HET ONBEREIKBARE Donderdag 17 October 1929 AMËRSFQOKFSCH DAGBLAD 28e Jaargang No. 93 BINNENLAND EEN OCTROOI-KWESTIE MET PHILIPS RELLETJES TE MAASTRICHT GRONDVERSCHUIVING MUIDERSTRAATWEG N.V. COMPAGNIE LYONNAISE BONTMANTELS DE Lastige amateurs detectives FEUILLETON. ..DE EEMLANDER' Inbreuk op het Libbey Patent (ma chinaal trekken van glazen buizen en staven) Veroordeeld tot schade vergoeding Amsterdam, 16 Oct. Wij vernemen, dat Philips op het oogenblik weer in een octrooigeechil is gemengd, ditmaal als ge daagde. en wel moet de Zwitsersche N.V. Hyalos, waar achter de Osram staat. Het geschil betreft een inbreuk op het Libbey- patent (machinaal trekken van glazen bui zen en staven), die door den houder van het Nederlandsche Libbey-octrooi aan Phi lips is ten laste gelegd. Gelijk bekend mag worden ondersteld heeft deze uitvinding, waarvoor in 1917 in Amerika patent werd verleend, het probleem der machinale gla6- trekking opgelost door vloeibaar glas op een draaiend verdeellngsörgaan te laten vloeien, en aldus een geweldigen ooruit gang in de fabricage van glazen buizen en staven bereikt. In Nederland is deze uit vinding echter tengevolge van de oorlogs omstandigheden eerst in 1920 voor octrooi aangemeld en dit octrooi is, op grond van de Noodwet 1920 met recht van voorrang van 1917 af, nog verleend in Juli 1925. Inmiddels had de Philipsfabriek in 1919 1920 deze uitvinding reeds toegepast, cn heeft ze eind 1920 ook zelve patent ge vraagd voor een op het zelfde principe be rustende maar in een onderdeel afwijkende machine en ze benut die gewijzigde machi nes sedert dien ten behoeve der fabricage van de glazen staafjes in haar lamoen. In September 1925 heeft Philips op die uit vinding eveneens octrooi gekregen. De be wering va.n Hyalos (voor wie Mrs. Polenaar Kaai te Amsterdam opkomen, terwijl de belangen van Philips worden verdedigd door Mrs Teldeis Nypels te 's-Graven- hage) was nu, dat dit palent van Philips in elk geval een z.g. afhankelijk patent was, waarvan zij zonder het patent van Libbey te schenden of daarvoor licentie te hebben g-ekregen geen gebruik mocht maken. De Rechtbank ni Den Haag heeft thans Hyalos in het gelijk gesteld en Philips ver oordeeld tot schadevergoeding, waarvan de hoogte na getuigenverhooren nog zal wor den vastgesteld, terwijl Philips voor de toekomst het gebruik der machines is ver boden. Het moet hier om een bedrag van ongeveer drie millioen gaan. Men verwacht natuurlijk, dal Philips zal apèlleeren en ziet met belangstelling liet verder verloop der procedure tegemoet. kennis, dat hij ter uitvoering van het op 28 April 1928, tc Berlijn, tusschen Neder land en Duitschland, gesloten verdrag met slot protocol, over de samenvoeging van de douane-behandeling aan de grens in het scheepvaartverkeer op den Rijn, welk ver drag is goedgekeurd bij de wet van 22 Juni 1929, met den minister van Financiën van het Duitsche rijk een overeenkomst heeft gesloten. De tekst van dezo overeenkomst, welke o.a. in i aangeeft, op welke wijze de diensttijden voor de klaring to Lobith cn te Emmerik, worden geregeld, is opgeno men in dc Staatscourant van heden. Verschillende personen door schoten verwond DE SCHEEPVAAnT DOUANE OP DEN RIJN. Een Nederlandsch-Duitsche overeenkomst. 's-Gravenhage, 16 Oct, Dc minis- er van Financiën brengt ter algemeene Maastricht. 