Inventaris-Opruiming KARPETTEN. LOOPERS. DERADIQRAAD GEEFT HET OP! Geen stap verder gekomen ZWEEDSCH SCHIP MET AVERIJ Te IJmuiden binnen gebracht Fa. I. W. West-Singel 12-13. VAN ACHTERBERGT, Telefoon 238. SPOEDVERGADERING DER KAMER? Vragen van den heer Mendels N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Enorm verlaagde priizen mxmm HET KASTEEL TE HOENSBROEK Zal het rijk helpen? HERHALINGSOEFENINGEN NIEUW HOTEL IN DE HOOFDSTAD Moderne outillage Op alle wollen en gestikte Dekens 15 tot 20 °|o extra korting. nF FAAM langestraats FEUILLETON. HET ONBEREIKBARE Hij is er niet in geslaagd een meerderlieids-advies uit te brengen Zaterdagmiddag is bepaald, dat dc golf- Iengte-vcrdeeling van Hilversum en Hui zen, zooals die thans geregeld is, ook zal gelden van 12 tot 18 Januari. Naar het „HbltL" uit goede bron ver neemt, is de Radio-Raad er niet in geslaagd om een meerderheidsadvies aan den Minis ter van Waterstaat uit te brengen over de verdeeling van den zendtijd. Practisch komt het hierop neer, dat dus de verdeeldheid in den Radio-Raad even groot is als daarbuiten, en dat de Minister dus eigenlijk met een aantal minderheids adviezen geen stap verder is gekomen. De mogelijkheid bestaat, dat de minister do zaak nu in den Ministerraad zal brengen, en dat zij vervolgens in de Tweede Kamer zal komen. IJmuiden, 5 Januari. Hedenmiddag te ongeweer twaalf uur heeft een IJmuider stoomtrawler, welke geassisteerd werd dooi een sleepboot van de fa. Weismuller te IJmuiden binnengebracht het Zweedscho vrachtstoomschip „Johann Sanno", waar van het roer bleek te zijn wcggeslagca Het schip dat deze averij bekomen heeft tijdens hevig stormweer op dc Noordzee, is, aangezien het stuurloos was, door den traw Ier op sleeptouw genomen en tot voor de IJmuider pieren gebracht, waar de sleep boot bij het in dc sluizen brengen verdere hulp verleende. Voor zoover bekend, is aan boord van het Zweedsche schip alles wel Nader vernemen wij, dat de „Johann Sanno" 1340 bruto reg. ton meet Het schip heeft drie dagen met averij op de Noord zee rondgedreven. Behalve, dat hot roer was weggeslagen heeft het schip ook vrij ern stige schade aan den voorsteven bekomen De „Johann Sanna", die een lading stuk goederen in heeft, zal naar Amsterdam worden gebrapht om daar te repareeren. Nader wordt gemeld, dat het Zweedsche stoomschip „Johann Sanna' door de stoom trawler „Zaanstroom IV" K.J.M. 197 van de „Zaanstroom" rederij te IJmuiden, is opge pikt en binnengebracht. HET KONINKLIJK GEZIN. Naar den schouwburg. "s-Gravenhage, 5 Jan. De koningin, prins Hendrik en Prinses Juliana hebben gisteravond in den Koninklijken Schouw burg de voorstelling bijgewoond van „De Groene Pleureure" en daarna, na afloop van dit stuk, de uitvoering van „Dc Bruiloft van Kloris en Roosje". In verband met de huiszoekingen bij de P.N.I. Het Eerste Kamerlid dc heer Mendels heeft den minister van koloniën de volgen- do vragen gesteld: Zijn de massale huiszoekingen, inbeslag nemingen en arrestaties, in tal van plaat sen op Java, Sumatra en Celebes enkele da gen geleden ten uitvoer gelegd tegenover besturen en leiders der Indisch-Nationale Partij, geschied na overleg tusschen bet Ned.