WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN& Z n. Gewas 1924 St. Emilion f 1.40 1 56- UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 EEN VERSCHRIKKELIJKE SLEEPREIS DE RAMP MET HET DROOGDOK Moeilijke redding van de runners ZEEDIJK BIJ LEMMER IN GEVAAR? HET LICHTSCHIP „HAAKS" Schepen gestrand bij Terschelling DE TYPOGRAFEN EN HET PENSIOEN Een motie van wantrouwen HUMORHOEKJE v BIJZONDER AANBEVOLEN per flesch per anker Het relaas van den kapitein van de sleepboot „de Witte Zee" Rotterdam, 9 Dec. Na een uiterst moeizame en gevaarvolle reis is lieden lnat in den middag de sleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst, die te zamen met de Humbör sleepen van de 11000 tons droogdok, dat be stemd was voor de Rotterdamsche Droog dok .Mij. van Hamburg naar Schiedam heeft volvoerd, te Maassluis teruggekeerd. Men kent het droevig lot dat deze sleep heeft getroffen. Zaterdagmorgen omstreeks ven uur bevond zij zich 70 mijl N.N.O. van het rcrschellingerbank-vuiirschip. In den feilen Zuidwesterstorm met zware zee is het dok toen plotseling doormidden gebroken Beide ■slcepbooten stoomden te hulp. en wisten na vele gevaarlijke pogingen acht van de tien •-'Pvarende runners te redden Twee, van «viiircn en v. d. Sluijs, beide uit Maassluis, zijn daarbij verdronken Ï-Iet lijk van van Budren bevindt zich aan boord van de Humbei, die eerst hedenavond in Maassluis zou terugkccren. Kort nu aankomst te Maassluis heeft ka pitein C Verschoor van de Witte Zee zijn wedervaren met het dok verteld: ..Nog nooit heb ik in mijne lange loopbaan een derge lijke verschrikkelijke sleepreis gemaakt Het weer is den geheclen tocht ontzettend ge weest. De zee stond hol en was buitenge woon woelig. Op 3 December vertrokken wij van Hamburg, alles ging goed. tot we buiten op zee reeds met storm te doen kre gen. De wind werd al zuidelijker en zuide lijker cn de zeegang nam toe. Donderdag waren wij dwars van Borkumrif, Vrijdag dertig mijl N.N.O van Terschel 1 ingerbank en Zaterdagmorgen omstreeks tien uur ge beurde het verschrikkelijke. Gelijktijdig kwamen drie ongelukken voor, n.l het bre ken \an do sleeptros van de Humber, het wegslaan van mijn standuardcompas waaruit U kunt afleiden wat voor boos weer het was en, achter ons, zagen wij plotse ling hot dok doormidden breken, Ik liet de sleeptros kappen, cn stoomde naar de 1i 1 e dokhelfleii, die met het middenstuk in zee wegzakten, en met de heide uiteinden om hoog in hel v.ater staken Boven op de grootste dokhelft zagen wij de tien runners bij elkaar zitten, waar ze een goed heen komen hadden gezocht. Daar het onderste gedeelte van de dokhelft op den bodem stootte er staat daar ongeveer vijftien vaam water zat deze helft vrij vast op den grond, cn sloeg een hooge zee op deze dokhelft, die veel weg had van een blinde klip. Het was ontzettend om te zien. De zee sloeg er als razend overheen, zoodat men zich uit de verte afvroeg hoe de mensen en het wel zouden uithouden. De redding. Ik bracht mijn schip zoo dicht mogelijk lij het wrakstuk en liet een lijn overgooien De runner v. d. Sluis was toen al naar be neden gerold en verdwenen; men heeft neni niet meer gezien. De matroos A. Voogt pak te het eerst de lijn. bond zich er aan vast en werd door ons door het water binnenge haald. De tweede lijn werd gepakt door den dok-kapitein Venvaard. Deze vroeg aan de menschen wie zich aan de lijn wilde vast binden, maar niemand durfde. Tenslotte bond hij zich zelf aan de lijn vast en sprong te water. Met de winch hebben wij hem bin nenboord gehaald. Door het geweld van de golven werd de knoop van het touw zoo toegetrokken, dat Ver waard half gekneusde ribben heeft. Ik zag dat het zoo niet ging, stoomde nog eens rond het wrakstuk on riep: „Spring met je zwemvesten