Ruslands schulden aan Engeland DE DOODEN EISCHEN ONTWAPENING Motta komt op voor de minderheden Havik 41 - Tel. 292 Te Londen stuurt men aan op een regeling Het rectoraat te Gent Prof. Vermeylen benoemd Briand kant zicht tegen verdere ontwapening Duitschlands inzichten van vele zijden gedeeld Nog vijf millioen slaven ter wereld Lord Cecil geeselt den Volkenbond Litauen en Duitschland worden het eens Schikking tusschen Curtius en Zaunius „Krenking der rechten van een volksdeel kortzichtig" 11 11 PRIMA ADVOCAAT, BOERENMEISJES, BOERENJONGENS, VOOBURGS, MASSA's SCHILLETJE alsmede de bekende „OUDE KLARE" merk „Ouwe Duijs" a f 3.25 per Liter. Verkrijgbaar i. d. Slijterij in Gedistilleerd Londen, 1 Oct. <H.N.) Morgen zal te Londen de conferentie voor da Engelsch- Rueeische schulden beginnen. De Engelsche regeering heeft deze schulden per 1 April j.l. op ongeveer 1 milliard berekend. Zij spru'tcn voort uit de bedragen, welke En geland voor en tijdens den wereldoorlog aan de tsaristische regeering beeft ver strekt. Daarbij komt dan nog de vordering voor vergoeding van de schade, door Engel sche onderdanen geleden wegens de natio nalisatie hunner eigendommen door de 60V- jetregeering. Aan den anderen kant heeft Rusland tegenvorderingen ingediend we gens de schade, welke sovjet-Rusland gele den heeft door de deelneming van Enge land aan expedities, welke ten doel hadden het sovjetbewind ten val te brengen. De openingsconferentie zal waarschijnlijk door minister Henderson worden gepresideerd. HET KABINET VAN BRUNSWIJK AFGETREDEN. Een nationaal-socialist voorzitter van den landdag. B r u n s w ij k, 30 Sept. (V. D.) Heden werd de zitting van den Brunswijkschcn landdag geopend met de verkiezing van een voorzitter. De partijen van de burgerlijke eenheidslijst brachten alle hun stem uit op den nationaal-socialistischen candidaat Zoerncr, die mede doordat de communis ten zich van stemming onthielden, met een geringe meerderheid gekozen werd. De so ciaal-democratische afgevaardigde Kohloff legde een verklaring af, waarin hij deze pre sidentsverkiezing zonder voorbeeld in de Duitschc parlementaire geschiedenis noem de. De sociaal-democraten zouden uit deze breuk met alle in zwang zijnde parlemen taire gebruiken in de toekomst hun conse quenties trekken. Tot vice-president werd daarna de sociaal-democratische afgevaar- didge Riecke benoemd. Nadat de minister-president mededeeling had gedaan van hot aftreden van het kabi net, werd de zitting tot morgen verdaagd. NOODLOTTIGE MUNITIE-ONTPLOFFING. Boedapest, 1 Oct. (H.N.) Naar de bla den uit BelgTado vernemen, zijn gisteren bij een ontploffing van een muniticdepót drie Zuid-Slavi6che offioieren en 8 soldaten gedood, terwijl 14 man gewond werden. TREEDT DE SPAANSCHE TROONOP VOLGER IN 'T HUWELIJK? Madrid, 1 Oct (V.D.) Van welingelich te zijde wordt vernomen, dat er plannen beslaan voor een huwelijk van den Spaan- schcn troonopvolger, den prins van Astu- rió met prinses Maria Speranza. dochter van prins Charles van Bourbon en Sicilië en prinses Louise van Frankrijk. De zoon %an koning Alfonso is 23 jaar en hoewel men altijd in vrees verkeerde over zijn gezondheid, luidden de medische rap porten van de laatste jaren gunstig en heb ben zijn geneesheeren er geen bezwaar te gen, dat hij in het huwelijk treedt. Prinses Maria Speranza is 16 jaar oud. De prins is gisteren te Barcelona aange komen, waar de vader van de prinses ka pitein-generaal is MUSSOLINI ALS WETSOVERTREDER Intrekking van zijn rijbewijs? Uit Rome wordt d.d. 30 Sept. aan de Tel. gemeld: Op grond van het feit, dat Mussolini, do dictator, zich steeds schuldig maakt aan de overschrijding van de snelheidslimieten voor automobielen, dringt het dagblad II Regime Fascistc er op aan, dat de prefect van Rome de rijvergunning van den duce zal intrekken. Het blad