ZONSCHERMEN Reis-en Regenmantels Fa. J. W. VAM ACHTERBERGH, Westsingel 12-13. Telefoon 238. NEDERLAND EN AMERfKA VERKEERSONGELUKKEN BIJ DELFT Edelmetaal-prijsvraag Het ziekenhuis aan den Coolsingel Sympathie-adressen van personeel D0CÏ0RAND5 IN DE HANDELSWETENSCHAP ÉsJM.V. COMPAGNIE LYONNAISE JL FEUILLETON Niet door menschenhanden gehuuwd Zijden Bedspreien, Erkenning van academische graden over en weer Een Kon. Besl. op komst Het Hbld. deelt mede. dat binnen zeer korten tijd oen Kon. besluit zal worden ge publiceerd, waarin zal worden bepaald, dat de graad van „bachelor of divi nity" van een aantal in dit besluit ge noemde instellingen van hooger onderwijs in de Ver. Staten van Amerika hier te lande hetzelfde recht op het afleggen van het doctorale examen zal geven als het candidaats-examen in de theologie, en waarin voorts voor de andere faculteiten een dergelijke regeling getroffen wordt, maar dan ten aanzien van bepaalde c a- tegorieën van universiteiten in Ame rika. De bedoeling van dit besluit, dat op aan dringen van de Pilgrim Fathers Society genomen is, is voornamelijk om de „uit wisseling" van Nederlandsche en Ameri- kaansche studenten te vergemakkelijken, zoo voor de theologische als voor andere studie. In hoofdzaak denkt men aan Ame- rikaansche studenten uit de streken met nog half-Nederlandsche cultuur of van overwegend Nederlandsche afkomst. die het Nederlandsch min of meer machtig zijn en van wie men het meest verwachten kan dat zij met het doei van de Society, versterking der godsdienstig-historische banden tusschcn Nederland en Amerika, sympathiseeren. De Pilgrim Fathers So ciety zal hier te lande een commissie in stellen om de practijk voor te bereiden, en in Amerika hetzelfde tot stand trachten te brengen. De heeren mr. A. van de Sande Bakhuy- zen, burgemeester van Leiden, mr. A. J. L. van Beeck Calkoen, prof. ir. D. Plooy van de Amsterdarasche, prof. dr. A. Eekhof van de Leidsche. prof. dr. F. W. Grosheide van de Vrije Universiteit, zijn uitgenoodigd om in de Nederlandsche commissie zitting te nemen; aan een der medische hoog leeraren van de Leidsche universiteit zal daartoe ook nog een uitnoodiging gezon den worden. GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING TE ARNHEM Een tweetal scholen gesloten. Arnhem, 12 Juli. Alhier is een aantal gevallen van kinder\erlamming geconsta teerd op twee scholen, die in verband hier mede zijn gesloten. Een jongetje van de school „Dc Schoolvereenigingis aan de ziekte bezweken. Te Reeuwijk breidt de kinderverlamming, naar de N.R.Ct. mleldt, zich 6teeds uit. Thans is weer een 5-jarig meisje overleden. In verband met het bssmcltingsgevaar is de r.k. bewaarschool voorloopig gesloten. Hr. Ms. WITTE DE WITH. Blijkens een bij het departement van De fensie ontvangen telegram zal Hr. Ms. tor- pedobootjager Wilic de With op thuisreis van Curacoa bulten het reisplan voor aan vulling van den brandstoffenvoorraad St. Vincent (Kaap Virdischo eilanden) aanloo- peri. GULDENSPORENSLAG. Een herdenkina te Heem stede. Zaterdagavond heeft de Vlaamsch-Hol- landsche Vereeniging Guido Gezelle te Amsterdam in restaurant Grocncndaal te lleen^Udc een bijeenkomst gebonden ter herdenking van den Guldensporenslag. Vooraf werd een bezoek gebracht aan den gedenknaald, die op den Heerenweg hoek Manpad te Heemstede is opgericht, in ver band met het feit, dat Witte van Haem- stede in 1304 de Vlamingen versloeg. De voorzitter, mr.