over boord!" Dat hebben ze toen gedaan, cn we kregen binnenboord do machinist P. van Oord, de matrozen L. Bouman. J. Smoor, die vermoeid van het zwemmen de lijn tus- schen zijn tanden pakte en zich zoo binnen boord liet trekken. Smoor is altijd bekend geweest orn zijn sterke gebit; hij kon zelfs als hijzonder staaltjes van zijn kracht gul dens krombijten. Maar nu stonden zijn lan den los. Van v d. Sluijs heeft niemand iets xezien De Humber wist er drie andere op te pik ken, en gezamenlijk zetten wij de thuisreis in Het weer is bar slecht geweest geduren de de heele reis. Vannacht nog bij het Haaks vuurschip was do zee zoo bar, dat ik dacht dat wij het niet zouden halen, cn zouden vergaan. Maar het is gelukkig wel gegaan en wij zijn veilig en wel hierbinnen Het breken van het dok is een zeldzaam voorkomend geval op deze plaats van de Noordzee; dit in verband met den meestal daar loopenden zeegang. Het dok dat 100 meter lang is, is nl. met voor- en achtereind op een golfberg gekomen. Hot miste toen de steun in het midden cn is doorgezakt. Een golfdalwijdte van een dergelijke lengte is op deze plaats een zeldzaamheid, maar d'e zeldzaamheid is het dok noodlottig gewor den. Wat een geredde vertelde. Een der opvarenden van het dok heeft ons een volledig en zeer dramatisch verslag gegeven van dit ongeluk. Men had aan boord van het dok al lang gevreesd, dat het zou breken, cn was daarom op een van de opstaande zijden aan den achterkant bij elkaar gekomen. Onze zegsman moest nog juist even naar het midden van het dok om daar in de kombuis te zijn, toen hij bemerk te dat het doorboog. In het midden bolderde do platen van den bodem op. Hij vluchtte naar de achterzijde cn moest over deze op gebogen platen heenspringen. Binnen vijf minuten was het dok van onder naar boven geheel afgescheurd en begon snel te zinken. Met zijn allen klauterden wij naar het uiterste gedeelte, dat op het laatst recht boven water stak. en we hielden ons vast aan de versterkingen, angstig in afwachting van de dingen die komen zouden. We zagen de twee sleepboot en op ons toekomen, de Witte Zee gooide zich er recht voor en wierp een lijn op, die door Voogt werd gepakt. Deze bond de lijn om zijn lichaam en sprong te water. Toen hij eindelijk aan boord van dc sleepboot kwam, was hij al bewusteloos. Als tweede ging de kapitein. Eu ondertus- schcn zwierven de slcepbooten rond ons. Het moet een langen lijd geduurd hebben, dat wij ons zoo vast hielden Onder ons raasde een zee als een hel. U kunt begrij pen hoe vreeselijk dat was. Toen kwam ka pitein Verschoor weer langszij en riep dat wc maar moesten zwemmen, omdat dit het laatste was wat hij voor ons kon doen. „Ik liet me zakken van de eene verster king op de andere, gleed echter uit en kwam vanzelf in het water. Ik dacht, dat dit het einde was, maar in mijn wanhoop begon ik te zwemmen en ik merkte dat ik zelfs aardig opschoot. Vlak bij me dreef een boei, ik nadere, maar met een geweldige golf schoot de boei oen heel eind weg. Uit geput en moedeloos gaf ik het zwemmen op en begon te zinken. Maar een volgende golf smeet de boei weer in mijn nabijheid Gelukkig, ik kon hem weer grijpen, en schreeuwde meteen naar boord: „Halen!" Ik voelde dat ik met eui groote snelheid naar de sleepboot werd getrokken. Het was een heel eind en ik was zoo door cn door koud dat ik maar heel slecht rnecï' kon den ken. Ik ging telkens kopje onder, maar hot spookte maar door mijn hoofd dat ik nooit mocht loslaten Toen greep ik met mijn ton den de lijn nog even, cn toen werd alles zwart voor mijn oogen. Ik weet alleen nog dat ze me naar een hut gebracht nebben, en dat ze me onder de warme dekens stop ten, waar ik wel een uur lang heb liggen klappertanden. Van Buuren is voor het laatst nog gezien door den