AMEOSFÖORTSCH DAGBIAD Willem Groenhuizen BINNINLANB Speciale Aanbieding prima kwal. zijden Directoiresf2.90enf 3.25 De Verdwenen Delora Waensdag 19 November 1930 -DE EEMlANDEft* 29e Jaarrang No. 121 LUCHTVAART BORDEAUX OPGETOGEN OVER DE DO X Een spoedig vertrek naar Santander verwacht EEN KELDERBRAND OP HET ROKIN ÉN.V. COMPAGNIE LYONNAISE Jj* DE PEPERG00IERIJ DE INBRAAK TE MUIDERBERG FEUILLETON Tel. 852. Langestraat 43 JUWELIER. GOUDEN TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN. MODERNE MODELLEN. Bordeaux, 18 Nov. (V.D). Maandag morgen arriveerde uit Parijs een extra-trein met. gasten en gencodigden, die waren uit- genoadigd om een bezoek te brengen aan boord van tic nog steeds op de G iron de voor anker liggende Duilschc vliegboot DO X. Het Dornier-vliegtuig ligt nog ongeveer 30 K M. buiten de stad Bordeaux, zoodat de gasten nog een lieelc reis van Bordeaux naar de vliegboot tc maken hadden. Te ruim lialf elf kwamen de gasten aan boord en te ongeveer kwart voor elf startte de vliegboot. Volgens de officieren bedroeg de belasting van liet toestel 46 ton, doch in precies 47 seconden had de DO X zich van het water verheven. De rondvlucht duurde precies 14 minuten en verwekte onder de deelnemels grootc geestdrift. Om een belofte aan de bevolking van Bor deaux in te lossen, werd te twaalf uur we derom gestart tot het maken van een rond vlucht boven de stad. Straten en pleinen waren zwart van menschen en ook de be volking van Bordeaux juichte de vliegboot opgetogen toe. Tot nog toe is de DO X. nog niet, zooals in de bedoeling lag, overgebracht van de gevaarlijke ankerplaats op de Gironde naar de veilige, maar tamelijk kleine vliegha ven Hourtil, aangezien er een vrij dichte nevel boven het water hangt. In tegenstelling tot eenige berichten in een der Fransche bladen, dat de DO de Fran- sche radiostations geen bericht zou hebben gezonden van do nachtelijke landing bij La Roebelle, verklaart de radio-officier van de DO X., dat uit zijn seinboek blijkt, dat hij twee uur lang vergeefs getracht heeft op de 600- en op de 2100-meter golf de- Fran sche kuststations Bordeaux, Le Havre en Ouessant te bereiken. Op een C.Q--telegranj, gericht „aan allen", kreeg men echter ant woord van Norddeich en nog een ander station. De positie van de DO X. is overigens zoo gunstig als gewenscht kan worden. De mo toren ronken regelmatig hun roffelend lied en een nauwkeurig onderzoek van alle doe len van de vliegboot heeft uitgewezen, dat het toestel perfect in orde is. De bemanning is opgewekt, al is zij dan ook, als cevolg van de drukke werkzaamheden en de in spanning door het ontvangen van den voortdurenden stroom van bezoekers, zoo wel te Bordeaux als te Amsterdam en te Calshot, eenigszins vermoeid. Zoowel auto riteiten als particulieren te Bordeaux too- nen groote belangstelling voor de DO X. en de Fransche bladen wijden kolommenlange artikelen aan de Dornier-vliegboot en aan de verdiensten van haar constructeur, dr. Dornier. Wanneer de weersomstandigheden gun stig blijven, zal de DO X. heden naar San tander vertrekken. Veertien passagiers, waaronder de commandant van de Spaan- sche militaire luchtvaart, generaal Soriane, zullen de vlucht meemaken. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De P.H.A.E.N. te Jask. