DE KAMPIOENSCHAPPEN TE GOUDA WEINIG INSCHRIJVINGEN DE LOOP DOOR BAARN VEREENIGINGEN Dag- en Avond Bioscoopvoorstellingen TIMMER WINT VAN HARADA ZWEMMEN Nieuw Ned. record 3 X 50 meter wisselslag heeren Geringe belangstelling Zaterdagmiddag vingen te 4 uur, in de Gemeentelijke Zweminrichting aan den Goudschen Singel, de Nederlandsche kam pioenschappen aan. De organisatie hiervan was ditmaal op gedragen aan de Goudsche Zwemclub, welke voor een uitstekende uitzetting van de baan had zoig gedragen Buiten de goede régsiing werkte ook het zonnige weer mede om de wedstrijden te doen slagen. F.chter waren de inschrijvin gen ditmaal van.'dien aard, dat van een succes niet gesproken kan worden. Slechts de 1500 Meter vrije slag voor heeren mocht zich dit keer in een bijzondere belangstel ling verhe.ugen, waarvoor 6 zwemmers aan den start verschenen! Vele vereonigingen hebben zich waar schijnlijk door de heerschende kinderver lamming laten weerhouden om aan deze wedstrijden deel te nemen. Terecht of ten onrechte? Dit zal moeilijk uit te maken zijn!! Een andere kwestie is onzes inziens van meer belang, en dat is deze, dat alle deel nemers aan dc kampioenschappen dadelijk overgaan tot de categorie van Seniores. Of dit bevorderlijk is voor de inschrijvingen? Wij gelooven van niet, omdat wij in ons kleine landje nog over te weinig cracks be schikken, die elkaar in een afzonderlijke kamp kunnen bestrijden Wat de wedstrijden betreft, aangevangen werd om precies 4 uur met de le serie 1500 Meter vrije slag voor heeren, waarin gestart werd door Brandt (Neptunus) cn Lierenberg (Haarlem). In het begin ging de strijd gelijk op, doch eindelijk weet Brandt iets uit te loopen orn tenslotte als eerste te eindigen. De tweede serie gaf heel wat meer strijd te zien. Hier moest de Utrechtenaar Dick de Mnn. kampioen en recordhouder op deze haan, zijn titel verdedigen tegen den co- ming-man J. van Hemsbergcn van Haar lem, Braam (H.P.C.) en Kuyper (Dolfijn). De eerste honderd meter na den start liggen de vier zwemmers vrijwel gelijk, doch dan gaat Hemsbergen pogingen on- -dc-rnemen om uit te loopen. Hierin gelukt hij na 250 meter, doch de Man volgt „op den voet". Na de vierde baan komt er wat meer ac tiviteit bij de Man en snel loopt hij zijn achterstand weer in, om daarna de loiding van van Hemsbergcn over te nemen. Hij loopt dan regelmatig icts uit en wint ten slotte weder onbedreigd in den tijd van 23 min 17.S sec., alzoo meer dan een minuut boven zijn eigen record. Intusschen in Braam nog komen opzet ten, doch door een snelle spurt schudt van Hemsbergen hem zich van liet lijf cn arri veert als goede tweede. Het nieuw ingevoerde nummer 300 Meter wisselslag personeel, heeft in de zwem- merswereïd schijnbaar weinig instemming gevonden. Althans was er van de dames geen enkele inschrijving binnen gekomen, terwijl voor de heeren slechts één deelne mer aan den start verscheen. Dit nieuwe nummer, uitermate geschikt voor all-round zwemmers, heeft ditmaal dus al hijzonder weinig succes gehad. Misschien mag het in de toekomst wat meer belangstelling vinden. G. Ileei (Zian) startte dus alleen in dit nummer... en werd al op oen heel mak kelijke manier recordhouder van Neder land op deze baan. Wanneer zal zijn ge maakte tijd van 5 min. 4.2 sec. verbeterd worden? Een „recordverbcteriug" zou mis schien „leven" in