machinist. Hij riep: „ïk kan me niet meer houden!" en viel in de holte van hel dok Tusschen wrakhout en een kapot geslagen jol moet hij wel doodgeslagen zijn. Dit was al de derde keer dat deze man schipbreuk leed. Zeventien jaar -de den verging hij met een voor Lagos hc- .slcmd dok bij Finisterre. tien jaar geleden met een baggermolen in de Zuid-Chineescho zee, terwijl hij 32 jaar geleden dit zelfde dok. waarmee hij nu is vergaan, van Engeland naar Steltin heeft gebracht. Aan boord van de Humber bevinden zich als geredden II. J. de Lange en P. Troost, beide uit Maassluis cn A. Wapenaar uit Vlaardingen. .Vaar Nieuwediep gesleept Terschelling, S Dec. Nadat de sleep boot „Drenthe na den terugkeer van de „Groningen", Ier assistentie van het Ucht- sclïip „Haaks vertrokken, het lichtschip bereikt had, werd verbinding verkregen. Na korten tijd brak echter do sleeptros. Met lichtschip is daarna weer ten anker gegaan terwijl de „Drenthe in de nabijheid bleef l->n deel van de verschansing van hel licfit <chip is beschadigd Hedenmorgen heeft de „Drenthe weder om verbinding met het lichtschip gekregen on hef naar de haven van Nieuwediep ge sleept. Terschelling. 9 Dec. Hedenmorgen is het s.s. „Winnivisch" bij strandpaal 10 op Terschelling gestrand. Slcepbooten zijn Ier assistentie vertrokken. Het schip zit niet gevaarlijk en de bemanning blijft aan boord. De nationaliteit is nog niet bekend. Nadere bijzonderheden ontbreken nog Terschelling, 9 Dec. De „Winni visch', dio op Terschelling gestrand is, is een Engelsch schip De firma Dookscn en Drost heeft hot borgingscontract afgesloten DE STORM Terschelling, 9 Dec. De sleepboot ..Oceaan" die gisteren de „Lilv Woermann op zee heeft opgepikt, is hedennacht de Eems opgevaren. De „Lily Woermann" had zware slagzij I-Iét schip wacht beter weer- af, om verder te gaan. Vrees voor doorbraak Lemmer, 9 Dec. In verband met het feit, dat nu reeds drie dagen een Zuid- Westerstorm op de kust nabij Lemmer staat, bestond hedenavond vrees voor door braak van den zeedijk nabij het Provin ciaal Stoomgemaal. Men is bezig met nood materiaal den zeedijk te versterken. Het zeewater was hedenavond 14 d.M. bovan A.P. gestegen. Nader meldt men ons, dat de zwakke plek in den dijk voortdurend onder bewa king staat. Dc dijk wordt gesteund met zak ken e. d. Daar de wind gunstiger is gewor den, bestaat er thans geen direct gevaar meer Nadere berichten melden, dat boven in de kruin van den dijk door nog niet opgehel derde oorzaak een gat geslagen is. Het water zal echter nog 2.20 Meter moe ten stijgen, wil er gevaar voor overstroo ming komen. Het gat is op de gebruikelijke manier met dekklceden toegestopt. De plek, dio zich in de onmiddellijke nabijheid van het dag cn nacht werkende stoom go ma al bevindt, wordt onder voortdurende bewa king gehouden. Men verzekert dat er abso luut geen gevaar to duchten is DE STORM TE ROTTERDAM. Nog geringe stormschade. RolHefdam, 9 Dec. De storm heeft te Rotterdam nog niet veel schade aangericht. In de eerste plaats is men in dc havens, wanneer een storm lang blijft aanhouden, voorbereid, zoodat alle schepen aan dub bele trossen gemeerd liggen De kans dat er dan iets losgeslagen wordt, is zeer gering. Het is dan ook niet gebeurd. Wel heeft de brandweer in de laatste dagen '111 de stad verschillende reclamebor den on schoorsteenen, die niet al to stevig waren cn gevaar opleverden voor de voor bijgangers, moeten a fbreken of stilt ten On gelukken zijn daarbij niet gebeurd. Gevaarlijker is het op het oogenblik 11 Hoek van Holland. Dat. wil zeggen, in l.:n Hoek zelf is liet niet zoo erg, want er is totaal geen scheepvaart. Al te schepen blij ven In zee, zoover mogelijk van de kust af, om er maar niet op geworpen te worden. I11 den Hoek zal. wanneer de