COBLENZ BEWIJST ZIJN DOODEN DE LAATSTE EER Rusland wil met allen in vrede leven Litwinof spreekt over de buitenlandsche politiek NOODVERORDENINGEN IN DUITSCHLAND IN EGYPTE BLIJFT HET GISTEN PROF. CAROL Hei conflict in den Slagershond Y/ordt critiek onderdrukt? Requiem-mis voor de slachtoffers Coblenz, 2 6 Juli. (V. DA De «tad Coblenz heeft heden den burgers, die het slachtoffer zijn geworden van het noodlot tig ongeluk met de pontonbrug, de laatste eer bewezen. Na afloop van de plechtighe den, die in de ochtenduren onder leiding van bisschop Borne wasser in de kerk plaats hadden, begaven de nagelaten betrekkingen der slachtoffers zich naar het gebouw, waar in een grooto hal de lijken lagen opgebaard. De wanden waren geheel met zwart gedra peerd. Voor den ingang was een groot cruci fix aangebracht. De kaarsen van een groo- ten luchter gaven de chapelle ardente een sinisteren aanblik. De lijkkisten -"aren met dennengroen, kransen en bloemen bedekt In het midden van de doodenhal lagen de kransen, aangeboden door de rijksregee- ring, den rijkspresident, den president der republiek, verschillende autoriteiten van stad en land en vele particulieren uit Co blenz en omgeving. Coblenz, 26 Juli. (II. N.) Vanmorgen is in de kerk van het Heilig Hart alhier een plechtige mis van requiem voor de slacht offers bij het ongeluk met de pontonbrug, opgedragen door mgr. Bornewasser, bis schop van Trier, die daarbij door de Katho lieke geestelijkheid van Coblenz werd ge assisteerd. O.a. waren daarbij tegenwoordig rijksver- keersrainister von Guerard, de Pruisische minister Hirtsiefer, de opper-president van de Rijnprovincie en de opperburgemeester van Coblenz. Hoe ontstond de ramp te Coblenz? Het door den rijksminister van verkeers wezen bevolen onderzoek naar de oorzaak van 't ongeluk op de brug tc Coblenz heeft plaats gehad. Omtrent het resultaat meld* de N.R.C.: De brug is in 1887 gebouwd en was here kend op een nuttige belasting van 280 K G. per M-. Deze capaciteit was voldoende, daar de brug niet voor het algemeene ver keer bestemd was. Door de verlichting van de vesting Ehrenbreitstein was bij de Neuendorffereck een ongewoon groote me nigte bijeen, die na liet einde van liet vuur werk over den Wiesenweg terugkeerde. Een aantal rncnschen ging echter over het pad, dat naar de brug leidde. Deze was, daar zij geen gewone verkeersweg, is, niet verlicht. De brug zou de belasting hebben uitgehou den, als de menschcn zich met in een pijl v.ormig samengedrongen troep aan één zij de hadden bewogen. Eén of andere gebeur tenis aan den over van de Moezel moet de aandacht hebben getrokken van lien, die zich op de brug bevonden, waardoor deze menschen bleven staan. Van achteren werd echter opgedrongen. Door de overbelasting werden de pontons goheel onder water ge drukt en toen kenterde de brug. De politie te Coblenz had maatregelen genomen om voor een vlotte regeling van het verkeer te zorgen. De politie stond toe, dat een aantal menschen van den gewonen weg afweken en over de brug gingen. Zij kende deze brug en wist, dat zij bij vroege re gelegenheden evenens door groote, ja zelfs nog grootere, menigten betreden was. Men is dus tot de conclusie gekomen, dat men hier te doen heeft gehad mot een tra gisch ongeluk, dat door een bijzonderen samenloop van omstandigheden niet voor komen is kunnen worden. DE KINDERVERLAMMING IN STRAATSBURG. Straatsburg 26 Juli Alhier breidt zich de kinderverlamming langzaam uit. In het laatste etmaal kwamen 5 nieuwe ge vallen vooi In