AMERSFOOBÏSC1H DAGBLAD Wo'vlokmatrassen HET ONBEREIKBARE Dinsdag 26 November 1929 ..DP. EEM' aNI .ft' 28e Jaargang No. 127 TWEEDE BLAD BINNENLAND ACTIE VAN TYPOGRAFEN VERBODEN SLU1TZEGEL Jbr. Mr. F. W. VAN SlYRUMt NEDERLAND EN BELGIE 0e Faam - Langestraat 5 FEUILLETON. Momenteel weigeren 1100 typografen premie te storten voor het I v pensioenfonds A m s t e r d a m,. 24 Nov, Het Landelijk Comité van Actie, gevormd door die leden van den Alg. Ned. Typografenbond, die zich verzetten tegen de invoering van het ver plichte Pensioenfonds voor typografen, zoo als overeen is gekomen in een regeling tus- schen de gezellen-organisaties en de Fede ratie van Werkgevers in hei Drukkersbe- drijf, hield hedenmorgen in de „Harmonie" een drukbezochte vergadering De Voorzit ter van het Landelijk Ccmité, de heer Clau sing, gaf een overzicht van de geechiedenis van de tot stand koming van het Pensioen fonds cn van het daarop ontstane conflict Voorts werd medegedeeld, dat op het oogen- blik ongeveer 1100 typografen weigeren premie voor het Pensioenfonds te storten. Van de zijde der voorstanders van het Pen sioenfonds aldus werd medegedeeld verwacht men, dat vier weken na het in werking treden van de regeling het aantal zal zijn geslonken, aangezien de meeste weigeraars het bij vier weken schuld regle mentair volgend royement niet zullen dur ven trotseeren, aangezien dit eveneens roye ment uit den vakbond beteekende, en aan gezien in het typografisch bedrijf het ver plichte lidmaatschap geldt, ontslag uit den dienst bij georganiseerde patroons. Tevens werd erop gewezen, dat uit verschillend*» feiten bleek, dat het Hoofdbestuur van den A.N.T.B. zelf inzag, dat in geval, het aantal weigeraars zeer groot was, een massaal royement moeilijk uit te voeren zou zijn. Het Landelijk Comité van Actie stelde daar om voor, eon referendum onder de weige raars te houden, teneinde een overzicht te krijgen van het aantal typografen, dat be reid is om ook langer dan vier weken in hun weigering te volharden en dus zoo noo- dig royement en ontslag te trotseeren In dien dit aantal groot genoeg zou zijn en het royement inderdaad zou plaats vinden zou het Landelijk Comité een civiel-rechter lijke procedure aanhangig maken cn zich zoodanig constitueeren, dat het ook de an dere belangen der geroyeerde leden tijde lijk zou kunnen waarnemen. Tenslotte cir culeerde een voorstel tot het bijeenroepen van een huishoudelijke vergadering van de afdeeling Amsterdam van den A.N.T.B., om daarin te besluiten, dat deze afdeeling zich van den A.N.T.B. zou afscheiden indien het H.B. tot royement zou overgaan. Het voor stel verwierf 212 handteekeningen. De voor zitter deelde mede, dat het besluit dus in de afdeeling Amsterdam van den A. N. T B in behandeling zal komen, aangezien het bestuur verplicht is, een vergadering bijeen te roepen, indien meer dan honderd leden zulks wcnschen. Verschillende sprekers be tuigden hun instemming met de door het Landelijk Comité gevoerde actie. DE LEGERPREDIKANTEN Bezwaren van de classis Gorin- chem der Gerei. Eerken. De classis Gorinchem der Geref. Kerken heeft een voorstel van do Kerk van Meer kerk, aangnomen naar aanleiding van het optreden, in een godsdienstige bijeenkomst van militairen, van den orth. legerprc li- kant ds. Ruysch v. Dugteren, den vrijz. 