- P. W. de Koning, sprak een kort woord, waarin hij de beteekenia van het gedenkteeken uiteenzette. De bijeenkomst in Groenendaal werd ge opend met het zingen van „De Vlaamsche Leeuw" en het Wilhelmus, waarna mr. P- W. de Koning een openingewoord sprak. Eerste spreker was mr. Fl. Heuvelmans te Den Haag, oud-politie-rechter te Ant werpen. die uitweidde over de laatste ge beurtenissen in België. Vervolgens voerde mr. J. W. L. van Es uit Wassenaar het woord Deze zette de beteekenis van den Guldensporenslag uit een. Hierna sprak dr. .T. de Decker over den jongsten herderlijken brief, die de Belgi sche bisschoppen naar aanleiding van het Belgische eeuwfeest hebben uitgevaardigd. De heer René de Clercq droeg gedichten voor van Hollandsche en Vlaamsche dich ters. Een motorrijder overleden Delft, 13 Juli. On den Rolterdamschen weg bij Delft heeft hedenmiddag een ernstig ongeval plaats gehad. Uit de richting Rot terdam kwam een luxe-auto, die plotseling moest stoppen. Achter deze auto reed de 1S- jarigc motorrijder H. de Goede met als duo passagier de 19-jarige J. Horstman uit Rot terdam. De bestuurder van den motor kon niet tijdig genoeg meer stoppen en reed te- pen de voor hom rijdende auto, waardoor de beide motorrijders over den weg vielen Op dat moment passeerden Mr. Hallemond uit Delft met zijn auto ter plaatse van het ongeval en om een aanrijding te vermeden week hij naar link6 uit. Daarna kwam hij echter in botsing met de auto van den heer Visser uit Rotterdam. De beid2 motorrijders geraakten tusschcn heide voertuigen be kneld. Vooral de motorrijder Morstma werd ernstig gewond, terwijl de duorijder, even eens een zware wonde bekwam. Beide per sonen zijn per politieauto naar het gasthuis te Delft vervoerd, waar kort na aankomst Horstman is overleden. Do ander is ter ver pleging opgenomen. kneld. Vooral de motorrijder Morstman werd Nog meer ongevallen. In het gasthuis te Delft zijn vandaag voorts nog G personen behandeld, die per politieauto erheen zijn vervoerd en langs den weg ongevallen hadden bekomen. On der hen bevonden zich vier motorrijders. Drie hunner zijn in het gasthuis ter verple ging opgenomen, omdat hun verwondingen van vrij ornstigen aard waren. Eveneens was in het gasthuis opgenomen een vier jarig jongetje J.. dat den Spoorsingel door een aul-o was overreden en ernstig verwond. DE AANSLAG IN DE VALKENBOSCHLAAN. De dader over de grens gezet. 's Gravenhage, 12 Juli. De Duitsche student U., die dezer dagen was gearres teerd wegens poging tot doodslag op den heer B. aan de Valkenboschlaan, doch gis teravond door de Haagsche justitie is vrij gelaten, werd door den Vreemdelingen dienst over de grens gezet. In géén der groepen kon een volledige eerste prijs won den toegekend De jury ter beoordeeling van Ontwerpen van den Prijsvraag, uitgeschreven ter gele genheid van het 20-jarig bestaan der Bond van Edelmetaalvereenigingen in Nederland heef» thans rapport uitgebracht. Do jury bestond uit de heeren C. J. A. Be geer, Wassenaar; Jo B. Citroen, Amsterdam en F. Zwollo Sr., Den Haag. De beoordeeling had plaats op 24 Juni 1930 in een der lokalen der Rijks-vakschool voor goud en zilversmeden to Schoonhoven. Voor groep A „Gouden Lijfsieraden", wa ren ingekomen 6 inzendingen. Voor groep B. afd. I „Zilveren Gebruiks voorwerpen", 12 inzendingen. Voor groep B afd. II „Lepel, Vork, Mes enz." 1 inzending. Voor groep C „Zilveren Lijfsieraden", 4 in zendingen. Bij het algemeen overzicht was de jury van oordeel, dat in geen der groepen een volledige eersto prijs kon worden toegekend. Ook vond de jury het jammer, dat voor groep B afd. II niet meerdere belangstelling was getoond, slechts een inzending was in gekomen, welke niet voor een onderschei ding in aanmerking kon komen. De toekenning der prijzen had als volgt plaats: Groep A gouden lijfsieraden: 1. motto „Cellini", 2e prijs 25.