BALATUM Donderdag 14 November 1929 AMBRSFOOTSCR DA0BU® 28e Jaargang No. 117 BBNNENLANB RUMOER ROND AGENT BRONS DE ZAAK GIESSEN-NIEUWKERK WAT DE MINISTER ERVAN DENKT De werkelijke dader de sterke Vloerbedekking, De Faam - Langestraat 5 HET ONBEREIKBARE -DE EEMLANDEft" De hoofdcommissaris vraagt advies Rotterdam, 13 Nov. Gedurende de tweede behandeling van dc moordzaak-Lans voor de Rotterdamschc rechtbank, is her haaldelijk van politiezijde gezegd, dat de agent Brons, aan wiens verklaringen door den officier van justitie groote waarde werd gehecht, terwijl men uit dit nieuwe onder zoek ook kan concludeeren, dat de recht bank in zijn geheel de verklaringen van de zen agent niet terzijde schuift, niet betrouw baar was, en zoo scherp was zelfs het oor deel dat over den man werd uitgesproken, dat te recht in Rotterdam do vraag is ge opperd hoe het mogelijk was, dat een man die zóó ondeugdelijk en zóó onbetrouwbaar bleek, in zijn functie van agent van politie kon worden gehandhaafd Aan den anderen kant is ook de veronderstelling geopperd, dat de politiecommissaris en -inspecteur, die „veroordeeld" zijn door het tusschentijd- sche vonnis, dat duidelijk zegt dat het on derzoek „onvolledig" is geweest, den agent Brons, wiens verklaringen zij terzijde heb ben gelegd, hebben gedesavoueerd om hun eigen fouten nog niet grooter te doen wor den. Het is te begrijpen dat er op het oogen- blik klaarheid moet komen aangaande dien agent, die niet deugen zou voor zijn werk De hoofdcommissaris heeft daarom dan ook aan de adviescommissie die eenigen tijd ge leden werd ingesteld, en dio gepresideerd wordt door een van de leden van dc rech terlijke macht, mr. Wijnveldt, verzocht een advies uit te brengen over den gent Brons. Wij meenen te welen, dat dit niet zoozeer een poging is om den agent Brons te „slachtofferen" dan wel een voortzetting van het onderzoek dat reeds eerder dooi de rechtbank is opgedragen cn waarover ter terechtzitting nu maar niets is gezegd: het onderzoek naar de politioneele oorzaken die er toe konden leiden dat het rapport van Brons eerst zoo laat ter sprake kwam. Het is n.l. al eens voorgekomen, dat in een kwestie tusschcn een agent en een inspec teur van politie een tweede agent als ge tuige k décharge werd gehoord, welke agent ter terechtzitting door dezelfde zijde als nu de agent Brons als volkomen „onbe trouwbaar" werd gekwalificeerd. Toch was die agent juist enkelo maanden tevo ren op grond van zijn uitstekende kwali teiten van agent bij keuze tot rechercheur bij de centrale recherche bevorderd. De agent Bi ons zal tijdens dit onderzoek ■worden bijgestaan door den heer Leeuwis, voorzitter van den Alg. Bond van Politic- personeel in Nederland. VOOR ACHTHONDERD GULDEN BONT GESTOLEN. De inbreker aangehouden. Rotterdam, 12 Nov. Gisternacht zag een agent van politie op dc Schiedamsche singel een hem bekenden schoenmaker loo- pen, die een niet al te beste reputatie had, cn wiens houding hij verdacht vond. Hij had echter nog geen reden den man aan te houden. Anders werd de zaak toen hij even later op het bureau hoorde dat er een ruit was ingeslagen van een twecial bont winkels in de binnenstad, van L. B. aan den Binnenweg, en van T. de B. aan den Schicdamschen singel, waar voor een acht honderd gulden aan bonten cn bontjassen uit de etalages was gestolen. Hij heeft toen zijn ontmoeting aan don inspecteur meegedeeld, waai op verschillen de rechercheurs eens een kijkje zijn gaan nemen. Het toeval wilde dat dezelfde agent don schoenmaker evcnlaater in do Baan te genkwam. Hij ging op den man %x, maar deze vluchtte, terwijl hij bij die vlucht ecnige der gestolen bonten liet vallen. Het gelukte hem in een zijsteeg van den Schie- damschen dijk aan te houden, waarop hij naar het bureau werd gebracht. Daar ont kende hij weliswaar de diefstallen te heb ben gepleegd, maar onderwijl was al ge bleken dat een stok met een spijker die ge vonden was iri