BeS dan op No. 42 Hebt U een Taxi of Auto noodig? PRIMO'S HEENGAAN Duidelijke taal SMUTS PRIJST DEN VOLKENBOND AAN Spreker verre van optimistisch BULGARIJE NOEMT 'N BEDRAG Bestudeering van het aanbod KALENDERHERVORMING IN RUSLAND GEWELDIGE BRAND TE ÜSTRAU Twee ernstig gewonden IBN SAOED BEHAALT DE ZEGE De opstandelingen verslagen SPOORWEGRAMP IN NOORD-AFRIKA Een groot aantal slachtoifers OOST-INDIE „1930, HET JAAR DER REVOLUTIE" Het kind en de politiek -DE ACTIE DER P.N.L M a d r i d, 6 Jan. In een onderhoud met een vertegenwoordiger van de Noticiero del Lunes over het politiek program voor 1930 verklaarde Primo de Rivera van plan te iljn de laatste hand te leggen aan zijn werk cn de regeeringscrisis voor te bereiden, die zich over enkele maanden zal voordoen. Hl voegde eraan toe, dat dit in Spanje de eerste keer is, dat de regeering zelf haar Aftreden voorbereidt en dat zelfs meer dan een half jaar te voren. Wordt de ontwapening ter zee een mislukking? New York (stad), 6 Jan. Smuts heef! alhier in het gebouw van de Metropolitan Opera een rede gehouden op een feestver- gadering, georganiseerd in verband met het feit, dat de Volkenbond 10 jaar bestaat Er waren 400 hoorders. Smuts voorspelde, dat er een stelsel zal komen van conferenties van de naties onderling, om bestaande ga schillen bij te leggen, liever dan gebruik te maken van het oude middel \an oorlogvoe ren. Een krachtige openbare meening, gekant tegen conflicten met de wapenen, zou op den duur den oorlog verbannen. Smuts liet zich vol lof uit over wijlen pre sident Wilson als een van de stichters van den Volkenbond. Verder voorspelde Smuts, dat de vlootconferentle te Londen niets zal opleveren, tenzij een krachtige publieke opinie zich laat gelden. Boston, 6 Jan. In een interview ver klaarde generaal Smuts, dat hij het denk beeld van Hoover niet deelt, om schepen die in oorlogstijd levensmiddelen vervoeren onschendbaar te verklaren. Hij voegde er aan toe, dat men dit denkbeeld, dat den oorlog minder wreed zou maken, reeds dik wijls heeft trachten toe te passen, maar deze pogingen zijn steeds bij de eerste ge legenheid mislukt. Gemiddelde annuïteit van tien millioen goudfrancs bij overeenkomende met de betalingscapa citeit vau Bulgarije. Loucheur heeft erop gewezen, dat dit be drag 33 pet. beneden het bedrag van Parijs en 20 pet. beneden hot later door de com missie voorgestelde blijft. Niettemin is er nu een aanbod, dat overwogen kan worden. Een kleine commissie is daarna voor de bestudeerlng van het aAnbod gevormd. Deze commissie zal Donderdagochtend te half elf met de Bulgaarschc delegatie vergaderen en Donderdagnamiddag om half vier zal de ge- heele commissie weer bijeenkomen ter be spreking van hot rapport, haar door de beperkte commissie over te leggen. De hoop bestaat, dat men Donderdag met deze kwestie gereed zal komen. Ook de Russische staatsplannencommis- sie heeft dezer dagen de kwestie van de kalenderhervorming onder oogen gezien, lezen wij in de N. R. Ct. Er waren bij haar meer dan honderd voorstellen terzake in gekomen. De vergadering, waaraan verte genwoordigers van regeering, wetenschap pelijke instellingen en vakvereenigingen deelnamen, vereenigde zich met de stel lingen van den inleider: de kalender moet zich aanpassen bij de nieuwe voorwaarden van maatschappelijk loven en productie; iedere maand moet een gelijk aantal werk dagen tellen; het begin van het economi sche en van het burgerlijke jair moet sa menvallen. Volgens zijn voorêtel begint de jaartelling met het jaar van de revolutie, zoodat 1930 het jaar XIII wordt. Burgerlijk en econo misch jaar beginnen op 1 November: de eerste maand blijft echter November hee- ten enz. De namen van de dagen moeten z.i. in elk geval veranderd worden; hoe. liet hij onbeantwoord. Van de 365 (366) dagen des jaars zijn 360 werkdagen on 5 (6) revolutionnairo feest dagen. Het werkjaar van 360 dagen wordt verdeeld in vier kwartalen van 00 dagen, bet kwartaal in drie maanden van 30 da szen. De maanden, waarin revolutionnaire feestdagen vallen, worden met het aantal verlengd. De maind telt drie dekaden van tipn of zes weken van vijf dagen. De nieuwe kalender zou met ingang van 1931 ingevoerd kunnen worden. Definitief is natuurlijk ook dit ontwerp niet. 