— 2. motto „Why not" 2e prijs f 25.—; 3. motto „Nachtschade" 3e prijs 10.—. Groep B. zilverwerken: 4. motto „Tulp", 2e prijs f 40.— 5. motto „Cloxinia", 3e prijs f 80.—; G motto „H.V.A.", 3e prijs f 20.7. motto „B" 3c prijs f 10.—. Groep C. Zilveren lijfsieraden: 8. motto „P", 2e prijs 15.— 9. motto „Rose Mary" 2o prijs 15.—; 10. motto „Nevel", 3e prijs 10.-. Bij het opnemen der naambrieven bleek de inzenders te zijn: 1. motto „Cellini", Jan Koch, Den Haag; 2. „Why not", Maud Smit, Amsterdam; 3. motto „Nachtschade", Nel van der Chys, Maarssen; 4. motto „Tulp" J. Boerman, Nij megen; 5. motto „Cloxinia", J. Boerman, Nij megen; 6. „H.V.A.", J. Hcerens, Schoonho ven; 7. motto „B", L. Bosman, Rotterdam; 3 motto „P", L. Bosman, Rotterdam; 9 „Rose Mary", Maud Smit. Amsterdam; 10. motto „nevel" Nel van der Chijs, Maarssen. VERDRONKEN. Appingedam, 13 Juli. Hedenmiddag is de 17-jarige jongen II. Kool, wonende te Hohvierde, bij het baden in het Schrldmeer buiten dc badinrichting, verdronken. Het slachtoffer, dat niet kon zwemmen en in de vaargeul kwam, werd later door dreggen levenloos opgehaald. Het lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht. MARINE MUTATIES. 's-G ra venhacc. 11 Juli. Bij beschik king van den Minister van Defensie is de luitenant Ier zee lo klasse II. J. Bueninck den 31 Juli 1930 eervol ontheven van het bevel over het vliegkamp „De Mok" en is de luitenant ter zee der le klasse J. A. Gauw met dien datum belast met het bevel over genoemd vliegkamp; is de luitenani t< r zee 2o klasse W. F. van Vreeswijk den 2on September 1930 ge plaatst als officier van dienst bij het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord; is de kapitein der mariniers F. C. W. Mij- chaëlis den 14 Augustus 1930 overgeplaatst naar de marinekazerne te Willemsoord. zijn de eerste luitenant der mariniers G. Wilhelmy Damstë. de tweede luitenant der mariniers H. Lieftmck cn de officier van den Marine Stoomvaartdienst der 2o klasse L. de Wilde, met een door den commandar.t der Marine te Wiüemsoord te bepalen da tum overgeplaatst naar de marinekazerne aldaar. is de officier van de marinestoomvaart dienst der 2e klasse J. Moerer den 22 Juli 1930 overgeplaatst a. b. van Hr. Ms „Gelder land" en is de luitenant ter zee der 2e klas se Kon. Mar. resjrye J. M. Uijtenhoudt den 22 Juli 1930 overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. De ontslagaanvrage van Dr. Burger hout in verband met de bc palingen van het scheidsgerecht Rotterdam, 11 Juli. Sedert cenigen tijd doen zich moeilijkheden voor in het ziekenhuis Coolsingel. Naar aanleiding van een besluit van het scheidsgerecht terzake van een strafmaatregel op een der onder geschikten heeft, gelijk wij méldden, dr. Burgerhout, de geneesheer-directeur, ge meend ontslag te mcctcn aanvrager.. Hij wilde niet langer zijn functie blijven waar nemen wanneer hem het recht van beslis singen ontnomen wordt en hij daardoor d° verantwoordelijkheid niet langer kon dra gen. Door een aantal verpleegsters, ongeveer rlc helft, is nu een adres aan den raad ge zonden, waarin zij zich solidair met Jr. Burgerhout verklaren, terwijl nu door de doktoren, die hoofden zijn van afdeelingen van het ziekenhuis, een adres aan den raad is gezonden, waarin zij verklaren geheel aan de zijde van den verlrekkenden direc teur te staan, ofschoon zij van deze mede- deeling aan den raad niet het minste resul taat verwachten. Zij zijn van oordeel dat. de omstandigheden, waaronder