AM EPSFOOETS GH DAGBLAD HEVIGE STORM BOVEN ONS LAND Speciale Aanbieding prima kwal. zijden Di rectoi resf 2.90 en f 3.25 De naweëen van den veldslag te Blokzijl Willem Groenhuizen De Verdwenen Delora Maandag 24 November 1930 .DE EEMLAMDER 29e Jaargang No. 125 DREIGEND GEVAAR OP VELE PLAATSEN Talrijke polders overstroomd ÉN.V. COMPAGNIE LYONNAISE JL Raadszaal ontruimd JUWELIER FEUILLETON De scheepvaart in de hoofdstad stilgelegd. Een hevige storm uit het Zuid-Westen heeft in den nacht van Zaterdag op Zon dag boven ons land gewoed. Deze storm was oorzaak, dat het rivierwater, dat ten gevolge van de aanhoudende regens van, de laatste dagen in groote massa's naar bene den komt, niet voldoende kon worden af gevoerd, waardoor nabij de mondingen van de rivier ernstig gevaar is ontstaan». De storm heeft ook den geheelen Zondag aangehouden, doch is gedurende den dag iets naar het Noorden uitgeloopen Zondagochtend te half tien seinde het Meteorologisch Instituut te De Bilt aan alia posten van Delfzijl tot Hoek van Hol land: „Varwacht storm uit het Noord Wes ten" en aan de posten van Hoek van Hol land tot Nieuwersluis: „Weest op Uw hoe- del" In de hoofdstad. heeft de Zuidwesterstorm zijn invloed ook doen gelden. Het zeewater was Zondag zoo hoog, dat nog in IJmuiden, noch door de Oranjesluizen kon worden gespuid. Dit had tot gevolg, dat het water, dat de polders uitslaan, niet kon worden geloosd. Alle sluizen in de hoofdstad moesten Zondag worden gesloten, zoodat de geheele binnen vaart zoo goed als stil lag. Tengevolge van het hooge zeewater konden Zondag even min schepen van uit zee naar Amsterdam geschut worden. De waterstand te IJmui den was ongeveer 2 M. boven normaaJ. In het IJ voor Amsterdam was de stand 26 cM. plus N.A.P. In het Merwedekanaal was het water gestegen tot 5 cM. beneden N.A. P. bij een normalen stand van 40 cM. be neden N.A.P. Direct gevaar voor de omlig gende polders bestond er Zondagmiddag nog niet Ook ten Noorden van het IJ was het boe zemwater zeer gestegen, doch ook hier be stond Zondagmiddag nog geen gevaar. Aan den benodenloop der rivieren was de toestand Zondagochtend b'j hoog water half acht echter ernstiger. Uit Sliedreoht wordt ons gemeld, dat de bewoners van deze gemeenta en omliggen de plaatsen in den nacht van Zaterdag op Zondag door de politie werden gewekt in verband met den abnormaal hoogen water stand, Het water steeg gedurende den nacht tengevolge van de groote was der rivieren en van het ophouden van, het water door den Zuidwesterstorm plotseling tot onge veer 10 cM. beneden het peil van 1928. Op vele plaatsen stond het water slechts on geveer 20 cM. onder de kruin van den Mcr- wededijk. De zoogenaamde stoepen aan den buitenkant van den dijk zijn gedurende den macht ovsrstroomd en op vele plaatsen langs den dijk staan de huizen tot het dak onder water. Vele bewoners werden door het water verrast en konden hun woningen niet verlaten. Zij hebben een schuilplaats op de zolders gezocht. Znnaacoentend vroeg hebben wij een au totocht langs den dijk gemaakt om den toe stand in oogenschouw te memen. Langs den geheelen dijk is het water abnormaal hoog en zijn de buitendijks gelegen polders en stoepen in het water verdwenen. In het centrum van Sliedrecht drong het water in den nacht van Zaterdag op Zon dag in de wondng van de familie Versteeg, waar de ongeveer 50-jarige vrouw ziek te bed lag. Het ledikant, waarin de vrouw lag, werd, toen het water binnendrong, op hou ten blokken geplaatst. Het water steeg evenwel voortdurend, zoodat tenslotte het bed in het water kwam te staan. Zondag ochtend te half acht moest de vrouw uit de woning gehaald worden, hetgeen met groote moeite gepaard ging. De redders moesten daarvoor tot aam de borst door het water waden en bij hst