het geheel dus in de laatste 5 weken 3l0, waarvan alleen in Straats burg 55. BOTSINGEN IN MAROKKCf. Zwaro verliezen der op standelingen. In Marokko is het tot ernstige botsingen tusschen Fransclie troepen en opstandige inboorlingen gekomen, waarbij de opstan delingen zware verliezen moeten hebben geleden. Aan Fransche zijde werden twee officieren en 20 manschappen gedood POLITIEKE HARTSTOCHTEN IN DUITSCHLAND. Kloppartij tusschen rechts en ïinks. Dingelstadt (Eichsfeld), 26 Juli. De nationaal-socialisten uit Mühlhausen hiel den gisteravond hier in het Thiiringer Hof een vergadering: Terwijl deze zelf overi gens rustig verliep, kwam het aan het ein de, toen de nationaal-socialisten bladen onder de toehoorders wilden ronddeelen, tot een kloppartij met leden van den Heichsbanner, die zich onder hef publiek bevonden. Bierglazen en stoelpooten wer den hierbij gebruikt als wapenen Ruiten werden ingeslagen en in enkele oogenblik- ken geleek de zaal een groote puinhoop. De politie dreef de leden van den Reichs- banner de straat, op, terwijl de nationaal- socialisten in de zaal moesten blijven, tot dat de anderen in Mühlhausen waren teruggekeerd. Aan beide kanten werden verschillende personen licht, anderen ernstig gewond DE ARRESTATIE VAN SANDOWSKI De inbreker-uitbreker met bizondere zorg bewaakt. Karlsruhe, 25 Juli. (V.D.). Inzake de arrestatie van den beruchtcn inbreker San- dowski werden de volgende bizonderheden bekend. Voor eenigc weken had Sandowski ingebroken in de villawijk alhier, waar hij sieraden van groote waarde buit maakte Toen hij zijn buit in do bank van lecning wilde bclcenen, bemerkte li ij, dat hij geob serveerd werO en vluchtte door een vetister. De daar achtergelaten vingerafdrukken ver rieden duidelijk, dat men hier met den be luchten internationalen misdadiger San dowski te doen had. Waarschijnlijk vermoe dende, dat men na zijn vlucht wel het minst zou verwachten, dat hij in Karlsruhe zou weerkeeren, is hij Wognsdag weer daar heen gegaan, teneinde in een villa in te breken. Hierbij was hij echter niet voorzich tig genoeg, zoodat het dienstmeisje wakker werd en de politie waarschuwde, die on middellijk het huis omsingelde, waarna men Sandowski zonder veel moeite kon arres teeren. Sandowski wordt met bijzondere zorg bewaakt, aangezien hij bekend is om zijn vaardigheid in het uitbreken. Zekere kapitalistische groepen voeren een antusovjet propaganda Kofno, 26 Juli. (V.D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat de nieuwbenoemde volkscom missaris van buitenlandsche zaken, Litwi nof, den vertegenwoordigers van de bui tenlandsche pers te Moskou een overzicht beeft gegeven van de buitenlandsche po litiek der sovjet-unie. Litwinof verklaarde, dat zijn benoeming tot volkscommissaris geen verandering in de buitenlandsche po litiek zou brengen. In een land. waarin de arbeiders door de dictatuur van het prole tariaat tezamen met de boeren over de macht beschikken, wordt de buitenland sche politiek door hun wil bepaald. Den grondslag der buitenlandsche politiek der sovjet-unie* vormt het beginsel van de Oc- tober-revolutie. In de verdediging van wat verkragen is door de revolutie, zonder storing of in menging van buiten en zonder interventie van militairen aard door kapitalistische stalen, ziet sovjet-Rusland zijn voornaam ste taak. ITet eerste doel is op het oogen- blik do socialistische opbouw Men moet daarbij bedenken, dat sovjet-Rusland zich in een uitzonderingspositie bevindt, door dat het als ccr.ige socialistische