dr. Burger hout is vertrokken, het uiterst moeilijk zul len maken om een hoogstaande medicus te vinden voor dit ambt. Het adres is getee- kend door de doktoren De Buy Wenniger, Van Rijssel, De Wolff, v. d. Sande, Hannc- ma, Remijnsc cn Ten Berge. Dr. J. H. OORT Bedankt voor een professoraat aan dc Columbia-Universitcit. Leiden, 12 Juli. Dr. J. II. Oort, lector in de Stemkunde aan dc Leidsche Universi teit. aan wien een professoraat in de Ster- rekunde was aangeboden aan de Columbia Universiteit te New-York heeft daarvoor be dankt. KINDERVERLAMMING. De gevallen te Gouda. Men schrijft aan de N.R.CL uit Gouda: Het aantal gevallen van kinderverlammin alhier is tot 30 gestegen. Vrijdag is de ziekte geconstateerd bij een jongentje van 3 jaar. De geheele afgeloopen week bedroeg het aantal nieuwe zieken 3, jongens van 7, 12 en 3 jaar oud. Is een Hiel wenschelijk? Te 's Gravenhage io de jaarvergadering gehouden van hot Xoderl. Instituut van doctorandi in de handelswetenschap leden van het bestuur werden gekozen dr. C Visser, voorzitter; dr. A. W. Schippers, secr.-penningmeester. drs. J. J. Hnnrath, secretarie-redacteur; drs. II. H. Behrens, dr. Max de Vries, dr. P. G. A. de Waal en dr. G. A. H. Wicbols. O.m. kwam, volgens hel verslag in het Hbld., aan de orde een bespreking van het onderwerp „Is een iitel voor de docto randi in de handelswetenschap wensche lijk, en zoo ja, welke titel!' liet bestuur had over dit onderwerp een nota ingediend, doch zich onthouden van voorstellen in zake invoering van een litel. Prof. Boerman zou een inleiding over dit onderwerp houden, doch aangezien hij door onvoorziene omstandigheden verhinderd •vas, heeft de heer J. J. Hanrath, door prof. Boerman daartoe in de gelegenheid gesteld, diens standpunt kenbaar gemaakt. Volgens prof. Boerman is een afzonderlijke titulair voor doctorandi in de handelswetenschap in hoogc mate gewenscht. Velen der docto randi gaan op in het koopmansleven en voelen daar behoefte aan een onderschei ding, zoo goed als een meester iri de rech ten of een ingenieur. Prof. Boerman is in Indie met nagenoeg alle afgestudeerden der hoogeschool in aanraking gekomen en heeft geconstateerd, dat allen daar dc be hoefte aan een dergelijke litel gevoelen. Naar aanleiding hiervan ontspon zich eenigo gednchtenwisseling. De heer Goed- huys, voorzitter van den Amsterdamsehen Kring van Economen, achtte het standpunt van prof. Boerman zeer juist De doctorale studie in dc handelswetenschap is gericht op uitoefening van een functie in het maatschappelijk leven cn daarnaar moet dan ook in deze quaestie hot richtsnoer worden bepaald. Te Amsterdam is wel de gelijk do studie er op toegespitst met het doctoraal examen een afgesloten opleiding te geven. In den Amsterdamschen Kring is men dan ook van meening dat een titu latuur gewenscht is. Het bestuur verdedigde ten slotte in een uitvoerig betoog zijn meerderheids-stand punt, n.l. dat het algemeen belang cischt dat de doctorandus door een werkstuk be wijst in staat te zijn, een practisch-econo- misch vraagstuk wetenschappelijk te be handelen. ONDER EEN ELECTRISCHE LORRIE. Aan de gevolgen overleden. Rotterdam, 13 Juli. Zaterdagmorgen is do 37-jarige G. Stechelhoven aan de Spangenschc kade hij Swartow aan do Lekhaven onder een eleclrisclie lorrie ge komen, die tijdens een reparatie plotseling vooruitschoot De man is met zware inwendig* kneu zingen opgenomen en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij vandaag aan de gevolgen is overleden. HET ALKMAARSCHE ZIEKENHUIS. Alkmaar, 12 Juli. B. cn W. hebben ter benoeming van een geneesheer-direc teur van liet stadsziekenhuis, tevens di recteur van den gemeentelijken genees kundigen dienst de volgende voordracht opgemaakt; 1. A. K. Dijkhuizen, genees kundig inspecteur van het Centraalgcnoot- schap voor kinderherstellirig en vacantie- kolonies te Alkmaar; 2. dr. P. W. I-. Penris te Amsterdam. (Hbld.) UTRECHTSCHHWEG 10 - TEL. 170 - AMERSFOORT ?