FABRIEKSONTPLOFFING TE APELDOORN VERLICHTfG VAN DEN CRISISHEFFINGEN NOG STEEDS GEVAAR VOOR OORLOG DE REGEERING EN INDIE POGING TOT MOORD HET HANDELSVERKEER MET DUITSCHLAND 00K BIJ ROERMOND EEN MEISJE VERMIST EEN SAMENLOOP VAN OMSTANDIGHEDEN EEN BOOTLENGTE BIJ DE FEITEN ACHTER V| Dak en interieur ernstig beschadigd Dynamiet io het smeltkoper Apeldoorn, 28 Oct. Een ontploffing heeft hedenmorgen plaats gehad in do ko- perfabriek van de fa. Smit en Co. aan de Aloxandria-laan. Het drie en twintig man 6terke personeel was na den schaftijd aan het werk gegaan en een deel der werklie den was bezig met het oude koper in den in den grond gemetseldcn put to smelten, toen om even voor halftien het deksel van den put met een ontzettenden knal naar boven word geslingerd, en door de dakbedekking naar buiten. Do geheelo fabriek werd van binnen uit elkaar geslagen door de gewel dige explosie, terwijl een deel van het per soneel, dat binnen aan den arbeid was, een goed heenkomen zocht. In den beginne vlak na het ongeluk, durfde men zich niet naar binnen begeven, omdat er een dikke damp in de fabriek hing. De meeste arbeiders waren er met ver wondingen aan het gelaat en handen, ver oorzaakt door neervallende stukken hout en glassplinters, afgekomen. Alleen de werkman De Wever heeft meer of minder ernstig het linkeroog verbrand. Eenige minuten na de explosie was dr. Hermanides, die juist in de buurt was, op het terrein aanwezig, zoodat degenen, die verwondingen hadden opgeloopen, zich on der zijn behandoling konden stellen. De oorzaak van het ongeluk aldus werd van directie-zijde aan de Tel. medege deeld moet gezocht worden in het aan wezig zijn van dynamiet in het te smelten koper. Groot was was ook de ontsteltenis in de school aan de Alexandrinalaan. die slechts door een erf van de fabriek gescheiden is. Gelukkig werd onder de kinderen een pa niek voorkomen. STREPTOCOCCEN IN MELK Een Maartensdijksch veehouder veroordeeld Amsterdam, 29 Oct. 1929. tiet Gerechts hof alhier heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 40-jarigen veehouder A. P. uit Maartensdijk die destijds door den kan tonrechter te Utrecht is veroordeeld tot 25 boete subs, tien dagen hechtenis, terzake dat hij op 7 April 1928 aan zijn klanten heeft afgedragen een hoeveelheid voor den handel bestemde althans in den handel ge brachte en voor menschelijk gebruik be- stemdo melk, terwijl als' toen in die melk streptococcen in aanzienlijke hoeveelheid aanwezig waren. Dit vonnis is later door de Utrechtsche Rechtbank bevestigd waarna de Hooge Raad de zaak verwees naar het Amsterdamsch Gerechtshof. Het Hof heeft thans het vonnis van den kantonrechter op forrneele gronden vernie tigd doch overigens Verdachte's schuld aan- genomon en hem deswege veroordeeld tot eveneens f 25 boete subs, tien dagen hech tenis. HJJ. DE KONINGIN-MOEDER, De torugkeer uit het buitenland. 's-Gravenhage, 29 October. H.M de Koningin-Moeder zal morgen (Woens- dg) avond vergezeld van de Hofdames Ba ronesse van Tuyll van Scrooskerken on den Groot-Officier Jhr. Mr. Schimmelpen ninck om 8 uur 13 min. met den D-trein uit Zevenaar te Arnhem aankomen om vandaar per auto naar het Loo te vertrek ken. vergezeld van de Eerste Hafdame, Ba ronesse van Ittcrsum en den Kamerheer, Baron van Heemstro. Hare Majesteit zal op het Loo nog ruim een week verblijven alvorens voor goed Haar Paleis te 'sGravenhago te betrekken. ONGELUK OP EEN STOOMTRAWLER. In het raderwerk van een winch geraakt. IJ m u i d e n, 29 Oct. Een ernstig ongeval heeft plaatsgevonden aan boord van de he dennacht te IJmuidcn binnengekomen stoomtrawler „Amsterdam" IJm. 100, van de N.V. Reederij „De Zaanstroom". Terwijl men Zondagnacht bezig was het trawlnet binnen te halen stond de stuurman, H Scholder, aan den winch. Vermoed wordt dat hij