AMTEDSFOÖEISCH DAGBLAD SLACHTOFFERS VAN HET VUUR Zaterdag 2 Augustus 1930 1 -DE EEMLANDEft' 29e Jaargang No. 29 50 PERSONEN LEVEND VERBRAND In 7 maanden tyds WERKLOOSHEID EN BRANDEN Nederl. Organisten Vereeniging FEUILLETON De Louteringkuur Oud-Hollandsche en moderne Kapstokken Een kleine statistiek betreffende ons land Het is in den regel niet do uitslaande brand, die de meeste slachtoffers maakt, integendeel juist do brand, welke in de kleeren slaat; of ook veel bij kinderen, de brand tengevolge van het omtrekken van een petroleumtoestel of een kachel. En niet te vergeten is het veelvuldig voorko mende feit, dat kinderen een pot met ko kende vloeistof over zich heen trekken en dan meestal tengevolge van de bekomen verwondingen overlijden. Wij willen een kleine statistiek geven van de ongelukken, welk© zich in het loopende jaar tot op he den hebben voorgedaan. Den 17dcn Januari trok een anderhalf- jarig jongetje spelenderwijze een theeketel van de tafel en kreeg den geheelcn inhoud over het lichaam, waardoor het aan de be komen verwondingen overleed. Te Hen gelo was den 20sten Januari een werk man bezig met het nazien van een lakbak, waardoor zijn kleeren in brand geraakten. De man is toen in hoogst ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Dienzelfden dag beliep een dienstbode te Nieuwer Amstel bij het aanmaken van de kachel, waarbij eenige dekens in brand vlogen, zulke brandwonden op, dat zij naar het ziekenhuis te Amsterdam moest wor den vervoerd. Den 26sten Januari had een oude vrouw te Rotterdam het ongeluk over een brandend petroleumstel te vallen, waar door zij zulke ernstige brandwonden op liep, dat zij door haar buren dood werd ge vonden. Dienzeifden dag gebeurde het in de Residentie, dat een 40-jarige dienstbode bij het haarwasschen in brand geraakte en ernstig gewond aan gelaat en handen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd En als was de maat nog niet vol, ver brandde dien dag tc West geest een vierjarig meisje, dat tijdens de afwezigheid der ouders in een pot kokend water viel. Den volgenden dag is te St. W i 11 i b r o r d het eenjarig zoontje van een aldaar wo nend koopman in een pot met kokende soep gevallen, en aan de gevolgen overle den. Het overzicht van de maand Februari vertoont in geen opzicht een gunstiger aan blik; reeds den zesden raakte een vijfjarig meisje te Den Haag in brand, doordat zij tegen de kachel aanliep; zij overleed in het ziekenhuis. Den volgenden dag waren drie jongens op een weiland te Nieuwer Amstel bezig een vuurtje te stoken. Op een gegeven oogenblik vatten de kleeren van een 11-jarig knaapje vlam. De jongen had gelukkig de tegenwoordigheid van geest zich in het natte gras rond te wentelen maar bekwam toch hevige wonden aan zijn ge laat. Den lOden kreeg het vierjarig doch tertje van een familie te Winsum een kan heete koffie over het lichaam; het kind overleed in het ziekenhuis te Groningen Dienzelfden dag overleed te Amsterdam een 74-jarige weduwe die door do kachel in brand was geraakt. Twee dagen daarna ■werd een oude vrouw aan den Overtoom te Amsterdam in bewusteloozen toestand gevonden; zij had ernstige brandwonden bekomen doordat haar kleeren bij de ka chel hadden vlam gevat. Terzelfder tijd kreeg een tweejarig kindje te A k k e r- woude een pot kokende melk over zich heen, waardoor het aan de hekomen ver wondingen is overleden. Vijf dagen nadien, den 18den Februari, heeft het eenjarig kindje van