de étalage van een van de bestolen winkel9, precies paste aan de an dere helft dio men bij den schoenmaker thuis vond. Voorts waren er bloedvlekken gevonden op de ruit terwijl de man een versch wondje had aan een van zijn han den. Dezo bloedvlekken worden nu onder zocht. Hij is voorloopig in verzekerde be waring gesteld. DE AANSLAG TE SüHIEBROEK. Rotterdam, 12 November. Het ver dere onderzoek van de politie in de moord aanslag te Schiebrock heeft uitgemaakt dat er op een stuur van een fiets die mogelijk door do dader gebruikt kan zijn een paar spatten foloed zaten. Dit stuur is in beslag genomen. De dader is hedenmorgen naar het Huis van Bewaring overgebracht. Hij blijft nog steeds ontkennen. Het slachtoffer van den aanslag maakt het vrij goed. DOODGEREDEN MEISJE. De Alkmaarsche rechtbank hoeft iemand uit Den Helder, die op den weg langs het Kanaal onder De Kooy een meisje met zijn motorrijwiel had aangereden, waardoor zij vrijwel onmiddellijk gedood werd cn die daarna zoo snel mogelijk was doorgereden, tot 100 boete subs. 100 dagen hechtenis en 150 schadevergoeding aan den vader van het overleden meisje, veroordeeld. De eisch was 200 boete. subs. 60 dagen hechtenis. PAARD OP HOL. 's Gravcnhage, 13 Nov. Hedenochtend omstreeks 8 uur is op do Regentessclnan, bij den hock van dc Van Marumstraat, het voor den wagen gespannen paard van den grocntenhandelaar J. B., dat voor den win kel van dezen in genoemde laan stond te wachten, hevig geschrokken vermoede lijk voor een voorbij waaiend stuk papier en op hol geslagen. B. trachtte het dier to grijpen, doch kwam onder het paard te val len en werd door den wagen overreden. De verwondingen, welke hij daarbij opliep, wa ren van dien aard, dat B., die 49 jaar oud was, vrijwel onmiddellijk na het ongeval den geest gaf. EEN NIEUW R.-K. VOLKSDAGBLAD. Amsterdam, 13 Nov. In de Dinsdag avond gehouden „Pausavond" in het Con certgebouw, uitgaande van de Vereeniging „Katholiek Amsterdam", werd aan het ein de van den avond door mgr. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, medegedeeld, dat binnenkort to Amsterdam zal verschijnen een nieuw groot R.-K. Volksdagblad, met ochtend- en avond-éditie. De behoefte hieraan werd volgens spre ker reeds in de hoofdstad gevoeld. De mede- deeling van den bisschop werd met een di- verend applaus ontvangen. VLIEGTUIG GELAND EN WEER OPGESTEGEN. Nabi) Kralingsche veer. Rotterdam, 13 Nov. Vanmorgen is een militair vliegtoestel dat van Soestcr- berg op weg was naar het vliegveld Waal haven in Kralingschevecr gedwongen tot een nooi"anding, daar de piloot, die den •veg kwijt was, in den dikken mist liever niet de rivier overstak. Het toestel is toen boven een land naar beneden gebracht, waar de noodlanding vlot verliep. Toen d^ inzittenden, de luitenants Aartsen en Ko per een poosje gewacht hadden, werd het beter weer, waarna zij dpn tocht naar Waal haven hebben voortgezet. Het toestel werd niet beschadigd. Een les voor justitie en politie Naar de meening van den Minister van Justitie blijkens zijn Memorie van Antwoord over het IVc hoofd stuk der Rijksbegrooting 1930 heeft de behandeling door het Amsterdamsche Hof van de zaak Giesen-Nieuwkerk zich niet gekenmerkt door de evenwichtigheid, welke juist in de gegeven omstandigen de noQdige was, opdat men zich voor objec tieve beoordeeling op die behandeling cn den indruk daarvan zou kunnen verlaten. Dc Minister betreurt eon en ander, en niet slechts omdat uldus oen schok aan het vertrouwen in de Justitie is gegeven, die in elk geval zeker niet in die inato door de feiten wordt gerechtvaardigd, maar vooral ook, omdat het gevaar dreigt, dat uit zekere reactie tegen overdreven cn onwaardigo voorstellingen de aandacht wordt afgeleid van de hoofdzaak. En die is, dat hier inder daad fouten aan het licht zijn gekomen, waarop het wel zeer noodig is zich met ernst te bezinnen. Van die fouten noemt de Minister er drie: Het ouderzoek