storm oven sterk blijft cn de wind ook niet naar het Noordwesten draait, niets gebeuren Op zee schijnt het daarentegen vreeselijk te zijn, erger dan in jaren tevoren. Wij spraken heden een sleepbootkapitein, die zijn sporen al tientallen jaren heeft verdiend. Hij moest echter toegeven, dat hij het met zijn zeer groote zeesleepboot. die speciaal op slecht weer is gebouwd, zoo bar had gehad op de Noordzee, dat hij getwijfeld had of men de kust wel zou halen. Hulzenhooge golven hadden zijn schip geteisterd en aan dek blij ven was nauwelijks mogelijk geweest. Dtf menschen die uit hoofde van hun functie aan boord op dek moesten zijn, waren zoo vaak tegen de verschansing gesmeten, dat zij gekneusd waren en geneeskundige hulp zouden inroepen om na te gaan dat zij geen ribben gebroken hadden. Verschillende vliegdiensten zijn echter nog doorgegaan. Het K.L.M. toestel van Lon den is noch aangekomen, noch vertrokken. Maar het toestel uit Parijs heeft de over tocht in 90 minuten 'gemaakt, terwijl het Farmantoestel, dat uit Brussel is gekomen, den tocht die met een sneltrein 4 uur Juurt, in 25 minuten heeft afgelegd. Wel oen zeer 6neïle vlucht „op vleug'len van den storm". Een Rotterdamsche sleepboot, de „Hec tor" van Wijsmuller, heeft hedenmiddag den treilcr „jvdriana" uit IJmuiden, die voor IJmuiden hulpeloos ronddreef cn om een reddingsboot vroeg, op sleeptouw genomen en in IJmuiden veilig binnengebracht. DE STAND VAN DE MAAS Gestadige was. Grave. De Maas voor deze gemeente blijft langzaam maar gestadig wassen, zoo dat reeds vele van de hooger gelegen uiter waarden onder water komen. Het polderwater, dat niet meer op de ge wone wijze door de sluizen kan worden ge loosd, wordt door liet werken van het elcc- trisch gemaal te Grave op het gewenschtc peil gehouden. De peilschaal te Grave teekent thans 9.70 M. hoven N.A.P. DE MAN VAN DE „MARINE CODE". Nog meer oplichtingen. Amstcrdam, 8 Dec. Het blijkt, dat de dezer dagen hier ter stede gearresteerde in woner van Aerdenhout, die van beroep car gadoor is, nog meer op zijn kerfstok heeft dan de oplichting van de z.g. door hem uit gevonden „marine-code". Nu heeft een dia mantkoopman medegedeeld, door den uit vinder voor f 8G00 opgelicht te zijn en dc politic van het bureau Singel onderzoekt nog meer klachten tegen het onbetrouw baar heerschop. HISTOLOGISCH LABORATORIUM TE AMSTERDAM. Officieele opening. Amsterdam, 9 De c. Hedenmiddag is act hislologisch laboratorium der gemeonte universiteit alhier officieel geopend in te genwoordigheid van een groot aantal ge- noodigdeq. Dit nieuwe laboratorium is ge vestigd in een deel van het oude militaire hospitaal in de Sarphatistraat. dat daar voor inwendig geheel verbouwd is cn waar ook het Kankerinslituut een onderdak heeft gevonden. Door prof. Heringa werd het gemeente bestuur dank gezegd voor de totstandko ming van dit laboratorium Spreker gaf vervolgens een uiteenzetting van het ge bouw, dat 37 lokalen bevat, 0111 daarna over .te gaan tot een wetenschappelijke verhan* deling van de histologie en hetgeen in elk lokaal wordt verricht. Namens het gemeen tebestuur sprak vervolgens do wethouder J. Douwes, omdat de burgemeester en de wet houder van onderwijs verhinderd waren. Gelukwenschen had prof. Heringa verder nog in ontvangst to nemen van den acade- mischen senaat cn de medische faculteit, voor welke prof. H. Burger het woord voer de Ten slotte sprak nog prof. Dc Vries, na mens het Kanker-instituut en daarna prof. Boeke. als leermeester van prof Heringa, Dc oppositie blijft premiebetaling weigeren in sterda 111. 