's-G ravenhage, 7 Jan. In de vergade- Sing der commissie voor do niet-Duitscho 1 erstelvraagstukken, die hedennamlddag is 3 lortgezet, zijn, naar in een Engelsche pers- c nferentie is meegedeeld, voorstellen aan L ilgarije besproken, waarbij de Bulgaar- s. ie gedelegeerden Molloff en Bouroff te- g. ïwoordig waren. lolloff uitte den wensch, dat alle vraag- st '.eken, voortvloeiende uit het verdrag van Ni illy, geregeld zullen worden. Hij ver- W€ voor wat betreft de vaststelling der am ilteiten naar de rede die Bouroff te Pai 's en gisteren hier gehouden heeft, war in hij betoogd heeft, dat de voorge stel 1 sommen de Bulgaarsche betalincs- capc iteit te boven gaan. (De gemiddelde anni teit was in Parijs vastgesteld op 15 mill en goudfrancs, welk bedrag tot 12H milli en is verminderd). De Bulgaarsche de legatie heeft, naar Molloff betoogde, lang over de kwestie beraadslaagd en hij kon slechts bevestigen hetgeen reeds was gecon stateerd omtrent den algemeenen toestand van Bulgarije, en daaraan toevoegen, dat sinds de onderhandelingen te Parijs de fi- nancieele toestand zelfs slechter is geworden, In 't bijzonder wat betreft de hoeveelheid vreemde valuta in de Bulgaarsche Natio nale Bank. Bulgarije was verplicht rekening te houden met de mogelijkheid van een mo ratorium, indien de algemeene toestand niet verbeterde. Spr. wilde geen bedrag noemen, maar er wel op wijzen, dat een belangrijke vermindering van de gevraagde som niet alleen wenschelijk, doch noodzakelijk was. Bulgarije zou moeten vasthouden aan art 122 van het verdrag van Neuilly of een tekst, die overeenkomstige voorwaarden be vatte. Loucheur dankte Molloff, doch wees er op, dat hij geen cijfer genoemd had tegen over dat der commissie. Het verdrag van Neuilly voorziet in onvoorwaardelijke be talingen en dit onvoorwaardelijk moet in den meest absoluten zin worden opgcvaL 6pr. noodigde Molloff uit een cijfer te noe men. Molloff heeft hierop na een korte beraad slaging der Bulgaarsche gedelegeerden uit eengezet, dat niet alleen dc Bulgaarsche re geering. maar het geheele Bulgaarsche volk een uiteindelijke en definitieve regeling wenscht, doch dat het een overeenkomst, die het teekent, ook loyaal wil uitvoeren, hetgeen bij aanvaarding van het voorstel der commissie niet mogelijk is. Spr. noem de vervolgens een gemiddelde annuïteit van 10 millioen goudfrancs als ten naaste Minerale oliën geven hel vuur gretig voedsel Praag, 7 Jan. (H.N.) In de parafine- afdeellng der Oderfurter fabriek van mine rale oliën bij Maehrisch-Ctetrau ie vanavond door onbekende oorzaak een brand uitge broken, die zich zeer 6nel uitbreidde, zoo dat na twee uur vijf gebouwen van de drie fabriekscomplexen, wairin met twaalf h> draulische persen parafine was verwerkt, in vlam stonden. De parafine. die voor het grootste gedeelte in onderaardsche reser voirs werd bewaard. 