BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN u DE PHILATELIE EN DE ZEDELIJKHEID De burgemeester van Zagreb Antilopen in Artis HUMORHOEKJE 'Eert geheel nieuw lichi I op de zaak geworpen Vao verdrag-opzeggiog geen sprake? De „Frankfurter Ztg", bespreekt volgens het Hlbd., den toestand geschapen door het definitief afbreken der Duitsch-Finscho par ticuliere onderhandelingen, het streven in Duitsch agrarische kringen, om het handels verdrag met Finland op te zeggen. „Bij de belanghebbenden (landbouw), zegt het blad, is de eetlust al etende gekomen en zij streven er thans naar dat de regee ring het geheele handelsverdrag met Fin land maar zal opzeggen en dan het auto nome invoerrecht op boter zal brengen op tachtig mark per 100 k.g. Met de kaas zal dit niet gelukken, omdat ook in andere handelsverdragen dan het Finsche daar omtrent bepalingen voorkomen. «Wanneer het rijkskabinet, vervolgt het blad, waarop helaas eenige voorteekenen wijzen, daartoe zou overgaan, dan zou dat waarschijnlijk do zwaarste slag zijn, die aan de handelspolitieke positie van Duitschland en hare toekomst in den eerstkomend en tijd zou kunnen worden toegebracht» De boycotbeweging dreigt onzen uitvoer Op pijnlijke wijze te schaden, zooals talrijke getuigenissen van industrieelen en expor teurs bevestigen. Maar daarnaast dreigt nog veel méér gevaar van andere zijde. Na de Geneefscho overeenkomst i-z. tarieven- wapenstilstand d.d. Maart, welke door Duitschland werd onderteekend, hoewel nog niet geratificeerd, meet het opzeggen van loopende handelsverdragen gedurende een jaar na den dag van onderteekening ach terwege blijven. De opzegging van het ver drag met Finland zou dus een zwaar ver grijp zijn tegen de moreele en politieke verplichtingen, die Duitschland door zijn onderteekening van de Geneefscho over eenkomst op zich heeft genomen. VP AAGT WINKELIER of N.V. HUtSKO JSazoo ANER5FOORT Nieuw licht op de zaak. De Hbld.-berichtgever te Berlijn telefo neerde: In Duitschland wacht men met niet min der spanning dan in Nederland af, hoe de kwestie van het Duitsch-Finsche handels verdrag zich verder zal ontwikkelen, in.a- w. of het Rijkskabinet al dan niet zal be sluiten, dit verdrag op te zeggen. De bladen .van links gaan voort de regeering te be zweren zich niet door minister Schiele on den Reichslanbund op sleeptouw te laten nemen, de bladen van rechts blijven er even hardnekkig op aandringen, dat het verdrag met Finland opgezegd moet worden, daar anders de geheele Duitsche boerenstand tot ondergang is gedoemd. Wij kunnen ons de moeite besparen om hl deze artikelen te exerpeeren, daar inmid dels het T." een bericht heeft gepubli ceerd dat oen geheel nieuw licht op de zaak werpt. Onder het opschrift „Opzeg ging van het verdrag met Finland onmo gelijk; een over het hoofd gezien Rijksdag- besluit" herinnert het B. T. er aan, dat do Rijksdag op 1 Juli j.l. een democratisch voorstel heeft aangenomen, waarin d* Rijksregeering werd verzocht, onverwijld het wetsontwerp betreffende de ratificotie van de handelsconventie van Genève van Maart 1930 bij den Rijksdag in te dienen. Het is van algemeene bekendheid dat deze Conventie de aangesloten stalen de ver plichting oplegt bestaande handelsverdra gen niet op te zeggen. Weliswaar heeft Duitschland tot dusver alleen het protocol van deze conventie onderteekend en is dus, 'daar de ratificatie nog niet is voltrokken, in den zin van het Volkenrecht nog niet aan de conventie gebonden, maar dit neemt niet weg dat de Duitsche regeering gebon- 'den is aan het besluit van den Rijksdag, .waarbij de onverwijlde ratificatie wordt Verlangd. En dat zij derhalve, gehoor ge vend aan den wil van het parlement, ver plicht is zich aan do conventie te houden. Van een opzegging van handelsverdragen kan dientengevolge geen sprake zijn. be sluit het „B.T." ten minste niet zoolang do nieuwe Rijksdag nog niet in functie is ge treden. L Friesland volgt. r De Friesche Maatschappij van Landbouw heeft besloten tot boycot van Duitsche goederen. Vergadering van den F.N.Z. f De 'Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) houdt 'een algemeene vergadering op 26 Augustus a.s. tc Utrecht. Ir. B. Gerritzen, Rijksland- bouwconsulent te Londen, zal een inleiding houden over den export onzer zuivelpro ducten, speciaal wat betreft den afzet van gecondenseerde melk. Voorts zal ir. A. H. 