STADSNIEUWS Vrijdag 24 October 1930 AMERSFOOKISClH DAGBLAD 29e Jaargang No. 99 VIERDE BLAD BUITENLAMP Severing's benoeming trekt de aandacht Brazüie's regeering meldt successen DE BEKRACHTIGING VAN HET VLOOTVERDRAG Melkcontrólestation te Amersfoort CABARET LOU BANDY .DE EEMLA1SDER- Een antwoord op de dreigementen der nationaaUsociaiisten. Velerlei commentaar van de pers SEVERING. B e r 1 ij n 22 Oct. (V.D.) De sociaal-demo cratische Abend schrijft met betrekking tot het aftreden van den Pruisischen minister van binnenlandschc zaken Wantig, die nu opgevolgd is door Severing, dat Seve ring's benoeming in alle kringen be schouwd wordt als een antwoord op de nationaal-socialisti- schc dictatuurdrei gementen. De toe stand van thans eischt meer een politieminister dan een besturend mi nister. De Germania is van meening, dat poli tieke beweegredenen ten deze bij den minis ter-president Braun den doorslag hebben gegeven en vraagt zich af, of dit alles zal eindigen met een vei sterking van de soci aal-democratische invloeden in Pruisen. Het Berl. Tageblatt is van meening. dat 'Severing's benoeming niet alleen door de publieke opinie in Pruisen, doch door die van het geheelc rijk met instemming wordt begroet. De Vossische Zeitung wijst er op, dat de Pruisische regcering even goed als de nati- onaal-socialisten begrijpt hoe belangrijk da keuze van persoonlijkheden is voor de be zetting van posten als die van Pruisisch minister van binnenlandsche zaken en politic-president van Berlijn. De Deutsche Allg. Zeitung is van meening, dat Severing's benoeming in geen enkel op zicht in overeenstemming is met de verkie zingsresultaten van li September. De Deutsche Tageszeitung neemt aan. dat Severing, als hij de rol van drakendooder wil spelen tegenover het Duitsche nationa lisme, vroeg of laat ;al falen. De B. Borsenlcurier acht het begrijpelijk, 'dat Braun in een tijd van ernstige politieke verwikkelingen een sterken man als Seve ring als minister van binnenlandsche zaken naast zich wil zien. De Tagl. Rundschau spreekt de meening uit, dat Severing als minister van binnen landsche zaken moet beteekenen, dat er een sociaal-democratisch strijdprogram op komst is. De Kreuzzeitung verklaart, dat de sociaal- democratie door de bezetting van den Prui sischen ministerpost door Severing aan rechts het strijdsignaal geeft. Frankfurt a/d. M,. 22 Oct. (V.D.) In een bijeenkomst van de sociaal-democrati sche partij, den algemecncn Duitschen vak bond en de rijksbanier zwart-roud-goud heeft de nieuw benoemde Pruisische minis ter van binnenlandscho zaken Severing het .woord gevoerd. In normale tijden, aldus zeide spr., had hij liever het ambt van minister van bin nenlandsche zaken aan een jonger politicus overgelaten. Ilij is echter nog niet strij- densmoede. Spr. rekent het den Duitschen arbeiders ernstig aan, dat. zij de nationaal- socialisten voor 14 September j.l. niet beter doorgrond hebben. Men heeft zich vergist in het onderscheidingsvermogen der Duit sche natie. In den boezem van de sociaal democratische partij gaat het er thans om met bekwamen spoed in te grijpen. De bij val, dien Von Oldenburg-Janusschau in den rijksdag heeft geoogst, bewijst, dat de nati- onaal-socialistischc partij niet een partij van de toekomst, maar een van 't verleden is. De nationaal-socialisten zijn door hun succes aan grootheidswaanzin gaan lijden. Zij hebben met een rijk gevarieerd pro gramma concessies gedaan aan verschil lende belangengroepen, maar aan deze be ginselloosheid zal de partij zelf spoedig te gronde gaan. Tenslotte verklaarde spr., dat Duitschland, wil het op buitenlandsche ere dieten kunnen rekenen, goede betrekkingen mot de andere staten moet onderhouden. Een nieuwe oorlog zou het einde der be schaving beteekenen. HET ONDERZOEK NAAR DE RAMP VAN DE R 191. Het zal openbaar zijn. Londen, 