6raolt door de hitte en vormde voor de brandende gebouwen een ontzaglijke vuurzee. Talrijke ontploffingen hadden plaats waarbij groote vuurzuilen op stegen. Uit het eerst in brand geraakte ge bouw werden twee arbeiders met ernstige brandwonden geborgen. Er Ioopen geruch ten. dat één vrbeider vermist wordt. In de onmiddellijke nabijheid van de brandende gebouwen, waarvan wel niets be houden zaJ blijven, bevinden zich een pe- troleumraffinaderij en het hoofd reservoir an de fabriek. Gelukkig is de richting van den wind gunstig, zoodat de brandweer er vermoedelijk In zal slagen de raffinaderij te behouden. Alle spuiten uit de omgeving zijn ter plaatse. De brand, die om 8 uur uitbrak, duurde vanavond om 11 uur onverminderd voort. De geweldige vuurzee is over heel Ostrau te zien. DE OVERTREDINGEN VAN AMrRIKA'S DRANKWET. De toestand in de hoofdstad. Washington, 6 Jan. Na een buiten gewone zitting, die drie maanden duurde en die een speciaal onderzoek gold naar de dranksmokkelarij te Washington, beeft de federale groote Jury heden besloten, dat „de hoofdstad niet het samenraapsel van ontucht cn wetteloosheid is, waar zij voor uitgegeven werd". De jury kwam lot de ge volgtrekking, dat de toestanden te Washng- ton niet erger zijn dan elders in de Ver eenigde Staten. HOOVER'S AFSCHEIDSSPEECH Do a.s. Londonsche conforentlo. New-York, 8 Jan. President Hoover heeft bij het afscheidsfeest van de Araeri- kaanscho delegatie voor de Londensche con ferentie, een toespraak gehouden, waarin hij er op wees, dat de ontwikkeling van den wereldvrede in hooge mate zal afhan gen van het succes of de mislukking der Londensche conferentie, die zeer waar schijnlijk de belangrijkste conferentie voor langen tijd zal zijn. Hoover ontveinsde zich de moeilijkheden niet, doch is overtuigd dat deze niet onoverwinlijk zijn. De conferentie moet niet alleen tot een beperking van de uitgaven voor de bewapening leiden, doch een werkelijke vermindering van de bewo- pening tan gevolge hebben. De uitslag van de conferentie moet alle natiën de noodige veiligheid waarborgen. Londen, 7 Jan. (V.D.) Volgens een be richt uit Jeruzalem aan do Times zijn "eisal-e'Dovvisj en Je resten van zijn opstandelingen leger ioor de troepen on- ler bevel van koning ibn Saoed definitief /erslagcn. Feisal zelf is op de vlucht. Er Is een bevel tot zijn uitzetting uit Irak uitgevaardigd. Hij zal waarschijnlijk niet door Syrië of Transjordanië kun nen leizen. Hij is thans bijna in geheel IBN SAOED. Arabië een verban- nene. De strijd van Koning Ibn Saoed tegen hem wordt thans definitief als geëindigd beschouwd. HET HUWELIJK VAN DEN ITALIAANSCHEN KROOPRINS. Een vliegverbod. Rome, 6 Jan. (V. D.) Een van de vele maatregelen, welke genomen zijn om orde verstoringen bij hel huwelijk van den Ita- liaanschen kroonprins met prinses Marie José te voorkomen, is het vliegverbod in geheel Italië van nu tot na de huwelijks plechtigheid, welke Woensdag plaats zal hebben. NIEUW TYPE VLIEGTUIGEN BIJ DE ROYAL AIR FORCE. Londen, 6 Jan. (V.D.) Bij de Royal Air Force is heden een nieuw type vliegtuigen in gebruik genomen, welke een zeer groote snelheid kunnen ontwikkelen. Zij zijn het directe resultaat van de ondervinding, bij de wedstrijden om de Schneider-Cup op gedaan. Verklaird wordt, dat zij de ge varen en groote kosten, aan deze competi ties verbonden, rechtvaardigen. De motoren, waarmede de Britsche vliegtuigen, welke 'l wereld-snelheidsrecord hebben gebroken, waren voorzien, zijn in de nieuwe oorlogs- vliegtuigcn ingebouwd. DE A.S. VLOOTCONFERENTIE. Een internationaal banket. Macdonald Woensdag naarLon- den. Uit Londen wordt d.d. 6 Januari aan dp N. R. C gemeld: Voor het internationale banket bij gelegenheid van de opening der vlootconferentie op 20 Januari, dat door Rarasay Macdonald zal worden gepresi deerd, zijn 300 uitnoodigingen verzonden Op het banket, gevolgd door een groote yceptie- in Lancaster House, zullen Ramsay Macdonald en zijn dochter Ishbel als gast heer en gastvrouw optreden. Rarasay Macdonald zal, naar het heet, Woensdag in plaats van Donderdag, zoo als eerst was vastgesteld, uit Lossiemouth naar Londen lerugkeeren. Zij verblijf In Lossie mouth moet hem veel goed gedaan hebben HIJ zal onverwijld besprekingen houden met Wakatsoeki en de Japansche delegatie voor de vlootconferentie. HET „HOOGVERRAAD-PROCES"- BESSEDOFSKI. Kof no, 6 Jan. (V.D.) Naar uit Moskou gemeld wordt, zal het proces tegen een voormaligon ambassaderaad te Parijs, Bes- sedofski. 