wegbrengen van de zieke naar een hooger gelegen plaats sleqp- Te Hardinxveld, Papendrecht, Baanhoek en Giessendam stond het water overal even hoog. Honderden woningen, die buiten den dijk staan, zijn door het water ingesloten. Voor zoover Zondagmiddag kon worden nagegaan, hebben nergens persoonlijke ongelukken plaats gehad, omdat de bewo ners overal tijdig konden worden gewaar schuwd. Op de grens van Sliedrecht en Giessendam zijn de terreinen van de Sliedrechtsche gasfabriek overstroomd. Het water heeft op vele plaatsen ver woestingen aangericht en overal ziet men stukken hout, afkomstig van erven en op slagplaatsen langs de rivier, drijven. Do polders van Lang Amacht, te weten de Sionspolder, de Mariapolder, de Oost merwedepolder en de Stadspolder, zijn alle overstroomd. In deze polders staan slechts enkele boerenwoningen, die echter op ter pen gebouwd zijn, waardoor zij droog blij ven. Onder de gemeente Hendrik Ido Ambacht is do Sophiapolder overstroomd. Hier zijn elf schapen verdronken. Uit Ridderkerk werd Zondagochtend ge meld, dat de Nieuwe Polder, de Gorzenpol- der en de Kerkenoordenpolder zijn onder- geloopen. Ook de kade van den polder Donkeresloot stond Zondagochtend onder water. Do bewoners van laatstgenoemden pol der en die van den polder 't Zand zijn den geheelen nacht van Zaterdag op Zondag in ongerustheid geweest, daar men vreesde voor een doorbraak, zooals ook in 1916 heeft plaats gehad. De dijken zijn echter nergens bezweken. Onder de gemeente Hendrik Ido Am bacht stonden Zondagmiddag de werven langs de rivier ruim een meter onder water. Veel hout en ander materiaal is weg gedreven. Te Dordrecht was de stand van het water Zondagochtend 2.90 M. boven N.A.P. Vele kelders waren ondergeloopen. Het veer bij Zaltbommel weg genomen. Tengevolge van den hoogen waterstand moest het veer te Zaltbommel Zondag wor den weggenomen. De veer dam was over stroomd. In verband hiermede heeft het Rijksveer te Zaltbommel een half uurs- dienst ingesteld met twee stoomsleepboo- ten. De stand van de Waal te Zaltbommel was Zondagmiddag te 1 uur 4.90 M. boven N.A.P. De rivier wast sterk. Te Venlo. Uit Venlo werd ons Zondagmiddag ge seind, dat de bewoners van de laag gelegen gedeelten der stad door het gemeentebe stuur zijn gewaarschuwd, dat er gevaar voor overstrooming dreigt. Zondag werden te Venlo de kelders der woningen ont ruimd. UTRECHTSCHEWEG 10 TEL. 179 AMERSFOORT 3§F Was van den Rijn. De Rijn was volgens den stand van de rivier Zondagochtend te acht uur geduren de de laatste 24 uur 1.65 M. gewassen. De was houdt aan. Zwolle gedeeltelijk onder water. Ten gevolge van den hevigen storm is een groot gedeelte van Zwolle overstroomd. De Buitenkant, Thorbeckegracht, De Wezen landen en Gasthuisplein staan gedeeltelijk onder water. Er wordt druk gedamd. De overstrooming brengt een groote menigte op de been. Een schip in nood? Zondagmorgen kreeg de havenmeester te Enkhuizen telefonisch bericht van den vuurtorenwachter op „De Ven", dat onge veer 3 K.M. N.O. van dezen vuurtoren een diep geladen vaartuig dreef, met de nood vlag in top. Het motorschip „Wally", bemand met do schippers Goos en Kouwenhoven, verliet ondanks den Noordwesterstorm do haven en zette koers naar het aangegeven punt. Ongeveer gedurende anderhalf uur werd in deze richting gezocht, doch niets gevon den, waarop de „Wally" in de haven terug keerde. Van den wal af heeft men met een kijker iets zien drijven in de richting van Urk. Tot op het oogenblik ontbreken nadere bi- zonderheden. De toostand in Zuid-Limburg. Zondagmiddag werd ons uit Maastricht getelefoneerd, dat de Maas gedurende de laatste 24 uur nog 45 cM, was gestegen. Aan de Maasbrug stond de peilschaal 3.98 M. of 15.99 boven N.A.P. België seinde: Boven-Maas stationnair