'Joustra. Rijkslandbouwconsulent te Ber lijn, het onderwerp: „Onze positie als zui- vel-exporteerend land in Duitschland in leiden. De Telegraaf meldt uit Berlijn, d.d. 8 -Aug. Aan de beraadslagingen over de Duitsch- Finscho particuliere overeenkomst namen 'ditmaal, behalvo vertegenwoordigers der particuliere belanghebbenden van beide landen, ook gedelegeerden der regeering 'deel. Do Finnen hielden vast aan hun eisch be- trefrendo nadere juridische waarborgen. In zonderheid verlangden zij, dat de overeen komst zou worden gesloten op do basis van het Finsche handelsrecht. Men vermoedt echter, dat hierachter ook een soort solida riteit schuilt met de andere landen, die met Duitschland een mecstbegunstigingsverdrag hebben gesloten, In de eerste plaats dus Nederland en do Scandinavische landen, welk solidariteitsgevoel zou zijn opgewekt door stappen door deze landen bij de Fin sche regeering gedaan na het bekend wor den van den grondslag, waarop de parti culiere overeenkomst zou berusten. iWat hiervan waar moge zijn, het feit, dat de onderhandelingen zonder resultaat zijn gebleven, plaatst de Duitsche regeering voor een nieuwe beslissing. Zooals bekend, was in den zomer van het vorige jaar tus- schen Finland en Duitschland een aanvul lend verdrag op het bestaande handelsver drag van 1926 gesloten waarbij het invoer recht op boter enz. werd verhoogd. Tenge- i volge van verzet van de Duitsche agrariërs, dio tegen het vastleggen van deze invoer- 1 rechten voor den duur van zeven jaar (tot einde 1937) waren, heeft de Rijksdag deze aanvullende overeenkomst niet geratifi- I ceerd, en werden de particuliere onder- handelingen ingeleid. De machtiging van den Rijksdag. Onmiddellijk vóór de ontbinding heeft nu de Rijksdag de Duitsche regeering machti ging gegeven, deze aanvullende overeen komst te ratificeeren, wanneer ook dc par ticuliere overeenkomst tot stand zou ko men. Nu dit laatste niot is geschied, is de machtiging van den Rijksdag dus verval len. Wanneer de Duitsche regeering dus vasthoudt aan dc verhooging van dc betref fende invoerrechten -— on dat is van minis ter Schiele te verwachten dan zal zij het handelsverdrag met Finland moeien op zeggen. Dit is mogelijk met ccn termijn van drie maanden en men verwacht, «lat dit eerlang zal plaats vinden. Wanneer dit zal gebeuren, is niet bekend, daar een aantal ministers, o.w. dio van Buitenlandsche Za ken, op het oogenblik niet. te Berlijn aan wezig is .In elk geval blijft voor do komen de drie maanden het bestaande invoerrecht gehandhaafd. Worden bij hot nieuwe verdrag de invoer rechten toch verhoogd, dan gelden zij ook voor de andere meest begunstigde landen, met dit verschil echter, dat door het niet tot stand komen van de particuliere over eenkomst het extra voordeel voor Finland vervalt, dat daarin zou zijn gele gen, dat de Finscho zuivelindustrie de af neming gewaarborgd kreeg van een be paalde hoeveelheid boter en kaas door de Duitsche belanghebbenden, met ondersteu ning van het rijk. De andere meestbegunsti- gingslanden komen dus in elk geval weer op denzelfden voet tegenover Duitschland tc staan als Finland. In sommige bladen wordt d ehoop uitge sproken, dat thans de boycotbeweging tegen Duitschland in genoemde landen zal wor den stopgezet. Anderzijds verlangen de agrariërs, dat de opzegging van het Finsche verdrag zoo spoedig mogelijk zal geschie den en dat do onderhandelingen tot het sluiten van een nieuw verdrag onmiddel lijk zullen aanvangen. Zij hopen hierdoor te