met het vooroverbukken met zijn kleeren in het raderwerk verward geraakte Toen althans de andere opvarenden het ongeval bemerkten werd de ongelukkige door het kleine kopwiel van den winch in de rondte geslingerd. Direct zette men den winch stop. Het bleek echter dat de man reeds aan de bekomen verwondingen was overleden. Het slachtoffer dat te IJmuiden woont was 33 jaar. Hij laat een vrouw en 2 kin deren achter. INVOERING DER KINDERWETTEN. Amsterdam, 29 Oct. In 1930 zal het 25 jaar geleden zijn dat de kinderwetter werden ingevoerd. Door de Nederlandsche Bond tot Kinder bescherming zal bij die gelegenheid een ge denkboek worden uitgegeven. DE BURGEMEESTER VAN KEULEN. Op bezook in Amsterdam. O.p 6 November zal de „Obeibürgemeis ter" van Keulen, Ir. Adenauer, een bezoek aan Amsterdam brengen, om verschillende belangrijke werken der stad, o.a. de haven en den nieuwen woningbouw, te bezichti gen en zich persoonlijk op do hoogte te stellen van hetgeen hier in de laatste jaren tot stand is gebracht. Op den avond van dien dag zal dr. Aden auer in de groote aula van het Koloniaal In stituut, voor leden en genoodigden der Ne- derlandsch-Duitscho Vereeniging, een voor dracht houden over: „Die Beteutung der Rheinschiffart für die Deutsche-Hollandi- sche Wlrtschaftsverbiridung". (Hbld.) BRUGGENBOUW TE AMSTERDAM Twee bruggen in plan Zuid. Kosten f 440.000 Amsterdam, 29 Oct B. en W. schrij ven aan den raad: In verband met het feit dat binnenkort een begin zal worden ge maakt met het graven van het Zuider Am stelkanaal is het noodig thans te doen bou wen de ontworpen brug over genoemd ka naai vóór de Apollolaan. Met het oog cp de voortschrijdende bebouwing ten Zuiden van de Noorder Amstellaan iö het voorts gewenscht do hulpbrug voor voetverkeer over do Boeronwetering vóór de Noorder Amstellaan door een definitieve brug te vervangen Door den gel ijk tij(li gen bouw van beide genoemde bruggen ontstaat de gelegenheid deze in één architectonisch verband te brongen. Volgens de plannon krijgt de eerste brug één hoofddoorvaortopenlng met een wijdte van 12 M. en twee zijdoorvaartopeningen, elk met een wijdle van 5 M. De tweede brug krijgt twee doorvaart- openingen, elk wijd S M. Belde bruggen krijgen een breedte van 30 M. tusschen do leuningen. De architec tonische verbinding wordt tot stand ge bracht door een lage walmuur, welke zoo is geprojecteerd, dat tusschen water en straat een groene strook van 20 M. breed te overblijft. Deze strook, welke voor zit- en wandelplaats zal worden bestemd, zal van een weinig groen worden voorzien en verlevendigd worden door eenig eenvoudig beeldhouwwerk In het plan zijn verder twee huisjes opgenomen, waarvan or een als transformatorhuisje door de Gemeente Electriciteltswerken en één als schaftlo kaal en bergplaats door de afdeeling Be plantingen van den Dienst der Publieke Werken in gebruik genomen zullen wor den. De kosten van het geheelo werk,met in begrip van die voor don bouw van den walmuur tusschen de beide bruggen, voor het afgraven van de terreinen en voor het baggeren van-profielen in de omgeving, worden geraamd op 440.000. EERSTE KAMER Vergadering van Dinsdagavond 29 Oct Geopend te 8.35. Voorzitter: mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk. Do Voorzitter deelt mede. dat do Cen trale afdeeling heeft besloten op Donderdag 31 October, des voorin, ten 11 uur, in de af- deelingen te doen onderzoeken het voorstel van de hoeren Slingenberg en Mendcls tot wijziging van art. 9 van het reglement van orde der Kamer, en voorts een aantal kleine wetsontwerpen. De vergadering wordt daarop verdaagd tot morgen- Woensdagochtend elf uur. UIT DE STAATSCOURANT. Op verzoek eervol ontslagen met dank voor de bewezen gewichtige diensten mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk als lid van het college van curatoren der Rijks- Universiteit te Groningen. Toegekend de zilveren medaille der Oran je Nassau-orde aan mej. A. Baas, huishoud ster bij de familie van den Driftakker, de Glind, gemeente Barneveki. