Streven naar herziening der vredesverdragen Poincaré laat zich kritisch over Briand's plannen uit Ook Stresemann was voor een nieuwe middenpartij WEER EEN SCHANDAAL TE BERLIJN Beweerde benadeeling van 300.000 Mark STADSNIEUWS Uitzending van kinderen Waarschuwing aan het publiek AGENDA P ar ij s1 Augustus. In de Illustra tion bespreekt Poincaré, gelijk men weet, het memorandum van Briand over de fede ratieve aaneensluiting van Europa. Met be trekking tot de politieke constellatie stelt Poincaré vast, dat het memorandum de ern stigste meeningsverschillen aan den dag heeft doen treden. Polen en Roemenie eischen onschendbaar heid der grenzen, terwijl Hongarije aanmer king maakt op den door de verdragen ge schapen toestand en Mussolini de wereld bekend gemaakt, dat ook sommige der over winnende mogendheden de vredesvoorwaar den wenschcn te herzien. Duitschland spreekt zich in gelijken zin uit, maar ln naam der overwonnenen. Het verklaart zelfs, dat het het oordeel van de Fransche regeering deelt en dat het er van overtuigd is, dat de ernstigo toestand van Europa voornamelijk aan de tegenwoordige poli tieke organisatie ervan te wijten is. Briand, gaat Poincaré verder, is ongetwij feld verrast door de onverwachte vermin king van zijn gedachte. Nooit heeft hij ge zégd, of zelfs geloofd, dat de oorzaak van den noodtoestand der wereld, waaronder overigens Amerika evenzeer lijdt als Euro pa, te vinden was in de slechte politieke organisatie van ons werelddeel. Integendeel, altijd heeft hij verklaard den vrede te zoe ken en instandhouding van de bij verdrag geschapen organisatie. Wanneer Duitschland streeft naar ge deeltelijke herziening, speciaal wat betreft aansluiting van den Poolschen corridor, Opper-Sileziö, of in verband met de kwestie der minderheden, zou het in botsing komen met de laatste alinea van artikel 16 van het volkenbondsstatuut en gevaar loopen het lidmaatschap te verliezen. Verder geeft Poincaré in zijn artikel een overzicht van de ontvangen antwoorden. Zijn oordeel is alles behalve optimistisch, men kan zelfs zeggen bijzonder pessimis tisch. Parijs, 1 Aug. (V.D.) De Fransche mi nister van buitenlandsche zaken, Briand, heeft den technischen adviseur van het Fransche gezantschap te Berlijn, prof. Hes- nard, naar Parijs ontboden, teneinde over den toestand en de stemming in Duitsch land in verband met de laatste binnenland- sche politieke gebeurtenissen, alsmede met betrekking tot de aanstaande beraadslagin gen te Genève over Pan-Europa te worden ingelicht. Ilesnard is reeds gisteren te Parijs aangekomen en begaf zich direct naar den Ouai d'Orsay. STAAT VAN BELEG TE JUAREZ, Mexico, 1 Aug (H.N.) De overheid van den staat Chihuahua heeft in verband met do verscherping van de politieke conflicten sedert de laatste federale verkiezingen den staat van beleg afgekondigd over de grens stad Juarez. De militaire overheid heeft het burgerlijke bestuur voorloopig overge nomen en den burgemeester en zes ge meenteraadsleden. die van knoeierijen bij de laatste verkiezingen beschuldigd wor den, laten arresteeren. Een onderzoek naai den staat, van de financiën, die in zeer treurigen toestand verkeeren, is gelast. ECONOMISCHE CRISIS IN AMERIKA. Loonsverlaging voor 15.000 arbeiders. New York, 2 Aug. (H.N.) Na onderhan delingen, die vier maanden duurden, is tus- schen den bond van arbeiders in de Ame- rikaansche kouscnindustric en de groote ondernemers een nieuwe tariefovcreenkomst