Sport-, midday- en avondjaponnen. BINNENLAND Willem Groenhuizen De Verdwenen Deiera Maandag 10 november AM EPS F O fflW5^HDAGBL4!B 29e Jaargang No. 113 TWEEDE BLAD DE A.V.R.O.-LESSEN HET GEDRANG IN Sodalitas Medicorum N.V\ COMPAGNIE LYONNAISE De pachtwetten Op verwerping aangedrongen JUWELIER FEUILLETON Een adres van hef Comité van Huisvrouwen te Rotterdam. Het Comité van Huiswouwen te Rotter dam heeft gisteren den volgenden brief aan den minister van Waterstaat gezonden: Zooals het Uwe Excellentie natuurlijk be kend zal zijn. worden door de Algomcene Vereeniging Radio Omroep te Hilversum op gezette tijden draadlooze cursussen uitge zonden in naaien, knippen en talen. Hon derden huisvrouwen hebben op het oogen- blik zich voor deze cursussen opgegeven en het daarvoor bestemde lesgeld betaald Gezien de slechte apparatuur van het zend station, waadover de A.V.R.O. beschikt en de zeer ernstige storingen, zoowel van sta tions, waarvan de golflengte ongeveer ge lijk is aan die van Hilversum, als van tele grafiezenders, is het dien huisvrouwen en haar gezinnen ondoenlijk deze radio-cursus sen te beluisteren. De gevolgen daarvan zijn ten eerste, dat de daarvoor betaalde lesgelden als verloren beschouwd kunnen worden, en ten tweede, dat men zich onvoldoende kan bekwamen in de gekozen leervakken. Wij verzoeken Uwe Excellentie dan ook beleefd, maar niettemin zeer dringend, die maatregelen te willen doen nemen, waar door aan genoemde ouvelen een einde wordt gemaakt en de Ncderlandsche huisvrouwen in staat gesteld worden do curusscn per radio van de A.V.R.O. ongestoord te volgen. Een afschrift van dezen brief is gezonden aan den Radioraad VAN ONZE VEEMARKTEN. België is weer geopend voor ons vee, 16 Nov. a.s. mag er weer vee naar een enkele quarantaine stal. Voor een leek schijnt het niet zoo erg, dat de Belgische grens een 11 dagen gesloten was, maai', wc schreven het al wel eens vroeger, dat juist de beste maand vertrokken is en dat de bepaling van 4 dagen quarantaine op ITollandsch gebied de handel zoozeer verzwaart dat we betwij felen of er van een vlotte handel wel weer sprake zal zijn. De Belgische zoowel als de Hollandsche vceartsonijkundigo dienst heb ben beiden water in de wijn gedaan, en de bepaling laten vervallen van niet op de. markt te mogen koopen. Evenwel wil nu een Belgische veehandelaar deze bepalingen alle nakomen, dan zal deze ook op zijn vlugst genomen altijd toch nog minstens 3 weken noodig hebben om een zending te verhandelen, en vandaar dat hot velen hun ner onmogelijk zal zijn 2 maal per maand, zooals voorheen, in Holland hun vee in te kcopen. Ons inziens zal dan ook veer door deze bepaling de smokkelhandel groeien. Schreven we reeds in ons vorig over zicht, dat ons inziens de verschc melk koeien het meest rendabel voor den boer zijn en met de gezakte prijzen ook meer kooper3 zouden trekken, deze verwachting is uitgekomen. In dat vee was op de laatste markten een betere handel. De handelaren kregen in deze prijzen weer meer vertrou wen, vandaar dat alles heter geplaatst kon worden, al waren ook dc prijzen niet, zoo veel liooger. Leeuwarden gaf ook nu weer een mindere aanvoer. Over de geheele linie was er een iets vluggere handel, met kalme afloop. Zwolle had ook minder aanvoer; handel in kalfkoeien beter, prijzen niet zoo zeer hooger, 300 tot 400. Utrecht gaf ook al hetzelfde beeld. De handel zette liicr vlot in, met iets hoogere prijzen; we zagen weer een enkele beste melkkoe voor over de 400 verkoopen, toch was ook hier de af loop niet best; reden zal wel zijn dat de boer nu hij iets meer moet geven, eerst nog eens afwacht. Vare-koeien geen beste handel. Deze zijn in verhouding ook te duur bij prij zen van nog 250 tot 350 voor de beste kwaliteit; ook