16 Oct. Hedenavond heb ben op verschillende punten in de stad rel letjes plaats gehad, die vooral in den Sta- tensingel tot heftige botsingen leidden. Er waren veel menschen op de been. toen de werkwilligen van de zinkwitfabrieken kwa men. Plotseling werd uit het publiek her haalde malen geschoten. Een agent werd in den buik gewond. De maréchaussee Ren ders kreeg een schot in de knie. Hij werd naar het politiebureau vervoerd. Verder werd de burger Schepers door drie scho ten in den buik en borst gewond, terwijl de burger Dear een schot in het dijbeen kreeg. De agent en de beide burgers moes ten per auto van den G. G. D. naar het hos pitaal vervoerd worden. Ook in de Capu- cljnenstraat en op Hoog Frankrijk was er veel volk op de been. terwijl ook hier de opwinding groot was. Uit do ramen werd met allerlei voorwerpen geworpen naar flo politie, die genoodzaakt was verschillende charges uit to voeren en de samenscholin gen uiteen drijven. Hier vielen echter geen gewonden. Hoewel de toestand op het oogenblik in de geheelc stad weer rustig is, ziet men deze toch als kritiek. De ge- hcele politiemacht werd. dan ook op de been gehouden. Men verwacht niet. dat de relletjes zich nog hedennacht zullen her halen. UIT DE STAATSCOURANT. Met ingang van November op verzoek eervol ontslagen wegens langdurigen dienst de kapitein-luitenant ter zee E. R. Schultz; bevorderd tot. kapitein-luitenant ter zee de luitenant ter zee le klasse P. Eiken boom en tot luitenant ter zee le klasse die der 2e klasse F. J. Koist; op verzoek eervol ontslagen met ingang van 1 October de reserve-eorste-luitenant J. IE Smitt, van hel 21c reg. inf. en met ingang van 7 November de reserve-eerste- luitenant P. J. W. van Straelen, van het 19c regiment infanterie; met intrekking van het K. B. van 30 De cember 1924 voor zoover daarbij dr. A. ten Sande werd benoemd tot inspecteur van den vecartsenijkundigen dienst, tevens in specteur der volksgezondheid is benoemd tot adjunct-directeur van den veeartsenij- kundigen dienst, tevens inspecteur der volksgezondheid, dr. A. ten Sande voor noemd, te 's Gravcnhage. UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT 'eschaniki, nieuwe kleur Peschliki Veulen Nutria f 585. f 275.— f 275 i f 250— Seal-electric f 260— Persianer-pattes f 800. PRIMA COUP EEN MATERIAAL Dc treinreizigers kunnen gerust zijn. Wc esp, 16 Oct. In verband met dc grondverschuiving, welke j.l. Vrijdagavond op den Muidcrstraatweg bij den spoorover weg heeft plaats gehad, blijkt bij vele rei zigers die naar het Gooi reizen, de vrees te bestaan, dat een dergelijke verschuiving als zich voordeed op den vorengenoemden straatweg, ook zou kunnen plaatshebben aan de tegenovergestelde zijde van den in aanleg zijnden spoordijk, zoodat dan de thans in gebruik zijnde spoordijk gevaar zou ïóopen. Bij onderzoek te'bevoegder plaatse is ons gebleken, dal voor de voren vermelde vrees niet de minste grond bestaat. Door deskundigen werden, reeds eenigo weken vóór do grondverschuiving aan den straat weg plaats had, in den nieuwen spoordijk boringen verricht, welke ten duidelijkste aantoonden, dat zich in het nieuwe zand- lichaam of daaronder geen veen meer bevindt. Dergelijke peilingen zullen ook plaats hebben in het nieuwe dijkgedcelte aan dc andere zijde van den overweg, en indien aldaar nog cenig veen mocht wor den aangetroffen (hetgeen echter niet ver wacht wordt) dan zal door het opbrengen, van een nog grootere hoeveelheid zand op do nieuwe baan het zich daaronder bevin dende veen weggeperst worden. Tot zoover dc ons verstrekte inlichtingen over den in aanleg zijnden spoordijk. Wat betreft dc vrees, dat zich ook in den ouden spoordijk nog veen zou bevinden, waar door, bij een eventueel© doordringing van den zandmassa van den nieuwen dijk on der de oude spoorbaan door, zich een her haling van de spoorwegramp van 11 jaar geleden zou kunnen voordoen, kon men ons de geruststellende verzekering geven, dat geruimen tijd geleden ook de oude dijk gepeild werd en toen geen veenlaag, hoe gering ook. meer geconstateerd werd. Naar ons ter toelichting nog werd medegedeeld, heeft het