Nieuwe Vruchtensappen. Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Hoe de rooden in China huishouden Een bloedbad te Hankau aangericht ERNSTIGE TREINRAMP IN RUSLAND KOCH WENDT ZICH OPNIEUW TOT SCHOLZ VOOR ONZE HUISVROUWEN NOODLOTTIGE PROEFNE MING MET GASMASKERS CONCOURS HIPPIQUE OP BIRKHOVEN Spannende hordenren Dames Automobielwedstryd De groote mogendheden nemen voorzorgsmaatregelen Sjanghai, 1 Aug. Terwijl een Britsche kanonneerboot nabij Tsjangtsja surveilleer de, werd het schip door de rooden bescho ten. Het schip, dat niet beschadigd werd, beantwoordde het vuur niet, uit vrees de gebouwen der buitenlanders te treffen. Hankau, 1 Aug. De rooden, die Tsjang tsja bezetten, hebben 300 rijke Chineezen ge vangen genomen om losgeld te krijgen. Zes tig officieron cn manschappen van de ver slagen legermacht, die zij uit hun schuil hoeken te voorschijn haalden, zijn wreede- lijk vermoord. Tokio, 1 Aug. De Japansche regeering heeft in verband met den ernstigen toe stand, die thans bestaat aan den Boven Jangtse. bevel gegeven, dat vier Japansche torpedojagers en 300 man mariniers zich zullen gereèd houden, om terstond naar Chi na te vertrekken. Naar in welingelichte kringen verluidt, is het mogelijk, dat Ja pan in overleg met andere mogendheden China zal aanraden den burgeroorlog ter stond te staken, teneinde eensgezind te kun nen optreden tegen de communisten. Washington, 1 Aug. Als uitvloeisel van het toenemend gevaar voor communis tische aanvallen en het gevaar voor het le ven en de bezittingen van Amerikanen, dat daarvan een gevolg is, zal de sterkte der Amcrikaansche detachementen waar schijnlijk snel worden verhoogd. Bij een zorgvuldig onderzoek door de officieren van het Aziatisch eskader van den toestand, die in 't leven is geroepen door de aanvallen van communisten en bandieten in de pro vincies Hoepeh, Honan en Kwangsi, is ge bleken, dat de tegenwoordige marinestrijd macht onvoldoende is. Intusschen maken telegrammen van het departement van buitenlandsche zaken te Washington gewag van de voortdurende po gingen der Amerikaansche diplomatieke en consulaire ambtenaren, om de verwijdering van Amerikanen van plaatsen, waar geen voldoende bescherming is, te bewerkstelli gen. De Aziatische strijdmacht der Amerikaan sche marine, telt in het geheel 3000 matro zen en 2500 mariniers, van wie er 1200 in Sjanghai en 500 in Peking zijn, terwijl 600 op Guam zijn gestationneerd, vanwaar zc onmiddellijk naar China kunnen worden overgebracht. Verder bevindt zich" nog een aantal ma trozen op de patrouillebooten, die op de ri vieren in het binnenland van China operee- ren; tenslotte zijn er nog ,9 torpedojagers, 12 duikbooten en een dozijn hulpstrijdkrach ten, die voor do basis op de Philippijnen opereeren. Deze strijdmacht beschikt over 28 vliegtuigen. Tsjangtsja op de communisten heroverd. Het ministerie van marine te Nanking heeft van de Chineesche kanonneerboot Joengtsjong een draadloos telegram ontvan gen, waarin staat, dat dit oorlogsschip na een beschieting van de stellingen der com munistische troepen de stad Tsjangtsja heeft hernomen. De kanonneerboot heeft troepen geland, die thans in de stad pa trouilleeren. De roodc troepen zijn naar het N.O. afgetrokken in do richting van Hankau. Tsjang Kai Tsjek heeft twee divisies ter verster'.::ng van Hankau afgezonden. De toestand te Sjanghai. Sjanghai, 1 Aug. (V. D.) Na de af kondiging van den