al is het voer goedkoop. Graskalveren overal een betere handel bij korte aanvoer, ongeveer wel 10 duur der dan verleden week; goedsoortige van 75 tot 125. Dc slacht veemarkten gaven, zooals we ook verwachtten, een iets vastere markt te zien. Vooral voor dc beste kwaliteiten. We hebben de grootste aanvoeren waarschijn lijk al wel weer gehad. We verwachten dan ook opalle markten een kortere aanvoer met stijvere prijzen. Eerste kwaliteit deed 1.10, 2de 1, mindere soorten nog afwij kende prijzen. In de vette kalveren is de handel nog niet beter geworden, ook op de laatstgehou den markten zakten dc prijzen weer iets; alleen in dc 1ste kwaliteit, welke schaarsch is, handhaafden zich dc prijzen, 1ste kwali teit van 0.501.55, mindere van 0.35 0.45 per pond levend. De varkensmarkten gaven allen zakkende prijzen, zoowel voor vette, zouters als voor magere. Deze prijzen hebben we in langen tijd niet gekend. Het groote aanbod zal hieraan wel niet vreemd zijn. De dure var kens van het begin van dit jaar hadden dc afzet in de slagerij in groote mate beperkt; deze zal nu wel weer veroverd worden, vooral als de slager zijn prijs regelt naar de inkoop. Vleeschvarkcns doen nog 26>* cent, een enkele zelfs nog 27 cent, spekvar- kens een cent lager. Zouters om de 25 cent. Een onjuist bericht? *s-G ravenhage, 7 November. Naar aanleiding van het bericht dat hei hy potheekkantoor te Budapest gelast zou heb ben, dat het kadaster de in het register ten gunste van Burgers en Co.'6 Bank in geschreven hypotheek op het Salzbad ten gunste der eventuecle bezitters der uitge geven obligaties moet inschrijven, deelt de heer Ir. Leenen mede, dat hem heden te lefonisch uit Budapest is medegedeeld, dat zulks onjuist is. Er is geen enkele verandering in dc in schrijving der hypotheek door het kadaster gelast of geschied. Heden is voor de Budapester rechtbank de faillissementsaanvrage van het Salzbad behandeld, doch op verzoek van den heer Leenen is deze behandeling opgeschort lot den 18dcn dezer. AUTO-ONGEVAL. Coevorden, 8 Nov. Hedenmorgen te ongeveer 9 uur is te Gramsbcrgen de auto van den heer Trip uit Coevorden, lid van de Kamer van Koophandel tc Zwolle, die den wagen zelf bestuurde, geslipt. Dc auto sloeg om. De heer Trip moest naar het zie kenhuis te Zwolle worden vervoerd. Hij liaj een gebroken dijbeen, benevens verwondin gen in het gelaat bekomen. UTRECHTSCHSWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT Een adres van de Ver. van Direc teuren van Hypotheekbanken. De vereeniging van directeuren van in Ne dcrland werkende hypotheekbanken heeft naar aanleiding van de behandeling der Pachtwetten door de Tweede Kamer een adres gezonden aan dit college, waarin erop aangedrongen wordt de wetsontwerpen to verwerpen. De hoop van adressante, zoo wordt erin gezegd dat de bezwaren zouden worden weggenomen, is niet verwezenlijkt. Een ver betering is in het ontwerp gebracht door be roep mogelijk te maken tegen de beslissingen van den kantonrechter. Ten zeerste ver slechterd is het ontwerp echter door dc uit breiding van het continuatierecht en do vaststelling van de pachtsom voor den ver deren duur der pacht door den kanton rechter. Den eigenaar is door die amendementen niet alleen het recht ontnomen om te he slissen of hij het goed nog langer wil ver pachten, doch ook aan wicn hij wil verpach ten, en eveneens tegen welken prijs hij wil verpachten. Adr. is van oordeel, dat het geamendeerd ontwerp in strijd is met dc grondwet en om die reden niet aanvaardbaar is. Immers de grondwet eisclit voor elk geval van onteige ning de speciale vergunning van Staten Ge neraal en Kroon. Hier wordt bij een algc- mcene wet de eigendom zoozeer beperkt, dat dit gelijk te stellen is met gedeeltelijk ont eigening