zandlichaam, dat eertijds dienst heeft gedaan, om den ouden spoordijk te formeeren, gevoegd bij den enormen druk, welke werd uitgeoefend, door de talrijke zware treinen, welke dagelijks tusschen Amsterdam cn het Gooi loopen, er toe me degewerkt, om het veen onder den ouden dijk te doen verdwijnen. Op den Muider- straatweg ontwikkelde zich gaandeweg ook wel een steeds drukker wordend ver keer aldus merkte men ons nog op doch eerstens kan dat niet vergeleken worden bij het gewicht der treinen, doch ook kwam op den straatweg nimmer het gewicht aan zand,dat op den spoorweg werd aangebracht. Dientengevolge kan ook vrij wel als zeker worden aangenomen, dat zich onder het wegdek van den straatweg, op 'n bepaalde hoogte, nog veen bevindt, het welk, bij verdere zandopbrenging op den nieuwen dijk. opnieuw een grondverschui ving op het weggedeelte in de onmiddel lijke nabijheid van den overweg in den Muiderstraatweg, tengevolge zou kunnen hebben. Nog moet als gunstige omstandigheid in aanmerking genomen worden, dat tegelijk met het aanbrengen van zand voor den nieuwen spoordijk, een veenlaag van circa 5 meter werd weggegravcn en ter weers zijden van dc beide spoordijken werd gede poneerd. Ter geruststelling van de reizigers kan nog worden medegedeeld, dat do in ge bruik zijnde spoorlijn dag en nacht geschouwd wordt, hetgeen uitsluitend ge schiedt, om ten volle verzekerd te zijn, dat het treinverkeer veilig is. J. I. Maandag en gisteren hebben werk lieden van de Amsterdamsche waterlei dingen over een lengte van 75 meter, de waterleidingbuis bovengronds aange bracht, om bij een eventueele herhaling van de grondverschuiving, te voorkomen, dat de huis, evenals j.l. Vrijdag geschied de, te veel in het gedrang zou komen cn springen zou. Een dergelijke voorziening werd eenige jaren geleden ook getroffen aan de Vinkenbrug bij Diemen, waar zich toen ook belangrijke grondverschuivingen voordeden. ROTTERDAMSCHE MOORDZAAK De medewerking der bevolking is buitengewoon groot. Ircemdsoortigc belooningen Rotterdam, 15 October. Er is op het oogenblik heel weinig nieuws to mel den betreffende den moord op het meisje Van Os in den Blijdorppolder. De politie heeft gistermiddag geen enkele mededee- ling gedaan aan de pers daar er op dat moment eigenlijk geen feitelijk nieuws was Er wordt nog zeer hard in de zaak ge werkt cn iederen dag doen zich wel weer eenigo omstandigheden voor die oorzaak zijn dat do politie weer ccn nieuw spoor gaat volgen, maar tot dusverre heeft dat geen resultaat gehad en heeft men gister middag dc laatste arrestant, die men had, weggezonden, d.w.z. hij is overgebracht naar een under bureau waar men in ver band met een vroeger zedendelict nog een appeltje met hem heeft te schillen. Lr komen nog steeds vele aanwijzingen binnen. De medewerking van de bevolking is buitengewoon groot en dat niet alleen doordat er nu al een aardig bedrag aan belooningcn is uitgeloofd. Door de regee ring i3, zooals wij reeds meldden, een be drag van 500 uitgeloofd waaraan door particulieren nog eenigo honderden gul dens is toegevoegd. Bovendien, cn dat heeft voor een weldenkend racnscli een minder aangenaam kantje, hebban eeni ge Rotterdamsché firma's goederen bo- scltikbaar gesteld, zooals een fotografietoe- st-'l cn een mantel of costuum, naar maat. Het meeste last heeft de politie in dit stadium van de zaak van allerlei arnatcur- detectives, die met de meest verwarde ver halen op de politiebureaux verschijnen cn dan wcnschen dat zij geholpen worden. In alle gevallen hebben zij geen enkel defi nitief resultaat van hun speurderijen en berokkenen zij de politie alleen maar een hoop last cn moeite, omdat het ook nog wel eens een enkele keer voorkomt dat zij ergens opduiken