verklaart, dat de dictator vaak zijn eigen auto chauffeert tusschen Rome en Ostia met een verschrik kelijke snelheid en voegt er aan toe, dat zulk een stoutmoedigheid niet toelaatbaar is voor een man, op wiens schouders de verantwoordelijkheid voor een geheel volk berust. Door do geringste oorzaak, zoo besluit het blad, zoil bij zijn gewono snelheid van 110 K.M. per uur een ernstige ramp voor Mussolini kunnen volgen, (liet ls alles goed en wel, dat het brave fascistische blad bezorgd is voor Musso lini's welzijn, maar is een beetje bezorgd heid voor do arme stumpers, die slachtoffer kunnen worden van des duce's rijwoede, niet eerder of althans eveneens op haar plaats Red. EEN „MOTOR-AMPHIBIUM" Kiel, 30 Sept. (V.D.) Uit Rochefort-sur- Mer is een z.g. „motor-amphibium" aange komen. Het is een motorboot, die op rade ren kan worden gemonteerd en zich dan als automobiel over land kan voortbewe gen. Do inzittenden hebben het voorne men op deze wijze een reis door Europa en Afrika te maken. Den tocht over de golf van Biscaje hebben zij reeds volbracht. ERNSTIG ONGELUK OP EEN BOUW WERK Zwickau, 30 Sept. (V.D.) Hedenmorgen heeft bij een bouwwerk in de wijk Marien- thai een ernstig ongeval plaats gehad. Een deel van een bouwsleiger zakte plotseling in en stortte van de derde verdieping naar beneden in de kelderruimte. Zes metse laars, dio op den steiger stonden, werden met zware verwondingen uit den kelder te voorschijn gehaald. Tweo andere bouwar beiders liepen lichtero verwondingen op. De oorzaak van het ongeval is onbekend DE EISCHEN TEGEN DE RIJKSWEERI FFICIEREN. Leipzig, 1 Oct. (V.D.). In het proces tegen de rijksweerofficieren uit UIm heeft de officier van justitie tegen alle drie be klaagden een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden gecischt met aftrek der pre ventieve hechtenis. Verder eischte hij tegen de beklaagden Ludin en Scheringer ontslag uit den dienst. De beklaagde Wandt is niet meer in dienst van de rijksweer. Uit Brussel wordt d d. 30 Sept. aan Het Vaderland gemeld: Koning Albert, gisteren uit de Dolomieten teruggekeerd, heeft, naar Het Laatste Nieuws meldt, een besluit geteekend, waar bij de bekende Vlaanische letterkundige en voorman prof. dr. August Vermeylen tot i-ector van de rijksuniversiteit te Gent wordt benoemd. In verband met do inwerkingtreding van de wet betref fende de geleidelij ke verncderland- sching van deze universiteit, hechten do Vlaamschgezin- den zeer veel belang aan de keuzo van den nieuwen rector, daar veel van de in terpretaties en toe passing van de na meer dan dertig jaar strijd verkregen wet voor de toekomst van de Gcntsche universiteit als Neder- lansch cultuurcentrum in Vlaanderen af hangt. De minister-president Jaspar had liever een katholiek hooglecaar benoemd gezien, maar Vauthier, de liberale minister van kunst en ivetenschap, die als professor aan de vrije universiteit te Brussel, waar hij indertijd collega was van prof. Vermeylen, de groote verdiensten van dezen laatste naar waarde leerde schatten, bleef Vermeylen's candidatuur, welke hij terecht van aard achtte om de Vlamingen to bevredigen, handhaven en steunen. Prof. Vermeylen maakt deel uit van den Belgischen Senaat als gecoöpteerd lid en zetelt op de banken van de sociaal-demo cratische fractie. Het is waarschijnlijk, dat prof. Vermeylen, indien zijn benoeming be vestigd wórdt, ontslag zal nemen als sena tor, ten einde zich geheel aan het rector schap te Gent te kunnen wijden. EX-AFGEVAARDIGDE WEGENS HOOG- VERRAAD GEARRESTEERD B c r 1 ij n, 30 Sept. (V.D.) De communis tische partijsecretaris en vroegere rijksdag afgevaardigde Franz Kollwitz is op grond van een aanhoudingsbevel \an den rech ter van instructie te Essen gearresteerd en gevankelijk naar Keulen overgebracht. Kollwitz wordt hoogverraad ten laste ge legd. DE