G. J. van Harten STADSNIEUWS Het nadeel van slecht uitzicht LIMONADES Havik 41 Tel. 292 Licht- en Kracht- Installaties SPORT Autobotsing te Soest het gevolg VOOR ONZE HUISVROUWEN Fa, M.R.N. OOSTERVEEN Gazeuse Limonade AGENDA PRIMA ADVOCAAT BOERENMEISJES, BOERENJONGENS, VOORBURGH, MASSA's SCHILLETJE alsmede de bekendo „OUDE KLARE" merk „Ouwe Duijs" f 325 per Liter. Verkrijgbaar L d. Slijterij in Gedistilleerd Electro Technisch Bureau Lange Beekstr. 37-39 - Tel. 317 Een goed en vertrouwd adres voor Uw Onze jarenlange ervaring etaat borg voor een soliede uitvoering Athlctick. ATHLET1EKWEDSTRIJDEN VAN DEN STICHTSCHEN TURNKRING. De athleten van Excelsior hebben succes. Op de gists;avond te Utrecht gehouden althleiiek-wcdstrijden, uitgeschreven door den Stichtschen Turnkring behaalden de onderstaande Excelsior leden de volgende prijzen: le prijs Verspringen L de Jongh, 6.20 M. 3e prijs Verspringen P. H. Huizinga, 5.79 Meter. le prijs Kogelstootcn C J. Tiemstra 11.07 Meter. 3c prijs Kogelstootcn P. H. Huizinga. le prijs Hoogspringen m. a. G. P. Schel ler 1-65 M. 3e en 4c prijs hoogspringen -m. a. L. de Jongh en C. J. Tiemstra beiden 1.50 M. le prijs Speerwerpen P. II. Huizinga, 42.54 M. lc prijs 4x100 M. estafette Excelsior 47 2/10 sec. Voetbal. H.V.C. VETERANEN—AMERSF. POLITIE ELFTAL. Het Amersfoortsch Politic elftal speelt morgenavond op het Sportterrein „Birkho- vcn" een wedstrijd tegen de H.V.C.-vetera- nen. HET NASPEL VAN DEN WEDSTRIJD H.V.C.T.O.G. Twee spelers voorloopifl geschorst. De strafcommissie van den K.N.V.B- heeft uitspraak gedaan inzake het optreden van enkele spelers in de ontmoeting H.V.C.— T.O.G. (Amsterdam) welke Zondag 25 Mei j 1. op Birkhovcn gehouden is. De spelers II. Blitz, lid van T.O.G. en A. vah Appel doorn, lid van H.V.C. zijn met ingang van 5 Juni, in afwachting van een nader te nemen beslissing, voorloopig geschorst. OEFENWEDSTRIJD C. J. V. V. A s. Vrijdagavond speelt het eerste elftal der C. J. V. V. een wedstrijd tegen een team van de wagenwerkplaats. Afgaande op de jongste prestatie van dit elftal tegen Limvio, welke zij maar met 31 verloren, lijkt het ons een nuttige oefenpartij. De wedstrijd vindt plaats om half acht op het Amersfoortsche Boys-terrein aan den Woestljgerweg, aangezien C. J. V. V. niet te beschikken heeft over hun eigen veld. NEDERLANDSCH HERVORMD VERBOND Tc dezer stede opgericht. Nadat er reeds te Apeldoorn en te Utrecht \oorbcreidende vergaderingen waren ge houden is Dinsdag te dezer stede opgericht, in een samenkomst van genoodigden, onder leiding van prof. dr. Th. II. Haitjema van Groningen, het Nederlandsch Hervormd Verbond. Doel van het Verbond is: herziening (re organisatie) van de be6tuursinlichtingcn van 1S16 door, zoo mogelijk, te bevorderen oen reorganiseti'3 der Nederland6ch2 Her vormde Kerk in den geeöt en volgens de ?rondlijnen van het reorganisatie rapport 1929. TO Behalve door gemeenschappelijke 6amen- ffloprekingen en het geven van adviezen wil ■jmen door de uitgifte van oen maandblad i_ dit doel bevorderen. Dit blad zal den naam kagen: Nieuw Kerkelijk Leven, orgaan ■ui het NederJandsch Hervormd Verbond tot kerkherstel. Dj grondslag is aldus geformuleerd: do loden van het Nederlandsch Hervormd Ver fond gaan gemeenschappelijk uit van de baarheid der algemecne Christelijke kerk, ïooals dis in het Gereformeerd Protestan te beleden wordt, n.l. als de gemeente, die ten eeuwigen leve uitverkoren door Christus wordt vergaderd, beschermd en on derhouden door middel van zijn Geest cn ^'oord (antwoord 51 van den H-3ldelberg- ®chcn