een Rotterdamsche familie een teil kokend water over het lichaam gekre gen en is in het ziekenhuis aan den Cool singel overleden. Opnieuw was een geval van onvoorzichtigheid te betreuren, toen den 25sten een vrouw van een landarbeider bij het aanmaken der kachel in brand ge raakte en naar het ziekenhuis te Amster dam moest worden overgebracht. Maar dit is nog niet zoo tragisch als het geval, dat zich ongeveer terzelfder tijd te Haar en bij Oisterwijk voordeed. Des middags bemerkten de buren, dat de luiken van een huisje, waar een weduwe alleen woonde, gesloten bleven. Toen men het huisje bin nenging. vond men de vrouw geheel ver brand dood op don grond liggen. Het laat zich gemakkelijk begrijpen, hoe geheel het dorp in opschudding geraakte bij het ver nemen van dit droevig gebeuren. Daago daarna verbrandde te Kampen een meis je van tien maanden, dat in een kinder stoel zat, waarin een test met vuur was geplaatst. De maand Maart, welke ook nog be hoort tot de wintermaanden, eischte, zoo als men gemakkelijk had kunnen vermoe den, eveneens een groot aantal slachtoffers Den vijfden viel de 23-jarige ongehuwde arbeiders L. in een ketel met 10.000 Liter kokende vetzuren en was op slag dood Twee dagen daarna trof een dergelijk on geluk een twee-jarig jongetje te R a a m s- donksveer, dat in een ketel kokend waschwater viel en aan de bekomen ver wondingen overleed. Precies hetzelfde ge schicdde den tienden te Delft, met het driejarig zoontje van een familie aan de Cellebroederstraat. Den 'llden Maart ontdekte een moeder te Hendrik I do Ambacht, dat het bedje waarin haar kleine lag, in brand was ge raakt door den stoomketel, welke op me disch advies werd gebruikt. Het bleef ge lukkig beperkt lot enkele brand wondjes, welke do kleine had opgeloopen. Op hef einde van die maand overleed te Sint Oodenrode het tweejarig dochtertje van een familie uit Lieshout, dat een ketel kokende soep over het lichaam had gek re gen en met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis was vervoerd. Het overzicht van do maand April geeft niet veel gunstiger cijfers te zien. Den eer sten reeds viel een vierjarig jongetje te Weel in een pan kokend water on werd in hoogst gevaarlijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Den volgenden dag kwam een vrouw te Rotterdam in aanraking met een spiri tuslamp en geraakte in brand zij overleed tengevolge van de brandwonden. Weinige dagen later trok een kind te Uitgeest een ketel kokend water over het lichaam en stierf daardoor. Te Buiten velde rt had zekere Mej. K. haar zeven maanden oud kindje op den grond op een kussen gelegd, toen het oudere zusje een pannetje kokende melk van de tafel wilde nemen. Het kind had echter het ongeluk het pannetje te laten vallen, waardoor een gedeelte van den in houd op het kleintje terecht kwam en dit met brandwonden overdekt in het zieken huis moest worden opgenomen. Nog geen vijf dagen later werd op een Zondagmorgen in alle vroegte brand ontdekt in de woning van een alleen wonenden ouden lieer ie Ouderkerk. Men zag. hoe zijn becncri met brandwonden waren overdekt, waar schijnlijk als gevolg van het feit, dat de man te dicht bij de kachel had gezeten en aldus, zonder het zelf te bemerken in brand was geraakt; hij ontsnapte aldus aan een ver vroegden dood. Den loden en lOden daarop volgende verbrandden twee kinderen, een te Bergen op Zoom ten gevolge van een val in een tobbe heet water en een ander te Oirschot