DROSTE L. STOLBERG JENEVER Abonneert U op dit Blad R. VAN DEN BURG J. W. M. Sluiter KANTONGERECHT De Burgemeester van Bunschoten aangereden AGENDA Advertentiën Te!efunken Service voor Amersfoort Chocolade Letters Muziekhuis Polak DE MOOR 'Nog tal van automobilisten schijnen niet te weten het verschil tusschen links en rechts Voor den Kantonrechter had zich giste ren te verantwoorden een autohandelaar uit Bunschoten, die buiten noodzaak met zijn auto de linkerzijde van den weg bereden zou hébben. Deze overtreding zou hij be gaan hebben op S Augustus j.l. volgens de dagvaarding. Verdachte deelde mede op 8 Augustus niet met een auto te hebben gereden. Hij kon d5en dag dus onmogelijk de overtreding begaan hebben. Als getuige word gehoord de Burgemees ter van Bunschoten, de heer Besselaar, die van het geval zelf proces-verbaal had opge maakt. Getoige kwam met zijn auto uit zijn ga rage gereden. Toen hij de garage uit kwam, naderde van de andere zijde een auto. die geen signalen gaf en do linkerzijde van de weg bereed, tengevolge Waarvan hij in aan rijding kwam met getuige's wagen. Aan vankelijk had getuige de bestuurder van dien auto niet opgemerkt Later heeft hij, na de wagen achterna gereden t© hebben, zijn auto gestald in dezelfde garage, waar in ook verdachte zijn auto neerzette om naar de feestelijkheden van Spakenburg te gaan. Ook getuige zou ambtshalve dit fes tijn bijwonen. In de garage heeft getuige op den avond van 8 Augustus den bestuurder van de auto, die hem te voren had aange reden gesproken. Verdachte antwoordt op een desbetreffen de vraag van don kantonrechter, dat hij op den avond van 8 Augustus geen gesprek met Burgemeester Besselaar heoft gehad. Getuige Besselaar deelt vervolgens mede, dat hij in verdachte absoluut don persoon herkent, met wien hij op den bewusten avond in de garage heeft gebroken. De Ambtenaar van het Openbaar Minis terie, Mr. Zij 1 stra, leest hierop voor de verklaring van verdachte, die hij voor de politie heeft afgelegd, door hem persoonlijk ondertec-kend, waarin hij bevestigt door den heer Besselaar na de aanrijding in de garage te zijn aangesproken. Verdachte erkent, dat hij deze verklaring onderteekent heeft, doch bestrijdt den da tum, den Sstcn Augustus. Op dezen datum heeft hij geen autogereden en geen gesprek gehad met Bunschoten's burgemeester. Getuige Besselaar herinnert zich dien avond zeer goed. Hij ziet alles nog voor zich, als den dag van gisteren. Verdachte, die den Burgemeester voortdu rend interrumpeerd, wordt door den Amb tenaar gesommeerd te zwijgen als do ge tuige spreekt en geen beledigende uitdruk kingen te gebruiken, daar hij anders door den veldwachter uit de zaal verwijderd zal worden. Getuige Besselaar vervolgt dan, dat ver- dachto zelf in de garage met zijn zwager, de defecte bumper van zijn auto voorloopig heeft vastgebonden en beloofd had den vol genden dag een monteur te zullen zenden om het defect volledig te herstellen. Getui ge was hiermede accoord gegaan. Hij was eerst niet van plan om proces-verbaal op te maken. Getuige doet dat werk tiïet graag zelf. Daarvoor zijn de veldwachters. Tot er echter geen reperateur verscheen