|§p Stort ook de sterkste tronk vermolmend neer, zijn sterker zelf leeft voort in nieuw gewas. Fr. van EEDEN. door DAVID LYALL. 75 Ardhie Mackerrow bewonderde haar buitengemeen. Tibbie las het in zijn oogen en het gaf haar een onschul dige blijdschap. Zij giste misschien, wat hem deerde en als liet 111 haar macht fctond, wilde zij graag iets doen om hem lo p-oiezen. Mackerrow zag er in zijn goed gJttend avondcostuum uit, zooals Tibbie zich hem altijd had herinnerd als de knapste man ter wereld. Mackerrow had reeds voor plaatsen ge zorgd en in de kleine nis, voor een der ven sters, zalen zij zoo afgezonderd, alsof zij alleen waren in de ka mei. „Dit is een prettig plekje", zei Tibbie critisch. „Wij hebben de laatste paar maan den, al rondtrekkende, met allerhande hotels kennis gemaakt. Het meeste hield ik van die aardige, kleine logemcnljes in de bergen, waar men van drie mark per dag kan leven en vrij bier tc drinken heeft Het is waar, dat men heel dicht in de nabijheid van koeien en varkens gelogeerd wordt, maar dat is toch ook eigenlijk niet anders dan een bijzonderheid, die bij zulke gelegenheden hoort." Mackkerrow deed haar heel wat vragen, alleen om het genoegen te hebben, haar antwoorden te hooren. Wat haar vroolijk- heid vooral zoo onweerstaanbaar maakte, was haar neiging om de komische zijde van allesh et eerst tc zien en te belichten; dan was haar lach daarbij de verrukkelijkste, wat in de we.reld te hooren viel. Hij begon ero ver te peinzen, lioe oud zij werkelijk was, en de inspanning, die het hem kostte, om deze som uit het hoofd op te lossen, maakte, dat hij sledhts een verdeelde aan- dachts chonk aan dc kleine episoden uit haar reizen. „Je luostert niet", zei zij met schertsende koelheid. „Het verveelt je, nu dan houd ik op. liet is jouw beurt." ..Ik luister wel", verzekerde hij nederig. „Zal ik je zeggen, wat mij afleidde „Ja, doe dat." „Nu vroeg ik mij af, hoe oud je was." „Dom. kun je niet lellen vroeg zij, een verbaasden blik over de bloemen en be schermende lichten naar hem toewerpend. „Toen je van Rochalian weg ging, was jij vijf en twintig cn ik vijftien. Hoe lang ben je weg geweest „Dan ben je een cn dertig nu, je ziet er niet naar uit." „liet is natuurlijk heel beleefd van je dat te zeggen, maar het is niet noodig. Ik heb al oenige grijzen haren, maar, o Archie, ik zie die van joy zie ik niet graag Hij stak zijn vingers door de haren, die aanstoot gaven en lachte kuct en hard. „O, voor mij komt het er niet op aan, een een ik zou een ondeugend woord wil len zeggen, mnari k zal het niet doen. Ge bruik je eigenlijk wel wat Ik kan het niet meer zien door de lampekap. Kijk, zoo is liet heter Hij verzette de lamp. zoodat de tafel tus schcn hen vrij was. Het was geen groote ruimte en hij kon elke verandering van haar trekken gadeslaan en weer zegende hij zijn ongewoon geluk. „Mag ik nu een paar vragen doen „Natuurlijk, als je maar niet verwacht, dat ik ze alle beantwoord." „Maar dat doe ik zeker. Je zegt, dat je naar de woning van je zuster gaat, als je morgen vertrekt. Zal dat nu je tehuis zijn ..O neen, dank je hartelijk." Dat antwoord kwam met zeer overtuigen de snelheid. „Zal je dan naar Rochalian teruggaan? Als ik