AMERSFOÖHTSCH DAGBLAD DE REGENPROEVEN VAN VERAART Voordeelige MANTELCOSTUUMS. Zaterdag 18 Augustus 1930 .DE EEMLANDER" 29e Jaargang No. 41 Mededeeiingen van den leider De vlucht van 7 Augustus DUITSCHLANDS BOTER- POLITIEK N.V. COMPAGNIE LYONNAISE *gU FEESTEN TE HULST In afwachting van de beslissing Boycot en retorsie FEUILLETON De Louteringkuur Oud-Hollandsche en moderne Kapstokken Het is moeilijk van den grond af zuivere wclkenwaar nemingen te doen De le luitenant-vlieger E. Visch. chef van den Meteorologischen Dienst bij de Lucht vaart Afdeeling schrijft ons: Naar aanleiding van het artikel „Bezwa ren tegen regenproeven", voorkomende in het ochtendblad van 12 Aug. j.l., zag ik gaarne het navolgende in uw blad opgeno men Als algemcenc opmerking wil ik voor opstellen, dat jarenlange praktijk mij ge leerd heeft, hoe moeilijk het is alleen van den grond af zuivere wolkenwaarnemingen le verrichten. Wanneer men n.l. van den grond af een bewolking gadesloot en ver volgens met een vliegtuig tot boven het wol kendek stijgt, dan is het vaak verrassend zoo geheel anders dan de resultaten van onze grondwaarnemingen uitvallen, zoowel wat betreft dc hoogteschatting (basis on derste wolken), vorm, hoeveelheid, dan wel dc hoogte welke de wolkentoppen bereikt hebben. Wanneer wij hierbij dan tevens nog met meerdere lagen, boven elkander gelegen te doen hebben, wordt de waarneming van den grond af des te bedricgelijkcr, daar in dit geval het onderste gebroken dek zich niet meer zoo scherp aftcekent tegen een hoo- ger gelegen laag. dan tegen het hemelblauw Bij de regenproeven, welke op Donder dag 7 Aug. j.l boven de Noordzee nabij Scheveningen gehouden werden, had onder- geteekende het genoegen dc leiding le heb ben en persoonlijke waarnemingen van na bij te kunnen verrichten. Het diagram van een aerologische waar neming tot een hoogte van ongeveer 3000 M., welke ik op dien dag tusschen 2 cn 3 uur. richting Scheveningen heb laten uit voeren, wees mij uit, dat het vochtigheids gehalte niet zoo gunstig meer was, als dc ochtendwaarneming, waarvan in het ge noemde artikel sprake is. Een cirrus bewolking is door mij niet waargenomen, daar de lucht-boven de cu muli voor een gedeelte met een Alto-Stratus dek (sluiervormige bewolking) bedekt was. Het is echter mogelijk, dat zich daarboven nog Cirri hebben bevonden, voor mij echter niet waarneembaar. Tot Scheveningen is door den vlieger Soer onder dc wolkenbasis gevlogen. De „vrij laag'' drijvende Cumulus bewol king bevond zich toch nog met haar on derkant op een hoogte van 700 a 800 M. vol gens aanwijzingen hoogtemeter. Vervolgens werd door den vlieger hoogte genomen en het viel ons terstond op, dat zich in het onderste dek zeer groote gaten bevonden en do bewolking van deze Jaag hoofdzakelijk uit z.g. „mooi weer Cumuli" bestond. Op ongeveer 2000 M. hoogte bevonden wij ons reeds eenigc honderden Meter boven deze bewolking en was er van zware sta pelwolken, die vaak een hoogte van 4000 M. cn meer kunnen bereiken, niets te bespeu ren. We waren dan ook genoodzaakt, het ondergekoeldo ijs bij gedeelton uit te wer pen, teneinde dit zoo weinig mogelijk in de blauwe lucht verloren te doen gaan. Zoo als zich beneden ons de bewolking op dat moment liet aanzien, was er volgens mij geen enkele reden aan te nemen, dat daar uit op natuurlijke wijze regen zou vallen. Na op enkele wolken, welke hiervoor het meest in aanmerking kwamen, een gedeel te van onze'ballast uitgeworpen to hebben, zijn we een eind weegs zee ingevlogen in W.N.W.