zijrivieren verminderen. Het dorpje Heugem is Zondag bijna ge heel ondergeloopen. De inwoners hadden Zaterdag het vee reeds naar Gronsveld in veiligheid gebracht. Ook de andere Maasdorpen: Limmel, Borgharen, Itteren, Stein en verderop ge legen plaatsen worden bedreigd. Uit Frankrijk werd Zondagmiddag ge seind, dat in het gebied van de Semois het water wast, welke was samenvalt met dien van de Ourtbe. Volgens deze berichten kan te Maas tricht een stand van boven 4 M. verwacht worden. De Ourthe is gestegen boven den hoog- sten waterstand van 1880. Op den Schaarnderweg, den voornaam- sten toegangsweg naar Wijk—Maastricht, stroomde het water Zondagmiddag een halven Meter hoog. De hoogsto waterstand gedurende de laatste jaren was die in 1926, toen het wa ter steeg tot 4.92 M te Maastricht of 46.93 M. boven N.A.P. Uit Nieuwstad wordt gemeld, dat de landerijen in het stroomgebied van de Ge leen en de Roode Beek geheel onder water staan. De verbinding van daar met Duit6ch- land was Zondagmiddag verbroken. De Beeische overlaat werkt nog niet. Zondagmorgen acht uur was de 6tand van de Maas bij Grave 10.15 Meter plus N.A.P. Zondagmiddag half zes wa3 de stand 10.32 Meter. De Beersche overlaat werkt als de peilschaal te Grave op 10.80 Meter 6taat. Er bestaat nog eenigc hoop dat de Overlaat niet of zeer kort gaat werken. Indien de Beersche Maas zou gaan loo- pen, zou dit tot direct gevolg hebben, dat het groote verkeer tusschen Nijmegen via Grave naar den Bosch zou moeten wor den stop gezet en zouden automobilisten moeten terugkeeren. Was van de Maas bij Maastricht: van Zondagmorgen 8 uur tot 5 uur namiddag 6 cM. Venlo meldde. Zondagmorgen 1.20 M. was, Zondagmiddag 0.65 M. Luik (België) meldde Zondagmiddag 5 uur zelfden stand. Vliegend stormweer te Schier monnikoog. Schiermonnikoog, 23 Nov^ Tenge volge van den vliegenden storm, die he denmiddag te 1 uur zijn grootste kracht bereikte, heeft de veerboot, die den dienst tusschen Oostmahorn en Schiermonnikoog onderhoudt, een uur vertraging gehad. De afstand werd afgelegd in 2 uur. Wegens den hoogen waterstand moest de boot nog twee uur wachten alvorens te landen. Een groote reddingsboot, die gebruikt wordt door de Zeevaartschool, is van de reede losgeslagen en weggedreven. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Het water zakt. Dordrecht, 23 Nov. Hedenavond te 6 uur was de stand van de Dordtsche Kil aanmerkelijk gezakt. De peilschaal wees 50 cM. minder aan dan hedenmiddag. De windkracht neemt af. De raad neemt een motie aan om geen discussie meer toe te laten. Hoog water te Rotterdam. Rotterdam, 23 Nov. Een plotseling opgekomen springtij, dat men eerst enkele uren van te voren kon zien aankomen, heeft vannacht een groot deel van de Rot- terdamsche binnenstad onder water gezet. Het water kwam tegen vijf uur in den nacht gestadig opzetten, trad al spoedig buiten de oevers en bedekte korten tijd daarna verscheidene kaden en straten. De bewoners waren zoo snel als het ging ge waarschuwd en hebben maatregelen kun nen nemen, doch dit verhinderde niet dat veel schade is aangericht door het vol- loopen van kelders. Ook aan goederen die op de wallekanten stonden opgeslagen en niet meer konden worden vervoerd, is voor ettelijke duizenden schade aangericht. Omstreeks 7 uur is het water weer gaan vallen en kon alles weer ongehinderd door gaan. De storm, die midden in den nacht oor zaak werd van dit hooge tij, heeft ver schillende schepen in de Waalhaven los geslagen, zoodat zij gingen drijven. Slcep- booten en roeiers hebben deze schepen weer op hun plaats gebracht. Schade is daarbij niet aangericht en evenmin zijn persoonlijke ongelukken gebeurd. Alleen heeft de rivierpolitie vannacht tijdig maat regelen moeten nepaen om te voorkomen, dat het drijvende