dit nummer brengen! Spannender was nummer 4 van het pro- giamma, n.l. 4 X 200 meter estafette voor heeren, doch ook hier bewijst de gemaakte tijd alweer, dat de kampioenschappen dit jaar niet op een hoog peil gestaan heb ben. De strijd ging hier lusschen Het IJ, re cordhouder, H.Z. en P.C., Dolfijn en A.Z. ¥n (te eerste baan weet Dolfijn de lei ding te nemen, doch in dc tweede baan neemt de Amsterdamsche Zwemclub deze over. Het IJ, dat in het begin de vierde plaats bezet, weet dan in te loopen en van Essen weet zijn vereeniging in de derde baan op cle tweede plaats te brengen na een prachtige spuit. In de laatste baan heeft A.Z. nog steeds de leiding, doch al gauw worden cle roodzwarten gepasseerd door Het II cn Dolfijn. Een spannende strijd ontstaat lusschen deze twee, welke slechts in de laatste meters ten gunste van Het IJ bcsli6t wordt, welke verceniging deze estafette in den lijd van 11 min. 23.4 sec. weet te winnen. liet schoonspringen voor dames verloor veel aan aantrekkelijkheid, doordat mcj. G. Klapwijk, de kampiöenhouclster, welke ver leden jaar in Utrecht zoo fraai sprong, door ziekte niet kon deelnemen carepalm viel nu ten deel aan mcj. Ilesterman (Üct IJ), Felice met ongeveer punten verschil mej. Sutherland Rooyaurds wist te slaan. De 300 meter vrije slag voor heeren. waar bij Van lissen cn De Man niet aan dc- start verschenen, werd een mooie overwinning voor De Haas tZian), welke Brink (Dolfijn) enkele meter-, achter zich liet. Daar de lJ-dames door ziekle niet ver schenen, behaalde R D. Z. op haar gemak den kampioenstitel in de 5 X j'J M. vrije slag estafette voor dames. Als laatste nummer van de eerste dag kre gen we de 5 X 50 meter estatet'e vrije slag voor heeren, waarbij de H V. O. B. op on verklaarbare wijze niet aan den start ver scheen. Het werd nu een spannende strijd lusschen Het It en H Z. en P. li., doch hoe dc recordhouders zich ook inspannen, de Hagenaars hebben en houden de loiding tot het einde, waar ze met slechts 0.4 sec. ver schil op nummer tweo als eerste weten aan te tikken. De volledige uitslagen van de eerste dag der kampioenschappen luiden als volgt: I. 1509 motor vrije slag voor heeren: 1. D. de man (U. Z. C.) 23 min. 17.8 sec. 2. J. v. Hemsbergen (Haarlem), 23 min. 25.4 sec. 3. A. J. Braam (H. P. C.), 23 min. 30.2 sec. II. 300 meter wlsselslog voor heeren: 1. G. Hegi (Zian) 5 min. 4.2 sec. III. 4 X 200 meter vrije slag voor heeren: 1. Het IJ (Amsterdam) 11 min. 23.4 sec. 2. Dolfijn (Amsterdam) 11 min. 23.8 sec. 3. H. Z. en P. C. (Den Haag) 11 min. 39.6 sec. IV. Schoonspringen voor damos: 1. Mej. E. Hesterman (Het IJ) 65.78 pun ten. 2. Mej. Sutherland Royaards (H. D. Z.) 59.58 punten. 3. Mej. B. Zegger (A. D. Z.) 54.84 punten. V. 200 meter vrije slag voor heeren: 1. J. H. de Haa6 (Zian) 2 min. 33.4 sec. 2. J. Brink (Dolfijn) 2 min. 36.4 sec. 3. W. Kemper (Groningen) 2 min. 46.2 sec. VI. 5 X 50 meter vrije slag voor dames: 1. R. W. Z. (Rotterdam') 3 min. 4.2 sec. VII. 5 X 50 meter vrije slag voor heeren: 1. H. Z. en P. C. (Den Haag) 2 min. 31.2 sec. 2. Het IJ (Amsterdam) 2 min. 31.6 sec. 3. G. Z. C. Gouda) 2 min. 55.8 sec. Tweede dag. Nieuw Neder- landsch record 3 X 50 meter wisselslag heeren. 