Donderdag 9 Januari 1930 AM ERSFOOEJfS 28e Jaargang Mc. 182 DE RESIDENTIE ONTVANGT DE CONFERENTIE P. BAKKER-SCHUT GEHULDIGD Hij werd geëerd als de geboreo leider DE PRINS BIJ DE PERS FRANSCHE LUCHTMAIL OVERGEBRACHT f 25.50. flF FAAM langestraat 5 FEUILLETON. HET ONBEREIKBARE - jSftr '-CT „DE EEM LANDER' Een soiree, aangeboden aan de gedelegeerden De politieke kopstukken verpoozen zich 'sGravenhage, S Jan. Hedenavond had in de zalen van het hotel-restaurant De Twee Steden'' aan het Buitenhof de soi ree plaats, welke het gemeentebestuur van 's-Gravenhage aan de gedelegeerden ter con ferentie had aangeboden en welke o.rn. door Z. K. H. Prins Hendrik werd bijge woond. Zoowel de corridors als de zalen waren kwistig getooid njet palmengroen en ander plantengroen, hier en daar afgezet door bloemenhoekjes; de grooto zaal was boven dien gesierd met fraaie tapijten, o.a. langs de wanden. Eenige tafeltjes waren gereser veerd voor die gasten, die een bridge- of schaakpartij wenschten te spelen en elders prijkte een getrouwe maquette in suiker van de Ridderzaal, welk voorwerp van ban ketbakkerskunst, evenals de spijzen voor de rijkvoorziene buffetten in eigen inrich ting was vervaardigd. Reeds voor tienen bewogen zich tal van gasten in de groote zaal, waar burgemeester Patijn met eenige leden van het dagelijkscb bestuur bij don ingang aanwezig was. Vele vooraanstaande figuren van de conferentie werden opgemerkt; voorts behoorden tot de genoodigden minister Bcelaerts van Blok land, verschillende ministers van Staat, president, leden en griffier van het perma nente hof van internationale justitie en het hof van arbitrage, eenige leden van de hof houding der koningin, de commissaris voor de Duitsche rijksbank, leden van het corps diplomatique, de gouverneur der residentie en de plaatselijke commandant, voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, van eeni ge andere hooge colleges en van de Kamer van Koophandel, voorzitter en socretaria generaal van het perscomité, vele buiten- landsche en binnenlandsche journalisten, werkzaam bij de conferentie, alsmede mr Rijken, chef van het kabinet van den burge meester en de hoofdcommies ter secretarie Robin, die de goede zorgen der voorberei ding van de soirée hadden gedragen. Zeer vele gasten waren vergezeld van huD dames. Te tien uur trad de Prins binnen, na té zijn verwelkomd door den burgemeester, en kele wethouders en den gemeentesecretaris, terwijl de muziek het huisorkest van „De Twee Steden" het „Wilhelmus" deed hoo ien. Nadat de prins zich in de groote zaal eeni- gen tijd met den burgemeester en met ver schillende andere aanwezigen had onder houden, begaven de meeste der genoodigde dames en heeren zich naar do restaurant- zaal, waar het huisorkest verder musiceer de, ter begeleiding van den dans, waartoe in deze zaal gelegenheid bestond, terwijl ook hier welvoorziene buffetten waren aan gericht. Tal van gasten bleven hier nog eenigen tijd in aangename verpoozing bijeen. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Aan de govolgen overleden. '•Gravenhajte, S Jan. Bij de brug tusschen de Boekhoutstraat en de Konings straat is hedenavond omstreeks zes uur «Ie 50-jarige steenzetter J. G. van L-, wonende aan de Hooftskadelaan, aangereden door .