waar de politie hun te genwoordigheid eigenlijk niet. gebruiken kan. Het is al eens gebeurd dat er iemand kwam die zeker wist dat die en die do da der was. Er werd geantwoord dat die man al jajvn dood was, maar dat was voor de zen detective geen bezwaar. Dan zou diens geest hot, belichaamd in een ander, wel ge-daan hebben. En tegen geesten heeft het nieuwe Wetboek van Strafvordering nog geen artikelen DE RELLETJES TE MAASTRICHT. Opnieuw begonnen. Maastricht, 16 Oct. Na een aanvan kelijke rust van veertien dagen hebben de laatste dagen, vooral Maandagavond, zeer ernstige lelletjes te Maastricht plaats ge had. Gisternacht moest rle zeer versterkte politie opnieuw optreden cn werden in be paalde volkswijken charges ondernomen, waarhij ernstige klappen werden uitge deeld. De politie bleef meester van hel ter rein. AMSTERDAM KOOPT EEN JAN SLUYTERS. Wij vernemen dat door B. en W. van Am sterdam voor plaatsing in het Stedelijk Mu seum het stuk van Jan Sluyters is aange kocht: „Dame in de badkamer." (II bid.). ,,'T ROODE KRUJS" „Ieder huisje heeft zijn kruisje" Is een spreekwoord, jaren oud. En er is geen mensch op aarde, Die niet 's levens kruisje sjouwt. Wordt zoo n kruis heel zwaar te dragen, Zoekt men redding bij elkaar. En dan staat „Het Roocle Kruis" steeds Met haar hulp cn bijstand klaar. f.' Zij komt bij dc grootste rampen, Onverwijld met raad cn daad. Zij is 't die het kruis van and'rcn, O, zoo graag verlichten gaat. Die steeds hulpe bracht bij lijden Waar het dringend werd gevraagd, En door haar voortreff'lijk werken, Iloel veel diep getroffnen schraagt. ,,'L Roode Kruis" beeft nog een kruisjü Naast het „Roode" in haar vlag. >-• En dat „kruis" dat is de brandkast Waarvan men den bodem zag. Door het kruis van modcmcnschen Mee te torsen, liefdevol Raakt dc zwaarste beurs eens ledig, Ook al was zo nog zoo vol. Morgen houdt zc hier collecte: ,,'t Roode Kruis" vraagt om een daad. Van ons stadje, 'k Hoop van harte Dat een elk hier steunen gaat. Help het. mooie work bewaren, Niemand geve een „niet-thuis". Amersfoort, help ook een handje: Tors het „Kruis" van „'tRoode Kruis". GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden) DRIE DESERTEURS AANGEHOUDEN. Ze waren uit een trein ge- sprongon. E nsched e, 15 Oct. Nabij het woonwa genkamp to Enschede zijn naar do N. R.C. meldt drie personen uit een rijden» den trein gesprongen. Men heeft het drie tal aangehouden. Het bleken gedeserteerde militairen uit Deventer tc zijn. BRANDSTICHTING? Leiden. 16 October. Dc landbouwer P. te Noordwijkerhout wiens boerderij Donder dagnacht is afgebrand, is als verdacht van brandstichting gearresteerd cn in het huis van bewaring- te 's Gravenhage" ingesloten. DE BIOSCOOP-KWESTIE. De bespreking op het depar tement wordt 23 Oct. voortge zet. 's-G i'ivenh'age, 15 Oct. Naar wij vernemen wordt de lieden onder leiding van den minister van Bihnenl. Zaken en Landbouw tc diens departemente gehou den vergadering van vertegenwoordigers van den Ned. Bioscoopbond cn van de Ver. van Noord-Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke film keuring op 23 October a.s. voortgezet. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN TRAM. Amsterdam. 