door het omtrekken van een pot kokende melk. Twee dagen daarna, van diezelfde week geraakte een 89-jarige vrouw van den blinden S. te Sneek in brand bij het aansteken van een lucifer, waardoor zij ernstig gewond moest worden opgenomen in het ziekenhuis aldaar. In het verdere ver loop van die maand waren nog twee men- schenlevens te betreuren' te K o 11 u m n.l., waar een kindje in een kinderstoel in de vlammen omkwam en te N i e u w W eer- dingo, waar een eenjarig meisje een ketel gloeiend water greep, welke op de kachel stond en de gehecle inhoud over het lichaampje kreeg. In de maand Mei kwamen minder geval len voor, doch bijna allen met den meest jammerlijken afloop. Tc Tongclre over leed een 79-jarigo weduwe, wier omslagdoek bij de kachel in brand was geraakt, terwijl twee dagen later, don vierden, oen wieg in brand vloog te B e e k, waardoor het kind gedeeltelijk verkoold naar het ziekenhuis te Sittard werd overgebracht. Den 18den Mei waren te Rotterdam twee broertjes op eikaars ruggen aan het rijden. De jongste die bovenop zat, greep een ketel kokende melk en trok dien om; het gevolg was, dat beide jongens ernstige brandwonden oplie pen, zoo zelfs, dat de jongste, die twee jaar oud was. spoedig daarop overleed. J)en Maandag nadien was ongeveer hetzelfde het geval met twee meisjes, van wie het jongste kind, nauwelijks negen maanden oud, kwam te sterven. Den 21sten stierf in de Majella- stichting te Bussum een meisje van jaar, dat spelenderwijze tegen een tafel was geloopen, waarop een pot heete koffie stond. De pot viel om en het meisje verbrandde. Het overzicht van de maand Juni geelt ongeveer dezelfde cijfers als Mei. Van de vijf gevallen van verbranding hadden er twee tot nog toe een doodelijken afloop, ter wijl tweemaal opname en verpleging in een ziokenhuis noodzakelijk maakten. Den llden Juni viel op twee plaatsen te gelijk, n.l. te Katwijk en te Ouderkerk een kind in het kokende water, waarom beiden opk in een ziekenhuis zijn opgenomen. Daags daarop kwam te Dordrecht een 4-jarige vrouw in aanraking met een brandend gascomfoor, haar kleeren "atten vlam en met wonden overdekt, stierf zij in het gemeenteziekenhuis aldaar. Dienzelfden dag geraakte te Suslcren het reservoir van een auto in brand, toen de eigenaar dit met benzine wilde bijvullen. Deze heer liep verschillende ernstige brandwonden op. Eenige dagen na het oorval te Snsteren was een vrouw bezig met het wasschen van een blouse in een emmer benzine, toen plot seling de emmer en omgeving vlam vatte, doordat de damp ontbrandde; een gascom foor stond op een meter afstand. De kleeren van de vrouw evenals verschillende andere zaken vatten vlam, waardoor de vrouw bij de komst van de brandweer met ernstige wonden moest worden opgenomen in een ziekenhuis. In de maand Juli is het getal der ongeluk ken door brand gelukkig veel lager geble ven. Den vierden Juli kreeg te Den Haag een 21-jarige juffrouw een emmer kokend water over haar lichaam, doordat zij strui kelde. Zij werd in het ziekenhuis opgeno men, daar zij ernstige verwondingen had opgeloopen. Eenige dagen nadien, den Ssten Juli hadden twee ernstige gevallen plaats. Te Made kreeg een jongen van vier jaar een kokende pot soep over zijn lichaam, ie Op einde liet een twaalfjarig meisje de koffiepot vallen. Beide kinderen bekwamen ernstige brandwonden. Den lOden Juli ge- aakte te Den Haag een anderhalf jarig meisje, dat in een kinderstoel zat, in brand, doordat