-richting. De gaten waren daar min der talrijk en kleiner. Onder het uitwerpen van het ijsgruis kon ik van nabij waarnemen, dat de toppen der Cumuli stegen, de bewolking een totale vormverandering onderging en een donker der kleur aannam. Terstond na het uitstorten zijn we gaan dalen en waar aanvankelijk dc wolkenba sis op een hoogte van 700 A 800 M. gelegen was, werd nu de onderkant op een hoogte van ongeveer 300 M. bereikt. De uitbreiding had dus zoowel naar boven als naar bene-; den plaats. Indien in de bewolking een da- lende luchtbeweging zou zijn ingetreden, dan zou dit oplossen van do wolken tot gevolg kunnen hebben. Aannemelijker lijkt het mij echter, dat tengevolge van het op voeren van het waterdamp gehalte plaatse lijk nieuwe wolkenvorming werd tot stand gebracht. In verband met de groote afstand waar- cp we ons bij deze laatste uitstorting van het strand bevonden, zal het volgens mij, zelfs voor een geoefend waarnemer, moei lijk geweest zijn een zuivere waarneming omtrent, de verandering van het wolken beeld op het strand staande te ver richten. Overeenstemming zonder opzegging van het handelsverdrag? Dc Hbld. berichtgever tb Berlijn telefo neert nog: Volgens een informatie van de B. B. C. wil men in regecringskringcn trachten een weg te vinden, waardoor het mogelijk wordt zonder den wapenstilstand op het. gebied der tarieven le schenden, aan de wcnschen van den Duitschen landbouw te voldoen, d.w.z. men zal zoeken naar middelen om, zonder opzegging van het handelsverdrag met Finland, met de Finnen tot overeen stemming te komen. In dit geval zouden ook onderhandelingen met Nederland noo- dig zijn. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 13 Aug. Koen Gerardus Kaspar, Hanscl- man, automobielreparateur, Hilligersberg, Nieuwe Kerkstraat 11, zaak drijvende onder den naam van Hanselman's Automobielbe drijf. Kievitstraat 11, Rotterdam. R.c. Mr. G. C. B. E. Suringar Cur. Mr. II. H. Tels, Rot terdam. (Na intrekking der op 21 Februari 1930 verleende surcéance van betaling. UTRECHTSCHHWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT Iggp Jan Willem de Jong, timmerman, Pernis, Wilhelminastraat 5. R.c. Mr. G. C. B E. Su ringar. Cur. Mr. W. Schippers, Vlaardingen. Jacob de Gelder, werkman, Rotterdam, Roggestraat .38. R.c. Mr. G. C. B. E Surin gar. Cur.: Mr. 11. Sanders, Rotterdam. Wilhelmina van den Oever, kiosk-verkoop ster, Rotterdam, de la Reystraat 14a. R.c Mr. G. C. B. E Suringar. Cur. Mr. C. Schür- mann, Rotterdam. Leendert van 't Hoff, werkman, Rotter dam, Zuidhoek 207. R.c. Mr. G C. B. E. Su ringar. Cur. Mr. D. D. van Waardhuizen, Rotterdam. Lambertus Cornelis Stenstra, colporteur, Rotterdam, Linker Rotekade 99 R.c. Mr. G C. B. E. Suringar. Cur Mr. W Nolcn, Rot terdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 13 Aug. J. A. van Tie), Rotterdam. F. A. M. C. Vej-hcydon, Rotterdam. TI. A. Schell, Rotterdam. J. H. Ottenheim, Maarheeze. Hulst, 15 Aug. Hedenmorgen zijn de feesten ter herdenking van het 750-jarig bestaan van de Stadsrechten van Hulst ge opend met een reveille van klaroenblazers, die het in feestdos prijkende stadje in alle richtingen doorkruisten. Om half twaalf vond in de raadszaal door den Gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester B. Pruffino de of- ficieele opening van de feesten plaats. Om twaalf uur gaf de Koninklijke Har monie van Hulst een concert op de markt, terwijl om drie uur het attractie-terrein Oud-Hulst en dc divers? tentoonstellingen officieel werden geopend. Hedenavond te acht uur geeft de Phi lips Harmonie uit Eindhoven een concert op het attractie-terrein. Nader wordt gemeld: •In zijn openingsrede sprak de burgemees ter van Hulst den wcnsch uit, dat Hulst nog mocht worden en blijven het cultureele centrum van Oost-Zeeuwsch-Vlaandercn. Op zijn voorstel werd o.a. een telegram van hulde gezonden aan de Ko-ingin. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer E. Lockefeer, uitte den wensch, dat door samenwerking met de omliggende ge meenten bereik mocht worden, dat Hulst zal kunnen kompn tot de voor 7,ijn bloei noodzakelijk geworden expansie. Hij over handigde den burgemeester namens de burgerij een gedenkboek geschreven door den heer J. Adriaanse archivaris van Hulst. Door het bestuurslid van de Hulster am bachtschool, den heer R AVilking, werd den hurgemeeeter nog een ebbenhouten mei zilveren plaqüette versierde voorzittersha mer aangeboden. JAN DE BAKKERRAAM. Plechtige overdracht. 'e.Gravenhage, 15 Aug. In een plich- tige bijeenkomst in de Groote Kerk i~. he denmiddag in tegenwoordigheid van ;(.r- schillcnde kerkelijke en burgerlijke autar1- leiten onthuld on aan overge dragen een gedenkraam voor Ti-- Bak ker. De oppervlakte bedraagt 54 M.; DE STAKING BIJ DE A.T.A.M. Thans tot 220 chauffeurs uitgebreid. 'sGravenhage, 15 Aug. De gisteren avond bij de auto-verhuurinrichting A.T.A. M. onder de taxi-ohauffeurs uitgebroken staking, welke aanvankelijk een 70-tal choffeur6 omvatte, was hedenochtend uit gebreid tot 220 chauffeurs dezer inrichting. Het geheele A.T.A.M. taxibedrijf staat stop. De organisaties houden zich nog onveilig. Pogingen van de 6takers om de chauf feurs van de luxe-auto vcrhuurinrichting van de A.T.A.M. eveneens tot staking over te halen, mislukten tot dusver. Duitschland is niet blind voor de moeilijkheden Uit een hoofdartikel in het Handelsblad: Met begnjpelijko spanning worden hier te lande de netelige besprekingen in de Duitschc rijksregeering over hét Finsche handelsverdrag gevolgd Uit alle6 blijkt wel, dat velen in Duitsch land niet blind zijn voor de moeilijkheden waarin Duitsche belangen in het buiten land zouden kunnen geraken als gevolg van de Duitscho handelspolitiek. En onder die omstandigheden kan de weerbaarheid van de onmiddellijk betrokken Ncderland- Sche belangengroep (ons zuivelbedrijf) prc- ventieven invloed oefenen. Wij hebben in het ..Handelsblad' na drukkelijk te kennen gegeven, dat wij de boycotbcweging onder geen omstandighe den wilden zien misbruiken als inleiding tot een beschermend of ondeihandelingen tarief. En wij hebben als kenmerkend ver schil tusschen regeeringsbcscherrning en particuliere boycot gewezen op de soepel heid van het boycotwapen, dat gehanteerd kan worden waar cn wanneer het noodig en nuttig kan zijn. maar ook weer opge borgen, zoodra het ziin uitwerking heeft gehad, of ondeugdelijk is gebleken. Maar daartoe achten wij het dan ook nnodig, dat de boycotbcweging zich binnen de perken van haar eigen kracht cn mogelijkheden houdt, en zich niet aan zelfoverschatting schuldig maakt, of de fout begaat van be schermende tarieven die het gansche eco nomische leven voor eigen groepsbelangen in het geding plegen te brengen. Een staal tje daarvan treffen wij nu weer in Frank rijk. waar de Hollandsche kaas aardappe len en aardappelmeel moeien bloeden voor de dwaasheden van andere nation. „Het Vaderland" heeft dezer dagen ge meend tegen de boycot-methode dezelfde bezwaren te moeten aanvoeren, die wij te gen protectionistische of onderhandelings tarieven laten gelden. Het blad meent, dat de boycot tot tegonboycot zal kunnen uit lokken, waardoor in Nederland dan toch weer andere bedrijven getroffen worden dan waarom het in eerste instantie ging. Wij kunnen niet instemmen