'Als om even twee uur aangevangen wordt met het eerste nummer 400 meter vrije slag voor dames, is de belangstelling niet over weldigend te noemen. Hetgeen ongetwijfeld zeer jammer is, daar het weer zeer prach tig is en een heerlijk warm zonnetje het pu bliek de aanhoudende regenbuien van cle laatste weken doet vergeten. Voor het eerste nummer start als eenigste deelneemster mej. Hüsken, welke kalm over de banen gaat en in 6 min. 40.6 sec. het kampioenschap behaalt. In de 400 meter voor heeren starten in de eerste serie De Man (U. Z. C.), Van Hems bergen (Haarlem) en Kemper (Groningen). Van Hemsbergen is het vlugst weg en ligt na 50 meter iets voor. Na 100 meter is De Man weer gelijk, doch Van Hemsbergen keert iets sneller. Dan komt De Man op zetten en regelmatig loopt hij uit. De Gro ninger is na cle lc baan reeds uitgevallen. Dc Man komt na weinig strijd aan in 5 mm. 36.8 sec. In de tweede serie starten De Haas (Zian) en Van Voorst (A. Z.). Het is al dadelijk te zien dat De Haas, de één-dag-recordhouder op deze baan, alle6 zal geven om onder de tijd van De Man te komen. Iedere baan zwemt hij in iets korteren tijd en in 5 min. 34.8 sec. weet hij met 2 sec. verschil De Man van dc eerste plaats te verdringen. Het door De Man gevestigde record werd echter niet verbeterd. Een spannender strijd had waarschijnlijk geleverd kunnen worden, wanneer beide rivalen in eenzelfde serie tegen elkaar uit gekomen waren! Bij de 200 meter schoolslag voor dames werd mej. Huybers van Het IJ. teg^n de verwachting in geslagen door mej. II. de Vries van Inter Nos, welke op de laatste baan overweldigend kwam opzetten en in 3 min. 22.4 sec. als eerste aantikte. Bij de 200 meter schoolslag voor heeren lag de recordhouder Korpershoek al dade lijk voor. Schep (Zwemlust) lag op 40 meter nog nummer twee, doch zakte daarna tot de laatste'plaats af. In dc laatste baan kwam Vrugt (D. W.R.) naar voren, en wist nog een oogenblik Koopershoek (R. Z. C.) te be dreigen, welke tenslotte toch als eerste aan tikte in de niet fraaie tijd van 3 min. 5 6 soc. Daarna kwamen de deelneemsters aan de 6tart voor de 3 X 50 meter wisselslag. Het IJ. verscheen niet, daar zij gehandicapt wa ren door ziekte. Na de eerste 50 meter ligt R. D, Z. I voor, doch slecht starten op de tweede baan is oorzaak, dat zij een oogenblik gelijk liggen met Inter Nos. Dan loopen zij echter weer regelmatig uit en winnen in 1 min. 55.4 sec. Meer spanning brengt de 3 X 50 M. wis selslag voor heeren. Het is vrijwel steeds een „kop-aan-kop-race" lusschen Zian, H. V. G. B. I en H. Z. cn P. C. in de eerste serie, waaruit tenslotte H. V. G. B. I met onge veer een meter voorsprong in den fi aaien tijd van 1 min. 42.2 sec. aantikt, en waar door het record, dat op naam van dezelfde vereëniging staat, met 1 min. 42.6 sec., zoo doende met 0.4 6ec. verbeterd wordt! In de tweede serie ligt Het IJ tegen Haar lem. Hier is van strijd weinig sprake en Het IJ heeft 1 min. 44.4 sec. noodig, zoodat ze bij de algcmecne klassificatie slechts de derde plaats bezette. Voor dc 100 Meter Vrije slag voor Dames is wederom zeer weinig deelname. Van dc twco ingeschrevenen komt slechts één deel neemster uit en wel mej. Smits (Inter Nos) welke dus alleen over de baan gaat in den tijd van 1 min. 25.4 sec. De eerste serie 100 Meter vrije slag geeft een spannende kamp te zien tusschen van Essen (Het IJ) cn Ingenluyff (H.Z. en P.C.), waaruit eerstgenoemde als overwinnaar voorschijn komt. De tweede serie is op de eerste 