STAKING TE LA CORUNHA OPGEHEVEN. Madrid, 30 Sept. (V.D.) Te La Corunna hebben de stakende arbeiders het werk in zijn gcheelen omvang hervat. Dc staat van beleg is opgeheven. VERLAGING VAN DE AMBTENAARS SALARISSEN? Berlijn, 30 Sept. (V.D). Van welinge lichte zijde wordt het bericht, dat het rijks-" kabinet zou hebben besloten tot een alge- meeno vermindering der ambtenaarssalaris sen met zes procent en van de minister-sala rissen met twintig procent, bevestigd. Het is echter nog niet bekend, of het hier gaat om een werkelijke salaris-vermindering, die op de begrootingen den landen, gemeenten en rijksspoorwegen ten goede zal komen, dan wel of de verlaging beschouwd wordt als een „noodoffcr'", waarvan de baten alleen het rijk ten goede komen. Men vermoedt echter, dat ook de landen en gemeenten eenig voor deel van de bezuiniging zullen hebben. DE GEHEIMZINNIGE DOOD VAN NOR TON GRIFFITHS Een geval van zelfmoord. Aloxandrië, 30 Sept. Vanmorgen is bij het onderzoek naar dc omstandigheden van den dood van den ingenieur Norton Griffiths uitgemaakt, dat hij zelfmoord heeft gepleegd in een oogenblik van krank zinnigheid. Zijn vennoot verklaarde, dat de ingenieur sedert lang werd vervolgd door angst, wat betreft de werkzaamheden aan den dam van Assoean. waarvoor zijn firma een contract had afgesloten. Bij zijn komst in Egypte drie weken geleden vond hij den toestand nog ernstiger dan hij ver wacht had. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND Londen, 30 Sept. Het aantal werkloo- zen bedroeg op 28 Sepl 2109.65$, d. i. G245 'meer dan de voorgaande week. Curtius neemt een volkomen tegenovergesteld stand punt in Gcnève, 30 Sept. (V.D.). De Duitsche rijksminister van builenlandsche zaken dr. Curtius heeft in de plenaire zitting van den Volkenbond medegedeeld, dat de Duitsche delegatie zich bij do behandeling van het rapport inzake de vermindering der bewa pening van stemming zal onthouden. De Canadeesche vertegenwoordiger wees erop, dat de ontwapeningswerkzaamheden thans na niet minder dan tien jaren nog steeds zonder resultaat zijn geweest. De Vol kenbond zal zich deswege moeten verant woorden voor het forum der wereldopinie; de toestand is ondragelijk geworden. Dc doo- den van den wereldoorlog eischen van de regeeringen, dat zij eindelijk tot ontwape ning overgaan. Spreker stelde den eisch, dat do internationale ontwapeningsconferentie zal worden bijeengeroepen. Do voorzitter deelde mede, dat ook de Oostenrijksche regeering zich van stemming zal onthouden. G e n v e, 30 Sept. (V.D.). De Franschc mi nister van buitenlandsche zaken Briand heeft hedenmiddag tot ieders verrassing ten tweeden male op de volkenbondsvergade- ring een groote redevoering gehouden, waar in hij o.a. zeide: Wanneer in 1924 het protocol van Geijève zou zijn aangenomen, zou thans geen enkele rogecring de ontwapening vertragen; sinds dien is de totale toestand echter veranderd Ieder land heeft zich sindsdien in bescher ming moeten stellen tegen nieuwe verras singen. Bovendien heeft men gepoogd door andere maatregelen algemeene betrekkingen te scheppen: door verdragen, arbitragc-ovcr eenkemsten cn ten slotte door het Kellogg part. Voor den oorlog was het leger van Frank rijk 881.000 man sterk bij een driejarigen diensttijd. Tbans heeft Frankrijk bij een diensttijd van een jaar nog slechts 557.000 rnan. Frankrijk heeft derhalve, aldus Bri and, verminderd met 45%. Dit wordt hier slechts vastgesteld ,orn rechtvaardig te zijn voor de zaak van Frankrijk. Intusschen zijn echter groote veranderin gen geschied, en hebben woorden van haat en dood algemeen de aandacht getrokken Moet men werkelijk geen rekening houden met deze feiten? Mag men thans den regee ringen weigeren veiligheidsmaatregelen te nemen? Onder de huidige veiligheidsvoorwaarden moeten en mogen de volkeren niet ont