staat van beleg te Sjang hai hebben de Japanners hun concessie door een prikkeldraadversperring omringd. Volgens berichten uit Tokio zou de Japan sche regeering van de Chineesche nationale regeering hebben geèischt, dat deze haar troepen uit het Noorden zal losmaken om Hankau te versterken. Ongeveer 200 vreem de! en, die den zomer in de nabijheid van Sjanghai doorbrengen, zullen zoo spoedig mogelijk naar de stad terugkeeren, daar hun leven daarbuiten niet langer veilig is. Sjanghai, 2 Aug. Naar gemeld wordt, zullen de communistische troepen hun op- marsch naar Hankau voorzetten, hoewel zij de veroverde stad Tsjangtsja weer hebben moeten ontruimen. De Chineesche staatspresident heeft ech ter de noodige maatregelen genomen cn twee legerdivisies afgezonden tot verster king van het garnizoen van Hankau. Ook de Engelschc bezetting in Hankau is versterkt. Bovendien is een Britsche torpe dojager op weg naar de stad, om, indien noodig, de vreemdelingen op te nemen. De Amerikaansche autoriteiten hebben van hun ministerie van buitenlandsche zaken reeds bevel ontvangen het bedreigde gebied ter stond te doen ontruimen. Het garnizoen van Hankau richt in aller ijl versterkingen op en is voorbereid op een 6poedigen aanval van de roode troepen. Bij hun opmarsch naar Hankau maken de com munisten een omtrekkende beweging langs Tjangtsja. Washington, 2 Aug. Op het departe ment van 6taat wordt de toestand in China met groote aandacht gadegeslagen. Alle be schikbare krachten van het Chinecsch es kader worden naar de Jangtse gezonden, om de plunderende benden van het vernielen der Amerikaansche eigendommen af te hou den. Van de nationalistische regcering is 'n krachtige bestrijding der onlusten te Tsjangtsja geeischt. Men is echter niet van plan Amerikaansche troepen tc doen landen. OPSTAND VAN BOEREN IN RUSLAND. Verzet tegen lingen. de graaninzamc- Kofno, 2 Augustus (V. D.) Naar uit Moskou gemeld wordt, hebben de heeren- boeren in het district Terck in het Noor delijk deel van den Kaukasus zich tegen de verplichte afgifte van hun graan aan de staats-aankoops-organisatie teweer ge steld. Zoo heeft een groep van 14 hoeren een graanopslagplaats van den z.g „col lectieven landbouw", waarin het voorheen aa-n hen loebehoorende graan wa6 opge borgen, in brand gestoken. Het magazijn werd geheel in de asch gelegd, waarbij sjcht boeren gewond werden. Tegen de da ders werden bevelen tot inhechtenisne ming uitgevaardigd. De deuren van de Duitsche Volks partij staan nog steeds wijd open De Iians op een vergelijk echter zeer gering Enkele tientallen personen gedood of gewond IC o f n o, 2 Aug. (V.D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat gistermiddag op het traject Moskou—Rybin6k een ernstig spoorweg ongeluk heeft plaats gevonden Een ran geerlocomotief raakte los van pen goede rentrein en kwam terecht op een perso nentrein. die juist naderde. Machinist en stoker konden van de locomotief springen, maar van den personentrein werien ren goederenwagen en twee personenrijtuigen versplinterd, waarbij zeven personen wer den gedood cn 21 zwaar gewond. EEN OPWINDENDE BEVOLKING. B e r 1 ij n, 2 Aug. In een herberg nabij het Schlesischer Bahnhof to Berlijn is heden ochtend een bouwmeester uit Adlershof. die een belangrijk bedrag van oen bank had afgehaald, aangerand door een aantal Poolsche bandieten, die hem zijn porte feuille, inhoudende 1800 Mark, ontrukten Dc aanranders