50 M. bijzonder spannend, waar- cje jonge Rotterdammer Delwei op de Hajis (Zian) weet uit te loopen. Hij blijkt echter boven zijn kracht gezwommen te hebben, want op de tweede baan zakt hij geweldig af. Do Haas, een all-round zwemmer, komt in deze serie als eerste aan, doch blijkt 0.4 sec. langer over de 100 M. gedaan te hebben als van Essen, zoodat laatstgenoemde het kampioenschap heeft behaald in 1 min. 0 sec. Het schoonspringen voor Heeren leverde over het algemeen niet veel fraais op, al maakten do oude kampioen Lotgering (Het IJ) en de jonge Hagenaar (Stotijn) hierop oen uitzondering. Do strijd ging dan ook hoofdzakelijk tusschen dezo twee, waarbij tenslotte J. L. Stotijn het grootste aantal punten behaald bleek te hebben. Een mooie succes voor deze goeden schoonspringer, wel ke zoo langzamerhand in de zwem wereld bekend stond als „de eeuwige tweede''. De 100 Meter rugslag voor Dames brengt weer een enkele deelneemster aan den start welke 1 min. 30.6 soc. noodig heeft om de 100 Meter af te leggen. Aldus weer een te gemakkelijk behaald kampioenschap!! Dit maal voor Mej. Korthoff van Inter Nos. Bij de 100 Meter rugslag voor Heeren komt de Haas wederom aan de start, en heeft weinig moeite zijn oude kampioenstitel te gen c'c boide andere deelnemers te verdedi gen. Tocji was zijn gemaakte tijd van 1 min. 18 sec. niet slecht te noemen, welko slechts 1 sec. boven zijn eigen record bleef. R.D.Z. en Inter Nos binden vervolgens den strijdvaan in de 4 x 100 M. vrije slag Estafette. Op de eerste baan is R.D.Z. reeds 5 Meter voor. Zij staan deze voorsprong niet meer af, maar vergrooten hem integendeel en komen als eerste binnen in 5 min. 37.2 sec., met Inter Nos ver achter zich. Do 4 x 100 Meter Estafette gaat tusschen de kampioen van het vorige jaar H Z. en P.C. en dc recordhouder van Nederland Het IJ. Laatstgenoemde neemt al direct de lei ding om deze niet meer af te staan, hoe de H.Z. en P.C.'eis zich ook inspannen, zoodat Het IJ het kampioenschap behaald heeft in 4 min. 42 sec. Hiermede behoorden. dc kampioenschap pen al weder tot het verleden, waarbij nu niet direct gezegd kan worden dat zij bijzon der geslaagd zijn. De gemaakte tijden zijn over het algemeen slecht te noemen, ter wijl de inschrijvingen ook zeer veel te wen- schen overlieten. De „In Memoriam Hendrik van Essen" beker werd voor dit jaar gewonnen door Het IJ met 40 punten. Tweede was R.D.Z. mot 26 punten. De „Turmac" beker werd gewonnen door de R.D.Z. met 26 punten. Tot slot vond een polowedstrijd plaats tusschen het Nederlandsche Jeugdzevental en de Rest van Nederlajid, waarbij het jeugdzevental met een tweetal invallers verscheen. Elders in ons blad vindt men de officieele samenstelling van de „Jeugdi gen". De „Rest" is niet In zijn beste samenstel ling. De jongeren zijn al dadelijk in den aan val en Daatselaar weet tweemaal achtereen te doelpunten alvorens de ouderen het net kunnen vinden. Met deze stand gaat de rust in (2-1). Na de rust mist Daatselaar een mooie kans. Hoewel de jeugd steeds in de meer derheid is, weten zij het net toch niet meer te vinden en eindigt de strijd met 21 in het voordeel der jongeren. Do volledige uitslagen luiden als volgt: I. 400 Meter vrije slag voor Damos. I. Mej. D. Hüsken (A D.Z.) 6 min. 40.6 sec. II. 400 Motor vrije slag voor Hoeren. 