bereiken, dat het verdrag nog vóór de Rijks dagverkiezingen tot stand zal worden ge bracht, zoodat de nieuwe Rijksdag voor een voldongen feit zou woren gesteld en 't ver drag slchts zou kunnen aanvaarden of ver werpen. Indien namelijk de nieuwe Rijksdag een linksche meerderheid zou krijgen, is het niet uitgesloten, dat. te oordeelen naar •te protesten, welke vooral in de liberale bladen tegen de verhooging der invoerrech ten tot uiting komen, de te voeren onder handelingen niet een dergelijk resultaat zouden opleveren". Rijkskabinet binnenkort bijeen. Nader wordt nog gemeld Na het afbreken van de Duitsch-Finsche onderhandelingen zal waarschijnlijk midden van deze maand het rijkskabinet bijeen ko men om een beslissing te nemen over do j opzegging van het handelsverdrag. Bij de besprekingen met de vertegenwoor- digers van Finland is getracht, thans reeds zekere richtlijnen te vinden voor de onder- handelingen over het nieuwo handelsver drag. De rijksregeering is voornemens in dit nieuwe handelsverdrag elke vastlegging van een bepaald invoerrecht op boter en kaas to vermijden. De plannen der Duitsche agrariërs komen hierop neer, voor de zuivelproducten het systeem van glijdende invoerrechten in te voeren, zooals voor verschillende graansoor ten reeds bestaat. Wordt het Duitsch-Fin sche handelsverdrag opgezegd, dan gaat het er voornamelijk om, het in den zomer van 1929 door den Rijksdag goedgekeurde auto nome invoerrecht op boter ten bedrage van 50 mark fti werking te doen treden. Met de opzegging van het handelsverdrag hoopt de minister van Landbouw in de eerste plaats lijd to winnen, totdat wellicht de politieke vei houdingen in Duitschland zelf opgehel derd zullen zijn. 2* afs&st-indsche boycott Aan de Vossische Zeitung wordt van Ne- derlandscke zijde nog geschreven, dat de berichten over een dreigend ontslag van Duitsche arbeiders in Nederland in strijd zijn met de werkelijkheid. De bevoegde Ne- derlandsche instanties hebbon dergelijke in structies niet gegeven. De Nederlandsche regeering heeft zich niet gemengd in de boycottbewcging cn heeft, nog onlangs een Duitscher tot hoogleeraor te Utrecht be noemd. Verschillende stedelijke gasfabrie ken cn provinciale electriciteitsbedrijven, de Nederlandscho spoorwegen, de Zuiderzee werken en de Nederlandsch-Indische regce- ring onderzoeken de mogelijkheid nieuwe bestellingen aan Duitschland te verstrek ken. Het is alleen de Nederlandsche Zuivel bond, die 433 coöperatieve zuivelonderne mingen met 130.000 aangesloten boeren telt. die zijn leden den raad heeft gegeven geen Duitsche waren te koopen, terwijl andere organisaties dreigen met boycott van Duit schc kunstmeststoffen. Andere maatregelen tegen Duitschland zijn in Nederland niet ge troffen. Nederland wenscht geen economi- I schen oorlog. In politieke on economischo j kringen is men van meening. dat het con- i flict moet worden gelocaliscerd. Een econo- mische oorlog met zijn oindelooze weder- zijdsche repressailleS zou de levensbelangen j van beide naties ernstig bedreigen. I De Lokalajiz verzekert harerzijds nog. dat van de rijksregeering stappen te ver wachten zijn in verband met den boycott 'van Duitsche waren in Nederland, h L JOS; Js SCHURMANN Bekend impressario ~fT< De ,.N. R. CC bericht, dat de bekende Rot- terdamer Jos. J. Schürmann, de impressario is ovci leden. Ilij werd geboren op 2 April 1857. Tot zijn twee en twintigste jaar was hij werkzaam in dc zc.ak van zijn vader. Zijn liefde voor het toonvel vond reeds vroeg uiting, want reeds voor hij zich naar Amsterdam begaf, had hij een Uollandsch en een Fransch looneelspel geschreven. In do hoofdstad kwam hij in kennis met Abraham van Lier, dio in zijn „Grand Théatre" zelfs sterren van de eerste grootte dorst te engageeren. Schürmann had veel aanleg voor het lee- ren van vreemde talen, wat hem in zijn veel bewogen leven van groot nut is geweest. Bij Van Lier leerde hij Sarah Bernhardt kennen en zij