Catechismus) en erkennen, dat deze foüjdenis kerkrechtelijk consequenties rnet z'ch meebrengt voor de inrichting van het 'i or vormde kerkelijk? leven en alle acties 1 v°or den bloei van dit leven bezielen moot Van de moderamina der te houHen klassi talc vergaderingen is verzonden het ver bek om adihQ'Bsic te betuigen voor de vol- Bciidè motie aan de Synode: Aan de algemeene Synode der Neder landsch Hervormde Kerk te 's-Gravenhage, Het voorloopige moderamen vaa het Ne derlandsch Hervormd Verbond, gesticht tt Amersfoort op den lOden Juni 1930, van oordeel, dat de verwerping van de reorganisatievoorstellen in uwe buitenge wone vergadering van Januari jj. oen be stuurshandeling vaa wetgevenden aard be- teekent, die, hoewel reglementair wettig, toch tevens een grievende veronachtzaming is van den eisdh, dat uwe hooge vergade ring onze kerk dienende, vertegen woordi ge bij haar arbeid; van oordeel voorts, dat door bovenge noemde verwarping van de reorganisatie- planaen der geestelijke belangen van al de bijzondere hervormde gemeenten worden geschaad en mitsdien door uwe vergadering tegen de waarachtige kerkelijke strekking van art. 55 van het algemeeie reglement is gehandeld; verzoekt uwe hooge vergadering than6 in haar gewone zomerzitting te willen overwe gen of de kerk niet alsnog ia do gelegenheid moet worden gestold door haar vergade ring en besturen een oordeel uit te spre ken over het bovengenoemde reorganisatie plan; en spreekt tcn6loUo den wensoh uit, dat. indien uw? vergadering geen termen aan wezig mocht achten om terug te komen op het besluit van de vorige Synode in haar buitengewone zitting vaa 9 Januari 1.1. dan toch in ieder geval het zoogenaamde groo- te Synode voorstel door u opnieuw aan d? orde moge worden g?6tcld, omdat dit laatst genoemde voorstel niet wezenlijk verwor pen kan heeten tegelijk met de verwerping van het reorganisatieplan. Het voorloopig moderamen: Dr. G. P. VAN ITTERSON to Alblasaerdam. Ds. M. JONGEBREUR te Vecnendaal. Dr. G. OORTHUIS to Amsterdam. Ds. R. B. EVENHUIS, 6ecr. te Noordhorn. In September zal een groote propaganda- vergadering worden gehouden. PERSONALIA. De heer A. G. Crcmcr alhier, leerling van den politiecursus van den Algemecnen Ne- derlandschen Politiebond, is met ingang van Maandag a.s. benoemd tot agent van politie te 's-Gravenhage. AANBESTEDINGSNIEUWS, De verbouwing van het bureau Openbare Werken, aanbesteed Vrijdag vorige week, is opgedragen aan den laagsten inschrijver F, H. de Roos te Jubbonga. De levering van de centr. vërwarmingsinstallatie is gegund aan de firma Wolter en Dro9 alhier. ONTSPANNINGSLECTUUR. Het Julinummor van „Nova". Mr. II. 'M. Merkclbadh, de directeur van den Amsterdamschcn Stadsschouwburg, 6tond voor het jongste nummer van „Nova" een artikkel „Girls" af, dat ecu goeden kijk geeft op het leven van de revue-tnaisjes, die heusch niet allemaal zulko lichtzinnige per soontjes zijn aJs sommigen nog altijd den ken. Jhr. E. van Lidlh de Jeude i6 vertegen woordigd door een fragment uit zijn nieu wen roman over de joagst? beui's-krach, dat zioli u its takend laat lezen en „Chip" ver volgt het kostelijk relaas van zijn avonturen in het aohterhoeksche. „Het Chineesdhe Mysterie" van Ralph Bentinck wie zou zich toch aohter dit pseudoniem versohuilen ie geheimzinni ger dan ooit en even boeiend a.le de „Clarim- straal" door L. Beek. Verder vermelden wij nog een gevoelige vertelling vaa Amy Vorst man-ten Have, „Zijn groote vacanti?" en een vertelling van den grooten Edgar Wal lace, „Hij kende de vrouwen". De