zonder eenige schadevergoeding Voor de kleine eigenaars, wier goed met een hypotheek bezwaard is, kan deze wet volgens adr. niet anclcrs dan een ramp wor den genoemd door de onvermijdelijke de preciatie van den eigendom. Zonder overdrijving kan, zoo luidt het verder in het adres, worden gezegd, dat cle verpachter in vele gevallen bij verlenging van pacht overgeleverd is aan de genade of ongenade van den pachter. De prijzen der landerijen in Zeeland, in Groningen en Friesland zijn in de laatste maanden gedaald met 30 pet., d.w.z. tot hel vóór-ooiiogschc peil en dc pachten hebben een evenredige verlaging ondergaan. Het gevolg hiervan' is, dat, waar verschil lende credietinstellingen, welke gelden ver strekken onder liyphotecair verband, statu tair aan limieten zijn verbonden, deze bij verdere prijsdaling onvermijdelijk tot execu tie van de onderpanden zullen moeten over gaan*. Dit moet tot eiken prijs \oorkomcn worden, want de gevolgen zijn hiervan niet te overzien, daar executies werken als lawi nes en weer verdere prijsdaling het gevolg daarvan zijn. Daarbij zou zich dan het geval kunnen voordoen, dat de pachter de dupe werd. Pacht .contract en, in strijd met de be palingen der hypotheekakte aangegaan, kun lien toch door den hypotheekhouder worden aangevochten. kreeg na eenige strubbeling verbinding met de Rottcrdamschc politie, die spoedig ter plaatse was, om de J. to arresteeren. Ter zake van poging tot inbraak hadden zich vandaag voor de rechtbank te verant woorden J. P., I. de J., W. A. C., allen tc Rotterdam, en .wegens medeplichtigheid II. en P. Poot te Rotterdam. Allen hebben het hun ten laste gelegde bekend. Verder hebben J. P. en W. A. C. nog te recht gestaan wegens een in den nacht van 24 op 25 September gepleegde inbraak bij den heer A. de Reus, arts te Hcincnoord. Na verhoor van de getuigen heeft de offi cier van justitie gcëischt tegen J. P. 1 jaar cn 6 maanden gevangenisstraf, tegen I. do J. 1 jaar, n.l. 8 maanden onvoorwaardelijk en 4 maanden voorwaardelijk, tegen W. A. C. 1. jaar en drie maanden cn tegen do ge broeders II. en P. P. ieder 9 maanden ge vangenisstraf, alles met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Do officier merkte in zijn requisitoir op, dat de inbraak to Barendrecht geleid heeft tot de ontdekking van de inbraak te Hcincn oord en voorts bleken de gebrs. P. reeds eerder voorwaardelijk wegens diefstal te zijn veroordeeld. Verdachte C. is reeds eer der gestraft. Verder wees hij er op, dat alle vijf ver dachten hebben toegegeven, dat zij van Rotterdam per fiets zijn vertrokken, met do bedoeling ergens te gaan inbreken. De toegevoegde verdediger, mr. A. van Os, wees er in zijn pleidooi op, dat werkloos heid de aanleiding is geweest tot het mis drijf. PI. drong aan op clementie cn vroeg in het bijzonder voor verd. C. een voor waardelijke vcroordeeling. Uitspratak over 14 dagen. DE INBRAAK TE BARENDRECHT. Behandelitag voor de rechtbank. Voor de rechtbank tc Dordrecht hebben terecht gestaan .T. P., I. de .T., W. A. C., II. P. en P. P., ter zake van poging tot in braak resp. medeplichtigheid. In den nacht van 36 op 27 September hoorde de lieer F. J. D. de Klerk te Baren drecht des nachts omstreeks 12 uur gestom mel in zijn woning. Hij was reeds te bed, doch begaf zich met een revolver, geladen met losse patronen, naar beneden. Hij trof daar in de voorkamer de J. aan, dien hij met zijn revolver in bedwang hield. Hij liet de Barcndrcchtsche politie opbellen en RIJDT DE GOOISCHE TRAM TE HARD? liet lid der Tweede Kamer, de heer F. Vos, heeft aan de ministers van Juslitie en van Waterstaat de volgende vragen gesteld 1. Is het den ministers bekend a. dat de N.V. Gooische Tramweg Maat schappij te Amsterdam, de bij <le Wet vast