het vlak bij het brandende gas kans had gezien met het vuur te gaan spelen. Daags daarop is hei kind overleden. Den 25sten Juli is ook nog een tweejarig jonge tje, dat met lucifers had gespeeld en in brand was geraakt, te Almelo overleden. Eveneens overleden 2 der opvarenden van het S.S. „Seirstad", die bij een echeeusbrand ernstig waren verwond. Wanneer wij ten slotte nog vermelden het geval van het jon getje te Z u n d e r t, dat in de ongebiuschte kalk viel, van het kind te Vaals, dat een ketel heet water over zich trok, en te Aken overleed aan de bekomen verwondingen en eindelijk nog het geval van het kindje van twee jaar, dat te Deventer kokende kof fie over het lichaam kreeg rn daardoor overleed, dan zien wij, dat door he: morsen van kokende vloeistoffen vooral, vele kin deren zijn gestorven. Het aantal dooden en levensgevaarlijk gewonden bedraagt voor het loopende jaar tot heden reeds 51. In ons land ver over de 1000 personen door brand werkloos In het eerste halfjaar van 1930 Het is een eigenaardige gewoonte de ernst van een brand alleen af te meten naar de schade, welke aan een goedverze- kerd eigenaar wordt berokkend of naar het, gelukkig meestal niet groot, aantal dooden, die als slachtoffers van een brand komen te vallen. Het is geenszins de be doeling het pijnlijke van deze gevolgen tc willen ontkennen, maar van don anderen kant zouden wij er toch ook eens een oogenblik de aandacht willen vragen voor een niet minder nadeelig gevolg, n.l. dat der werkloosheid. Ilier volgen eenige sche matisch uitgewerkte gegevens, welke geens zins aanspraak maken op volledigheid, maar wel in staat zijn een kleinen in druk te geven van het ontzettende gevolg dat in den engen familiekring vaak wordt veroorzaakt door de catastrofe van een fa brieksbrand Wij zeggen fabrieksbrand en duiden daarmede tegelijkertijd aan. dat wij niet ingaan op de rampen, door het vuur zoo menigmaal veroorzaakt op boer derijen en in het algemeen in de takken der landbouwbedrijven. Den 22sten Januari brak brand uit in een machinekamer van de turfstrooiselfabrick te Nieuwe Schoon- derbeekerveld, waarbij de gehecle fabriek, waarop honderd arbeiders werkzaam wa ren, ten gronde ging. Alle werkenden zagen zich door dezen brand van hun bron van inkomsten beroofd. Wie onzer herinnert zich ook nog niet den geweldigen fabrieks brand. welke in den nacht van Zondag 9 op Maandag 10 Maart uitbrak in de Cho coladefabriek te Wormerveer. Ofschoon men in den bcginno sprak van een werk- ioosheld van het gehcelc personeel, dat uit 160 mannen en vrouwen bestond, is dit aantal beperkt geworden tot 8 meisjes, die den volgenden dag ontslag kregen aangezegd met behoud van een week loon. Dienzelfden nacht» woedde een niet min der hevige brand in de Maizena en Stijf- selfabriek van de firma Honig te Nijme gen, waardoor een groot gedeelte van het arbciderspersoneel, dat uit 300 tot 100 men- schcn bestond, voor een tijdlang zonder werk kwam. Den 25sten Maart brak des nachts ongeveer te twee uur brand uit in een te Culemborg gevestigde sigarenfa briek, waar 27 arbeiders werkzaam waren. De fabriek ging in vlammen op, waardoor het gehecle personeel zonder werk kwam. Men zal zich kunnen voorstellen, dat een brand, wanneer deze in een fabrieksstad uitbreekt, in den regel veel grootoren om vang zal hebben en veel ernstiger gevol gen. hetgeen dan ook wel bleek uit den ge weldigen brand, welke in den nacht van Zaterdag 5 op Zondag G April