van den rijksrechercheur heeft niet naar behooren plaats gehad; het onderzoek is teveel uit handen gegeven; cn de derde fout is die van het „geheime dos sier". Wie het dossier kent, komt wel tot de slotsom dat hier en daar aan de gedachte vrij spel is gegeven, maar een aanwijzing als zouden de verklaringen op onbehoor lijke wijze zijn verkregen of onjuist of ten dentieus zijn opgenomen vindt men daarin niet. Intusschen is de fout minder, dat dezo stukken buiten het dossier zijn gehouden clan wel dat het parket daarvan heeft doen kennis nemen zonder ze aan de verdediging ter inzage te verstrekken. Echter gaat naar 's Ministers oordeel de belcekenis der zaak boven het concrete geval uit. Er zit aan do caak een algemeene kant; niet in dien zin, dat 'n ongerechtvaardigde veroordeeling niet een uitzondering zou zijn, doch dat het hier wel van den aanvang af een dubieus geval betrof, moge daaruit duidelijk ziju, dat over het in 1925 gevallen arrest eigen lijk nimmer een oogenblik rust is geweest. Maar zoolang de verklaringen der getuige Kroon hieven gehandhaafd het duistere punt in dezo geheele zaak was redres uitgesloten. Mort mag intusschen deze zaak niet als een incident voorbij gaar». In de eerste plaats moet het gebeurde naar 's Ministers oordeel politie en justitie een prikkel zijn om, doordrongen van de groote belangen, die bij haar richtige function- neering zijn betrokken; bij voortduring be ducht te zijn op een nauwgezette en onver slapte plichtsvervulling Maar in de twee de plaats heeft het gebeurde zijn beteckenis voor allerlei vragen van organisatie van politic en justitie. Zoo zal de organisatie en positie der Rijksrecherche, vooral in haar verhouding tot strafzaken, nadere be schouwing verdienen. Zoo kan b.v de vraag zijn of dc wijze waarop de rechter commissarissen worden benoemd de meest juiste moet worden geacht. De Minister her innert eraan, dat een voorstel der Regce- ring bij dc vaststelling van het nieuwe Wet boek van Strafvordering om de nieuwe rechters-commissarisscn in strafzaken te laten benoemen door de Kroon voor een tijdvak van vier jaren, op bezwaar uit do Tweede Kamer is afgestuit. Hij zou echter bereid zijn aan deze quacstie opnieuw zijn aandacht te geven. Voorts heeft de aandacht van den minis ter het vraagstuk van een stelsel van ge specialiseerde strafrechters. Naast voorlich ting, hier cn daar in het land, ten behoeve van dc bcstaando magistratuur, is onder de oogen te zien een speciale opleiding aan dc universiteiten ten behoeve van do toe komstige strafrechters Omtrent de vraag wat er i3 van do ge tuigen, die door de verdediging voor het Hof te Amtcrdam waren gedagvaard en over den wcrkelijken dader zouden kunnen verklaren, doch van wier verhoor door de verdediging is afgezien, deelt de minister mee, dat dezo getuigen reeds vóór de behan deling voor het Amsterdamscho Hof door den rcchter-commissaris te Dordrecht wa ren gehoord; hun verklaringen hebben be trekking op iemand, die destijds m 1923 reeds is verdacht geweest en ook gearres teerd, doch toenmaals ten slotte ongemoeid is gelaten. Hetgeen nu nader betreffende dozen persoon is te berdo gebracht, heeft vooralsnog geen voldoenden grond opgele verd om hem opnieuw in rechte te betrek ken, doch het parket te Dordrecht is to de zer zake diligent, gelijk ook elk spoor, dat anderszins tot ontdekking van den schul dige of dc schuldigen zou kunnen leiden, met zorg zal worden gevolgd. DE ATLaNTIDE NAAR ROTTERDAM GESLEEPT. In het yemeentedok gezet. Rotterdam, 13 Nov. Gisteren was men met het lossen van de lading van de Atlantide, het Italiainsche stoomschip dat verleden week bij de Heyplnat op de rivier de Maas door het Ilaliaansche stoomschip Barbara G werd aangevaren, zoover ge vorderd, dat men plannen kon maken het schip naar Rotterdam te brengen. Vandaag is het compartiment dat vol water stond, door pompbooten van v. d. Taks Bergings maatschappij