1. J. H. de Haas (Zian) 5 min. 34.8 sec. 2. D. de Man (U.Z.C.) 5 min. 36.8 sec. 3. G. v. Voorst (A.Z.) 5 min. 51.2 sec. III. 200 Meter Schoolslag voor Dames. 1. Mej. P. F. de Vries (Inter Nos) 3 min. 22.4 sec. 2. Mej. J. Huybers (Het IJ) 3 min. 24.8 sec. 3. Mej. J. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 27.4 sec. IV. 200 Motor Schoolslag voor Heeren, 1. J. Korpenhoek (R.Z.C.) 3 min. 5.6 sec. 2. C. Vrugt (D.W.R.) 3 min. 6.8 sec. 3. G. Hcgi (Zian) 3 min. 18.2 sec. V. 3 x 50 Motor Wissclag Dames. 1. R.D.Z. I 1 min. 55.4 sec. 2. Inter Nos 1 min. 59.4 sec. 3. R.D.Z. II 2 min. 7.2 sec. VI. 3 x 50 Meter Wisselslag voor Heeren. 1. H.V.G.B. I 1 min. 42.2 sec. (Nieuw Neder- landsch record). 2. H.Z. en P.C. 1 min. 43.6 sec. 3. Het IJ 1 min. 44.4 sec. VII. 100 Meter Vrije slag voor Dames. 1. Mej. E. Smits (Inter Nos) 1 min. 25.4 sec. VIII. 100 Meter vrije slag voor Heeren. 1. H. v. Essen (Het IJ) 1 min. 6 sec. 2. J. H. de Haas (Zian) 1 min. 6.2 sec. 3. E. Ingenluuff (H.Z. en P.C.) 1 min. 6.6 sec. IX. Schoonspringen voor Heeren. 1. J. L. Stotijn (H.Z. en P.C.) 138.32 punten. 2. H. Lotgering (Het IJ) 124.86 punten. 3. L. Gompers (Plet IJ) 104.28 punten. X. 100 Meter Rugslag voor Dames. 1. Mej. J. Korthoff (Inter Nos) 1 min. 30.6 sec. XI. 100 Meter Rugslag voor Hcoren. 1. J. de Haas (Zian) 1 min. 18 sec. 2. E. D. v. d. Sleessen (Otter) 1 min. 20.8 sec. 3. G. Voogd (Het IJ) 1 min. 28.8 sec. XII. 4 x 100 Meter Estafette Vrije slag Dames. 1. R.D.Z. (Rotterdam) 5 min. 37.2 *ec. 2. Inter Nos (Amsterdam) 5 min. 59 sec. XIII. 4 x 100 Meter Estafette vrije slag Heeren. 1. Het IJ (Amsterdam) 4 min. 42 sec. 2. H.Z. en P.C. (Den Haag) 4 min. 47 sec. Voetbal. OM EET WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL. De Vereenigde Staten geslagen. Monte Video, 26 Juli. (V.D.) In het voetbaltournooi om het wereldkampioen schap sloeg Argentinië in de demifinale de Vereenigde Staten met niet mihcler dan 6—0. Vijftig deelnemers ven schenen aan de start J. Toorenburg eerste Baar n. Zaterdagmiddag om half zes nam de „Loop door Baarn", georganiseerd door de verceniging „Baarns Bloei" in sa menwerking met den Utrcchtschen Provin cialen Athlctiekbond, een aanvang. De start en finish voor dezen wedloop was aan de Torenlaan bij de Baarnsclie Manege, waar zeer veel belangstellenden zich vroeg tijdig van een plaats verzekerd hadden. De Baarnsche Politie, bijgestaan door een aan tal Rijksveldwachters, staande onder de per soonlijke leiding van den Commissaris van Politic, zorgde ervoor, dat op tijd kon wor den begonnen. Ingeschreven waren voor dezen loop 57 deelnemers, waarvan er 7«niet opkwamen. Bijgevolg verlieten na het startschot van den voorzitter van den U.P.A.B., den heer Wal- spit, 50 deelnemers den start, die over het 5 K.M. lange parcours veel belangstelling van de zijde der ingezetenen hadden. De heer Dr. van der Kroon volgde, als me dicus per auto de deelnemers, terwijl voor cventucele uitvallers een auto beschikbaar was. Onder luid applaus bereikte na een tijds verloop van 16 minuten en 40.2 sec. J. Too renburg, A.V.A.C. te Amsterdam, den finish, die daardoor beslag legde op een verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den heer Jhr. Ir. F. E. P. Sandberg, wethouder van Onderwijs alhier. Daarna volgden: A. Mulder, A.V.A.C. te Amsterdam, in 16 min. 47 sec., (met verguld zilveren medaille van den