foto's buiten den tekst stellen ons deze maand ojm. voor oogen, Moiesi, mevr. Mann Bouwmeester. Dorothy Jordan, Clara Bow en Emmy van Lokhorst. ZANGUITVOERING. Hedenavond in het Plantsoen. Hedenavond zal de Chr. Zangvereeniging „Harpe Sions" ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan in samenwerking met de Ch*-. Zangvereeniging „Halleluja" uit Nijkerk een uitvoering geven in de muziektent aan het Plantsoen. Beide vereenigingen staan onder leiding van den heer O. Rooke; de heer E. Snapper uit Nijkerk zal ter afwisseling eenige nummers zingen. NED. JONGELINGSVERBOND. Propaganda-vergadering op 14 Juni. Zaterdag 14 Juni 's middags l uur zul de Bondsring „Geldersclje Vallei" van het Ned. Jongelingsverbond 1 oen propaganda- vergadering houden in het openlucht theater van „Birkhoven". Als sprekers zullen optreden Ds. Tuin- stra van Soesterberg, en de heer Tabak Algemeen Secretaris van het Ned. Jonge lingsverbond. Verdere medewerking wordt verleend door het fanfarekorps „lmanuel", het Pij perkorps „Juliana" en de Gymnastiekver. „Wilhclmina". Aan deze vergadering zal voorafgaan een optocht die om drie uur vertrekt van de Hof. CONGRES ALG. NED. VER. VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Een bezoek aan onze stad. Iluize „de Stichtsche Heuvel" had gister namiddag een bijzonder vroolijk aanzien. Daar was omstreeks vijf uur in den thee tuin een gezelschap van 170 personen bij een, dat gisteren het congres van de Alge meene Nederlandsch1? Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer had bijgewoond te Baarn en thans door de gemeente Amers foort een thee in huize „de Stichtsche Heu vel" aangeboden werd. Ter ontvangst waren aanwezig- de burge meester, mr. J. C. Graaf v. Randwijck, be nevens de gemeente-secretaris K. Kaan Jzn en de wethouder Ruitenberg en Thien. Ook het bestuur van de plaatselijke V. v. V. kwam met het gezelschap mede, dat, per trein gearriveerd, langs onze mooie wegen den theetuin had bereikt. De burgemeester heette de congressisten hartelijk welkom. Het speet spreker, dat de ontvangst niet ten stadhuize kon plaats heb ben, hetgeen een meer gemeentelijke sfeer zou hebben geboden. Doch het was hier veel heerlijker en frisscher. Reeds een paar jaar geleden mocht onze gemeente de A.N.V.V. ontvangen. Dat men thans weergekomen is, doet spreker veel genoegen; hij ziet daarin een behoefte der congressisten om weer te keeren en nog eens te zien de mooie natuur schoon onzer omgeving. De burgemeester hoopt, dal dit niet de laatste maal zal wezen, dat dit gezelschap hier aanwezig is. Niet alleen na een con gres, doch ook als particulieren! Tenslotte dankt spreker de aanwezigen voor hun komst. De voorzitter van de A.N.V.V., C.R.I'. ba ron Krayenhoff uit Utrecht, brengt de ge meente Amersfoort met enkele geestige woorden dank voor de schitterende ont vangst cn den burgemeester voor zijn har telijke begroeting. Gaarne zal men nog eens weer naar deze stad gaan, ofschoon niet toegezegd worden kan, wanneer dit zal plaats hebben. De volgende maal toch zal het congres waarschijnlijk te Gouda plaats hebben en dan is een uitstapje naar Amers foort wat al te ver. Maar zooals gezegd, hoopt spreker, dat dit niet het laatste be zoek aan deze plaats zal zijn. Het gezelschap vertrok om ongeveer half zeven weer uit don theetuin om' terug te keeren naar Baarn, waar hen een diner wachtte Heden werd een tocht gemaakt naar 't Gooi. GEREFORMEERDE KERK. Ter voorziening in de predikantsvacature Ds. den Boeft heeft de kerkcraad der Ge reformeerde Kerk alhier het volgende