1c- gerpredikant ds. Groenewegcn en den leger en vlootpredikant in algemeenen dienst ds. Janssen, op 11 September in de groots kerk te Nijmegen. De motie vermeldt o.m„ dat van tevoren niet volledig was bericht, wie in deze sa menkomst zouden spreken, „zoodat voor de principieel christelijke militairen de gele genheid ontbrak, om hun houding ten deze te bepalen", en verzoekt ten 6lotte aan de deputaten der Geref. Kerken voor de gees telijke verzorging der militairen, aan de Chr. Geref. deputaten bij de regeering tegen een dergelijke avcrechtsche handelwijze door het Instituut van legerpredikantcn (die geheel in strijd is met de klaarblijke lijke bedoeling waarmede het is samenge steld een ernstig protest in te dienen, ge paard met het dringende verzoek om voor taan een dergelijke manier van doen te hel pen voorkomen. Tegen oorlog en materialisme De heer J. B. Th. Hugenholtz te Ammer- stol, directeur der stichting Nationale Vre- desactie, heeft aan de leden der Tweede Kamer een afschrift gezonden van een door hem aan den directeur-generaal der poste rijen-, telegrafie en telefonie gericht be zwaarschrift Daarin schrijft hij, dat hem vanwege de directie van het postkantoor te Schoonhoven werd meegedeeld, dat het bij bijzonderen maatregel van het bestuur der posterijen voortaan verboden is, post stukken te verzenden, voorzien van sluit- zegels, die op eon of andere wijze tegen oor log en militairisme getuigenis geven, gelijk de door genoemde stichting uitgegeven sluitzegcl, voorstellende: door vrouwen handen afgeweerde bajonetten en voorzien van de woorden: Geen man cn geen cent voor het militairisme en Christ avant tont. De heer Hugenholtz meent, tegen deze handeling ten sterkste te moeten protestee ren. Zijn levensloop Wij hebben reeds gemeld het overlijden van jhr. mr, F. W van Sty rum, oud-lid van de Tweede Kamer en deken van de ordo van advocaten te Haarlem. De heer Van Sty- rum heeft indertijd met mr. Tydeman medegewerkt tot de oprichting van den Bond van Vrije Li beralen. waarvoor hij in het begin van deze eeuw het dis trict Haarlem een aantal jaren in de Tweede Kamer hpeft vertegenwoordigd. Jhr, Van Styrum was den 8sten Juli 1855 te Haarlem ge- Jhr. Van Styrnm. boren In zijn Leid achen studententijd heeft hij het Leidsche corpslied gecomponeerd (tekst van wijlen mr. C. Th. van Deventer), welke compositie op zijn TOsten verjaardag nog in een har telijk telegram van het college van het Leidsche Studentencorps is herdacht. Na zijn promotie heeft hij zich als advo caat te Haarlem gevestigd Hij kreeg er spoedig een groote practijk en werd lid van den gemeenteraad Hij was voorzitter van de Groot Noord-Hollnndsche Vereeniging van Levensverzekering en Lijfrente te Am sterdam en is bestuurslid van de Nedcr- landsche .luristenvereeniging geweest. tragingen en de gevaren vermijdt, noodza kelijk verbonden aan een dubbele verras sing bij het in- cn uitvaren van de Zee- schelde. Fik ontwerp, wat ook zijn oor sprong moge wezen, dat met dezo oor spronkelijke fout bezwaard is, heeft niet de minste kans in aanmerking genomen te worden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL TE ROERMOND. Amsterdammer zwaar gewond. Roermond, 25 Nov Hedenmorgen om streeks zeven uur heeft op den Maastrich- terweg alhier een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer L. Eyck, wonendo te Amsterdam aan de Keizersgracht, die met zijn auto met groote snelheid uit de rich ting Maastricht kwam rijden, verloor op den door den regen glad geworden straat weg, toen hij plotseling zou remmen, de macht over het stuur Met groote vaart reed de wagen tegen een boom. Zwaar ge wond werd de heer E. uit den geheel ver nielden auto gehaald cn naar het zieken huis alhier overgebracht. Zijn toestand is ernstig. (Tel.) DE „MARNIX VAN ST. ALDEGONDE". De Prins, beschermheer van de Stoom vaartmij. „Nederland", heeft het voorne men op 21 Dec. a.s. tegenwoordig te zijn bij het van stapel Ioopen van het voor die stoomvaartmaatschappij in aanbouw zijnde schip „Marnix van Sint Aldegonde". De Prins zal ook deelnemen aan het noen maal, dat voor den aanvang dier plechtig heid zal worden gegeven. C. SIJTHOFF.f Oud-directeur, thans pres.