heer C. J. van Uden)W. Zaal, N.l.O., te Driebergen, in 16 min. 47.8 sec. (met verguld zilveren medaille van de Middenstandsvcreenigingen)C. A. Zvezerynen, Z.A.V., in 16 min. 50.2 sec. (met verguld zilveren medaille van den heer C. van Doorn); M. I-Iaagen, A.A.C. te Amster dam, in 16 min. 57 sec. (met verguld bronzen medaille van „Bacrne"); P^ Scherpenzeei, Hellas tc Utrecht, in 16 min. 59 sec. (met bronzen medaille van de Baarnsche Athle- tiekclub)H. Plicger, A.V.A.C. to Amsterdam in 17 min. 5.8 sec. (met bronzen kruisje van den U.P.A.B.) W. van Doorn, „Bacrne", die van de Baarnaars het eerste aankwam cn daardoor veroverde den algemeenen prijs, bestaande uit een verguld bronzen medaille van „Wilskracht" cn bovendien als 1ste Baarnaar een kleine zilveren wisselbeker met een zilveren kruisje van de Gemeente Baarn; P. de Vries Jr. A.A.C. te Amsterdam, (met verguld bronzen medaille van dc Voet balvereniging „B.V.V."; F. Scurt, Victoria te Amersfoort (met verguld bronzen medaille van iemand, die onbekend wenscht tc blij ven; M. deVries, A.A.C. te Amsterdam, (met verguld bronzen medaille van den Baam- schcn Bond voor Lichamelijke Opvoeding); F .Jansen, Victoria te Amersfoort (met ver guld bronzen medaille van den Baarnschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding). Aldus bereikten in het geheel 45 deel nemers den finish, onderweg vielen 5 uit. Als tweede Baarnaar kwam aan J. H. van Dijen, (die verleden jaar als eerste Baarnaar aankwam) (niet zilveren medaille van het Permanent Comité van Samenwerking tus schen dc Plaatselijke Middenstandsverecni- gingcu}; als derde Baarnaar W. Overeem (met bronzen kruisje van den U. P. A. B.); als vier.ie Baarnaar W. van Gooswilligen (met bronzen medaille van den Baarnschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding). Dc „Miss Blanche" wisselbeker, uitgeloofd voor die vereeniging, die met 5 loopers de beste prestatie leverde, werd in beslag ge nomen door A. V. A. C. te Amsterdam met 65 punten, welke vereeniging tevens behaal de den verguld zilveren medaille van den burgemeester van Baarn. Het eerst aankomende U. P. A. B.-lid, W. Zaal, N. I. O. te Driebergen, legde beslag op den grooten zilveren wisselbeker met verguld zilveren medaille van den Volks bond. J W. Verolme, „Baerne", de „nestor" on der de loopers (45 jaren), werd voor zijn prestaties eveneens een medaille toegekend. Alle deelnemers ontvingen bovendien nog een licrinneringsspeldje. De uitreiking van de prijzen vond des avonds om zeven uur plaats in hotel Cen tral op den Brink. Dc Voorzitter van Baarns Bloei gaf daar na een korte inlei ding aan den heer N. G. van Doornik, Plaatsvervangend Burgemeester, dc gele genheid de prijzen persoonlijk aan de win naars te overhandigen, hetgeen met een voor ieder toepasselijk woordje geschiedde. Dc lieer Walsmit, Voorzitter van den U. P. A. B. wees er nog op, dat Baarn altijd veel voor de sport gevoeld had cn dat Baarns Bloei dan ook niets had nagelaten om dezen wedloop zoo goed mogelijk te doen vcrloopen. Vooral het ontreden van de Baarnsche Politie werd zeer geprezen. Wij vernamen nog, dat verleden jaar het zelfde parcours door den besten looper was afgelegd binnen dc 15 minuten, terwijl daar mede thans ruim 16 minuten gemoeid wa ren. Men schreef zulks voornamelijk toe aan den Internationalen wedstrijd Blauw Wit, die