wapenen, anders wordt een nieuwe crisis voorbereid. In Europa heerscht op het oogenblik nieuwe ongerustheid. Een groot vraagteeken is thans in Europa ontstaan Morgen eerst zal men de verdere ontwik keling zien. Thans staat vast, dat een ver dere ontwapening niet meer mag plaats vinden. Er bestaan nog zekere misverstanden tusschen Frankrijk en de bevriende nabuur landen. Men zal echter in een broederlijken geest trachten, ondanks alle moeilijkheden, deze misverstanden uit den weg te ruimen, ten einde tot een overeenkomst met vrièni en nabuur te komen. Frankrijk zal zijn tot dusverre ingenomen standpunt ook verder handhaven. Na Briand nam onmiddelijk de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius, het woord. Allereerst wees hij er op, dat Duitschland bij de stemming over het ontwapeningsbcsluit blanco ge stemd heeft, teneinde aannemen van dit besluit mogelijk te maken. Vervolgens zette Curtius nogmaals het Duitschc standpunt inzake de ontwapening uiteen. Mij herinnerde er aan, dat in 1928 besloten werd tot het bijeenroepen der al gemeene ontwapeningsconferentie. De Duit sche regecring wil daaraan vasthouden en do ontwapeningsconferentie in 1931 bijeen roepen. Ik spreek aldus Curtius als vertegenwoordiger van het geheele Duitsche volk, wanneer ik do handhaving van den vrede beschouw als een vermindering van bewapeningen. De weg van Briand is: ar bitrage, veiligheid, wereldontwapcning. Do Duitsche is juist daaraan tegenovergesteld Veiligheid kaïi volledig verkregen worden bij tenuitvoerlegging der ontwapening. Een zelfde opvatting van het veiligheidspro bleem is reeds door den Engelschcn minis ter van buitenlandsche zaken en door den vertegenwoordiger van Italië in den Vol ker.bond uiteengezet. Zonder ontwapening bestaat er geen veiligheid. Dat beteekent echter niet, dat Duitschland stelling neemt tegen het veiligheidsprobleem. Het Duitsche standpunt is volstrekt positief. Duitschland heeft medegewerkt aan den opbouw van den vrede in Locarno cn bij het tot stand komen van het Kellog-pact. Duitschland heeft reeds de eerste plaats ingenomen en zal steeds een eerste plaats innemen in den strijd voor de handhaving van den vrede en bovenal voor het verwijderen van alle sporen van den oorlog. Geen ernstige wil tot ont wapening. Men mag op het oogenblik niet over het hoofd zien, dat een groote golf van onge rustheid niet alleen over Europa, doch over de geheele wereld gaat. Allereerst moeten daarom dc regeeringen in eigen huis orde scheppen en do sociale en economische oor zaken van de onrust uit den weg ruimen Vervolgens echter bestaat er een gemeen schappelijke verplichting van alle mogend heden om mede te werken aan het over winnen der internationale oorzaken van de onrust. Niet op den weg van niet-nakoming der verdragen kan men deze onrust be strijden. Nadrukkelijk moet ik vaststellen, aldus Curtius, dat de voornaamste oorzaak van dezo onrust, waaraan Briand in zijn rede zoo vaak gerefereerd heeft, in het feit ligt, dat op het oogenblik nog geen ernstige wil bestaat tot ontwapening. De verklaringen van dr. Curtius werden met krachtigen bijval ontvangen. Ten slotte sprak nog graaf Apponyi, die inlossing der ontwapcningsbelofte vroeg. Genève, 1 Oct (V. D.) In de wandel gangen van den Volkenbond worden de gis teren door den Franschen minister van bui tenlandsche zaken Briand en den Duilschen minister van buitenlandsche zaken Curtius gehouden redevoeringen druk besproken. Men heeft over het algemeen den indruk, dat dit duel tusschen beide staatslieden in zekere mate een ontlading is van de span ning, welke sinds de verkiezingen in Duitschland tusschen Frankrijk cn Duitsch land ontstaan is. Wat in de rede van Briand in het bijzon der de aandacht trekt, is de duidelijkheid, waarmede hij het Fransche standpunt ten opzichte van de ontwapening