twee tal opgemaakt: Ds. G. C. Bërkouwer tc Oudc-IIornc. Ds. Y. K. Vellinga te Meppel. De stemming der gemeente is bepaald op Woensdag a.s. DE WEG HUIS TER HEIDE— AMERSFOORT. Verzoek van den B. B. N. om de deklaag te verwijde ren. Aan den Rijkswatenstaatèdicnst te Utrecht is door dpn Bond van Bedrijfsauto- houders in Nederland verzocht den weg Huis ter HeideAmersfoort te verbeteren. Deze weg is zóó glad geworden, dat in kor ten tijd reeds 4 ongelukken, waarvan 2 met ernstige gevolgen zijn voorgekomen. Gead viseerd wordt de deklaag to verwijderen en dezen weg eenvoudig te teren, hetzelfde procédé, dat de gemeente Amsterdam met zeer veel succes toepast. DE ZWEMSCHOOL. De temperatuur in de zweminrichting bedroeg hedenmorgen 66 graden. Diploma's. Het zwemdiploma is gisteren behaald door Enny de Hartog, Ansje Ridderhof en Mamv Hartoe. Het N.O.C. diploma werd verworven door den heer J. P. Briët. Wat gevonden Is. In de zweminrichting zijn achtergelaten: 3 dassen, een parelsnoer, een zilveren arm band cn enkele broches. POLITIENIEUWS. Wielrijder aangereden- Gisteravond is in de Lange straat een wielrijder aangereden door een autobus van de Veluwsche Autobus Maatschappij. Het rijwiel werd daarbij totaal vernield, doch de berijder bleef zoo goed als onge deerd. Vermoedelijk moet het ongeluk wor den toegeschreven aan het feit. dat de be stuurder van de autobus een verkeerde richtingaanwijzer had uitgestoken. Een na der onderzoek wordt ingesteld. MUSEUM FLEHITE In plaats van Dinsdags zal voortaan el- ken Zaterdag het museum Flehite aan den Waeteingel kosteloos toegankelijk zijn voor siadgcnoot-en gedurende de gewone bezoek uren. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes An toni us z. v. Adrianuö Christianus 44 ilhelmu6 Hillebran- dus Sicgmund en Elisabeth Henriette Anna Maria Burgers. Willemijntje Joanna, d. v. Johannus Jaco bus de Kruijf cn Anna Veenendaal. Overleden: Kngbertus Hesselink, oud 51 jaar. echtgenoot van Hcndrika Elisabeth Cathariaa van de Kamer. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 11 Juni. Aardbeien 30—75 ct. per pond. tomaten 2328 ct. per pond. snijboonen 7580 ct dubb. boonen z. draad 7585 ct,, spinazie 10—li ct.. postelein 10—12 ct.. per K.G.. wor tels 8—10 ct.. rabarber 3—5 ctper bos, komkommens 1116 ct., bloemkool 79 ct., spitskool 4—6 ct., per stuk. andijvie 11—15 ct., sla 25—34 ct.. per 10 stuks, loók 15—20 ctradijs 1522 ct., raapstelen 3—5 ct,, per 10 bos. KANTONGERECHT. Dronken autorbestuurder lof 40 boete veroordeeld. Soester dans-affaire besloten met vrijspraak De Kantongerechtzitting van gistermor gen leverde nu niet bepaald veel nieuws op. Het waren wederom een aantal zonda ren tegen de regels van den weg, die zich voor het bekende hekje moesten vertoonen. De een had vergeten dat verkeer van rechts den voorrang behoort te hebben, de ander had meer liefde voor den alcohol dan voor veilig verkeer, terwijl een derde den weg was overgestoken, zonder te zien of er ook ander verkeer naderde. Zoo had een automobilist uit Hilversum op 17 Mei in de gemeente Soest een aanrij ding veroorzaakt, doordat hij niet gekeken had of er ook van een rechter zijweg ver keer naderde. Hij betoogde echter, dat bot uitzicht op het kruispunt zeer belemmerd was en dat hij geen signaal van don aange- redeno had geboord. Deze laatste beweer de evenwel, dat hij wel degelijk signaal had gegeven. De verbalisant verklaarde, dat hem uit getuigenverklaringen was gebleken, dat dc aangeredene rechts heeft gereden, doch links heeft uitgehaald om een ernstiger botsing te