met „Het Vaderland", wanneer dit de boycot als zelf verdediging verwerpt. Al hebben wij al eens eerder geschreven dal het woord hoy- cot. misleidend is in zijn. agressieve klank- Boycot is retorsie, schrijft het liberale Haagsche blad, cn retorsie is actieve han delspolitiek, waarmee geor; vrijhandelaar te maken wil hebben. Maar waarop komt de boycot neer? Op het natuurlijke handclsbeginsel dat men koopt en verkoopt in dé voord.eeligste markt. En het gebeurt nu dat de voordee- ligste inkoopmarkt voor den zuivel niet is die waar men het eigen product in beta ling (want daarop komt het tenslotte neer) weigert of bemoeilijkt. Vrijwillig cn zon der iemand anders te dwingen, zoekt men elders een inkoopterroin. Is dat een vrij heid. die men aan den handel mag ont nemen? Wij gclooYcn van niet Wat zou „Het Vaderland" dan willen? Dat een be drijf als het zuivelbedrijf zijn eigen econo mische kracht als consument angstvallig buiten werking hield? Maar dat komt in het zakenleven immers niet voor. Maak- een groote klant niet steeds, cn terecht, aanspraak op faciliteiten.' Hoofdzaak is dat dc actie vrijwillig blij- yc en soepel en buiten het vertragende cn verstarrende netwerk der politiek en de onberekenbare politieke invloeden. En om dat wij dat vinden, zullen wij nooit gevaar loopen in het vaarwater van onze protec- tionisten en handelsactivisten te geraken, die 6taat, wet en dwang voor hun wagen tje willen spannen. In den handel is de economische wet on6 voldoende. Maar daarvan mag men dan ook het. meest tak- tische gebruik maken. DEMPING VAN DE VIJZELGRACHT TE AMSTERDAM. Een voorstel van B. en W. Amsterdam, 14 Aug. In een zeer uit voerige nota zetten B. cn W. hun stand punt uiteen over de verschillende voorsta len, om tot een goede oplossing te komen van het verkeer op de Vijzelgracht met be geven geen bevredigende verkeersverbeto- houd van het water. AI deze voorstellen ring. Met behoud van het water kan alleen een goede oplossing verkregen worden door een ver achteruitbrengen van de oostelijke bebouwing (drukke zijde) der Vijzelgracht en van die der Vijzelstraat tot aan de Kerk straat, B. en W. geven, omdat de kosten van dit laatste plan buitensporig hoog zul len zijn, in overweging hun oorspronkelijk plan aan te nemen cn de Vijzelgracht te 'lompen. INBREKERS GEVAT. Een poging om den eigeuaar te overmannen mislukt. Toon Woensdagmorgen de heer S. te Ven- lo in zijn tuin kwam, bemerkte hij dat zijn hond, luid blaffende, pogingen aanwendde om op de trap te klimmen naar den hooi zolder. Dc heer C„ die zich wilde overtuigen of er zich iets verdachts op den zolder be vond, beklom dc trap cn op het moment dat hij ontdekte dat er een man op den zol- den zat, sprong deze laatste boven op den heer S. en poogde hem te wurgen. Op het hulpgeroep van den heer S. kwamen eenigo tuiniers, die in do buurt op het veld werk» zaam waren, toegesneld cn wisten den aan gevallene te bevrijden cn den dader vast le houden. De inmiddels gewaarschuwde agenten arresteerden den inbreker, welke herkend word als dc kolenbezorger J. D. te Vcnlo. Op het politiebureau bekende hij een poging te hebben gedaan tot inbraak. Bij een huiszoeking in zijn woning werden voorwerpen van diefstal afkomstig gevon den. Hij bekende, zoo meldt do Maasbode, ook schuldig te zijn aan ecnige andere inbra ken, die in den laatsten tijd in Venlo go- pleegd waren. IN HET RUIM GEVALLEN. Rotterdam, 15 Augustus. Vanmorgen is op het 6.s. „Lecghwater", liggende aan de Pelgrimskade te Rotterdam, de havenar beider J. Menken uit Schiedam in het ruim gevallen. Hij is met een ernstige