staat door kapitalistische mogendheden is omgeven. Dit feit mag niet over het hoofd worden ge zien. Daarom wenscht de sovjet-unie vreedzame betrekkingen met alle andere staten. Men mag helaas echter niet over het hoofd zien, dat zekere kapitalistische groepen een anti-sovjet-propaganda voeren om de economische betrekkingen van vreemde staten met de sovjet-unie te ver storen. Litwinof sprak als zijn overtuiging uit, dat al deze pogingen in zekere mate zouden mislukken. Al deze anli-sovjet- propaganda zou ook het buitenland schade doen, doordat belemmering van den invoer van Russische goederen de Russische koop kracht zou doen verminderen, waardoor Rusland weer minder orders aan het bui tenland zou kunnen geven. De sovjet-re giering is steeds tot onderhandelen bereid over kwesties van gemeenschappelijk be lang. Tenslotte verklaarde Litwinof. dat de sovjet-regeering met groote belangstel ling de ontwikkeling der buurstaten volgt, waar het groeien der chauvinistische be wegingen een gevaar voor den wereldvrede vormt en voor de goede verhouding tot Rusland. Desgevraagd deelde Litwinof nog mede, dat de onderhandelingen tusschen Rusland en Engeland over de erkenning d?r Russi sche schulden zullen beginnen op 2 Octo ber a.s. DE ENGELSCHE BEGROOTING. In dorde lezing goedgekeurd. Het Lagerhuis is Vrijdagmidag aan de iaatste lezing der begrooting begonnen, na dat de consrvatieven een motie tot niet toe staan hadden ingediend, op grond, dat de begrooting en de financieele wetgeving zware lasten op de bevolking en op de in dustrie legden, die geen van beide in deze tijden kan voldoen. Het was een tijd van de noodzakelijkste bezuiniging en in stede daarvan had de kanselier alleen bezuinigd op de verdedigingsmiddelen van het land en het rijk. De eerste secretaris van de schatkist ant woordde, dat de kanselier een begrooting had ingediend, die glansrijk den toets van alle kritiek, zooals die in tal van nachtzit- lingen uitgeoefend was, had kunnen door staan. Na \iif jaar van conservatief g»*oo- chel met cijfers en met overschotten, die cr niet, waren, was dit de eerste begrooting, die op eerlijke wijze opgebouwd was en op reöele cijfers berustte. Londen. 25 Juli. De begrooting is in derde lezing goedgekeurd met 223 stemmen tegen 1S5. DE R 100 EINDE DEZER WEEK NAAR CANADA Londen, 25 Juli Het luchtschip R 100 heeft vanochtend den hangar verlaten. In dien de weersgesteldheid bevredigend blijft, zal het einde dezer week naar Canada ver trekken. OUD-PRESIDENT VAN MEXICO BEROOFD. New York. 26 Juli (V.D.) Uit Havana wordt gemeld, dat tijdens de afwezigheid van Portes Gil den oud-president van Mexico, uit zijn hotelkamer te I-Iavana een hotelrat zich toegang tot de kamer ver schafte en een bedrag van 4500 medenam. Zaterdagavond in het rijks blad gepubliceerd Uit Berlijn werd Zaterdagavond aan het Vad. gemeld: Do rijksregeering heeft heden den defini tieven tekst dor nieuwe noodverordeningen vastgesteld; ze zullen nog hedenavond wor den gepubliceerd en onmiddellijk in wer king treden. De nieuwe noodverordeningen beantwoorden in het algemeen aan de vo rige, die door het bekende besluit van den rijksdag zijn opgeheven. Ze voorzien op nieuw een zoogenaamde „rijkshulp", een verhooging van de belasting op het inko men, een jonggeezellenbelasting en andere nieuwe belastingen. Het rijkskabinet heeft overigens ook besloten met hulp van art. 48 over te gaan tot hervorming van de sociale verzekering, zoodat gewijzigde verzekering tegen de arbeidsloosheid en