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de P.H.A.E.N. Dinsdagmorgen te 6 uur 35 uit Jodpoer is vertrokken en om 10.10 te Ka rachie is geland. Vandaar vertrok het vlieg tuig om 11 uur 5 en landde om 15 uur 10 te Jask. Alles is wel. Heden wordt de reis voort gezet. DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN TIJEN. Oponthoud. Het Persbureau Vas Dias meldt uit Ran goon d.d. 18 November: De heer Van Tijen, de export manager van de firma Van Houten, die een zaken vlucht naar Nederlandsch Indië maakt en gisteren alhier is aangekomen, wordt te Rangoon opgehouden De oorzaak van de vertraging in de voortzetting van de vlucht is een defect aan den carburator van zijn machine. DE VLUCHT VAN BOSSOUTROT EN ROSSI. Parijs, 18 Nov. (V.D.). De beide Fransche vliegers Bossoutrot en Rossi, die reeds eeni ge dagen in de lucht zijn om het wereldduur en afstandsrecord op hun naam te brengen, hadden reeds gistermiddag meer dan 7000 K.M. afgelegd, waarmee zij het record reeds hebben verbeterd. Niettemin zijn zij nog niet gedaald en hebben in den afgeloopen nacht hun vlucht onder de gunstigste omstandig heden voortgezet. Het einde gekomen, maar geen record verbeterd. P a r ij s, 18 No v. (V. D.) De beide Fran sche vliegers Bossoutrot en Rossi, die te Oran (Noord-Afnka) waren opgestegen om een afstands- en duurrecord op hun naam te brengen, moesten wegens een motorde fect dalen. Zij zijn 67 uur, 53 min. in de lucht geweest. Zij hebben weliswaar het door de Italia nen Maddalena en Ccccione in Juni behaal de record met 40 minuten verbeterd, doch zij hebben dit keer geen record op hun naam kunnen brengen, daar volgens de voorschriften het jongste record met min stens een uur moet worden verbeterd. Met reusachtige golven sloeg de rook uit de kelders vensters Rookafzuigapparaat in werking J. J. G. BARON VAN VOORST TOT VOORST. Het einde eerlang te wachten. Ondanks de hoopvolle berichten van de vorige week is, naar de Msb. meldt, sinds Zondagavond in den toestand van het Eer ste Kamerlid J. J. G. baron van Voorst tot Voorst een algemeene verzwakking inge treden, zoodat het einde eerlang is tege moet te zien. UTRECHTSCHEWEG 10 TEL. 179 AMERSFOORT Amsterdam, 18 Nov. Hedenmiddag om ongeveer vijf uur was een 14-jarige jon gen bezig do Centrale verwarming op te stoken van het gebouw op den hoek van Rokin en Wijde Kapelsteeg. De pook, die hij daarvoor gebruikte, werd rood gloeiend en toen probeerde hij of houtwol, die in de nabijheid lag vlam zou vatten. Het gelukte maar al te goed, want pogingen om de vlammen te dooven mislukten hem ten eenenmalc De jongen vluchtte voor het vuur en de zich ontwikkelende rook. Deze laat ste trok door het geheele gebouw. Uit den winkel van de firma J. M. Schmidt in op tische artikelen, Rokin 72, sloegen weldra rookwolken en uit de vensters van het vijf verdiepingen hooge kantoorgebouw, dat zijn ingang in de Wijde Kapelssteeg heeft, kron kelden overal rook. Weldra verdrongen zich een aantal jon ge dames voor de vensters van de tweede verdieping, die door den zwaren rook, welke optrok langs het trappenhuis, niet naar bo neden durfden. Zij werden spoedig uit hun minder aangenamen maar niet gevaarlijken toestand, bevrijd door de brandweer. Deze zette een mechanische ladder op en langs dezen voor haar ongewoncn weg verlieten ze hun kantoor. Inmiddels had de brandweer ook haar aandacht aan den brand gewijd. Met reus achtige golven sloeg de rook uit de kelder vensters, zich verspreidende in de richting van de Kalverstraat, waar hij deze straat op dat gedeelte in een blauwig waas zette. Ondanks deze minder aangename materie verdrong het publiek a.n de Wijde Kapel steeg zich om getuige te zijn van den brand, die geen vlammen, maar alleen rook scheen te produceeren. Brandweerlieden waren inmiddels voor zien van rookmaskers in den kelder afge daald. ^Het vuur woedde in den voorraad brandstof voor de centrale verwarming en in de emballege-vcorraad van de firma Schmidt. Gevaar voor uitbreiding was er niet meer toen de brandweer met een vier tal stralen den kelder gedeeltelijk had on der water gezet. Echter de rook bleek hard nekkig. En toen heeft de brandweer voor het eerst haar rook-afzuigapparaat in wer