het goed heb begrepen, is Gury ook getrouwd." „Ja, daar is plotseling een epidemie uit gebroken, die al de Flemings aangestoken heeft, behalve mij," zei zij. Je ziet dus het laatste blad aan den boom voor je." „En wat denk je nu te beginnen? Waar ga je wonen?' Tibbie zweeg een oogenblik cn scheen al haar aandacht te concentrecren op de souf- flée op haar bord. Toen zij eindelijk haar oogen opsloeg, stonden zij zeer ernstig en de lach om haar ond was verdwenen. „Kun je een geheim bewaren, Archie?" „Ik zou denken van wel. Er zijn er mij al heel wat toevertrouwd in den loop van mijn leven. Maar als je mij gaat zeggen, dat je van plan bent den een of anderen man te trouwen, dan behoef ik het niet te hooren." Tibbie lachte, maar haar blik was nog afgetrokken. „O neen. er is geen man in het spel, er is er zelfs nog nooit een geweest, tenminste geen, die ernstig genomen werd," voegde zij eraan toe. toen de herinnering aan en kele hardnekkige hofmakers verwijtend voor haar ourees. „Het is erger dan dat, een heeleboel erger; ik lieb een boek ge schreven. „Een boek!" herhaalde hij en er viel niet aan zijn belangstelling te twijfelen. „Een boek, Tibbie Fleming, cn waarover?" „O, dat is het juist. Ik heb sinds mijn tiende jaar steeds dingen neergekrabbeld, hoewel niemand er eenig vermoeden van liad. Ik heb zelfs een gedicht gemaakt om jou te voeren bij je vertrek uit Rochalian.' „Dat gedicht wil ik zien," zei hij met de grootste vermetelheid. „Neen, dat zul je niet, bovendien is het vernietigd." „Ik veronderstel, dat het een lofzang was, daar je hebt gezegd, dat je er mijn vertrek mee vierde," zei hij onverbiddelijk. „Ik veronderstel, dat het dat had moeten zijn," antwoordde zij stemmig. „Nu, wcnsch je nog meer over het boek te hooren?" „Ik zou er graag alles van hooren." „Nu, om ihet hoek ben ik hierheen geko men. Morgenochtend om half elf zal ik een onderhoud hebben met een echten uitgever in Bouvcric Street. Ik denk, dat ik jou in mijn plaats zal zenden, Archie." „Maar hij zou het merken, tenzij je het pseudoniem van een man koos. Dat doet men tegenwoordig wel meer, is het niet?" „Ik heb geen naam; wat uitgekomen is, verscheen anoniem, wat heel goed voor mij was." „Waarom?" „Wel, weet je, het was alles over Birtley en steeds waren het echt bestaande perso nen. Mijn zwager kwam er ook in voor, maar hij herkende zich er niet in. dat bleek mij uit hetgeen Alison mij vertelde." Nu steunde Mackerrow plotseling met zijn armen op de tafel en keek haar vast aan. „Tibbie, waarom heb je haar met dien man laten trouwen? In 's heme-lsnaam, waarom deed zij het?" Tibbie sloeg haar 005011 neer voor de scherpte van zijn stem. „Vraag mij wat anders", antwoordde zij heel gedrukt. „Ik sprak niet haar, wij allen deden 'het voegde zij er berustend aan toe, „maar iets scheen haar toen te hebben aangegrepen. Zij was ontzeteend van streek door de ver loving van Pat, weet ie. liet gaf haar ge woon een schok en ik geloofvoegde zij er vertrouwelijk bij „dat zij hem in de eerste plaats nam uit spijt, alleen maar om Pat te looncn, dat zij een goed huwelijk kon doen, nis zij wilde." „Maar Tibbie, de man zelf ik zag hem maar een oogenblik, maar hij is een min derwaardige kerel. Het is op zijn geheele wezen geschreven, llij staat mijlen onder haar. Het is onmogelijk zich die twee sa men voor le stellen. Zij kan niet gelukkig meth cm zijn." (Wordt vervolgd). VROOM DREESMANN Langestrant. Bijzondere mooie sorteering in 2.90, 3.50, 4.10, 4.40, 5.10, 5.90 In kleuren goud, zalm, lila, rose, rood.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 6