heeft ge tuige wel proces-verbaal tegon verdachte opgemaakt. De Ambtenaar van het Openbaar Ministe rie acht het wenschelijk om in de dagvaar ding den datum 8 Augustus te wijzigen in „op of omstreeks 8 Augustus". De kantonrechter kan zich hiermede ver- éenigon. Verdachte maakt echter bezwaar tegen 'deze plotselinge verandering in de dag yaarding ter rechtzitting. De verdere behandeling van deze zaak jwordt hierna geschorst. Veevoeder zonder begeleidende label. Een leverancier van veevoeder hier ter stede had aan een landbouwer te Barne- veld eeu baal veevoeder afgeleverd, zonder dat deze vergezeld ging van een label, waarop de samenstelling van den inhoud was vermeld, zooals is voorgeschreven bij gemengd voeder. De leverancier was niet in persoon aan wezig,, doch liet zich door een gemachtigde vertegenwoordigen, die het ten laste geleg de ontkende. Een deskundige uit Wagenihgen ver klaarde als getuige, dat bij onderzoek ge bleken was, dat het geleverde voeder meng- voeder was. Er had dus bij de zak een label behoofen te zijn, waarop stond aangegeven de samenstelling van den inhoud. Dat was hier niet het geval. Verdachte toont hierna een label, zooals die nimmer aan de zakken worden beves tigd en waarop de samenstelling staat aan gegeven. Getuige deskundige verklaart hierop, dat het opschrft van de label niet geheel en ai klopt met de samenstelling van het onder zochte monster. Gevraagd wordt of het monster genomen is uit een ongeopende zak. De landbouwer, aan wien het veevoeder was geleverd 2egt dan als getuige, dat de controleur het monster getrokken heeft uit een zak, die nög niet was aangebroken. Het monster is daarop terstond verzegeld. De voerman, eveneens als getuige In deze zaak gehoord, verklaart dat er immer bij iedere baal of zak een label ia gevoegd. Wanneer dat bij de betrokken zak niet het geval was, dan is dat een verzuim van hem telf of van zijn kameraad. De patroon treft geen schuld want die geeft de labels aan getuige om ze Aan de zakken te bevestigen. Op ern desbetreffende vraag van den 'Ambtenaar van het Openbaar Ministerie 'Antwoordt de getuige-deskundlge, dat het door verdachte geleverde product absoluut niet minderwaardig is en er ook in geen enkel opzicht aan bedrog behoeft gedacht te worden. De Ambtenaar van het Openbaar Ministe rie, hierna requisitoir nemend, acht het ten laste gelegde bewezen. Er was bij het geleverde veevoeder geen begeleidende label met opgave der samenstelling, zooals de wet dat vordert voor gemengde veevoeders. Aangezien hier echter geen sprake is van opzettelijk bedrog, doch mon hier alleen te doen heeft met een verzuim, een nalatig heid, kan met een kleine boete worden vol staan. De eisch luidde 10 of 5 dagen hech tenis. De kantonrechter, Mr. van Son, weester- stond vonnis en bepaalde de boete op 0, bij met betaling te vervangen door 3 dagen hechtenis. Cen zenuwachtige motorrijder. Een motorrijder had te Baarn met zijn motorrijwiel links van den weg gereden, zonder dat zulks noodzakelijk was. Verdachte erkent het hem ten laste ge legde. Hij geeft een omstandig verhaal, hoe het gegaan was. Hij kwam van een ernstige zieke en was daarvan zeer