■en auto. De man, die ernstige inwendige kneuzingen bekwam, is door den genees kundigen dienst overgebracht naar het zie kenhuis aan den Zuidwal, waar hij korten tijd later is overleden. De politie stelt ccn onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk DAMES-ATHLETEN NAAR PRAAG? Voor de intern, kampioenswed strijden voor vrouwen. Amsterdam, 8 Jan. Naar wij verne men heeft de Kon. Ncd. Athletiek Unie in geschreven voor deelneming aan de dit jaar te Praag te houden internationale kam pioenswedstrijden voor vrouwen. Omtrent het aantal af te vaardigen athleten kan in verband met de training en uitzcndingskns- ten, die uit den aard der zaak hoog zijn, niets met zekerheid gezegd worden. De K. N A. U. tracht thans in nauwe samenwer king met de Touring-Club voor dames-ath- l^ton „De Endat" de benoodigdc fondsen te krijgen. GESCHENK VOOR BR/AND Een tegelsteen van het Binnenhof 's-G r a v e n h a g e, 8 Jan. Een bericht uit Den Haag in de Fransche bladen maakt melding van het feit. dat eenige Neder- landsche bewonderaars van den heer Briand het plan opgevat hebben om hem, als herinnering aan het groote aandeel, dat hij gehad heeft in het vredeswerk, een ge schenk aan te bieden nu de Fransche mi nister van Buitenlandsche Zaken voor de Herstelconferentie in Den Haag vertoeft. Dit geschenk, bestaande uit een tegelta bleau in Delftsch blauw en voorstellende het historische Binnenhof, waar de com missie op het oogenblik zetelt, zal den heer Briand heden wofden aangeboden, 's-avonds te zeven uur, jn tegenwoordigheid van de schenkers. HET OPENSTELLEN VAN LAND GOEDEREN. De Maatschappij voor Tuinbouw en Plantknndo wil ook toegang. De afdeeling Naarden, Bussum en omstre ken van de Kon. Maatschappij voor tuin bouw en plantkunde heeft zich tot het hoofd bestuur gewend, ten einde te doen bewerk stelligen dat de regeering de maatschappij zal toevoegen aan de lijst van de organisa ties wier leden vrijen toegang moeten hebben tot de landgoederen, die vrijstelling krijsen van belasting in verband met hun bestem ming als natuurmonument. Op de gister avond gehouden vergadering van de afdee ling werd ontstemming geuit over het feit, dat de eigenaar van het landgoed Boeke- steyn, jhr. Roéll, geweigerd had leden van de maatschappij toe te laten. Zooals men weet komen op de lijst van de zooeven aan geduide organisatie voor de A.N.W.B., de vereeniging tot behoud van natuurmonu menten, de vereeniging voor vreemdelingen verkeer, het Utrechtsche Landschap en de Natuurhistorische vereeniging. ONTVANGST TEN HOVE. 's-Gravenhage, 7 Jan. Gisteravond had ten Hove de tweede ontvangst plaats door H. M. de Koningin aangeboden aan een 500-tal dames en heeren. H.M. de Koningin-Moeder, Z.K.H. de Prins der Nederlanden en H.K.H. Prinses Juliana namen ook aan deze ontvangst deel. De Koninklijke Militaire Kapel voerde een muziekprogramma uit. 's-Gravenhage, 8 Jan. De heer Bak ker Schut, directeur van den Dienst der Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting, had zich door verblijf buitenslands aan een algemeen huldebetoon onttrokken. Er bleken echter velen te zijn, die in het feit, dat hij met 1 Januari 1930 25 jaar in dienst der gemeente 's-Gravcnbage was geweest, eon welkome aanleiding vonden om door een stoffelijk teeken uitdrukking te geven aan hun vriendschap en bewondering. Op instigatie van de heeren M. Vrijen- hoek, wethouder; mr. P. Droogleever For- tuyn, burgemeester van Rotterdam en oud- wethouder van 's-Gravenhage; H. P. J. Bloemers, burgemeester van Rheden en voorzitter van het Nederlandsöh Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw; mr. D. Hudig, secretaris-directeur van dit in stituut; ir. J. Lely, directeur van Gemeen tewerken en prof dr. G. A. van Poelje, re ferendaris ter gemeentesecretarie, hadden zich Dinsdagmiddag zeer vele personen aan het bureau van zijn dienst vervoegd. Hun bedoeling, om daardoor in het licht te stellen, welk een bijzondere plaats ir. Bak ker Schut inneemt to midden van hen, wien de groote vraagstukken van volks huisvesting cn stadsontwikkeling ter harte gaan, is volkomen geslaagd. Hij werd geëerd als de geboren leider en organisator, als de man van volstrekte on kreukbaarheid en groote wetenschappelijke gaven, met wien het hun, als de gelegen heid zich aanbood, steeds een vreugde was samen te werken, van wiens kennis zij mee de vruchten hebben