uitbrak in een schoenfabriek te Tilburg. In dit be- Iiijf waren 300 arbeiders werkzaam, die alle zonder werk kwamen door deze ca tastrofe; wel werden zij bij de opruiming te werk gesteld, maar bleven daaina toch van hun gewonen werkkring beroofd. Den 2Sstcn April reeds vroeg in den morgen omstond brand bij de garenfabriek „Hol land" .te Beek en Donk. De gebouwen van dp onderneming ging grootcndeels in vlammen op, terwijl 20 personen door don brand werkloos zijn geworden. Wel i6 waar zijn deze getallen niet zoo groot, maar toch verraden zij nog veel misère evenals het getal van hen, die bij den brand, welke don 17en Juni uitbrak in de sigarenfabriek te Veenendaal; hierdoor werden vijftien man nen broodeloos. Erger was de veel om vangrijker brand aan de Jasneva-fabrieken te Valkenswaard. welke daags daarna ont stond. Wel hadden de eigenaars zich ver zekerd tegen bedrijfsschade, zoodat de 20C arbeiders, bij hen in dienst, zich gelukkig niet geheel van inkomsten ontbloot zagen. Tenslotte dienen wij nog even aan hot ein de van dit overzicht de groote brand te vermelden, welke de maand Juni inwijdde. Omstreeks tien min. over zes in den avond ontdekte men in een ondergoedoren fabriek 1e Eindhoven brand; deze kon men echter niet blu6schen en de geheele fabriek ging verloren. Er werkten 62 meisjes en 4 man nen. Telt men al deze cijfers 6amen don zal het getal door brand werkloos gewor den lieden alleen reeds over het eerste halfjaar 1930 reeds een eind over de 1000 bedragen. Algemeene vergadering Amsterdam, 1 Aug. Deze week werd in hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam do •11ste jaarlijkscho algemeene vergadering gehouden der Nederlandscho Organisten- Vereeniging, onder leiding van don heer W. do Vies uit Nijmegen. In zijn openingsrede betreurde de Voor zitter het, dat de viering van het 40-jarig bestaan der vereeniging tot het volgende jaar moet worden uitgesteld, wegens aan gelegenheden van internen aard. Het jaarverslag van den Ion secretaris werd goedgekeurd Evenzoo het gegeven overzicht van den boekschout. De 1ste penningmeestor werd voor zijn gehouden beheer gedéchargeerd. Herbenoemd zijn tot. lsten voorzitter W. de Vries (Nijmegen) en tot boekschout A. Brom Jr. (Utrecht),' terwijl in de bestaan de bestuursvacature werd voorzien door do benoeming van den heer Ferd. Timmermans (Rotterdam) tot 2en secretaris. Wegens den gunstigen financieelcn toe stand werden do uitkeeringen bij overlij den verhoogd, een hooger jaarlijksch be drag uitgetrokken tot aankoop en onder houd der boekerij, w. o een bepaalde som ressorteert, voor vermeerdering van werken in blindenschrift, en trad bovendien de ver eeniging toe als contribuante van het „Al gemeen Ondersteuningsfonds voor Toon kunstenaars", opgericht door de „Federatio \an Nederlandsclie Toonkunstenaars-Ver- cenigingen." Na afloop der vergadering werd een be zoek gebracht aan het graf van wijlen den heer Jos. A. Verheyen, oprichter en jaren lang voorzitter der vereeniging. Een ge denksteen met beeltenis en onderschrift werd onthuld, waarhij het woord voerden de heeren F. van Tulder als voorzitter van het huldigingscomité en W. de Vries als voorzitter der vereeniging, waarbij de laat ste een krans legde op het graf. LIJK TE HARLINGEN AANGEBRACHT. II a r 1 i n g e n, 1 Aug. Hedenmiddag te 3 uur is alhier door de motorboot „Prinses" aangebracht het in verre staat van ontbin ding verkeerend lijk van een man, ver moedelijk