-Indisch Gouvernement en den minis ter? Zoo ja, welke houding heeft de minister tegenover die voornemens aangenomen en welke feiten zijn den minister medegedeeld ter rechtvaardiging van deze buitengewone inbreuk op dc individueele vrijheid en op de vereenigingsvrijheid? Zoo neen, acht de minister dan in den inhoud der desbetreffende Aneta-telcgram- men (waarin reeds werd erkend, dat het onderzoek door dc politieke recherche van do „karrevrachten" in beslag genomen pa pieren weinig resultaat heeft opgeleverd), geen voldoenden grond gelegen om den gou verneur-generaal te verzoeken, hem onver wijld uitvoerige inlichtingen te verschaffen omtrent het gebeurde, met name of de pro cureur-generaal bij het hooggerechtshof ten deze op eigen initiatief gehandeld heeft, om trent de resultaten der getroffen maatrege len en omtrent de motieven, die tot dit op treden hebben geleid, en wil de minister de eventueel te ontvangen inlichtingen ter keu- nissc der Statcn-Gcneraal te brengen? Acht de minister op grond van hetgeen reeds is bekend gemaakt het niet waar schijnlijk dat een dergelijk massaal politio neel en justitieel optreden, onmiddellijk ge volgd op het jongste congres der Indisch- Nationale Federatie (P.P.P.K.I.). mede in verband met de politieke situatie in Britsch Indie, slechts bevrediging zal schenken aan behoudzuchtige en reactionnaire elemeuten, doch een uittartende en verbitterende wer king zal oefenen op groote groepen der in- heemsche bevolking, waardoor ook aan vankelijk gcraa'igde elementen lot radicaler doelstelling en strijdmiddelen zullen neigen en radicalen op hun beurt tot extremisti sche opvattingen zullen geraken? Wil de minister, eventueel na ontvangst der gevraagde inlichtingen, mcdedeolen, of bovenbedoeld optreden van het Ned.-In- disch gouvernement strookt met het door hem wenschclijk geacht beleid? Batavia, 3 Jan. (Aneta). Het college van gedelegeerden van den Volksraad heeft z. h. s. een motie aangenomen van de hce ren Kecsocmo Oetovo (Boedi Oetomo), Roep (P. E. B.), Soekawati (P. L. B.), Soejono (N I. V. B.) en De Hoog (I. E. V.), waarin ver klaard wordt, dat het college, rekening hou dend met de ongerustheid, die gewekt is bij alle groepen van de bevolking door hei UTRECHTSCHÏWEG 10 - TEL. 179 AMERSFOORT optreden tegen cenige nationalistische ver- ecnigingen, de regecring uitnoodigt, zoo mo gelijk reeds op den dag van do opening van den Volksraad, op 10 Januari, den Volks raad in te lichten omtrent de algcmcene resultaten van het ingestelde onderzoek door dc politie. Het lid van den Volksraad, de heer Fruin (Vad. Club), heeft schriftelijke vragen tot de regcering gericht, waarin hij vraagt, of de legeering het niet eindelijk tijd acht, dat de procureur-generaal requisitoir neemt te gen de Partij National Indonesia om dc P. N. I strijdig te verklaren met dc openbare orde. Voorts vraagt de heer Fruin of de regeering bereid is, in afwachting, daarvan, het recht van vergadering over geheel Ncd.- Indic voor de P. N. I. te beperken. Naar men meldt heeft de heer D. Wijn koop telegrafisch bij den voorzitter een spoedvergadering aangevraagd van de Tweede Kamer in verband met de inval len dor politic op verschillende plaatsen in Ncd.-Indie. 's Gravenhage, «1 Januari. De Raad van State, afd. voor do geschillen van be stuur, heeft gisteren behandeld een beroep van den Raad der gemeente Hoensbroek tegen een besluit van Gedep. Staten van Limburg, waarbij goedkeuring was onthou den aan een besluit van genoemden Raad, waarbij een jaarlijksch subsidie van 5000 werd verleend aan de verecniging „Ave Rex Christus", die het kasteel Hoensbroek heeft aangekocht en dit wil restaureeren. Gedep. Staten oordeelden, dat de kosten van restauratie 200.000 zouden bijdragen en dat genoemde vcreeniging deze restau ratie niet ten uitvoer zal kunnen brengen tenzij met medewerking financieel van het Rijk. Namens B. en W. van Hoensbroek voerde eerst als gemachtigde het woord mr. v. d. Kroon uit Hoensbroek, die betoogde dal de restauratie van dit kasteel een eminent belang der gemeente is. Het kasteel is de iaatst overgebleven kunstschat van deze mijnwerkersgemcente, waarin overigens slechts schoorsteencn staan. Het zou een ruïne worden als niet voorzien wordt in de fecte daken enz. Voorts trad nis gemachtigde van het ge