HAARLEM WINT DEN P.H.-BEKER Slaapkamer-Meubelen. - Matrassen. - Dekens. DRIE NEDERL. RECORDS VERBETERD Fa. J. W. Westsingel 12-13. VAN ACHTERBERGH, Telefoon 238. OM DEN ZILVEREN MOTOR Velox III verspeelt haar kans HET BELGISCH TURNFEEST DE ZWEMWEDSTRIJDEN TE AMTW1-RPEN Berger loopt de 100 Meter in 10.5 sec. Guostige resultaten Het was alom bekend dat de K. X A. U. met do organisatie van de wedstrijden om den P. II.-beker geen raad wist. De K. N. A. U. heeft geen geld om een fiasco te ris- kccren en bood daarom do organisatie van deze belangrijke wedstrijden aan bonden en vereenigingen aan, geheel voor eigen risico. De wedstrijden hebben nu gisteren in het fraaie Hilversumsche sportpark plaats ge- vonden, georganiseerd door den Utr. Prov. *thletiekbond, en gezien de groote publieke belangstelling, twijfelen wij niet of de U. P. A. 13. heeft niet alleen in sportief opzicht, maar ook in financieel opzicht de K. N. A. U. een groote dienst bewezen. Daarom begin nen wij met een woord van hulde tot de leiders van den U. P. A. B. De P. II. beker zijn wel de meest belang rijke wedstrijden van het seizoen. De deel name was buitengewoon en de strijd is spannend geweest, zij het ook dat het eind resultaat een zeer groote voorsprong van Haarlem bracht. De ITaarlem-ploeg was ■vrijwel op alle nummers superieur en van de drie record-verbeteringen, werden er dan ook twee dooi Haarlemmers gevestigd. Deze nieuwe records ziin wel de fraaiste resultaten van den dag. Dc P. P.er Gubbcls begon zijn eigen record over 3000 M. snel wandelen orn hals te brengen en dit van 13 min. 51.2 sec. te brengen op 13 min. 29.8 scc., welke belangrijke verbeterde prestatie met applaus werd begroet. Niet minder CERGER. enthousiast werd de mededeeling ontvan gen dat Berger (Haarlem) het record over 100 M. hardloopen, dat sinds li Aug. 1927 op naam van v. d. Berge stond met 10.6 sec., gebracht had op 10.5 sec. in de finale 100 M. En ten slotte slaagde v. d. Zee er in zijn record van nauwelijks een maand al weer tc niet te doen met een sprong van 3.86 M. (oud record 3.815 M.) Naast deze buitengewone prestaties kan worden gewe zen op over het algemeen gunstige resul taten, waartoe het uitstekende zomerweertje natuurlijk wel heeft medegewerkt. In dé series w erden heel goede tijden ge maakt en het is wel merkwaardig, dat Haar lem zich op de 400 M. niet kon plaatsen. Daartegenover staat evenwel een zeer scher pe strijd van de ploegen van Haarlem en A. V. 23 in de 4 X 400 M. estafette, welke door de Arasterdammers wederom gewon nen werd. Hier waren de 400 M.-loópers van Haarlem wel beter op dreef. Ook op dc 5000 Meter werd Haarlem geklopt; Baars had maar weinig last van zijn concurrenten, van wie er na eenige ronden steeds meer afvie len. De tegenstand van Klaaso betcckende niet veel. zoodat de P. P/er onbedreigd kon winnen, maar bijna een minuut boven zijn beste prestatie bleef. Het speerwerpen' was voor Van Meyl. den P.S-V.'er, die den indruk maakt nog niet aan zijn beste kunnen te zijn, zoodat wij wellicht nog dit seizoen een aanval op Jaap Knol's record