gewijzigde rege ling intake de ziekenfondsen eveneens on middellijk in werking zullen treden. Ook zal door een verordening en dank zij de ondersteuning van Pruisen hulp worden verleend aan de noodlijdenden in Oost- Pruisen. Verder zal ook de rijksbegrooting door een noodverordening in werking tre den. In den thans ontbonden rijksdag Mas de behandeling van de begrooting in tweede lezing bijna ten einde gevoerd. Zoonis be kend, zijn voor ongeveer 100 millioen mark uitgaven door de rijksregeering in de bc- grooting geschrapt. Het rijkskabinet heeft besloten nog in de maaad Augustus het wetsontwerp inzake de pensioenen aan den rijksraad te doen toe komen. De nieuwe verordening beantwoordt aan het verlangen der sociaal-democratie, die kort voor de ontbinding een eigen ont werp, dat herziening der pensioenregeling verlangde, had ingediend. De rijkskanselier ^heeft aan het einde van de kabinctszitting zijn collega's en voorts alle geïnteresseerde ambtenaren hartelijk bedankt voor den door dezen in de laatste weken verrichten arbeid. De Wafd weigert de belasting Cairo, 26 Juli. De zoogenaamde parie- mentszitting. die de Wafd dreigde te zul len houden in weerwil van de weigering van koning Foead, om een buitengewone zitting van het parlement bijeen te roepen, is kort na middernacht in het clubgebouw der Wafdisten gehouden. Fr is een motie van wantrouwen ïh de regccring van Sid- kv pasja aangenomen. Na afloop der zitting verklaarde Nahas pasja, dat de ongéhoorzaamheidsbeweging onverwijld zal worden ingezet met het niet betalen der belasting. ITet uitvoerend co mité van de Wafd deelt mede, dat er he den geen betoogingen zullen worden ge houden. MEXICO'S BUITENLANDSCHE SCHULD. Een regeling met Amerika. New York, 26 Juli (V.D.) Te New York vond een conferentie plaats tusschen een aantal New Yorksche bankiers en vertegen woordigers van dn Mcxicaansche regeering ter bespreking van de regeling der Mexi caans che buitenlandsche schuld, die in to taal ruim 400.000.000 bedraagt.Thans wordt gemeld, dat men bij de besprekingen vol ledige overeenstemming heeft bereikt. DOODELIJK ONGEVAL BIJ AANKOOP VAN WAPENEN. Berlijn, 25 Juli. (V.D.). Vrijdagavond heeft, volgens berichten in de Berlijnsche bladen, een koopman uit Charlottenburg bij den aankoop van jachtgeweren en patronen voor zijn Belgischen revolver den winkelier van een wapenhandel door onachtzaamheid neergeschoten Volgens verklaringen van den koopman zocht de wapenhandelaar pas sende patronen voor den revolver, waarbij hij waarschijnlijk één der patronen in den loop heeft laten zitten. Bij het teruggeven van het wapen aan den eigenaar schijnt de revolver plotseling afgegaan te zijn. Dc koopman beweert niet te hebben geweten, dat het wapen geladen was De ongeluk kige schutter was na het ongeluk zoo van streek, dat hij de hand aan zich zelf wilde slaan, hetgeen men echter nog kon belet ten DE BERLIJNSCHE HUISHUREN. De Berlijnsche huren zullen op 1 Augus tus worden verhoogd tot op 133.5 pCt. van die van vóór den oorlog Dit beteekent een nieuwe stijging van VA pCt. NIEUWE PROEFVLUCHTEN MET DE DO X. De Curtiss-motoren zijn inge bouwd. Friedrichshafen, 27 Juli. (H.N.) ITet groote vliegtuig de Do X, zal, nu de Curtiss-motoren ingebouwd zijn, tegen, het einde van de week weer nieuwe proefvluch ten ondernemen. De verdere plannen zul len van deze proefvluchten afhangen. STAKINGSACTIE IN NOORD-FRANKRIJK. Pa rij 6, 26 Juli (V.D.) De stakingsbewe ging in de Noord-Frans che metaal- en tex tielindustrie heeft ziéh in