meentebestuur op mr. Onland uit Heer len, die de feitelijke gronden bestreed, w'aarop Gedep. Staten het raadsbesluit had den vernietigd. Mr. Jasper optredend namens Ged. Staten, merkte allereerst op, dat ook Ged Staten gaarne willen medewerken aan de restauratie van het kasteel, maar dat zij aan een subsidie, dat onder de omstandig heden als de onderhavige is verleend, geen goedkeuring kunnen vcrlcenen. Een beroep op den financieelen toestand van de ge meente gaat vlgens spr. in dat geval niet op. Het gevraagde bedrag is volgens spr. alleen bestemd voor behoud van deze ruïne, en dit nu is geen gemeentebelang. Is er zoo vroeg spr. cenig uitzicht dat de waarborgen door dc Vereeniging Ave Rex Christus tot stand zullen komen? Hiervan hebben Ged. Staten tot dusver niets vernomen, en zoolang zoodanige waar borgen niet aanwezig zijn, kunnen Ged. Staten hot raadsbesluit niet goedkeuren. Na repliek v an mr. Van der Kroon cn mr. Onland merkte een der leden van de Ver eeniging nog op, dat er onderhandelingen gaande zijn met het Rijk om tot restau ratie te komen. Wanneer het Rijk medewer king verleend, dat zal de vereeniging zich ook tot de provincie wenden. Dc Kon. beslissing volgt later. Welke lichtingen moeten opkomen Blijkens de binnenkort verschijnende „Legerorders" zullen in 1930 voor herha lingsoefeningen onder dc wapenen komen van dc lichtingen 1925 cn 1927, van de regimenten infanterie (inbegrepen grena diers cn jagers) en de compagnieën hospi taal-soldaten met uitzondering van de ziekenverplegers, de korporaals en solda ten 17 en de onderofficieren 24 dagen; van do lichtingen 1924 en 1927 van het regiment wielrijders, de regimenten onbe reden artillerie, het regiment kustartillerie, het korps luchtdoel-artillerie, het regiment genietroepen, de schoolcompagnie torpedis- ten, de schoolcompagnie van den motor- dienst cn de compagnie intendancetroepen, dc korporaals en soldaten 17 cn de onder officieren 24 dagen; van de lichting 1924 der schoolcompagnie pontonniers, en van de lichting 1927 der schoolcompagnie pontonniers, voor zooveel laatstbedoelde lichting betreft de dienst plichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening behoorden tot do eerste en de tweede ploeg, dc korporaals cn soldaten eveneens 17 dagen en de onderofficieren 2i dagen; van de lichting 192-4 der regimenten hu zaren, met uitzondering van de postduiven- verzorgers, doch met inbegrip van de dienstplichtigen, dio op 1 October 1930 van die regimgnten naar de treinafdeelingen der artillenebrigades overgaan, dc korpo raals en soldaten 13 dagen en de onder officieren 20 dagen; vail do lichting 1927 der regimenten hu zaren, met uitzondering van dc postdui- vcnverzorgers, de korporaals en soldaten 20 dagen cn de onderofficieren 27 dagen; van dc lichting 1927 der regimenten huzaren, voor zooveel betreft de postduiven" verzorgers, de korporaals en soldaten 13 da- en en de onderofficieren 20 dagen; van de lichting 1921 der regimenten veld artillerie en het korps rijdende artillerie, de korporaals en soldaden 17 en de onder officieren 24 dagen; van de lichting 1924 der treinafdeelingen van de artillerie-brigades, met uitzonde ring van de dienstplichtigen, die op 1 Oct. 1930 van de cavalerie naar die afdeelingen overgaan, alsmede van do lichting 1927 van de treinafdeelingen der artillerie bri gades, met uitzondering van de paardenop- passers der cavalerie, die naar deze afdee Ungen zijn overgegaan, de korporaals en soldaten 17 en de onderofficieren 24 dagen: ten slotte van de lichting 1927 van de treinafdeelingen, voorzoover betreft do paarden-oppassers der cavalerie, die naar deze afdeelingen zijn overgegaan, dc kor poraals en soldaten 20 cn de onderofficieren 27 dagen. In elke gemeente doet do