gestelde maximum-snelheid geregeld aan merkelijk overschrijdt? b. dat volgens deskundigen het geven van voor de veiligheid noodzakelijke fluitsigna len gaat ten koste van het rem'vermogen? c. dat voornoemde tramwegraaatschappij in haar werkwijze geen verandering brengt, hoewel vier harer wagenbestuurders wegens onvoldoende waarschuwen bij overwegen zijn veroordeeld 2. Zoo ja, zijn de ministers bereid door behoorlijke toepassing van de Wet er voor zorg te dragen, dat aan dezen gevaarlijken toestand een einde komt? DE STUW BIJ LITH. Onteigeningsontworp. Ingediend is een wetsontwerp tot verkla ring van het algemeen nut der onteigening van perceelcn enz., noodig voor den bouw van een stuw met schutsluis bij Lilh, be- hoorende tot de verbetering van de rivier dc Maas voor groote afvoeren. Dc stuw met schutsluis zal worden ge bouwd in cle uiterwaard aan den linker oever der Maas lueschen Lith en Lilhagen; zij «al door nieuw tc graven riviervakken in verbinding worden gebracht met. de Maas beneden Lith en boven Alphen, zoodat cle groote bocht der rivier beneden Alphen wordt afgesneden. Het bestaande Rijkspontvcer te Lith zal over dc nieuwe rivier behouden blijven. BRAND BIJ ROERMOND. Roermond, 8 Nov. Vrijdagavond om streeks negen uur brak brand uit in de wo ning van den heer Frcncken aan den Rijks weg te Merum (gem. Herten). ITet vuur creep zoo snel om zich heen dat het pand in korten tijd in lichte laaie stond. De drie kinderen van den heer F. die op de boven verdieping sliepen konden slechts met de allergrootste moeite door het venster ge red worden. Het perceel waarin een rijwiel zaak gevestigd was, brandde totaal uit. Slechts enkele nieuwe rijwielen konden worden gered. De man, de vrouw en een WAPENSTILSTANDSDAG. Wanneer de dag met al z'n zorgen Met wiss'lcnd vreugde cn verdriet. Verdwijnt en 's avonds U alleenlijk 't Gebeurde overpeinzen liet, Als dan de slotsom steeds mag wezen, Hoe of het resultaat ook zij, Dat 't vrede is bij al Üw daden. Dan zijt ge rijk! Dan zijt ge vrij O, vrede, kostelijke vrede Van 't wispelturig menschcnkind, Dat wel voor massa-vree wil strijden Maar voor zich zelf geen vrede vindt. En toch is dat de mooiste schat, die Het monschdom ooit kan zijn gebracht Dc innerlijke rust'ge vrede, O, dat ge daar naar streeft cn smacht! Bij elke daad ,bij elke poging Bij stormen op de levenszee Bij tegenslagen of ellende Geeft troost Uw eigen «stille vree! En Uw belagers zullen stranden, Hun aanval heeft geen resultaat Wanneer ge zelfbewust in vrede Fier in des levens maalstroom staat! O. praat maar over wereldvrede, En schreeuw liet uit: „Geen oorlog meer!!1* Ik vraag: "Wat geeft zoo'n schijnvertoo- ning? Wat baat dc kreet „DE WAPENS NEER", Zoolang geen vree woont in de menschen Die steeds weer wordt opnieuw gegrond!" De wereldvrede zal pas komen, Als elk voor zich zijn vrede vond! f Dan zal de oorlog immer wijken, Het zal dan blijven: Vree op aard! Als ieder door zijn doen en daden Voor zich de vrede steeds bewaart! Als niemand meer door het verkeerde Zijn innerlijke vrede stoort, Dan troont hier vree door broederliefde En oorlog wordt een ij del woord! GROEGROE. Alle rechten voorbehouden». der kinderen werden met brandwonden overdekt naar Roermond overgebracht, waar bleek dat alleen dc verwondingen van het kind van heel ernstigen aard wa len. DE NOOD IN DE AARDAPPELMEEL- INDUSTRIE. Stadskanaal, 7 Nov. Op uitnoodiging van den Burgemeester van Vlagtwedde heeft êcn conferentie van 26 burgemeesters uit Groningen, Drenthe en Overijssel'plaats ge had, waarin de noodtoestand in de aard- appelmeelindustrie besproken werd, als mede de malaise die hiervan voor dc ge heele streek het govolg is. Er werd besloten een adres te zenden aan de Ministers van Binnenlandschc