-com- missaris van het Rott. Nieuws blad. In het Diaconessenhuis te Leiden is, 71 jaar oud, overleden de heer C. Sijthoff. De overledene was in 188-t directeur ge worden van het Rotterdamsch Nieuwsblad, dat aan zijn leiding zijn opkomst te dan ken heeft gehad. Hij vervulde deze functie tot 1920, toen hij haar verwisselde voor die van president-commissaris. Hij vestigde zich toen te Wassenaar, waar hij tot aan zijn overlijden gewoond heeft De verassching van het stoffelijk over schot ie Woensdagmiddag na aankomst van den trein 14.16 uur. I Het plao - van Konijnen burg Wij lezen in de Brusselsche Stundaard: De heer Joris, volksvertegenwoordiger voor Antwerpen, had den minister vaq bui- tenlandsche zaken gevraagd of er waarheid lag in de herhaalde beweringen der Neder- landsche pers, volgens dewelke onze Bel gische experts het plan-Van Konijnenburg goedgekeurd hadden, welke in het ontwerp eener nieuwe binnenwater-verbinding Ant werpen—Rijn de verpliehte doorvaqrt be houdt langs de Zeeschelde. alsook den om weg langs de gevaarlijke vaargeul van het Hellegat De minister heeft den heer Joris laten weten, dat geen enkele Belgische deskun dige gemengd in de onderhandelingen van 1928 met Nederland gelast is geweest, be sprekingen te leiden, noch ambtelijk, met den Nederlandschen ingenieur Van Konij nenburg, en dat geen enkele een of andere goedkeuring heeft gegeven over het door dezen ingenieur bewerkte project De minister voegt erbij, dat het juist is, dat de heer Van Konijnenburg te Brussel is gekomen om zijn project aan Belgische des kundigen aan te bieden, dat volgens zijn bewering de goedkeuring genoot van de be voegde kringen in den Haag. Deze Belgi sche deskundigen hebben er zich toe be paald, hun zegsman de gebrpken van zijn project aan te wijzen, elke bespreking dien aangaande afwijzend, omdat noch de heer Van Konijnenburg noch zij zelve opdracht van hun wederkeerige regceringen hadden om dit vraagstuk te onderzoeken. Hit inlichtingen door den minister van buitenlandsche zaken verschaft vloeit dus voort, dat het een vergissing is te beweren, als zouden gevolmachtigde Belgische inge-' nieurs een gunstig advies gegeven hebben over het project-Van Konijnenburg. Alle belanghebbenden blijven de meening toe gedaan, dat de enkele, aanneembare oplos sing bestaat in een ontwerp, welke de ver- DS .J. BEIJERMAN. Neemt ontslag als predikant. In de Zondag gehouden Godsdienstoefe ning in de Remonstrantsche kerk te Mep- pel heeft ds J Beijerman medegedeeld, dat hij tegen 23 Februari eervol ontslag als predikant heeft aangevraagd, wegens zijn benoeming' tot directeur-generaal van het Nederl Groene Kruis. Ds. Beijerman vierde in Juli zijn 25-jarig jubileum als predikant daar Ier stede. CLEMENCEAU.t Deelneming van onze regeering. Aan Harer Majesteit's gezant te Parijs is opdracht gegeven, aan de Fransche regee ring de deelneming der Nederlandsche re geering te betuigen bij het overlijden van den heer Georges Clemenceau. BETER LAAT DAN NOOIT. De timmerman A. v. G. uit 's-Gravonhage staat sedert 1919 in het Algemeen Politic blad gesignaleerd tot het ondergaan van eenige straf. Thans is hij te Rotterdam des- wevge aangehouden en naar Den Haag op transport gesteld. HANDELSBETREKKINGEN NEDERLAND—TURKIJE. Op den voet van meestbegunsti- ging. Op 21 Nov. j.l. is te Angora bij nota-wisse ling een voarloopige regeling der handels betrekkingen tusschen Nederland an Tur kije gesloten, waarbij is bepaald dat te re kenen van 30 Nov. a.s. dc producten van den bodem en de nijverheid van Nederland en de Nederlandsdie overzeesche gewesten, bij invoer in Turkije en omgekeerd de pro ducten van den Turkschen bodem en de Turksche nijverheid bij invoer in Nederland en de Nederlandsche overzeesche gewesten, op een behandeling op den voet van mcest- begunstiging aanspraak kunnen maken TEWATERLATING S.S. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE De prinses verricht de doop plechtigheid. Op 21 December zal van de werf der Ne derlandsche Scheepsbouw-Maatschappij te water worden gelaten een nieuw schip van de Stoomvaart-Maatschappij Nederland, de Marnix van Sint Aldegonde. Naar gemeld wordt, zal Prinses Juliana de doopplechtigheid verrichten. LEVERINGEN AAN DE GEMEENTE Mag een patroon aan de ge meente leveren als zijn vrouw raadslid is? Een schilder uit Groot-Schermer heeft eenigen tijd geleden Ged. Staten verzocht om een vrouwelijk raadslid dier gemeente van 't raadslidmaatschap vervalbn te ver klaren omdat haar echtgenoot eveneens schilderspatroon ter plaatse leveranties aan de gemeente gedaan had De vraag werd dus gesteld of als een der echtgenootcn, die geen raadslid is, voor de gemeente werkte of daaraan leveranties deed, de andere echtgenoot beschouwd moet worden daarvan middellijk meegeprofiteerd te hebben. Ged. Staten hebben thans geantwoord, dat er h. i. geen termen zijn ten aanzien van het bedoelde raadslid art. 26 3e lid der Ge meentewet toe to passen. INTERVIEW MET NICO TREEP Een renertoire van ruim 3000 nummers In de jongste „Gramophoon-Revue" ont moeten we een interview, dat Gustav Czopp gehad heeft met don populairen dirigent Nico Treep, leider van het Omroep orkest. Ziehier een citaat: Voor Nico Treep en de zijnen was het al lerminst een sensatie, toen zij 't eerst voor de grarnojihoon speelden. Immers de wijze van opnemen der gramoptioonplaten, ver schilt voor den executant weinig of niet van hot spelen voor de radio-microphoon. „Maar toen u dan voor 't eerst voor de ra dio speelde „Ja, dat was bepaald onbevredigend, het uitblijven van een directe reactie. Maar 't went gauw en dan: de stedenavondonDio hebben alles weer dubbel en dwars goed ge maakt; wo merkten toen. hoezeer het pu bliek ons waardeerde en dat nam de laatste tegenzin weg bij ons werk voor de radio. Maar het meest bevredigend zijn de tal! joze brieven, met dankbetuigingen, die er lage- lijks binnenkomen van menschtn, die van onze programma's genoten hebb.-u. „Tallooze „Nou, tallooze niet, maar toch voor mij wel elke week 5 ii 600!" En tenslotte kan men, nis men 3C000 be dankjes per jaar krijgt, het applaus wel missen! Treep's Loopbaan. „Waar was U vóór de Avrof" „Eerst was ik violist aan het Concertge bouw te Amsterdam; dnaina concertmees ter bij Dr. Muck in Hamburg." „Leermeesters?" „Ik had les van Kor Kuiler, den dirigent van het Groningsch Orchp«d. in ben n.l Gro ninger van geboorte. Ik leerde bij hem har monie, contrapunt, compositie en directie. Daarna 5 jaar vioolles bij Louis Zimmer man." Treep wilde dirigentw orden en is het ge worden, zoo vlug als hij het waarschijnlijk niet gedroomd zou hebben Daar zit dus wei nig copy in voor den interviewer Het Repertoire. De getallen bij de A.V.R.O. doen ons alle ietwat Amerikannscb a in, met dit verschil, dat ze „nachzuweisen" zijn Zoo vertelt Treep dan ook, alsof het iets heel gewoons was, dat zijn repertoire meer dan 3000 num mers bevat. Dat men indertijd hot spelen op verzoek afschafte was dan ook lieusch niet, omdat men met moeite aan dt» wenschen van het publiek kon voldoen, maar slechts om.ir.t die wcnschen steeds om hetzelfde punt draaien en men met uoor iedereen zijn zin te geven, juist niet elck wat wils zou zijn! Hot publiek houdt over he; algemeen van lichte muziek, van ontspanningsmuziek. Het was dan ook te verwachten, dat op de gramofoonplaten, die Columbia van het Avro Orkest vervaardigde, enkele van Treep's populairste numers zouden voorko men: het Faust-ballet en de Ungarischc Lustspiclouvcrture. In het voormar van 1930 zullen nieuwe opnamen gemaakt worden. „De smaak van hel Publiek." is niet heelemaal