burgemeester zoo spoedig mogelijk een openbare kennis geving, welke aangeeft welke groepen van dienstplichtigen in 1930 voor herhalings oefeningen moeten opkomen en hoe lang deze oefeningen voor elke groep zullen duren, met vermelding van de data. DE WIJZIGING DER DRANKWET, Plaatselijke keuze eruit gelicht? Naar de N. Haarl. Ct. verneemt, zou het in do bedoeling liggen van de regeering om uit de wijziging der Drankwet, die, zooals in de Tweede Kamer is meegedeeld, half Februari op de agenda der Kamer zou wor den gesteld, de bepalingen omtrent do Plaatselijke Keuze te eliminceren. Dit met het oog op het feit, dat men deze zaak, die reeds tweemaal bij initiatief-ont werp aan de orde werd gesteld, later liever bij een afzonderlijk wetsontwerp zou wil len regelen. Hel bekende café Parkzicht aan de Stadhouderskade Amsterdam, 4 Jan. Elk Amsterdam mer en ook tallooze niet hoofdstedclingen kennen het gebouw Parkzicht, dat in 1895 op den hoek van Stadhouderskade en Hob- bemastraat is opgericht met tot hoofddoel het exploiteeren van een café-restaurant, kegelbaan, feest en vergaderzalen, benevens een 5 tal woon- en winkelhuizen aan de HobbcmastraaL Het gebouw heeft in den loop der jaren heel wat veranderingen on dergaan, zoo moest in de jaren 1915 en 1918 tot een belangrijke uitbreiding worden ergegaan. Ofschoon uitsluitend een café en restaurant werd gedreven, zoodat het gebouw dus over geen enkele logeerkamer beschikte werd het in de wandeling gewoon lijk hotel Parkzicht genoemd, met het ge volg dat vrijwel iederen dag brieven bin nenkwamen waarin verzocht werd „op dien cn dien dag een kamer te willen reservee ren." liet aantal aanvragen om logies nam dermal* toe mede in verband met de gunstige ligging dat in 1928 besloten werd, de woon en winkelhuizen aan de Hobbemastraat te amoveeren en ter plaatse een hotel te stichten, wat aan alle moderne eischen zou kunnen voldoen. Zoo werd de naam veranderd in „Parkhotel en Restau rant" terwijl, eveneens in 1928, de aan de gebouwen der N. V. grenzende garage aan de Stadhouderskade werd aangekocht, wel ke garage-geheel gerestaureerd, centraal verwarmd cn voorzien van boxen thans ruimte biedt aan circa 40 auto's, zoowel oor de toekomstige gasten van het hotel als voor particulieren. Hedenmiddag is het hotel officieel ge opend door den president-commissaris, den lieer Judell, die er in zijn korte speech op wees dat de nieuwe inrichting niet bij het meest moderne hotel, ook in het buitenland, behoeft achter te staan. De waarheid van deze woorden hebben wij kunnen controleeren bij onzen rond gang. Het hotel bevat 60 kamers en 34 bad kamers, welke aan de hoogste eischen op het gebied van degelijkheid cn comfort vol doen. Alle kamers zijn, voor het buitenslui ten van koude, tocht en hinderlijke gelui den, van dubbele ramen en deuren voor zien, terwijl voor de gasten, welke hun in trek zullen nemen in een kamer zonder aangrenzende badgelegenheid, een vrijo badkamer ter beschikking staat. Bij de huur van enkele kamers is die van een aangren zend vertrek met waschtafel en toilette be grepen. Bijondere vermelding verdienen de prachtige en effectvolle gebrandschilderde ruiten in het trappenhuis, welke ruiten en het overige gebrandschilderde glas naar teekeningen van Huib Hans door de firma N. Ie Nebel te Haarlem vervaardigd zijn. De voorstellingen op deze ruiten hebben betrekking op het hotel- en reiswezen door alle tijden. Voorts bevat de gevel van het hotel prachtige, door den beeldhouwer J. C. Schultsz aangebrachte voorstellingen van „Het reizen door alle tijden" cn „de vijf we* relddeelen", de laatste dienen tot onder steuning van don luifel. De uitbreiding is geschiedt ónder leiding van den Amsterdamschen architect A. J. Joling, in samenwerking met den heer H. Polano ingenieur te Den Haag. EEN AVONTUURLIJKE NACHT. 