genoten, in wiens vriendschap zij zich oprecht hebben ver heugd. Door een hartelijke toespraak van den Wethouder Vrijenhoek en een fraai ge schenk werd dit bevestigd. Ook de gezamenlijke woningbouwvereeni- gingen hebben van hunne hoogachting wen- schen blijk te geven door hem bij monde van den heer C. Wildenberg een fraai ge schenk als gedachtenis aan le bieden. Den vorigen Vrijdag heeft het personeel van den Dienst der Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting, do Stichting Centraal Woningbeheer en dc Stichting Controlcwo- ningen de gelegenheid gehad, den heer Bakker Schut van hunne toewijding te doen blijken. Hij werd daarbij hartelijk toegejuicht en toegesproken en de bijeenkomst werd opge luisterd door een bijzondere film vertooning. Duidelijk bleek uit de stemming op deze bij eenkomst cn uit het met groole zorg sa mengestelde overzicht van zijn werkzaam heden, in den vorm van een fraai album, dat hem werd aangeboden, de groote waar deering die het personeel voor hem koes tert. ONDERNEMERS IN DE RADIO-BRANCHE De octroolenkwestie Gemeld wordt: In de op 6 Januari te Den Haag gehou den vergadering van het bestuur van den Raad van Ondernemers in de Radiobranche in Nederland is het volgende besloten: De bestuursfuncties werden als volgt vastgesteld: Voorzitter J. H. Crucq, vicc- voorzitter J. H. de Vries, secretaris J. H. Wallien; penningmeester W. Hirschfele. Verder werd besloten het verzoek te rich ten aan de N.V. Philips om te onderbande len over licentieverlecning aan de bondsle den en voor deze onderhandeling een com missie te benoemen, bestaande uit de vol gende leden: J. H Crucq, voorzitter van den bond, G. de Raadt, toestelbouwer te Gouda; L. Terwal, toestelbouwer te Amsterdam; J. P Lely, toestelbouwer te Arnhem. J. H. de Vries, vice-voorzitter van den bond. Daarna werd een overeenkomst behan deld. waardoor met medewerking van de Algemeene Nedcrlandsche Drukkerij Onder neming do uitgave van een hondsorgaan, dat wekelijks in een oplaag van 6000 exem plaren gratis verspreid zal worden, verze kerd is. Tenslotte werd een overeenkomst eeslo len met de firma Sarcos, waarbij bondsle den, welke zich aansluiten bij de op te rich ten financieringsmaatschappij, het recht verkrijgen, tegen betaling van f 2.50 per toe stel aan Sarcos en een kleine opslag aan d? vennootschap, vrij van elke beperkende bepaling, gebruik te maken van de aange vraagde Sarcos-octrooien. Koninklijke belangstelling 's-Gravenhage, 8 Jan Voor de twee de maal heeft de koninklijke standaard de ze week, vooral op het Binnenhof, gewap perd, gisteren op de auto van de prinses, vandaag op de auto van den prins, want vandaag heeft Z.K.H. prins Hendrik een bezoek gebracht aan de Grafelijke Zalen, die de regeering en het comité, onder lei ding van mr. Plemp van Duiveland, op vorstelijke wijze voor de pers hebben inge richt. Na ontvangen te zijn door mr. Plemp van Duiveland en dr. van Blankcnstein heefi de prins eerste de telefoon- en telegraafzaal bezichtigd. Z.K.H. trof het bizonder, juist waren een groot aantal journalisten aanwe zig, wachtend op telefonische verbinding om het nieuws, dat de morgen gebracht had, door te geven naar hun redacties. Het was weer het levendige schouwspel van el ken dag, in drie talen werden namen en nummers geroepen, in groepjes 9tonden de buitenlanders bij elkaar, hier rinkelde een telefoon, ginds hoorde men een telefonee- rende (die de deur niet had dicht gedaan), met verheffing van stem telefoneeren, om kort te gaan, het ging er levendig toe. Daarna begaf de prins zich naar het in lichtingenbureau, waar ook aan Z.K.H. in lichtingen werden verschaft. Ook de werkzaal van de journalisten werd bezocht. Daar tikten de schrijfmachines en klonken dof de slagen van het conferentie- stempel. Ten slotte begaf het gezelschap zich naar de