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is voor het tijdvak van 1 Nov. 1929 tot 1 Nov. 1930 benoemd tot assistent aan de Landbouw Hoogeschool te Wageningen A. J. P. Oort te Utrecht. Een wetsontwerp ingediend Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verlichting van dun druk der crisishcffingen. liet in het leeningfoods aanwezige saldo wordt daartoe, gelijk utt bij do Memorie van Toelichting gevoegde Staten blijkt, tot het jaar 1943 gebruikt ter gedeeltelijke dekking van de jaarlijksche lasten van het fonds. Afgeschaft worden de opcenten op den SuiKeraccljns en verlaagd met ruim een derde wordt de verdedi gingsbelasting II. Het overblijvende gedeel te van de Verdedigingsbelasting II wor It samengesmolten met de inkomstenbelasting in dier voege, dat deze in hoofdsom even veel blijft opbrengen als tot dusver en op de hoofdsom 20 opcenten worder. gelegd ten bate van het leeningsfonds. Blijkens de Memorie van Toelichting zal dit een groote administratieve vereenvou diging geven. Volgens het ontwerp zal de afschaffing van de opcenten op den suikeraccijns in werking treden op 1 Januari 1930 en het overige deel van de herziening op 1 Mei 1930 De regeering over inter nationale ontwapening Op de vraag van sommige leden of de Regeering het mogelijk oordeelt internatio nale gelijktijdige ontwapening voor te staan als men den oorlog onvermijdelijk acht, meent de Regeering in de Memorie van Antwoord op de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting, te moeten ant woorden, dat internationale ontwapening tot nu toe niet ter sprake Is gekomen, doch de internationale onderhandelingen zich hebben bepaald tot vermindering en beper king van bewapening, terwijl de weermacht wordt gehandhaafd, niet omdat de oorlog onvermijdelijk wordt geacht, maar omdat er nog steeds gevaar voor oorlog bestaat. Ten aanzien van de uitkomsten der or ultnoodiging der Britsche Regeering tus schen de 5 groote zeemogendheden te hou len besprekingen, kan slechts worden aan- geteekend, dat deze, zooals de Britsche pre mier Macdonold heeft aangegeven, hare voortzetting en beslag zullen vinden in de voorbereidende ontwapeningscommissie van den Volkenbond Daarbij is reeds vroeger gebleken, dat ons land ook in dit opzicht en met name wat de maritieme strijdmiddelen In ons overzeesch gebied betreft, een bewapening bezit, welke in evenredigheid ver beneden die der overige zeemogendheden staat. Welwillendheid tegenover de inheemsche volks bewegingen De verwondering van sommige Kamer leden, dat de Troonrede wat aangaat het beleid inzake de staatsinrichting van Indié zich tot enkele aankondigingen bepaalt, Is naar do meening van de Regeering, blijkens de Memorie vnn Antwoord, minder ver klaarbaar, aangezien voor verdere uiteen zettingen in die rede geen plaats Is Indien inderdaad, zooals blijkbaar verondersteld wordt, hetgeen de Troonrede zegt omtrent de inrichting van het bestuur ln Ned.- Indiê. verschillende tor zake voorgestane richtingen dichter bijeen brengt, dan is dit verschijnsel niet te zien als het resultaat van een tot stand gekomen compromis. De instelling van een staatscommissie, als in het verslag aangeduid, ligt niet ln de be doeling der Regeering. De inheemsche volksbewegingen in Indië denkt dc Regee ring met welwillendheid tegemoet te tre den, voor zoover de stroomingen zich be wegen binnen de door de wet en de open bare orde gestelde grenzen Daartegenover staat, dat zij vastbesloten is onmiddellijk en krachtig in te grijpen, zoodra een re volutionair streven, onder welke benaming en van welken