's-Gravenhage, 4 Jan. Dc in den Nieuwjaarsnacht op heeterdaad in de wasscherij van don heer T. te Loosdui nen betrapte inbreker B., is heden naar het Huis van Bewaring overgebracht W L. I In H If I by d0 Varkenemarkt Eenzaamheid is een vriendin van groote geesten, maar een plaag voor kleine zielen. SMILES. (BEYOND) dour JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 92 „'Ah dat heb ik er ook altijd van ge dacht Geen van beiden had ooit geweten wat dc ander hieromtrent dacht. Gyp zeide zacht „La vie est vaine Un peu d'araour, Un peu de liaine. y" Et puis bonjour Iets wat niet heelemaal een gegrom en evenmin een lach was, kwam uit Winston's diepten, en, terwijl hij naar dc lucht keek, zeidc hij „En wat ze God noemen, wat is dat per slot Alleen maar het allerbeste, dat je uit jezelf kunt halen niets meer voor zoover ik kan zien. Je kunt je voor den drommel toch niet meer voorstellen dan je kunt. Je zou er anders naar verlangen in het vrije veld te sterven, net zooals Whyte Melville. Maar er is één ding dat ik nooit bogTepen heb, Gyp. Z n heelo leven door probeert een mensch een van hart met een ander te zijn. De dood komt, en daar ga jeWaarom heeft men dan liefgehad, als rnen elkaar toch niet meer ontmoet daarna „Ja. als het daarvoor niet was, wat zou ons dan alles kunnen schelen Maar maakt het verlangen elkaar weder te ontmoeten, het daarom waarschijnlijker, vader Do wereld zou niet kunnen bestaan zonder lief de. Misschien is iemand of iets liefhebben met je heele hart wel ales in zichzelf." Winston staarde voor zich deze opmer king ging hem een beetje te diep. „Jaa", zeide hij ten laatste. „Ik dena vaak dat de godsdienstige lui hun geld op sparen om het allemaal te zetten op één paard, dat nooit zal loopen. Ik herinner me dc Yogi's in Indie. Die zaten daar maar, cn dit vroolijke wereldje kon, voor zoover het hun betrof, rotten zij meenden dat zij het in het hiernamaals goed zouden heb ben. Maar als het nu eens niet uitkomt Met een glimlachje antwoordde Gyp zacht „Misschien probeerden ze wel om alles in eens lief te hebben." „Een zonderlinge manier om dat le too- nen. Ln. verduiveld nog toe, er zijn ook zooveel dingen, die men niet lief kan heb ben Kijk dat maar eens llij wees naar boven. Tegen den grijzen stam van een beuk hing een bordje, waarop de vcrsch-geschilderde woorden VERBODEN TERREIN. EIGEN WEG. .,Uat bordje is boven liet beele leven ge spijkerd en boven het hiernamaals even goed. Enfin, we zullen ze geen kans geven om ons er af to jagen. Gyp." Te.rwijl zij haar hand door zijn arm liet glijden, drukte zij zich dicht tegen hem aan. „Neen, vadertje, u en ik zullen meevaren met den wind en de zon, en de boomen en het water, net als Procris op mijn schil derij." J. - O. HOOFDSTUK VI. Dat de man een merkwaardigen en ge- compliceerden aard heeft, voor zoover het liefdezaken betreft, wordt niet voldoende toe gegeven door vrouwen, mannen van weten schap, geestelijken, rechtsgeleerden en an dere beoordeelaars van zijn gedragingen. En dit is vanzelf sprekend, daar zij allen in zakeren zin belang hebben bij zijn onbe vangenheid. Zelfs journalisten zijn in het complot om hem minder verkeerd voor tc stellen dan hij is en noem' n hem met versierende epi- tctha, wanneer zijn hart ook maar een graad van den rechten weg afwijkt. Bryan Summerhay was noch merkwaardiger noch gecompliceerder dan zijn soortgenooten die hem zouden veroordeelen omdat hij met de middernacht-express uit Schotland vertrok met twee zeer verschillende gewaarwordin gen een spijtig terugverlangen naar zijn nichtje, het meisje, dat hij achterliet, cn een verrukkend verheugen op het weerzien van dc vrouw naar