recreatiezaal, waar mevrouw Plemp van Duiveland en Madame Jars de Gubernalis zich bij het gezelschap voegden en het onderhoud plotseling op prettigen conversatietoon brachten. Fotografen, die bij zulk een gelegenheid heen en weer schieten als de spoelen in een weefgetouw, wilden ook dit moment van het bezoek vastleggen, maar de prins wenk te af: zeggende: Ik ben hier niet in het ge zelschap van een honderdjarige. Wel stond Z.K.H. aan Melle. de Gerardin toe een teekening te maken Na het prettige onderhoud nam Z.K.H afscheid, uitgeleide gedaan door het geheele gezelschap. De prins was, naar het Vaderland meldt, vergezeld door jhr. Laman Trip. MELKPRIJSVERLAGING TE AMSTERDAM. Amsterdam, 7 Jan. De Amsterdam- sche Melkhandel heeft in overleg met de bonden van melkveehouders besloten den inkoopprijs der melk met ingang van Don derdag 9 Januari met 1 cent per Liter te verlagen. In verband hiermede wordt ook de verkoopprijs op dien datum met een cent «verlaagd. DIPHTHERITUS TE OUDE-PEKELA. Alle scholen gesloten. Eenigen tijd geleden kwamen te Oude- Pekela sporadisch gevallen van diphtheritus voor. Nu zijn plotseling veertien gevallen geconstateeerd. meldt „De Tijd", waaraan eenige met doodelijken afloop. De ziekte heerscht vooral onder schoolgaande kinde ren. De scholen zijn gesloten. Door de K. L. M. van Saigon De K. L. M. deelt mede: Zooals bekend, beoogen de Franschen de stichting van een eigen luchtverbinding tusschen Parijs cn Saigon, welke naar ver luidt reeds volgend jaar door de Air Union zal worden opgenomen. In de toekomst zullen zeer zeker do ver schillende maatschappijen, welke luchtlij nen op Azië gaan exploiteeren, zooals Im perial Airways, Air Union en K. L. M. met elkander samenwerken. Reeds thans echter bestaat er een samen werking tusschen de Lignes d'Orient, die in Cochinchina werkzaam zijn, en de K. L. M., voor het overbrengen van de mail Tel kens wanneer een vliegtuig van de K. L. M. te Bangkok wordt verwacht, zij het op uit- of thuisreis, worden do Lignes d'Orient telegrafisch van den vermoedelijken datum van aankomst op do hoogte gesteld en wacht een Fransch vliegtuig het Nederland- sche op het vliegveld van dc hoofdstad van Siam op. De mail wordt dan onmiddellijk doorgegeven en uit de cijfers blijkt, dat deze reeds snel is toegenomen. Het K. L. M.-vliegtuig met den bestuurdor Smirnoff kreeg op 19 December to Bangkok 21 K.G. post uit Saigon aan boord, welke post 20 December om half één op Schiphol aankwam en denzelfden middag nog per trem naar Parijs werd doorgezonden (het K. L. M.-vliegtuig naar Parijs was reeds vertrokken). Zoo kwam het, dat de post uit Saigon reeds op 30 December te Parijs werd bezorgd, evenals in de overige deelen van Frankrijk, waarheen zij op 29 December vervoerd werd. Het K. L. M.-vliegtuig met den bestuur der Soer, dat thans onderweg is, heeft 2 Januari in Bangkok 36 K.G. mail uit Saigon medegekregen, welke eveneens via Amster dam naar Parijs zal worden doorgezonden. De uitgaande post uit Parijs naar Saigon is voor de eerste maal vervoerd met het laatste naar Indië vertrokken vliegtuig (12 December), bestuurder Tepas en bestond uit 10 K.G. mail. DE KERSTCOLLECTE VAN HET „BJ.O.-VACANTIEOORD". Opbrengst ruim 22.000. Amsterdam, 8 .Tan. Men deelt ons mede, dat de collecte, welke in de Kerst week gehouden is, ten behoeve van het „BlO-vacantieoord", gesticht door de Ne- derlandsche bioscoopdirecteuren, met het doel schoolgaande kinderen van minder kapitaalkrachtige ouders of verzorgers naar vacantieoorden uit te zenden, een groot suc ces is geworden. De geldinzameling, welke in een 75-tal bioscopen van ons land heeft plaats ge had, heeft ruim 22.000 opgebracht De Amsterdamsche bioscopen hadden in deze opbrengst het leeuwenaandeel, met een be- dracr van ongeveer 9000. Hierop volgden de bioscooptheaters