verwachten. Zooals gezegd won Haarlem ten slotte met groot punten verschil; 1023/t punt voor num mer één. Met 47A punt werd Pro Patria tweede, terwijl V. en L. derde werd met 36 punten. De wedstrijden werden van het officieele gedeelte der tribune af gevolgd door Z.K.H. den 'prins der Nederlanden en verschillende leden van hot eere-cornitó, van wie wij noe men den hoer J. H. T. Larnbooy, burgemees ter van Hilversum, generaal b. d. C. J. Snij ders, J. Moorman, voorzitter van de K. N. A. U. e. a. Onmiddellijk na afloop der wedstrijden verzamelden de deelnemers en jury zich voor het officieel gedeelte der tribune, waai de heer Moorman het woord nam en het ontstaan der P. H. Beker-wedstrijden rele veerde, er op wijzende welk een belangrijke plaats de athletick inneemt in de lichame lijke opvoeding. Spieker noodigde vervol gens Z.K.H. den prins uit tot de prijsuitrei king over te gaan, waaraan Z.K.H. gaarne gevolg gaf. De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen: 1 Chr. Berger, Haarlem, 10.5 sec. (nieuw Ned. record). 2 A. Benz, Haarlem, 11.2 sec. 3 Jansen, V. en L., 11.2 sec, 4 J. van Tongeren, P. P. 5 Hummel. Trckvogejs. 6 Bijlstra, V. en L. 400 M. hardloopen: 1 H. Bergman, P.P., 50.9 sec. 2 K. Sierhuis, A. V. '23, 51.8 sec. 3 H. Visser, Feijenoord, 51.9 se<- 4 Geurts, V. cn L. 5 J. Prins, BI. Wit. 110 M. hordenloop. 1 A. Kaan, Haarlem, 16 sec. 2 J. Karman, V. en L., 16.2 sec. 3 W. Kaan, Haarlem, 16.2 sec 4 K. Reynders, G A. C. 5 P. Beintema, Hellas. 6 W. v. Uitcrt, P. P. 800 M. hardloopen. 1 A. Hoogonverf, Haarlem, 2 min. 4.7 sec 2 G. Lijflander, A.V/23, 2 min. 6.6 sec. 3 M. Stevense, P.P., 2 min. 7 sec. 4 A. Sassen, Haarlem. 5 W. Haver, P.P. 6 M. Oostermcyer, A.V/23. 3 K.M. snelwandelen: 1 C. A. Gubbcls, P.P., 13 min. 29.ö sec (Nieuw Ned. record). 2 P. Engelman, P.P.. 13 min. 51.6 sec. 3 A. F. C. Toscani, A.A.C., 14 m. 55.1 sec 4 Lanting, A. A. C. 5 II. P. Verleng, BI. Wit. 6 De Wekker, Trekvogels. 4 X 400 M. estafette: 1 A. V. 1923, A'dam, 3 min. 37.3 sec. 2 A. V. Haarlem, Haarlem, 3 m. 38.2 sec 3 Pro Patria, R'dam, 3 min. 39.8 sec. 4 Feyenoord, Rotterdam. 5 Vlug en Lenig, Den Haag. 6 G. A. C., Hilversum. 1500 M. hardloopen: 1 W. Effern, Haarlem, 4 min. 25.6 scc. 2 J. Brandenberg, Haarlem, 4 m. 26.6 sec. 3 J. Hoogeweg, Hellas, 4 min. 27.2 sec. 4 W. Schmidtbe, A. V/23. 5 C. Dijkman, A.V/23. 6 Ehren, P. S. V. 4 X 100 M. estafette. 1 A. V. Haarlem, Haarlem, 43.5 sec. 2 Vlug en Lenig, Den Haag, 45.2 scc. 3 G. A. C., Hilversum, 45.5 sec. 4 Trekvogels, Den Haag. 5 A.V/23, Amsterdam. 6 BI. Wit, Amsterdam 5000 M. hardloopen: 1. N. G. Baars, P. P., 16 min. 29.8 sec. 2. A. Klaase, Haarlem, 16 min 53.4 sec. 3. C. Peters, Trekvogels, 17 min. 4. A. Wolf, Hellas. 5. A. Groeneweg, P. P. 6. Schmidtke, A. V, '23. Vèrspringen met aanloop: 1. A. Welsenes, Haarlem. 6.6; 2. J. Karman, V. en L., 6.39 M 3. L. de Jong, Excelsior, 6.29 M. 4. H. v. Hengel, Trekvogels, 6.12 M. 5. A. Jansen, V. en L., 6.08 Va M. 6. J. Blankcrs, A. V. '23. 