8 Dec. Men zal zich her inneren dat in „Bellevue" op 1 December M. een buitengewone vergadering is gehou den der afdeeling I van den Alg. Ned. Ty pografenbond, belegd naar aanleiding van de agitatie van het Landelijk Comité van Actie tegen het pensioenfonds van de Gra fische vakken cn bedrijfsfonds, dat gesticht is door de Federatie van Werkgeversorga nisaties in het Boekdrukkersbedrijf en de gezellenorganisaties. Een minderheid van Bondsleden weigert voor dit fonds, dat reeds in werking is getreden, contributie te beta Ion. daarmede het risico loopend van roye ment na vier weken premie-schuld en in verband daarmede vervallenverklaring van het lidmaatschap der vakorganisatie En waar bovendien in het typografisch bedrijf het verplichte lidmaatschap bestaat loopen de weigeraars de kans dat zij Nj de georga niseerde patroons uit den dienst worden ontslagen. In dit verband verdient het ver melding dat het. Hoofdbestuur van den A N. T. B, het standpunt inneemt dat, nu de meerderheid der leden zich voor het pen sioenfonds verklaard heeft, er niets anders opzit dan de konsekwonties daarvan leaari vaarden. Een groep leden der oppositie nu had op de huishoudelijke vergadering van 1 December twee moties ingediend, waar van de eene strekte tot het zich als afdee ling afscheiden van den A.N.T.B. en do an dere de bedoeling had, dat alle kosten, wel ke zouden voortvloeien uit een te voeren proces inzake het royement, gedragen zul Ion worden door de afdeeling I, onder voor behoud, dat de regeling der procedure in hunden zou blijven van het Landelijke Co mité van Actie. Na bestrijding dezer voorstellen door den voorzitter van het Hoofdbestuur, den heer F. van der Wal, werd tenslotte een motie, ten doel hebbend de voorstellen niet verder te behandelen, met een meerderheid van slechts 32 stemmen aangenomen. Van dp ongeveer 1300 aanwezigen bleken er circa SOU te hebben gestemd. Naar aanleiding van de wijze, waarop een en onder in genoemde vergadering was be handeld, had het Landelijk Comité van Ac tie heden in gebouw „Harmonie" een pro testvergadering belegd. De zaa) was goed bezet; het aantal der aanwezigen bedroeg naar schatting 250. De voorzitter van het Comité-bestuur, de heer G. D. Clausing, liet een fel woord van protest hooren over het feit. dot in de ver gadering van 1 December een vrije inee- ningsuiting der tegenstanders van het pen sioenfonds den kop is ingedrukt. De heele zaak zeide hij was van tevoren bekok stoofd, waarna tenslotte een geheel ver keerde meening naar voren is gebracht. Ernstig critiseei'de spr. de leiding van den voorzitter der bewuste vergadering, den heer Bakker, die z.i.' een vrije meening»- uiting heeft gesaboteerd. Het bestuur van het Comité van Actie heeft gemeend, tegen over de houding van het afdeelingsbestuur iets anders te moeten stellen; aanvankelijk was het bestuur van plan, een motie van wantrouwen tegen het afdeelingsbestuur in deze vergadering in te dienen: het heeft dit echter nagelaten in verband met de moge lijkheid, dat. de oppositie andere wegen wil inslaan. Heftige critiek oefende spr. vervol gens uit op de hetze, welke tegc-n zijn per soon in het „Grafisch Weekblad' wordt ge voerd. Van der Wol aldus spr wil het in zijn artikelen doen voorkomen alsof ik een scheuring in de organisatie wil bewerk stelligen, hij weet echter heel goed dat deze kwestie niet door mij is opgeworpen, doch dat zij uit de omstandigheden is voortge sproten. Indion wij echter als op, -<illc in .onze weigeringsactie blijven volharden en het Hoofdbestuur als gevolg daarvan het roye ment doorvoert, zal een scheuring onver-, mijdelijk zijn Wel wil echter het bestuur an het Landelijk Comité dcsgewenschl stappen overwegen, welke zullen leiden tot de samenstelling van een arbitrale, boven alle partijen staande commissie, teneinde een scheuring te vermijden en een objec tieve uitspraak te verkrijgen omtrent ar tikel 35, op hot pensioenfonds betrekking hebbende. Aan den anderen kant wil