te Rotterdam, die als resultaat van de collecte meer dan 5000 aan het „Bio\acantieoord" konden afdra gen. Gecollecteerd is verder in onderschoideie bioscooptheaters te Arnhem. Deventer, Eindhoven, Den Haag, Haarlem, Den Hel der, Hoensbroek, Leiden, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Stadskanaal, Utrecht, Venlo, Winschoten, Zaandam en Zwolle. WIJ LEVEREN Wolvlokmatrasstellen met schuine peluw, zacht als kapok, reeds vanaf UL n n III bij de Varkensmarkt Maak hen gelukkig, die nabij zijn en allen, die nog verre zijn, zullen dan wel komen. CONFUCIUS (BEYOND) do»: JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 94 Dadr zij verliefd op het leven was, gaf ze hem een gevoel of hij iets voorbij liet gaan. En zelf een genotzoeker van natuur, kon bij moeilijk die gelegenheid ontvluchten. De relatie van verre nicht-cn-neef is gevaar lijk. Summerhay had het gevaar niet over zien, maar wist wel, dat het bestond, vooral sinds Schotland. Geschiedschrijvers zouden zeggen, dat het belangrijk zou zijn na te gaan wat hij godaan zou hebben, als hij voorzien had wat komen ging Maar de crisis van gisterenavond had hij zeker niet voorzien Hij had tegen lunchtijd een tele gram gekregen over het houden van een in Schotland voor dc grap gedane belofte, na melijk, dat zij bij hem op zijn kamers thee zou drinken, een doodgewoon geval. Waar om alleen had hij zijn klerk zou vroeg weg gestuurd? Dat is het verkeerde van spelers; ze geven een vernis aan dingen die ze wa gen. Misschien ha'J |j i mot voorzien dat ze er zoo lief zou uitzien, mot haar blanken hals uit het teruggeslagen bont, haar glan zende haren, dien glimlach die om haar mond speelde, liadr blanke hand met dc ge polijste nagels, die de cigaret vasthield, haar bruine oogen, die zoo anders dan Gyp's oogen waren, op hem gevestigd, haar smal- len voet in de opengewerkte kous voor zich uit. Hij had niet voorzien, dat toen hij zich neerboog om haar kopie te nemen, zij met haar handen zijn hoofd zou omvatten, naar zich toe trekken cn haar lippen zou druk ken op de zijne en zou zeggen: „nu weet je het." Hij voelde zich duizelen, nu nog bij het terugdenken! Dat was alles. Een kleinigheid maar, behalve dat hij over een uur de oogen zou zien van een die hij veel meer lief had. En toch. het gif was in zijn bloed, een kus die gestoord werd, door wat, door welk contra impuls? Die hem zonder een woord haar deed aanstaren, cn haar eigenaardigen geur deed inademen, een geur als van dennen, alleen heerlijker, ter wijl zij naar hair handschoenen zocht, en haar bont vastmaakte, alsof hij. en niet zijzelf dien kus gestolen had. Maar haar hand had zijn arm gedrukt tegen zich aan. toen zij samen de trap afgingen. En toen zij bij Tempie-station in haar cab ging, had ze naar hem omgezien met 'n half spot- tenden glimlach als van kameraadschap, en van belofte. De schakel zou, al wilde zij 't, moeilijk te verbreken zijn. En toch kon het nooit iets worden Noodt! Dat had bij ook nooit gedacht! Een huwelijk! Onmogelijk! Iets anders nog onmogelijker Toen hij op zijn kamers terugkwam had hij in de bus den brief gevonden, waarvan het tele gram de herhaling, en door Gyp van uit Red House van adres veranderd was. Hij voelde een lichte onrust dat die van daar uit opgezonden was. Hij verbracht een on- rustigen avond op de club, met kaartspelen en verliezen; zat op zijn kamers nog laat aan een rechtszaak te werken, had een overdrukken ochtend, en realiseerde nu pas, nu hij weldra Gyp zou zien, hoe hij in de knoei zat. Toen hij thui6 kwam en vernam dat zij alleen was gaan rijden nam zijn onrust toe Waarom had ze niet gewacht om met hem te gaan rijden, zooals altijd? En hij liep in den tuin op en neer, waar de wind me lancholiek door den bladerloozcn noteboora suisde. Kleine Gvp was aan 't wandelen en voor gezelschap had zij alleen de arme oude Ossy. Had ze hem niet met den gewonen trein verwacht? Hij zou er eens naar gaan informeeren. Bij nader inzien ging hij naar den stal. De oude Pettance zat op een koren maat. en keek 'n Ruff's Guide in, van jaren geleden, die "t record van lang voorbije glorie bevatte met potlood onderstreept „Juni rennen: Agility. E Pettance. 