6.05*4 M. Hoogspringen met aanloop: P. Korver, Haarlem, 1.70 M. Kamstra, V. en L., 1.70 M. Krijgsman, V. en L., 1.65 M P. Karow, G. A. C., 1.65 M. Polstok hoogsnringen: 1. A. v. d. Zee, Haarlem. 3.50 M. (vrije sprong ter verbetering van Ned. Record slaagde op 3.86 M.) 2. K. Schenk, Haarlem, 3.10 M. 3. T. v. d. Most, P. P.. 3.10 M. 4. J. Haitsraa, A V. '23, 3.M. 5. A. Ras, A. A. C., 3.— M. 6. A. Poorter, G. A. C., 3.— M. Discuswerpen: G. Eijsker, Haarlem, 36.46 M. v. d. Werken, P. S. V.. 34.46 M. A. v. Zoelen, Pro Patria, 33.04 M. Brouwer. Hellas, 32.24 M. II. Kamerbeek, 32.13 M. J. Blankcrs, A. V. *23, 31.30 M Speerwerpen: van Meijl, P. S. V.. 48.96 M. S. Visser, Haarlem. 4S.44 M. A. v. Aanholt, A. A. C.. 45.20 M. A. v. d. Zee, Haarlem. 45.09 M. Jongh, Hellas, 44.53 M. L. Looi, Feijenoord, 44.20 M. Kogelstooten: G. Eijsker, Haarlem. 12.60 M. H. Kamerbeek, P. S. V.. 12.47VS M. A. v. d. Werken, P. S. V.. 11.17 M. A. Ras, A. A. C, 10.72Vj M W. Coster, Haarlem, 10.59 M. J. Blankers, A. V. '23, 10.54 M. Eindstand: A. V. Haarlem, Haarlem. 1023/7 p. Pro Patria, Rotterdam, 47.5 p. Vlug en Lenig, Den Haag, 3G p. A. V. '23, Amsterdam, 30 p. P. S. V., Eindhoven, 233/7 p. A. A. C., Amsterdam, 16 p. Hellas, Utrecht, 14 6/7 p. G. A. C., Hilversum, 14 p. ,,£svac" wordt door loting houdster voor een jaar Do laatste Zondag der Zilveren Motorwed strijden kenmerkte zich door fraai weer, uitstekende sport-prestaties on groote be langstelling van de zude van hot voetbal- minnend publiek. Het lütig gezegd worden dat deze Zilveren Mölorwedstrijden dit jaar wederom een sücces zijn geweest voor dc V. V. SoQtóterbcrg en ook het hunne heb ben bijgedragen tot populariseering van de voetbalsport, do goede geest en vriend schappelijke verhoudingen. Het was dit jaar voor de zesde maal dat dit waardevol kunstvoorwerp, symbool van de luchtvaart en de voetbalsport, werd ver speeld. De vorige houdster, n.l „Socster- berg", moest dit jaar den Zilveren Motor afstaan aan de V. V. „Esvac", die zonder to kort te doen aan haar prestaties, welke van uitstekende kwaliteit waren, toch over ge luk niet to klagen heeft gehad. Velox III, die men algemeen als winnaar van do Zil veren Motor had aangewezen, heeft de ver wachtingen danig teleurgesteld, doch For- tuna was ook geen enkel moment aan hare zijde. Met een voorsprong van 2—0 legen „Scherpenzeel' moest zij toch tenslotte aan zien dat „Scherpenzeel" er een gelijk spel van wist te maken. Door loting viel Velox af voor de finaio en kwam „Scherpenzeel'' op gelukkige wijze in den eindstrijd. Velox heeft ondervonden, dat techniek en tnktiek niet altijd zegevieren en dat enthousiasme en spirit nog steeds een belangrijke factor zijn bij het voetbalspel. Dit mankeerde bij het Velox-team, dat overigens een keurig partijtje voetbal speelde. Dat „Sopla" met ^en 2—0 nederlaag de meerdere moest er kennen van Esvac, was in ho^-izaak door dc mindere betrouwbaarheid van hare keeper, daar „Sopla" overigens in bal-contróle, plaatsen cn schotvaardigheid „Esvac" verre de baas was. De „Esvac"-keepcr was dezen dag in uitmuntendo conditie, zoodat „Sopla' geen kans kreeg om to scoren. Tot slot zij opgemerkt, dat