leeggepompt, waarna bleek dat men door pompen het schip vrijwel droog kon houden. Het aanbrengen van een kostbare bekisting was dus niet noodig. Het schip is daarna door 4 slcepbooten van L. Smit cn Co.'s Internationale Sleepdienst naar Rotterdam gesleept, waar het in het gemeentedok 3 in de Dokhaven droog is gezet. DE WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS 1929. H. H. Kamerlingh Onnes ont werper. Naar wij vernemen zijn de Weldadig heidspostzegels 1929 ontworpen door den schilder H. H. Kamerlingh Onnes. De voorstelling is een naakt kinderfi guurtje, zittend op den rug van een dolfijn. Men weet, dat dc dolfijn het symbool is van vriendschap en veiligheid. Het kind dus zal veilig het land bereiken op den rug van het dier. De zegels worden uitgegeven in do waar den 1/4, 5, 6 en 12/4 cent en een verkoop waarde van 3, 8, 10 en 16 cent Kamerlingh Onnes, zoon van den schil der M. Kamerlingh Onnes, is 36 jaar oud. Hij schildert portret, stilleven, landschap eD stadsgezicht, maakt ontwerpen voor glas in lood cn etst. (Vad.) ROTTERDAM LEENT. x 10 millloen a VA Rotterdam, 13 Nov. B. cn W. dcelen den Raad mede, dat hun van de Rotterdam- sche Bankvereeniging en de Amsterdam sche Bank een aanbieding heeft bereikt, waardoor de plaatsing wordt verzekerd van een 4J4 geldlcening ten bedrage van 10 millioen. B. en W. zijn van meening, dal het aanbeveling verdient om van deze gele genheid tot consolidatie van de vlottende schuld gebruik to maken en zij stellen voor om tot de uitgifte over tc paan. EEN „JARIGE" BIOSCOOP. Dc „Cinema Royal" verjaart, Ze gaat dus jubileeren. En ik wil haar op dezen dag Van harte fcl citeeren! Ze bracht ontspanning up to dato En iedereen moet zeggen, Dat zij met haar programma's steeds Veel cere in mocht leggen. Hoevelcn hebben het genot Intens mogen beleven, En hoe vaak mocht haar werkzaamheid Aan ons voldoening geven. Ga door zoo! Breng het beste van Hetgeen er is te geven. Breng in ons anders stille stad Zoo mogelijk meer leven. Breng „Elck wat wils" on doe Uw best Uw werk op peil te hou'en, Een goed program is heusch In staat Om ook iets goeds to bouwen. Het beste is voor Amersfoort Alléén to accepteeren, En wanneer nu een grooto schaar Met U wil jubileeren, Is dat te danken aan het feit Dat in een reeks van jaren Uw films haast zonder onderecheid Do allerbeste waren! Houdt Uwe reputatio hoog En blijf maar bij dit streven. Dat zal aan U en aan de Stad Beslist voldoening geven. Veel uitverkochte zalen doen Eens Uwen arbeid loonen. Want dat men U hier dankbaar is Zal men U zeker toonen! Geluk gewenscht, o, „Cinema", Moge dc tijd U leeren Dat men slechts 't goede hier waar- deertl Heil, bij Uw jubileeren GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). ONTHULLING VAN RAMEN DOOR DE KONINGIN. Id de Engelsche kerk te Amstordam. 's-G ravenhage, 13 Nov. Naar wij ver nemen, heeft H. M. de Konlgln het voor nemen zich op 28 November a.s. naar Am sterdam te begeven, ten einde gevolg te ge ven aan de uitnoodiging van den Brltschon gezant, om in de Engelsche kerk te Am sterdam twee gebrandschilderde gedenkra men te onthullen. Het ecne raam, voorstellende den koning stadhouder Willem de Derde en diens ge malin, koningin Maria, is door Nederlan ders aangeboden; het andere raam is aan geboden door twee Britsche regimenten, de Northuntcrland Fusiliers en het Royal Warwickshire Regiment ter herinnering aan de door hen in dc 17e eeuw in de Ne derlanden gedane dienst. Na afloop van deze plechtigheid zal H. M. doorreizen naar de residentie, teneinde al daar het winterverblijf to betrekken. de nieuwste dessins steeds voorradig, f 1.19 per El Hoe zuiverder een ziel geboren wordt, des te lichter lost zich het levensprobleem voor haar op. DIRK COSTER. FEUILLETON. (BEYOND) door JOHN GALSW< RTHY voor Nederlani bewerkt door J. KUYLMAN. 