de mijne." Zooals van zelf spreekt, 's Dirigenten voorkeur gaat uit naar de klassieken, de la tere romantici en enkele neo-modernen Maar in een repertoire van over de 3000 nummers hoeft men zijn smaak geen geweld aan te doen, temeer daar Treep van alles spelen moet om allen tevreden te stellen en daarom toch nog vaak genoeg „zijn" com ponisten op het programma nemen kan. Gean idee hebt U er van hoeveel wij reeds plaatsten, tot groote tevredenheid onzer clientèle VRAAGT INLICHTINGEN In de galerij des levens hebben de onbe- duidenste schilderijen meestal de prachtig ste lijsten. (BEYOND) door JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. CO „Ja maar mijn dochtertje en ik wonen weder bij mijn vader." Zij had niet kunnen zeggen wat haar „bezielde" zooals men zegt om zoo openhartig te zijn. Hij zeide enkel „Ah Ik heb hot dikwijls later vreemd gevonden dat ik u daarna nooit meer zag Wat een heerlijke rit was dat toen „Ja, heerlijk Was dat uw moeder op het perron „Jaen mijn zuster Edith. Buitenge woon knus plaatsje, dat Widrington ik vertrouw dat Mildenham wel niet veel beter zal zijn „Ja, 't is wel erg stil, maar ik houd er toch wel van." „Tusschen twee haakjes, ik weet nog niet hoe u nu heet „Fiorsen." „O ja De violist't Leven is zoo'n beetje een kansspel, vindt u ook niet Gyp beantwoordde deze zonderlinge op merking niet, wist ook niet wat zij had aan dezen vrijpostigen jongeman, wiens bruine oogen en trage glimlach eigenaardig be minnelijk waren, doch wiens gelaat, als het in rust verkeerde, zulk een breeden ernst had. Hij nam een rood hoekje uit den zak. „Kent u deze Ik neem ze altijd mee op reis. 't Is het mooiste wat ooit geschreven is, vindt u ook niet Het boekje Shakespeare's sonnetten was open bij het sonnet, dat begint „Let me not to the marriage of true minds Admit impediment. Love is not love Which alters when it alteration finds, Or bends with the remover to remove Gyp las door tot de regels Love's not Time's fool, though rosy lips and cheeks Within his bending sickla's compass come. Love alters not with his brief hours and weeks But bears is out even to the edge of doom. en heek het raampje uit. De trein reed nu door een streek met akkers en dijken, waar de zon, die reeds ver naar het westen ge zonken was. bijna horizontaal viel over wijde, witachtig-groenc verten, en het go- vlekte vee graasde of hij de slooten stond, traag met de bepluimde staarten de vlie gen wegslaand. Een zonnestraal ziel in de coupé, die vol stofjes was. En :erwijl zij het boekje door den licht schijn teruggaf, zeide zij zacht „Ja; dat is prachtig. Leest u veel gedich ten?" „Mser wetboeken, vrees ik. Maar 't is het mooiste ter wereld, niet waar „Neen, ik vind muziek mooier." „Is u een musicienne „Een beetje." „TJ ziet er wel naar uit alsof u liet kón zijn." „Wat V Een beetje?" „Neen, ik geloof, dat u de muziekkoorts erg te pakken hebt." „Dank u. En u bent daar heelemaal niet rnee behept „Ik houd veel van opera's." „De hybride vorm en de laagste „Daarom bevalt het me juist zoo. Maar houdt u er niet van Jawel, daarom ga ik juist naar Londen." „Werkelijk? Heeft u ook een abonne- mi nt „Ja, voor dit seizoen." „Ik ook. Dat is prettig dan zal ik u zien." Cyp glimlachte. Het was al zoo lang ge leden sedert zij gepraat had met een man van haar eigen leeftijd, zoo lang sinds zij een gezicht had gezien dat haar nieuwsgie righeid en bewondering opwekte, zoo lang sedert zij bewonderd werd. De zonnestraal, die zich door een westwaarts ombuigende bocht van den trein verplaatste, over- str lomde haar vanaf de knieën cn haar warmte vermeerderde het blijde besef, dat de fortuin haar ditmaal begunstigde dat zij boven haar lot stond, in plaats van or onder. 