werd zijn eerste „étoidc". Ver volgens ondernam hij een wereld-tournée met Adeline Patti, de Italiaansche zangeres. Hierop volgde een lange recks van beroemd heden Coquelin ainé 1884, Mounet-Sully 1S85, Madame Favart 1886, Madame Segond-We- bcrlS93, Madame Judie 1887, „Théatre libre" 1890, hot orkest van Lamoureux 1S89 en na den oorlog de Sixtijnsche Kapel. Deze levendige, geestige impressario heeft een reeks van memoires geschreven, die druk zijn gelezen. Les étoiles en voyage; Une tournéc en Amérique, Derrière le Ri deau en de de drie deelen Marias Manfouty. Hij heeft ook een werk van Heyermans ver taald en de vertooning daarvan te Parijs doorgezet. Door zijn invloed is Louis Bouw meester te Parijs in het Huis van Molière opgetreden. De overledené was ridder van het Lcgioe: van Eer en gerechtigd tot het dragen van verscheidene andere buitenlandsche onder scheidingen. Hij heeft met vrouw en zoon jaren lang te Parijs gewoond. De zoon zette zijn arbeid voort. Op zijn zeventigste verjaardag is Schür mann geestdriftig gehuldigd. Procesverbaal tegen een postzegelhandelaar Gevaarlijk precedent 's-G raven hag e, 9 Aug. De zedenpoli tie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een postzegelhandelaar, die in zijn étalage o.m. een Spaansch jubileumzegel, behoo- rende tot de Goyasene en bevattende een afbeolding van diens schilderij La Maja, had tentoongesteld. De justitie heeft geen termen gevonden tot een vervolging over te gaan Inmiddels, aldus het Vaderland, is hier mede een gevaarlijk precedent geschapen voor philatelisten. Tot nog toe hoefde geen hunner zich ongerust te maken over wat er op de zegels, die de verschillende lan den uitgaven, voorkwam. Nu heeft welis waar het verschijnen van het bewuste zegel onmiddellijk verzet uitgelokt in het Bel gische vakblad Le Philatéliste beige en het i6 ook wel teekenend dat op het geïllus treerd prospectus, dat ons bij de uitgave der Goyazegels werd toegezonden dc af beelding, van La Maja ontbrak, maar wij meenen dat dit verschijnsel toch niet nieuw is. In ieder geval (wij zullen het precies onderzoeken) zal er bij de talrijke repro ducties uit de Mythologie op Grieksche en Kretenzische zegels wel iets zijn waaraan iemand, die graag au! roept, aanstoot aan neemt. Wie weet of men zich niet heeft ge- stooten aan de door Fiume uitgegeven wolvin met Romulus en Reraus! Maar nu is ineens de aandacht geves tigd op de mogelijkheid, dat postzegels ze- dekwetsende voorstellingen kunnen bevat ten. Het meest worden de handelaren be dreigd, immers als overtreding tegen de zeden wordt aangemerkt: het op of aan plaatsen, voor openbaar verkeer bestemd, «enige afbeelding of voorwerp, geschikt om de zinnelijkheid der jeugd te prikkelen, openlijk ten toon stellen, aanbieden of aan slaan (art. 451 bis), hetgeen gestraft kan worden met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoog6te 200 gulden. Mocht men echter op een zeker moment gaan vinden dat onder afbeelding ook kan worden verstaan een postzegel, dan wordt de zaak ook voor den verzamelaar bedenkelijk. Indien hij eenige van zulke zegels bezit kan op hem wor den toegepast art. 240 W. v. S.: „Hij die... eenige hem bekende afbeelding... aan- stootelijk voor de eerbaarheid, hetzij ver spreidt. hetzij ter verspreiding vervaardigt, invoert, uitvoert of in voorraad heeft, hetzij openlijk ten toon stelt, aanbiedt, aanslaat of als verkrijgbaar aankondigt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste een jaar of geldboetp van ten hoogste duizend gulden". Bovendien wordt de straf maat aanzienlijk verzwaard voor een reci divist die het misdrijf in de uitoefening van zijn beroep begaat. Resumeerende: het centraal inkoopbureau, do winkelier, die ze in de étalage hangt, of in voorraad heeft, de verzamelaar die ze ruilt met zegels van iemand uit het buitenland of' ze in voor raad heeft of ze inzendt naar een publieke tentoonstelling, zijn dan allen strafbaar Speciaal