king gebracht. De gegalvaniseerd ijzeren kokers werden in elkaar geschoven. Het uiteinde dezer kokers werd in den kelder gestoken. De motor, die gevood wordt door den motor van den nieuwen materiaalwa gen werd in werking gesteld en aan cle andere zijde van den wijden ijzeren buis word de rook met kracht de lucht ingebla- zijn. Het duurde niet lang of de rook ver minderde. .Om ongeveer zes uur was de rook verdwenen. Als slot van dezen brand haalde de brandweer met een „elevateur" weer het water, dat zij in den'kelder had gespoten naar boven. Alleen de kelder heeft brandschade, terwijl de winkel aan de Rokinzijde veel waterschade heeft A. Klarenbeek, conservator aan dezo uni versiteit; op verzoek eervol ontslagen wegens ge zondheidsredenen met ingang van 1 Dec. a.s. met dank voor de belangrijke in die be trekking bewezen diensten mr. A. J. Blok als hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit te Leiden; benoemd met gelijktijdig ontslag uit dc tegenwoordige betrekking tot inspecteur van het lager onderwijs in dc inspectie Maastricht J. W. Mols, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Sittard; toegekend de bronzen eere-medaille der Oranje Nassau-orde aan mej. J. II. Smit. dienstbode bij den heer J. C. M. Picck te Leiden. Op de algemeene aandeelhouders vergadering van Frank Rijs dijk's ondernemingen Geldboete van f 2000 geëischt UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot notaris te Rotterdam, P. Bos candidaat-notaris aldaar alphabetïsche aanbevelingslijst voor rech ter in de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage mrs. G. H. B. van den Boom, rechter-plaatsvervanger in die rechtbank F. H. Neiszen, substituut-griffier bij deze rechtbank en A. J. Paulus, rechter in de rechtbank te Dordrecht. Benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der veeartsenijkunde aan de Rijks- Universiteit te Utrecht voor onderwijs in de algemeene geneesleer, de geneesmiddel- en vcrgifleer, dc oogheelkunde en kliniek dr. Rotterdam, 18 Nov Op 20 Januari j.l. heeft zich een incident voorgedaan in de algemeene vergadering van aandeelhou ders der N.V. Frank Rijsdijk's Industrieele Ondernemingen, welke onder voorzitter schap van den heer B. Wilton in het Nota rishuis alhier, werd gehouden. Het was be kend, dat in deze vergadering moeilijkhe den zouden rijzen in verband met de finan- cieelo verhouding tusschen deze maat schappij en de N.V. Simons Metaalhandel. Maar deze moeilijkheden gaven reeds voor de vergadering aanleiding tot een hevige ruzie tusschen den heer Simons Jr., oud 42 jaar, directeur der maatschappij en den heer Siegfried Simons oud 25 jaar, een neef van Simon Simons Jr., en adjunct-dicteur Bij deze twist heeft de neef den oom met peper in het gezicht geworpen. Siegfried Simons heeft heden voor dc Rotterdamsche Rechtbank terecht gestaan Een viertal getuigen k charge werd gehoord waaronder twee ter vergadering aanwezige verslaggevers. Vervolgens werden 15 getui gen k décharge gehoord. Het O.M., Mr. S. N. Hoekstra, heeft be toogd, dat het hier een ernstige mishande ling betrof, waarvoor eigenlijk gevangenis straf diende te worden opgelegd, doch dat hij in verband met de zeer gespannen fami lieverhoudingen, die achter dit geval schui len, een boete van 2000 subs, één maand hechtenis eischte. Mr. Drost heeft noodweer bepleit en ge poogd aan te toonen dat hier geen opzet tot mishandeling in het spel is geweest. Uitspraak over 14 dagen. Opnieuw twee jaar geëischt. DE V.P.R.O. EN DE HILVERSUMSCHE ZENDER. Besprekingen met A.V.R.O. en V.A.R.A. verzocht. Het Hbld. verneemt, dat het bestuur van den V.P.R.O. een telegram van den volgen den inhoud aan de A.V.R.O. en V.A.R.A. heeft gericht: „Nood'.g namens het V P.R O.