werden echtei terstond achtervolgd door een groote menigte en door enkele agenten. Twee hunner vlucht ten in een herberg en vervolgens langs «Ie achtertrap tot op het dak van het huis Een hunner kon ontkomen over een na burig dak: de andere werd door een agent gevat. Deze had heel wat moeite den man, die zich hardnekkig tegen zijn arrestatie verzette, ie boeien. Tijdens de worsteling op het dak van het huis bevond de agent zich voortdurend in levensgevaar. Do me nigte volgde van beneden af in de groot- sche opgewondenheid den spannenden strijd. De arrestant is een oude bekende van de justitie. Het gestolen bedrag werd in een zijner zakken gevonden (Vad.) DE INVOER VAN RUSSISCHE PRODUCTEN IN AMERIKA. New York, 2 Aug. (V. D.) De staats secretaris van handel heeft thans toegela ten den invoer-in Amerika van die hout- pulp uit Rusland, welke reeds op schepen n de Amerikaansche havens lag, reeds op zee was of in de haven van Archangel reeds is ingeladen. Door de beperkte invoerver gunning mogen thans 20 schepen in Ame- I ikaansche havens gelost worden. Berlijn, 2 Aug. De vroegere rijksminis ter ICoch, de leider der nieuwe staatspar tij, heeft een brief gericht tot dr. Scholz, waarin hij verklaart bereid te zijn de lei ding van de nieuwe partij op te geven, wanneer zijn persoon een beletsel vormt voor haar werking. Naar verder verluidt, heeft Koch ten gevolge van dezen brief zijn werkzaamheid opgegeven cn is de Pruisische minister van financiën dr Hoepker Aschoff in zijn plaats getreden. Volgens een nader bericht luidt de brief van ICoch aan den leider der Volkspartij Scholz als volgt: Zeer geachte heer Scholz, In de uitlatingen van de kringen der Duitsche Volkspartij vóór de oprichting der Duitsche staatspartij werd steeds de meening verkondigd, dat men bij voorbaat van plan was geweest de Duitsche volke partij uit te sluiten. Deze meening is on gegrond, 'tear voor de oprichting der Duit sche staatspartij volstrekt geen onderhan delingen met vooraanstaande leden der volkspartij gevoerd zijn. Ik mag in dit ver band verklaren, dat ik mij niet bereid ver klaard heb, omdat u meer dan eens de uitdrukking gebruikt hebt, dat u een ver binding naar links pas wildet aangaan, wanneer men er in slaagde tevons een ver binding naar rechts tot stand te brengen en omdat u bij uw eigen pogingen de Volks- parteiliche Reichsvereinigung uitgescha keld hadt. Bij dezen stand van zaken kwam het mij ongepast voor mij tot afzonderlijke persoonlijkheden uwer partij te richten, daar zij zonder voorafgaand overleg met hun partijorganistie dergelijke beslissingen niet zouden nemen. Ik kon echter met de uitvoering van mijn besluit niet wachten tot de daarvoor in aanmerking komende partijen het eens wa-1 ren. liet gevaar was, dat de gedachte eener groote staatspartij opnieuw door de nieuwe langdurige onderhandelingen der oude staatspartijen geworgd zou worden. Daar om heb ik zoo gehandeld; Een wijze van handelen, waardoor ik, naar ik voorzien moest, ook in het. eigen kamp ecnige ont stemming zou uitlokken. De democratische partij en ook ik persoonlijk hebben echter spoedig na de oprichting in verscheidene verklaringen bekend gemaakt, dat de deu ren der niecwe partij wijd open staan en dat alle verwante kringen op een voet van gelijkheid aan de leiding en den parlemen tairen arbeid cteeï .zullen hebben, wanneer zij tot toetreding.besluiten. Ik herhaal dit aanbod. Daarna