bureau van de trossen en ankers werd geslagen en wegdreef. Men heeft dit echter kunnen voorkomen. De brandweer heeft ook eenige malen assistentie moeten verleenen voor het af breken van 6Choorsteenen etc., die gevaar opleverden voor de omgeving. Nergens zijn persoonlijke ongelukken gebeurd. Bij Hoek van Holland is een scheepje met stukgoed losgeslagen en tegen den wal gedreven, waar het spoedig is gezon ken. De schipper die wakker werd door het slechte weer, wist zich bijtijds in vei ligheid te brengen en op den wal te ko men. Maandag zal de firma v. d. Tak het tjalkje lichten. Ook Zondag stond de Oude Plantage, een oppervlakte van eenige duizenden vier kante Meters, nog onder water, daar de sluis, die de Plantage van do rivier de Maas scheidt, alleen bij lagen waterstand kan worden geopend. Er staat 1.5 M. water, zoodat het theehuis in het midden onbe reikbaar is. Bij het hooge tij van Zondagmiddag is het water op verschillende punten weer over de kaden gekomen, waar het slechts teruggeloopen was tot 1.70 R.P., welke laag6te stand gelijk staat met den stand van normaal hoog water. Plet heeft echter het peil van Zaterdagnacht 3.38 -f R.P. lang niet bereikt. Zaterdagmorgen om elf uur is te Blokzijl een raadsvergadering gehouden, welke was aangevraagd door de drie raadsleden van links, ter bespreking van de houding van burgemoester en politie in het algemeen, welke in strijd werd geacht met hot belang van Blokzijl. Aanleiding hiervan was o.m. de veldslag, welke tijdens een verboden voetbalwedstrijd op Zondag plaats vond en waarbij de veldwachter Hocdemaker door het publiek was mishandeld en twee men schen uit het publiek door dien veldwach ter werden verwond. Direct na de opening der vergadering werd, alvorens de aanvragers der vergade ring in de gelegenheid werden gesteld hun motieven uiteen te zetten, in behandeling genomen een motie, ingediend door de vier rechtsche raadsleden en inhoudende het verzoek, dat op de eerstvolgende raadsver gadering alle raadsleden hun diepe veront waardiging zouden uitspreken over de uit drukking door het vrijzinnig-democratische raadslid, mevr. HettemaBoers, gebezigd naar aanleiding van de herbenoeming van den heer Bulten als burgemeester van Blok zijl. Indieners betreuren het optreden van dit raadslid, vrouw van een gemeente-ambte naar (de heer Hettema is gemeonte-arts) en stelden de volgende motie voor: „De Raad van Blokzijl spreekt zijn ver ontwaardiging uit over het optreden van mevrouw Hettema; besluit geen discussie toe te laten en gaat over tot de orde van den dag." Deze motie, zonder discussie direct in stemming gebracht, werd aangenomen rnet. de vier stemmen van rechts; de drie andere raadsleden onthielden zich van stemming, daar zij op een dergelijke wijze het vrije woord zich niet wilden laten ontnemen. Voordat de burgemeester, de heer Bulten, de vergadering kon sluiten, nam het soci aal-democratisch raadslid, de heer Bakker, het woord en deed voorlezing van een ver klaring van den nachtwacht Sootjes, dat de burgemeester zich in 1921 had schuldig gemaakt aan onzedelijke handelingen. De burgemeester zeide, onder hevig ha meren, het verschrikkelijk te vinden, dat zooiets gezegd werd. Hij sloot de verga ring en liet door dë politie de zaal ont ruimen. Eenige persvertegenwoordigers en de raadsleden werden bij hun arm uit de zaal verwijderd. SCHEEPSRAMPEN OP DEN AMER EN HET HOLLANDSCH DIEP. Vrijdagmiddag is tengevolge van een ruk wind op den Amer tegenover de Haven van Drimmclen het tjalkschip van schipper van Schendel uit Raamsdonksveer groot 43 ton vol water geloopen en gezonken. De opva rende schipper met zoon konden zich in de roeiboot redden. Verder wordt gemeld dat in het Steurgat op het Bcrgscheveld ook een tjalkschip is vergaan waarvan nadere bizonderheden nog ontbreken. In totaal zijn deze week op het Hollandsch Diep drie schepeü vergaan. Tel. 852. Gevestigd 1885 MODERN HANDGEDREVEN Z1LVERENWERKEN. Bescheidenheid is voor verdienste, wat schaduwen zijn voor de figuren van een schilderij; zij geeft er kracht en relief aan. LA BRUYèRE. Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 96 „Heeft u Louiö bepaald zelf noodig, of zal ik tan Antoine de sigaretten laten vragen?" Ik vermande mij en antwoordde: „Laat het maar aan Antoine vragen, hij weet ook wel wat ik wensch Ik nam een avondblad en keek het nieuws eens door. Hoewel ik mij in den loop van den dag volstrekt niet vermoeid had, gevoelde ik mij niettemin ongewoon slaperig. - Toen de jongen met het doosje sigaretten kwam, stak ik liet ongeopend in een zak. Vervolgens trad ik, alvorens naar mijn kamer te gaan, de rookkamer binnen en dronk er een sterke whisky soda- Aan een der jongere kellners, die daar be diende, vroeg ik nog eens: „Weet je ook, of Louis vanavond nog hier komt?" „Neen, mijnheer, hij is daarnet uitge gaan." „Dank je, laat de anderen maar niet we ten, dat ik je dat heb gevraagd." Ik gaf den jonge man een halve kroon en keerde naar mijn kamer terug. Ik was weer een beetje opgekwikt, maar, hoe on begrijpelijk het ook moge lijken, begon ik de koffie, welke Louis mij had voorgezet, te verdenken. Ik herinnerde mij nu, of meende mij te herinneren, dat deze een eigenaardig smaakje had gehad Maar welk doel zóu Louis kunnen hebben mij te be dwelmen juist op het oogenblik, dat ik te zijnen gunste moest optreden? Ik bad een 6piritustoestel op mijn kamer en ik zette onmiddellijk een kop ste/ke thee. Maar zelfs toeu ik deze had gedron ken, gevoelde ik mij nog altijd doezelig. Het was intusschen tien minuten voor elf geworden en ik deed mijn kleerkast open om er het eenige wapen uit te nemen, dat ik in den nacht binnen mijn bereik wilde hebben. Het was een rotting met looden knop. die mij reeds meer dan eens goeden dienst had bewezen Tot mijn verwonde ring stond de stok niet in den gewonen hoek. Ik wist absoluut zeker, dat ik den stok na mijn terugkeer uit Parijs in de kast had zien staan en ik stelde dadelijk een nauwkeurig onderzoek naar het wa pen in. Ik liet geen hoekje ondoorzocht. maar ten slotte moest ik wel tot de over tuiging komen, dat de stok was verdwenen. Of de huisknecht of iemand anders moest hem hebben weggenomen Het was intusschen elf uur geworden, toen ik het zoeken opgaf, en ik had geon tijd meer om nog verder te zoeken Ik sloot miin kamer af en begaf mii naar de vijf-Ie verdieping. Er was niemand in de gang en met den sleutel, dien Louis mij had ge geven, opende ik zonder moeite de deur van Delora's slaapkamer. De kamer was in duisternis gehuld, maar vlak naast de deur was een knopje van het electrisch licht. Ik knipte dadelijk het licht aan Er was nie mand in de kamer en er ontbrak elke aan wijzing, dat de kamer kort te voren bezet was geweest. Geen genoegen nemende met een eerste inspectie, wierp ik een blik in de kleerkast en tilde de gordijnen van 't bed op. Zeer spoedig kwam ik tot de con clusie, dat zich niemand in de kamer had verstopt Ik zette mij op den rand van het bed en dacht er eens over na, boe ik de volgende uren zou doorbrengen. De whisky en soda welke op de tafel waren geplaatst, trokken daarbij mijn aandacht. Een plot seling bij mij opkomende gedachte vol gend ging ik er op af. Ik begon met een scheutje uit de whiskyflesch te schenken. Het rook volkomen onschuldig. Ik proefde er even van, doch er was geen bijzondere smaak aan te bespeuren. Daarop bekeek ik den syphon met sodawater. De stop was er schijnbaar stevig op vastgeschroefd, maar werd er met gemak afgenomen, zon der dat ik mij erg behoefde in te spannen. Ik bekeek de