de afgeloopen 24 uur weer verder uitgebreid. Te Rijesel, het centrum der beweging, staken heden onge veer 15000 arbeiders. Dat zijn ongeveer 2000 meer dan gisteren. Een conferentie tusschen arbeiders en werkgevers leidde tot geen re sultaat, aangezien de werkgevers weigerden de verlangde loons verhooging te geven, die de door de arbeiders te betalen premie voor de sociale verzekering zou compcnsee- rcn. In de nabijheid van de Belgische grens kwam het gisteren tot een incident, toen 25 arbeiders uit België, die per vrachtauto naar Baillaul werden gebracht om in een textielfabriek te gaan werken, een groep stakers ontmoetten. Een aantal werkwilli gen uit. België werd gewond en de politie arresteerde 5 stakers. In de nabijheid van Le Havre hebben gis teren 2000 textielarbeiders bet wenk neer gelegd. Te Rouen 6teeg het aantal stakers met 3000. Ook hier ontstonden eenige inci denten. Te Maubeuge nam het aantal sta kers eveneens toe. Benoemd tot hoogleeraar te Amsterdam In de Vrijdagavond gehouden gemeente raadsvergadering van Amsterdam is be noemd tot gewoon hoogleeraar in de huid en geslachtsziekten aan de gemeentelijke Universiteit, Dr. W. L. C. Carol, chef der polikliniek voor huid-ziekten van het On ze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Dr. W. L. S. Carol is geboren te Middel burg. Hij studeerde aan de Universiteit te Amsterdam en werd arts in 1902. ITij was aldus de Tijd eenïgen tijd pratiseerend geneesheer te Beemster, maar ging zich voor het begin van den oorloa- meer in 't bijzonder toeleggen op de studie der huidziekte en was o.a. geruimen tijd assistent bij den bekenden Hoogleeraar in de huidziekte prof. Aiming te Hamburg. Ook te Berlijn liecft hij zich geruimen tijd op hetzelfde vak toegelegd en vestigde zich daarna als specialist voor huid- en vene rische ziekten te Amsterdam. Tevens was hij daar werkzaam in het pathologisch- analomisch laboratorium van prof. de Vries. Sinds 1918 is hij privaat-docent in de histologie van de dermatologie. Van zijn hand verscheen een boek over de histologie van de huid- en talrijke ver handelingen in Nederlandsche cn Buiten landsche tijdschriften over verschillende huidziekten Sinds Januari 1920 heeft hij met Dr. Pas toors de leiding van de polikliniek voor huid- cn geslachtsziekten in het Onze Lie ve Vrouwe Gasthuis en was hij meer spe ciaal met de behandeling dezer lijders in dit Gasthuis belast. In dit Ziekenhuis is hij bij allen een zeer geachte cn gewaar deerde persoonlijkheid, vriendelijk en wel willend tegen een ieder, z.oodat men hem noode tot hooger eer ziet opgaan. DUITSCHLAND EN ONZE BOTER. Er komt ernstig verzet in Duitschiand. Het bericht dat de Duitschc parlementaire commissie voor dc handelspolitiek zeer ern stige bezwaren hoeft ingebracht tegen de Duitsch-Finschc overeenkomst inzake boter en kaas, daarbij eênerzijds wijzende op de bezwaren voor de Duitsche schatkist oil an derzijds op den in Nederland beraamden boycot van Duitsche goederen, wordt aan liet Handelsblad van andere, zeer- goed in gelichte zijde bevestigd en eveneens dat dc daaraan inhaerente verhooging van het in voerrecht op boter tot 50 mark per 100 K.G., 10 dagen na uitwisseling der protocollen, wellicht i)Og niet op 1 Augustus van kracht zal kunnen worden als gevolg van de moge lijkheden, hij de onderteekening van ge noemde overeenkomst. Hiermede is echter nog geenszins gezegd, dat het verzet zóó sterk zal blijken, dat de zaak definitief van de baan is. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Kind ernstig gewond. Vrijdagavond had op de reis van den trein, welke te 9.11 uit Rotterdam naar Roo sendaal vertrekt, gen ernstig ongeval plaats. Tusschen Lage Zwaluwe en Zevenbergen is een vijf-jarig meisje, dat met haar ouders uit Amsterdam naar Middelburg reisde, uit de coupé gevallen. Door middel van de noodrem werd de trein tot staan gebracht, waarna reizigers de spoorbaan afzochten cn een paar honderd Meters terug het kind op dc rails vonden met een groote wonde aan het hoofd. De ouders waren radeloos. Het kind werd opgenomen en in de restau ratiewagen gelegd, waarna de reis met bijna een half uur vertraging werd voortgezet. Bij aankomst te Roosendaal verleende dr. v. Turnhout medische hulp, waarna de kleine naar het ziekenhuis „Charitas" tc Roosen daal werd overgebracht. Zaterdagavond was dc toestand \an het kind iets beter, zoodat op behoud mag wor den gehoopt. GROOTE BRAND TE GROOT-SCHERMER Vier huizen in nsch gelegd Groot-Schermer Gistermiddag tc on geveer half twee is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de garage van den heer Kieft. Een naast gelegen woonhuis vatte ook vlam. Beide perceelen brandden totaal uil. Een perceel tegenover dit woonhuis vatte vlam en daarna een achter dit woonhuis ge legen timmermanswerkplaats. Ook deze beide huizen werden in asch gelegd. Alles is verzekerd, behalve eenige ma chinerieën. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Groningen. 26 Juli Hedenmorgen is uit het Foxholstermeer opgehaald het lijk van den 14-jarigen G. Sinnige te Groningen, die Zondag bij het zwemmen verdronken is. i Een motie van vertrouwen in het beleid van het bondsbestuur Naar wij vernemen, heeft de Amsterdam- sclie Vleeschhouwersvereeniging „De Voor zorg" zich tot de afdeelingen van den Ne- derL Slagershond gewend om instem ming te betuigen met een door haar inge diende motie van vertrouwen in het beleid van het bondsbestuur. „De Voorzorg" ver zocht het bestuur van den Nederlandschen Slagershond op zijn ontslag terug to komen. Deze motie is dezer dagen in de afdee lingen van den bond behandeld. Tal van af deelingen wenschen het verloop van de bondsvergadering af te wachten, voor en aleer zij zich over de motie van „De Voor zorg" wenschen uit te spreken en gaven haar afgevaardigden dientengevolge een blanco mandaat. Zeer groot is ook het aan tal afdeelingen, dat de ingediende motie van vertrouwen steunt, terwijl ook de uit getreden Amsterdamsche Vleeschhouwers vereeniging „De Voorzorg" haar verdedigers op de bondsvergadering zal hebben. Intusschen heeft „De V.A.S.", andermaal een rondschrijven gericht tot de leden van den Nederlandschen Slagershond; in hoofd zaak om zich te kunnen verdedigen tegen een aanval in het jongste nummer van liet bondsorgaan van den heer R. van Drecht, voorzitter van de Kamper Runder- en Var- kensslagersvereeniging. „De V.A.S." deelt mede, dat haar de gelegenheid is ontnomen den lieer van Drecht in liet bondsorgaan le antwoorden cn constateert daarom in den zeer uitvoerigen „open brief", dat het bonds bestuur herhaaldelijk fouten heeft gemaakt, dat het de belangen der leden steeds ver zuimd heeft te behartigen, en dat het on rechtvaardig on onoprecht is geweest jegens anderen. „Critiek worden in den Nederland schen Slagershond steeds onderdrukt", zegt de „V.A.S.". Omtrent de voorgestelde motie van „De Voorzorg" zegt „De V.A.S." „Wij weten, dat er ondergrondsch gewroet plaats vindt, en dat er plannen gesmeed worden, om door één of meer vrienden op de