op dezen Zon dag wederom eenige U. P. V. B-bestuurs leden en officials hun gewaardeerde belang stelling toonden. Thans een korte bespre king van de wedstrijden. Onder leiding van scheidsrechter Smoren- burg wordt, precies te 1 uur de strijd aan gebonden tusschen Velox III en Scherpen zeel I. D-5 Vclox-menschen treden direct do- mineerend op. Aanval op aanval volgt op het Scherpenzeel-doel en 13 minuten na den aanvang schiet v. d. Vaart op keurige wijzp den bal langs den Scherpenzeel-kecpor in het net. Nog geen 5 min. daarna verhoogt de zelfde speler van Velox met een pracht- schot de score tot 20. Vóór de rust notee- ren we nog verschillende fraaie schoten van de Velox-voorhorde, doch op even fraaie wijze weet de doelman van Scherpenzeel doelpunten te voorkomen. De rust komt met een 20 voorsprong van Velox. Na de rust direct een aanval van Velox, die echter niets oplevert. Dan komt Scher penzeel los. Eenige tijd wordt er een flinke druk op het Velox-doel uitgeoefend. Zoo sporadisch als het Scherpenzeel-team vóór de rust ten aanval toog, zoo veelvuldig zwermen de blauw-witten nu voor het Velox-doel. Er wordt door Scherpenzeel enthousiast gespeeld. Resultaten blijven niet uit. Tweemaal weet men den Velox- keeper te verschalken, zoodat het einde komt met een gelijk spel 22. Door loting plaatst Scherpenzeel zich in de finale. Scheidsrechter Smorenburg leidde uitste kend. SOPLA—ESVAC 0—2. Te pl.m. 3.15 laat scheidsrechter Veen- hof den wedstrijd Sopla—Esvac aanvangen. Sopla is het meest in den aanval, doch het goede spel als vorige week Zondag wil maar niet komen en in laatsto instantie zorgt de Esvac-kecpcr dat Sopla geen doel punten maakt Verder als de backs van Sopla komen de Esvac-mcnschen in den regel niet, zoodat de keeper het niet moei lijk hooft. De rust komt met blanken stand. Na de rust het zelfde spel. doch Esvac is wat meer in den aanval. 10 minuten vóór het einde weet de rechtsbuiten van Esvac met een mooi schot do Sopla-keeper te pas- seeren, terwijl enkele minuten vóór het einde de Sopla-keeper een blunder maakt, hetgeen Sopla een doelpunt kost. Esvac wint tenslotte met 2—0. Scheidsrechter Veenhof hield op zeer bekwame wijze de teugels strak en verdiende ane lof voor zijn leiding. ESVAC—SCHERPENZEEL 2—2. Als scheidsrechter v. d. Arend beide elf tallen in het veld fluit, is het 4.45. Direct wordt goed begonnen. Men zou niet gezegd hebben dat deze ploegen reeds een wed strijd achter den rug hadden. Er werd enthousiast en fraai gespeeld. Beide partijen geven elkaar niets toe. Het spel golft van doel tot doel. Beide keepers redden verschil lende malen, doch het is Scherpenzeel die het eerst succes heeft. Uit een mooie voor zet van den rechtsbuiten scoort Schcrpen- zecl's middenvoor onhoudbaar. De rust komt met 1—0 voorsprong voor Scherpen zeel. Na de rust hetzelfde aantrekkelijke spel, dat het aanzien volkomen waard is. Onge veer 10 min. voor einde weet Esvac pas ge lijk te maken, zoodat het einde komt met den stand 1—1. Er moet nu 2 X VA min. verlengd wordt. Dit levert noch aan dc eene noch aan de