wie hij terug ging. Hoe was het mogelijk dat hij dat tegelijk kon voelen Tegen alle wetten in, zouden vrouwen en andere moralisten zeggen. Edoch het hart van den man kent geen wetten. Hij vond het volmaakt in orde, liggend in zijn bed in den slaapwagen, te denkan aan Diana, zooals zij hem zijn thee aanreikte of zooals zij naar hem opkeek, wanneer hij de bladen omsloeg van haar liederen, met die verleidelijke schalkschheid om oogon en mond en toch het volgende oogenbik van tp tot teen te trillen van verlangen Gyp's armen om zich heen te voelen, haar stem te hooren, haar in de oogen te zien en zijn lippen op de hare te drukken. .Wanneer hij in plaats van terug te gaan naar een geliefde, op weg geweest was naar huis naar zijn vrouw, zou hij geen grein tevredencr hebben kunnen zijn, misschien zelfs minder. Hij was op weg terug te keeren naar de liefde en het samenzijn welke, dat wist hij, vóór hem geostelijk en lichamelijk de diep ste waren, die hij ooit zou hebben. En toch kon hij een beetje terug verlangen naar dat roodharige meisje en dat nog wel zonder eenig zelfverwijt. Vreemd maar waar In dit eigenaardige schommelen van zijn gevoelens sliep hij in, droomde van alles en nog wat, zooals alleen mannen in den trein dat doen, werd wakker door de holle stilte in een of ander station, sliep weer uren, naar het scheen, en werd nog wakker in hetzelfde station, viel ten laatste in een ge zonden slaap en ontwaakte bij klaarlichten dag in Willesdon. Terwijl hij zich haastig kleedde, had hij maar één emotie, één ver langen bij Gyp te komen. Glimlachend leunde hij in het rijtuig, de handen diep in de zakken van zijn ulster, en vond zelfs den geur van het mistige Londen heerlijk. Waar zou zij zijn, wachten in de hal van het hotel, of nog boven Niet in de halHij vroeg naar haar kamer en ging naar boven. Zij stond bewegingloos in den versten hoek, doodelijk bleek, trillend van het hoofd tot de voeten met een langen zucht sloot zij de oogen toen hij zijn armen om haar heen sloeg. Hij voelde haar bijna flauw vaJlen in zijn omhelzing, zijn lippen gedrukt op de hare; en ook hij had geen besef van iets anders dan dien langen kus. Den volgonden dag gingen zij op reis naar een kleine plaats niet ver van Fécamp, aan de Normandische kust, waar alles groot is, dc mcnschen, de dieren, de onomheinde velden, de erven der boerderijen, in 't vier kant omgeven door hoogc boomen, de luch ten, de zee, tot zelfs de bramen. En Gyp was gelukkig. Maar tweemaal kwamen er brieven in dat al te bekende handschrift, met het Schot- sche poststempel. Een spook wordt grooter in het donker, neemt vaste gedaante aan in den mist. Jaloezie wortelt niet in redeneeringen maar in het wezen dat het voelt en haar wezen had wanhopig lief, en voelde fier. Jaloezie wortelt op den bodem van den twijfel. Zelfs wanneer haar trots haar zou hebben toegestaan te vragen, wat dan nog Zij zou zijn antwoord niet geloofd hebben. Natuurlijk kon hij zeggen, al zou 't alleen zijn uit medelijden, dat hij aan geen andere vrouw ooit dacht. Maar, per slot, het was toch slechts een hersenschim. Er waren tijden in die drie weken, waarin zij voelde dat hij haar wer kelijk liefhad enzij was gelukkig. Zij gingen terug naar het Roode Huis op het eind van de eerste weck van October. Kleine Gyp, terug van de zee, was nu een bijna volleerde rijdster. Onder de auspiciën van oude Pettance had zij gestadig gereden door de wilde velden bij de hal, die zij de wildernis noemde, schrijlings zittend op den muiskleurigen pony, kaarsrecht met haar stevige bruine beencn, haar opgewonden donkere oogen, haar rossige korte krullen op en neer wippend op haar rechten, klei nen rug. [(Wordt yeryoIgiLj

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 4