Za ken en Landbouw en van Arbeid, waarin deze toestand wordt belicht. Als middel om tot een oplossing tc komen wordt aan gegeven 10aardappelbloem te laten ver werken in het wittebrood De burgemeesters van Vlagtwedde, Coe vorden en Den Ham werden aangewezen om dit adres bij de Ministers toe te lichten. De Commissarissen der Koningin in Dren the, Groningen en Overijssel zullen aange zocht worden zich voor deze aangelegen heid te interesseeren. Tel. 852. Langestraat 43 De voorraad tafelzilver is rijk. Zich geheel geven is de eenigste w eg om alles te ontvangen. »oor E. PHILLIPS OPPENIIEIM. Ceautoriseerdo vertaling van Mr. G. KELLER. 23 Gezond verstand zei mij, dat ik de wijste partij koos, als ik mij hield aan mijn oor spronkelijk plan en den eersten morgentrcin nam, die mij naar mijn broeder in Norfolk zou brengen. Daartegenover gevoelde ik groote nei ging om te blijven, de dingen tot klaarheid te brengen en Felicia Delora nogmaals te ontmoeten. Ik was dertig jaar, vrij man en zonder andere zorgen, met een bescheiden inkomen en een bescheiden fantasie. Vóór dit drama een schaduw op mijn loven had geworpen, was dit behoudens liet gebeurde in het restaurant op cle Place d'Anjou, nog al glad verloopen. Ik had heel wat geflirt en heel wat aardige vriendinnen weten te winnen, maar nu vroeg ik mij af of er in het verleden één mij zoozeer had aange trokken als dit mei-je, dat mij overigens totaal vreemd was. Ik had een hekel aan haar oom, aan de omstandigheden waar onder ik kennis met haar had gemaakt aan bet geheimzinnig gedoe dat hen omgaf Ik was toch wel een groote dwaas mij er over te bekommeren, dat zij twee verdiepingen Jager den nacht doorbracht, hetzij vervuld met de wetenschap van een of ander mys terie of geheim, dan wel vol kommer over het lot van haar oom. En op stuk van za ken was ik goed beschouwd, naar ik zelf moest bekennen, een groote dwaas! Ik was toch oud genoeg om geen domme dingen te doen! Die Delora was een avonturier, daar viel geen oogenblik aan te twijfelen. Fn hoe was goedschiks aan te nemen, dat zij niet op de hoogte was van zijn waren aard Juist toen ik reeds half ontkleed was, werd er zacht op mijn (leur geklopt. Ik stond op cn wist een oogenblik niet, wat mij te doen stond. Gedurende den laatsten tijd scheen ik volstrekt niet meer gedacht te hebben aan de gevaren, die mij persoon lijk bedreigden. Nu kwam de herinnering daaraan plotseling weer bij mij op. Mis schien was Tapilow wel dood' In dat geval was het einde voor mij gekomen! Ik ging naar de hal en deed dc deur open. De gan gen waren schemerig verlicht, maar ik kon onmiddellijk zie®, wie de beide mannen waren, die zich op dat late uur bij mij ver voegden. Dc eene was blijkbaar een inspec teur van politie en cle man naast hem kon, al droeg hij ook burgcrkleercn, moeilijk iets anders zijn dan een detective. HOOFDSTUK XII. Ik keek cle beide mannen aan en zij na men mij op hun beurt met eenige belang stelling op. „Heb ik de eer met kapitein RotJierby te spreken?" vroeg de inspecteur. „Om u tft dienen", antwoordde ik. „Wij zouden u gaarne even iets willen vragen", vervolgde hij. „Doe mij dan het -«oWRwcf*s«, te ko men", zeide ik en ging hun voor naar mijn zitkamer. „Men heeft mij opgedragen", begon de inspecteur, „een onderzoek in te stellen naar do verdwijning van den heer Delora, den heer, die hedenavond in het hotel word ver wacht", vervolgde hij, zijn aanteekeningen raadplegend. Voor mij, die uit een zeer begrijpelijk egoisme in de eerste plaatö aan mijn eigen aangelegenheden had gedacht en eigenlijk niet minder had verwacht dan gearresteerd te worden, was deze verklaring van de aan leiding van hun bezoek niet minder dan een opluchting. „Wij raeenen te weten", ging de inspec teur