gesloten, waarbij de loonen van 16.000 ar beiders bij 45 toonaangevende ondernemin gen met 20 pCt. worden verlaagd. In de overeenkomst zijn ook bepalingen opgenomen voor de beslissing van "conflic ten door een scheidsgerecht en de invoering van een particuliere verzekering tegen de werkloosheid. De nieuwe overeenkomst is tot stand ge komen onder den druk van den slechten economischen toestand en de toenemende werkloosheid, waarbij de concurrentie van de niet georganiseerde arbeiders zich even eens scherp deed gevoelen. ERNSTIG ONGEVAL VAN AUTO OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Vijf dooden, veertien ernstig ge wonden. Londen, 3 Aug. (V. D.) Uit Lissabon wordt gemeld, dat in de nabijheid van de Portugeesche stad Braga een ernstig onge val heeft plaats gehad. Bij een spoorweg overgang werd een touring-car door een exprestrein gegrepen en geheel vernield. Vijf inzittenden werden op slag gedood, ter wijl veertien anderen gewond werden, waarvan tien zoo ernstig, dat men vreest voor hun leven. Het ongeluk is waarschijn lijk te wijten aan den chauffeur, die even eens gedood werd. Na de botsing werd de auto door den trein nog ongeveer 200 meter meegesleurd. NIEUWE BOTSINGEN TE BOMBAY. 309 gewonden. Bombay, 2 Aug. (V. D.) Heden hadden opnieuw botsingen plaats tusschen Indische nationalisten en de politie voor het ge rechtsgebouw, waar vooraanstaande leiders der Indische Nationale beweging berecht zouden worden. De leiders, o. a. de president van de plaatselijke commissie tc Bombay van het Indische nationale congres, Vallabhai Patel, werden verantwoordelijk gesteld voor de ordeverstoringen, welke den geheelen nacht voortduurden en waarbij talrijke demon stranten werden verwond. Toen do leiders verschenen, werden zij door een groote menschenmenigte voor het gerechtsgebouw opgewacht, welke door ova ties haar sympathie betuigde. De politie voerde daarop een charge met de gummi stok uit, teneinde de menigte te versprei den. Het Bombaysche congrescomitó verklaar de daarop, dat deze dag als een treurdag moet worden beschouwd. Veertien spinne rijen werden gesloten. Het congrescomité stelt het totaal aantal gewonden op 300. De vrouwen, die tijdens de nachtelijke or deverstoringen werden gearresteerd, zijn weer vrijgelaten. Zyn zoon zet het standpunt züns vaders uiteen Keulen. 1 Augustus. In de Kölnische Zeitung zet Wolfgang Stresemann. de zoon Nan dr. Gustav Stresemann. het standpunt uiteen, dat zijn vader, wanneer deze nog leefde, zou innemen ten opzichte van de gedachte van een nieuwe groote midden partij. Mijn vader, schrijft hij, overwoog al jaren de stichting van een Duitscha mid denpartij. De verliezen, die de Duitsche liberale burgerpartijen leden, had hij al vroeg waargenomen. Om tactische redenen heeft hij echter met het nemen van het initiatief gewacht, tot het nieuwe Young- plan zou zijn aangenomen. Ivoch, Mah- raun en Strcsmanne, drie mannen, onaf hankelijk van de groepsbelangen, zouden de stichters zijn van de nieuwe partij. Mijn vader uitte ernstigen twijfel, of de geheele Duitsche volkspartij zich daarbij zou aansluiten, maar hij was er van over tuigd, dat de toonaangevende mannen als Kabl, Scholz en Curtius met grooten aan hang daar toe zouden overgaan Terecht wordt gezegd, dat de staats partij in haar tegenwoordigen vorm aan het plan van mijn vader beantwoordde en ook dat het programma van de staatspar tij het program van mijn vader is. Niet slechts