onder den in druk. Voor hem liep een dame midden op den weg met een groot aantal kinderen en nu eens rechts, dan weer links van den weg. Daardoor was verdachte ook weer in de war gebracht. Hij besloot toen links om haar heen te gaan, doch op hetzelfde oogenblik ging de voetgangster ook weer van rechts naar links. Om een aanrijding te voorko men had verdachte dan ook gestopt Feite lijk was er dan ook niets gebeurd. De voetgangster werd hierop als getuige gehoord. Zij verklaarde juist het tegenover gestelde. Door het van links naar rechts gaan van den motorrijder was zij ook onze ker geworden. Aanvankelijk was zij met haar kinderen wel degelijk aan den rechter kant van den weg geweest „Met hoeveel kinderen was U op dat oogenblik", vroeg de kantonrechter. „Laat eens zien", antwoordde getuige, daar waren Lientje, Karei, Lotje, Gerard. Rosa, Hendrikwe zijn de tel kwijt geraakt. Maar allemaal liepen ze volgens getuige rechts. Als bewijsstuk werd vervol gens een schoen uit een tasch gehaald en aangetoond, waar getuige was geraakt door den band van het voorwiel van den motor. Ook een andere getuige verklaarde, dat verdachte onnoodig links had gereden. De Ambtenaar van het Openbaar Minis terie vroeg een geldboete van 20, subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter vermin derde dit tot'15 of 5 dagen hechtenis. Nogmaals „links". Een autorijder uit Soest had eveneens buiten noodzaak links gereden. Ook hier was het tot geen aanrijding gekomen, hoe wel twee voetgangers haastig opzij moesten springen, om niet omver gereden te worden De eisch van het Openbaar Ministerie was 5 of 5 dagen. De kantonrechter vonniste met 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. VERMINKING VAN NATUURSCHOON Een bovengrondsch electrisch net door de Soosterdnlnen? „Op den jongsten Monumentendag te Rot terdam heeft de heer H. Polak o.m. een waarschuwend woord gesproken tegen de ontsiering van ons landschap door bundels electrlsche draden. Steeds dreigender wordt dit gevaar. Thans vernemen wij, dat er bij de Provinciale Utrechtsche Electriciteits- maatschappij ernstige plannen zouden be staan, een bovengrondsche electrische lei ding aan te leggen van Utrecht-naar Amers foort. Het zou de bedoeling zijn, de draden aan te brengen aan ongeveer 25 M. hooge masten, die op afstanden van eon paar hon derd meter zouden worden geplaatst. Deze leiding zou gaan van Utrecht via Bilthovon naar Amersfoort, dwars door het mooie ge bied van stuifzand, heide Gn denneh; een stuk echte, wilde natuur in het hart van Nederland, waar de natuurkrachten nog vrij spel hebben. Ho© detoneerend en leelljk, hier con dergelijke leiding zou zijn, behoeft geen betoog." Aldus lazen we in een artikel over „na tuurschoon en electrische geleidingen" in de N.R.Ct. Ook in ons blad schreven wij reeds eeni- go maanden geleden over dezo kwestie. In verband hiermede hebben wij ons tot de P.U.E.M. gewend met de vraag of er in derdaad kans bestond op een bovengrond sche electrische leiding tusschen Utrecht en Amersfoort. Als antwoord deelde mer» ens mede dat er door de P.U.E.M. wel een plan geprojecteerd is volgens het boven grondsche systeem. Daarnaast