voort, „dat u met den heer Delora cn zijn nicht samen heeft gereisd van Folke stone naar Charing Cross." „Volkomen juist", antwoordde ik, „de conducteur wees hun e'en plaats in mijn coupé aan." „Heeft u onder dc reis met hen gespro ken, mijnheer?" „De heer Delora heeft voortdurend ge slapen, en heeft dc oogen niet geopend voor wij feitelijk reeds te Londen waren." „Maai* misschien heeft u met de jonge dame gesproken?" „Als ik dat gedaan heb", antwoordde ik vroolijk, „dan was het niet meer dan een staaltje van mijn plicht." De politie-inspecteur ging onverstoorbaar voort: „Wanneer heeft u den heer Delora het laatst gezien?" j,Bij het Charing Cross Station. Hij stapte onmiddellijk uit zoodra de trein stopte en ging een hansom zoeken. Hij was bij den overtocht ernstig zeeziek geweest, en hij verlangde er naar zoo gauw mogelijk naai zijn hotel te gaan," „En hij liet zijn nichtje aan haar lot over?' „Hij liet haar aan mijn zorgen over", antwoordde ik. „Wij gingen alle drie naar hetzelfde hotel en de jonge dame cn ik waren eenigen tijd in gesprek geweest." „Hij vroeg u dus om voor haar zorg te willen dragen?" „Wanneer hij dat verzoek heeft gedaan, dan sprak dat toch vanzelf. Maar tusschen twee haakjes, wie heeft uw hulp ingeroe pen?" „Ons werd van de verdwijning van den heer Delora mededeeling gedaan door den eigenaar van het hotel", antwoordde do inspecteur. „Maar hoe weet u, dat er werkelijk van een verdwijning sprake is?' vroeg ik. „Het is best aan te nemen, dat dc heer Delora een paar vrienden heeft ontmoet. Hij was volstrekt niet verplicht hierheen te gaan. Met andere woorden, wanneer het hem lust te verdwijnen, dan heeft hij daartoe vol komen het recht. Heeft u de zaak ter hand genomen in opdracht van juffrouw Delora?" „Neen, juffrouw Delora heeft ons niet in de zaak gemengd." „Dan vind ik, dat uw optreden voorbarig is pn heb ik u niets meer te zeggen. De inspecteur van politie was een oogen blik overbluft. Mijn kijk op de zaak was volkomen logisch cn mij,n veronderstelling, dat er meer achter hun bezoek stak dan zij wilden zeggen, bleek niet onjuist te zijn. De ambtenaar in burgerkleeren, die aan dachtig had staan luisteren zonder zich in het gesprek te mengen, wendde zich nu tot mij: „Kapitein Rotherby", zeide hij, „ik ben een detective van Scotland Yard, en hen een der chefs van een afdeel rmr. -na tuurlijk, dat u lid is van een honorabele familie en dat er in geen enkel opzicht eenige verdenking op u rust. Wij zijn daar om overtuigd, dat wij op uw medewerking kunnen rekenen wanneer wij een onder zoek ter hand nemen, dat ons kans geeft misdaad of misdadigers op te sporen." „Tot op zekere hoogte', gaf ik toe, „heeft u volkomen gelijk." „Er doen zich omstandigheden voor in verband met de Delora's, oom en nicht, welke een nader onderzoek noodig maken", ging de detective voort. „Het spijt mij", verklaarde ik, „dat ik niettemin voor het oogenblik het antwoord op ecnigcrlei vraag schuldig moet blijven, tenzij juffrouw Delora mij tot spreken machtigt." „Maar dit kunt u mij toch wel verklaren, kapitein", ging de detective voort, terwijl hij mij scherp aankeek, „weet u ook, of juffrouw Delora verbinding met haar oom heeft gehad sinds zij haar intrek in het ho tel heeft genomen?" „Ik weet daar absoluut niels van." „Er is een telefoon in haar kamer ging cJp detective voort, zijn oogen niet van mij al wendend, „011 do portier heeft ons mede gedeeld, dat zij kort nadat zij op haar ka mer was gekomen een telefonische mede deeling heeft ontvangen." „Best mogelijk", antwoordde ik, „maar zou ik u dan in overweging mogen geven juffrouw Delora zelve te gaan vragen? Zij zal u vermoedelijk graag ten volle op de hoogte stellen." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5