22 Oct. (V. D.) Hedenavond werd in Downingstreet bekend gemaakt, dat het de wensch is van de regeering en van liet ministerie van luchtvaart, dat het on derzoek naar de oorzaak van do ramp van de R 101 openbaar zal ziju en uitgevoerd zal worden door een onafhankelijk hof met volledige bevoegdheid om bij de verhooron den eed af te nemen. In verband hiermede heeft de regeering zich gewend tot sir John Simon, die er in heeft toegestemd het onderzoek te leiden Verder zullen worden aangezocht, om in dit speciale hof zitting te nemen, kolonel Moore Brabazon en prof. Inglis, welke Sir John Simon met hun technische kennis tij dens het onderzoek zullen bijstaan. Men verwacht, dat het hof de volgende week zijn eerste zitting zal houden. rAankoop van wapenen in de Ver. Staten. DE VERKIEZINGEN VOOR DEN NATIONALEN RAAD. Weencn, 23 Oct. (V. D.) De katholieke aartsbisschoppen en bisschoppen in Oosten rijk hebben een herderlijk schrijven gericht aan de kiezers van Oostenrijk, waarin zij worden opgewekt hun stem niet te gever» aan een niet-Christelijke of de grondwets herziening vijandig gezinde partij. Alle kie zers worden opgewekt, om aan hun stem plicht te voldoen en slechts christelijke af gevaardigden te kiezen. Als on-christelijk wordt o.a. genoemd de onbeperkte persvrij heid, de onbeperkte oveiiiccrsching van een overdreven en heidcnsch nationalisme, het niets ontziende liberalisme en do materia listische leuzen van communisten en socia listen. Het rondschrijven zou in alle katho lieke kerken van den kansel worden voor gelezen. De Braziliaansche legatie le Den Haag deelt ons het volgend telegram mede, van hare regeering ontvangen: Rio de Janeiro, 22 Oct. 1930. De federale troepen hebben heden Cabo Verdc en Montebello bezet, terwijl zij in den staat Minas Geraes al hun stellingen heb ben behouden. Het verdedigingsplan der re- gecring wordt standvastig uitgevoerd. Op het Parana-front trekken de rebellen op verschillende punten terug. Hier is in de stellingen der federalen, die krachtig ver sterkt zijn, geen verandering gekomen. De staten Sao Paolo en Bahia zijn van rebellen gezuiverd, in de andere staten is de toestand onveranderd. Volgens berichten, die ons nu pas berei ken, hebben de garnizoenen van Rio Grande zich niet bij de revolutie aangesloten; slechts enkele elementen hebben aan den opstand deelgenomen, nadat zij den aan voerder verraderlijk hadden gevangen geno men. Londen, 22 Oct. (H. N.) De Braziliaan sche regeering wil in de Vereenigde Staten bombardeervlicgtuigcn aankoopen voor den strijd tegen de opstandelingen. Verder wordt gemeld, dat de Braziliaan sche oorlogsschepen, die aan de regeering '.rouw zijn, aan do Zuidkust verscheidene kampen der opstandelingen hebben gebom bardeerd. Now-York, 22 Oct. (V. D.) Naar uit Washington gemeld wordt, heeft president Hoover den uitvoer van oorlogsmateriaal uit de Vereenigde Staten naar Brazilië ver boden, voor zoover dit niet door de regee ring te Rio de Janeiro besteld is. Do backen te Rio de Janeiro heropend. New-York, 23 Oct. (V. D.) Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat aldaar alle ban ken, na 15 dagen gesloten te zijn geweest, weer zijn geopend. Direct na de opening werden weer drukke transacties gedaan. Hervatting der gevochten. L o n d e n, 2 3 O c t. (H. N.) Na een pauze, door de regenperiode veroorzaakt, zijn de gevechten in Brazilië hervat. Beide partijen melden weder, dat zij successen hebben be haald. De regeering meldt, dat zij haar troe pen in den staat Minas Geraes tot de steden Calloverde cn Montebello heeft vooruitge schoven, terwijl de opstandelingen berich ten, dat zij de steden Montebello en Muzara- binho, die zij te voren aan de federale troe pen hadden verloren, heroverd hebben. Ter wijl volgens de regeering het spoorwegver keer op vele plaatsen is hervat en zich in