daarom, doch om de gedachte zel ve behooren dr. Duitsche volkspartij en de staatspartij zich met elkaar te verstaan en samen fe strijden in hot kader van een gemeenschappelijke organisatie. B e r 1 ij n, 1 Augustus. (H.N.) Do bespre kingen tusschen dc vertegenwoordigers van de Duitsche volkspartij, de economi sche partij, de christelijke nationale boe renpartij en dc conservatieve volkspartij over een samengaan bij de verkiezingen hebben vandaag op vele punten tot over eenstemming geleid, doch zijn nog niet af gesloten. Zij zullen dc volgende weck wor den voortgezet Berlijn, 1 Augustus. Volgens het Berl Tagcbl. is de stad Berlijn door het inkoop bureau opnieuw voor zeer groote bedra gen benadeeld, die tot dusver becijferd worden op 300.000 M. Het blad, dat in dit verband scherpe critiek uitoefent op de houding van de overheden bij de bezet ting der gemeentefuncties, deelt mede, dat na het aftreden van de door de Sklarek- geschiedenis in opspraak gebrachte mb fenaren het bestuur over de inkoopafdee- ling voor levensmiddelen werd opgedragen aan een ambtenaar, Laubrinus genaamd, die cenigen tijd geleden aan een fabriek van conserven in Frankfort a.d. Oder een bestelling deed van ruim 300.000 mark. De rekening van de levering werd vooruit betaald, de zending bleef echter achter wege'. Gebleken is, dat de fabriek kort daarop is failliet gegaan. De stad Berlijn tracht nog uit het faillissement een deel van haar verlies te dekken COMMUNISTISCH KOERIER ARRESTEERD GE- Warschau, 1 Aug (V.D.). Naar uit Wilna gemeld wordt, heeft dc Poolsche grenspolitie aan de grons van sovjet-Rus land en Polen een geheim koerior van de communistische partij in Polen gearre steerd, die met belangrijke stukken en rapporten naar Moskou onderweg was De arrestatie geschiedde, loun de man op het punt stond de grens te overschrijden. Hij is in het huis van bewaring te Wilna opgesloten. In verband met de op 1 Augustus be paalde communistische demonstraties in Polen werden in dc laatste dagen in Po len alleen reeds in het district Wilna 20 en in het Dombrowa-gebied 20 communisten gearresteerd. De eerste Augustus is blij kens de tot nu toe binnengekomen berich ten in Polen rustig verloopen. Vooral in de groote steden had de politie uitgebrei de maatregelen genomen. DE ONTDEKTE VALSCHE MUNTERIJ. Rumburg, 1 Aug. (V.D.). Uit het on derzoek in de zaak van de valsche mun- terij. is gebleken, dat de pogingen, om valsch geld te maken, reeds van liet jaar 102S datceren. Hoe groot het aantal der door de valschomunters uitgegeven bank biljetten is, kan nog niet gezegd worden. Zeker is echter, dat het onderzoek met. de tot op heden verrichte arrestaties nog niet afgeloopcn is. Behalve hot echtpaar Worm is ook nog een ander persoon, de 47-jarige Hicke uit Nioder-Kreibitz, in arrest ge steld. DE AFGHAANSCHE OPSTANDELINGEN VERSLAGEN. Bombay. 2 Aug. (V. D.) Volgens be richten uit Afghanistan hebben de Afghaan- scho regeeringstroepen den opstandelingen een nederlaag toegebracht. De regeerings- vliegtuigen wierpen talrijke bommen naar beneden en dwongen hen tot overgave. Naar het heet is de rust thans in Afghani stan volkomen weergekeerd. OPNIEUW BOTSINGEN TE BOMBAY Talrijke aanhoudingen. Londen. 