8 Januari a.s. aanvangen. Besse- dof6ki wordt beschuldigd van hoogverraad en verduistering van den staat toebehoo- rende gelden. Daar hij geweigerd heeft zich naar Moskou te begeven, zal het proces bui ten zijn tegenwoordigheid plaat6 hebben. Het proces wordt met gesloten deuren ge voerd. Hot vonnis wordt reeds tegen 9 Ja nuari tegemoetgezien. MOORDENAARSBENDE AANGEHOUDEN. Praag, 7 Jan. (H.N.) In de buurt van Kóniggratz zijn verschillende personen ge arresteerd, die verdacht worden zich aan een aantal moorden schuldig gemaakt te hebbe.i. De voornaamste beschuldigde is een boerin uit Polen, wier man in 1919 vermourd werd gevonden. Een paar jaar later heeft dezelfde bende nog een koopman en een vloesch! uwer vermoord. ZELFMOORDEPIDEMIE TE MUNCHEN. M n c h e n, 7 Jan. (H N.). Ook te Mün- chen neemt het aantal zelmoorden den laat ste» tijd op ontstellende wijze toe. Zondag en Maandag hebben in het geheel niet min der dan li personen de hand aan zich zelf geslagen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Vier dooden. Madrid. 7 Jan. (V. D) Door lot dus verre onbekend gebleven oorzaak is in de nabijheid van Burgos een autobus van een brug gestort. Vier der inzittenden werden gedood, tien anderen zwaar gewond. MERKWAARDIGE UITING VAN DE SOIR. „Annuleering van alle schulden.*1 Parijs 7 Jan. (H. N.) De Franscho avondbladen verdedigen mot buitengewone levendigheid het Fransche standDunt in de kwestie van het moratorium Het geschil over den betalingstermijn heeft volgens de Temps veel van zijn scherpte verloren. In dien geheimraad Kastl kan bewijzen dat de deskundigen bij de beraadslagingen te Pa rijs het er over oens geworden zijn de be talingen op het einde van de maand te doen geschieden, zal men van geallieerde zijde deze kwestie laten vallen. Over de sancties bewaren de méesto bladen het stilzwijgen, behalve ue links gerichte Solr, die de vol gende beschouwing geeft: Men mag zijn ooren niet sluiten voor de waarschuwingen die van alle kanten komen. Het zijn niet alleen de beste mannen in Duitschlund, die voor een Fransch-Duitsche toenadering op komen en van meening zijn, dat Duitsch- land op den duur der Young-annuïteiten niet zal kunnen betalen. Ook de zakenlie den van alle andere landen zijn dezelfde ïnecning toogedaan. De eenige denkbare op lossing, die tot nu toe strandde op hot egoisme der Ver. Staten, is de gelijktijdige annuleering van allo schulden. FEESTELIJKHEDEN TE RL ME Een kleurrijke stoet Rome, 7 Jan. (V. D.) Heden had ter gelegenheid van het huwelijk van kroon prins Umbcrto en prinses Marie José eon groote parade plaats van boeren en boerin nen uit alle dcelen van Italië in hun natio nale costumes, waaraan niet minder clan 4500 personen deelnamen. Vanaf het Quiri naal namen kroonprins Umberto en prinses Marie José en de andere vorstelijke gasten den stoet in oogenschouw. Voorop reden bewoners van het eiland Sardinië in korte jnsjes en wollen kaplaarzen. Voorts volg den bewoners van Picmont uit Noord-Ita- lió en Gcnueezen, die hun schoone liede ren zongen en aan de toeschouwers olijf takken aanboden. Een groote groep uit Ro- magna veroorzaakte luide toejuichingen der menigte. Deze stoet is de meest kleur rijke, die ooit in Rome is aanschouwd. Prinses Marie José bl] den Paus. Zes leden van do Belgische Koninklijke familie, koning Albert, koningin Elisabeth, de kroonprins en zijn echtgenoote prinses Astrid, de graaf van Vlaanderen en prinses Marie José zijn vandaag door Z. H. den Paus in het Vatikaan ontvangen. Het