kom ik tot den zakelijken .grond van mijn schrij ven: „Zeer geachte heer dr. Scholz! De ernst der komende gebeurtenissen vergt de aan eensluiting van alle geestverwante partijen tot een groote staatspartij. De strijd om de vrijheid van handelen eischt in den nieu wen rijksdag een gesloten optreden van groote 'roepen. Ik zou het een politiek on geluk achten, wanneer in dezen verkie zingsstrijd partijen, die ons verwant zijn, tegenover elkaar zouden staan in een klein- zieligen twist. Ik zou er op willen wijzen, dat het Duitsche volk een groot gevaar loopt, wanneer de thans geboden gelegen heid tot overeenkomst versmaad wordt. „In de hoop, dat u ten aanzien van al hetgeen op het spel staat den politieken toestand nogmaals overwegen zult om tot eon definitieve overeenkomst te geraken, blijf ik (w. g. )KOCH-WESER. Het oordeel van de pers. Het Berliner Tageblatt legt den nadruk op de buitengewoon groote beteekenis van den brief en zegt, dat deze een groot poli tiek besluit is; dr. Scholz wordt voor de keuze gesteld zijn persoonlijke oogmerken op te geven ter wille van een groote zaak. De Deutsche Allgemeine Ztg. stelt vast, dat de brief van Koch in het tegenwoor dige stadium der ontwikkeling nog het praktische resultaat van een werkelijk groote staatspartij tot stand kan brengen. De Berliner Bórsenkurier meent, dat het groote doel van Stresemann, de oprichting van een groote middenpartij, bereikt zou kunnen worden, wanneer aa de zijde van zekere kringen de Volkspartij de vereisch- te offervaardigheid aanwezig is. De Deutsche Tageszeitung laat zich zeer sceptisch uit en acht het zeer weinig waar schijnlijk, dat dr. Scholz en zijn partij op het voorstel van Ivoch zullen ingaan. De Jung Deutsche zegt, dat de beslissing nu bij dr. Scholz en de Duitsche Volkspar tij ligt, om een groote partij van het mid den tot stand te brengen. De Nationalliberaie Korrespondenz (Duit sche Volkspartij) schrijft, dat de brief de mislukking beteekent der pogingen tot po litieke aaneensluiting. De Demokratische Pressedienst noemt de opmerking van de Nationalliberaie Korres pondenz hatelijk en zegt, dat de Duitsche Staatspartij er zich nu van overtuigd kan houden, dat het onmogelijk is tot een ver gelijk te komen met heeren, die do teeke nen des tijds miskennen. DE TURKSCH-PERZISCHE MOEILIJKHEDEN. Constantinopel, 2 Aug. (V.D.) Dc spanning (usschen Perziö en Turkiji is de tents te dagen weer sterk toegenomen. I)e Turksche ambassadeur te Teheran is plot seiing afgetreden en vervangen door den eigftnüjk voor Warschau bestemden huiii gen gezant te Sofia Terwijl tusschen ersr on 'Jurkiji een scherpe notawi6sehng plast; vi.-fSt komen steeds nieuwe stammen o c; de Pe./ische grens, die door aar.'-alien in dc f enk der Turksche troepen de Koerden op de Ararat si-. 'inen. Ook uit Irak kom groepen ovei de Turksche grens. TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Londen, 1 Aug. (V. D.) Twee kleine meisjes uit Londen, de zusjes Elsie cn Eileen Calaghan, reap. 5 en 7 jaren oud zijn bij het spelen op het strand te Margate (Kent) in een door andere kinderen gegra ven kuil geraakt cn jammerlijk verdronken, terwijl duizenden vakantiegangers in de na bijheid er niets van hebben bemerkt, MIJNONGELUK IN OHIO. New-York, 1 Aug. Heden werd te Til- tonville in den staat Ohio de kolenmijn Red- bird grootendeels door noodweer verwoest. Er werden 10 arbeiders zwaar gewond, ter wijl