de staten Sao Paolo en Bahia geen opstan delingen meer zouden bevinden, melden de opstandelingen verder, dat zij in een ge vecht bij Passoquatro om het bezit van den spoorweg van Rio de Janeiro naar Sao Paolo de federale' troepen verdreven heb ben. waarbij talrijke gevangenen en een grootc hoeveelheid oorlogsmateriaal in hun handen zijn gevallen. Ook zouden zij de stad Carinhanha in het Noorden van Bahia hebben veroverd. Maandag worden de oorkonden te Londen gedeponeerd. Londen, 22 October. (V.D). Naar ver luidt, zullen de ratificaties van het Lon- densche vlootvcrdrag a.s. Maandag op het ministerie van buitenlandsche zaken wor den gedeponeerd door de vertegenwoordi gers van alle regceringcn van het Britsche rijk, mogelijk met uitzondering van den Ierschen Vrijstaat, welks ratificatie door technische moeilijkheden een gering uitstel ondervindt, zoomede van de regceringcn der Vereenigde Staten en Japan. In den namiddag zullen de redevoeringen van president Hoover, Hamagoetsji, pre mier van Japan en van Ramsav Macdonald worden uitgezonden, welke naar men hoopt, in alle drie landen verstaan zullen kunnen morden, Beschouwingen in de afdeelim gen der Prov. Staten over de subsidie- aanvraag Nieuw rapport van den zuivelconsulent In de afdcclingcn van de Prov. Staten is behandeld het verzoek van de vcrceni- ging „Het Melkcontrolestation voor Amers foort cn Omstreken", om een provinciaal subsidie, met afwijzend advies van Ged. Staten. In alle afdeelingen werd de nadruk ge legd op de wcnschclijkhcid, dat de beide controle-stations die te Utrecht en Amers foort tot een zekere samenwerking zouden komen. Indien de praktijk inderdaad aan toont, dat aan de aanwezigheid te Amers foort van een centrum daarvoor behoefte bestaat, zou dit wellicht zoo kunnen, dat het Utrechtsche station te Amersfoort een filiaal verkrijgt. Vele leden stelden de vraag of Gedepu teerde Staten bereid zijn in deze richting stappen to doen. De bewering op blz. 2 van de voordracht als zou uit de afgedrukte begrooting zijn af te leiden, dat het station geen levens vatbaarheid bezit, zag een ander lid gaar ne gemotiveerd. Weer een ander lid vroeg of er geen nader onderzoek kon worden ingesteld naar de juistheid van de beweringen in het ambts bericht van den Rijkszuivelconsulent. waar bij aansloot-een vraag van andere zijde, hoe de inhoud van dit rapport is te rijmen met de houding van den consulent bij de opening van het station op 6 Maart van het vorig jaar. Terwijl eenerzijds er op gewezen werd. dat het wellicht meer aanbeveling had ver diend, indien de voorlichting ware gevraagd van de Rijkszuivcl Commissie, werd door hot hier aan het woord zijnde lid anderzijds betreurd, dat het particulier initiatief, dat hier uit den kring van belanghebbenden zelf opkwam, aldus wordt ontmoedigd. Onjuist achtte een ander lid het, dat Ge deputeerde Staten de overwegingen van den consulent zonder meer tot de hunne maken. Onvoldoende levensvatbaarheid als enkele grond, met de terzijdestelling van nadere argumenteering kan moeilijk als reden tot afwijzing worden aanvaard, integendeel juist in den aanvang, als het om de levens vatbaarheid gaat, moet naar het inzicht van dit lid gesteund worden. Daartegenover werd van de andere zijde een waarschuwing geuit om niet aanstonds toe te geven aan een zeker dilettantisme, wat hier naar diens meening te constatee- ren is. Veel beter is naar de meening van dit lid een flink en krachtig controle-station te Utrecht. Tenslotte werd nog de vraag gesteld of het uit een algemeen oogpunt bezien wel wenschelijk moet worden geacht, dat een bepaalde onderlinge concurrentie, zooals hier naar voren komt, van overheidswege wordt gesteund. De Commissie van Rapporteurs geeft de Staten in overweging te besluiten overeen komstig het voorstel van Gedeputeerde Sta ten, met dien verstande