1-Iet is verbazingwekkend over hoe veel onderwerpen men kan spreken op een reis van een paar uren En wel een vriend schappelijke na warmte blijft er achter! Lokt de moeilijkheid ons verstaanbaar te rruken vertrouwelijke gesprekken uit Of is het de afzondering of het voortdurende triljen. die de vriendschap sneller en verder vrert dan een kennismaking van weken Doch gedurende dat lange gesprek Draattc i hij verreweg het meeste. Ook was er veel, waarover zij niet kon praten. Bovendien hield zij er van te luisteren. Zijn lichtelijk slepende stem bekoorde haar zijn stout moedige, dikwijls geestige manier van de dingen te zeggen, en zijn onweerstaanbaar lachen, dat telkens weder opkwam. Hij p-aatte vrij uit over zijn verleden kost school, het studentenleven, zijn werk als a Ivocaat, eerzucht, smaak, ja, zelfs de moeilijkheden waarin hij nu en dan ge raakt was. En door dit spontane ontvou wen heen, was er een voortdurend vleien. Door alles heen voelde Gyp, zooals dit bij knappe vrouwen meer het geval is, een soort van bewondering. Fven later vioeg hij haar of zij piquet speelde. „Ja, ik speel bijna iedcrcn avond met mijn vader." „Zullen we dan nu een spelletje doen Zij wist wel dat hij enkel wcnschte te spelen, omdat hij dan dichter bij haar kon zitten, met de courant over hun beider knieën, dat hij haar dan na het mêleeren, de kaarten kon overhandigen, haar hand bij toeval aanraken en haar in het gelaat kijken. En dit was niet onaangenaam, want zij van haar kant keek ook graag naar zijn gezicht, dat, wat men noemt „charme" be zal dat lichte en losse, da» zoo volkomen ontbreekt aan zooveele actieve, knappe, bewonderenswaardige gezichten. Docb er komt zelfs een eind aan trein reizen, en toen hij haar hand gevat had om afscheid te nemen, gaf zij de zijne onwille keurig een beantwoordend drukje. Terwijl hij aan het portier van haar vigilante stond rnet zijn hoed in de hand, den ouden hond onder den arm, en met een blik van open lijke, eenigszins verlangende bewondering op zijn gezich zeide hij: „Dus ik zie u wel eens in de opera, en misschien in de Row, en ik mag u in Bury Street eens opzoeken, niet waar?" Terwijl zij deze vriendschappelijke woor den beantwoordde met een knikje, reed Gyp door den drukkenden Londenschen avond heen. Haar vader was nog niet terug van zijn diner en zij ging direct naar haar ka mer. Na zulk een langen tijd op het land, leek Bury Street haar erg bedompt. Zij deed een sjaal om en giüg zitten om den trein- rook uit haar haar te borstelen Maanden lang nadat zij Fiorsen verlaten had, had zij niets anders dan verlichting gevoeld. Eerst in den laatsten tfjd was zij haar nieu we positie gaan inzien, zooals deze was namelijk, die van een gehuwde, en toch niet van een gehuwde vrouw, wier ontwaakte zinnen nooit bevredigd waren, wier geest nog steeds wacht op ontplooiing in de lief de, die, hoezeer ook ontnuchterd, toch, al beseft zij dit zelve niet, met ieder uur dat haar hart en schoenheid doet rijpen, al ze kerder en zekerder een echten levensgezel zoekt. Dezen avond, terwijl haar gelaat, dat vol aandacht en kommer, in den spiegel weerkaatst werd, zag zij dezo positie nog luidelijker, dan zij haar ooit in al haar bitterheid gezien had. Wat gaf het of zij al knap was? 't Was niemand meer tot nut. Nog geen zesentwintig en dan in een non nenklooster. Huiverend, hoewel niet van koude, trok zij de sjaal dichter om zich heen. Verleden jaar om dezen tijd had zij tenminste meegedreven in den grooten stroom van het leven, en was zij geen dren keling zooals nu En toch het was nog ^eel beter zoo te zijn dan terug te gaan naar hem, dig, de hernnering haar altijd afmaal* de als staande voor haar kind, met uitge strekte armen en vingers die kromgetrok ken waren als klauwen. k(Wordt vervolgd^ J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5