3e." Ti-a port felting Handicap: Dorothea, E Pet tance O" Salisbury Beber; Plura Pudding, bereden door E. Pettance," mot nog an lore triomfen. Hij stond op cn zei: „Goedendag, meneer; winderig var. avond, meneer. Mevrouw is al uren uit, en wilde mij niet mee hebben." „Gauw dan maar, en zadel Hotspur.'' „Ja meneer, heel best meneer." Meer dan twee uur! Hij ging tot de dui nen, dien ze gewoonlijk naar huis gingen, en keek een uur lang uit, of hij niets van haar zag. Alles vergeefs; hij ging warm en ongerust naar huis terug. Op de haltafel lagen haar rijzweep en handschoenen. Hij voelde op gelucht en vloog naar boven. Zij was met baar haar bezig, en wendde het hoofd plots om toen hij binnenkwam. Haastig door het vertrek loopend, had hij het bespottelijk ge voel of zij verlegen was. Zfj trok terug, keerde haar gezicht van hern af, en zei: „Neen, houdt je nu maar niet zoo. Alles is beter dan dat!" Hij had haar nooit zoo gezien of lïoorcn spreken, dien harden blik, die booze oogen! En hij deinsde verblufferig terug. „Wat scheelt er aan, Gyp?" „Niets. Alleen geen comedie. En naar den spiegel gaande, ging zij door met d'r haar op te maken. Ze zag er zoo lief uit, met een kleur van het rijden in den wind, en hij verlangde haar in z'n armen te ne men. Maar haar gezicht weerhield hem. Half angstig, half boos, zei hij: Je kon tenminste een verklaring geven." „Dat kun jij doen. Ik weet van niets." „Ik begrijp absoluut niet was je bedoelt." ,,0, niet?-' Er was iets onwezenlijks in dat minachtend doen van haar, terwijl haar vingers over haar donker glanzend haar gingen, iets zoo angstigs cn onverwachts van vijandigheid, dat Summerhay een v reemd gevoel kreeg, alsof hij met zijn hoofd tegen den muur moest bonzen Hij ging op den rand van het béd zitten. Kon het de brief zijn? Maar hoe dan? Die was niet opengemaakt. Toen zei hij: „Wat is er in vredesnaam gebeurd, Gyp, sinds ik gisteren weg ging? Spreek op. on hou me niet zoo in het onzekere." Zij keerde zich om en zag hem aan. „Hou je nu niet alsof het je van streek maakt, dat ik geen kus wil! Wees niet zoo oneerlijk. Bryan. Je weet dat deze comedie al maanden duurt." „Ik geloof dat je gek geworden bent. Ik weet niet wat je bedoelt." „Dat weet je best. Kreeg je gisteren een expressebrief?" „O, dat was het dus!" Om er een eind aan te maken, zei hij scherp: „Ja, van Diana Leyton. Heb je daar iets ou tegen?" „Neen; hoe denk je, alleen, dat je die z<w gauw van hier kreeg1" Ilij zei dof: „Dat weet ik niet, met de post denk ik." „Neen, ik zelf deed hem in je brievenbus om half zes." Summerhay was vlug van begrip en hij vatte terstond de portee van die woorden Hij keek haar strak aan „Je zag ons toen zeker sars-^" Ja". Hij stond op met een hopeloos gebaar, m zei „O, dat niet, Gyp! Doe toch niet zoo hard! Ik zweer je Gvp lachte even kort, keerde zich om en ging voort met heur haar te vlechten. En weer kwam dat ontzettend gevoel in Sum n.ifrhay, dat hij zijn hoofd tegen iets aan rnoost beuken. Toen zei hij zielig „Ik heb d'r alleen thee geschonken. En waarom niet? Het is mijn nichtje. Het is heeioraaal niets! Waarom denk je toch het M echts te van me? Ze vroeg mijn kamers te zien. En waarom niet! Ik kon toch niet neen zeggen." „Je 1 e e g e kamers? Kom Bryan, liet -s to mal Ik kan je niet langer aanhooren. Bij dien zweepslag, keerde Summerhay zich cm en zei: „Je wilt dus absoluut het ergste den ken?" (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 3