2 Augustus (V.D.). Uit Bom bay wordt gemeld, dat het in de afgeloo- pen nacht wederom tot botsingen is geko men tusschen Indische vrijwilligers en de politie. De politie heeft ISO arrestties uitgevoerd, waaronder de arrestatie San don leider van de Nationalisten te Bombay. NOODLOTTIGE AARDVERSCHUIVING. Zestion personen gedood. Madrid, 2 Aug. Uit Melilla wordt be richt. dat in het gebied van Tensaman een groep arbeiders bezig was leem te delven, toen een aardverschuiving plaats had. Zes tien personen, onder wie 15 vrouwen, wer den gedood en tien gewond. EEN ARSENAAL IN EEN TUIN GEVONDEN. Leipzig, 1 Aug. (V.D.). Ambtenaren van de politieke politie hebben in een tuin te Leipzig-Kleinzschocher een com pleet arsenaal aangetroffen, n.l. twee ma chinegeweren, vier karabijnen, banden mi- trailleurpatroncn, een hoeveelheid patro nen voor infanteriegeweren en tal van handgranaten. Al dit oorlogstuig, dat in het bezit is geweest van leden van de communistische partii Duitschland, heeft ook reeds tijdens de jongste hittegolf in den grond gelegen, zoodat er. als door een wonder, geen ongelukken gebeurd zijn. De Centrale Commissie bouwt een nieuw kinderhuis, mogelijk door een gift van t 30.000 Dezer dagen weid hier de jaarlijkscho algemeene vergadering der Centrale Com missie voor Uitzending van Xederlandscho kinderen naar Buiten onder presidium van dr. X. M Josephus Jitta gehouden. Tot leden der C.C. werden herbenoemd dr. N. M. Josej)hus Jitta, mr. J. H. de Crane, mevrouw de Wed. dr. G. A. M. van Wayen- burg—Povel, mej. Zr. S. C. B. Xieboer, dr. J. B. F. van Gils, A. S. Onderwijzer en dr Th. Hammes. Tot leden van het Dag. bestuur werden herbenoemd dr. N. M. Josephus Jitta, mr. J H. de Crane, rector II. A. C M. Wonnen en dr J. J. R. Moquette. Voorts werden tot nieuwe leden der C.C benoemd: dr. F. A. v. d. Brcggen, Haarlem; mevrouw A. de LangeMolenaar, Zaandam: J. W. Braam, Groningen; mr. E. J. Philips, 's Gravenhage, dr. J. Hermanides. Apel doorn, dr. J. S. van Loon, Nunspeet; mevr H. A. Lobsteinv. d. Bovenkamp, Ooster beek en mej. A. Tilman, 's-IIertogenbosch. Het verslag van den secretaris over 1929 werd zonder discussies goedgekeurd. De re kening en verantwoording van den penning meester werd in goede orde bevonden en eveneens goedgekeurd. De secretaris-penhingmeester toonde de nieuwste plannen voor het in aanbouw zijn de kinderherstellingsoord te Soesterberg noodzakelijk voor die kinderen, voor welke gezinsverpleging minder gcwenscht is, dat de plaats van het oude Kinderkamp te Di- dam zal innemen en in begin 1931 in exploi tatie zal komen. De bouw van dit nieuwe kinderhuis, waaraan de naam „Ivinabu" werd gegeven, werd financieel mogelijk ge maakt door een gift van 30,000 van een onbekende, voor dit doel aan mr. de Crane er hand gesteld. De secretaris-penningmeester bracht ter sprake dat personen in Nederland geld ver zamelen, zoogenaamd om kinderen uit te zenden naar buiten, daarbij met een naam van een vereenigmg schermen, die bijna ge lijkluidend is aan die der centrale commis sie. Deze personen zenden wellicht nu en dan een kind uit; contróle over de voor dit doel verzamelde gelden bestaat er echter niet en het is niet onmogelijk, dat het groot ste deel der gelden door de bestuurdcren ten eigen bate aangewend wordt. De centrale commissie heeft in deze met de politie en den officier van justitie een bespreking gehad, maar tegen deze handel wijze valt justitieel en politioneel niet veel te doen. Het publiek zij gewaarschuwd in deze goed uit te zien, aan wie het ziin phi- lanthropische bijdragen ter hand stelle. De voorzitter besprak nog met een enkel woord de moeilijkheden, die de gevallen van