andere zijde eenig resultaat op, zoodat geëindigd wordt met gelijk spel. Scheidsrechter v. d. Arend leidde uitste kend. Bij loting is Esvac do gelukkige on wordt daardoor winnaar van de Zilveren Motor. Na afloop reikte de voorzitter van Soos- torborg de heer P. M. Drost met een toe passelijk woord de prijzen uit. Hij bracht dank aan den U. P. V. B., de vereenigingen, scheidsrechters on anderen, welke tot het welslagen van de Zilveren Motorwedstrij den hebben bijgedragen. De Hollandsche vereenigingen leveren over het algemeen keurig werk Geeo goede regeling (Van een bijzonderen correspondent). Antworpe n, 16 Augustus. Dc geweldige drukte die hier reeds eenige maanden heerscht, is sinds gisteren nog wat grooter geworden. Duizenden turnsters cn turners zijn uit verschillendo deelen van Europa hier tc zamen gekomen, om het 39sto Belgi sche Turnbondsfoest tc vieren. Vieren, i6 werkelijk het juiste woord, want do Belgen hebben alles gedaan om in dit jubeljaar ook het Turnbondsfeest voor eer. belangrijk deel tot eon feest tc maken. Talrijke gebeurtenissen het tuinfeest be treffend, vinden op de cnormo tentoonstel lingsterreinen plaats en o.rn. ook dc prijs uitreiking van dc uitgebreide wedstrijden reeks zal in oen der zalen van dc tentoon stelling geschieden Er nemen twaalf Ilollandsche vereenigin gen aan dit internationale turnfeest deel. Het programma vermeldt Brünhildc (Lei den), De Halter (Alkmaar), Kunst en Kracht ('s Hertogenbosch). D.O.O. (Utrecht), U. d. I. en De Jonge Spartaan beiden Bergen ap Zoom), E. T. V. (Eindhoven), M.A.A.S. (Rot terdam), P.S.V. (Eindhoven), Krachtsport (Gouda) cn Sparta (Bergen op Zoom), ter wijl wij bovendien nog een aantal turners uit Spckholzcrheide aantroffen Eenige van deze clubs hebben wij nog niet kunnen ontdekken, o.m. E.T.V. en Krachtsport. Doch de regeling is hier niet al te best, cn het zou best kunnen gebeuren dat wij de turnsters of turners dezer clubs plotseling bij een andere groep zien deel nemen, dan waarbij zó" ingedeeld waren. Op tijd wordt hier absoluut niet gewerkt. Wanneer een vereeniging toovallig een uur vroeger op het wedstrijdterrein aanwezig is, dan zij volgens het vastgesteldo tijdstip moest zijn, dan laat de jury haar eenvoudig maar beginnen en ook als een club eenige uren te laat is, heeft men daar geen be zwaar tegen. Dat de verschillende onder deden van het fee6t daardoor niet aan elkaar kunnen aansluiten bleek reeds den eersten dag en de groote bondsuitvoering hedenmiddag, begon daardoor drie kwar tier te laat. Gisteravond werd op een feestelijke bij eenkomst het nieuwe bondsvaandel over handigd, bij welke gelegenheid een aantal redevoeringen werden gehouden. Namens hel K.N.G.V. voerde de heer C Verburg het woord. Hedenmorgen om zes uur zouden dc wed strijden aanvangen, maar het werd zeven uur cn daardoor was men veel te laat klaar. Kunst en Kracht uit 's cllrtogenbosch maakte een voortreffelijkcn indruk door fraai klassikaal brugturnen, de uitvoering wa6 zeer rustig, dc afwerking schier onbe rispelijk en ook het ensemble viel te roe men. Wij zagen de