aard ook, tot ontwikkeling dreigt te komen. Verklaringen aangaande het in den afge- loopen zomer in Curasao gebeurde zoude, terwijl de afloop van de nopens die gebeur tenissen ingestelde onderzoekingen nog niet in het zicht was, misplaatst zijn geweest. De toestand van het slachtoffer zeer ernstig 's-Gravenhage, 29 Oct. Hedenavond ongeveer 6 uur is in een bovenhuis nan Je Rippcrdastraat alhier een poging tot moord gepleegd. De 37-jarige F. A., die sinds .'eni gen tijd niet meer met zijn vrouw samen- woonde, doch te Rotterdam verblijf hield, wilde haar spreken over de kinderen. Hij meldde zich daartoe aan de woning in de Rippcrdastraat aan en werd ontvangen door J. K. van D., rnet wien zijn vrouw tegenwoordig samenwoont. Boven gukomen, geraakten beide mannen slaags, waarbij A ten slotte zijn tegenstander met een mes zeer ernstig in de buik verwondde De dader nam de vlucht ITet slachtoffer is naar hot Roode Kruis-ziekenhuis vervoerd. Per politie-radio is hedenavond de aan houding en voorgeleiding van A. verzocht. De toestand van den getroffene is zeer ern stig. IR. J. A. KALFF. Zijn portret aangeboden door den Personeelraad. Naar het Hbld. verneemt, heeft een dezer dagen de Personeelraad aan ir. J. A KalU, den afgetreden directeur der Nederland sche Spoorwegen, het hem bij zijn afscheid toegezegde geschilderd portret aangeboden. Deze plechtigheid geschiedde in den fa miliekring van den beer Kalff te zijnen huize te Hilversum. De heer P. Moltmaker, voorzitter van den Personeelraad, 1 ood na mens den Raad het portret met een harte lijke toespraak ann. De heer Kalff heeft, daarop voor het aan geboden geschenk dank gezegd, waarbij hij deed uitkomen, dat hij het met genoegen aanvaardde, omdat het aangeboden werd door den Personeelraad, die zoo goed als het geheel^ spoorwegpersoneel vertegen woordigt Spreker verzocht dan ook om zijn dank aan het personeel over to brengen en tevens zijn verzekering, dat hij het ge schenk op hoogen prijs stelde. Vervolgens vereenigde men zich aan een lunch, waar behalve de heer Kalff en zijn familieleden, ook alle leden van den Perso neelraad aanzaten. Het portret, dat geschilderd is door den kunstschilder Piet v. d. Hem is van tref fende gelijkenis en geeft den heer Kalff weer, zooals hij gewoonlijk ln de conferen ties met den Personeelraad naar voren trad. (broeiende ontstemming onder onze bevolking Vragen van den heer Kortenborst De heer Kortenhorst heeft de volgende vragen gericht aan den Minister van Bin nenlandsche Zaken on Landbouw, voorzit ter van den Raad van Ministers: I. Kan de Regeering mededeelen ten aanzien van welke agrarische producten, voor zoover zij voor Nederland van belang zijn, Duitschland na het afsluiten van het Nederlandsch-Duitsch handelsverdrag de invoerrechten heeft verhoogd en ten aan zien van welke dergelijke producten nieuwo verhoogingen na de besluiten van den Rijksdag van Juli van dit jaar al dan niet in verband daarmede zijn te verwachten? II. Kan de Rogeering mededeelen, hoe hoog deze invoerrechten zijn geworden of zullen worden, en welken invloed zij heb ben uitgeoefend en vermoedelijk zullen uit oefenen op den omvang van den afzet van Nederlandsche producten naar Duitschland en op den prijs dier producten? III. Acht de Regeering deze tarievenpoli tiek, alsmede het stelsel van „Einfuhr- scheine" voor granen, peulvruchten en var- kensvlcesch en de terughouding van Duitschland om tijdig en op bevredigende wijze gevolg te geven aan de toezeggingen, vervat ln het Duitsch—Nedcrlandsch han delsverdrag ten aanzien van hel Invoer recht op kabels en holglas. in overeen stemming met de besluiten en aanbevelin gen van den Volkenbond en met verschil lende uitlatingen van Duitschland's verte genwoordigers op conferenties van den Vol kenbond? IV. Is het der Regeering