er 8 vermist worden. KOFFIETAFEL: Leverbroodjes MIDDAGTAFEL; Tomatensoep Kalfsoesters Slaboontjes Frambozen-compóte Blanc-manger LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 Ontploffing als gevolg van misdadige onacht zaamheid? PAARDENSPORT De heer H. Gescher, den Haag, legt beslag op den eersten prijs Springconcours De renbaan van Birkhoven, welke vroe ger dikwijls voor paardenrennen gebruikt werd, schijnt, dank zij het werk van de Ruitersportvereeniging „Eemland", weer in opkomst te zijn. Er heeft zich uit de burgerij een commissie van vooraanstaande ingeze tenen geformeerd om de paardensport in onze plaats weer populair te maken. Gisteren werd voor de tweede maal in dit seizoen een concours-hippique georgani seerd, waaraan tevens een automobie.lwed- stnjd voor dames was verbonden. Wij prij zen de activiteit van het bestuur van Eemland", doch evenals dc eerste maal, had zij nu met het weer te kampen. Reeds des morgens, hoewel het zonnetje meerma len achter de wolken tc voorschijn kwam, liet de lucht zich twijfelachtig aanzien. Niels geen weer voor een concours-hippique, want voor een overgroot deel is het welsla gen afhankelijk van Moeder Natuur. Niet- emin was bij den aanvang van het eerste nummer springconcours voor springpaar den de gewenschte stemming aanwezig, waar het muziekkorps van het le regiment huzaren onder leiding van kapelmeester M. Klijnen veel toe bijdroeg. Dc baan voor het springconcours was overzichtelijk uitgezet, zoodat voor allen het parcours goed te vol gen was Men genoot volop van de presta ties der deelnemers, cn wanneer eeri der rijders er in slaagde het parcours zonder fouten af te leggen, steeg er een dankbaar applaus op. De heer H. Gescher, uit. den Haag, op Grietje legdo een schitterend par cours af. In snelle ren, zonder fouten, be reikte hij do fiiiish. Wel herhaalde kapt J. M. de Kruyff op Maiese dit kunststukje om zonder fouten het eindpunt te berei ken, doch zijn tijd was eenigc seconden meer. Dit nummer werd vlot afgewerkt. Jammer vonden wij het, dat enkele win naars de eere-ronde alleen maar voor den eersten rang reden. Inmiddels was da zon achter de zware bewolking schuil gegaan, juist toen men met den automobielu ed- strijd voor dames zou beginnen. Af cn toe regende het, het zag er triestig uit. Deze wedstrijd was georganiseerd met medewerking van de Kon. Ned. Automobiel Club en bestond uit drie afdeelingcn. n.l.: a. Rallye-paper (over kunstwegen), b. Be- hendigheidswedstrijd, c. Concours d'Elé- gance. De Rallye-paper was j.l. Zaterdag al gehouden cn door de zeven deelneemsters zonder fouten gereden Bij den start werd den deelneemsters een opgave van de tc rijden route tot de eerste contró'.e medege deeld. Hier ontvingen zij een opgave van de route tot de tweede contróle enz. Bin nen twee uur moc6t het eindpunt bereikt zijn. Gisteren werden dus alleen maar de afdeelingcn b en c verwerkt. De bchendig- heidswed6trijd leverde voor velen groote moeilijkheid op cn dat „lest best is", bracht mej. Brandt uit Driebergen in praktijk door de minste strafpunten te krijgen cn den eersten prijs te behalen. Mevrouw A. Scharroo—Pieters verwierf in het Concours d'élégancc met Studebaker Er6kino iiet hoogst aantal punten. Dit soort wedstrijden is niet onaardig, maar duurt te lang, het geduld van het publiek werd hier wel zeer op den proef gesteld. Ter compensatie kre gen wij een hordenren om den „Eemland"- prijs, welke een buitengewoon spannend verloop had. Door de firma John Walker Sons Ltd. Kilmarnock Schotland was een zilveren wisselbeker aangeboden, die als „Johnny Walker-beker" voor de eerste maal verreden werd. Voor deze ren verschenen 5 ruiters aan de start. Feilen strijd werd gevoerd door Luit. T. L. N. Steenkamp op Mission cn den heer G. der Ry van Beest op Fanfan III. Laatstgenoemde ging vrij spoedig na de start naar voren gp'-olgd door Lt. Steenkamp. De afstand die 2700 M. bedroeg werd in deze volgorde afgelegd tot enkele meters voor dc finish. Toen kwam Lt Steenkamp naar voren, men zag hem inloopen om onder luid applaus met een hoofdlengte als eerste door de finish te gaan. Dc afstand tusschen nummer 2 cn-3 bedroeg 2 lengten. De tijd van den winnaar was 3 min. 5J/s sec. De Hittenren was een aardig nummer, doch door het wegblijven van énkele in schrijvers verloor het veel van zijn aan trekkelijkheid. Overigens had dit concours hippique een vlot verloop. Onder de aan wezigen merkten wc op den burgemeester Mr. J. C. Graaf van Randwijck, de Com missaris van politie, den heer Goorhui3 en Overste Fabius, Commandant le Ree. Hu zaren. De uitslagen zijn. Springconcours voor Springpaarden 1. H. Gescher, s-Gravenhage met Grietje, 0 fouten, 1 min. 7*/b 6ec.; 2. Kapt. J. M. de Kruyff, Amersfoort met Mai6se, 0 fouten, 1 min. 11 sec.; 3. II. Gescher, 's-Gravenhagi met Tijl, 0 fouten. 1 min. 17% sec. ;4. le luit. K. .T. Schummclketel. Breda met Duiveltje, 2 fouten, 1 min. 19 5/» sec.; 5. Kapt. J. M. de Kruyff, Amersfoort met Adresse, 2 fouten, 1 min. 23 sec.; 6. Ritmeester Jhr. A. v. d Goc6, Breda met Bibi, 4 fouten, 1 rnin 33a/6 sec.; 7. Res. Ritmeester Ch. H Labou- chère, Amersfoort met Frangin, 4 fouien, 1 min. 39% sec.; 8 le luit. jhr. A. von Lan- nep, Amersfoort, met Luftikus, 6 fnulen, 1 min. 15% sec. Eervolle vermelding le luit. T. L. N. Steenkamp, Breda, met Ven detta, 6 fouten, 1 min. 17% sec.; le luit. P. Doornbos. Amersfoort, met Walln, 6 fou ten. 1 min. 34% sec. Hittenren: 1. Jacob Brouwer, Hilversum met Max; 2. A. Wolfswinkel, Amersfoort; 3. L. F. Lievers, Hilversum; 4. T Bouman, Amersfoort met Piet. Hordenren om den Eemlandprijs: 1. 'le Lt. T. L. N. Steenkamp, Breda met Mission, 3 min. 59/b sec.; 2. G. du Ry van Beest Holle, 's-Gravcnhage met Fanfan III op óén hoofcl- lcngte; 3. le Luit. K. J. Schuminellcclel, Bre da met St. Georges Dames Automobielwedstrijd: a. Rallye-pa per; b. behencligheidswedstrijd; c. concours d'élégance. 1, Mej. N. Brandt, Driebergen (Na6h) 0 pnt., 7 pnt, 66 pnt., totaal 59 put.; 2. Mevrouw de Blocq van Scheltinga gcb. Gravin van der Goltz, Amersfoort (Chevro let), 0 pnt., 8 pnt., 81.4 pnt., totaal 73.4 pnt.; 3. Mej. G. Molenaar, Amersfoort (Fiat), 0 pnt., 6 pnt., 102 pnt., totaal 96 pnt.; 4. Me vrouw A. ScharrooPieters, Amersfoort (Studebaker Erskine), 9 pnt., 9 pnt., 110.6 pnt., totaal 101.6 pnt; 5 Mevrouw N. v. d. BrandelerBeekman. Soest (A.M.), 0 pnt, 7 pnt., 112.4 pnt.. totaal 105.4 pnt.; 6. Mevr. Hamers—Wolters, Amersfoort (Mercedes Benz), 0 pnt., 6 pnt., 145 pnt, totaal 139 pnt.; 7. Mevrouw Anient—Xefkens. Amersfoort <Graham Paige), 0 pnt., 5 pnt., 116.i pnt., totaal 141.4 pnt. Keulen, 2 Aug. Volgens de Kölnische Zeitung heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag, terwijl eenige arbeiders van de maatschappij voor stikstofmeststoffen te Knapsack bezig waren in het. daarvoor in gerichte