hersenschudding overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hij aan de bokomen ver woningen is overleden. AUTO TEGEN EEN BOOM. Lage Zwaluwe, 15 Aug Op den Zun- dertschestraatwcg is hedenmorgen nabij Rijsbergen een uil Antwerpen komende Belu gische vrachauto op weg naar Moerdijk ten gevolge van den zwaren regenval geslipt, tegen een boom gereden cn vervolgens over den kop geslagen. De drie in de cabine zit tende personen, waaronder een jong meisje, afkomstig uit Antwerpen, werden over den weg geslingerd. Het meisje bekwam een ontwrichte schouder, zoomedo verwondin gen in het gelaat. De chauffeur met nog een bij hem zittend heer bleven ongedeerd. De auto werd grootendeels vernield en moest met een takelwagen naar Antwerpen worden vervoerd. VAN EEN LADDER GEVALLEN Ocgoval le Apeldoorn. Apeldoorn, 13 Aug. De heer M. Rou- wenhorst, oud-lid van den Apeldoornschen gemeenteraad, werkzaam aan Het Apel- doornsche Bosch, is gistermiddag, bij hèt verrichten van zijn werk van een ladder gevallen, waardoor hij een schedelbreuk cn een hersenschudding opliep. Hij wordt in het Apeldoornsche Bosch verpleegd. Zijn toestand was gisteren niet onbevredigend. door CISSY VAN MARXVELDT. 16 „Wat mopper jc toch Puck?" vroeg Mary. Maar Trix schokte mot haar schouders, „Och niets. Die man van jouZe knipte met haar vingers. „O Iluib kijk niet zoo spotachtig. Ik 3)arst direct in weenen uit. Die haele reis heeft te veel van mijn zenu wen gevergd. „Ja, en dan als klap op do vuurpeil de sereéene sfeer hier..." Hij schudde. „O meisje meisje, wat heb jij je vingers ge brand „Puck, wij gaan morgen een groote wan deling maken", zei Mary, cn stak haar arm door die van Trix „Ja, en ik ga met die juffrouw Sander- man of Landerman of hoe heet ze. sneeuw ballen gooien," zei Huib. „Daar kan ik me nu «d op verhtrjgen." „Ik zal maar niet zeggen, waarop ik me verheug,' zei Trix raadselachtig, terwijl ze vóór Huib uit de eetkamer blnnenslun- gelde. In een hoek was een groote ronde ta fel gedekt voor zeven personen. Juffrouw van de Berg wees al gejaagd. „Deze tafel is de uwe mevrouw. Vindt u zoon hoek niet geschikt? Vooral met de kinderen. Ja? O. dat doet me genoegen. „Wat zitten wc verspreid," zei Trix, haar servet opnemend. „De exclusieve familie Landerman zit (in onze nabijheid. Geluk kig". Ze keek eens om zich heen. „Toch wel gezellig hier, hè?" ,11; vind zoo'n donkerbetimmorde eetzaal zoon rustig idee geven," vond Mary. „Au! Kees schopt me," kreet Dot. „Nee, zij traüt mij," verdedigde I\ee6 zich. .Nietwaar, jij schopte eerst.' „Nee, zij trapte eerst, Pap," schreeuwde Kees. „Zet de jongens dan ook op trapafstand," zei Huib. „Vooruit Dot, jij hier. En pas op als jullie mekaar aanraakt." Het echtpaar, <lat ook bij hun blijde bin- nenkoniste in de hall had gezeten, schreed nu binnen. De jonge vrouw keek schuchter om zich heen, liep dan, blik omlaag naar haar plaats. De echtgenoot had een joviaal, luidruchtig gezicht. Jacquelientje zond hun een glimlach. Bedaard en onopvallend volg de dc Hollandsche Amerikaan. Hij zat aan een klein tafeltje, als verzonken in de groote eetzaal „Die man zou ik nu graag willen koeste ren," meende Trix. „Die heeft een gezicht, dat me lijkt. Mooi, grijs haar. vind je niet Mary? Hij kan best een groot verdriet met zich omdragen." „Waarom die man nu wel, en ik niet?" informeerde Huib. „Jij!" zei Trix. „Ja, zoo zie je er nogal uit. Mary, ik hul me morgen in mijn Parij- sclic jurk." „Ik zou niet direct al mijn kruit ver schieten:' meende Frank. En bovendien moet je nog afwachten, of morgen do kof fers aankomen in dozen uithoek." „En