evenwel, dat een harer leden het nochtans van belang acht, dat alsnog een nader onderzoek naar noodzakelijkheid van de aanwezigheid van het Station te Amersfoort wordt ingesteld. Naar aanleiding van de in de afdeelin gen gemaakte opmerkingen schrijven Ged. Staten het volgende: Reeds aanstonds na dc ontvangst van het nader adres van het Bestuur van het Melkcontrole-station Amersfoort, hadden wij den Rijkszuivelconsulent verzocht ons mede te deelen tot welke beschouwingen het hem aanleiding gaf. Daarop ontvingen wij onder dagteekeniDg van 17 October j.l. een uitvoerigen brief van dien consulent, welke mede hierachter is afgedrukt. Daarin worden vrijwel alle vragen, welke in dc af deelingen werden gesteld beantwoord. Dat bij de bepaling van ons standpunt de ziens wijze van den Rijksvoorlichtingsdienst van overwegenden invloed is geweest, moge een Uwer leden onjuist achten, wij voor ons zijn daarentegen van meening, dat voor de bcoordeeling van speciale aangelegenheden als de onderhavige de zienswijze van eene deskundige en onpartijdige instantie in den regel tot richtsnoer behoort te worden ge nomen. Terwijl wij dus in hoofdzaak naar het jongste rapport van den Rijkszuivelconsu lent mogen verwijzen, mecncn wij te mo gen volstaan met enkele aanvullende op merkingen. In de eerste plaats merken wij op, in ant woord op dc door vele leden gestelde vraag, of wij bereid zijn stappen te doen om te bevorderen, dat het Utrechtsche Station te Amersfoort een filiaal verkrijgt, dat uit de stukken blijkt, dat het aan bereidheid daar- toe aan dc zijde van Utrecht niet ontbreekt, doch dat men dit in Amersfoort kennelijk niet begeert. Onder deze omstandigheden meenen wij, dat het doen van pogingen daartoe onzer zijds, niet op onzen weg ligt, Zelfs hij uitbreiding blijft het station te Amersfoort naar onzo mecning vooralsnog een plaatselijk cn geen provinciaal belang vertegenwoordigen. De Rijkszuivelconsulent deelt in zijn be doeld schrijven o.m. het volgende mede: Ik handhaaf mijn opVatting, dat het M C.S. Amersfoort zijn bestaansrecht blijkens de geringe deelname nog niet heeft bewe zen. Ik blijf verder ook de meening toege daan, dat voor een dergelijk station eerste vereischto is, dat een spccialist.-melk-hy giènist in volle betrekking met dc leiding belast is. Aan deze voorwaarde voldoen als gemeld alle overige mclkcontrole-stations in ons land cn dat wel van den aanvang af. De leiding kan onmogelijk vervuld wor den als bijbetrekking door een practiscc- rend dierenarts. Terloops zij hier verder nog medegedeeld, dat een ander groot bezwaar in dit opzicht nog is, dat de (overigens zeer actieve) voorzitter te Amersfoort ook ge heel ondeskundig is op het terrein van de melkhygiëne. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers boven de 18 jaar. 4 dagmeisjes, 5 dienstboden, eenige fa brieksmeisjes, 2 kellncrs halfwas, 2 agenten (glasverzekering), landarbeiders voor de Wieringcrmeorpolder, 3 naaisters lingerie. beneden de 18 jaar. 1 aank. timmerman, 1 aank. electrician, 1 jongste kantoorbediende, 2 inpaksters, 2 dagmeisjes, eenige fabrieksmeisjes. Aanbiedingen van werkzoe kenden bovon do 18 jaar: 1 banket en broodbakker, 2 banketbakkers 4 bankwerkers, 3 behangers-stoffeerders, 3 boekbinders, 1 boekhouder, 4 broodbakkers, 3 chauffeurs, 2 dagmeisjes, 4 electricians, fabrieksarbeiders, 49 grondwerkers, 1 hoef smid, 1 huisknecht, 1 hulp i. d. huishouding, 13 kantoorbedienden (mann.), 1 kantoorbe diende (vrouw.), 8 kantoorwerksters, 1 kap persbediende, 1 kellner, 1 glasslijper, 1 granietschuurder, 2 straatm. handl., 2 auto monteurs, 2 framevijIers, 1 klinker, 2 me taalslijpers, 1 keukenmeisje, li kleermakers, 1 kruideniersbediende, 8 letterzetters, 2 loodgieters, 2 loopknechts, 120 losse arbei ders. 2 machinale houtbewerkers. 