kinderverlamming aan het werk der uitzen ding in den weg leggen. Na afloop der vergadering werd door een kleinzoontje cn naamgenoot van den voor EXAMENS. De heer L. de Jongli, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Hoofdacte (on derwijs). KONINGINNEDAG. Op 1 September voor gemeente-personeel. het Naar wij vernemen heeft het college van Burgemeester en Wethouders op verzoek van de Oranjevereeniging besloten de dag van 1 September voor liet personeel als Ko ninginnedag te beschouwen, terwijl voorts voor zoover de dienst dat toelaat, aan amb tenaren cn werklieden der gemeente op 3 September as. des middags verlof zal wor den gegeven, wanneer dit door hen wordt gevraagd. Een verzoek aan de directie der Spoor wegen om den reg'.omontairen vrijen dag van 31 Augustus voor dezen keer op 1 Sep- iember te geven, kyi niet worden ingewil ligd. ORGELCONCERT. Morgenavond in do St. riskerk. Jo- Waarschijnlijk zijn de wapenen in de da-.zitter, Nicolaas Marinus Josephus Jitta. de gen van de onlusten in 1923 door commu- eerste steen gelegd van het bovengenoemde nisten buit gemaakt. i kinderhuis „Kinabu." Gaarne herinneren wij onze lezers nog even aan het orgelconcert, dat morgen avond door den heer G. v. cl. Ruig in dc St. Joriskerk gegeven zal worden met me dewerking van den heer Joh. Blok (viool). De aanvang is bepaald op 8 uur. AANBESTEDINGSNIEUWS. Door do architecten Herm. Kroes en Zoon werd aanbesteed het. uitbreiden der R.K. school te Cabauw (bij Schoonhoven). Laagste inschrijver was A Lieshout te Lo- pik met 9.216. Het afbreken en ter plaatse bouwen van een nieuw perceel Groenmarkt 11 is on derhands opgedragen aan den aannemer W Kaspers alhier. EEN FRAAIE ONDERSCHEIDING. Mej. E. van Donkelaar te Zeist, leerlinge der Rijkskweekschool alhier, heeft met een opstel over de „Volkenbondsgedachte in vroeger tijd'* een der twee prijzen behaald van 150 Dit bediag ste'.t de verecniging voor Volkenbond en Vrede beschikbaar om de bekroonden gelegenheid te geven einde Augustus een reis naar Gcnëve te maken en daar met het Volkenbondswerk nader op de hoogte te geraken gedurende 10 12 dagen onder deskundige leiding. CHR. NAT. SCHOOL VOOR M.U.L.O. Eindexamens. Voor de le Utrecht gehouden examens voor M.U.L.O. zijn van bovengenoemde school geslaagd de volgende leerlingen: J. C. den Baas, C. Donker, A. de Groot. C W Kieèewetter, Th. M. v. Schooneveld. G. Schuil, J. Sluiter en J. Zeedijk, allen alhier; C. LagerWeij uit Scherpcnzeel, C. v. d. Jagt uit Rhenen. H. Hendriks uit Barneveld en L. Blokhuis uit Spakenburg. Afgewezen: één. STADS-AUTOBUSDIENST. Twee adviezen. Nog telkens bereiken ons klachten over den nieuwen autobusdienst in onze stad. Deze klachten zouden wij gaarne in den "orm van raadgevingen onder do oogon van het beheer der N.V. Amersfoortsche Autobus dienst willen brengen. De gedrukte dienstregeling voldoet he laas niet aan den wcnsch van het publiek in verband met de onduidelijko samenstel ling. Gelukkig staat er op vermeld, dot zij „voorloopig" is; laat men er dan ook zorg voor dragen, dat de definitieve dienstre geling het vertrekuur van althans do be langrijkste halteplaatsen op duidelijke wijzo aangeeft. Op het oogenblik vindt men al leen \ermeld het vertrek van dc beginpun ten cn de wachtende passagiers moeten zr-lf maar uitrekenen hoe laat een autobus bij dc halte aankomen zal. Deze omstandigheid wordt als een ongeriefelijkheid gevoeld. Ons tweede advies zouden wij in een vraag kunnen weergeven. 