15 Oct. Hedenmiddag had op de Stadhouderskade aan den kant van de P. C. Hooftetraat een botsing plaats tus- sohen een tram en een motorrijder. De na dering wordt daar gemeld door een rood licht, de wagens rijden dan altijd langzaam. Vermoedelijk heeft de motorrijder dat sein niet waargenomen. In volle vaart reed hij tegen de tram op. Hij bleef bewusteloos lig gen. Ernstig gewond aan het hoofd en mot een gecompliceerde beenbreuk werd hij in bcdcnkelljken toestand naar het Tessclscha- do-ziekenhuis» gebracht. Leef zoo, dat Uw moeder U kan hoog achten. (BEYOND) Jour JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. Zij wilde vvegstormen naar de gang om ,1e deur, die tot het achterhuis toegang gei. af te sluiten, doch hij greep haar japon vast, waardoor de kant aan haar hals cr at scheurde, en zijn vingers, die zich in de kant verward hadden, grepen haar schou der vast. Zij bleef plotseling slaan, uit vrees anders gerucht te maken of hem om ver t.e trekken, en toen greep zijn andere hand haar anderen schouder beet. zoodat hij aldus zich beter in evenwicht hield. Waarom walgde zij niet, cn was zij niet ver slagen van verdriet, schaamte en woede? Het eenige wat zij voelde was: „Wat moet ik nu beginnen? Hoe zal ik hem naar bo ven krijgen zonder dat iemand het merkt?' En zij keek hem aan zijn gezicht leek haar zóó pathetisch met zijn schitterende oogen en de strakke bleekheid, dat zij wel in tranen had kunnen uitbarsten. Zij zeide zacht: „Gust&v, zoo zal 't wel gaan. Leun maar op mij, dan gaan we naar boven! Zijn handen, die alle kracht en doel sche nen te missen, raakten haar wang aan, en liefkoosden haar werktuigelijk. Nog méér dan walging, voelde zij dat vreeselijke me delijden. Terwijl zij haar arm om zijn mid del sloeg, ging zij langzaam met hem naai de trap. Als maar niemand het hoorde: als zij hem maar ongemerkt naar hoven kon krijgen! En zij zeide zachtjes: „Praat nu niet; je bent niet goed in orde. Leun maar goed op me." Ilij scheen zich erg in te spannen; hij stak zijn lippen naar voren, en met een uitdrukking van trots, die grappig zou zijn geweest, indien zc niet zoo tragisch was, mompelde hij iets. Terwijl zij hem met al haar krachten vasthield, zooals zij iemand, dien zij zeer liefhad, had kunnen vasthouden, begon zij de trap te beklimmen. liet ging gemakke lijker dan zij gedacht had. Nu nog maar alleen over het trapportaal, dc slaapkamer binnen, cn het gevaar was geweken. Ziezoo! IIij lag dwars over het bed, en de deur was op slot. En toen gaf zij voor een oogenblik too aan zulk een hevigen aanval van beven, dat zij haar tanden kon hooren klap peren, cn toch niet kon ophouden. Zij kreeg zichzelf in den grooten spiegel in het oog. Iiaar mooie kant was gescheurd: haai schouders waren rood waar zijn handen haar hadden vastgegrepen, toen hij zich moest staande houden. Zij trok haastig haar japon uit, deed een sjaal om, en ging naar hem toe. Hij lag in een soort van ver- dooving. cn met moeite bewoog zij er hem toe overeind te gaan zitten tegen de leu ning van het bed. Na zijn das en boord te hebben afgedaan, tobde zij zich af om te bedenken wat zij hem kon geven. Vluchtig zout! Dat zou zeker goed werken! Het bracht hem tot zichzelven. zoodat hij zelfs trachtte haar te kussen. Eindelijk lag hij dan toch in bed. en zij bleef bij hem staan kijken. Zijn oogen waren gesloten; nu zou hij het niet zien als zij aan haar aandoe ning den vrijen loop liet. Maar zij wilde niet huilen, zij wilde niet! Slechts een maal snikte zij maar meer ook niet. Er w as nu verder niets te doen dan ook maar naar bed te gaan. Zij ontkleedde zich, cn draaide het licht uit. Hij lag in diepen slaap. En terwijl zij daar met wijd-open oogen in het donker lag te staren, kwam ei een glimlach een zeer vreemde glim lach om haar lippen! Zij dacht aan al die onmogelijke jonge vrouwtjes, waarvan zij gelezen had, die, blozend en bevend, haar cchtgcnooten influisterden, „dat zij hun iets iets to vertellen hebben!" HOOFDSTUK VI. Toen zij den volgenden morgen naar Fi- orsen, die nog in diepen slaap verzonken lag, keek. dacht zij: „Ilij ziet er precies hetzelfde uit". En plotseling leek het haar vreemd, dat zij geen walging had gevoeld, en deze nog niet voelde. Het was alles le diep voor