-bestuur een of meer leden van uw bc6tuur uit tot sa- menspreken ten onzen kantore over zen- derquaestie. (w.g.) SPELBERG." DOOR EEN MACHINE GEGREPEN EN GEDOOD. Sittard, 18 Nov. Hedenmiddag te on geveer 3 uur is op do ammoniakfabriek der Staatsmijn „Maurits" te Lutterade een ern stig ongeluk gebeurd. Mr. Kiser van het In genieursbureau Baechler Kiser was bezig een zoutdroogmolen, welke niet naar behoo- ren functioneerde te controleeren. Terwijl hij geheel in het werk verdiept was, is hij in de droogkamer met de machinerieën in aan raking gekomen. Hij was op slag dood. Amsterdam, 18 Nov. Op 21 Juni j.l word to Muider beug ingebroken in de wo ning van de weduwe A. M. E. dr Vries v Wijk aan de Roemer Visscherlaan. Do bewoonster was afwezig. Buren bemerkten echter onraad, zij waarschuwden de po litie, die spoedig ter plaatse was. De inbre ker werd op heeterdnad in de woning be trapt. Hij was binnengekomen door het gaas voor de kelderopening le vernielen. De man, een 31 jarige bouwvakarbeider, had de geheele woning doorzocht en verschillen de kasten opengebroken. Even later werd in de nabijheid van de woning een man aan getroffen, die gearresteerd werd, verdacht van medeplichtigheid, door tijdens de in braak op den uitkijk te staan Op 21 September j.l. verooi deelde- de recht bank den bouwvakarbeider J. T. wegens poging tot diefstal tot twee jaar gevange nisstraf, terwijl de 40-jarige bloemcnkoop- man A. A. M. v. W. wegens medeplichtig heid aan dit feit eveneens tot twen jaar werd veroordeeld. Verd. v. W. kwam van dit vonnis in hooger beroep. Heden stond hij voor het Hof terecht; hij handhaafde zijn voor do rechtbank afgelegde verkla ring, volkomen onschuldig to zijn. Ilij was naar Muiderberg gegaan om bloemen te koopen. Verschillende getuigen hadden hem echter met T. in de nabijheid der woning gezien. Verd. merkte op, dat hij steeds van de politie de schuld kreeg, daar hij reeds zeven maal was veroordeeld. De advocaat-generaal mr. Harinxma thoe Slooten, requisitoir nemend, achtte de tcn- lastegclegde feiten wettig en overtuigend bewezen; de politie in Muiderberg heeft een zeer goede vangst gedaan, zoowel J. T. als v. W. zijn reeds herhaaldelijk veroordeeld. Spr. eischte bevestiging van het vonnis van de rechtbank, waarbij v. W. tot tweo jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. De verdediger mr. Muller Massis pleitte op juridische gronden onvolledigheid van de dagvaarding ontslag van rechts vervolging. Voorts achtte pl. het bewijs niet geleverd, dat verd. op den uitkijk stond. De politie heeft hem geen enkel teeken zien of hooren geven. Pl. drong aan op vrij spraak, subs, clementie. Na re- en dupliek werd de uitspraak vast gesteld op 2 Dcc. a.s. AARDAPPELMEEL IN TARWEBROOD. Geen dwingend regeerings» voorschrift. De minister van binnenl. zaken en landb. hoeft aan de Kamer van Ivooph. en Fabrie ken voor do Veenkoloniën medegedeeld, dat eene verplichting tot het verwerken van aardappelmeel in brood, aan de brood- bereiding een eisch zou stellen naast die, voortvloeiende uit de verwerking van in- landsche tarwe in het brood. Daartegen be staan, naar de minister meent, ernstige be zwaren en waar de verwerking van tarwe als bovenbedoeld, als de meest practische en natuurlijke maatregel moet voorgaan, meent de minister dat vooralsnog door hem niet kan worden bevorderd, dat aan de vermenging van aardappelmeel in tar wemeel voor de broodbereiding een dwin gend karakter wordt gegeven. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR AMSTERDAM. Nifluwo secretaris. Amsterdam, 13 Nov. In haar he denmiddag gehouden geheime vergadering benoemde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam met algemeene stemmen, in de door het overlijden van den heer Mr. F. R. J. Dubois ontstane vacature tot secretaris den heer Dr. Mr G. M. Greup. Stervensmoed is de vrucht van Levens kracht. Door E. PHILLIPS OPPENHF.IM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 8L costuum van Franschen snit, met een vest, dat bijna tot zijn kin was toegeknoopt. Een zwarte flapdas hing over de lapellen van zijn jas. Zijn zwarte snor, die onder den overtocht had geleden, hing omlaag en dit gaf aan zijn mond een bijzonder on gunstige uitdrukking. Van zijn dikken nek bolden zich de plooien tot zijn schedel, doordat zij door zijn boordje naar boven werden geduwd, terwijl hij zijn hoofd bij elk woord heen en weer bewoog Het leek hem ondoenlijk stil te zitten of zich in te houden. Zijn voeten, in bruine schoenen ge stoken, trappelden soms van ongeduld. Geen wonder voorwaar, dat Felicia terug geweken was tot het uiterste hoekje van haar rustbank. Ik gevoelde mij niet in staat rustig te blijven toekijken en stond op. Felicia was de eersto die mij opmerkte en er sprak verademing uit den blik. dien zij mij toewierp. De bezoeker daarentegen wierp mij een als op moord belusten blik toe. Ik stapte op hen af en Felicia verhief zich een eindje van haar zitplaats. „O, kapitein Rotherby", zeide zij. „wat ben ik blij u hier te zien. Die man hier naast mij spreekt geen woord Engelsch. Luister even naar mij. Ga iemand uit het café halen u weet wel wien ik bedoel maar ik wil op het oogenblik geen naam noemen. Zoek hem en breng hem hier. Deel hem mede, dat Bartot hier is en tracht mij angst aan te jagen, dat hij mij voortdurend zit te bedreigen. Ga hem zoo gauw mogelijk hier halen." „Dadelijk", antwoordde ik, boog en draai de mij om. Van Bartot nam ik geen notitie, ofschoon hij was opgestaan, vermoedelijk met het plan iets tot mij te zeggen. Ik snel de het café binnen, maar het was een stil uur en van Louis was niets te bemerken. Ik vroeg een der kellners naar hem, doch deze haalde zijn schouders op na op de klok te hebben gekeken en antwoordde: „Misschien op zijn kantoor, maar mijn heer Louis gaat op dezen tijd van den dag dikwijls een uurtje uit." „Waar is zijn kantoor?" Dc kellner bracht mij naar de dienkamer en sloeg vervolgens links af. Hij tikte op een dichte deur en ik hoorde een slaperige stem „binnen" zeggen. Ik ging naar bin nen en trof Louis in een klein zitkamertje aan. waarin hij zich op een canapé had ge nesteld Hij was blijkbaar bezig met een potlood iets in een notitieboekje op te tee kenen. 11ij sprong onmiddellijk op toen :k binnenkwam en borg notitieboekje en pot lood weg. „Het spijt mij, Louis", zeide ik. „dat ik je in je rust moet storen, maar juffrouw De lora is in de kleine rookkamer en Bartot is daar ook. blijkbaar daar net uit Parijs over. gekomen. Hij is bezig haar te terroriseeren en zij heeft mij verzocht je te gaan halen." Ik zag hoe Louis' lippen zich tpt een grijns vertrokken en ik heb hem daarna nooit meer ten volle vertrouwd. Hij deed mij denken aan een wild dier, dat al krui pend door het struikgewas zijn prooi na dert, om deze dan onverhoeds te besprin gen. „Zoo, zoo", bromde hij, „ja, ik kom, mijn heer, onmiddellijk.' ITij volgde mij op den voet en ging het restaurant binnen. Ter wijl hij voortliep, had hij zijn gezicht weer in bedwang gekregen. Hij maakte een be leefde buiging voor mij, opende de deur van de rooksalon en liet mij voorgaan. Ik ging een eindje op zijde, terwijl hij op het tweetal toestapte. Ik hoorde hoe Felicia een geluid van opluchting deed hooren. Bartot keerde zich nijdig om. De beide mannen keken elkander aan en het scheen mij toe, alsof er iets onuitsprekelijks tusschen hen gebeurde. Zij deden zoowaar beiden aan wilde dieren denken. Louis bleef in uiterlijk kalm beleefde houding staan, maar met den blik van een