den volgenden dag tc Amsterdam zou plaats hebben, in verband waarmedo oenigo der beste loopers aan dezen wedstrijd niet deelnamen. Dammen. TOURNéE VAN DEN WERELDKAMPIOEN. De wereldkampioen B. Springer, die se dert geruimen tijd te Lyon woont, zal ion rondreis maken door België en Nederland Hij zal spelen op 30 en 31 Augustus tc Luik; 1 September te Venders; 2 September te Groningen; 3 September te IJmuiden; 8 September le Amersfoort -en ten slotte op 10 September te den Haag een biindpartij en daarna een simultaanseance tegen CO spelers van het Residentie Damgenootschap in de „Galerij" laat Uwe iilms vertoonen in CONCERTZAAL „DE VALK" VALKESTR. 12-14 I EL. 28 AMERSFOORT Speciaal ingericht tot het geven van Brandvrije cabine, m. complete bloskoop installatiem. bedlenlnp Zaal 300 zitplaatsen H u u r p r ij e b 111 ijk. Nederland met 4—1 door Japan geslagen Het eenige winstpunt Noord wijk, 27 Juli. Heden woe het de laatste dag van den landemvedstrijd Nederland—Japan. Ohta begon tegen van der Heide zijn gewoon regelmatig spel, maar van der Heide plaatste daar een zeer gevarieerd spel tegen over. In don eersten set scheen dit den Japanner niet te beïn vloeden, maar in den tweedon en vooral ook in den derden set werd de strijd zeer spannend en ging het steeds gelijk op. Ohta bleef zijn baselinespel spelon en telkens TIMMER trachtte do iNederiander hem door alle soorten slagen uit zijn regelmatig spel te halen. Van der Heide speelde uitstekend en zijn nederlaag in drie setö was eervol. De tweede partij levtrde het eenige punt voor Holland op. Ook hier in het begin weer het zelfde spel als op den eersten dag. Harada begon met regelmatig en uit stekend scherp spel en Timmer moe6t blij ven verdedigen. De eerste 6et ging met 62 voor Timmer verloren, maar in den tweeden set ging het al beter en deze kwam met 86 voor den Japanner. Timmer ge raakte nu geheel ingespeeld, verdedigend werd hij steeds sterker en zoo kwam het dat hij zelfs in den derden set tot den aan val kon overgaan eb nadat telkens beide spelers een game hadden gewonnen werd het tenslotte 1210 voor Timmer. Typisch was anders, dat Timmer n.b. in dezen set met 52 achterstond en de Ja panner vier winningstrokce kreeg. Na een pauze bleek de Japanner uitgespeeld te zijn cn steeds kon Timmer blijven aanvallen, won twee sets achter elkaar en daarmee de match. De uitslagen luiden: Otha (Japan) slaat J. van der Heide (Ne derland) 6-*-3, 7—5. S—6. Timmer (Nederland) slaat Harada (Ja pan) 2—6, 6—8, 12—10. 6—2. 6—3. Harada en Abe slaan Timmer en Koop man 6—3, i5, 6—3 Eindstand: Nederland—Japan 14. Waterpolo. NEDERL. JEUGDZEVENTAL GEKOZEN. Drie U.Z.C'ers in de ploasi Het Nederlandsche Jeugdzevental dat op Zaterdag 2 Augustus te Brussel in het In ternationale Waterpolotournooi moet uit komen, is als volgt samengesteld. Veenstra U-Iet IJ), Ingenluuff (H.Z. cn P.C.) J. v. Oostrum Soede (IJ), M. Schat (U.Z.C.), Bannenberg (iWZ.), J. Daatselaar (U.Z.C.), Wolters (U.Z.C.) Als reserve's zijn gekozen: E. v. Leeuwen (U.Z.C.) en van Ommeren (A.Z. en P.C. Zaterdagmorgen a s. vei trekken zij naar Brussel. Lc loting van dit tournooi, waaraan Bel- gie, Nederland, Frankrijk en Engeland deelnemen, is momenteel nog njc-t bekend, zoodat wij hierover nog geen verdere me- dedeelingen kunnen doen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 7