de tentoonstelling wordt dan een lastig geval; tot nog toe zijn die altijd voor kinderen toegankelijk geweest, maar wat moet er gobeuren. indien een plaatselijke autoriteit die „openlijke tentoonstelling" verbiedt voor kinderen of zelfs voor vol wassenen? Het blijkt dat men in Nederland toch ernstig -over die dingen denkt. Dat een be slissing als door ons geschetst ons land be lachelijk zou maken is voor de autoriteiten geen bezwaar, voor zoo iets schrikt men niet terug. Het is zeer jammer dat de Haag6che justitie deze zaak niet vervolgd om, als het naar haar mecning tenlaste gelegde niet strafbaar was (b.v. omdat een postze gel niet als afbeelding kan worden aange merkt). ontslag van rechtsvervolging te ei6chen. Dan zou men teD minste een test ease hebben gehad waarover jurispruden tie bestond. Nu blijft de mogelijkheid be staan. dat men in een andere gemeente gaat verbaliseeren met alle onaangenaam-* heden daaraan verbonden» Een tocht door de Amsterdamsche havens Amsterdam. 9 Aug. De burgemeester van Zagreb, do heer Srkuli, die een bezoek brengt aan ons land, heeft gistermorgen in gezolechap van den consul-generaal, den heer Mercns, een tocht, gemaakt door de havens van de hoofdstad. De onder-haven meester, de heer Soholten, gaf hierbij de noodige inlichtingen. In de middaguren werd een bezoek ge bracht aa.n „Artis", waar de heer Portielje, inspecteur van de levende have, het gezel schap rondleidde. De heer Srkuli was op getogen over de wijze, waarop de heer Por tielje met de verschillende dieren, die zich als zijn „makkers" gedroegen, omging, ter wijl hij zeer veel belangstelling had voor de zeer interessante uiteenzetting betreffen de de vele aanwinsten, welke „Artis in den laatst en tijd is rijk geworden. Hedenmorgen heeft Zagrebs burgemees ter, in gezelschap van den heer Meron6 eenige moderne scholen bezocht. Vanmiddag keert de heer Srkuli via Keu len naar Zagreb terug. Omtrent '1. bezoek van den burgemeester van Zagreb aan Haarlem kan nog worden gemeld, dat het gezelschap daar is ontvan gen door don heer Heerkens Thijssen. waar nemend burgemeester. Verschillende be zienswaardigheden der stad werden bezich tigd. o.a. de nieuwe arbeiderswoningen en het gemeentelijk slachthuis, waarna te Zand voort geluncht werd. Nadat des middags de nieuwe Kathedraal was bezocht, vertrok het gezelschap weer naar Amsterdam. Naar wij vernemen i6 de heer Srkuli vol bewondering voor den aanleg der parken en tuinen in onze groote 6teden en is hij daarom voornemens na zijn teruck^er een volontair naar Nederland te zenden, die zich op de hoogte zal stellen van de Neder landsche tuinarchitectuur. PSYCHOPATHEN ONTVLUCHT. Twee psychopathen uit het rijksasyl voor psychopathcn te Leiden, die verlof hadden voor een uitstapje naar Katwijk, hebben daar weten te ontvluchten, n.l. de dertig jarige W. M. J M. v. K. uit Tilburg en de 33-jarige C. W. uit Bergen-op-Zoom. De politie te Leiden verzoekt hun opsporing. JONGEN VERPLETTERD. Deventer, 9 Aug. Vanmorgen is op het terrein van de werken van het Twenthe- Rijnkanaal te Eefde dc locomotief van oen zandtrein omgevallen. Een zeventienjarige jongen, die naast de machinist op don loco motief 6tond, werd door de machine ver pletterd. De machinist bleef ongedeerd. J. E. W. HAFFERT 's-G raven h age, 9 Aug. De heer J. E. W. Haffert. die gisteren hier ter stede is overleden, was zeer vele jaren werkzaam aan het departement van koloniën. Hij is zijn loopbaan daar begonnen als klerk on is opgeklommen tot referendaris, in welken rang hij op 65-jarigen leeftijd werdt gepen- sionneerd. Buiten zijn ambtelijke leven had vooral het tooneel zijn liefde. Jarenlang is hij pre sident geweest van de tooneelvereeniging A.D.O.. van welker bestuur hij.nog deel uit maakte en waarin hij als werkend lid nog steeds zijn activiteit ontplooide. Voorts was hij secretaris van het Natio naal Fonds tot ondersteuning van nagela ten betrekkingen van in Ned. Indie