turnsters en turners van D.O.O. uit Utrecht, die per boot hierheen zijn gekomen. De dames werkten reeds een zwaar deel van het programma af. n.l. vrije oefeningen, paardspringen cn brug; leider J v. d. Burg kan met genoegen op de reeds thans bereikte resultaten terugzien. Onder de beproefde leiding van A. Stuyvcnberg werkten de turners van D.O.O Het paard springen en de vrije oefeningen verwierven een flink aantal punten, zoodat mot goeden moed morgenochtend het verdere deel kan worden afgewerkt. Het Rotterdamsche M.A.A.Sonder lei ding van den heer Reijns, kwam uitstekend voor den dag. Hoewel de wedstrijden nog lang niet geëindigd zijn, kan toch reeds worden aangenomen, dat de Rotterdamsche turnsters Zondagavond met eerste prijzen naar de Maasstad tcrugkeeren. In den drie- kamp werd een zeer voldoend aantal pun ten behaald en ook de vrije oefeningen naar keuze waren zeer goed. De Halter uit Alkmaar is met een groote autocar hierheen gekomen, welke met groo te doeken met opschriften bespannen is. Het eene doek; „Kijk-naar-je-eigcn", geeft er blijk van dat de Alkmaarsche meisjes cn jongens liever niet in het brandpunt der be langstelling staan. Maar of het hun door dit opschrift gelukt, valt te betwijfelen. De verplichte vrije oefeningen door de turnsters, werden hedenmorgen reeds met succes afgewerkt en de leider werd door de jury gecomplimenteerd. Ook het behaalde puntenaantal is goed, zoodat een succes niet is buitengesloten De Italiaansche turners een ploeg uit Genua en een uit Rome neemt aan de wed strijden deel ontpopten zich weer als geweldige toestel werkers, voor wie geen moeilijkheden, bestonden. Ook dc Zwitsers zijn vertegenwoordigd, terwijl de Franschcn met eenige honderden deelnemen. Voorts is er nog een aantal Luxemburgsche gymnas ten, terwijl de Joego-Slavische Sokol6 eeni ge afgevaardigden hebben gezonden. Hedenmiddag liad du grooto Bondsuitvoe ring plaats op het fraaie Beerschot Stadion. Het onguötige weer had velen ervan weer houden te gaan kijken waardoor or niet al te veel publick aanwezig was. De thuisblij- venden behoeven geen spijt te hebben, want het was soms meer dan ergerlijk to zien, hoe zelfs do elementaire begrippen van or ganisatie volkomen werden misverstaan. Zoo onbenullig als b.v. de intocht dor tur ners hetgeen toch een grootsche indruk kan maken ten uitvoer werd gebracht, wa6 bijwijlen bij het belachelijke af en het was maar gelukkig dat het vaandeldéfiló toch nog eenigermate den slechten indruk van dit begin uitwischte. De vrije oefenin gen van do turners echter streng gehou den volgens het systeem Ilappcl konden on6 niot bekoren. Dat was geen mannen werk; onze adspiranten in de Hollandsche vereenigingen voeren zwaardere oefenstof veel beter uit. Brünhilde uil Leiden trad daarna tegelijk met de turnsters van het Rotlerdamscho M.A.A.S. op. Do Leidsche turnsters waren niet bijster gelukkig. Vele fouten en onbe langrijke oefeningen maakten dit optreden nu juist niet tot een succes. M.A.A.S. was stukken beter. Hoewel met eenvoudige oefenstof, die echter goed gevarioerd was, oogstton