50 Do gedachte dat zij zich misschien wierp in de armen van een ander, deed hem zijn viool neerleggen met een gevoel van zich physiek onwel voelen. Waarom niet? Dat diepe, vreeselijko zweepen van het suxe- instinct, dat den naijver zoo ontzettend pijn lijk maakt, werkte wel het krachtigst in een natuur als die van Fiorsen. Hij haalde diep adem en huiverde. De herinnering aan haar kieskeurigen trots, haar openhartigheid en bovenal haar passiviteit, kruiste zijn vrees. Neen, dat was niets voor Gyp! Hij ging naar een tafelje, waarop bekers en een syphon stonden, en na zich wat cog nac te hebben ingeschonken, dronk hij. Dat maakte hem wat kalmer. En hij begon te studeeren. Hij nam een passage uit Brahm s vioolconcert en speelde hot herhaaldelijk over. Plotseling bemerkte hij, dat hij dezelf de tekortkomingen telkens weer herhaalde; hij was er niet bij, hij speelde vreeselijk slecht! Muziekles? Waarom nam ze die? Verknoeien van tijd en geld Zeb leef toch altijd maar een amateur' Hu' Onhe.wust had hij zijn spel gestaakt. Was zij daar van daag ook heen? De tijd van koffiedrinken was al voorbij. Misschien was zij nu al thuis. Hij legde zijn viool neer en ging naar het huis terug. Niets te bekennen. De meid kwam vragen of hij wilde koffiedrinken. Neen. Had mevrouw gezegd dat zij thuis kwam? Neen, mevrouw had niets gezegd Hij ging naar dc eetkamer, at een beschuit en dronk een brandy-soda. Dat kalmeerde hem. Na een sigaret te hebben opgestoken, ging hij naar het salon cn zette zich voor Gvp's bureautje. Wat netjes was 't! Op het kalendertje was bij vandaag een potlood streepje gezet Woensdag, en nog een bij Vrijdag. Waarom was dat? Muzieklessen! Hij nam haar adresboek uit een vakje. „H Harrnost, Marylcbone Road, 305 A." en daarachter de met potlood geschreven woor den: „3 uur n.m. Drie uur. Dus dat was het uur waarop zij er heen ging! Zijn oogen bleven rusten op een oude, gekleurde prent van een bac chante met wuivende groene sjerp, en die een tamboerijn bespeelde voor een naakten cupido, die met een klein boogje en pijltjes in de handen naar haar opkeek. Fiorsen draaide de prent om; er achterop was met puntig, beverig schrift geschreven: „Aan men vriendinnetje. E. II." Fiorsen haalde den rook van zijn sigaret diep in zijn lon gen, blies hem langzaam weer uit en ging naar de piano. Hij opende haar en begon te spelen, waarbij hij onbestemd \oor zich uit staarde, en dc sigaret bijna tot aan zijn lip pen liet opbranden, llij speelde maar door, nauwelijks wetend dat hij speelde. Eindelijk hield hij op, en bleef teneergeslagen voorde piano zitten. Een groot kunstenaar? in den laatsten tijd kon het hem dikwijls genoeg niets meer schelen als hij voor de re9t van zijn leven geen viool meer aanraakte. Hij had er genoeg van, voor een rij van botte gezichten te staan, en allerlei stuipekoppen in hun handen te zien klappen! Hij walgde van al die dingen die altijd 't zelfde waren. En cn begon zijn talent hem bovendien te begeven? Wat was er met hem in den laatsten tijd Hij stond op, ging dc eetkamer binnen cn dronk nog wat cognac. Gyp kon er niet tegen dat hij dronk. Nu, dan moest ze ook maar niet zoo vaak uitgaan cn muziekles nemen. Muziekles Bijna drie uur Als bil er eens heen ging ora tc zien, wat ze daar werkelijk uitvoerde. Als hij er eens heen ging en haar zijn geleide naar huis aanbood! Een beleefdheid. Misschien zou het haar genoegen doen. In elk geval was dat beter dan hier maar te zitten wachten, tot zij verkoos thuis te komen, met een ge zicht waar voor hem niets op te lezen was. Hij dronk nog wat cognac een heel klein beetje maar nam zijn hoed en ging uit. Het' was niet ver, maar de zon was warm, en toen hij het huis bereikte, voelde hij zich tamelijk duizelig. Een dienstmeisje deed hem open. „Ik ben meneer Fiorsen. Is mevrouw Fior sen hier?" Wat een 'eelijk kind! Wat waren leelijke menschen toch verwerpelijk! Toen zij weg was, deed hij dc deur van de wacht kamer weder open en luisterde. Chopin! De polonaise in A-mol. Goed zoo! Kon dat Gyp zijn? Heel