bekend, dat do handelspolitiek van het Duitsche Rijk in breede kringen der Nederlandsche bevol king een groote teleurstelling en een groeiende ontstemming heeft gewekt cn aanleiding heeft gegeven tot ernstige be zorgdheid9 V. Vindt de Regoering aanleiding de aan dacht der Duitsche Regeering op een en ander te vestigen en op haar een dringend beroep te doen. om het handelsverkeer tus schen beide landen niet verder te belem meren en bestaande belemmeringen weg te nemen? Deze vermissing wordt in verband gebracht met den moord te Rotterdam Roermond, 29 Oct. Men moldt aan de Msb., dat een dochtertje van de familie E. te Linne onzeveer zes weken geleden spoor loos is verdwenen: nasporingen bleven vruchteloos. De arrestant Visser, die verdacht wordt de moordenaar van Marietje van Os te Rotterdam te ztjn en de verdwijning van dit meisje worden met elkaar in verband gebracht. De Rotterdamsche politie-inspoc- ïeurs, die met den rcchter-commissaris thans een nieuw onderzoek instellen in Limburg, zullen trachten hieromtrent klaar heid te krijgen. Op Visser is bij ztjn arrestatie een kin derringetje gevonden met een blauw steen tje. Hoewel het vrijwel vast staat, dat dit ringetje, dat niet aan Marietje van Os be hoorde. evenmin van het te Linne vermiste meisje afkomstig kan zijn, is het toch uit Rotterdam meegenomen, om hieromtrent volkomen zekerheid te krijgen. De aanrijd ng bij Eist Eist, 29 Oct. Omtrent het doodelijk on geval te Eist, waarvan de 70-jarige heer J. N. F. D., Maandagmiddag het slachtoffer is geworden, vernemen wij dat de auto be stuurd werd door den chauffeur L. uit Rot terdam, naast wien gezeten was inspecteur Beekman. Nabij Eist vond de aanrijding plaats van D., die den weg wilde overste ken naar zijn woning. Waarschijnlijk is het ongeval de schuld van het slachtoffer, of een samenloop van omstandigheden. Op het linker deel van den weg is een bloclnlas aangetroffen, maar deze kan ook een ge volg zijn van het feit dat de man neg een eind is meegesleurd. De politievcrklaringen zijn opgemaakt door den inzittenden rech- ter-commissaris en inspecteur Beekman Het parket uit Arnhem acht een minutieus onderzoek naar de toedracht van het onge val noodzakelijk. In verband hiermede zal het stoffelijk overschot van den heer D naar Arnhem worden overgebracht voor sectie-onderzoek door dr. Hulst uit Lcidon. Minister de Geer o. rr den financieelen toestand Geen ongerustheid! Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorlooopig verslag inzake het eer ste hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1930 (algemeene beschouwingen). Met be trekking tot den financieelen toestand wordt daarin het volgende opgemerkt: Voor ongerustheid tengovolge van do finan- cieelo paragraaf van de Troonrede bestaat geen reden. Dat het financieel evenwicht zal worden gehandhaafd, op den weg van versobering van 's Rijks dienst zal worden voortgegaan en voorzichtigheid zal wordon betracht ten opzichte van wettelijke maat regelen, welke lasten op 's lands schatkist kunnen leggen, kan, welke richting men ook is toegedaan, niet anders dan gerust-» held wekken. Juist is, dat tengevolge van allerlei om standigheden in de jaren 1925 tot en met 1928 zeer hooge overschotten op den gewo nen dienst zijn verkregen, in die mate zelfs, dat feitelijk de buitengewone uitgaven van die jaren alle uit de gewone inkomston ztjn gefinancierd en zelfs daarna nog een voor- deellg saldo valt te zoeken. De minister zet uitvoerig uiteen, dat er hoegenaamd geen reden is, de onopzette lijke vertraging in de belastingverminderin gen en uitgavenvermeerderingen, een ver traging welke tot de overschotten en daar door tot de vorming van Staatsvermogen loidde, aan te zien met een oog alsof hier een nationale ramp ware te beweenen. Voorts geeft de minister toe, dat