een zeeman, naar schatting tus- schen 30 en 40 jaar oud. Het lijk werd drij vende gevonden in de Tappe bij den Mak- kumerwaard. Op het lijk werd gevonden een nikkelen horloge met ketting. Aan den ketting was een katrolletje verbonden, waarop de letters S. F. en daaronder de let ters B. F. voorkwamen. Het lijk is naar c'.o Alg. Begraafplaats vervoerd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Rotterdam, 1 Aug. Het veertienjarig meisje W. Wieringa uit de Poolstraat, die dezer dagen in de ouderlijke woning door een ongeluk met een spirituslichtie ernstig verbrand is. i6 vanavond in het ziekenhuis Coolsingel aan de bekomen verwondingen overleden. Eenvoud van karakter is geen beletsel voor subtiliteit van geest. Morley. door CISSY VAN MARXVELDT. 4 „Kerel, dat zei ik ook!" Huib gebaarde met zijn sigaar. „Ontliep het stel mekaar maar, dan was het veel sereencr. Met hoe veel ee's Trix?" „Met twaalf. En ik wou, dat je niet sereen zei op een toon, zooals je goedkoop zegt." „En dan ten slotte," zei Mary zacht. ,avc hebben ook wel eens weer oen kleine ver andering noodig." Trix sloot haar oogen. „Daar spreek je wijze woorden. Ik heb zoo'n gevoel alsof ik mijn laatste dosis zenuwen aan het verbrui ken ben." Ze schoot overeind. „Wil jullie thee?" „Daar zijn we toch voor gebleven," zei Huib. „Niet zoo n sloot melk asjeblieft." „Nu Frank, vind je er niet veel voor te zeggen?" Mary verstak een haarspeld in haar zware, blonde haarvracht." „Och," hij keek naar Huib, „hebben wij mannen eigenlijk wel iets in te brengen?" „Nee jong," Huib lachte onderaardsch, „dat lijkt alleen maar zoo." „Het is natuurlijk niet heelcmaal dwaas," ■vond Frank toch hoffelijk. „Anders zou Mary ook niet haar welwillende medewer king hebben verleend." Trix liet de trekpot in de lucht zweven. „Ik geloof, dat ik me dat kan aantrekken, hè manneke?" Ze schopte achteruit. „O maar 't kan me niet schelen. Ik heb geen Achilleshiel." „Wat is dat?" vroeg Huib. „Sla er de oude Grieken maar op na," zei Trix. „Denk jullie met je vijven te gaan?" „Nee, Wies gaat naar den Haag. Wel jammer, ik had dit echt aardig voor Wies gevonden. Maar t was allang afgesproken." „Dus Ernst en Dolly gaan mee." „Ja, als Ernst er tenminste wat voor voelt," weifelde Mary. „O, moeten we met het gevoel van meneer de student ook nog rekening houden!" brieste Huib. „Geen sprake tan, die gaat mee. Uit." Trix schudde haar hoofd. „Precies Nero," prees ze. „Zouden wc hèm maar niet naar den Ilaag sturen, en Wies meenemen?" „Ja, dan had je küiis dat het nog serécé- ner werd. Iluib gnoof. „Nee jongedame, ik oei me alleen al verplicht om race te gaan, om jou zoo'n beetje in toom tc houden." ,Je zult met mij geen last hebben." Trix balanceerde het blaadje op twee voorvin gers. „Kind, denk toch om je kopjes." waar schuwde Mary. „We zijn nog maar aan ons achtste ser vies bezig," zei Frank opgewekt. „Ik ga voor mijn rust," zei Trix. Huib roerde zijn thee. „Je bent dus niet van plan om iets te gaan uitspoken?" Trix snoof verontwaardigd. „Wat heb je toch een verkeerde opinie over me. Ik ben met de meeste nobele voornemens bezield. En bovendien, spook ik ooit ergens iets uit?" „Zou je de vraag niet met een kleine wij ziging juister kunnen stellen?" vroeg Huib. „Moe dan?" „Spook ik ooit ergens niéts uit." Trix keek om hulp smeelcend naar Mary. „Is er wat met die man? Ik heb nog nooit zoo'n hatelijk ventje gezien „Zeg asjeblieft, een beetje meer respect, ik kon