heeft uiteen gezet. Dit standpunt is, naar van Duitsche zijde verklaard wordt, in strijd met de ver plichtingen, welke uit artikel 8 van het pact van den Volkenbond voortvloeien. Genève, 30 September (V.D.) In de Vol- konbondsvergadcring heeft lord Cecil he den een krachtigen aanval gericht op de uitstclmethoden van den Volkenbond bij de behandeling van het vraagstuk der sla vernij. Hij verklaarde, dat er nog ongeveer vijf millioen slaven op de wereld waren cn beklaagde er zich over, dat het voorstel der Britschc delegatie tot het bijeenroepen van een internationale conferentie verworpen is door de commissie en zeide het diep te betreuren, dat de Volkenbond zelf geen krachtiger stappen nam in dit verband. Het rapport van de derde commissie over de slavernij werd aangenomen, doch de Brilscho delegatie onthield zich van stem ming. G e n v e, 30 Sept. (V.D De Volkenbonds raad heeft hedenmiddag het meest urgente deel van de Memel-kwestie behandeld. De Duitsche minister van buitenlandsche za ken, dr. Curtius, die als vertegenwoordiger van de Duitsche rijksregeering deze kwes tie aan den V.B.-Raad voorlegde, deelde mede, dat hij bij zijn besprekingen met den Litauschcn minister van buitenlandscho za ken tot overeenstemming is gekomen. In overleg met Zaunius legde hij een verkla ring af, volgens welke twee van de drie lé den van het Memeier directorium moeten worden vervangen door persoonlijkheden, die gerecruteerd zijn uit de meerderheids partijen van den ontbonden landdag. De Memeier kiesdistrictscommissie en de kies- rcchtcomrnissie dienen voorts, volgens de algemeen geldende grondbeginselen der parlementaire pariteit, gereorganiseerd te worden en zullen slechts kiesrecht mogen verleencn aan de personen, die uit het Me- melgebied afkomstig zijn. De vrijheid van drukpers, van het woord en van vergade ring dient onvoorwaardelijk gegarandeerd te worden. Zaunius heeft aan deze verklaring zijn goedkeuring gehecht. De rapporteur Hambro (Noorwegen) bracht den betrokken partijen dank voor den geest van verzoening, waarvan zij blijk hebben gegeven en verklaarde, dat hij in de Januarizittirig van den V.B-raad rapport zal uitbrengen over de overige punten der door Duitschland aangevoerde bezwaren, welke belangrijke juridische of financieele kwesties raken. DE REORGANISATIE DER ALBANEE- SCHE GENDARMERIE. De Engelsche Inspecteur-gene raal gaat heen. De Engelsche inspecteur generaal van de gendarmerie in Albanië generaal Percy is afgetreden. Koning Zogoe heeft het ontslag aanvaard. Generaal Percy, die de gendarmerie in Al banië heeft gereorganiseerd, zal naar Enge land terugkeeren. Het schijnt, dat pers^nliike mponingsver- schillcn zijn ontstaan, als gevolg van den toenemenden Italiaanschen invloed in Alba nië, dif tenslotte tot dit aftreden hebben geleid. Het staat nog niet vast, of een an der Britsch officier den post van generaal Percy in Albanië zal overnemen. Genève, 30 Sept. Het verslag van den Zwitserschen bondsraad Motta inzake de minderheden is hedenochtend door de Volkenbondsvergadering aangenomen. Mot ta lichtte zijn verslag nog op verschillende punten toe. Hij sprak de vaste overtuiging uit, dat de besluiten van Madrid een ver betering vormen van dc procedure voor de minderheden. Hij heeft er zich door een zorgvuldig onderzoek tevens van overtuigd, dat de afdeeling van het Volkenbondssecrc- tariaat voor de minderheden zich volkomen bewust is van haar plicht, cn haar taak nauwgezet uitvoert. Het vraagstuk is niet van voorbijgaanden, maar van duurzamen aard. Elke poging, do cultureelo rechten van een volksdeel te krenken, is een daad van geweld cn een politieke kortzichtig heid. Door de vredesverdragen zijn de grenzen der Europeesche staten veranderd en de toekomst van de nieuwe orde hangt af van den geest van samenwerking, dio tusschen