voorkomen Deze getuige gaf toe, dat het uitzicht ter plaatse zéér belem merd is. Een derde getuige kwam vertellen dat verdachte to hard gereden had signalen waren er volgens hem wèl gegeven. De getuigen a- décharge beweerden, dat niet barder gereden was dan 30 a 40 K.M. Eén van hen was van meening dat nócb de aangeredene, nóch verdachte schuld had den aan deze aanrijding. De ambtenaar van het O. M., Mr. Zijlstra, wees er in zijn requisitoir op, dal het 6lechte uitzicht in deze zaak een belang rijke rol speelt. Hij begreep volkomen, dat zoo'n aanrijding ontstaat, temeer waar ver dachte een gesloten wagen had, zoodat het heel goed mogelijk is, dat deze de signalen niet heeft gehoord. Hij achtte het bewezen, dat verdachte geen voorrang heeft verleend aan het van rechts komende verkeer, doch gezien de omstandigheden, vorderde hij ontslag van rechtsvervolging. De uitspraak luidde conform. Een andere automobilist,- die wegenbou wer van zijn beroep was, gaf bij de behan deling van de tegen hem aanhangig ge maakte zaak blijk, ook wel een en ander van de constructie van een auto af te weten. Hij wist tenminste te vertellen, dat een spatbord voor een Fordje 4.50 kost en dat dezelve met drie schroeven aan het carosserie zit bevestigd. Waarvoor hij eigenlijk op het beklaagdenbankje zat Hij had op den weg naar Eemnes achteruit gereden om te kunnen keerenblijkbaar zonder uit te kijken, want een uit Eemnes komende auto botste tegen het vracht- Fordjc, met het gevolg dat het spatbord van het uit Eemnes komende benzine vehikel verbogen werd. Ja, „heelemaal verbogen", zei de benadeelde, en toen is-ie (verdachte) erop gaan trappen en zei, hier hob-ie een gulden om 't te laten maken!" De benadeelde kon daar geen genoegen mee nemen. Twintig gulden schadevergoe ding moest hij hebben. De verdachte bood een nieuw spatbord aan. want' dat kostte maar 4.50! De civiele vordering werd ingetrokken en ver dachte maakt aanstalten om weg te gaan. De Kantonrechter Mr. v. Son maakte hem er echter op attent, dat ook hij nog iets te zeggen heeft. Dc eisch was 15.— boete. Mr. Van Son maakte er echtei 10.— boete van. Een automobilist uit Utrecht had op 4 Juni j.l. des avonds in de Longest raat ge reden, terwijl hij onder den invloed was van alcoholhoudenden drank. De politlo had hem aangehouden de agent verklaar de, dat verdachte direct had gestopt. Toen deze uit de auto stapte, constateerde de agent, dat hij kennelijk dronken was, zoo dat hij hot raadzaam achtte den man in arrest te stellen. Denzclfdcn avond is hij nog nuchter ontslagen. De ambtenaar van hei 0( M. wees erop, dat in dergelijke gevallen strenge straffen zéér op hun plaats zijn. Het feit, dat verdachte voor de eerste maal zoo iets is overkomen en dat hij zijn auto voor zaken noodig heeft is voor spreker aanleiding om nog niet over te gaan tot intrekking van het rijbewijs; hij eischte een principieele hechtenis van drie dagen. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot 40.boete, subs. 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde voorts nog een bewoner onzer stad tot 15.boete, subs. 10 dagen hechtenis, omdat deze flesch- jes bier had verkocht en ter plaatse had laten consumeeren, zonder daartoe gerech tigd te zijn. Een ander stadgenoot, die op de zooge naamde „zwarte lijst" was -geplaatst, werd veroordeeld tot 3.boete, omdat hij tóch een biertje had gekocht, hoewel hem dit verboden was. De Kantonrechter heeft den heer Belt uit Soest, tegen wièh eenigo processen-verbaal waren opgemaakt omdat in zijn gebouw werd gedanst, overeenkomstig