aanstaande bondsvergadering een motie van ver- of wantrouwen te doen indienen. Zal men dan in meerderheid voor een motie van wantrouwen of tegen een motie van ver trouwen stemmen, dan gaat liet bondsbe stuur heen, in bet omgekeerde geval blijft het. Mogelijk worden er meerdere plannen beraamd, om de afgevaardigden murw te krijgen. Hoe het echter zij, ook dit „gewroet" is een onwaarachtig bedrijf en toont hoe rot de grond is, waarop de zetel van het bonds bestuur staat"." En verder: „Wat wij beoogen met het ver zenden van ons rondschrijven is niet an ders dan het verkrijgen van recht. Dit recht te verkrachten, om personen te sparen, kan toch zeker niet in het belang van den bond zijn. En omdat het bondsbestuur ons dat recht tot op heden onthouden heeft, omdat het -bondsbestuur en zeer zeker de bonds voorzitter, aan onzen voorzitter een groot onrecht aangedaan heeft, daarom besloot „De V.A.S." voor het lidmaatschap van den Nederlandschen Slagershond te bedanken als haar geen recht gedaan werd. En daarom eischten wij. dat het bonds bestuur een openbare vergadering zou hou den, waarin wij onze grieven konden ken baar maken ten aanhoore van iedereen. Dit werd door het bondsbestuur afgewezen; het beriep zich daarbij op het reglement. Voor het bedanken van „De V. A. S." was het bondsbestuur niet bang, wel was het echter bevreesd, dat men ongeveer 300 leden zou verliezen als het zich als neutrale Sla gershond zou aansluiten bij den Neutra len Kon. Nederl. Middenstandsbond. Met als gevolg dat het noch bij de behandeling van de Arbeidswet inzake do actie tot ge lijkstelling van slagerswinkels met andere winkels in de vergaderingen van den IIoo- gen Raad van Arbeid, noch bij de behande ling van het meelbesluit in dc vergadering van den Middenstandsraad vertegenwoor digd was. „De V. A. S." moe6t daal* de be langen van den Nederlandschen slager be hartigen in samenwerking met den R. I\. Middenstandsbond." Na verklaard te hebben, dat de bonds- agenda „De V. A. S." geopend heeft, zegt het V. A. S.-bestuur: „Toen beseften wij ten volle, dat men ons elk recht onthouden \viIde cn dat men ons en alle leden van den Nederlandschen Sla gershond om den tuin zou "leiden." Gaat bet b^dsbpstuur voort te trachten de pedrijfs- verecnigiiig afbreuk tc doen, dan zal het voor „De V. A. S." geen kunst zijn te be proeven dc Amsterdamsche Huidenclub en dc „Nederlandsche Beenderen Centrale" breuk te doen. Op de bondsvergadering Romt ntsts voor van al de grieven door „Dc V. A. S." op de buitengewone bondsvergadering naar voren gebracht. „Wanneer en waar zullen de afgevaardig den nu vragen moeten stellen over al het geen geschied is? Nergens immers; want er staat daaromtrent niets op de agenda en zal alles dus verwezen worden naar de rond vraag. En daar is het te laat en bovendien be hoeft het bondsbestuur dan geen antwoord tc geven. Blijft dus over dat vragen daar omtrent alleen gesteld kunnen worden bij het punt der agenda betreffende het heen gaan van het bondsbestuur Het bondsbe stuur zal dan zijn zienswijze uiteen zetten. Eenzijdig dus „De V. A. S." is er niet, om haar opvatting kenbaar te maken. Daarom is de portefeuille-kwestie op deze vergade ring. die niet bij de partij hoort, onjuist. Dat weet het bondsbestuur zoo goed als wij. Deze heele geschiedenis is dan ook niet anders dan een comedie. Alleen de buitengewone bondsvergadering had in dezen kunnen be slissen; maar dit wist het bondsbestuüf to verhinderen."

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2