spr. van deze vergadering een uitspraak hebben, of zij bereid is, voort te gaan met het wei geren van premie-betaling Voor spr. staat vast dat geen royement mogelijk is, zelfs al bleven er nog 300 weigenaars over. Het referendum van het Landelijk Comité onder de leden heeft weinig opgeleverd, blijkbaar is men bang voor de gevolgen van het plaat sen zijner bandteckening. Ilct plaatsen daar van sluit echter niet uit om bij mogelijk gevaar voor het verlies van zijn betrekking van houding te veranderen. Spr. zelf is be reid, zijn eigen royement te riskceren en, mocht dit plaats vinden, een procedure te gen den Bond te beginnen. (Krachtig ap plaus.) Na dc inleiding van den heer Clausing werd door verschillenden uit do vergade ring het woord gevoerd. Over het algemeen bleek men er wel voor, het afdeelingsbe stuur voor een motie van wantrouwen te plaatsen; voorts bleken er bezwaren te zijn, wat betreft het uitlokken van een arbitrale uitspraak. Een dor woordvoerders verklaar de zich voor de stichting van een neutrale organisatie, die steun zou kunnen verleu nen aan menschen, die het slachtoffer hun ner oppositie zouden werden, Ook degenen, dio voorstanders waren van het blijven: weigeren der premie-betaling, vonden in de vergadering veel instemming. Bij zijn beantwoording der sprekers zei- de de voorzitter o ra dat hij weinig voelt voor de oprichting van non neutrale orga nisatie; de rust zou dan bij het afwezig zijn cener oppositie in den Bond tem tri. „eren, terwijl de kleine neutrale organisatie uit den aard der zaak weinig zou kunnen uit richten, Boter achtte spr. het, in den Boud een blijvende oppositionele groep te vor men (applaus). Tenslotte treed hij een beroep op de aanwezigen 0111 de kosten van een eventueel proces zelf to dragen. De vergadering heeft tenslotte besloten, de premie-betaling voor het pensioenfonds te blijven weigeren, liet royement af te wach ten cn naar aanleiding daarvan een civiele procedure to beginnen. Voorts werd beslo ten om de rovementsbrievcn terug te zenden aan de administratie van het pensioenfonds. De voorzitter dealde hierna nog mede, dat het bestuur nog deze weck een motie van wantrouwen in het afdeelingsbestuur opstel len en deze aan de verschil lende personelon opzenden zal EEN MOI.EN BEHOUDEN. Dank zij B. en V/. van Gouda. De historische korenmolen ,'t Slot" aan de# Punt te Gouda zal voor afbraak behoed worden De eigenaar van den molen zag zich op grond van voorgenomen doelmati ger electrificatie van zijn bedrijf genood zaakt tot gedeeltelijke afbraak. B. en W. van Gouda hebben evenwel den raad voor gesteld den eigenaar oen jaarlijkscho bij drage te verleenen van 150 ter vergoe ding van de schade, die voor hem uit het behoud van don molen voortvloeit DE NIEUWE POSTWAARDEN. De nieuwe boekjes hall Decem ber verkrijgbaar. De aanmaak van nieuwe postzegelboek jes, welke in verband met de tariefsverla ging noodig was, is zoover gevorderd, dat de boekjes omstreeks half December op de kantoren verkrijgbaar zullen zijn Do nieu we boekjes zijn in twee soorten vervaardigd t.w met 24 zegels van 6 cent en met 6 ze gels van elk der waarden, 1 1%, 5 en 6 cent. Het opdrukken met „6" van de voorra dige postbladen, hetwelk in verband met den varieerenden stand van het zegel, zeer veel werk medebracht, zal vermoedelijk eveneens nog in deze maand gereed komen; de nieuwe briefomslagen met zegelopdruk van 0 cent zullen echter niet vóór Januari a.s. kunnen worden opgeleverd Gast„Neem me niet kwalijk, maar waarom staren al die meisjes me zoo aan Dienster„Wei meneer, we betrekken al ons eten van de kookschool hiernaast en ais U die omelet niet lekker vindt, beteekent dat. dat ze allemaal voor nun eindexamen gezakt zijn," (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6