1 machi ne-bankwerker, 1 magazijnknecht, 1 maga zijnmeester, 1 metaaldraaier, 17 metselaars, 1 meubelbcitser, 3 meubelmakers, 1 mon teur, 2 naaisters, 25 opperlieden, 1 petten maker, 2 reizigers, 1 rijwielhersteller, 18 schilders (huis), 1 piano-hersteller, 1 radio- techniker, 1 rijwielmonteur, 2 verw.-mon- teurs, 1 zandblazer, 1 kistcnplakker, 1 col porteur, 4 schoenmakers, 6 sigarenmakers, 3 smeden, 2 slagers, 1 stoker, 2 straatma kers, 7 stukadoors, 30 timmerlieden, 1 tuin man, 1 veldarbeider, 1 voeger, 3 voerlieden, 9 werkvrouwen, 2 wevers, 4 winkelbedien den, 2 winkeljuffrouwen, 1 pakhuisknecht, 1 venter, 1 expediticknecht, 1 beh.-naaister, 1 steno-typiste, 1 aank. kapster. Beneden de 18 jaar. 1 lccrl.drukker, 2 aank. metselaars, 2 aank. schilders, 1 aank. stucadoor, 1 aank. tim merman, 2 leerl. electriciens, 2 leerl. sme den, 2 fabrieksarbeiders, 2 kantoorbedien den (vr.) Voor aanvragen ora werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de gemeente, raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatscn. MIDDENSTANDSVEREENIGINGEN. Federatief verbond govormd. De Amersf. Middenstandsvereenigingen Ilandcl en Nijverheid, de Hanze en de Chr. Middenstandsbond hebben zich federatief verbonden. Het Federatiebestuur bestaat uit voorzitters cn secretarissen van elk der drie genoemde vereenigingen, terwijl ook plaats vervangende leden voor dit kleine bestuur zullen worden aangewezen. Het doel is om vlugger dan tot heden zaken voir alge meen belang gezamenlijk te kunnen behan delen. Voor de eerste maal werd tot voor zitter van dc F. A. M. gekozen de heer C. v. Ommeren. Vóorz. v. Handel en Nijver heid en tot secretaris de heer W. Wijk Jr. Seer. v. H. en N. terwijl de heer H. Elze naar voorzitter van de Chr. Middens tb. de functie van penningmeester bekleeden zal. Telkenjarc zal van voorzitter en secretaris worden gewisseld naar op te maken rege ling. Reeds dadelijk werden punten van ge meenschappelijk belang in behandeling ge nomen, o.a. een cursus in etalage schrift voor leden der drie vereenigingen en hun kinderen cn personeel. CURSUS IN ETALAGESCHRIFT. De Federatie van de Amersf. Midden standsvereenigingen besloot bovenstaande cursus op te richten. Zij is daartoe reeds in onderhandeling getreden met eenige leeraren o.a. ook met de Ver. van leeraren in middelbaar schoonschrijven, die een spe ciaal programma samenstelde voor het schrijven en ontwerpen van etalage kaart jes. De deelnemers zullen hier op grondige cn doeltreffende wijze aanleeren het ver vaardigen van etalagekaartjes, het omgaan met verschillend eenvoudig gereedschap als diverse pennen cn penseelen, inkten, ver ven, papier cn cartons Doel is veredeling van de schrijfkunst, toegepast in het win kelbedrijf en ontwikkeling cn toepassen van eigen reclame, hetgeen niet anders dan ten goede kan komen aan hen, die zich deze nuttige kunde eigen maken. Er bestaat voor deze cursus veel belangstelling temeer waar de prijs zeer billijk zal zijn. Een oproep vindt men in een adverten tie in dit blad. va./ Een weinig talrijk publiek geniet van een vroolijken avond in „Amicitia". Do „Klein Kunst"-markt schijnt in onza stad wel wat overvoerd te zijn, waardoor een hernieuwd aanbod weinig of geen be langstelling meer ondervindt. Binnen een vrij kort tijdsbestek brachten Kees Pruis cn Jan van Riemsdijk een bezoek aan „Amicitia", wier kunstzinnige gaven voor een talrijk publiek tot uiting mochten ko men. Gisteravond was de beurt aan don bekenden humorist Lou Bandy en zijn ge zelschap en ziet, slechts 60 A 70 personen vormden zijn totale gehoor. Erg jammer, want het geboden programma had zeker een uitverkocht „Amicitia" deelachtig mo gen worden. Het moge den humorist een troost zijn zij het een schrale! te weten, dat zijn finantieel fiasco van gisteravond volkomen gedekt is geworden door zijn ar tistiek succes. Lou Bandy is geen piekerend