eerst had de ontvangst plaats van den koning en de koningin, in de kleine troon- kamcr onderhield Z H zich 20 minuten met de vorstelijke bezoekers Vervolgens werden prinses Mario José en de beide prinsen door den Paus ontvan gen. Nadat Z. H. zich ongeveer 10 minuten met de bezoekers onderhouden hnd. werden de overige leden van het gezelschap tot de zaal toegelaten. Na het bezoek kwamen do hooge gasten bijeen in de villa Mantovani, waar een foto werd gemaakt. Prinses Marie José was zeer onder den indruk van haar bezoek aan den Paus. Later op den dag brachten de vorstelijke personen nog een bezoek aan kardinaal Gasparri, den Pause lijken secretaris. Een trein in een afgrond gesfort Parijs, 7 Jan. (V.D.) Uit Tunis wordt ge meld, dat de sneltrein Tunis—Constantine nabij laatstgenoemde plaats is verongelukt. Bij hot passeeren van een brug ontspoorde de locomotief. De brug stortte in, waardoor de locomotief, de postwagen en twee per sonenwagens in den ongeveer 50 M. diepen afgrond stortten. Er zouden talrijke dooden cn gewonden zijn, doch nadere bijzonder heden ontbreken. Volgens telegrammen uit andere bron zou den tot nu toe twaalf dooden en m^er dan twintig ernstig gewonden zijn geteld. Nog een spoorwogongeluls: eau doode en dertien ge wonden. Madrid. 7 Jan. Bij het station Sauta Cruz de Mudela is de sneltrein Seville Barcelona in botsing gekomen met een stil staanden goederentrein. De beide locomotie ven werden vernield. De bagagewagen en het restauratierijtuig van den sneltrein wer den ernstig beschadigd. Een beambte werd gedood, elf beambten werden gewond, even als twee reizigers. DE COMMUNISTISCHE CIRCULAIRE TOCH ECHT? B e r 1 ij n, 6 Jan. Wij hebben onlangs den inhoud weergegeven van de geheime circu laire. die door het besttiur van de Duitsche communistische partij aan alle afdeelingen van de partij was gezonden en waarin spra ke was van een krachtige actie, die in den eerstkomenden tijd zou worden gevoerd Deze circulaire was door een indiscretie in het bezit gekomen van dp sociaal democra tische Hamburger Echo. Van communisti sche zijde werd daarop beweerd, dat de circulaire vervaardigd was op het rijksde partement van Binnenlandscbe Zaken. Ook deelde de communistische pers mede, dat de afgevaardigde Obuch, wiens naam on der de circulaire stond, tegen het blad. dat met de onthulling voor c-rn dag was «eko men, een klacht wegens beleediging ha'" ingediend. In werkelijkheid heeft echter Obuch, naar het Vad. meld. zich beperkt tot een zeer zwak protest, dat door de r9 dactie van de Hamburger Echo in den pa piermand werd geworpen. KOUDEGOLF IN NCORD-ITALIE. Milaan, 7 Jan. (V.D.) In Noord Italië treedt een koudegolf op, vooral in de om geving van Trentlno, waar de sneeuw het vorkeer ernstig belemmert Op de Alpenpas sen vrieat het 18 graden, Misleidende denkbeelden onder de lnlandsche en Chineeschs schooljeugd Dat reeds onder de lnlandsche en Chï- neesche schooljeugd allerhande misleidende denkbeelden worden verspreid, bewijzen de volgende voA-heelden, die wij in het A. I. D. lezen* Op nn kwam een leerling op" een der scholen ln de hoofdstad aanzetten met de mededctling, dat hij een fout had ont dekt in het wapen van de stad Batavia. „Hoezoo?" vroeg do onderwijzer nieuws gierig. „Er staat ccn zwaard op hot wapen", antwoordde de jongen, „en dat moet een. kris zijn. Hot Is de kris van de Indonesiërs, het is het wapen van Jacatra". Een aantal leerlingen kreeg als opgavo een ontwerp te rekenen voor eon kalender.. „Dat kunnen wil niet", riepen zij in koor. „Kom, kcij'uitende do onderwijzer, „als je het mnar piui»ee-t, dan kan het best Je hoeft er alleen maa>* om te denken, dat een kalender iets met het begrip van tijd en eeuwigheid te maken heeft" Een week later zouden de ontwerpen wor den