er sedert 1925 gedurende vier jaren, een gemiddeld overschot per jaar op den gewonen dienst geweest is van een kleine 60 millioen. Maar sedert datzelfde jaar Is geleidelijk do jaarlijksche budgetbalans verzwaard ge worden met de volgende sommen (welke in 1931 alle daarop zullen drukken): verlaging successiebelasting 10 millioen verlaging inkomstenbelasting 20 schrapping rijwielbelasting 65 n herstel invaliditcitsbijdrage 175 n spoorwcesaneering 55 M pensioensaneering 35 horstel 7de leerplichtjaar 4 herstel leerlingcnschaal 35 If salarisherziening 7 m Zuiderzee 55 f» Tinanciccle verhouding 33 Tezamen 106 millioen Uit bovenvermeld staatje blijkt, dat de gunstige omstandigheden, die tot do over schotten hebben geleid, successievelijk óók hebben geleid tot maatregelen van vermin dering van inkomsten en vermeerdering van uitgaven, maatregelen waartoe do re geering zonder die omstandigheden geen vrijheid zou hebben gevonden. Dat do re- georing hierbij een bootlengte achter de feiten is aangekomen, moet wordon erkend. Voorzichtigheid was hierbij de leidsvrouw, een voorzichtigheid <.e meer geraden na do destijds opgedane ervaring, toen in een an deren tijd van opbloei men een bootslengte bij de feiten voor bleef en plotseling verrast werd door een invallende depressie, met de zeer onaangename cn pijnlijke gevolgen daarvan voor regeering en volk. Na het voorafgaande zaJ duidelijk zijn, waarom de minister meent, dat de meeval lers der vier besproken jaren, onafhanke lijk van dc vraag of men ze betreuren moet ja dan neen, in elk geval geen vingerwij zing bovatton omtrent de ruimte van mid delen in de toekomst. Vervolgens merkt de minister op: Dat in 1928 „niet minder dan 205 millioen kon worden afgelost", rnaakt in het ver band, waarin deze uitlating voorkomt, een onjuisten indruk. Daaronder is immers be grepen een aflossing tot een bedrag van 108 millioen van 6 pet leeningen. Een groot deel daarvan werd geconver teerd (et werd dus opnieuw voor geleend) en een ander deel werd betaald uit het N. U. M.-saldo en uit door de gemeenten ge restitueerde vorming voorschotten (waaron der dus het Rijk, tegenover de bespaarde leeningrente( de rente van die voorschotten kwam te derven). De suggestie, dat deze aflossing van 205 millioen op ruimte in de gewone middelen wijst, mist dus grond. De voornemens der regoering met betrek king tot de afschrijving op het woning- bouwkapitaal kunnen bezwaarlijk worden meegedeeld vóórdat het rapport van de ten vorigen jare ingestelde commissie-Vliegen is ontvangen. De accijns op het gedistilleerd Is na her haalden aandrang uit de Kamor verlaagd geworden, omdat ook de regeering ten slotte tot de overtuiging was gekomen, dat het moreel en hygiënisch volksbelang dit eiscb- te. Zooals de minister reeds meermalen heeft gezegd, zal evenwel het laatsto woord in deze accijnsheffing nog niet gesproken zijn, indien blijken mocht, dat de gevolgen van de verlaging duurzaam anders loopen dan tijdens hare totstandkoming werd aan genomen. Op dit oogenblik meent bij dien aangaande nog geen conclusie te kunnen trekken. Het tijdsverloop van een half jaar is daarvoor te kort Dat „van de verminde ring van den sluikhandel weinig of niets is gebleken", stemt niet overeen met de bij hem ingekomen rapporten. Aan de leden, die betoogden, dat het be lang van het economisch leven eischt, dat ie belastingen verdor worden verlaagd, mo ire worden herinnerd, dat reeds in de jong de Millioenennota is opgemerkt, dat van belastingverlaging op den normalen dienst in den eersten tijd bezwaarlijk sprake zal kunnen zijn. Het groote offer, dat de wet op dc financieele verhouding in 1931 van s Rijks schatkist zal vergen, staat aan de inwilliging van dezen wensch thans in den weg.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6