16 het niet moge lijk om des Zbndags (vooral bij regenda gen!) enkelo reserve-bussen te laten rijden, waardoor men tallooze teleurstellingen voor tevergeefs wachtend publiek voorkomen kan? Hopelijk zal men rekening willen houden met dit tweetal kwesties, welker oplossing zeker bijdragen zal tot den bloei van dc N.V. Amersfoortsche Autobusdienst. NED. JONGELINGSBOND. Een Jongensdag. Voor de provinciale commissie in Utrecht en 't Gooi. van 't Ned. Jongelingsverbond zal D.V. op Woensdag 6 Aug. alhier een Jongensdag worden georganiseerd. De jon-' gons, die als leden van Knapenvcreenigin- gen en jongensclubs uit alle deelen van oii6 gewest zijn samengekomen, verzamelen zich te half 10 op het Stationsplein. Vandaar trekken zij met muziek naar het terrein van de A. B. v L. O., waar zij aangenaam zul len worden beziggehouden met allerlei spe len. eindigend in een voetbalmatch met prijsuitdeeling. Wij hopen zeer, dat ook het weder zal medewerken, om den jongens een dag te verschaffen van genot cn vreugde in de vrije natuur. MAGAZINE „NOVA" Het September-nummer. .N'ova" verrast zijn lezers ditmaal met een filrnsupplement cn is van plan dat voortaan iedere maand te doen. Na een in leidend woord van Max Tak vinden wij o.m. een breed opgezette verhandeling over de „Geschiedenis der Cinemafotografie" door Joh. Paauw, en interview met den heer A. de Hoop. van den Ned. 'Bioscoop Bond door A. M. Buis, nieuws van de groo te maatschappijen (Paramount, Fox, Ufa, Metro), een Film-discotheek (opgave var» de reeds op gramophoonplaten verkrijgbare liederen en muziek uit hier nog niet ver toonde films) etc. Ook de rest van het nieuwe nummer be vat goed geïllustreerde en aantrekkelijke lectuur: „De Hond van Manus Diffeldag een verhaal door E. v. Lidth de Jeudc, „De Noodlanding", oen vliegergeschiedenis door A. Viruly, een actuccle vertelling van Min- ca Verster-Bosch Roitz: „Zij weckt een nieuwe prijsvraag, vervolgen op „Chip" cn „Het Chineesche Mysterie" enz. Kunstdrukpagina s tusschen den tekst brengen ons o.rn. do conterpfeitsels van Jeanette Veth, Richard Tauber cvmfwyp Jcanettc Mac Donald, Mariene Dietrich, Janet Gaynor, Charles Farrcll, Cornelis Veth, Richard Tauber e.a. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in do zweminrichting bedroeg hedenochtend 64 graden. Diploma's. Het diploma voor geoefendheid in het zwommen werd uitgereikt aan Ronhanr cn Betsy Goud. Wat men vergat. Achtergelaten werden ccnige haarknipjes. in zwemschool: BURGERLIJKE STAND Geboren: Marretje, d. v Lodewijk Ge- rardus van 't Hof cn Maria Bonte. Gehuwd; Cornelis Laurenllus Hollert cn Cornelio Agathe Roosmalc Nepvéu. D a g e 1 IJ k s Kunstzaa! „Sierkunst". Utrechtscheweg h. Steven van der Hagenlaan. Cinema Royal. Langcstrnnt. Museum Flehite, Weslsingel. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofischo Bibliotheek. Gebouw Theos. Ver. Regcntes3elaan, Dinsdags van 2 tot 3 uur. Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek), Muurhuizen 9. R. K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliothcek, Arnh. weg 50. Stichtscho Heuvel. Lunch-, Thé- en Diner- concert Theetuin Aracrsf Berg. Soiréo dansanto. (S—11 uur.). Prinecss-room. Zondag, middag- en avondconcert. Hotel Monopole, Zondagmiddag- on avond concert. Danszaal Klaassen, Zondags Dancing. 