ingediend. Er waren er maar een stuk of drie En wat was het resultaat? Een Chlneesche leerling, knap ventje, had een bloedrooden kalender gemaakt met twee vlaggen. „Wat stelt dit voor?" vroeg de onderwij- zer. „Dit ls een kalender voor 1930, het jaar der revolutie", verklaarde de leerling. Een andere leerling had enkele kriebel tjes, waaruit niet gemakkelijk viel op te maken, wat er mee werd bedoeld. „En wat is dit nu allemaal?" informeer de weer de onderwijzer „Deze teekeningen st-tlen vo r: het work," was het antwoord „het werk, dat steeds voortgaat. Hier ls de oogst, die wordt gebracht naar een koopman. Hier is een verkooper, die het overneomt, hier is een wederverkooper en hier is eindelijk do waroeng. waar wij het krijgen ïntusschen is alles steeds duurder geworden. En daar om teekende ik hier een kapitalist, die al het geld krijgt." Do onderwijzer lachte woer hartelijk cn vroeg, wat dit alles met hot begrip Tijd en Eeuwigheid te maken heeft. Doch nu wilde hij ook de derde teekening zien. Deze was gemaakt door een meisje. Het meisje had een kooi geteelcend, opgehangen naast een inlandsche woning. In het kooitje zet een vogeltje en om de koooi heen fladderden andere vogels. „Wat is dit nu?" vroeg de onderwijzer. „Dit stelt de vrijheid en de gevangen schap voor!" verklaarde het meisje met iets van gemengde vrees en hartstocht in de oogen. De onderwijzer, een verstandig man, zette zijn bedoeling nog eens nader uiteen, zon der al te veel nadruk op de strekking van do drie teekeningen te leggen, 'ioen pro beerden dc kinderen, die vrijwel heelemaal alleen moeten tobben, omdat zij den steun hunner ouders blijkbaar missen, het nog eens. En daar kwam, van beneden do poli tieke oppervlakte, de zin voor lijn cn kleur, voor symbool en schoonheid weer boven... Er is iets in dit verhaal meent het A. 1. D. dat tot nadenken stemt. Sensationeele onthullingen van de Javabode Batavia, 6 Jan. (Aneta). De Javabode bevat sensationeele, hoewel niet bevestigde berichten over de actie tegen de Partij Na tional Indonesia. Naar het blad meldt, is onweerlegbaar aangetoond, dat het hoofdbestuur van de Partij Nasional Indonesia in financieele re latie stond met de Liga tegen koloniale on derdrukking en dat via de Perhimpoenan Indonesia geld werd ontvangen voor do voorbereiding van een opstand in de eerste helft van 1930, wanneer begonnen zou wor den met het plegen van verzet tegen het bestuur en een boycot zou worden uitge sproken tegen alle Europeesche handels goederen. In de maand Rajagoe, die samenvalt met onze maand Mei 1930, zouden definitieve pogingen volgen om Indië los te maken van Nederland. Nieuwjaarsdag was bestemd voor den inzet van het algemeen verzet. Hoe noodzakelijk het ingrijpen van de re geering was, kan blijken uit het feit, dat aan het licht is gekomen, dat alle aange- noudenen eenstemmig hebben bekend, ee- instrueerd te zijn tot het verwekken van dletjes in den geest van de onlusten in November 1926. Zij hadden zich daarbij to behelpen met onverschillig welk moord- «uig, aangezien op dat oogenblik voor een goede oorlogsvoering de Partij Nasional In donesia nog niet beschikte over geschikte wapenen, doch naar verzekerd werd, zov? deze goede uitrusting aanwezig zijn voor de maand Mei, waarna de vrijmaking van fndië zou volgen. Ook in den Preangor hebben de aanhou dingen geleid tot massa-inlevering van lid maatschapskaarten van de Partij Nasional Indonesia, terwijl vele leden van deze par tij in de missigit uit eigener beweging ee- zworen hebben de beweging van de Partij Nasional Indonesia te zullen loslaton, ter wijl aan kinderen door hun ouders verbo den werd verder de Sinnrscbool en de cur sussen van de Partij Nasional Indonesia te bezoeken-.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2