schroef wat nauwkeuriger en ik kreeg de overtuiging, dat er kort ge leden aan gemorreld was Ik goot een lepel van liet water in bet glas Het water bruis te haast niet en ik proefde er een eigen aardig smaakje aan. Er was blijkbaar iets in gedaan, dat aan het water nagenoeg allo kracht had ontnomen Ik schroefde Jen stop er weer op, terwijl ik een zacht ge fluit deed hooren, Louis had gezorgd, dat, de whisky en soda daar stonden Hij 1 zelfs speciaal mijn aandacht er op geves tigd. De koffie, welke ik even te voren bad gedronken, was mede op Louis' aanwij zingen gezet. Hij bad blijkbaar alle voor zorgen willen nemen. Zijn bedoeling was, dat ik zou 6lapen wanneer de indringer, wie het ook mocht wezen, in de kamer kwam. Goed beschouwd was deze ge schiedenis voor mij ernstiger, mocht ik mij voorbereiden op meer verwikkelingen dan ik aanvankelijk had gedacht. Ik onder zocht het slot van de deur, waardoor ik binnen was gekomen Het werkte vlot en er .was bovendien een grendel aan den bin nenkant. Er was ook een deur, die naar de zitkamer voerde. Ook ^deze onderzocht ik en met voldoening constateerde ik, dat er aan de bovenzijde een bovenraampje was, dat ik voorzichtig openzette. De zitkamer was voikomen duister Felicia bad zich dus blijkbaar te ruste begeven. Ik ging kalm zitten wachten op de dingen welke konden gebeuren. Onder de gegeven omstandigheden is het begrijpelijk dat de tijd mij lang viel. Ik zat op iets te wachten en had niet het min. ste idee wat er kon gebeuren Ik hoorde elk kwartier en half uur slaan tot het éön uur was Toen hoorde ik een sleutel om draaien in de buitendeur van de suite. Ik had tevoren de helft van den inhoud van den 6yphon met sodawater en een flinke hoeveelheid whisky naar buiten gegooid. Ik wierp mij op het bed, sloot de oogen en deed mijn best don indruk te geven, dat ik in een diepen slaap verzonken lag. De per soon, die de apartementen betrad, ging over de buitengang tot hij de deur bereikte, die toegang gaf tot mijn kamer. Ik boorde deze zachtjes opengaan. Daarna beerschte er weer stilte, waain alleen mijn zware ademhaling was te hooren Er was iemand in de kamer en die iemand kende de kunst om zich geruischloos te bewegen. Ik hoor de geen voetstap zelfs geen menschelijke ademhaling. Plotseling werd ik getrof fen door het aanknippen van het elec trisch licht, en hoewel ik verder niets hoor de, gevoelde ik, dat iemand een eindje dichter bij mijn bed was gekomen. Ik dorst de oogen niet te openen, maar bij een oogenblik van woelen, gelijk een slapende allicht doet, hief ik mijn hand op om mijn oogen te bedekken en had de gelegenheid even te zien, wat er tusschen mij en de deur stond Gelijk ik verwachtte, was het Louis» Ilij hield de syphon in de hand alsof hij onderzocht hoeveel er uit wa9 Ik ge loof, dat hij daarna naar rnij toeging en zich over rul] heen boog. Maar ik waagde het niet mijn oogen nogmaals te openen, want 6*5 was geen al te best tooneelspeler en ik vreesde, dat hij zou bemerken dat ik simu leerde. Intusschen moet de hoeveelheid whisky en sodawater, die ik schijnbaar had gedronken, hem bevredigd hebben, want hij bleef niet veel langer dan oen minuut in de kamer. Daarna ging hij naar de zit kamer, de deur achter zich sluitend, zon der te bemerken dat het bovenraam open stond Ik bleef stil liggen, daar ik veronder stelde, dat hij over enkele oogenblikken zou terugkeeren Maar dat gebeurde niet, terwijl ik door het bovenraampje kon zien, dat het licht in de zitkamer was opgedraaid. Ik stond doodstil op en grendelde de beido deuren. Mocht Louis het plan hebben terug te keeren, dan was het ten slotte beter dat hij tot do ontdekking kwam dat ik hem misleid had, dan dat hij mij onverwachts te lijf ging. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5