vingers waren wel wat al te handig! Het was dc eerste maal dat zij aan zijn ver leden gedacht had met een soort van ge kwetsten trots. Toen hij klaar was, draaide hij haar om, en narn haar van het hoofd tot dc voeten op cn zeide zachtjes: „Van mij!" Haar hart begon toen sneller te kloppen, doch plot-scling lachte hij, sloeg zijn arm om haar heen, en danste tweemaal met haar de kamer rond, of zij wilde of niet. Hij liet haar erg zedig voor zich de trap afgaan, zeggende: „Ze zullen het niet zien, mijn Gyp. O, ze zullen het niet zien! Maak jc niet ongerust. Wij zijn een paar dat allang getrouwd is, en dat genoeg van mekaar heeft Aan het diner amuseerde het hem in het begin cn ook haar wel een beetje deze voorgewende onverschilligheid vol tc hou den. Doch telkens draaide hij zich met zulk een onverholen verachting naar den een of anderen, op geen kwaad bedachten bezoe ker, die belang in licn stelde, dat Gyp er van schrok, waarop hij begon te lachen. Toen zij een beetje wijn had gedronken, en hij wat meer dan een weinig, kwam de on- erschilligheidsklucht aan een eind. Hij oraatte nu zeer vlug en veel, gaf den kell- riers bijnamen cn deed de menschen om hen heen na met gelukkige zetten, die haar deden glimlachen, doch tevens een beetje huiveren, uit vrees dat het zou worden ge hoord of gezien. Hun hoofden waren nu dicht bij elkaar over het kleine tafeltje. Zij gingen naar dè overdekte binncnkal. Er werd koffie gediend, en hij wilde dat zij ook een cigaret zou opsteken. Zij had nooit in een publieke gelegenheid gerookt, doch het leek haar stijf en „mal" te weigeren zij moest nu doen zooals men in zijn wereld deed. En bovendien was het alweer een red dende kleinigheid, waarnaar zij aldoor ver langde. Zij schoof een overgordijn weg, en zij gingen naast elkaar staan voor het ven ster. De zee strekte zich donkerblauw onder den sterrenhemel en de maan glansde door een ruigen pijnboom op een kleine kaap. Hoewel zij vijf voet zes rnet haar schoenen aan mat, kwam zij toch slechts tot aan zijn mond. Hij zuchtte en zcidc: ,,'n Prachtige avond, Gyp! En plotseling trof het haar, dat zij hcelemaal niet wist wat cr in hem omging, en toch was hij haar man. „Man" 'n grappig woord, doch niet intiem! Zij voelde zich als een kind, dat de deur van een kondcrc kamer opendoet, cn, terwijl zij zijn arm vastgreep, zeide zij: „Kijk! u-aar gaat een zeilboot. Wat doet die daar nog zoo laat?" Weer een reddende kleinigheid! Alles kor. dienen! Even later zcidc hij „Ga mee naar boven! Dan zal ik wat voor je spelen." Boven, op hun zitkamer was een piano, maar die was niet te bespelen; morgen zouden zij een andere moeten zien te krijgen. Morgen! liet vuur was warm, en hij trok zijn jas uit om tc spelen. In een van zijn hemdsmouwen was een scheurtje. Met een zekeren triomf dacht zij: „Dat zal ik maken!" Dat was iets bepaalds, iets ac tueels weer een reddende kleinigheid. Er stonden lelies in het vertrek die sterk geur den. Hij bracht ze bij haar om aan tc rui ken, en terwijl zij er aan rook, bukte hij zich plotseling en kuste haar in den hals. Zij sloot huiverend de oogen. Hij zette de bloemen dadelijk weder weg, en toen zij de oogen weder opende, had hij zijn viool weder aan den schouder. Een heel uur lang speelde hij, cn lag Gyp, in haar crème-kleu rige toilet, er achterover naar te luisteren. Zij was wel moe, doch had geen slaap. Haar mond was een beetje treurig ingetrokken aan den hoek; haar oogen waren diep cn donker een vreugdeloos kind. Hij wend de dc oogen geen oogenblik van haar ge laat af; hij speelde al maar door, en ook zijn eigcn.vcranderlijk gezicht werd somber- Eindelijk legde hij de viool neer en zeide: „Ga naar bed, Gyp; je bent moe." Gehoorzaam stond zij op en ging haar slaapkamer binnen. Met een angstig gevoel in "t hart, en zoo dicht bij het vuur als slechts mogelijk was, ontkleedde zij zich met wanhopige haast, en stapte in bed. Een eeuw lang zoo leek het haar lag zij daar in haar uiterst dunne linnen tusschen de koude lakens, met niet geheel gesloten oogen, te kijken naar het flakkeren van het vuur. Zij dacht niet want dit kon zij niet en lag maar stil als een ddode. Ds deur piepte. Zij sloot de oogen. Had zij wel een hart? Het leek niet meer te kloppen. Aldus lag zij met gesloten oogen tot zij het niet meer kon uithouden. Bij het licht van het vuur zag zij hem aan het voeteneind van het bed gehurkt zitten; zij kon juist zijn gezicht nog zien dat was als een gezicht een gezicht ja, waar had zij het ge zien? O ja! een schilderij van een wilde, die aan de voeten van Iphigeriia neerhurkt, zoo nederig, zoo hongerig zoo verzonken in zijn beschouwing. Zij smoorde een snik en stak haar hand uit. HOOFDSTUK II. Gyp was to trots om zich half te geven. En in die eerste dagen gaf zij Fiorsen alles behalve haar hart* Zij had den oprech ten wensch hem ook dat te geven; doch harten geven zich enkel uit eigen beweging. Misschien, indien dc wilde in hem, tot ra zernij gebracht door schoonheid, die haar macht voelt, niet zoo geheel den man van geest had uitgedreven, zou zij haar hart mét haar lippen cn hot overige hebben ge geven. Hij wist wel, dat hij haar hart niet ontving, cn dit maakte dat hij, door het wilde in zijn natuur en de perversiteit van een man, juist verkeerd te werk ging, en trachtte haar to veroveren, niet door de ziel, doch door de zinnen. En toch was zij niet ongelukkig behal ve dan dat zij zich somtijds geheel verward en verloren gevoelde, alsof zij bezig was "te trachten iets te grijpen, dat voortdurend aan haar greep ontsnapte. Het bevredigde baar dat zij hem genot kon verschaffen. Zij voelde geen weerzin dit was nu een maal de aard van een man. Enkel had zij steeds dat gevoel, dat zij hem niet na was. Als hij voor haar speelde, met dio uitdruk*- king waarin hij al zijn ziel legde, dan voel de zij wel: „Nu zal ik hem toch zeker na derbij komen!" Doch dan verdween die uit drukking weder, en zij wist niet hoe haar daar te houden, en als zij ging, verdween haar hoop tevens. x_ jWordt yeryolgttj

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9