je vader zijn," wees Huib terecht. „Ja met glans. Je bent veertien jaar ouder is 't niet? Je kon mijn grootvader zijn, snoes „Ik zou je wel anders hebben opgevoed." „Ja, nog beroerder. „Ze beginnen weer," zuchtte Mary. „Zul je buiten aan de sereene stemming, denken. Puck?" „Daar zal ik een lam in 't kwadraat zijn. En ik zeg niks tegen grootpapa." „Gezellig," vond Huib. „Zeg Mary," zei Frank, „weet je wat ik me alleen niet kan voorstellen, dat wc daar werkelijk entre-nous rullen zijn Kan dat ideale huis niet stampvol gasten zitten?" „Neen, dat is heel merkwaardig, de van Daal ens waren er verleden jaar maar met z'n drietjes. ,.'t Schijnt heelemaal niet be kend tezijn." .Ja, is 't gewoon niet te mooi om waar te wezen?" viel Trix in. „Stel je eens voor Huib. dat je mij 's morgens al direct aan het ontbijt ziet. Lijkt het je niet geestig? „Ik denk, dat ik voor mijn rust in bed ontbijt," zei Huib. „Maar dan zie je me toch aan de lunch, jubelde Trix. „Ik zal zoo stevig ontbijten, dat ik geen lunch kan zien," bedacht Huib. „Maar aan het diner ontkom je me niet," dreigde Trix. „Dat laat ik op mijn kamer servceren." „Dus je wilt me de lieele dag niet zien? En ik had me er zoo veel van voorgesteld om je sprookjes te vertellen bij het knap pend haardvuur." „Stel dat op prijs Huib," vond Frank. „Dat doet ze niet eens voor de jongens.' „Ik vind hier een hatelijke sfeer han gen," zuchtte Trix. „Wie wil nog thee?" „Je lokt het toch zelf uit. Puck." zei Mary. „Nee, Iluib heeft zoo'n funeste invloed op me." „Ja, en die invloed strekt zich, beroerd genoeg, ook uit tot het tweede geslacht,' merkte Huib somber op. „Kijk maar naar Kees eji Dolly. „Ja. ik wil nog wel van dat brouwsel van jou. Beatrijs." „Asjeblieft Dantc." „Oh kiss me, and hug me, and fondle me, dear!!" „Een invitatie?" vroeg Iluib. „Ja, maar niet voor jou. „Dus we gaan allen met 'een opgewekt gemoed naar de Bosschenburg?" Mary keek Frank plagend aan. „Och," hij haalde zijn schouders op. „Ik bleef net zoo lief thuis. Maar aan den an deren kant... 't kan best een leuke tijd worden." „Ik zal wel schrijven," zei Mary. „Heel verstandig," vond Huib. „Als Trix het zou moeten doen, liep je kans, dat de brief op Oudjaar zou worden verstuurd." „Nee zure jongeling, dat denk je maar Die zou ik a l'instant hebben gekalkt." „Valt me nog mee. Weet je wel, toen wij verleden jaar in Duitschland waren, dat jouw eenige brief ons door heel Duitsch- land is nagereisd en gelijk met ons weer in Holland kwam?" „Ja maar, ik blaak voor het Kerstmis plan, zie je?" „En je blaakte dus niet voor mij?" „Bewaar me, natuurlijk niet." „Nu Marv, dat weten we alweer. Geef mc nog maar een kopje thee, Bea." „Die man legt aldoor beslag op je tijd." Trix strekte haar beenen. „Kinderen, lk snak naar de onvolprezen rust van die drie weken buiten en naar de wcergalooze, wijde verten, en naar Huib sperde zijn mond open. „En naar sparren, die buigen onder een last van sneeuw," vulde Frank aan. „Ja, ja, Puck kan poëtisch zijn." „Ik dacht, dat je alleen maar teekenen kon", zei Huib. „Je bent nog lang niet op de hoogte van al mijn talenten", spotte ze. „Ik kan nog veel meerEen beetje zingen, een beetje dan sen, een beetje dichten en een heel klein beetje teekenen." (Wordt vervolgd). VROOM DREESMANN Langestraat. Een ze^r groot assortiment in met en zonder spiegel, tegen zeer lage prijzen, f 6.50, f 4.90, f 3.50, f 2.90.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5