lokaal de dichtheid te beproeven van de door de fabriek aan alle arbeiders verstrekte beschermende gasmaskers, een geweldige ontploffing plaats gehad Dc ar beiders waren onder leiding van een brand weerman het lokaal binnengegaan, hadden de gasmaskers voorgedaan en wachtten op het aansteken van dc patroon, die een prik kelend gas bevat, hetwelk op de slijmvlie zen van het oog werkt. Nauwelijks had de brandweerman de patroon aangestoken, of er volgde een ontzettende ontploffing, waar door het lokaal in vlammen gehuld werd. De brandweerman rukte de deur open en gaf den arbeiders te kennen, dat zij bui len op den grond moesten gaan liggen en zich heen en weer moesten rollen om hun brandende kleeren te dooven. In plaats van dezen wenk op te volgen, renden de arbei ders met de brandende kleeren naar bui ten. Een man liep zelf 200 M. ver, naar hij later in het ziekenhuis vertelde, om een na burig waterreservoir to bereiken en zicii daar in te werpen. Met ernstige brandwonden werden vijf ar beiders naar het ziekenhuis te Keulen ge bracht. Twee hunner zijn er overleden, de drie' anderen verkeeren nog in levensgevaar. Over de oorzaak is niets met. zekerheid bekend. Het onderzoek duurt nog voort. Men vermoedt, dat in de naast het lokaal gelegen closet vóór de proefneming gerookt is. Het gas zou dan door de dourreten in het closet zijn binnengedrongen en daar door nog een brandende cigaret tot ont ploffing zijn gebracht. DE STAKING IN NOORD-FRANKRIJK Parijs, 2 Aug Het aantal in Noord- Frankrijk stakende textielarbeiders is in den loop van den dag tot 120.000 gestegen. Men verwacht, dat het aantal stakers Maandag 200000 bedragen zal. EEN BLOEDIG GEVECHT TUSSCHEN ZEELIEDEN. Sou th6 fields (Durham), 2 Augustus. Blanke zeelieden, dio hun contract gingen teekenen, alvorens zich in to schepen, wer den aangevallen door kleurlingen, vooral Arabieren. De politie kwam tusschenbeide. Een vechtpartij ontstond, waarbij de ge kleurde zeelieden gebruik maakten van' scheermessen en degenstokken. De politie moest verscheidene charges met den gum mistok uitvoeren. Vier agenten werden door messteken gewond, twee hunner ernstig. Verschillende Arabieren liepen kneuzingen op. Een twintigtal Arabieren cn twee blan-< ken werden aangehouden. DE DUSSELDORPSCHE MOORDENAAR. Een ontstellende roeks mis daden. De politie van Dusseldorp schijnt in de laatste weken nieuwe bewijzen van de schuld van Peter Kürtcn in handen te heb ben gekregen. Ze acht het thans, onafhan kelijk van de door Kürten zelf afgelegde verklaringen, bewezen, dat deze 48 moorden en pogingen tot moorden en voorts 35 brand stichtingen heeft gepleegd. Kürten heeft zijn voor de politie gevolgde laktiek van steeds weer nieuwe bekentenissen en zich steeds zelf meer en meer te belasten, voor. den rechter van instructie niet -gehandhaafd. Wel heet hij getracht talrijke bekentenis sen te herroepen, maar daarbij spreekt hij' zichzelf herhaaldelijk legen en toen was het gemakkelijk te bewijzen, dat hij bewust gelogen had. Gebleken is thans, dat Kürten alle te Dusseldorp gepleegde misdaden op zijn geweten heeft, met uitzondering van twee moorden, waarvoor een zwakzinnige, genaamd Strausberg, reeds vroeger werd vervolgd. Of Strausberg of wel Kürten deze misdaden heeft gepleegd, zal nog moeten blijken. Het proces tegen Kürten zal dit jaar wel niet meer te verwachten zijn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2