den eisch v r ij gesproken. KOFFIETAFEL! L?verkaa6. MIDDAGTAFEL: Roastbeef. Aöperges. Sinaaeappelvla met lange vingere. LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 in diverse smaken 75 - 1.00 - 1.30 - 1.40 por Fl. 25 cent per flcech. E. HESSELINK. t De begrafenis op Oud Leusden. Hedenmiddag heeft op do Nederduitsch Hervormde begraafplaats „Oud Leu6den bij Amersfoort de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer E. Hesselink, in leven directeur van het rijks boschproef6tetioa te Wagendngen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer van Dissel, directeur van het Staatsboschbeheer te Utrecht als vertegen woordiger van den minister van Binncn- landsche Zaken cn Landbouw. Hij schetste den overledene als een harde werker in wien praktijk cn w?tensohap op gelukkige wijze waren vereenigd. De zaak waarvoor hij werkte werd door hem vooruitgebraoht. Spreker had eerbied voor de vele arbeid die de ontslapene met betrekkelijk weinig personeel he?ft verricht. De regeeriag is in hooge mate erkentelijk voor hetgeen de heer IlesseLink in het belang van den Neder- landschen Boschbouw heeft gedaan. In een persoonlijk woord bracht dc heer van Dissel het sterke karakter van den overleden? naar voren. De heer 44". H. de Beaufort voerde het woord namens de commissie van bijstand voor het Rijksboschbouw proefstation. Hij wees op don grooten ijver én plichts betrachting van den heer Hesselink, die zich steeds met hart en ziel liééft gegeven vcor dc zaak waarvoor hij instond. 1 enslotte werd nog het woord door den heer Jager-Gcrlings, inspecteur van -hot Staats boschbeheer gevoerd on door den heer van Lonkhuyzen. diyecteur der Heidemaat schappij, den heer Nengerman, namens den Landbouwkundigenbond lc Utrecht, den heer Bolten. namens do afdeeling Amers foort van de Natuurhistorische 4rerecni« ging. Onder dc aanwezigen merkten wij o.a. op: Prof. Dr. Beekman uit 44'ageningen, in genieur 4'an 4'ioten uit 44'ageningen, phy- topatholóog aan de Landbouwhoogeschool, den heer Spraugers uit Nijmegen, secreta ris van den Boschraad, C. K. van Baaien uit Bilthoven, Dr. Vermande, rüksland- bouw-consulcnt uit Utrecht, verschillende houtvesters, mr. v. d. Mark, alhier, als mede tal van familieleden cn vrienden. Dagelijks: Kunstzaal „Sierkunst". Utrechfscheweg h. Stevon van der Hagenlaan. Cinema Royal. Langestraat Museum Flehilo, 4Vestsingel. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofischo Bibliotheek. Gebouw Theos. Ver. Regontesselaan. Dinsdags van 2 tot 3 uur. Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal en Bibliotheek), Muurhuizen 9. R. K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. 1 1 Vredesbibliotheek. Arnh. weg 50. Stichtsche Heuvel Lunch-, Thé- en Diner- concert. Princess-room. Zondag, middag- en avondconcert. Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avond concert Danszaal Klaassen, Zondags Dancing. 28 Juni. Autotocht voor ouden van dagen. Vertrek 1 uur. 2 Juli. Muziektent Plantsoen. Concert V. v. V. 8 uur. 9 Juli. Terras „Amicitia". Concert 4'. v. 13 Juni. Schoolg?bouw Oldenbarnevold- laan. Lezing over „Blokschrift". 8 uur. 19 Juni. Hotel Monopole. Ledenverg. Amersf. Kunstkring. S uur. OMREKENINGSKOERSEN. Off Not. Niet Off. Not. 11 Juni 12 Juni 12 uur Londen12.08% 12.087/, Berlijn59.35 59.34 y, Parijs9.77 9.77 Brussel34.72 34.72 Zwitserland.48.18", 48.221; Weenen35.10 35.12ft Koqenhagcn66.5714 66.60 Oslo.. 66.60 66.60 Stockholm. ••«66.75 66.80 New-York -2.48 80 2.48 80

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 9