gevallen militairen. Tal van geboorten Ons *\or.. Zooi. Genootschap heeft weer oen paar prachtige aanwinsten voor zijn levende have te boeken, sinds een statig paar Sabelantilopen cn oen paar Blauwe aterbokken (beiden uit hel Zambezige- gebied afkomstig) bohouden in de antilopen- stallen kwamen. Wondermooie diervormen, door de Transvaalschc Boeren zonder veel egards voor de schoonheid dezer prachtige antilopen, maar niet zonder oog voor het karakteristieke eenvoudigweg „zwartwit- pens" en „Kringgat" genoemd. Wie Küli- nert's sterke teekeningen In zijn boek „Irn Lande meiner Modellen" kent, zal zich er bijzonder in verheugen, dat Artis juist van dc mooiste der Paardantilopcn en Groote waterbokken een paar in zijn verzameling heeft gekregen. De nagenoeg volwassen dieren beloven veel voor de toekomst, temeer, daar naar alle waarschijnlijkheid beide wijfjes drach tig zijn. Behalve de verschillende nieuwe aanwinsten en geschenken der laatste we ken, trekken vooral ook do vele jonge die ren do aandacht, want als altijcl mag Artis zich ook dezen zomer weer in tal van ge boorten verheugen. De Amerikaanschc bi sons, do Nellorezebus, de Aristotelis-, Java-, Dam-, en Axishcrten, de Sardinische Mou- flons en de Barbarijnsche Tcdals of „Mouf- lons a manchettes" verzorgen er hun dar tele kalfjes, hert-kalfjes en lammeren, wier speelsche sprongen en sierlijk en oolijk ge drag alleen al een gang naar Artis waard zijn. In het Apenhuis een jonge Makako en een Lampongaapje; bij de kleine zoogdieren een drietal jonge Civetkntjes. Dus weer veel jong leven in de brouwerij. Bijzonder voordeelig zien de groote roof dieren er thans uit, genietend van hun nieuwe ruime verblijven in de openlucht: op hun prachtige vachten ligt één gloed van gezondheid cn hun beweeglijkheid laat niets te wcnschen over. De leeuwen op het ter ras gaan nu en dan ook eens ter jacht, want in de vroege ochtenduren hebben ze al eenige malen jonge reigers gevangen en verslonden, die zich op hun terrein waag den om aan den oever van den waterlelie vijver voor het leeuwenterras op de groote goudwinden te jagen, die zich daar vooral 's morgens en 's avonds aan de oppervlakte vertoonen. Het drietal Bengaalsche koningstijgers, in hun geweldige buitenkooi en de fiere .lacht- luipaarden door de Verecniging „Artis- fondsgeschonken, gevoelen zich hier thans thuis en worden door heel wat fotografen meegenomen. ERNSTIG MOTORONGELUK TE OOSTERBEEK. Eenige gewonden. A r n h v m. 10 Augustus. Hedena\ond even over zessen, heeft op den Utrechtschen Weg, hoek Pietersbergschen Weg U Oosterbeek, een ernstige aanrijding plaats gehad, tus- schen den motorrijder Zeegers, uit Arnhem, die met een duopnssagiër uit de richting Wageningen kwam en den heer Tielcn, uit Arnhem, die met eer. luxp-auto. waarin nog een Hollnndscho cn een Eiigclsche dame waren gezeten, den Utrechtschen Weg wilde oversteken. Blijkbaar heeft de automobilist, die reeds driekwart van den straatweg was gepas seerd, den motorrijder niet opgemerkt. Hoe het zij, beide voertuigen kwamen met eikaar in botsing, waarna de auto met kracht eerst door het hek van hotel „Schoonoord' reed en vervolgens tegen een boom boste. De motorrijder, Zocgers, werd evenals zijn duopassagicr. tegen den grond gesmakt en liep vrij ernstige verwondingen op. terwijl hij zijn enkel brak. De duopnssagiër, had eenigo ontvellingen aan de knie, terwijl dc dames in de auto klaagden over haar bce- nen en schouder. Dc heer Tialén kwam er ongedeerd af. Dr. Jongsma, uit Oosterbeek, verleende de eerste hulp en liet den motorrijder, na dat het eerste verband was gel-gd, naar Arnhem overbrengen. Dc motor werd evenals auto zwaar be schadigd. Advocaat (wiens cliënt is opgesloten): „Je zegt dat Je een volkomen afdoend antwoord hebt op de beschul diging, Je vrouw te hebben vermoord. Wat ls dat dan Cliënt: „Ze was mijn vrouw niet." (Humorist),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 6