10 Aug. Birkhoven. Zomerfeest der S.D.A.P. 26 en 27 Augustus. Markthal, tentoonstel ling van planten door scholieren gekweekt, uitgaande van dn Floralia-vereeniging 2 Sept. Gem. Markthal, Amicitia, de Valk. Feestavond Oranjeveroeniging. 8 uur. (N i c (-0 I f i c 1 c c I). 454© NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 4 Augustus 1930, 2e Klasse. Ic Lijst. Hoogo Prijzen: JSQ29 1500. 17976. 20466 elk 1000. 11449. 13002 elk 400. 12065. 17603 elk ƒ200 18722, 20491 elk 100 Prijzen van 130.— 84 162 31S 326 357 401 417 450 666 710 747 769 818 836 849 853 900 905 920 948 952 974 985 1023 1064 1102 1154 1292 1328 1345 1380 1423 1556 1584 1015 1753 1760 1785 1910 2003 2040 2049 2126 2132 2151 2161 2264 2290 2313 2349 2381 2406 2523 2532 2647 2648 2681 2793 2803 2812 2892 2907 2916 3044 3055 3216 3253 3320 33S3 3388 3429 3459 3491 3510 354i 3586 3619 3665 3731 3748 3836 3859 3990 3940 4000 4063 4C94 41S2 4194 4247 4281 4294 4300 4408 4422 4498 4533 4558 4579 4607 4618 4636 4691 4705 4761 4764 4793 4799 4806 4811 4849 4893 4960 4963 4973 5003 5013 5044 5088 5103 5166 5175 5211 5260 5277 5302 5325 5360 5367 53S5 5529 5553 5563 5575 5642 5699 5796 5840 5862 5S63 5932 6093 6205 6219 6268 6287 6355 6450 6453 6-164 6504 6525 6605 6649 6692 6707 6714 6743 6771 6796 6799 6829 6842 6850 6853 6S98 6942 7059 7152 7191 7200 7231 7247 7270 7308 7362 7454 7499 7677 7740 7820 7829 7923 7957 7959 7992 8044 8046 8071 8179 81 SS 8261 8269 8271 8340 8404 8418 8435 8458 8555 8590 8598 8623 8654 8664 8730 8775 SS23 8848 8985 S992 9001 9009 90S5 9087 9107 9111 9166 9206 9238 9288 9294 9313 9337 9395 9415 9432 9436 9484 9495 9686 9707 9785 9856 10173 10187 10193 10213 10223 10252 10299 10382 10441 10474 10524 10534 10561 10568 10616 10618 10639 10740 10756 10759 10897 11035 11062 11069 11090 11143 11168 11178 11180 11183 11205 11211 II294 11297 11304 11315 11471 11476 11573 11599 11632 11707 11713 11769 11771 11793 1IS06 11836 11837 11910 11951 12006 12019 12055 12100 12118 12127 12156 12173 12200 12238 12251 122S4 12336 12361 12429 12489 12502 12539 12549 12636 12653 12695 12707 12770 12823 12905 12966 12980 12991 13005 13019 13024 13087 13137 13213 132.31 13234 13275 13331 13380 13389 13443 13454 13523 13554 13683 13753 13770 13789 13827 13839 14003 14179 14257 14271 14318 14407 14410 14429 J4534 14549 14586 14594 14739 14762 14767 14771 14S14 14S81 14897 14926 14947 15047 15098 151G1 15222 15229 15251 15289 15303 15312 15356 15366 15376 15538 15548 15569 15711 15729 15763 15775 15879 15891 16109 16132 16'57 16201 16214 16262 16334 16422 16530 16545 16554 16595 16596 16615 16656 16680 16722 16792 16813 16830 16833 16864 16892 16911 16929 16965 169,0 17032 17056 17087 17123 17145 17.323 17335 17340 17407 17451 17485 17521 17527 17587 17590 17649 17680 17731 17745 17779 17786 17811 17815 17832 17896 17952 17977 18037 18094 18147 18162 18195 18334 18352 18379 18454 18479 18533 18568 18617 18743 18746 18301 18821 18854 18954 18957. 19028 19078 19097 19107 19267 19307 19369 19384 19541 19552 19561 19702 19745 19756 19851 19941 19950 20008 20053 20094 20106 20112 20136 20200 20238 20243 20250 20284 20332 20380 20387 20476 20694 20722 20751 20778 20840 20903 20979 20998. OMREKENINGSKOERSEN Off,Not. NietOff.Not. 2 Aug. 4 Aug. 12 uur Londen12.09°i« 12.09 /x Berlijn59 35 pariis;9.7714 9.7714 Brussel34.77 34.7514 Zwitserland 48.26 48.26 Weenen35.16 35.16 Kopenhagen**-*»»»»».#.. 66.60 66.60 Oslo66.58 65.53 Stockholm 66.83 66.^3 New-York2.48 25 2.4S.27J4

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 3