jaguar in de oogen gereed tot den aanvalssprong of om zich te verdedigen, al naar de omstan digheden het noodig zouden maken. Bar tot, die was opgestaan, deed denken aan een plomp maar 6terk dier, waarvan de oerwoestheid moeielijk verheeld werd door zijn menschelijke gedaante en de kleedij. Het waren werkelijk een paar oogenblikken van opwinding voor mij! Er zat nog een heer in den salon, die rustig bleef door schrijven alsof er niets gebeurde. Een paar vreemdelingen passeerden op weg naar den bar en schenen niet6 bijzonders op te mer ken dan dat de maitre d'hotel een gast ontving. Felicia had zich onwillekeurig van Bartot verwijderd en ik was dicht bij haar komen staan. Plotseling kwam er een einde aan de spanning Louis liet zijn tan den zien, maar het was bijna als een be leefdheid te beschouwen. „U is welkom, mijnheer Bartot", zei hij in het Fransch. „U heeft al zoo vaak dit bezoek in uitzicht gesteld, maar ons tot nog toe teleurgesteld". Bartot was tegen zoo iets niet opgewas sen. Hij prevelde eerst eenige onsamenhan. gende woorden, doch Louis boog voor hem met de grootst mogelijke beleefdheid en vriendelijk vervolgde hij; „Mogelijk kan ik iets voor u doen. U heeft ongetwijfeld reeds een kamer bespra ken, maar het zal ons een genoegen zijn, wanneer wij u hedenavond in het café mo gen zien." Bartot begon nu te spreken, maar hij was bijna onverstaanbaar, zoozeer had toorn hem overmeesterd. „Ik kom eens hooren, dat dat alles be- teekent. Ik kom waarachtig niet voor mijn plezier in dit vervloekte land! Ik kom eens hooren, hoe het met de zaken staat. Ik eisch, dat ik op da hoogte wordt gebracht. Me juffrouw hier deelt mij mede, dat haar oom zoek i6 geweest en nu ziek is. Zij wil niet hebben, dat ik hem opzoek." Louis haalde de schouders op, terwijl hij antwoordde; „Helaas, dat is volslagen onmogelijk, heb ik vernomen. De heer Delora is op rei6 ziek geworden. Daze heer", vervolgde hij, naar mij wijzende, „kan mijn woorden bevesti gen. Hij ligt nu te bed en een geneesheer is bij hem. Het 6pijt mij voor u, maar het ie ten eenen male onmogelijk hem thans lastig te vallen." „Welnu, dan wacht ik", verklaarde Bar tot, zijn armen vouwende. „Ik zal geduld hebben tot hij hersteld is." „Ja, waarom ook niet", merkte Loui6 op. „Ni3t6 kan ons aangenamer wezen en wij zullen graag on6 beste beentje voorzetten om het u hier gezellig te maken." Ik voelde, hoe Felicia mij in den arm kneep. Ik keek naar haar en zij maakte een gebaar in de richting van de deur. Wij verdwenen en ik belde voor den lift. „O, kapitein Rotherby!" riep ze uit, „tl ie mij al weer te hulp gekomen! Ik was zoo bang voor dien man. Hij sprak zoo nijdig tot mij en hij geloofde niets van al wat ik zeide. Het 16 heusch waar, dat mijn oom ziok is. U gelooft het toch wel. wat ik zeg. kapitein?" Gelukkig stopte op dat oogenlbik de lilt Wij waren op de vijfde verdieping. „Wij moeten zachtjes loopen", zeide zij. „Oom slaapt en de dokter heeft gezegd, dat wij vooral moesten zorgen hem niet wak ker te maken." „Zult u mij het genoagen doen samen met mij te eten?" vroeg ik. „Daar gevoel ik wel wat voor", antwoord de zij „Of liever, ik wil dat heel gra»i£. Maar laten wij ergens ver weg hier van daan gaan. Laten wij een rustige gelegen heid opzoeken, waar niemand ons kent." „Best", zei ik „Trek een mantel aan met een flinken kraag en zat een hoed op. Dan gaan we ergens heen. waar veel muziek wordt gemaakt en weinig menschen komen. We zoeken daar een rustig tafeltje op en kunnen dan eens gezellig praten. Want ik heb u veel te vertellen, juffrouw Delora." „En ik u ook", zei ze zachtjes. „Het zal heerlijk zijn Maar loop vooral zacht, mijn heer. Hij mag niet wakker worden." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5