walging, en ook wel te natuur lijk. Zij accepteerde deze openbaring van zijn losbandige levenswijze zonder wrok ken, Bovendien was deze voorliefde v ooi- drank haar reeds lang bekend men kan nu eenmaal geen cognac drinken zonder zich te verraden. Geruischloos verliet zij het bed. nam even geruischloos zijn schoenen en kleercn die ordeloos door elkaar op een stoel lagen, bij elkaar, cn nam ze mee naar de kleedkamer. Daar hield zij de kleedingstukken tegen het morgenlicht en borstelde ze af, sloop toen geruischloos naar bed terug, met naald en draad cn haar kant. Niemand mocht het weten, zelfs -hij niet. Voor het oogenblik bad zij dat andere, dat toch ook zoo vrec- selijk gewichtig was, vergeten. Heel plotse ling cn onthutsend kwam het in haar te- rue. Zoolang zij het geheim kon houden, zou ook dat niemand weten, en hij wel het laatst van allen. De morgen ging voorbij zooals gewoon lijk; doch toen zij tegen de middag in de muziekkamer kwam, bemerkte zij dat hij was uitgegaan. Zij ging juist aan tafel om koffie te drinken toen Betty, met een broe den glimlach, die haar volïemaans gezicht steeds vertoonde als iemand haar op de juiste manier had aangepakt, aankondigde: „Graaf Roseck". Gyp stond verschrikt op. „Zeg dat meneer Fiorsen niet thuis is, Betty. Maar maar vraag of meneer wil blijven koffiedrinken, en haal dan ccn flesch Rijnwijn, alsjeblieft." In de enkele seconden voor haar bezoe ker verscheen, doorleefde Gyp dezelfde soort van opwinding, die men ondervindt als men een weiland binnen gaat waarin een stier graast. Doch zijn strengste beoordeelaars kon den Graaf Roseck niet beschuldigen van gebrek aan tact. Hij had gehoopt Gustsv thuis te vinden, doch het was allerliefst van haar hem le Vragen te blijven koffie drinken een bijzonder groot genoegen! Het leek alsof hij, om haar te believen, zijn corset jhad uitgelaten, en tenminste een deel van de hem eigen onaangename uiterlijkheden te hebben thuis gelaten, hij leek echter en eenvoudiger. Zijn gezicht was lichtelijk gebruind, alsof hij eens voor één keer voldoende van zon en licht had geprofiteerd. Hij praatte zonder cynische bijbedoelingen, prees haar „allerliefst huisje" en er sprak zelfs eenigo warmte uit wat hij zeide over kunst cn muziek. Nooit had Gyp hem onaangenamer gevon den. Maar haar instincten waakten. Na de lunch gingen zij de tuin door naar do mu ziekzaal, waar hij zich voor'de piano zette. Hij bad den zielvollcn, streelenden aanslag die ligt in vingers van staal, waarin zich een ware hartstocht voor klank uitleeft. Gyp zat op de divan en luisterde toe. Daar kon hij haar niet zien; en terwijl zij naar hem zat tc kijken, rnoest ze zich verbazen. Hij speelde Schumann's Kindermusik. Hoe kon iemand, die zulke frisschc idyllische klanken voortbracht, sinistere voornemens hebben? Even later zeide zij „Graaf Roseck!' Madame?" „Zoudt n mij alstublieft willen zeggen waarom u Daphne Wing hierheen stuurde?"- „Ik haar sturen?" „Ja." Doch onmiddellijk daarop had zij berouw van haar vraag. Hij had zich op het piano krukje omgedraaid en keek haar recht aan. Zijn gelaat was veranderd. „Nu u het mij vraagt, moet ik u zeggen dat ik mij verplicht acht u te zeggen dat Gustav haar veel spreekt." Hij had precies het antwoord gegeven, dat zij van hem verwacht had. „Gelooft u dat ik mij dat aantrek?" Even trilde zijn gezicht. Hij stond op en zeide kalm: „Ik ben blij. dat u dat niet doet." „Waarom blij?" Zij was ook opgestaan. Hoewel hij slechts weinig grooter was dan zij, was zij er zich plotseling van bewust hoe sterk en stevig hij er in zij modieuze kleèren uitzag, en welk ccn slangachtige wilskracht zijn gelaat vertoonde. Haar liart klopte sneller. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5