deze turnsters daverend applaus. Het was een goed optreden dal verre uit stak boven hetgeen de Bcigischc turnsters daarna in het nummer algemeene vrije oefeningen te zien gaven Het was flauwo ko6t, zonder variatie, zon der geest, zonder vreugde. En vreugde is het element dat in alle sportieve prestaties tot uiting moet komen. Laat ons hopen dat de volgende dagen wat beiers tc zien geven. Maar toch kan nu reeds geconstateerd wordon dat do Holland sche vereonigingen, die liever aan hot. In ternationale Vrouwenturnfeest to Charle- ville hebben deelgenomen, lang niet do 6lèchtste keus hebben gehad. Mej. Huybers van Het IJ verbeterd het wereldrecord 500 M. schoolslag Neder atdsche successen Antwerpen, 17 Augustus. De tweede dae van het Internationaal Zwemtöurnooi te Antwerpen zijn. begunstigd door het mooi© weer, een groot succes geworden. De gedetailleerde iilstogon luiden: Estafette wisselslag; (100 M. rug, 200 M. borst, 200 M. vrije slag); 1 Sparta, Keulen (Skamper 1 min. 24 sec Budis 3 min. 3 sec.; Erich 2 min. 38 sec.) totaal: 7 min. 5 sec. 2 Het. Y (Hofman, van Oostrom Soede, G. de Haas, 7 min. 25% sec.). 2 Racing r lub Mechelen 7 min. 26% sei 4 Schwim Sport Freunde. Barmen, 7 mir. 29 sec. Estafette 3 x 100 M. wisselslag dames: 1 O. D. Z. Rotterdam, 4 min. 15% sec; Dt Vries 1 min. 27 sec Grendel min. 31 sec., Rraun 1 min li% sec. 2 West. Deutsche Schwiram Verband 4 min. 31% sec. 3 Het Y Otto. Huybers. Vierdag 4 min, 42% sec. 4 Ant.werpsche Zwemclub Estafette 4 x 50 M. Dames: O. l\ Z. Lo ieune. Grendel. Dc Vries. Braun 2 min 30 Qec. 2 Het Y Vierdag, Huybers, Otto, Uyter wijk 2 min. 35 sec.; 3 Antwerpsche Zwemclub 3 min. 10 sec. Springen van de plank heeren: 1 Plu mann (S. F. Koln) 74, 76 pt.; 2 Himmen Luden6cheid 72, 22 pt.; 3 Lotgering, Hot Y 69,07 pt.; 4 Vanheemeeck, A. Z. C. (Ant- worpen) 55,39 pt. Dames: 1 Mej Borgs, Husselde' Mevr. R. Kuppers—Erkens had deu wensch te kennen gegeven een poging te willen wagen hef wereldrecord 500 M, schoolzwemmen voor dames, dat op 10 min. 55 sec. staat, te verbeteren. De 16 jarige Nederlandsche mejuffrouw Huybers, van Het Y, alsmede de Duitsche frl. Sasscnrat-h gaven zich onverwacht voo* het zelfde op. De volgorde der drie zwemsters werd: 1 Mej. Huybers, ITet Y Amsterdam, tijd 9 min. 27% sec.; 2 Mevr. Kuppers Erkens 9 mm. 49% sec.; 3 frl Sassenrath 10 min. 17 sec., zoodat alle drie zwemsters het record heb ben gebroken. Dc tusschen tijden van mej. Huybers na iedere 100 Meter, waren per 100 M: 1 min. 41 ser 1 min. 59 sec.; 2 min. 55 soc,, 1 min 52% sec Torcnspringen dames: 1 Mej. Borge 38,59 pt. Heeren: 1 Plumann 44,36 pt.; 2 Lotgering, het Y, 43,69 pt.; 3 Van Heembeeck 35,32 sec WIELRENNEN Gezien het" succes van den vorigen Gras- baanwedstrijd heeft het Bestuur der Ver-» eeniging Oc Pedaalridders besloten om de Zondag 2i Aug. as. wederom wedstrijden te organiseeren. Deelnemers zijn o.a. J. Maas, Veen, Adam, Anspach, Ooms, v. d. Wulp, deze rennen hebben een Internatio nale reputatie. Wij komen hierop nader terug.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 7