wordt echter zeer ernstig de mogelijkheid onder oogen gezien een ondergrondsche kabelgeleiding aan te leggen. Zooals men weet zal aan het Smallepad cen groot 50.000 volts-statlon worden gebouwd. In verband daarmede worden thans verschillende grondboringen uitgevoerd om de gesteldheid van den bo dem na te gaan. Met den meesten nadruk werd echter medegedeeld, dat het in het ge heel nog niet vast staat, dat hot bovengrond sche plan zal worden uitgevoerd. Zoodat men zich voorloopig nog niet al te onge rust behoeft te maken over ontsiering van het natuurschoon door de masten van een elcctriciteitsgelciding door do Soester- duincn. DagelIJ k i: Kunstznal ..Sierkunst" Utrecbtscbeweg h Steven van dér Ilai»cnlaan. Cinema Roval Lengestraat Museum Flebite, Weetain^e!. I.eeszaal Handelsregister. Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek Gebouw Theoa.- Ver Regentesselaan (Zaterdags van J.3Ö— 2 30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal en Bibliotheek!, Muurhuizcn 9 It K Leeszaal. Nieuws!raat 24. Vredesbiblloibeck Arnh weg 50 Princess room Zondag, middag- on avond concert. Hotel Monopole. Zondagmiddag- «n avond concert. Danszaal Klaasacn Zondag» Dancing. Tot 25 Nov. de Poth. Amersf. Kntiat- kring. Tcntoonatetling werk van Suze Rn- berlson. 22 Nov. Amlcitla. Tooneelavond „Mcrtjn- tje Gtfzen's Jeugd." 22 Nov. Kierhal. C J. V.-avond. Half 3 23 Nov De Valk Ned. HelavereenlgHig. 25 tot 29 Nov. Amlcitla. Bazar Kerkorgel Soesterkwartier. 27 Nov. Doopsgezinde Kerk. Kerkcrmeert 23 Nov Rem. Kerk N. P. B. Lening Ds. Klaver. 30 Nov. De Valk. R.-K. Handelsreizigera- vervcnrglng. 30 Nov, 1 en 2 Dee. Amtclttn Bioscoop. 3 Dec Amlcitla. Ftlmdemonstratie Ver. v. Hutsvrouwen. 0 Dcc Amlcitla St NI cola ssfeest. 10 Dcc. Amlcitla Holfu rtmavond. 11 Dec Amlcitla 3de AbuiinenusrUstoonetl voorstelling (Nieuw Nederl Tooneel). 12 en 13 Doe. Amlcitla Concert Amersf Mannenkoor en Orkest-Vereenlgtng „Amers foort 13 Dee. Rem. Kerk. N.P.S. Lezing De W. Mackenzie. 14. 15 en 16 Dee. Amlcitla Bioscoop. 15 Dec. Joodsche Ver „Nut en Genoegen". Spreker: Dr. I H. J. Vos. Amelerdnra. 17 Dec. Amlcitla. Ver. v Hulsvrouwen. Voordracht mevr. Baart de Is Faille. 18 Dec Amlcitla Kunstkring concert Rose Kwartet. 18 Dec. Eben Haezer, Ned. Chr. Relsver- ecnlging, Lichtbeeldenavond. 19 Dec Amlcllia Demonslratleftlm v. NeDe tS Dec Opening Ned. Herv. Kerk in de SoestvrwIJk. 21. 22, 23, 24. 25 en 26 Dec. Amlcitla Bioscoop 27 Dec Amlcitla. Nuta kindermiddag. 28 Dec. Amlcitla Concert Harm. Hoygcn on Geveke. 3 Jan. Amlcitla Holfu-fllmavond. 4. 5 en 6 Jan Amlcitla Btoecnop 4 Jan Da Valk Soc Eensgezindheid. 6 Jan Hotel National Groningerclub. 9 Jan Bern Kerk N B„ de heer en mpvr Flothuls van Dommelen 10 Jan Amlcitla. Kunstkring-concert. Lot te Leonard 11 Jan De Valk. Frlesehe Club. 11 en 12 Jan Amvrsl Opera VcivOniging .De klokken vnn Corneville". 15 Jan. Amlcilla. Operette „De Boemel- boron". 18. 19 en 20 Jan Amlcitla. Bioscoop 22 Jan Amlrltla Nutaavnnd 22 Jan Amlcitla MIJ tot Nul van *t Alge meen Lezing Prof Pr J tV fludlg. 24 Jan Amlcilla Uitvoering TBC-Ver 29 en 30 Jan. Amlcitla. Gymn. Ver. E*- eelslor. 