goed! Hij ging in de gang staan, aangetrokken door haar spel, on draaidt» zachtjes den knop om. De muziek hield op. Hij ging naar binnen. Toen Winston hem dien middag anderhalf uur later verlaten had. bleef Fiorsen, het lichaam zachtjes heen en weer deinend, aan do voordeur staan. De door den cognac nog versterkte aanval van jalozeie, die hem zijn vrouw en den ouden monsieur Harmost had doen beleedigen, was plotseling verdwe nen, toen Gyp zich op straat tot hem had gewend en hem op dien ijskouden toon had toegesproken: vanaf dat oogenblik had hij een steeds aangroeiende vrees gevoeld. Zou zij hem vergeven? Voor iemand als hij, dio altijd handelde naar de ingeving van het oogenblik, zoodat hij later zelden wist wat hij gedaan had, was Gyp's zclfbeheersching steeds iets geheimzinnigs cn een bectjo vreesaanjagend geweest. Waar was zij heen? Waarom kwam ze niet thuis? Bezorgdheid is als een bal, die onder het rollen steeds meer vaart krijgt. Als ze eens niet terug kwam? Maar dat móést ze toch het kind was er toch hun kind! Voor het eerst gaf de gedachte aan het kind hem onvermengde voldoening. Hij ging weder in huis. en na een glas cognac te heb ben gedronken om zich wat stevigheid te geven, wierp hij zich op de sofa in het salon neer. En terwijl hij daar lag en dc cognac hem inwendig verwarmde, dacht hij: „Ik zal mijn leven beteren, het drinken er aan ge ven, alles er aan geven, het kind ergens heen sturen de provincie in, en Gyp dan meenemen naar Parijs, Berlijn, Weenen, Rome, overal heen, weg uit dit triestige En geland, weg van dien vader van haar en al die stijve, vervelende menschen! Dat zal ze prettig vinden, ze houdt van reizen!" Ja, ze zouden gelukkig zijn! Heerlijke nachten, heerlijke dagen, lucht, die je niet neerdrukte en je een gevoel gaf dat je wel móést drin ken, echte inspirantie, echte muziek! De scherpe lucht van houtrook van de Parij- sche straten, de glanzende helderheid van de Thiergarten, een serenade in een achter straat in Florence, vuurvliegen in den zo meravondschemer te Sorrento, aan al die plaatsen had hij bedwelmend heerlijke her inneringen! Langzamerhand verdween de warmte van den cognac weder, en niettegen staande de hitte, voelde hij zich kil, en hui verig. Hij sloot dc oogen, daar hij wat wilde slapen tot zij thuis kivam. Doch weldra opende hij ze weder, omdat iets wat ge regeld voorkwam bij hem in den laatsten tijd hij zulke vreeselijko gezichten zag, gezichten, erg duidelijk, en die verander den terwijl hij toekeek die leclijk werden, steeds leelijkcr, die een groot gat werden, gaten, vreesclijke gaten. Bederf, in- eengewarde, donkere menschelijke boom wortels van gezichten Vreeselijk Hij opende do oogen want als hij dat deed, verdwenen zij altijd. Het was erg stil. Er kwam geen enkel geluid van boven. Geen geluid van de honden. Hij zou eens naar boven, naar het kind gaan zien Terwijl hij do gang doorging, werd er gebeld. Hij deed zelf open. Eon telegram. Hij scheurdo de enveloppe eraf. „Gyp en het kind zijn bij mij, brief volgt. Winston." Hij liet een korten lach hooren, sloot de deur voor den neus van den jongen, en holdo naar boven; waarom, dat weet de hemel Daar was niemand Niemand Moest dat betcekenen dat zij hem nu werkelijk ver laten had, dat ze. Diet meer terugkwam Hij bleef bij Gyp's bed staan, wierp zich er dwars overheen en begroef zijn gelaat in de sprei. En hij snikte, zooals mannen, dio ontzenuwd zijn door het drinken, dit meei plegen te doen. Had hij haar verloren Zou hij nooit meer haar oogen zich zien sluiten, en nooit meer zijn lippen er op drukken Nooit meer zijn zinnen door trekken van haar liefelijkheid Hij sprong op roet een gezicht nat van tranen. Had h(i haar verloren Onzin Die kalme, vor melijke. duivelsche Engelschman, haat vader, die was er de schuld van, die had dit alles bewerkt, het kind gestolen - -^Wordt vervolgd.}

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5