ik zou eerst maar voor oen tanden borstel zorgen, als ik jou \va6." zei Huib. „Die heb je harder noodig dan eon Parij- sche jurk". „De entree van Hunne Majesteiten", fluisterde Trix, toen de deur openging en mevrouw Landerman binnenzeilde, in haar kielzog meevoerend de bedeesde Pa Landerman. Mevrouw Landerman neeg licht in het rond. en zette zich. Haar blik gleed even keurend over de tafel van de nieuwe logés. Dan wendde ze zjch tot Jacquelientje. alsof \oor haar de eetzaal niet meer bestond. Cordelia cn een dikke oolijkert, in het zwart, brachten da 6oep binnen „PAp," zei Jan, „wat is dat voor soep?" „Sst, zul je wel zien." „Paap, is 't kerrysoep? Die lust ik niet: „Stil maar jongen. Wacht maar af." Frank wendde zich tot Mary. „Dit is een herinnering aan ons laatste restaurant-di ner. Nu denkt hij, dat hem hier ook ker- rysoep wordt voorgezet." Jan trok een vieze neus. en herhaalde trotsch: „Ik lust geen kerrysoep." „Zoet maar," zei Trix, „het is vermicellie- soep." 'k Hou niks van die wurmen," vond Kees. „Ik ook niet," ontdekte Dot blij." „En dat moet drie weken duren," zucht te Huib. „Zeg Trix, ga je morgen weer mee <naar huis?" „Graag," zei zc. „Kijk den trein maar na." „Toe Puck. eet nu maar." wenkte Mary. „Jij geeft altijd zoo'n slecht voorbeeld." „Dat !zou ik niet durven zoggen," be weerde Huib. „PaAp!" zei Jan. „Nee Jan. Nu verder stil zijn. Niet aan tafel praten." „Vader,jubelde Dot, „heb je de rose py jama nog ingepakt?" „Ja. Stil. Eten." Even misprijzend keek mevrouw Lander man naar de nieuwe tafel. „Ze is net de Koningin van Sheba.' fluis terde Trix. „Precies." „Weet je, dat nergens meer geroddeld wordt dan op het tooneel en in een pen sion?" vroeg Huib. .,0, maar als ik dit ook had kunnen ver moeden.. Mary, drie weken lang zitten we letterlijk van de bewoond? wereld afge sloten. Stel je voor. dat er sneeuwjachten komen. Stel je voor. dat we insneeuwen." „O reuze!" jubelde Dot. „Stil," zei Huib. „Eten'" „Ik zie jou nog aan de voeten van die fiksche vrouw terecht komen," voorspelde Trix Huib. „Tais-toi done,'' zei "Mary. „Dat is, zwijg, hè moeder?" zei Dolly on schuldig. „Ik ken een Fransch gedichtje, zei Kee6, die zijn bord leeg had. „Mag ik 't opzeg gen?' „Vooruit maar vent," stond Trix toe. „Anri a ung sange. „Le sónge C6l sur le bang." Kees lachte al zijn tanden cn kiezen bloot. „Weet jij wat dat is, Dolly?" „Natuurlijk wel," zei Dot. „Dan is ze knapper dam haar vader. Ver taal 't 'es Dot?" „Hendrik heeft een aap. De aaD zit op de bank." Dolly schudde haar krullen naar achteren. „Ik ken een rijmpje van Monsieur Napoléon. Mag ik 't opzeggen?' „Vanavond, vanavond," wenklo Huib. „Paap!" zei Jan. „Wat is er jong?" „Als ik op een ezel rijd, en een leeuw ziet on6.»,s" „n Variatie op de krokodil," zei Trix, achter haar hand. „Nou, als ik op een ezel zit, en een leeuw loopt ons achterne, wie eet hij dan eerst op?" Plotseling knalde meneer Bron uit zijn hoek los. „Dat is wat voor onder dc streep," zei hij. „Of een lastige vraag voor dc Ilaagscho Post," riep Trix. „Weet u wie de leeuw prefereert meneer Bron?" „Ik zou zeggen de ezel." „Ja Mam?" zuchtte Jan, een ivreef zijn blozend snoetje tegen de mou-w van Trix. Ze legde haar hand op zijn blonde hoofdje. „Ja hoor vent." En even keek ze naar Frank. Hij knikte. Ze glimlachte. En Huib zei vaderlijk: „Zoo mag ik het zien." Mevrouw Landerman zat als een beeld. (Wordt vervolgd) VRCOM DREESMANN LangestraaL Een zeer groot assortiment in met en zonder spiegel, tegen zeer lage prijzen, f 6.50, f 4.90, f 3.50, f 2.90.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5