31 Jan Araicltia. Holfu-fllmavond. t Febr De Valk Zwermer „Neptunus" 28 Febr. Amlcitla Holfu filmavond. 14 Maart Amlcitla- Holfu filmavond 1. 2 en 3 Febr Amlcitla Bioscoop 8 Fehr Amlcitla SolrOe Gymnasiasten. 8 Febr. De Valk. Ned. Beiaver. Batraas- qu6. 14 Febr. Amlcilla Ml) tot Nut van "t Al- gemeon Lezing A. Brljs. 13 Febr Rem. Kerk. N. P. B Tony de Ridder 15, 16 en 17 Febr Amicltla. Bioscoop UTRECHT. Stadsschouwburg. 21 Nov. N V. Vereenigd Tooneel „Do groo ts reis". 8 uur. 22 Nov. Italiaansche Opere. „Tosca" Kwart voor 8. uur. 23 Nov. N.V. Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel „De man in do Monnikspij". Kwart voor 8 uur. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Oft Not 20 Nov. 21 Nov. 12 uur Londen12.08'* 12.08»/. Berlijn „.„Ml»-.****., 59.28V, 50.8y, Parijs 9.75'/. 976 Brussel 34.6?'/z 34-6'H Zwitserland .vi.m.miu 48.C9 48-09 55 Weenen 34-87 34.87 Kopenhagen 6640 66-38 Oslo66.40 66.38 Stockholm 66.61 66- 1 New-York2 47 90 2.47.93 Ondertrouwd: P. KONING (tea. en E. VEENENDAAL. Huwelijksvoltrekking D.V. DlnBdag 10 Dec. a.e. Kerke lijke bevestiging des nam. half twee In de Gerei. Kerk aan de Langcgraeht door den Weleerw. Heer Ds. F. A. DEN BOEFT. Amersloort, „1 Nov. 1929. Kro-nmestraat 68. Langcstraat 33. Ontvangdag: Maandag Ï5 Nov. 8—9.30 n.m. Toekomstig adres: T raay 26 Driebergen. Voor de vele blijken vau deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen lieven Echtgenoot en Vader, den Heer JAN BOSHUIZEN, betuigen wij hierbij onzen hart cl ijken dank. Uit aller naam: A. G. H. BOSHUIZEN- KWAST. Amersfoort, November 1980. Door het verbindend wor den der eenige uitdeelings- lljsten zijn de faillissementen van 3. SCHIM VAN DER LOEFF en L. VAN UNDEN VAN DEN HEUVELL, echtge- noolc van J. SCHIM VAN DER LOEFF, beiden wonen- do te Amersfoort, geëindigd. De Curator in beide taillissemehten: Mr. R. R. VAN DER MARK. Amersfoort, 20 November 1029. Kortegracht 10. De oenige uitdeelingslijst in het faillissement van P. W. DE VOS, marktkoopman, Groote Nachtegaalstceg 2, Amersfoort is Inden ter Grif fie van de Arrond.sscments- Rechtbank te Utrecht on van het Katitongrecht te Amers foort nederg^legd, alwaar deze lijst gedurende tien da gen kosteloos ter inzage ligt voor de achuldelachers. Mr, A. E. TH. KOOLEN, Curator. Amersfoort, 21 Nov. 1929 Havik no. 39. TUINARCHITECT Pieter Bothlaan 16 in versohillende maten Gelieve tijdig te bestellen om teleurstelling te voor komen Arnhemschestraat hoek Varkens.narkt Tel. 941 In de Willem Arntsz Hoe ve, inrichting tot verpleging van geesteszieken, te den Dolder (Gem. Zeist) wordt een inwonend 8trijkster en een inwonend Naaister gevraagd boven den leeftijd van 19 jaar op een salaris van f 430.— opklimmende tot f 480.per jaar plus vrijen kost, inwoning en bewas- sching. Brieven (op de enveloppe te vermelden „Sollicitatie... te richten aan den Genees heer-Directeur Agnletenstraat 2 Utrecht. UTR.V/EG 69. TeL 127*. Wij leveren oltslnltond de beste merken gramoloonpls- ten en het nieuwste repertotz o.a. van Columbia, Ris ler's Voice, Odeon e.8. 1881 tr.>*JÏ}K'lrV IUJ.1 i—1— Langestraat 8 Tel. 129

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7