mcnsch; in hem treft men den waren conférencier, dio onder geen voorwaarde den moed laat zak ken. Integendeel, zijn vroolijkheid cn humor was een volle zaal waardig geweest cn reeds dadelijk bij zijn eerste optreden was de gewonschte sfeer geschapen, waartoe zijn uitnoodiging aan het publiek om „wat meer naar voren te komen zitten" niet wei nig bijdroeg! Dc sympathieke chansonnier gaf, aan den vleugel begeleid door Leo van der Ileym, verschillende aardige liedjes ten beste, waarvan de refreintjes natuurlijk meegezongen moesten worden. Uit zijn repertoire noemen wc slechts „Doe het goed", „De minister op bezoek" cn „Marie, waarom heb je lange rokken aan getrokken?", terwijl „Eén minuut van vreugde brengt soms jaren van verdriet" een van zijn sententicuse liedekes was. Een zuiver stemgeluid, een correcte voordracht en een prettige dictie vormen het lovens waardig stempel van Lou Bandy als caba retier. Tusschcn zijn liedjes vlecht hij een stroom van rake grappen cn gezegden in, die benijdenswaardig is cn gisteravond van het tooneel af veel warmte heeft doen stra len in de overigens zoo „koude" zaal. Wat heeft men ook geschaterd om de episode, die men zou kunnen noemen: „Hoe Lou Bandy de courant leest". Naast hem stonden een paar artiston, die voor een goede aanvulling van het pro- gTamma zorg droegen. Bij den aanvang speelde Leo van der Hcym op den vleugel een potpourri, die voor de toehoorders een aanecnschakelijking van rhythmisch genot heeft betcckend. De clown Novel liet zoowel dans- als andere melodieën met een verbazingwek kende vaardigheid op tubaphonc, xylo- phoon en klokkenspel hooren. Ook zijn op treden oogstte veel succes, evenals de pre statie van den kunstfluiter Francois Verdal. Een geslaagde avond, voor zoover dit de geboden kleinkunst betreft. Laat het uit gaand publiek zorg dragen, dat een vol gend maal ook van gindscho zijde van bot voetlicht op een geslaagden avond kan worden teruggezien. R. ROODE KRUIS COLLECTE. Zal morgen plaats vinden. Wij herinneren onze lezers nog even aan de collecte voor het Roodo Kruis, die mor gen in onze stad zal plaats vinden. Waar dc arbeid dezer vereeniging een zoo algemeen erkend sympathiek doel na streeft, zal het overbodig zijn deze collec te nader aan te bevelen. Onze medewerker „Groegroc" heeft trouwens in dit blad reeds een cn ander in dichtvorm naar voren ge bracht. Laat ieder burger zich morgen tooien met het aangeboden insigne als blijk van waar- dccring voor dezen onmisbaren socialen arbeid. PERSONALIA. Aan de Technische Hoogeschool te Ban doeng is gepromoveerd lot doctor in de technische wetenschap onzo. oud-stadge noot de heer N. H. van Harpen, scheikun dig ingenieur. De titel van het proefschrift van Ir. van Harpen is „Do electrometische bepaling van de waterstofionenconcentratie in de latex van Hevea Brasilieusis en hare toepassing op technische vraagstukken Deze lijvige dissertatie, die niet minder dan 458 pagina's bevat, is verschenen bij den uitgever Varekamp en Co. te Medan. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willem, z. v. Hendrik van den Hoef en Elisabeth van der Pol. Ondertrouwd: Machicl Gijsbertus Ramselaar en Theodora Catharina Willemi- na Klaassen. Gijsbertus Johannes Craancu en Ckasina Saartje Houtzager. Hendrik Vctkamp en Maria Louisa de Gans. Jan van Voorst en Heintje van Dijkhuizen. Wil lem Kerkhof en Engelina Kemphuis. Eng- bert Brouwer en Hendrikjc Koclewijn. Gehuwd: Carel Johannes Pgats en Theodora Maria Sophia van Barneveld. Cornelis de Gans en Aaltje Hollander. Karei Frederik Begeman cn Elizabeth Wildeman. Overleden: Wigmocd Rijnberta varf 't Hof, oud 73 jaar. IIBHiailllGIIII Waarom? Zult U meer betalen of vorder loopen. Evenals 1000 anderen kant U nergens beter koopen. Wolhandel DE CONCURRENT- LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 11