de afzonderlijke staten of volksgroepen heerscht. ECUADORS PRESIDENT TREKT DE ONTSLAGAANVRAGE IN. Londen, 1 Oct. (V.D.) De president van Ecuador, dr. Ayora, die zijn ontslag had genomen, heeft op dringend verzoek van vele invloedrijke personen zijn ontslag aanvrage ingetrokken. Hierdoor is een algemeene ontspanning in den toestand van het land ingetreden. DE WERELDTENTOONSTELLING TE ANTWERPEN. Antwerpen, 30 September. (V.D.) Het bezoek aan de wereldtentoonstelling te Antr werpen blijft onverminderd druk. Zondag waren er meer dan 100.000 bezoekers. De ontvangst aan de loketten bedroeg 375,000 frs. De afdeeling Oud-Vlaamsche Kunst wordt Zondag 5 October gesloten, de ten toonstelling zelf op 4 November. DE PRAAGSCHE JAARBEURS. De vertegenwoordiger der Praagsche jaar beurs in ons land bericht ons. dat op de laatste jaarbeurs, van 7—14 Sept. gehouden, de omzetton in alle afdeelingen bevredigend waren; men kon te Praag slechts van eeja depressie, echter niet van een crisis spre ken. Van de bijna 3000 exposanten waren circa 300 buitenlandsche firma's, terwijl de 1 beuj-s door ongeveer 410 duizend personen werd bezocht. De volgende voorjaarsbeurs wordt gehou den van 22—29 Maart 1931. DE DOOD VAN LORD BIRKENHEAD. Nog enkele bizonderheden uit zijn leven. Lord Birkenhead, wiens dood wij meldden, was de zoon van een advocaat. Hij studeer de in Oxford rechtswetenschappen en ge schiedenis en werd onmiddellijk als leeraar aan de universiteit van Oxford aangesteld. Later werrl hij rechter en daarop procu- reur-generaal. In de politiek kwam hij in 1906, toen hij als plaatsvervanger van Wal ton gekozen werd als lid van het Lager huis, welke functie hij bekleedde, tot hij in 1919 in het Iloogerhuis zitting kreeg. Van het coalitiekabinet van Lloyd Georgo maakte hij deel uit van 1916 tot 1919. Van 1917 tot 1918 was hij kanselier van de schat kist. In 1918 werd hij tot baronet benoemd en in het volgende jaar kwam hij als lord Birkenhead in het Hoogerhuis. Daar be kleedde hij van 1919 tot 1922 het ambt van lord-grootkanselicr van Engelajid. Hij ves tigde vooral de aandacht op zich, toen hij in 1920 tegen de motie van vertrouwen stemde, voor Dyer, bekend wegens het bloedbad in Amritsar. In het tweede kabi net van Baldwin van November 1924 werd Birkenhead staatssecretaris voor Indiö. Lord Birkenhead heeft in den oorlog als cavalerieofficier gedurende de beide eerste oorlogsjaren in het Indische korps gediend en heeft later over het aandeel in den kring der Indischen troepen een boek geschreven. Eind April 1928 bracht de Westminster Ga- zette de mededeeling, dat Birkenhead zich uit het politieke leven terug zou trekken en een economischen post zou overnemen. Lord Birkenhead benoemde de commissie- Simon. In 1928 ging hij uit de politiek en werd directeur van industrieele onderne mingen. DE TOCHT VAN DE R. 101 NAAR INDIë Londen, 30 Sept. (V.D.) Het luchtschip R. 101 wacht nog steeds op mooi weer om zijn laatste proefvlucht voor de vlucht naar Indiö te maken. In de toekomst zal een dergelijke vertraging niet meer voorko men, daar tegen het einde van dit jaar te Cardington do noodigo inrichtingen gereed zullen zijn om het luchtschip zelfs bij een wind van 30 mijl per uur in cn uit de han gar te brengen. Op het oogenblik bestaat er gevaar voor het luchtschip, wanneer de wind sterker dan acht mijl per uur is. MIJNWERKERS OPGEZEGD. Gel6cnkirchen, 1 Oct. (H.N.) De Ver- einigte Stahlwerke hebben in verband met het stilleggen van ccn gedeelte van het mijnbedrijf te Gelscnkirchen aan 2600 mijn werkers ontslag aangezegd. De Friedrich Alfred-HQtte te Rheinhauscn heeft van het kantoorpersoneel, dat op het oogenblik 1150 man bedraagt, 30% opgezegd, gedeeltelijk tegen 31 October, gedeeltelijk tegen 31 De cember. A, VERMEYLEN.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2